nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

 

A co to jest w porównaniu z tym ile PO wydała na swoich kolesi? http://www.fakt.pl/ue-przerazona-korupcja-w-polsce,artykuly,442476,1.html

 

Pytam gdzie był wtedy KOD i Petru? Jakoś im te głosy UE nie były słyszalne czyżby byli u lekarza? ;) ;) :D

 

http://www.fakt.pl/korupcja-w-msz-radoslaw-sikorski-wyrzucil-naczelniczke,artykuly,429973,1.html

 

Wniosek taki, pod względem okradania narodu jedni nie różnią się od drugich, z ta różnicą że jedni robili to w imię MAMONY (zysku, bezpieczeństwa, stabilizacji), jaką oferowało lobby zachodnie pod przykrywką korporacji, fundacji; a drudzy w imię zbawienia pod patronatem ojca R.

Ci pierwsi obiecywali lepszą przyszłość poprzez nazwijmy to "zaciskanie pasa", a drudzy poprzez co łaska na tacę od biednych emerytów.

Tylko co ojczulek robi z tą ofiarą nie podlegając pod żadną kontrolę us?????? Spryciarz. Legendy powstaną.....

To co jest większą hipokryzją?

 

Dlatego nie dziwmy się, że jesteśmy w tyle, choć poklepują nas, że jest dobrze i oby tak dalej.

 

Draństwo w owczej skórze!! ;[

Pozostaje wiara, że będzie lepiej, że naprawią to co zepsuli poprzednicy, a i nie pogorszą.

Potrzeba świeżej krwi z mądrym pradawnym genotypem ^^

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

 

Wniosek taki, pod względem okradania narodu jedni nie różnią się od drugich, z ta różnicą że jedni robili to w imię MAMONY (zysku, bezpieczeństwa, stabilizacji), jaką oferowało lobby zachodnie pod przykrywką korporacji, fundacji; a drudzy w imię zbawienia pod patronatem ojca R.

Ci pierwsi obiecywali lepszą przyszłość poprzez nazwijmy to "zaciskanie pasa", a drudzy poprzez co łaska na tacę od biednych emerytów.

Tylko co ojczulek robi z tą ofiarą nie podlegając pod żadną kontrolę us?????? Spryciarz. Legendy powstaną.....

To co jest większą hipokryzją?

 

Dlatego nie dziwmy się, że jesteśmy w tyle, choć poklepują nas, że jest dobrze i oby tak dalej.

 

Draństwo w owczej skórze!! ;[

Pozostaje wiara, że będzie lepiej, że naprawią to co zepsuli poprzednicy, a i nie pogorszą.

Potrzeba świeżej krwi z mądrym pradawnym genotypem ^^

 

Poprawa by może była gdyby do władzy doszło pokolenie 35 i 40 latków teraz  bo to ludzie którzy wyjeżdżali już za granicę i mają inne spojrzenie na świat oraz widzieli jak to jest ułożone w innych krajach .Nie są też zwolennikami okupacji watykańskiej jaka teraz za obecnych rządów zwłaszcza panuje .Nie mają też aż takiej korupcji i kolesiostwa w sobie .Nie czarujmy się bo korupcja jest we wszystkich krajach tylko nie na tak patologiczną skalę .Starych dziadów obecnych na wiejskiej powinno się wysłać na śmietnik historii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

@staszku, jak czytasz to czytaj ze zrozumieniem.

 

Komisja cytuje badania, z których wynika, że 82 proc. Polaków uważa, że korupcja w naszym kraju jest rozpowszechniona.

 

Przeprowadzone ankiety wśród zwykłych obywateli uważasz za bardzo miarodajne?

 

Tutaj masz ranking korupcji oparty nie na ankietach wśród anonimowych Kowalskich i wypadamy dość dobrze.

http://forsal.pl/artykuly/919905,korupcja-na-swiecie-ranking-transparency-international-awans-polski.html

 

Tutaj masz badanie porównujące co uważają ludzie a jak wygląda rzeczywistość:

http://www.theguardian.com/news/datablog/2014/oct/29/todays-key-fact-you-are-probably-wrong-about-almost-everything

 

I na przykład możesz się z nich dowiedzieć, że Polacy uważają iż w Polsce jest 5% muzułmanów (0,8% faktycznie) a bezrobocie wynosi 35%( wobec 9% faktycznego bezrobocia). Więc wiesz gdzie takie badania na opinii publicznej możesz sobie wsadzić?

