Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11768 odpowiedzi na ten temat

#5041 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 09:38

Hubertuss, ,Damian juz i tak leży i kwiczy więc nie kop lężacego bo sie obrazi, przestanie sie tu udzielać i rozrywki zabraknie :D . Ostatnio mnie strasznie rozbroił jak w 1 poście napisał bodajże 6 razy o moim niskim IQ udowadniając że to nie jest ad personam............

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 12:45
  •  

#5042 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 01 marzec 2016 - 09:40

Jedni krytykują PO drudzy PiS a przecież wyleźli z tego samego gówna czyli SOLIDARNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#5043 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 09:47

A Wałęsa zostanie ,, męczennikiem,, w imię prawdy  :D .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5044 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 10:02

zreszta pamietajcie ze nie tak dawno wegrzy razem z niemcami[i nie tylko] okupowali nasz piekny kraj-sojusze to rzecz bardzo ulotna i szybko przemijajaca,

.

Okupanci o których piszesz ,zajmowali obcy kraj i ponieśli określoną karę , natomiast ciekawszy jest przypadek gdy wspólnie z innym narodem , okupuje się własny kraj , a głwnego przedstawiciela junty , grzebie się z honorami , na terenie kraju , który okupował wspolnie z jego ofiarami

Czemu to Cię nie dziwi ?

http://natemat.pl/10...rami-wojskowymi

#5045 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 10:30

Mnie to nie dziwi bo nosił dystynkcje generalskie, nigdy nie został zdegradowany a przepisu nie negowały prawa do tego.

#5046 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 11:57

A czy po 1989 roku , któryś z członków tej junty , składał ponownie przysięgę wojskową , czy przestrzegał tej ?

Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej".

#5047 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 12:09

Przede wszystkim Jaruzelski był prezydentem Polski. Tak wiem wybranym na mocy postanowień okrągłego stołu przy którym to sprzedano Polskę. Żeby nie było Kaczyńscy tez pomagali sprzedawać. A Jarosław został beneficjentem tej transakcji. Czyli na tym skorzystał finansowo.

Z racji, że był Jaruzelski tym prezydentem. Pochowano go tam, gdzie pochowano. Jemu to już naprawdę wszystko jedno było. Więc nie ma co se tym głowy zawracać. Jedni mówią, że to miejsce mu się nie należy. Inni mówią, że Kaczyński nie zasłużył na Wawel. Ale tym ludziom to już naprawdę różnicy nie robi. Więc po co do tego wracać. Rozumiem, że uciekasz w takie tematy bo nic innego nie umiesz napisać. Ale to pusta gadka. Bo on i tak tam zostanie. Jeden i drugi.

@Ulman on wróci. Najwyżej schowa się na dzień czy dwa. Zbierze siły, zaciśnie zęby i znowu będzie pokazywał, że jest najmądrzejszy. Wypisz wymaluj Wałęsa. O wszystkim i o niczym. Ego większe jak to co ma do powiedzenia. Wymyśli sobie jak wcześniej, że coś ktoś powiedział/napisał i będzie z tym walczył.

Edytowany przez hubertuss, 01 marzec 2016 - 12:11.

#5048 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 12:47

Dla jednych w tym czasie prezydentem był R.Kaczorowski , dla Ciebie Jaruzelski .  

"19 lipca 1989, po nagłej śmierci Kazimierza Sabbata, objął urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie. Prezydent Kaczorowski powierzył dalsze pełnienie urzędu premiera polskiego rządu emigracyjnegoEdwardowi Szczepanikowi, sprawującemu tę funkcję od 1986[6]. Z tytułu objęcia urzędu Prezydenta RP z dniem 19 lipca 1989 został kawalerem Orderu Orła Białego[7]."

#5049 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 13:03

No i pochowali go w Świątyni Opatrzności Bożej. Więc o co ci chodzi? Czy największym problemem w tym kraju jest gdzie kogo pochowali? Tak Jaruzelskiemu zazdrościsz? Bo ja wcale.

#5050 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 13:41

Nie gdzie , ale jak .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5051 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 14:13

No i co pochowali go z honorami. Teraz będziemy się tym wszyscy tu zamartwiać? Pochowali jak pochowali było minęło. A my teraz będziemy rozpamiętywać i się nakręcać. Wg ciebie co mają mu zrobić pogrzeb jeszcze raz bez honorów? Co to da.

#5052 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 14:19

Przede wszystkim Jaruzelski był prezydentem Polski. Tak wiem wybranym na mocy postanowień okrągłego stołu przy którym to sprzedano Polskę. Żeby nie było Kaczyńscy tez pomagali sprzedawać. A Jarosław został beneficjentem tej transakcji. Czyli na tym skorzystał finansowo.

Z racji, że był Jaruzelski tym prezydentem. Pochowano go tam, gdzie pochowano. Jemu to już naprawdę wszystko jedno było. Więc nie ma co se tym głowy zawracać. Jedni mówią, że to miejsce mu się nie należy. Inni mówią, że Kaczyński nie zasłużył na Wawel. Ale tym ludziom to już naprawdę różnicy nie robi. Więc po co do tego wracać. Rozumiem, że uciekasz w takie tematy bo nic innego nie umiesz napisać. Ale to pusta gadka. Bo on i tak tam zostanie. Jeden i drugi.

@Ulman on wróci. Najwyżej schowa się na dzień czy dwa. Zbierze siły, zaciśnie zęby i znowu będzie pokazywał, że jest najmądrzejszy. Wypisz wymaluj Wałęsa. O wszystkim i o niczym. Ego większe jak to co ma do powiedzenia. Wymyśli sobie jak wcześniej, że coś ktoś powiedział/napisał i będzie z tym walczył.

A Ty jakiś argument do dyskusji wniosłeś oprócz tego że za wszystkim stoi Jarek i to nawet w czasie gdy nie wiele miał do powiedzenia.
Do tego wszędzie korzystał, tylko co z tymi pieniędzmi zrobił bo milionerem to on nie jest.  Bolek donosił ale to malo ważne, za to gdyby się okazało że Rajmund też to już można by Kaczyńskich zmieszać z błotem, bo jak mogli do tego dopuścić aby ich rodzony ojciec donosił.  Może donosił i dlatego za bardzo się nim nie chwalą bo im to nie pasuje. Wycieczki osobiste i argument braku argumentów to Twoja specjalność, więc może nie potrzebnie w tym tonie pisałem za co wszystkich urażonych przepraszam.

A swój argument sprzed miesiąca o słabnących notowaniach Pisu sam obaliłeś przedstawiając sondaż Irbis dla tvn gdzie Pisowi poparcie wzrosło, a mocno spadło Nowoczesnej. Więc zacznij brać ewentualność drugiej kadencji Pisu i oszczędaj siły bo to 7,5 roku ponad.

Czasami warto wyluzować, to tylko forum, a nie aż forum.

#5053 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 15:19

To, że nie ma tych pieniędzy, nie znaczy, że z nich nie korzystał. Jeden kupuje domy i samochody, drugi ładuje w partię polityczną. W tym przypadku PC.

Bolek donosił. Nigdy temu tutaj nie zaprzeczałem. Mało tego pisałem, że dla mnie to żadna nowość. Co do Rajmunda jak byś dobrze przeczytał to w którymś z postów napisałem. Że oczywiście dzieci nie ponoszą odpowiedzialności za rodziców. Chodzi mi tylko o to, że lustrować/sprawdzać pod kątem współpracy powinni wszystkich po kolei. A nie wybiórczo. Bo jak na razie niektórzy realizują hasło lustrować to my ale nie nas. To samo tyczy się kartonów z domu Kiszczaka. Szybciutko pokazano ten o Wałęsie. Potem ten gdzie różni ludzie pisali do Kiszczaka listy. A reszta co tajemnica? Czy haki odłożone na potem? 27 lat po upadku komuny a nadal toczy się gra teczkami. W wykonaniu IPN.

Poparcie PiSu raz spada raz rośnie. Ostatni sondaż jaki widziałem daje pisowi i to nie samemu ale w koalicji z Kukizem tylko jeden procent więcej niż koalicji Po - Nowoczesna. Tak więc uważaj bo możesz się za 3 lata z kawałkiem rozczarować. Tym bardziej, że już widać, że wiele rzeczy nie idzie po myśli rządzących. A wiele tak naprawdę trudnych rzeczy przed nimi. Na razie dali 500 zł. A dać/wydać zawsze łatwiej niż zarobić

Edytowany przez hubertuss, 01 marzec 2016 - 15:22.

#5054 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 15:30

Co byście nie zrobili to Jaruzelskiemu i tak przysługiwała kompania honorowa i tak. 
Co do przysięgi to muszę powiedzieć że kiedy składałem ją drugi raz kończąc  słowami "Tak mi dopomóż Bóg" to nie czułem jakiejś różnicy. Kraj był w tym samym miejscu, ludzie byli tacy sami. No może różnica była taka że nie było oficerów politycznych tylko społeczno-wychowawczy.

