Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11542 odpowiedzi na ten temat

#4881 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 27 luty 2016 - 17:38

Ciekawe kiedy u Ciebie były ostatnio sklasyfikowane gruntu. A to są koszta.

Toteż jak najbardziej chodzi tu o interpretację definicji zadrzewienia a lasu, przez urzędniczkę.

Dziwię się jednak, że ten areał dodali do użytków rolnych a nie do lasów.

Nie wątpię, że zaglądałeś do źródeł.....

http://ksiegowosc.in...-2016-roku.html

powierzchnia lasów była aktualizowana w mojej gminie w ubiegłym roku 

gmina ogłasza ten fakt , są wyłożone mapy do wglądu  i należy się zapoznać ,  zgłosić uwagi - większe działki objeżdża leśniczy i sprawdza na miejscu 

las jest opisany na mapie jako las  i jego powierzchnia jest ujęta w wypisie  i na tym opiera się urzędnik gminy 

wszystko inne jest zadrzewieniem na gruntach ornych - jak zaczniesz to rozróżniać to zrozumiesz swój błąd w rozumowaniu 

według tych zmian -policzyli po prostu zadrzewienie zgodnie z przelicznikiem i dodali do gruntów ornych  

nie dodali tej pow. do lasu bo im nie wolno  ;)

Edytowany przez marko-kolo, 27 luty 2016 - 17:53.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 09:51
  •  

#4882 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2016 - 17:42

Zauważcie, że w tvp dzisiaj o 100 dniach już ani słowa. Nawet w pisie wiedzą, że nie ma się czym chwalić. A tu ludzie na ulicę jeszcze wyszli.

#4883 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 27 luty 2016 - 17:43

powinno być 100 dni i 100 nocy  :D  :D  :D

#4884 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 27 luty 2016 - 18:53

Zaraz, zaraz a może tu chodzi o 100 dni które pozostały do końca? :D

#4885 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:07

No i mamy nie przychylny a raczej miażdżący raport Komisji Weneckiej. Co prawda projekt. Ale chyba nie wiele się zmieni wersja ostateczna.

#4886 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 27 luty 2016 - 19:28

powierzchnia lasów była aktualizowana w mojej gminie w ubiegłym roku 

gmina ogłasza ten fakt , są wyłożone mapy do wglądu  i należy się zapoznać ,  zgłosić uwagi - większe działki objeżdża leśniczy i sprawdza na miejscu 

las jest opisany na mapie jako las  i jego powierzchnia jest ujęta w wypisie  i na tym opiera się urzędnik gminy 

wszystko inne jest zadrzewieniem na gruntach ornych - jak zaczniesz to rozróżniać to zrozumiesz swój błąd w rozumowaniu 

według tych zmian -policzyli po prostu zadrzewienie zgodnie z przelicznikiem i dodali do gruntów ornych  

nie dodali tej pow. do lasu bo im nie wolno  ;)

Zamierzałam jedynie wskazać zmianę w ustawie, czyli dodatkowe/nowe opodatkowanie.

Pozostała reszta jest już niepotrzebnym rozwinięciem uparciuchu :D

Rozumiemy się pod tym wzgl., że im „nie wolno”, ponieważ gmina i starostwo to odrębne urzędy.

Znam definicje i oznaczenia w wypisach, mapach ewidencyjnych (gleboznawstwo w teorii i praktyce bardzo lubiłam jako przedmiot, także kartografie, dendrologie).

Jednakże to, co jest w teorii ewidencyjnej (g.zadrzewione) a w praktyce/realu(las), wierz mi lub nie, odbiega od prawdy. Przekonaj się na własne oczy, zapraszam ;)

Dla mnie brak tzw aktualizacji klasyfikacji.......leśniczy opierdziela się chyba.

Rozumiem to, że wg fachowego oznaczenia: grunty zadrzewione łatwiej im podciągnąć do podatku rolnego, niż leśnego. Od tak nie wolno im, bo wymagałoby to bałaganu związanego z dodatkową klasyfikacją (chyba, że na własne życzenie). Pamięta ona u nas czasy komuny.