 

@YWA, a co poprzednicy popsuli? Bo liczby nie wskazują na to żebyś coś popsuli. Chyba, że @staszek z jakąś anegdotką wyskoczy jak to przez rząd PO jego wieś zaczęła szczaw jeść a za komuny to kawior świniom dawali bo im się przejadł.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Nastroje społeczne to zawsze jakaś miara, ale na pewno nigdy nie oddają rzeczywistości. Ludzkie osądy niestety są bardzo podatne na propagandę medialną, stąd też wspomniane przez Ciebie wyniki ankiet na temat ilości muzułmanów w Polsce i bezrobocia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533
Napisano (edytowany)

 

Wniosek taki, pod względem okradania narodu jedni nie różnią się od drugich, z ta różnicą że jedni robili to w imię MAMONY (zysku, bezpieczeństwa, stabilizacji), jaką oferowało lobby zachodnie pod przykrywką korporacji, fundacji; a drudzy w imię zbawienia pod patronatem ojca R.

Ci pierwsi obiecywali lepszą przyszłość poprzez nazwijmy to "zaciskanie pasa", a drudzy poprzez co łaska na tacę od biednych emerytów.

Tylko co ojczulek robi z tą ofiarą nie podlegając pod żadną kontrolę us?????? Spryciarz. Legendy powstaną.....

To co jest większą hipokryzją?

 

Dlatego nie dziwmy się, że jesteśmy w tyle, choć poklepują nas, że jest dobrze i oby tak dalej.

 

Draństwo w owczej skórze!! ;[

Pozostaje wiara, że będzie lepiej, że naprawią to co zepsuli poprzednicy, a i nie pogorszą.

Potrzeba świeżej krwi z mądrym pradawnym genotypem ^^

 

Zgadzam się że na zmiany nie ma co liczyć co zreszta pisałem wielokrotnie. Jest to oczywiscie teza nie do przyjecia dla zwolenników PIS bo są przekonani że reprezentują konserwatywną prawicę podczas gdy są narodowymi socjalistami. Jak mówi stara prawda "po owocach ich poznacie" PIS wie że nie ma wiele do zaoferowania bo Jarosław to wytrawny gracz polityczny ale kompletny analfabeta  ekonomiczny. Postanowili więc uświadomić społeczeństwo jak fatalnie jest, że ostatnie 8 lat zmarnowano itp , by ich przyszłe skromne dokonania wypadły okazalej. Chca to bardziej skontrastować i tyle. Swoją drogą gdyby w kółko nie gledzili o tej złej PO KOD i PSL to co mieli by do powiedzenia?  Przypominaja mi kilku głupków wioskowych co zawsze wiedzą lepiej jak nawozić i chronić pszenicę. Od jesieni obrabiają tyłki sąsiadom że źle robią  a na koniec się okazuje że sami ledwo 6 ton zbierają mimo że oficjalnie mają po 8,5. Ot propaganda sukcesu. Jakby nasza władza miała za przeproszeniem jaja to nie musiałaby się ciągle usprawiedliwiać działaniami poprzedników. Niestety z oczywistych względów Pani Premier tego atrybutu nie posiada a  i Prezes tez nie wiadomo.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Poprawa by może była gdyby do władzy doszło pokolenie 35 i 40 latków teraz  bo to ludzie którzy wyjeżdżali już za granicę i mają inne spojrzenie na świat oraz widzieli jak to jest ułożone w innych krajach .Nie są też zwolennikami okupacji watykańskiej jaka teraz za obecnych rządów zwłaszcza panuje .Nie mają też aż takiej korupcji i kolesiostwa w sobie .Nie czarujmy się bo korupcja jest we wszystkich krajach tylko nie na tak patologiczną skalę .Starych dziadów obecnych na wiejskiej powinno się wysłać na śmietnik historii 

