Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11812 odpowiedzi na ten temat

#5141 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 09:13

Pszenica w dół, rzepak w dół, trzoda w dół, mleko w dół, a Wy tutaj się wykłócacie na temat tych pasożytów..?? Który z nich zrobił "coś" w Waszych sprawach?? No który, do qrwy nędzy..? Dla nich liczą się teraz Swiatowe Dni Młodzieży i to, które rondo w kraju nazwać imieniem Jana Pawła drugiego! Faryzeusze, przechrzty...

Ale po co ma robić ktoś dla mnie? Mi się bardzo dobrze żyło jak nikt się nie wtrąca i nie próbuje na siłę mi pomóc bo wie lepiej. Niskie ceny? Bywa, taka koniunktura na świecie. I lepiej niech się nie mieszają bo więcej popsują niż naprawią.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 12:11
  •  

#5142 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 09:36

Stary cap może nie doczytał co podpisywał? 

Co do tego że nie wspomogą rolnictwa to więcej jak pewne - ale to akurat uważam za dobre bo jakaś lekcja się należy za głupie wybory.

Wiesz był u nas też taki co wszystko kupował i nawet 500 ludzi zatrudniał wczoraj zmarł  nagle dlatego się zastanów czy takie życie ma sens ?

#5143 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 09:54

heniu - czy naprawdę myślisz że jak będzie ktoś żył z zasiłków , nic nie robił to będzie żył wiecznie?

Ludzie nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać ;).

Ale to właśnie ci którzy coś robią są sponsorami elektoratu pissu.

12795268_1723020174610825_1150524033119830715_n.jpg

Edytowany przez osterley, 04 marzec 2016 - 09:56.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5144 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 09:56

Tutaj to pojechałeś po całości. Jakie sens ma twoje życie? Tak samo możesz umrzeć czy to w wyniku wypadku czy ciężkiej choroby. Skąd wiesz, ile czasu będziesz żył? Od jutra może wszyscy nic nie róbmy bo może umrzemy. Normalnie większej głupoty nie można wymyślić..

Ten co za 4 lata wygra wybory będzie musiał spłacać długi PiSu. Więc na dobrobyt szybko bym nie liczył. Co do cen tez nie chcę by ktoś jakoś sztucznie w nie ingerował. Ale rolą ministra danej branży jest pomagać tej branży. Szukać rynków zbytu np. A co robi Jurgiel, nic. Czemu nie wzięli na to stanowisko kogoś młodszego bardziej rozgarniętego? Czasy są trudne, słaba koniunktura do tego polityka. Naprawdę potrzebni są ludzie konkretni, którym się chce. A nie nie moty, które są dla samego bycia.

Co do anr i dzierżaw to normalka. Już za poprzedniej ekipy niby mieli nie przedłużać dzierżaw tylko sprzedawać. Ale z czego będzie żyła banda darmozjadów w urzędach. Jeszcze trochę i rozdawanie stanowisk liderom rolniczych protestów nic nie pomoże. Ludzie to wszystko widzą. Na następną zimę jak nic mamy rolników na drogach.

Edytowany przez hubertuss, 04 marzec 2016 - 10:00.

#5145 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 10:02

Co ty hubertus heniowi natłumaczysz? ;).   Wygląda mi on na typowego wyborcę pisu co dalej jak w mieście powiatowym nie był , ścieżkę do GOPS ma wydeptaną a tych co na ten jego zasiłeczek pracują najchętniej by utopił.  HENIU - ale wtedy nie będzie zasiłeczku i sie będziesz musiał do roboty zabrać....... ale zaraz , zaraz - henio w poście wcześniej napisał że nie warto pracować i się rozwijać/bogacić bo można umrzeć....ot taka pisowska logika - jak nic heniu nadawałbyś się na jakiegoś ministra bo pasowałbyś do tych pastuchów.

#5146 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 10:13

No przecież skoro gość umarł i był bogaty to przez bogactwo umarł. Już parę taki podsumowań w życiu słyszałem. Zawsze w oczy ludziom mówiłem, aby głupot nie gadali bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego. No ale retoryka pisu mówi bogaty - na pewno nakradł. Trzeba być biednym jak mysz kościelna. Tylko szkoda, że ten sam pis nie widzi senatora Bieleckiego, wielu innych bogaczy z tej partii czy ojca biznesmena. Jarek udaje biednego i oni myślą, że tak trzeba. Prawdziwy Polak ma być biedny i głupi. Bo takimi najłatwiej rządzić. Można łatwo nastraszyć i łatwo byle czym kupić.

#5147 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 12:18

Ten co za 4 lata wygra wybory będzie musiał spłacać długi PiSu. 

Martwisz się na wyrost , tak jaby obecnie rzadzacy przejęli kraj mlekiem i miodem płynący .

przez osiem lat rządów PO-PSL realny dług sektora finansów publicznych wzrósł o 100 procent i wyniesie ponad 1 bilion złotych na koniec bieżącego roku uwzględniając 150 miliardów złotych przejęte z OFE. Tymczasem polskie PKB przyrośnie zaledwie o około 26-27 procent w tym samym okresie.

Jednocześnie zadłużenie zagraniczne sektora finansów publicznych podwoiło się z poziomu 78 miliardów dolarów na koniec 2007 roku do 146 miliarda dolarów na koniec 2014 roku (źródło: NBP).

#5148 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:42

Tutaj to pojechałeś po całości. Jakie sens ma twoje życie? Tak samo możesz umrzeć czy to w wyniku wypadku czy ciężkiej choroby. Skąd wiesz, ile czasu będziesz żył? Od jutra może wszyscy nic nie róbmy bo może umrzemy. Normalnie większej głupoty nie można wymyślić..

Ten co za 4 lata wygra wybory będzie musiał spłacać długi PiSu. Więc na dobrobyt szybko bym nie liczył. Co do cen tez nie chcę by ktoś jakoś sztucznie w nie ingerował. Ale rolą ministra danej branży jest pomagać tej branży. Szukać rynków zbytu np. A co robi Jurgiel, nic. Czemu nie wzięli na to stanowisko kogoś młodszego bardziej rozgarniętego? Czasy są trudne, słaba koniunktura do tego polityka. Naprawdę potrzebni są ludzie konkretni, którym się chce. A nie nie moty, które są dla samego bycia.

Co do anr i dzierżaw to normalka. Już za poprzedniej ekipy niby mieli nie przedłużać dzierżaw tylko sprzedawać. Ale z czego będzie żyła banda darmozjadów w urzędach. Jeszcze trochę i rozdawanie stanowisk liderom rolniczych protestów nic nie pomoże. Ludzie to wszystko widzą. Na następną zimę jak nic mamy rolników na drogach.

Czy Ty sam te bajki wymyślasz czy gotowe Ci dają a Ty tylko wklepujesz w klawiaturę bo zdrowy na umyśle by czegoś takiego nie wymyślił ostatnie lata widziałeś jak o rolnictwo zabiegali i rynki zbytu po wejściu do Uni tylko kłody pod nogi rzucali niszcząc przetwórstwo to niech teraz siedzą cicho

No przecież skoro gość umarł i był bogaty to przez bogactwo umarł. Już parę taki podsumowań w życiu słyszałem. Zawsze w oczy ludziom mówiłem, aby głupot nie gadali bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego. No ale retoryka pisu mówi bogaty - na pewno nakradł. Trzeba być biednym jak mysz kościelna. Tylko szkoda, że ten sam pis nie widzi senatora Bieleckiego, wielu innych bogaczy z tej partii czy ojca biznesmena. Jarek udaje biednego i oni myślą, że tak trzeba. Prawdziwy Polak ma być biedny i głupi. Bo takimi najłatwiej rządzić. Można łatwo nastraszyć i łatwo byle czym kupić.

A gdzie on tam był bogaty całe życie głodny stale mało .....teraz trochę każdy co będzie bystry sobie z tego majątku wyrwie i tyle

Co ty hubertus heniowi natłumaczysz? ;).   Wygląda mi on na typowego wyborcę pisu co dalej jak w mieście powiatowym nie był , ścieżkę do GOPS ma wydeptaną a tych co na ten jego zasiłeczek pracują najchętniej by utopił.  HENIU - ale wtedy nie będzie zasiłeczku i sie będziesz musiał do roboty zabrać....... ale zaraz , zaraz - henio w poście wcześniej napisał że nie warto pracować i się rozwijać/bogacić bo można umrzeć....ot taka pisowska logika - jak nic heniu nadawałbyś się na jakiegoś ministra bo pasowałbyś do tych pastuchów.

Dasiek Ty masz rozumek Kubusia Puchatka wszystko sobie tłumaczysz na swój sposób jak Ci wygodnie logiki to nima w tym żadnej  Hubeertus to pewnie Twój ojciec bo widać że z jednej miski jesteście karmieni

#5149 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:46

Dasiek? hmmm , chyba heniu już się na to wydzieranie majątku po zmarłym szykujesz ;). henio , hiena - nawet pasuje.

#5150 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 04 marzec 2016 - 14:00

post ywa pokazuje, że można być ludziem z klasą, a nie tylko (często prymitywną) jadoplujką

fajny obrazek z tekstem :)

Nie jestem wyborcą ani PO ani Pis. Odbieram pozytywnie to, że ludzie wybrali "mniejsze zło".

Spotykałam się również z tym, że na mniej znanych kandydatów nie głosowali tylko dlatego, że w ich mniemaniu nie mieliby szans przebicia, co wynikało z obrazu kampanii wyborczych jakie mogli sobie zafundować PO i Pis m.in w upolitycznionych mediach.

Dla mnie te dwie opcje polityczne różni to, że jednych cechowało podłe wyrachowanie a drugich niestety może i dobra wola jednakże rażący nieprofesjonalizm. Mamy XXI w. i teraz wychwytuje się każde najmniejsze potknięcie i nadto nadmuchuje. A ludzie starszej daty w Pis-ie może nie zdają sobie z tego sprawy myśląc jeszcze kategoriami minionej epoki, że można przymknąć oko na to i owo.

Typowi wyborcy bronią za wszelką cenę swej opcji. A nie o to chodzi.

Ja będę pochwalać wszystkie dobre zmiany, a negować złe w moim odczuciu.

Choć czasem nie można wszystkiego odebrać tak obiektywnie jak podają, ponieważ ciężko wierzyć w dziennikarską rzetelność, jeśli wśród dobrych dziennikarzy znajdą się mendy i psuja wiarygodność wszystkim.

Z tą zmianą w stadninach nie oceniam. No i co z tego, że dyrektorzy w opinii byli najlepszymi w swym fachu poprzez m.in. swe doświadczenie, również dobrze mogli z racji wyrachowania, mieć na sumieniu coś.

W każdym wypadku dożywotność kadencji jest czymś nie zdrowym i prowadzi do nadużyć. Nic nowego. 

Kiedy czegoś nie jestem pewna, wolę się śmiać z nagonki. A przez kogo i w jakim celu, to najbardziej intryguje i irytuje ludzi.

Edytowany przez Ywa, 04 marzec 2016 - 14:26.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5151 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:40

heniu - czy naprawdę myślisz że jak będzie ktoś żył z zasiłków , nic nie robił to będzie żył wiecznie?

Ludzie nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać ;).

Ale to właśnie ci którzy coś robią są sponsorami elektoratu pissu.

attachicon.gif12795268_1723020174610825_1150524033119830715_n.jpg

Świetna decyzja , taka prawdziwie gospodarska .

Na szczęście sprzeczna z niedawną polityką , by sprzedawać szybko i swoim . Polska , mam nadzieję nie kończy się na naszym pokoleniu , a przyszłe będą musiały z czegoś utrzymać ten kraj .

Gdyby takie decyzje podejmowały inne rządy , bylibyśmy zupełnie w innym miejscu .

A tak wysprzedano, szybko , tanio i byle komu , to na co pracowali nasi dziadowie. 

I chu##ja z tego  mamy poza balastem długów większym jak miało całe RWPG w czasach socjalizmu .

Warto się przyjrzeć kto miał największy rozmach , a kto gospodarzył oszczędnie

http://www.historycy...howtopic=103502

po_lepiej.jpg

Edytowany przez scoffer, 04 marzec 2016 - 14:42.

#5152 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:43

Czy Ty sam te bajki wymyślasz czy gotowe Ci dają a Ty tylko wklepujesz w klawiaturę bo zdrowy na umyśle by czegoś takiego nie wymyślił ostatnie lata widziałeś jak o rolnictwo zabiegali i rynki zbytu po wejściu do Uni tylko kłody pod nogi rzucali niszcząc przetwórstwo to niech teraz siedzą cicho

A gdzie on tam był bogaty całe życie głodny stale mało .....teraz trochę każdy co będzie bystry sobie z tego majątku wyrwie i tyle

Dasiek Ty masz rozumek Kubusia Puchatka wszystko sobie tłumaczysz na swój sposób jak Ci wygodnie logiki to nima w tym żadnej  Hubeertus to pewnie Twój ojciec bo widać że z jednej miski jesteście karmieni

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Że sam piszesz tu to co pis chce, żebyś myślał. Nie znaczy, że wszyscy tak robią. Większych bajek, niż to, że ktoś umarł bo był bogaty nie da się wymyślać. 

Dlaczego wy pisowcy bez przerwy odpowiadacie argumentem typu, że za po czy tam psl było tak czy siak? Co to kogo obchodzi. tamten rząd już był i zapłacił za swoją pracę przy wyborach.  Dla was jedyny argument, to to, że wtedy było tak czy tak. To ja się pytam czy rząd pisu bierze wzór z po czy psl? Skoro na każdym kroku na zarzuty, że coś jest robione źle, piszecie, że za po też było źle. To jest usprawiedliwienie pisu, że po xle robiło to i my możemy tak robić?

500 osób zatrudniał to pewnie głodny nie był. Pewnie ty lub ktoś z twojej rodziny musieliście u niego zapierdzielać za parę stów. I stąd ten zachwyt takim rozwojem wypadków. Bogaty ciemiężyciel umarł. To od bogactwa i wyzysku mas uciśnionych.

Nie wiem czy Dasiek i osterley to ta sama osoba czy ci się w głowie pomieszało? Ale musieli by być obaj w pisie, aby tłumaczyć wszystko jak im wygodnie i bez logiki. Takie tłumaczenia to raczej domena pislamistów. Wytykasz im błąd pisu. A oni piszą, że za po też tak było więc jest ok.

#5153 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:50

A ten ciągle to samo ręce opadają...

A gdzie ja napisałem że dobrze że ten człowiek umarł .. Ty naprawdę  nie umiesz czytać czy tylko udajesz nie  pracowałem u tego Pana i go nie oceniam ale wiem że nie zawsze grał fair play choć stać go było na to 

Bardzo mądre słowa to tak jak w gospodarstwie uprawiamy jakąś roślinę daje nam bardzo dobry plony ale za dwa trzy lata wprowadzamy nową bo jest lepsza............

Z tą zmianą w stadninach nie oceniam. No i co z tego, że dyrektorzy w opinii byli najlepszymi w swym fachu poprzez m.in. swe doświadczenie, również dobrze mogli z racji wyrachowania, mieć na sumieniu coś.

W każdym wypadku dożywotność kadencji jest czymś nie zdrowym i prowadzi do nadużyć. Nic nowego. 

Kiedy czegoś nie jestem pewna, wolę się śmiać z nagonki. A przez kogo i w jakim celu, to najbardziej intryguje i irytuje ludzi.

#5154 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:03

I od tego umarł? Po co w ogóle piszesz takie głupoty. Po co w ogóle poruszyłeś tutaj temat tego człowieka?

Ręce opadają od tłumaczenia uwag odnośnie złego postępowania pisu, tym, że po robiła tak samo. Tez mi dobra zmiana.

Zmiany w stadninach nie oceniam, ale jednak oceniam. Mogli mieć coś na sumieniu? To najpierw trzeba było im to udowodnić. Nawet gdyby udowodniono, że to konkretnie te 3 zwolnione osoby odpowiadają za jakieś  ciemne sprawki. To trzeba ich zastąpić podobnymi fachowcami. A nie desantem przywiezionym w teczce po linii partyjnej. Wtedy powiedział bym, że jest dobra zmiana. A tak jest tylko zmiana świń przy korycie.

Tak na razie to wychodzi, że mają na sumieniu to, że przeciwstawiali się próbom różnych nadużyć w wykonaniu senatora pisu Dobrzyńskiego.

Edytowany przez hubertuss, 04 marzec 2016 - 15:06.

#5155 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 04 marzec 2016 - 16:12

taa dobra zmiana dochodzi do rolników - u mnie kierownikiem powiatowym agencji - został gość po stosunkach międzynarodowych - z doświadczeniem w salonie meblowym -a myślałem że gorzej niż było być nie może - ale poprzednik przynajmniej miał wykształcenie i doświadczenie w rolnictwie........ a tu pis naprawdę potrafi zaskoczyć..... 

#5156 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 16:56

Teraz nowi muszą się nachapać. W końcu po coś ten pis popierali. W Suwałkach ludzie zakłócili wiec wyborczy pani Anders. Formalnie niby było to otwarcie muzeum. Pani która jest znana z tego, że jest córką generała i nic dla Polski nie zrobiła. Chce mieć koleiny stołek i pensję. Jest już ministrem ale to mało. Chce być senatorem. Ma trzy obywatelstwa, nawet się w Polsce nie urodziła ale to pisowi nie przeszkadza.

Dziwię się tym ludziom, że będą na nią głosować. Nawet jak ktoś pis popiera. Ale glosować na kogoś przywiezionego w teczce, kto się do następnych wyborów nawet w danym regionie nie pojawi. To trzeba mieć nie po kolei w głowie.

#5157 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 04 marzec 2016 - 17:05

Usłyszałam, że podwyżka od lutego o 4% OC ma zrekompensować wydatek 500zł na dziecko... To fakt?

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#5158 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:20

Teraz nowi muszą się nachapać. W końcu po coś ten pis popierali. W Suwałkach ludzie zakłócili wiec wyborczy pani Anders. Formalnie niby było to otwarcie muzeum. Pani która jest znana z tego, że jest córką generała i nic dla Polski nie zrobiła. Chce mieć koleiny stołek i pensję. Jest już ministrem ale to mało. Chce być senatorem. Ma trzy obywatelstwa, nawet się w Polsce nie urodziła ale to pisowi nie przeszkadza.

Dziwię się tym ludziom, że będą na nią głosować. Nawet jak ktoś pis popiera. Ale glosować na kogoś przywiezionego w teczce, kto się do następnych wyborów nawet w danym regionie nie pojawi. To trzeba mieć nie po kolei w głowie.

To coś taki drugi Radzio Sikorski ;)

Z moich stron mam i posła i senatora i europarlamentarzystę i jak myślisz co robią to jedynie dla sieb ie i swojego biznesu a zapomniałem dodać że wszyscy są z ,, nie napiszę bo byś znowu mi tu zarzuty robił

#5159 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:53

I już wiadomo kto robi zadymy Kod

http://www.se.pl/wia...alo_787763.html

Dorobili się nawet swoich mocherów :D :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5160 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:24

Usłyszałam, że podwyżka od lutego o 4% OC ma zrekompensować wydatek 500zł na dziecko... To fakt?

Nie tylko to , na tym memie masz napisane co powiedział Jurgiel w radiu kilka dni temu.

12795268_1723020174610825_1150524033119830715_n.jpg