Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11757 odpowiedzi na ten temat

#5441 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 14:27

Widzis akurat mój dziadek miał w latach 70 10 ha kupił nową 30 stkę dziesięć lat pózniej MF bez grosza kredytu jak miałeś towarowe gospodarstwo to przydziały Naczelnik pisał od ręki B)

Hubertus a czy dziś nie jest chory system ? Ludzie często kupują maszyny których nie potrzebują za pieniądze których nie mają B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 01:46
  •  

#5442 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 14:29

Ile wódki naczelnikowi nastawił. Gospodarstwo towarowe to kwestia umowna. Każdy rolnik wtedy do państwowych skupów wszystko odstawiał. Pamiętam u dziadków. Świnie, mleko, zboże wszystko szło na skup. 

Jak ktoś jest głupi niech kupuje. On sam za to płaci. Najwyżej komornik sprzeda i kasę do arimr trzeba będzie zwrócić. Wg mnie lepszy jest system francuski gdzie całe dopłaty są do ha  To daje rolnikowi większą swobodę gospodarowania kasą. A tak nie mówię, że dealerzy trochę tego nie wykorzystują. Jest popyt cena rośnie.

Właśnie tu jest paradoks. Wielu ludziom w pis i ich wyborcom tak naprawdę marzy się socjalizm. Tęsknota za prl em jest bardzo silna. Nawet ci co prl u za bardzo nie pamiętają to urodzeni socjaliści. Poczytajcie sobie te zachwyty jak to kiedyś bywało.

Odkąd ja pamiętam to po upadku komuny nawozy były zawsze stosunkowo drogie. Nie wielu kupowało i waliło po 200 kg na ha i to w kilku dawkach. Teraz są dopłaty to i popyt na nawozy wzrósł. Nie pamiętam, aby u mnie na wsi ludzie w latach 90 tych tonami kupowali. Każdy święcił po 100 kg na ha i to raz. Teraz na wieś ciężarówkami ludzie kupują.

Piszesz, że bajki piszę. Ale sam to potwierdzasz. Ten post zacytowałeś w swoim poście, który przytaczam poniżej. Nawet do statystyk nie zaglądałem a prawie zgadłem ile ludzie w latach 90 tych sypali.

Ja też się z tobą zgodzę, faktycznie część społeczeństwa szczególnie ta niezaradna (jak to nazywasz) zrezygnowała z wieprzowiny, ale nie na rzecz wołowiny bo tej statystyczny Polak zjada zaledwie 1kg. rocznie, o baraninie czy koninie nie będziemy rozmawiać bo to śladowe ilości. Pozostaje więc drób, niestety drób nie zawdzięcza swej popularności wysokimi walorami kulinarnymi, czarne kości w udkach spotykane w większości sztuk świadczą o bardzo starym, wysoko mrożonym mięsie - ale jest tanie, zdrowe niekoniecznie.

Natomiast ta zaradna część przerzuciła się na ośmiorniczki.

Nie siej propagandy bajkopisarzu w latach 88/89 NPK na 1ha. UR wynosiło 195kg. w latach 91/92 spadło do 62kg. na dzień dzisiejszy wynosi 123kg. i komu te bajki opowiadasz.

edytka

Chciałby ci jeszcze przyznać rację odnośnie drożejących materiałów budowlanych http://www.tvn24.pl/...oby,144195.html

Czy ośmiorniczki czy kurczaki sam widzisz, że spożycie wieprzowiny spada.