#5055 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 15:54

To, że nie ma tych pieniędzy, nie znaczy, że z nich nie korzystał. Jeden kupuje domy i samochody, drugi ładuje w partię polityczną. W tym przypadku PC.

Bolek donosił. Nigdy temu tutaj nie zaprzeczałem. Mało tego pisałem, że dla mnie to żadna nowość. Co do Rajmunda jak byś dobrze przeczytał to w którymś z postów napisałem. Że oczywiście dzieci nie ponoszą odpowiedzialności za rodziców. Chodzi mi tylko o to, że lustrować/sprawdzać pod kątem współpracy powinni wszystkich po kolei. A nie wybiórczo. Bo jak na razie niektórzy realizują hasło lustrować to my ale nie nas. To samo tyczy się kartonów z domu Kiszczaka. Szybciutko pokazano ten o Wałęsie. Potem ten gdzie różni ludzie pisali do Kiszczaka listy. A reszta co tajemnica? Czy haki odłożone na potem? 27 lat po upadku komuny a nadal toczy się gra teczkami. W wykonaniu IPN.

Poparcie PiSu raz spada raz rośnie. Ostatni sondaż jaki widziałem daje pisowi i to nie samemu ale w koalicji z Kukizem tylko jeden procent więcej niż koalicji Po - Nowoczesna. Tak więc uważaj bo możesz się za 3 lata z kawałkiem rozczarować. Tym bardziej, że już widać, że wiele rzeczy nie idzie po myśli rządzących. A wiele tak naprawdę trudnych rzeczy przed nimi. Na razie dali 500 zł. A dać/wydać zawsze łatwiej niż zarobić

A w IPN to kto siedzi Jarek z Macierewiczem, czy prezes Kamiński z namaszczenia Platformy? Więc kto tą tajemnice robi, ludzie Platformy ale ważne że na Pis można ponarzekać o to. 90 % teczek została zniszczona, zostały tylko te ważne więc trzeba chociaż te przejrzeć. Skoro wg Ciebie Wałęsa jest Bolkiem to nie przeszkadza Ci że mówi iż nie był, czyli w myśl Twojej tezy kłamie bezczelnie prosto w oczy? To ma być bohater narodowy? Ja poczekam na ustalenie kto tu mówi prawdę a kto kłamie, Ty mówisz że donosił teraz kłamie, ale najważniejsze dla Ciebie co mają w innych teczkach bo pewnie coś tam mają na Kaczyńskich tylko sie boją powiedzieć. Przypisujesz Kaczyńskiemu jakieś boskie moce. Jak kiedyś dowcipy o Chucku  Norrisie jest zawsze i wszędzie, wszyskim steruje nawet tym czym nie steruje. A tu masz przykład jak działa propaganda sukcesu w wykonaniu Twoich faworytów. Pisowi daleko do nich http://www.money.pl/...,0,2030308.html

#5056 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 16:29

Kłamie i co mam mu zrobić? Pobić go czy jak? PiS tez w kampanii kłamał i jakoś z tym żyjemy. Z Wałęsą to jest tak. W latach 70 tych donosił. Teraz kłamie. W latach 80 tch stanął na czele protestów. Tego nikt mu nie odbierze. Gdy wybuchły strajki w 80 tym roku. Wałęsa w stoczni nie pracował. Przelazł przez płot czy tam go przerzucili jak mówią niektórzy. To ja się pytam dlaczego ci co byli w środku sami nie stanęli na czele strajku? I nie pogonili Wałęsy, który jak mówiłem w tym zakładzie nie pracował. Teraz żal im d ściska bo Wałęsa twarzą przemian został. Mogli sami stanąć na czele protestów. A teraz każdy mądry. Prezydentem tez był kiepskim. Ale to i tak nie zmieni tego, że na Świecie oprócz papieża jest najbardziej znanym Polakiem. PiS owi nie uda się tego zniszczyć. Pogadamy o tym w kraju jeszcze tydzień może dwa i umilknie.

Tak samo z Magdalenką i Okrągłym Stołem. Ci co teraz krytykują mogli zamiast negocjować. Chwycić za broń i obalać siłą władzę ludową. No bo gdyby zapowiedzieli komunistom, że jak przejmie władzę opozycja to ich wsadzi dożywotnio do pierdla. To komuniści na pewno władzy by po dobroci nie oddali. Trzeba było walczyć z bronią w ręku a nie teraz filozofować, że Polskę sprzedali. Wtedy odważnych nie było a teraz każdy gieroj.

Żadnych boskich mocy Kaczyńskiemu nie przypisuje. A to, że pchali się do Okrągłego Stołu czy Lech siedział przy stole, gdzie pito wódkę z komunistami to szczera prawda. Choć dla mitu PiSu o sprzedaży Polski nie wygodna.

Co do prezesa IPN u to co z tego, że wybrała go Platforma. Teraz ten człowiek widzi innego pana a tym bardziej, gdy kadencja zbliża się ku końcowi.

Edytowany przez hubertuss, 01 marzec 2016 - 16:35.

#5057 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 16:53

To może go tam SB przerzuciło przez płot, Tobie to też pasuje bo mi nie. Wałęsa sam się pogrąża a nie jakaś tam gra Pisu teczkami. No wszyscy teraz nagle Pisowcami zostaną żeby stanowisko zachować. Zmienił byś poglądy tak z dnia na dzień z tego powodu? Przecież Pis to jeszcze niedawno tylko pół roku miał rządzić a potem czarna dziura i nowe wybory przeprowadzone na 8 milionowym marszu KODu. Na te marsze  w większości emeryci chodzą. I tak go zmienią i tak chyba zdaje sobie z tego sprawę. W reżimowej tv ostatnio na rozdaniu nagród z Pisu żartowali i Dudy ciekawe kto by się z Komorowskiego odważył zażartować, a materiał do żartu był pierwsza klasa. Jedynie Górski sobie z Tuska żartował  i posiedzeń gabinetu.A że nie mają takiej samej narracji jak tvn. Na polsacie w całkiem podobnym tonie się wypowiadają co w TVP, polsat też Pis opanował?

Pis kłamał? A czy oni jutro podają się do dymisji? Oni mogą co powiedzieli próbować zrealizować choć może żeby lepiej nie próbowali, Wałęsa jak kłamie i był Bolkiem to raczej czasu nie cofnie.

Edytowany przez PawelWlkp, 01 marzec 2016 - 16:56.

#5058 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 01 marzec 2016 - 16:54

Ponad pół roku temu wrzuciłam w jakimś temacie taki filmik o Bolku z 2010 r., wklejam jeszcze raz, ponieważ temat odżył.

A czy pokazane fakty są autentyczne, to oceńcie sami:

Zdaniem Grzegorza Brauna nie powinno dziwić, że „w obronie Wałęsy się zarówno architekci i beneficjenci III RP, jak i zagraniczni prominenci w rodzaju przewodniczącego Martina Schulza”. „Że akurat niemiecka prasa spieszy Wałęsie z odsieczą, nie dziwota – wszak to ledwie przed trzema laty Wałęsa wystąpił z pomysłem zrobienia z Polski i Niemiec jednego państwa. Kogo zdziwiło, że Wałęsa wygaduje takie rzeczy wykonując groteskowy ukłon w stronę Berlina, ten najwyraźniej zapomniał, jak dwie dekady wcześniej Wałęsa jako prezydent III RP gotów był oddać Moskwie eksterytorialne strefy zlokalizowane w opuszczanych właśnie bazach Armii Czerwonej” – pisze Braun. http://www.pch24.pl/...l#ixzz41fPUODsg

Edytowany przez Ywa, 01 marzec 2016 - 16:55.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#5059 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 17:29

Nawet jeśli SB go wrzuciło. To krytykujący go dzisiaj, którzy wtedy w stoczni pracowali powinni go wyrzucić. I sami stanąć na czele strajków. Prawda, że proste? Dlaczego żaden się nie odważył? Skoro wiedzieli, że na nich donosił, skoro nie pracował w stoczni. A teraz każdy odważny i każdy krytykuje. Po co takiego przywódcę wybrali?

Co do prezesa IPN u. Poglądy poglądami a życie życiem. Za kilkanaście tys miesięcznie czy więcej wcale nie trzeba zmieniać poglądów. Wystarczy robić to czego ten kto płaci pobory oczekuje. Wielu ludzi tak postępuje. Nigdy tez nie pisałem, że PiS będzie rządził pół roku. Czy tez, że mają być jakieś nowe wybory. Niech rządzą cztery lata. Większa szansa na lepszą porażkę w następnych wyborach.

Co do kłamania PiS też czasu nie cofnie. Mówili w kampanii, że zagraniczne banki zapłacą podatek. A te przerzuciły go na klientów. Obiecali 500 zł na każde dziecko a wyszło, że na nie każde. Zobaczymy jeszcze co nie wyjdzie. Zerwania kontraktu na caracale też nie będzie. A miał być zerwany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5060 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 17:48

Ale jak na klientów mój Bank nic mi nie podniósł to kto za mnie zapłaci bo już się pogubiłem a bym oddał z moich chętnie te 10 zł bo 1500 co miesiąc wpłynie to będzie z czego :D