Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11561 odpowiedzi na ten temat

#5321 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 18:12

A KOD startował w wyborach? I jak duże skoro 50% wyborców nie brało udziału w wyborach? PiS ma poparcie 18% ludzi mających prawa wyborcze.

kolega nie może pogodzić się z tym że PO i PSL przegrały wybory, bo gdzie nie przeczytam jego postu to pisze jak jest źle teraz gdzie tak naprawdę nic jeszcze nie zrobiono. PO PSL i nowoczesna razem wzięte nie mają takiego poparcia jak PiS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 16:03
  •  

#5322 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 07 marzec 2016 - 18:24

Chcesz mieć spokój z bankomatami , trzymaj w skarpecie .

Lepszej rady nie mogłam otrzymać  :D 

P.S.

Proszę:

http://www.bankier.p...ow-7303910.html

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#5323 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 19:00

I znowu dałeś plamy, bo twoja teoria to była dobra, ale za rządów popaprańców. Akcyzę, a w zasadzie jej zwrot pis mi jako rolnikowi podniósł.

VAT mnie nie dotyczy, jestem na vacie więc jest to tylko przemiał kasy i czy będę mielił 23 procentami czy 30 mi wsio rawno.

Nawiązując do VAT chodzi ci pewnie o to że dziurę budżetową będą nim łatać, czyli go podnosić. No widzisz, jaki mamy mądry rząd.

Kto w postaci VATu do państwowej kasy wpłaca więcej. Ten indywidualny biedak co ma na miesiąc do dyspozycji 1000 zł czy ten indywidualny pseudo bogacz co ma do dyspozycji 10000 zł?

Mnie nie chodzi  o vat z gospodaestwa  

polanujesz 4 dzieci to vatu też  ci sie nazbiera innych ukrytych podatków też    

#5324 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 19:23

A ile ma PSL razem z PO ?

@hubertuss , jeśli totalna lipa PiS w wyborach uzupelniajacych do senatu , to jak nazwać sytuację reszty ?

Katastrofa , kompromitacja , idz Pan w ch*u*j , czy jak ?

Kandydat, którego nazwiska nie znała cześć polityków popierających go partii zdobył 4 tysiące głosów mniej. I uwaga wygrał z Anders w Łomży i Suwałkach. Anders wygrała tylko na wsi. Tak więc dla tego człowieka to duży sukces. Tydzień temu nie znał go w Polsce nikt. Nie popierał go premier, ministrowie. Nie otwierał muzeów i nie mówiono o nim w tvp od dwóch tygodni. Ogólnie pozostali kandydaci zebrali około 3 - 4 tys głosów więcej niż Anders. Więc gdyby wszyscy poparli jednego mogło by być ciekawie.

Ciekawiej było w Chrzanowie, gdzie kandydatka pisu popierana przez Szydło nie weszła nawet do drugiej tury wyborów na burmistrza. Region ten to region Beaty Szydło a pis od lat miał tam wysokie notowania.

Naród nie chce dobrej zmiany.

Widzisz w końcu wyciągnołeś wnioski że ludzie nie głosowali na PiS ze względu 500 + brawo Ty

Ja już dawno to wiedziałem. Jednak pis myślał, że ludzi tym kupił. Oczywiste, że wielu głosowało na pis na zasadzie zrobię na złość po. Tylko w następnych wyborach tacy ludzie mogą zagłosować na złość pisowi na kogoś innego lub nie pójść wcale.

Chcesz mieć spokój z bankomatami , trzymaj w skarpecie .

Ty już wziąłeś przykład z prezesa, czy nie masz co do banku zanieść?

Edytowany przez hubertuss, 07 marzec 2016 - 19:29.

#5325 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 19:27

Błogosławieni żyjący w nieswiadomości.......

Damian mysli że jak rozlicza VAT i nie ma PITu to nic nie płaci. Płaci chłopina podatki we wszystkim co kupuje bo w cenie chleba jest dochodowy piekarza, akcyza którą płaci w gazie który zużywa, pensje pracowników którzy płacą PIT itd. Co by nie kupił to cała masa podatków jest tam zawarta ale albo tego nie rozumie, albo zrozumieć nie chce. Amen

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#5326 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 19:38

Pewnie nie wie że  jak używa telrfonu to  musi rozdzielic rozmowy  te z ktorych może rozliczyc  wat i na te z których nie moze 

No ale pis ma to  uszczelnic   wiec sie dowie

#5327 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 19:42

@henio, to skąd PIS da jak PO i PSL tak zrujnowały budzet?

Z uszczelnienia systemu podatkowego

#5328 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 20:02

Nikt tego nie uszczelnił i nie uszczelni bo jest niezliczona ilość stawek, ulg, interpretacji itd.. Na całym świecie VAT jest uznawany za wysoce nieefektywny i skomplikowany. i PIS tego nie zmieni. By była dobra ściągalność podatków powinny być one niskie i proste. Jak są tak wysokie jak teraz to nie da się uszczelnić bo prawdziwy biznes jest jak sie podatku nie zapłaci.

#5329 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 20:16

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Klauzula przeciw unikaniu opodatkowania już w 2016 roku  "Podstawowym celem klauzuli jest prewencyjne eliminowanie korzystania ze schematów unikania opodatkowania. Ograniczenie agresywnego planowania podatkowego pozwoli na wzrost bazy podatkowej w Polsce. Zauważalne jest zwłaszcza nadmierne, nieuzasadnione zwiększanie kosztów uzyskania przychodów, co powoduje z kolei spadek wysokości dochodów do opodatkowania" - napisano w uzasadnieniu do projektu.

http://ksiegowosc.in...y/podatki-2016/

#5330 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 20:19

Nawet nie wiesz co piszesz. Gdyby tak było jak chcesz. To PiS nigdy nie przejął by władzy. PO przez 8 lat pełnienia rządów nazbierało by z PSL em tyle forsy, że nawet pomimo afer zrobiło by taką kampanię i dalej rządziło.

Co do podatków pośrednich uważasz, że nie płacisz. Czy tam płacisz w małym stopniu. Ok żyj dalej w nieświadomości. Może pogadaj z żoną. Ona pewnie prowadzi dom, robi zakupy to wie czego ile kupuje. Ona płaci ty faktycznie może mało płacisz. Policz ubrania dla dzieci, przybory szkolne, kieszonkowe, środniki czystości, jedzenie i całą masę innych rzeczy potrzebnych w domu. A może sam wszystko robisz/produkujesz jako zaradny rolnik? Czy na wszystko bierzesz faktury i odliczasz vat?

Doskonale wiem co piszę. Celowo napisałem że kiedyś byłem zdania aby finansowania nie było - kiedyś znaczy gdy rządziło PO. Teraz - znaczy teraz gdy rządzi PIS, dofinansowanie powinno być dla partii przeważającej. B) Jestem pisowcem więc chyba cię nie dziwią moje zachcianki.

Co do podatków to ja nie uważam. Ja to wiem, sprzętu AGD mebli nie kupuję co miesiąc, remontów domu też nie robię co chwila.

Płacę tylko w produktach bezpośredniego użytku, czyli przede wszystkim jedzenie, kosmetyki i jakieś pierdoły na które nawet nie warto czasu tracić w oczekiwaniu na wypisanie faktury.

Na wszystko inne biorę faktury, u księgowego mieliśmy już 3 kontrole z US łącznie ze wszystkich przedsięwzięć, a w mojej fizycznej jednoosobowej firmie jedna kontrola. Nie mieli podstaw aby do czegokolwiek się doczepić, wszystko jest opisane nawet śrubki i pęczek drutu mamy przypisany do danego poszczególnego środka transport po nr. rej. Jeśli chcą możemy poszukać tych śrubek co je zużyłem do remontu... :lol:

Tel, internet, energia wszystko firmowe, w celach prywatnych tego nie używam. Możesz wierzyć albo nie, ale właśnie wypisuję faktury, więc mi nie zarzucisz że siedzę przy prywatnym komputerze, a z resztą on już dawno się zamortyzował i go już w księgowości nie ma.

Mnie nie chodzi  o vat z gospodaestwa  

polanujesz 4 dzieci to vatu też  ci sie nazbiera innych ukrytych podatków też  

Wiem że nie chodzi ci o VAT z gospodarstwa. Ale ja cały czas podtrzymuję że VAT w celach prywatnych który płacę jest znikomy. Jedynie dzieci na cukierki a żona na waciki. Ja kiełbasę swojską bez paragonu kupuję.

Pewnie nie wie że  jak używa telrfonu to  musi rozdzielic rozmowy  te z ktorych może rozliczyc  wat i na te z których nie moze 

No ale pis ma to  uszczelnic   wiec sie dowie

Ja to wiem, tylko jest jeden problem. Kochanki nie mam, kumple sami do mnie dzwonią na mój nr firmowy, a do teściowej jakoś tak nie mam potrzeby. Nie mogę się doczekać kiedy PIS uszczelni to i przekrętów którzy z firmowego nr. dzwonią do kochanek i teściowych przydusi. Może więcej kasy by zebrali i podnieśli na 600+, kto wie?

Błogosławieni żyjący w nieswiadomości.......

Damian mysli że jak rozlicza VAT i nie ma PITu to nic nie płaci. Płaci chłopina podatki we wszystkim co kupuje bo w cenie chleba jest dochodowy piekarza, akcyza którą płaci w gazie który zużywa, pensje pracowników którzy płacą PIT itd. Co by nie kupił to cała masa podatków jest tam zawarta ale albo tego nie rozumie, albo zrozumieć nie chce. Amen

Powtarzam to od wczoraj. Zgadza się płacę VAT w art. spożywczych i waciki dla żony, na tym koniec czyli całe nic. Gaz zużywam do suszarni w gospodarstwie na VATcie więc odpada. W piecu domowym palę zrębkom którą usługowo pozyskuję mimo to że na ulicy leci gazociąg, i światłowód jak na miasto przystało. Tzn. ja nie palę, cały czas mam straty w towarze - jednak bez obaw nie wykrywalne... co do pracowników jeśli coś podniosą jakieś podatki że będę musiał więcej zapłacić, to nie wyobrażaj sobie że ze swojej kieszeni dołożę. Powiem im: dostaliście po 500 zł na bachora, to teraz rząd podniósł koszty utrzymania pracownika, więc jedziemy panowie po pensji...

A jest z czego, bo już dawno się wyleczyłem z zatrudniania za śmieszne pieniądze śmiesznych pracowników. Wolę godziwie zapłacić i nie martwić się że mnie okradną czy celowo spieprzą robotę.

Edytowany przez damianzbr, 07 marzec 2016 - 20:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5331 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 20:37

http://superbiz.se.p...vat_734817.html

#5332 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 20:46

:rolleyes: Najfajniejsze w tym artykule/zmianie jest  to:

"Z pozostałych środków rozliczeniu VAT-u, będzie można je przeznaczyć na inne cele, a przede wszystkim na opłacenie innych podatków. Przedsiębiorca będzie musiał jednak poprosić o zgodę na to urząd skarbowy - informuje serwis crn.pl."

#5333 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 21:31

Powtarzam to od wczoraj. Zgadza się płacę VAT w art. spożywczych i waciki dla żony, na tym koniec czyli całe nic. Gaz zużywam do suszarni w gospodarstwie na VATcie więc odpada. W piecu domowym palę zrębkom którą usługowo pozyskuję mimo to że na ulicy leci gazociąg, i światłowód jak na miasto przystało. Tzn. ja nie palę, cały czas mam straty w towarze - jednak bez obaw nie wykrywalne... co do pracowników jeśli coś podniosą jakieś podatki że będę musiał więcej zapłacić, to nie wyobrażaj sobie że ze swojej kieszeni dołożę. Powiem im: dostaliście po 500 zł na bachora, to teraz rząd podniósł koszty utrzymania pracownika, więc jedziemy panowie po pensji...

A jest z czego, bo już dawno się wyleczyłem z zatrudniania za śmieszne pieniądze śmiesznych pracowników. Wolę godziwie zapłacić i nie martwić się że mnie okradną czy celowo spieprzą robotę.

Weźmy ten gaz na przykład. Vat od niego odliczasz ale przy sprzedaży płodów jakiś Vat też naliczasz.więc po rozliczeniu być może sie to równoważy Nie jest jednak tak że zwracany masz cały Vat który płacisz a jedynie róźnice pomiędzy naliczonym a odliczonym wiec jednak płacisz Vat. W cenie wspomnianego gazu zawarte są jeszcze akcyza i cała masa podatków którą podmiot gaz sprzedający musi uwzględnić w kalkulacji biznesu. Gdyby nie obciażenia podatkowe może ten gaz kosztowałby połowę. 

Swoją drogą wykazujesz naganna i nie patriotyczna postawę tak kombinując by niemal podatku nie płacić. Ten twój PIS nigdy nie zbierze na 500+. Tak sobie myślę że właśnie takich jak ty tylko w skali makro  PISanki będą ścigać. Dziwne jest że jak markety unikają to jest be, a jak ja unikam to cacy. :lol:

#5334 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 21:41

Wracając do dobroci jaką PisDa - podlasie wybrało sobie na senatora osobę kóra "nawet nie mówić po polski". ;)

#5335 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 22:24

Kandydat, którego nazwiska nie znała cześć polityków popierających go partii zdobył 4 tysiące głosów mniej. I uwaga wygrał z Anders w Łomży i Suwałkach. 

A znasz bajkę o tymitunie ?

Lepszej rady nie mogłam otrzymać  :D

Ten się smieje , kto się smieje ostatni 

http://amerbroker.pl...ion=show&id=430

Ps 

Sorry

W rajstopach.

Edytowany przez scoffer, 07 marzec 2016 - 22:26.

#5336 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 22:27

Ja od zawsze głosuje na JKM a on notorycznie do sejmu nie wchodzi wiec co się dzieje z kasą z miuch podatków? Cp z kasą podatników którzy wcale nie głosują?

Pare złoty mu się skapło, warto się zorientować zanim sie coś napisze. A kto nie głosuje temu jest chyba bez różnicy.

#5337 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 22:31

scoffer-za sianie defetyzmu dzisaj juz polecial wice-minister finansow, kolejna dobra zmiana, on tez zapowiadal w tym roku bankructwo kilku polskich malych bankow-chyba mu chodzilo o skoki, niedawno skok-polska zbankrutowal-800 mln do zaplaty z bfg.

kolejna nelly rokita polskiej polityki-nastepna gwiazda pis-u z "zagramanicy", zapewne koniec rownie zalosny.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#5338 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 22:52

Opcja żydowsko-ukrainska jak widzę czeka na każde potknięcie , a gdy go nie ma podkłada nogę . 

Kandydat, którego nazwiska nie znała cześć polityków popierających go partii zdobył 4 tysiące głosów mniej. wyborach tacy ludzie mogą zagłosować na złość 

Jednym słowem - pajda . Jedyną złość jaką widzę to twoja i paru innych 

#5339 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 23:15

Pare złoty mu się skapło, warto się zorientować zanim sie coś napisze. A kto nie głosuje temu jest chyba bez różnicy.

Ostatnio tak bo przekroczył 3% ale to chyba pierwszy raz odkąd pamiętam jak dostał środki a ja podatki płacę dużo dłużej. Finansowanie partii z podatków niegłosujacych to socjalistyczne szmaciarstwo. Powinien być odpis od podatku na partie polityczne i wtedy zapewne zabiegałyby  one o klase srednia a nie jak teraz o niezaradny elektorat socjalny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5340 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 00:10

A jaki rolnik płaci podatek dochodowy? Niezaradny elektorat nie chodzi na wybory wcale, bo stwierdzili dawno że to wszystko to te same złodzieje.