Co do propagandy i bajek to ty za grosz czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Jesteś tak ograniczony, że podajesz argumenty na moją korzyść. Pięknie przedstawiłeś to o czym tu dyskutujemy. Za komuny dotowano wszystko to i zużycie było większe np w 89 roku. Mama pracowała w SKR to mówiła, że pola za darmo wapnowali i jeszcze jeździli ludzi namawiać bo plan trzeba było wykonać. W latach 90 tych co sam podałeś i ja napisałem zużycie spadło. Ceny nawozów nie dotowanych poszły w górę. Więc napisałem, że ludzie oszczędnie sypali. Ty mi to potwierdziłeś. Na dzień dzisiejszy jak piszesz wzrosło dwukrotnie. To co jeszcze są jacyś zdziwieni tutaj tym, że nawozy podrożały? Zwiększył się popyt to urosła i cena. Dzięki za pomoc. Widzisz sam lata 90 te drogie nawozy niskie zużycie. Dzisiaj dopłaty z ue i zużycie dwa razy większe. Podałeś tutaj argumenty, że pisałem prawdę. A że jesteś fenomenalnie głupi nawet tego nie zauważyłeś.

Edytowany przez hubertuss, 10 marzec 2016 - 14:44.

#5443 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 14:52

Niestety Hubcio mama bajki ci opowiada a Ty jak głupi powtarzasz. To może wytłumacz dlaczego dzisiaj tak hojnie dotowani przez UE sięgamy tylko 123kg. gdy Holandia 277kg. Jeszcze jedno panie ''mundry'' piszesz że nawozy drogie w latach 90' to ci powiem że tona amonowej w 95' kosztowała 0,95tony pszenicy, dzisiaj tona amonowej kosztuje 1,8tony pszenicy - która była tańsza? filozofie

Edytowany przez binek, 10 marzec 2016 - 16:04.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5444 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 15:21

Skąd wiesz, że ledwo wiążą koniec z końcem? Jakieś badania podasz czy liczby z tyłka bo tak sobie usprawiedliwiasz swoje niepowodzenia? W jaki sposób bank może być właścicielem gospodarstwa mając na nim hipotekę? To jest niemożliwe prawnie.

Podstawowym prawem właściciela , jest prawo do dowolnego dysponowania majątkiem .

Spróbuj z niego skorzystać mając wpis hipoteczny .

I jeszcze taki przykład.

X kończy 20 lat idzie do pracy , ma umowę bezterminową.

Na tej podstawie bank udziela mu kredytu na zakup mieszkania , gdyż jego dochody pozwalają na spłatę zaciągniętej pożyczki w ciągu 35 lat .

X pracuje dopiero 1 rok i jego oszczędności wynoszą 10 tys zł. 

Pytanie brzmi czy X po zakupie mieszkania jest człowiekiem bogatym gdyż posiada 10 tyś oszczędności i mieszkanie z 250 tyś , czy też jego statut jest identycznie taki sam , gdyz posiada , 10 tyś oszczędności , mieszkanie za 250 tyś i debet na  koncie - 250 tyś , który powoduje że jest w tym samym miejscu co przed zakupem ?

A ceny jkie były przed wejściem do UE i jakie teraz , to proszę zobaczyć , bo po co bajać . Warto tez uwzględnić siłę nabywczą złotówki w każdym z przedziałów czasowych , 

http://www.lex.pl/ce...oduktow-rolnych

Edytowany przez scoffer, 10 marzec 2016 - 15:45.

#5445 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 16:02

Niestety Hubcio mama bajki ci opowiada a Ty jak głupi powtarzasz. To może wytłumacz dlaczego dzisiaj tak hojnie dotowani przez UE sięgamy tylko 123kg. gdy Holandia 277kg.

Widzisz głupi to jesteś ty. Niby się z kimś spierasz a podajesz argumenty na korzyść przeciwnika. trudno o większa głupotę. Więc nie mów co mi mama naopowiadała. bo za głupi na to jesteś.

Twoje pytanie jest równie głupie. Bp chyba powinieneś wiedzieć, że nie ma obowiązku wydać 100 % dotacji na nawozy. Rolnicy przeznaczają je na wiele celów. Często wcale nie związanych z rolnictwem. Polska wieś ma wiele do nadrobienia względem Holandii. Ludzie wydają dopłaty na wiele innych rzeczy poprawiających standard życia.

Co do cen jak pisałem po wstąpieniu do UE. ceny zbóż rosną. Są jakieś tam zmiany w dół. Ale trend jest i tak rosnący. Nawet rosną bardziej niż inflacja. Więc uwzględniając siłę nabywczą złotówki i tak ceny rosną.

Edytowany przez hubertuss, 10 marzec 2016 - 16:11.

#5446 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 16:08

Co za róznica czy dopłaty , czy zyski z produkcji . Wdaja pieniądze bo z czegoś muszą żyć.

Jeśli pochodzą one z dopłat , zapewne inwestują cały lub prawie cały dochód z produkcji , jeśli zaś kupują rzecz poprawiające standart życia z produkcji , wtedy inwestuja dopłaty .

Oba cznnki tworzą jedną caość ,takze bezsensem jest pisac o nich jako o dwóch zródłach dochodu .

#5447 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 16:15

Bez sensem to jest nie rozumieć co się czyta i dyskutować. Przeczytaj jeszcze raz pytanie i odpowiedź. Wielu wydaje więcej niż zysk z produkcji. Ludzie sami decydują na co przeznaczyć dopłaty. Wydadzą zysk z produkcji na cele nie rolnicze ale jeśli mają wyższe potrzeby i kasę z dopłat to postanawiają przeznaczyć jej część na cele nie rolnicze. Takie trudne to dla ciebie? Nie kombinuj bo nic ta drogą nie ugrasz.

I żeby nie było tak robią duzi i mali rolnicy. Każdy decyduje ile kupić nawozów. A ile wydać na samochód czy dom, czy co tam jeszcze mu się zamarzy.

Jest np wielu rolników co w ogóle nawozów nie kupują. Sieją owies i żyto i dopłaty biorą i wszystko w temacie.

Edytowany przez hubertuss, 10 marzec 2016 - 16:18.

#5448 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 16:18

Widzisz głupi to jesteś ty. Niby się z kimś spierasz a podajesz argumenty na korzyść przeciwnika. trudno o większa głupotę. Więc nie mów co mi mama naopowiadała. bo za głupi na to jesteś.

Twoje pytanie jest równie głupie. Bp chyba powinieneś wiedzieć, że nie ma obowiązku wydać 100 % dotacji na nawozy. Rolnicy przeznaczają je na wiele celów. Często wcale nie związanych z rolnictwem. Polska wieś ma wiele do nadrobienia względem Holandii. Ludzie wydają dopłaty na wiele innych rzeczy poprawiających standard życia.

Co do cen jak pisałem po wstąpieniu do UE. ceny zbóż rosną. Są jakieś tam zmiany w dół. Ale trend jest i tak rosnący. Nawet rosną bardziej niż inflacja. Więc uwzględniając siłę nabywczą złotówki i tak ceny rosną.

To sobie porównaj ceny zbóż i nawozów z 2003 rku i dzisiejsze a uzyskasz odpowiedz czy rosną czy spadają

#5449 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 16:24

Ceny nawozów rosną i ceny zbóż rosną. Co mam porównywać? Pisałem już przecież jest popyt na nawozy to ceny rosną. A że ludzie sypią nawozy to i wydajność wzrasta. Więc ceny zbóż już tak szybko nie rosną. Ale to, że nie rosną nie oznacza, że rolnikowi z hektara zysk tez nie rośnie. Bo wydajność się zmienia. Żeby to dokładnie rozważyć. Trzeba by było wziąć konkretne gospodarstwo. Przeanalizować wydatki, wydajność i dopiero widział byś czy zysk urósł czy spadł. Na moim gospodarstwie zysk od lat 90 tych urósł.

Edytowany przez hubertuss, 10 marzec 2016 - 16:24.

#5450 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 16:27

http://www.aurepio-k.../Potas rys1.JPG

Zużycie nawozów. Kolejny paradoks, im cena wyższa tym większe zużycie nawozów. Coś jest nie tak z tymi latami 90. Niby takie dobre a jednak to po wejściu do UE rolnicy zaczęli więcej inwestować i kupować maszyn.

@scoffer Prawo własności właśnie polega na tym, że może zrobić na niej hipotekę. Najbardziej o hipoteki i o to kto jest faktycznym właścicielem najbardziej głowią i martwią się sąsiedzi ów rolnika a nie o sam. Dziwne.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5451 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 16:37

Krassus nie nadażam .

Ale pomalutku .

Czy zadłużając się na zakup ziemi np. 10 ha, za powiedzmy 400000 zł (40 tys/ha) i majać wpis w hipotece na taką wartość , po spadku realnej wartości gruntu o 50 % , dalej posiadamy ten sam majatek, czy też 200 000 - 400 000 długu jesteśmy na debecie -200000 zł

I czy jak piszesz , ze prawo własnosci pozwala robić hipotekę , to czy na wyższą wartość jak mienie , czy tez do tej wartosci.

i czy znając zabezpieczanie się banku , czy będzie chciał dodatkowych zabezpieczen , czy pogodzi się z malejącą wartością weksla , jaką pzrecież jest hipoteka ?

Edytowany przez scoffer, 10 marzec 2016 - 16:42.

#5452 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 16:44

To już zależy od banku i Ciebie na jaką wartość pozwoli. Hipoteka to sposób zabezpieczenia na nieruchomości wierzytelności która wraz ze spadkiem wartości nieruchomości nie znika. Ale dalej nie rozumiem do czego zmierzasz?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#5453 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 17:10

Widzisz wielu myśli iż kupując na kredyt , jakąkolwiek rzecz stają na równi z tymi co taką rzecz juz posiadają , lub nabywają za gotówkę.

Jeśli twierdzisz że obciążenie hipoteczne nie ma znaczenia , spróbuj taką nieruchomość darować osobie która nie ma zdolności kredytowej .

Sprobuj również odzyskać ubezpieczenie z tytułu AC , w przypadku gdy np auto z cesją banku zostanie zniszczone . 

Hipoteka nigdy nie spada , jest doputy, dopuki ostatnia złotówka nie zostanie spłacona , a z wpisem , bez zgody wierzyciela żaden notariusz nie podpisze zadnej czynności , która ogranicza jego prawa .

Zdajesz sobie rownież sprawę , ze pozyczajac gotowkę , podpisujesz weksel"bez protestu " najczęściej na dwukrotną wartość kredytu .

Myslisz że bank jest na tyle dobroczynny , by nie zabezpieczyć spadającej wartości nieruchomości , która jest jego zabezpieczeniem ?

O naiwności !

Edytowany przez scoffer, 10 marzec 2016 - 17:13.

#5454 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 17:22

No i? Hipotek nie pojawia się znikąd tylko najpierw właściciel musi wyrazić na to zgodę. To jest właśnie prawo własności, jeżeli będę chciał lub potrzebował mogę ograniczyć je lub nic nie robić. Dłużnik doskonale wiec co robi pozwalając na wpis hipoteki i tak samo zna konsekwencje tego. Co tu niby jest złego?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#5455 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 17:33

Stary i może głupi jestem bo nie rozumiem jak można roz***dolić dorobek dwóch pokoleń i się cieszyć że zostało się gołodupcem . Może na wiecach KOD-u swetru wykłada takie mądrości niestety nie chodzę. Jednak niezmiernie mnie dziwi że jak teraz banki niemieckie wprowadzają podwyżki o kilkadziesiąt złotych to taka sierota z gołą d*pą beczy że go okradają. Przecież klaskałeś, cieszyłeś się lub cieszysz się z sprzedaży wszystkiego, byle komu i za byle co. Myślałeś że Niemiec będzie robił na ciebie? - nie to ty będziesz zaiwaniał na Niemca. Mało tego ja wprowadziłbym podwyżki o kilkaset złotych, może wtedy jeden baran z drugim zastanowiłby się dlaczego w Niemczech bankowość w 80% należy do krajowego kapitału a 20% do zagranicznego, tymczasem u nas ponad 80% do zagranicznego a niecałe 20% do krajowego.

#5456 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 10 marzec 2016 - 17:49

No i? Hipotek nie pojawia się znikąd tylko najpierw właściciel musi wyrazić na to zgodę. To jest właśnie prawo własności, jeżeli będę chciał lub potrzebował mogę ograniczyć je lub nic nie robić. Dłużnik doskonale wiec co robi pozwalając na wpis hipoteki i tak samo zna konsekwencje tego. Co tu niby jest złego?

Tu się z tobą nie zgodzę. 50% dłużników, albo i więcej nie do końca zna konsekwencje hipoteki.

#5457 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 18:14

Jaką zgodę , jaki wlaściciel . Nim nie podpiszesz aktu notarialnego nie jesteś właścicielem . A w podpisywanym akcie jest informacja o ustanowieniu hipoteki , wiec albo znikasz od notariusza godzac się na utratę prowizji , albo podpisujesz i stajesz się wlascicielem z hipoteką

Takie trudne to dla ciebie? Nie kombinuj bo nic ta drogą nie ugrasz.

hubertuss nie idz tą drogą bo to nie ta liga . Jeszcze Ci synku smark pod nosem dynda , a pouczasz troszkę bystrzejszych .

#5458 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 10 marzec 2016 - 18:17

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? hubertus widzę ze nie ogarniasz rzeczywistości. Mówisz ,że kiedyś jak miałeś jeden ciągnik to już drugiego nie dostałeś ,a teraz niby przy dofinansowaniach unijnych jest to samo. Musisz zbierać różne punkty żeby dostać ciągnik odpowiedni. Jeśli masz za mało ziemii to Ci kasy na większy ciągnik nie dadzą. Ludzie zwiększają swoją wydajność ,bo już nie da się wyżyć z tego samego co kiedyś. Mają kredyty i często żyją z obrotu. Podkreślam nie każdy, bo zaraz trafi się jakiś człowieczek co będzie czytał ten post tak jak jemu to pasuje a nie tak jak ja chciałem to przedstawić.
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

#5459 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 19:14

Przecież to oczywista brednia, na domowym przykładzie : 1981r c330, 1988 zetor 7211, ale pewnie mama mówiła mu inaczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5460 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 19:27

Widzę dyskusja kwitnie. Fajni są ci co z tęsknotą wspominają pracę kosą i cepem. Wasz "wódz" prowadzi was (i niestety nas też) właśnie w tą stronę.  

Ja dziękuję ,ja wolę mojego klimatyzowanego JD i inne nowoczesne  "zabawki".

Ktoś tu pisał że sprzedał płody rolne i  go było na nową 30 bez kredytu - no i co się zmieniło - tyle że tych którzy poszli z duchem czasu stać teraz na NH,JD,MF czy inne.  Czy wy naprawdę myślicie że tych co mają 50+ ha nie stać żeby kupić co 10 lat maszyn za 200 czy 300 tysięcy?   Większość stać bez problemu i to za gotówkę.

A że dotacje i kredyty są to dlaczego nie korzystać? I jak są już te wspomniane dotacje to kupuje się w miare mozliwości ale do oporu.

Wiadomo że nie kupi ktoś kto ma 5,10 czy 20 ha kombajnu za 500 tysięcy  - chociaż i tacy się trafiają w mojej okolicy  - i wtedy komornik ma co robić i wcale mi nie żal jak ktoś nie umie logicznie myśleć.

A jak ktoś nie potrafi zarobić na godne życie i inwestycje z +50ha to może czas zająć się czymś innym....