Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11796 odpowiedzi na ten temat

#5261 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:01

Czyli co korzystniej było za PO i PSL gdy zadna kwota nie przysługiwała na dzieci, a lepiej było przejeść przez POsłów  w restauracjach po 1500 zł na jeden obiad?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 02:54
  •  

#5262 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:03

Pis za obiad z Orbanem zapłacił 13 tys. Taka jest prawda te partie nie wiele różni. A drugi fakt to, ze obie starają się wmówić ludziom, że jednak coś je różni. Popatrzcie na przejmowanie stołków. Gdzie ta różnica?

Edytowany przez hubertuss, 06 marzec 2016 - 21:05.

#5263 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:12

Umiesz linki otwierać to otwórz ten który wkleiłem. Twoje słynne powtarzane czytanie czytanie ze zrozumieniem. Artykuł jest z onetu półtora miesiąca przed wyborami. Jakie wnioski z tego linka potrafisz wyciągnąć? Zapomniałem że Ty tylko powtarzać po swoich idolach potrafisz.

Jak nie oszustwo to głupota. Gdy się okaże że jednak nie głupota wymyślą coś w zamian i tak w koło.

Już to przerabiałem. Najpierw było że nie znajdą na to kasy. Gdy się okazało że kasa jest to ponoć za rok ma jej zabraknąć.

Lemingi nieustannie dorabiają teorie, to ich praca to ich karma.

Nie ma się czym przejmować, bo każdy ma swój rozum i rzadko kto ich bierze na poważnie.

EDIT: Hubertus, próbuj dalej, może kiedyś uda ci się wmówić ludziom że czarne jest białe, ale wątpię.

Bo każdy potrafi zrozumieć że prezydenta, premiera, ogólnie gościa z zagranicy nie poczęstujemy obwarzankami z szklanką mleka.

Ale z drugiej str, co sami ludzie nie potrafią zrozumieć jak dwóch czy czterech pajaców spotyka się na obiedzie za kilkanaście tysięcy złotych aby pogawędzić że d*pie marynie, czy o tym że tylko idiota może pracować za 6tys zł.

Edytowany przez damianzbr, 06 marzec 2016 - 21:18.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5264 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:22

Jest kasa to zobacz skad   

http://www.obligacjeskarbowe.pl/

http://proseedmag.pl...czniu-2016-roku

#5265 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:25

http://polska.newswe...y,381268,1.html

kurna ja tez jestem kibicem cracovii, dobrze ze, ani w zhp od 84, ani w unii wolnosci nie bylem, ani zadnych kurdupli sie nie boje. jezdzile kiedys na nartach ,ale dawno zapomnialem jak to sie robi.narty sprzedalem. :D

wydaje mi sie[ale nie jestem pewny] ze pis-owcy maja rozum -tylko dlaczego  rzadko go uzywaja ??????

taka refleksja z mojej wsi-jechalem sobie rano w dniu zbierania smieci i tylko przy jednej bramie byl samotny kosz i ani jednego worka z sortowanymi smieciami-nawet nie wiedzialem ze u nas ludzie tak dbaja o srodowisko- zgadnijcie jakiej partii banery wisza co kazde wybory na ogrodzeniu tego domu ?  ciekawe czemu wielbiciele pis-u pala smieci w piecu....

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#5266 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:27

Pis za obiad z Orbanem zapłacił 13 tys. Taka jest prawda te partie nie wiele różni. A drugi fakt to, ze obie starają się wmówić ludziom, że jednak coś je różni. Popatrzcie na przejmowanie stołków. Gdzie ta różnica?

To normalne że muszą wywalić nieudolnych i skompromitowanych ludzi którzy realizują inne założenia, jak mają rządzić w taki sposób. 

#5267 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:28

@Rafik87 iles tam lat temu PO to samo mówiła. A oddający władzę PiS i koalicjanci protestowali. Więc sam widzisz, że niczym się nie różnią.

@damianzbr Widać już mi się udało. Udowodniłem to tobie. Bo jak rozumiem pisząc o pajacach i obiedzie za kilkanaście tys miałeś na myśli Kaczyńskiego i Orbana. Bo obiady czy tam kolacje bohaterów nagrań z PO zamykały się sumą z reguły poniżej 10 tys. A więc kilku tysięcy.

Widzę tez, że odrobiłeś lekcje i postanowiłeś nie odnosić się konkretnie do moich wypowiedzi. Produkujesz tylko jakieś swoje luźne wywody. Masz rację. Jeśli masz znowu dostać nauczkę lepiej tak rób. Każdy weźmie to za żart i ci się upiecze. Nie ośmieszysz się tak jak ostatnio kilka razy.

Bez względu jak byś tu się nie skręcał to i tak Szydło 6 razy powiedziała o każdym dziecku. W tym w debacie i ekspoze. Więc daj se spokój z tymi pierdołami.

Edytowany przez hubertuss, 06 marzec 2016 - 21:34.

#5268 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:37

Dobrze wiesz o kim piszę tylko rżniesz głupa, gdyż nic innego nie potrafisz.

A jeśli faktycznie nie wiesz każdy kto to przeczyta uzna cię za przygłupa.

Więc wybieraj za kogo chcesz uchodzić za cfaniaczka rżnącego głupa, czy pospolitego głupka bez zdolności interpretowania prostych zdań?

Obiady tych pajaców kończyły się sumą z reguły za dużą o 100%.

Edytowany przez damianzbr, 06 marzec 2016 - 21:42.

#5269 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:45

Jak nie oszustwo to głupota. Gdy się okaże że jednak nie głupota wymyślą coś w zamian i tak w koło.

Już to przerabiałem. Najpierw było że nie znajdą na to kasy. Gdy się okazało że kasa jest to ponoć za rok ma jej zabraknąć.

Lemingi nieustannie dorabiają teorie, to ich praca to ich karma.

Nie ma się czym przejmować, bo każdy ma swój rozum i rzadko kto ich bierze na poważnie.

EDIT: Hubertus, próbuj dalej, może kiedyś uda ci się wmówić ludziom że czarne jest białe, ale wątpię.

Bo każdy potrafi zrozumieć że prezydenta, premiera, ogólnie gościa z zagranicy nie poczęstujemy obwarzankami z szklanką mleka.

Ale z drugiej str, co sami ludzie nie potrafią zrozumieć jak dwóch czy czterech pajaców spotyka się na obiedzie za kilkanaście tysięcy złotych aby pogawędzić że d*pie marynie, czy o tym że tylko idiota może pracować za 6tys zł.

Kasy nie ma - to nic , po prostu sie bardziej zapożyczymy a potem niech sie inni martwia jak to oddać. Dokładnie tak samo jak za PO.

Dobrze @damian .że jesteś bo już zaczynało mi brakować obiektywnych i konkretnych argumentów.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#5270 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:49

Spotkanie prezesów dwóch partii zapłacone z pieniędzy partii. Na rachunku jak byk stoi że płaci Pis.

Obiadek z kolegą zapłacony służbową kartą ministra. Płaci ministerstwo. Mogli sobie za obiadki płacić pieniędzmi Platformy. Ale tych szkoda, lepiej wydać na co innego a za obiadki płacić służbową kartą. Dyskusje przy tym mieli naprawdę o sprawach wagi państwowej. Kamieni kupa i debile pracujący za 6 tys.

Udowodniłeś Hubert jedynie że za bystry nie jesteś skoro nie widzisz różnicy.

Edytowany przez PawelWlkp, 06 marzec 2016 - 21:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5271 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:51

@damianzbr Widzisz nerwy ci puściły. Nawet na jednym zdaniu cię przerobiłem. Na jednym słowie. Nie mierz wszystkich swoją miarą. To, że rżnąłeś tutaj głupa przez ostatnie dwa tygodnie. Nie oznacza, że inni tak mają. W końcu nie kto inny jak ty wymyślał coś czego nie napisali inni i się z tym kłócił. Nie kto inny odpowiadał sam sobie na ankietę próbując udowodnić fikcję fikcją. Niestety co do rżnięcia głupa nikt cię tutaj nie pobije. Bo nie każdy wymyśli slogan w stylu skoro coś czytasz to się z tym zgadzasz. Przyszedłeś po paru dniach odpoczynku i koleiny prztyczek w nos.

Oczywiście dla potrzeb tej dyskusji można rozróżnić pieniądze partyjne, ministerjalne. Ale to i tak my podatnicy za to płacimy. PiS stoi na straży finansowania partii z budżetu. Ale to i tak na jedno wychodzi. Ale skoro ulubiona partia płaciła to się udaje, że ok. Bo gdyby PO zaprosiła kogoś w podobnym stylu to skandal by był niesamowity.

Edytowany przez hubertuss, 06 marzec 2016 - 21:58.

#5272 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:53

Kasy nie ma - to nic , po prostu sie bardziej zapożyczymy a potem niech sie inni martwia jak to oddać. Dokładnie tak samo jak za PO.

Dobrze @damian .że jesteś bo już zaczynało mi brakować obiektywnych i konkretnych argumentów.

Za PO zdecydowanie gorzej, nawet nie masz co porównywać.

Mi to się wydaje że tobie zaczęło brakować zupełnie czego innego. Ale niech ci będzie, powiedzmy że jest to twoja oficjalna wersja i niech tak zostanie.

#5273 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:56

@Pawewlkp , a skąd PIS ma pieniadze i jaka jest różnica miedzy partyjnymi a jak to ty nazywasz pieniedzmi ministerstwa?

@damian , co masz na mysli pisząc że za PO duzo gorzej?

Edytowany przez Ulman, 06 marzec 2016 - 22:02.

#5274 Share Marcin_95

Marcin_95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Wojsko militaria rolnictwo

Napisany 06 marzec 2016 - 22:02

Obecny rząd zrobił więcej przez swoje pierwsze 100 dni. Takie jest moje zdanie. Odnosząc się do 500 plus dla każdego dziecka, za poprzedniego rządu na dziecko dostawało 100 złotych rodzinnego, zakładając że masz dwójkę i na pierwsze dziecko nie dostajesz 500 złotych to dostajesz na dwójkę 200 złotych rodzinnego plus te 500 złotych to wychodzi do podziały na każde dziecko 350 złotych a za poprzedniego rządu na jedno dziecko kwota rodzinnego wynosiła 100 złotych. To nie wiem skąd ten raban skoro dostanie się więcej pieniędzy niż poprzednio. A jeżeli kogoś zazdrości sąsiadowi że ma dwójkę dzieci a on tylko jedno to niech sobie dorobi i będzie z pożytkiem dla kraju i dla niego samego. Dużym pluszem jest zakaz sprzedaży państwowej ziemi obcokrajowcom dla każdego niby to błaha sprawa ale większość majątku państwowego zostało wyprzedane została się tylko ziemia państwowa i lasy państwowe oczywiście duma polskiego przemysłu czyli parę zakładzików produkująca kosy bo nawet własnego ciągnika nie potrafimy wyprodukować. Wstyd aby 40 milionowy kraj był tak uzależniony od zewnątrz. Po trzecie każdy narzeka na kaczora nie jedni by do odstrzelili ale on jako jedyny chyba nie obraził polskiego rolnika (moje pytanie gdzie jest [chciałem napisać pan ale nie zasługuje na ten tytuł] sawicki który mówi że macie droższe ciągniki od mercedesów). Tak samo mówiły poprzednie media i ten obrazek polskiej wisi po prostu sielanka kombajny same w polach pracują a polski rolnik leży pod drzewem miliony same mu przychodzą i jeszcze wielka unia mu za to płaci grube dolary  za to "leżenie" i czego się jeszcze dopomina pamiętam gdy tona saletrzaku przed wejściem do UE kosztowała 300 złotych a już po dwóch latach członkostwa już 800 czy aż tak drastycznie wzrosły koszty produkcji pojawiła się dopłata do zakupu nowego ciągnika zaraz wrosła ich cena a polski rolnik jak dureń (nie bójmy się tego tak nazwać)   zaczął mówić polski produkt szmelc badziewie i napędzał konta zagranicznym producentom (czyli kto zyskał nie polski rolnik i pracownik tylko zagraniczny producent i bank oczywiście też zagraniczny bo poprzednia ekipa wszystkie sprzedała)   a niech spojrzy na swoje podwórko i podejrzewam że 80 % procentach polskich podwórek stoi własnie ten szmelc typu ursus c 360 i c 330 ten badziew który pracuje już trzydzieści lat albo dłużej. Ktoś zada pytanie no tak ale wtedy państwu będzie lepiej ale mi się poprawi byt ? Ja uważam że tak że silna Polska to nam też będzie lepiej  się żyło a Prawo i Sprawiedliwość do tego dąży 

Teraz gdy się wypisałem możecie wylać na mnie wszystkie żale no bo jestem pisiorem i mocherem bo i tak nie przekonam was że idzie ku lepszemu po wyborach parlamentarnych A na koniec dodam że ja jako polski rolnik nie chce aby mi ktoś za darmo pieniądze dawał tylko chcę aby uczciwie zapłacono mi za moją pracę a nie długo tak będzie że unia będzie mi mówiła kiedy mam i do toalety 

Edytowany przez Marcin_95, 06 marzec 2016 - 22:08.

#5275 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:03

Za PO  przynajmniej dopłaty płacili  a teraz czekaja az  jeszcze wiecej stracimy   przez  zmiane  kursu

#5276 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:12

Skoro pis dadzą mi 500 zł na dziecko, to dlaczego miał bym im żałować drogich obiadków? Transakcja wiązana, każdy zadowolony.

A kasę mogą dodrukować lub wziąć krechę ja i tak tego nie będę spłacał ani moje dzieci, mogą też ujednolicić kwoty emerytury, ja nikomu nie kazałem być prezesem żeby teraz dostawać 6000 zł emerytury. Mógł imbecyl jeden z drugim zasuwać przy łopacie jak większość, teraz by się nie pultał że na  jego emerytury nie starczy. A jak już był tym pseud prezesem, to mógł sobie kasę odkładać.

Nie cierpię ludzi bogatych, którzy nakradli, lub mieli dobrze opłacane stanowiska dziedziczone, powinno się im skonfiskować majątki i przekazać rozwijającym się rolnikom takim jak ja.

Za PO wprowadzili modulacje do dopłat dla rolników się rozwijających więc nie chrzań że płacili, bo mi jedynie zabierali, co najlepsze wcześniej nie uprzedzając. A teraz to co we wrześniu sobie wyliczyłem, to co do grosza przyszło.

ulman mam na myśli że tuck to zdradziecka wsza która dążyła do kolonizacji Polski pod zaborem niemieckim, ale na szczęście stanęliśmy mu na drodze z Prezesem naszego klubu Jarosławem na czele. Łu bu du bu, łu bu du bu, niech nam żyje, prezes naszego klubu!! Mówiłem to ja damian_zbr.

#5277 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:15

Jak kasy nie ma? Kasy jest w bród wielomilionowy niedziałający system komputerowy NFZ, wielomilionowy niedziałający system ARiMR, milionowe premie i nagrody dla dyrektorów ARiMR, roczne utrzymanie komputerów ZUS-u kosztuje 800mln. cały system więcej jak sonda na Marsa. Roczny wyciek VAT-u na poziomie dziury budżetowej to aby przypadki z ostatnich tygodni. Zresztą sam były minister sportu mówi że dofinansowanie koncertu Madonny na stadionie narodowym kwotą 6 milionów to żadne pieniądze - więc o czym my tu kurna rozmawiamy.

#5278 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:17

Za PO  przynajmniej dopłaty płacili  a teraz czekaja az  jeszcze wiecej stracimy   przez  zmiane  kursu

Dlaczego niby masz stracić . 

Może się okazać ze za kwotę dopłaty do 1ha, w końcu czerwca kupisz dwie tony pszenicy lub trzy stukilogramowe świnie .

Bo przecież prawdziwy rolnik nie przelicza na fortepiany , jachty bądz inne duperele.

#5279 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:17

@damian , nie chcę cie martwić ale wyglada na to że jesteś komunistą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5280 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:18

Po co masz sie rozwijac oddaj ziemie tym  co sa rozwinieci

odnajdziesz sie w polityce tam jest takie przysłowie  

mówil dziad do  obrazu

ktos tu zapomniał dodac 27 milionów i marne 200 tys

Edytowany przez GoRAL1, 06 marzec 2016 - 22:21.