Dlatego w mojej subiektywnej ocenie wyraziłam po prostu zdziwienie i tyle.

Wg mnie urzędniczka kierowała się z oczywistych względów samym oznaczeniem, jednak nawet po samej powierzchni można stwierdzić, że coś nie tak jest na papierze.

Zresztą jest mi na rękę.

Mam nadzieję, że w końcu jesteś usatysfakcjonowany pełną odpowiedzią, jakoże nie lubisz zauważyłam niedomówień. Dzięki temu niestety trochę odbiegliśmy od tematu :P

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#4887 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 27 luty 2016 - 19:34

Piszesz i myślisz tak jak PiS chce. Wbili ci do głowy, że KOD chce przejąć władzę i ty to piszesz. Przecież oni mówili, na iluś tam, tych swoich marszach, że nie chodzi im o przejęcie legalnie wybranej władzy. A jedynie o krytykę. To krytykować już nie wolno bo się pislamiści obrażą? Niech sobie krytykują, maszerują co ci to przeszkadza?

Wałęsa nic nie sprzedawał to jest następna bzdura. Ciesz się, że te fabryki ktoś kupił. Bo teraz ludzie tam pracę mają. Gdybyś wiedział jak funkcjonowała większość zakładów w komunistycznej gospodarce planowej. To byś nie pisał takich bzdur. Skończyły się dotacje z budżetu to i zakłady popadały. Państwo brało kredyty za granicą dofinansowywało nie rentowne zakłady. I radocha była, że w komunie dobrobyt był. Nawbijali młodym do głów tych dyrdymałów. A ci je piszą naiwnie. Radzę najpierw poczytać jaka to ekonomia był za komuny. Jak to wszystko funkcjonowało a potem durnoty przestaniesz pisać. O ile to zrozumiesz oczywiście.

Wiesz co @hubertuss czytam te Twoje posty i dochodzę do wniosku że jesteś osobą która popiera układ PO-N.PL-PSL-GW. A o ekonomi za komuny sporo czytałem i wiem na ten temat oraz rozmawiałem z wieloma osobami m.in z poglądami lewicowo-liberalnymi, prawicowymi. Może jestem pislamistą-kukizową-korwinistą  lepiej nim być niż platfusem pseudonowoczesnym. Twoj wybór kogo popierasz. Jak dla mnie Ty piszesz bzdury. Jak jesteś taki cwany to idż do swojego guru Adasia i jego żydowskiej szajki w Gazecie Gównianej i tam pisz swoją propagandę :)

#4888 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:39

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Ywa

napisałaś wiele bzdur w wcześniejszych postach ale widzę że  dotarło  ;)

każdy z nas ma obowiązek zgłaszać zmiany w ewidencji gruntów i robić aktualizację że stanem faktycznym na swój koszt  

a jak jest to dobrze wiemy  ;) - i tu nie wina urzędnika 

to że coś tam gdzieś zrobią z urzędu  to tylko  loteria bo coś tam muszą  ;)

#4889 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:39

No i mamy nie przychylny a raczej miażdżący raport Komisji Weneckiej. Co prawda projekt. Ale chyba nie wiele się zmieni wersja ostateczna.

Ale za to Węgrzy jak nigdy dotąd nasi bracia: http://polskaniepodl...przelaloby-krew. Może i Wołodia P. dzięki temu zerknie na nas łaskawszym okiem. Same sukcesy Jarosława Nadętego w polityce zagranicznej, bo chyba żaden zdrowo myślący obywatel nie ma już złudzeń że PAD i Pani Premier to figuranci.

#4890 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:42

http://www.tvn24.pl/...nym,623006.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4891 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:45

@rewers66110 co z tego, że czytałeś, rozmawiałeś. Skoro pewnie guzik z tego zrozumiałeś. Skoro ja piszę bzdury podaj konkrety. W którym miejscu. Bo jak na razie twój post to żale i frustracje pislamisty. A że guzik rozumiesz z tego co czytasz. To ci udowodnię. Napisałem tutaj, że nigdy nie zagłosuję i nie zagłosowałem na PO. Napisałem też dlaczego. Ty niby przeczytałeś moje posty. Ale guzik z tego zrozumiałeś.

#4892 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:07

kto pamieta ile km aotostrad zbudowało pis poprzednim razem gdy było u władzy

http://biznes.pl/mag...rajowych/t4crvn

#4893 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 27 luty 2016 - 20:15

Marko nie pochlebiaj sobie..... ^^

Wszystkie poprzednie moje posty są poprawne. Sprawdź!

Doszukiwałeś się koniecznie błędu w ogólnikowo przedstawionej sytuacji. Miałeś prawo.

Dzięki ;)

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#4894 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:20

jasne  ;)

a ta pani z gminy  czego dzwoniła ?  :D  :D  :D

#4895 Share Kas

Kas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:10

jasne  ;)

a ta pani z gminy  czego dzwoniła ?  :D  :D  :D

Marko tak nie wiele kobiet tu pisze byś się trochę ogarnął trochę z tym męskim szowinizmem be!  ;)

#4896 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:13

oj tam , my się po prostu lubimy  ;)

odnoszę się tylko do treści 

Edytowany przez marko-kolo, 27 luty 2016 - 21:15.

#4897 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:49

a jak tam oceniacie nową ustawę o ziemi rolnej? Czegoś takiego to nawet bolszewicy by nie wymyślili, istne wywłaszczanie będzie. Tak w ogóle to ona już weszła w życie? Bo jak nie to może jeszcze zdążę uporządkować sprawy bo mam dzierżawę od braci i od wujka, którą planowałem kupić, a według tego co planują pisowcy to te ziemie będzie mogła wykupić Agencja i to po cenie ustalonej przezeń...

Tak się w tej nienawiści zapędzili, że i polskich rolników uznali za wrogów państwa tak samo jak tych zagranicznych.

Przypomnę tylko, że w 2003 roku pewien rząd próbował tego ale z półwyspem Helskim, jednak Kwaśniewski zaskarzył to do TK, aten uznał tą ustawę za niezwykle szkodliwą i godzącą we wąłsność prywatną. Historia sie powtarza tyle, że z całym krajem no i jeszcze... no właśnie, ktoś niedawno roz... Tk ciekawe kto i po co?

Edytowany przez grego, 27 luty 2016 - 21:55.

#4898 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:55

dzisiaj to chyba komisja wenecka wyjaśniła wszystko 

to co się dzieje to jest pogarda dla narodu 

robią co chcą  :(

#4899 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:58

tak to jest jak mali zakompleksieni ludzie dorwią się do władzy i pomyśleć, że to wieś miała największy w tym udział... wstyd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4900 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 27 luty 2016 - 22:12

a jak tam oceniacie nową ustawę o ziemi rolnej? Czegoś takiego to nawet bolszewicy by nie wymyślili, istne wywłaszczanie będzie. Tak w ogóle to ona już weszła w życie? Bo jak nie to może jeszcze zdążę uporządkować sprawy bo mam dzierżawę od braci i od wujka, którą planowałem kupić, a według tego co planują pisowcy to te ziemie będzie mogła wykupić Agencja i to po cenie ustalonej przezeń...

Tak się w tej nienawiści zapędzili, że i polskich rolników uznali za wrogów państwa tak samo jak tych zagranicznych.

Przypomnę tylko, że w 2003 roku pewien rząd próbował tego ale z półwyspem Helskim, jednak Kwaśniewski zaskarzył to do TK, aten uznał tą ustawę za niezwykle szkodliwą i godzącą we wąłsność prywatną. Historia sie powtarza tyle, że z całym krajem no i jeszcze... no właśnie, ktoś niedawno roz... Tk ciekawe kto i po co?

Zacznie się szukanie dojścia do ludzi z ANR  którzy decyduja o wykupie. Czym wiecej urzednik ma władzy tym więcej korupcji.bedzie. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu