Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11850 odpowiedzi na ten temat

#461 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 17:22

Chłopie co ty tu wstawiasz za przeterminowane dane ? podaj przykłady z życia a nie posiłkujesz się jak dziecko netem  

Edytowany przez marko-kolo, 03 marzec 2015 - 17:26.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 13:03
  •  

#462 Share czajkamar

czajkamar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 17:29

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Bardziej wykształceni kalkulują czy będzie za co wychować dziecko a w przypadku zapitego matołka myślenia nie można się spodziewać. Ale to nie jest reguła ani przykład, znam rodziny wielodzietne mgr. i profesorów.

#463 Share TomekCosi

TomekCosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:ekologia wegetarianizm samowystarczalność permakultura

Napisany 03 marzec 2015 - 18:06

Krassus

dlaczego w Norwegi Szwecji oraz Polsce jest mały przyrost naturalny,pozwól że wyjaśnię:

bo musimy z.a.p.i.e.r.d.a.l.a.ć po 10godz w corpo aby utrzymać jedno dziecko podaje to na przykładzie WŁASNYM oraz moich i mojej żony współpracowników i najnormalniej w świecie jeżeli już zdecydujemy się na dziecko to po prostu nie mamy siły aby to zrealizować

mam znajomych zarówno w skandynawii niemczech oraz UK znam ich realia i wiem o czym piszę

niestety wyrabiam 195-210 godz w miesiącu pracuje na samozatrudnieniu w Komunikacji miejskiej i na szczęscie mam płacone od godziny

natomiast moja żona jest farmaceutą i pracuje w aptece (duża sieć na południu polszy) wyrabia różnie od 160 do 180 godz i niestety pensje ma stałą 1350zł (tak dobrze czytasz) nie pisz mi też że w biedrze zarobi więcej bo nie po to się uczuła aby nie pracować w zawodzie

bywają dni że z grafika wychodzi jej 12 godz (8-20) chciałbyś aby twoją receptę na leki ratujące życie czytał farmaceuta który pracuje już DWUNASTĄ  godzinę ???

mamy jednego syna

właśnie od ok pół roku stajemy nad pytaniem czy stać nas na drugie dziecko i uwierz mi nie jest to łatwe pytanie

więc albo pisz na podstawie własnych doświadczeń albo nie zabieraj głosu bo statystykami to już rzygam obietnicami kandydatów w stylu Duda i Komorowski razem wzięci mi sie już odbija

Edytowany przez TomekCosi, 03 marzec 2015 - 18:07.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 18:18

Z nim nie ma rozmowy. Na proste pytanie: w jaki sposób wychować 5 dzieci za 4 tys miesięcznie odpisuje: normalnie. Nie ma pojęcia o kosztach związanych z utrzymaniem dziecka. Pomijam że te 4 tys w pewnym momencie musiałby zarabiać tylko ojciec. 

#465 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 18:54

A czy praca w Biedronce to jakaś ujma, że żona nie chce pracować? Co mnie obchodzi jakie ma wykształcenie? Jeżeli kasjerka w Biedronce zarabia więcej to niech pracuje w Biedronce jak chcecie więcej pieniędzy. Albo mniej wydawajcie.

Ile może kosztować wykarmienie i ubranie jednego dziecka? Za ile złotych to dziecko zje co miesiąc?

Czyli zgodnie z Waszą logiką, najlepsze warunki rodzicom stwarzają państwa Afrykańskie i Azjatyckie bo duże rodziny= bogaci rodzice z dużą ilością czasu na wychowanie dzieci?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#466 Share pajonk25

pajonk25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 18:59

Proste bo tym Pan Bóg daje podobno jesteś księdzem to może odpowiesz czemu Ci biedni mają a wykształceni zero, kłopotliwe pytania to Twoja domena odpowiedz sam a nie wymagasz od innych i ich prowokujesz,nie piszę to złośliwie ale dość dużo czytam Twoich postów.

Ten pukniety Krassus jest ksiedzem?? to niech (usunięto) z rolniczego forum (usunięto)...

Edytowany przez kris14, 04 marzec 2015 - 10:34.
Pkt. 3.1, 7 dni odpoczynku

#467 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 18:59

Mało kiedy się z nim zgadzam, ale tutaj @krassus ma 100% racji. Jak masz 5 dzieci i 4 tys/mies. to starasz się o socjal i dajesz radę, niektórzy z samych zasiłków żyją i jest dobrze. Jeśli chodzi o studia tak samo dostajesz stypendium (starczy co najmniej na akademik, a na inne wydatki, student może sobie dorobić w czasie wakacji, które trwają 3 miesiące, a przynajmniej na dużą część) , a jak nie to jest takie świetnie rozwiązanie jak kredyt studencki i już nie trzeba się martwić o to za co przeżyć na studiach, a też znowu nie przesadzajmy, studia to ma być trochę szkoła życia, (na tym trochę polega urok studiowania, kto studiował ten wie), a nie tak jak piszą niektórzy bajka gdzie student może wydać na co tylko chce 1500 zł, która kończy się w dniu obrony pracy mgr. A jak ktoś nie potrafi swojemu dziecku wytłumaczyć, że nie może codziennie imprezować, mieć pełnej szafy markowych ubrań, czy chodzić co tydzień do kina to dla mnie już jest śmieszne. Dziecko, które widzi biedę rodziców, a mimo to chce iść na studia to musi liczyć się z tym, że będzie to głównie polegało na nauce, a nie na ciągłej rozrywce, a jeśli mu to nie odpowiada to niech idzie do roboty zamiast na studia. 

@pawelol111 już w temacie o strajkach napisał, żeby nie głosować na partie z parlamentu a potem nie narzekać. Analogicznie tutaj, wiem że nie przekonam większości użytkowników, więc róbcie co chcecie, miejcie po 1 dziecku i inwestujcie w nie ile tylko chcecie, tylko potem nie narzekajcie, że musicie pracować do 70 roku życia, albo że nie będzie emerytur. Nie wińcie też Tuska za to, bo ja nie mogę na niego patrzeć, ale w tym przypadku tak jak napisał krassus, podobnie wygląda to w Norwegii, bogactwo nie przekłada się na większą ilość potomków.

#468 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:02

To może inaczej:  naszą katolicką tradycję i wychowanie blokuje nam marny status materialny. Rodzice są odpowiedzialni i nie chcą żeby ich dzieci żyły w nędzy. Dlatego planują ich liczbę. W innym przypadku chcą dzieci więcej ale praca jaką wykonują im na to nie pozwala. Czaisz czy nadal mroczki przed oczami?

W norwegii panuje wygodnictwo a do kościoła chodzi 10% osób.

W biedronie też wszystkich nie zatrudnią.

#469 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:06

Ale z tym jak piszesz, to Afryka i Azja powinna już wymierać, bo bieda aż piszczy a Europa Zachodnia powinna być przeludniona, Norwegowie powinni teraz kolonie zakładać bo są jednym z najbogatszych państw a tu odwrotnie. Dziwne...

I co oznacza definicja nędzy? Brak telefonu? Plazmy czy dostępu do szybkiego neta? Czy może dziecko które ubrane jest w marketowe ubrania czy po starszym rodzeństwie żyje w nędzy?

I dementuję plotki, nie jestem księdzem, popem czy rabinem. Kto to wymyślił w ogóle?

Edytowany przez Krassus, 03 marzec 2015 - 19:10.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#470 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:08

Napiszę jeszcze raz nie można się sugerować logikom księdza bo on zawsze będzie namawiał iż trzeba za wszelką cenę utrzymać populację bez względu na koszty, puki babcie go utrzymują a dają na msze to jest ok i każdy o tym wie,jestem katoliczką ale kraus już wszędzie wtyka i miesza swoje trzy grosze .Napisałam to bez aluzji

Edytowany przez wozak, 03 marzec 2015 - 19:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:17

Pawelol śię wypowiada tak jak by miał już kilkoro dzieci a wygląda jak by skończył studia i pewnie tak inprezował ,ja nie skończyłem bo musiałem zpierdzielać ,ale rodzeństwo skończyło to mi opowiadali jak niektórzy potrafią inprezować w du..ach się przewraca ,znam biednych co skończyli studia kosztem wyżeczeń ich to podziwiam z nich będą ludzie bo znają cene pieniądza

#472 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:21

http://www.budkowski...kujace-badanie/

#473 Share TomekCosi

TomekCosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:ekologia wegetarianizm samowystarczalność permakultura

Napisany 03 marzec 2015 - 19:36

faza B przypomina mi islamizację europy ułatwioną przez tzw polityczną poprawność

faza C i D również nastąpi ale nas już może nie być i to właśnie dlatego że nie potrafimy znależdz wspólnego języka Polak Polakowi wilkiem i nawet Wilk tu nie pomoże

Edytowany przez TomekCosi, 03 marzec 2015 - 19:37.

#474 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:37

Pawelol śię wypowiada tak jak by miał już kilkoro dzieci a wygląda jak by skończył studia i pewnie tak inprezował ,ja nie skończyłem bo musiałem zpierdzielać ,ale rodzeństwo skończyło to mi opowiadali jak niektórzy potrafią inprezować w du..ach się przewraca ,znam biednych co skończyli studia kosztem wyżeczeń ich to podziwiam z nich będą ludzie bo znają cene pieniądza

Skończyłem - miałem blisko na uczelnię, 20 min z domu. Wolne dni najczęściej na gospodarce. Wiem jak ludzie imprezują. Tyle że do nachlania się nie trzeba wielkich funduszy. 

#475 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:57

A Ty nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

#476 Share Matibamber

Matibamber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 22:04

A co powiecie o Marianie Kowalskim ?

#477 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 22:25

Zostawmy księży,sprawy dzietnosci itd.Skupmy sie na temacie,Czy Duda dla rolników?.Zastanawiając sie nad tym pytaniem nasuwa sie nastepne-Co jest dla nas wazne?Odpowiedz jest prosta-opłacalność produkcji w kazdym calu,czy to gospodarstwo tradycyjne czy tez specjalistyczne.Gdy opłacalnośc bedzie na odpowiednim poziomie stopa zycia,zadowolenie i mozliwości kształcenia beda odpowiednie.Niestety na to wpływu nie bedzie miał fakt czy prezydentem będzie Komorowski czy Duda czy tez Ogórek[chociaz ze wzgledu na rolnictwo jak i urode byloby najblizej :wub: ]Cały pic polega na tym iz mamy gospodarke rynkową i ceny sa uzależnione od cen innych gospodarek szczególnie niemieckiej,zastanówcie sie wiekszość firm skupujących płody rolne to posrednicy sprzedajacy ten towar dalej na zachód.Jesteśmy od niedawna w uni więc jestesmy młodzi,a mlody mało może i niewazne czy premierem jest Kaczyński czy Kopacz.Przykład.Angela powiedziała stop wolowinie i zaniechano uboju rytualnego w Polsce a w Niemczech nie,dlaczego?.Proste bo nasza wolowina stała sie konkurencyjna pod wzgledem smakowym jak i cenowym dla producentów niemieckich.Dalej,jezeli podróżowaliście po niemczech to zastanówcie sie czy było widac chociaz hektar na którym rosły by drzewka na dopłaty które nigdy nie wydadza owoca bo zmieni sie program[pomijam gospodarstwa specjalistyczne].Podejscie celowe w celu zniesienia konkurencji...

Proponuje moderatorom zamknąc ten temat,poniewaz szkoda czasu na wzajemne oszczerstwa i polemike nad czyms co własciwie nie ma zbyt wielkiego wpływu na nasz rolniczy byt,..Pozdrawiam.

#478 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 08:36

Dobrze ze wiosna idzie i nie długo pójdziecie w pole na świeże powietrze, to może trochę mózgi Wam się przewietrzą bo czytając te farmazony to chyba niektórym zaczęły już gnić.

#479 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 23:09

@up

Załączone miniaturki

• facebook.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:36

O temat na wymarciu