Podpisuję się pod tym w 100%. Przykładem jest WORD w Opolu, robiłem prawo jazdy E do B na początku roku. Jakieś 80% egzaminatorów "młode gęby" maks do 45 lat, całkiem inne podejście, zero stresu. Tym ludziom naprawdę zależało żeby delikwent uczciwie zdał, a nie jak kiedyś żeby go upier..lić za byle co albo kieszeni nadstawić. Jak nie zdałem za pierwszym razem i nie pasował mi kolejny termin egzaminu, to instruktor poradził mi żebym poszedł do samego dyrektora WORD i poprosił o wcześniejszą datę ze względu na wyjazd. Ten chłop nie dość że mnie przyjął na poczekaniu, to chyba z pół godziny się głowił nad tym, żeby mi ten termin znaleźć, rzecz w naszym kraju niespotykana. Dzięki niemu zdążyłem zdać na urlopie. Ten kraj należy do pokolenia ludzi którzy PRL pamiętają co najwyżej jak przez mgłę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Nic nie udaje, po prostu jesteś na tyle mało inteligentny, że nie potrafiłeś tego zacytować jak potrzeba. Wyszło na to, piszesz o kimś innym niż chciałeś napisać. No ale co ci poradzę zrobiłeś z siebie głupka nie ze mnie. A że dopiero dzisiaj cię oświeciło to świadczy, że masz mocno opóźniony zapłon. Jak to przeciętny wyborca pisu.

  Scharakteryzowałem w jego wpisie twoją głupotę w faktach,każdy o tym wie,i dobrze ty wiedziałeś o co chodzi.Zamiast się do tego odnieść,to zatkało cię.Uciekłeś od merytorycznej odpowiedzi,postępując jak chujejtuss .Tym samym ugruntowałeś wielu,że to jest prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadzam się że na zmiany nie ma co liczyć co zreszta pisałem wielokrotnie. Jest to oczywiscie teza nie do przyjecia dla zwolenników PIS bo są przekonani że reprezentują konserwatywną prawicę podczas gdy są narodowymi socjalistami. Jak mówi stara prawda "po owocach ich poznacie" PIS wie że nie ma wiele do zaoferowania bo Jarosław to wytrawny gracz polityczny ale kompletny analfabeta  ekonomiczny. Postanowili więc uświadomić społeczeństwo jak fatalnie jest, że ostatnie 8 lat zmarnowano itp , by ich przyszłe skromne dokonania wypadły okazalej. Chca to bardziej skontrastować i tyle. Swoją drogą gdyby w kółko nie gledzili o tej złej PO KOD i PSL to co mieli by do powiedzenia?  Przypominaja mi kilku głupków wioskowych co zawsze wiedzą lepiej jak nawozić i chronić pszenicę. Od jesieni obrabiają tyłki sąsiadom że źle robią  a na koniec się okazuje że sami ledwo 6 ton zbierają mimo że oficjalnie mają po 8,5. Ot propaganda sukcesu. Jakby nasza władza miała za przeproszeniem jaja to nie musiałaby się ciągle usprawiedliwiać działaniami poprzedników. Niestety z oczywistych względów Pani Premier tego atrybutu nie posiada a  i Prezes tez nie wiadomo.

 

Ale UE na zasadach socjalizmu funkcjonuje zabrać jednym by dać drugim czy to n ie jest socjalizm? B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Zabrać jednym a dać drugim to nie socjalizm a kapitalizm który kieruje się pojęciem że z pustego to i Salomon nie naleje .Socjalizm to było dać wszystkim po równo a jego utopijna wersja to to że wszystko będzie za darmo a ty będziesz tylko brał z półki .Tak że staszek131415 mylisz kompletnie definicję tych ustrojów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

A niedawno twierdziłeś zupełnie inaczej ;):P :P czyli jednak 500 + to nie socjalizm bo zabiera się wszystkim a nie daje wszystkim po równo B)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

  Scharakteryzowałem w jego wpisie twoją głupotę w faktach,każdy o tym wie,i dobrze ty wiedziałeś o co chodzi.Zamiast się do tego odnieść,to zatkało cię.Uciekłeś od merytorycznej odpowiedzi,postępując jak chujejtuss .Tym samym ugruntowałeś wielu,że to jest pr

 

@scoffer powinien się odnieść bo to jego post zacytowałeś czy tez to co tam wkleił. Dopiero, gdy ci to pokazałem tj skomentowałem zobaczyłeś, że nawet zacytować tego co chcesz nie potrafisz. Post z 17 go z 8:52 edytowałeś dopiero następnego dnia po 9.Więc nie wiem co chcesz udowodnić? Mało tego dalej jesteśmy tam ja i scoffer. Więc patrząc na to, że scoffer nic mądrego tam nie napisał .Wielu pomyśli, że dalej chodzi o niego. Ale ty jesteś mało rozgarnięty to czego się po tobie spodziewać? Nie wyprowadzisz mnie z równowagi jakimś chujejtusem bo zbyt głupi na to jesteś. Mało tego widząc takie teksty jak twój czy scoffera tylko mnie to bawi. Bo widzę, że brak wam argumentów i nerwy puszczają. @Scoffer zrobił z siebie durnia chwaląc o 8 lat rządów PO. Gdy mu ludzie to pokazali podwinął ogon i uciekł. Ty bezradnie nic mądrego nie potrafisz napisać to podchwyciłeś przejaw rozpaczy scoffera i próbujesz mnie nim z równowagi wyprowadzić. Śmiać mi się chce.

PS w tych swoich wypocinach postawiłeś mi jakieś mądre pytanie? Bo piszesz, że od jakiejś merytorycznej odpowiedzi uciekłem?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

A niedawno twierdziłeś zupełnie inaczej ;):P :P czyli jednak 500 + to nie socjalizm bo zabiera się wszystkim a nie daje wszystkim po równo B)

Z 500+ to jest taki problem że zapisy tej ustawy spowodowały negatywne odczucia .Ludzie normalnie czują się tak jak by ich okradł bandyta i łup dał swoim kompanom którzy go przehulają .Ludzie PIS tego nie zapomną bo co innego obiecywał w kampanii .Dla mnie było by głupotą bronić tego i tłumaczyć sobie idiotycznie że to kapitalizm .Podam ci prosty przykład .Firma kupuje od ciebie 10 ton zboża .Podpisujecie umowę .Dostarczasz zboże i czekasz na obiecaną zapłatę .Dostajesz zapłatę za 9 ton więc pytasz dlaczego nie za 10 ton .Firma w między czasie nad twoim podpisem na umowie dopisała że jedną tonę to ty oddajesz im gratis .Ciekawe czy z takiego obrotu sprawy byłbyś zadowolony ? Tak wyglądała sprawa z 500+ .i za ten przekręt PIS znowu będzie przegrywał przez lata wszystkie wybory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533

Zabrać jednym a dać drugim to nie socjalizm a kapitalizm który kieruje się pojęciem że z pustego to i Salomon nie naleje .Socjalizm to było dać wszystkim po równo a jego utopijna wersja to to że wszystko będzie za darmo a ty będziesz tylko brał z półki .Tak że staszek131415 mylisz kompletnie definicję tych ustrojów 

Każdy ile wypracuje tyle ma. Nic nie oddaje i nic nie dostaje - kapitalizm

Zabiera sie jednym by dać drugim z byle powodu - socjalizm

Wszyscy maja po równo - komunizm. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ale UE na zasadach socjalizmu funkcjonuje zabrać jednym by dać drugim czy to n ie jest socjalizm? B) B)

Zapraszam choćby do takiej Holandii, kraju bardzo europejskiego. Zobaczysz tu socjalizm jak świnia niebo. Tacy jak Ty myślą że UE to "dobra" Polska i cała reszta "złej" Europy. Tylko mi nie mów, że Holandia dopłaca netto do UE, bo są pewne rzeczy w ekonomii których się nie da prosto na pieniądze przeliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy ile wypracuje tyle ma. Nic nie oddaje i nic nie dostaje - kapitalizm

Zabiera sie jednym by dać drugim z byle powodu - socjali

Wszyscy maja po równo - komunizm. 

 

Czyli UE to jednak socjalizm B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

 

Zapraszam choćby do takiej Holandii, kraju bardzo europejskiego. Zobaczysz tu socjalizm jak świnia niebo.

limity produkcji, dopłaty, krzywizna banana, ślimak ryba, inżynieria społeczna, parytety - czysty kapitalizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533

;) https://www.youtube.com/watch?v=na9_3rUCdK4

Czysta polityka. PIS jak się da nagrać to usłyszysz to samo.

 

Czyli UE to jednak socjalizm B)

Nigdy inaczej nie twierdziłem


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

a co z maliniakiem bo jakos nic nie slychac,moze jestem za bardzo zapracowany ?, byl wczoraj w licheniu ?, ja czekalem na prezesa pod wawelem[no moze troche przesadzam] a on w toruniu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Każdy ile wypracuje tyle ma. Nic nie oddaje i nic nie dostaje - kapitalizm

Zabiera sie jednym by dać drugim z byle powodu - socjalizm

Wszyscy maja po równo - komunizm. 

Ty mówisz raczej o dziewiętnastowiecznym kapitalizmie a ten w krajach zachodnich w XXI wieku nie panuje .Jedynie ten dziewiętnastowieczny kapitalizm to na pewno panował w Polsce w początkach 1990 roku .W Polsce do 1989 roku panował socjalizm i miało być wszystkim po równo a komunizm panował u ruskich i wiadomo jak ich kołchozy skończyły bo nikt nic nie szanował .Tak zwany kapitalizm z ludzką twarzą teraz istnieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

@scoffer powinien się odnieść bo to jego post zacytowałeś czy tez to co tam wkleił. Dopiero, gdy ci to pokazałem tj skomentowałem zobaczyłeś, że nawet zacytować tego co chcesz nie potrafisz. Post z 17 go z 8:52 edytowałeś dopiero następnego dnia po 9.Więc nie wiem co chcesz udowodnić? 

z myślą o Tobie wkleiłem jak dla dziecka klasy jeden

 

Akurat tym się różnimy że polityka mnie nie doprowadziła do takiego stanu żeby klepać wpisy caly rok---dzień w dzień--regularnie co parę godzin.Śmiem twierdzić że sugestia specjalisty byłaby jednoznaczna.

To jest dopiero przejaw rozpaczy,zakrawający o psychoterapię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nic innego ci nie pozostało tylko takie wpisy. Jesteś bezradny merytorycznie. Do tego nie umiesz zacytować tego co chcesz przekazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533

Ty mówisz raczej o dziewiętnastowiecznym kapitalizmie a ten w krajach zachodnich w XXI wieku nie panuje .Jedynie ten dziewiętnastowieczny kapitalizm to na pewno panował w Polsce w początkach 1990 roku .W Polsce do 1989 roku panował socjalizm i miało być wszystkim po równo a komunizm panował u ruskich i wiadomo jak ich kołchozy skończyły bo nikt nic nie szanował .Tak zwany kapitalizm z ludzką twarzą teraz istnieje 

http://prokapitalizm.pl/kapitalizm-wedlug-morawieckiego.html

Przed 89 był socjalizm ale wewnątrz innej rzeczywistości gospodarczej i politycznej. Wtedy nie było po równo a po prostu lepiej było się za bardzo nie wyróżniać i wybijać ponad przeciętną. Mogłeś mieć prywatną działalność czy własność. W unii niewiele się zmieniło - wolność słowa, większy przepływ towarów i usług ale to nadal jest socjalizm. Sprawiedliwość społeczna, zasiłki, regulecje do wszystkiego co możliwe, biurokracja, coraz większe obciążenia podatkowe to klasyczny socjalizm. Komunizm był w Chinach, jest w Korei Płn - brak własności prywatnej, niemożność własnej inicjatywy gospodarczej, kontrola państwa nad całą gospodarką, życiem społecznym, prasą TV itd.,

Ciężko znaleźć teraz typowo kapitalistyczny ustrój ale do lat 80 większość Europy tak funkcjonowała.Duzą winę ponosi demokracja bo jak mawiał tow. Marks - "wystarczy zapprowadzić demokrację a ludzie sami  wprowadzą socjalizm"


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Akurat czasy od  drugiej połowy lat 70 to dobrze pamiętam .To co gubi dzisiejszą Europę moim zdaniem to brak cła na chińszczyznę .Dla mnie produkty z Chin powinny mieć takie cła by kosztowały tyle samo co ich wytworzenie np w Polsce .Wtedy Europa obroni swój rynek pracy .Piszę to w kontekście podanego w linku artykułu i tego że USA zmądrzało i nałożyło na chińską stal cło ponad 500% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj