nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

marko-kolo    709

nie no teraz to my nieobliczalni  :D

ten człowiek bredzi jak pomylony i nie warto tego słuchać 

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

@kaszlak kapitalizm w Polsce wprowadzono ustawą Wilczka w '89 ale raczej w złym celu - uwłaszczenia się nomenklatury, efektem ubocznym był rozwój małej przedsiębiorczości. Gdy ta zaczęła zagrażać nomenklaturze stopniowo wolność gospodarczą ograniczano. Każda rządząca ekipa dorzucała kolejne ograniczenia i podatki. Także teraz mamy mix kapitalizmu i socjalizmu no i niestety rządząca partia pcha nas dalej w stronę socjalizmu.

Skoro wolność gospodarczą systematycznie ograniczano, to skąd tyle kapitału zagranicznego w Polsce?? W socjalizm można się bawić jak się ma na to pieniądze, Jarek naobiecywał a teraz się zaczyna motać, bo nie ma kasy na obiecanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

czy on sam siebie rozumie

On może nawet w to wierzy. Żadnych baz nie będzie bo  nieolbliczalnymi frustraci z urojeniami nie są wiarygodnym partnerem do jakichkolwiek ustaleń. Gdyby mu dać narzędzia to gotów rozpętać wojnę bo powody znajdzie zawsze.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Kaszlak Ty napewno jesteś Polakiem? Gdy Polak nazywa Niemca "niemiaszkiem" to Ty mu się odcinasz tekstem, że jest "polaczkiem ". Widzę, że podczas II WŚ byłbyś pierwszym do donoszenia na "polaczków". Żałosne
Osterley niestety Twój ukochany prezydent Komorowski nie wygrał wyborów, "sorry, taki mamy klimat".


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Długo jeszcze będziecie pieścić się swoim bólem? Niemiaszkowanie i polaczkowanie to taki rodzaj choroby a może nawet stan umysłu. Na szczęście występuje sporadycznie. Choć czasem, pewnie z powodu frustracji obserwuję to  nawet u tych pracujących na zachodzie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kaszlak Ty napewno jesteś Polakiem? Gdy Polak nazywa Niemca "niemiaszkiem" to Ty mu się odcinasz tekstem, że jest "polaczkiem ". Widzę, że podczas II WŚ byłbyś pierwszym do donoszenia na "polaczków". Żałosne

Osterley niestety Twój ukochany prezydent Komorowski nie wygrał wyborów, "sorry, taki mamy klimat".

Na pewno jestem, choć wiem że nie rozwiewa to twoich życiowych rozterek na mój temat. Zapewne twój guru Jarosław Nadęty nazwał by mnie "gorszym sortem" ale akurat jego opinie mam w Dudzie, yyy w d*pie  ;) . Twoja wizja jest dalekosiężna, cóż za późno już o jakieś 71 lat żeby się przekonać czy jest właciwa. Ty za to możesz donieść na mnie dziś, atmosfera w naszym kraju obecnie temu sprzyja.

Co do "polaczka", to tylko "polaczek" a nie Polak może się zniżyć do poziomu nazywania jakiegokolwiek innego narodu bez należytego szacunku. Nie da się wszystkich kochać, ale można szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Kaszlak Ty napewno jesteś Polakiem? Gdy Polak nazywa Niemca "niemiaszkiem" to Ty mu się odcinasz tekstem, że jest "polaczkiem ". Widzę, że podczas II WŚ byłbyś pierwszym do donoszenia na "polaczków". Żałosne

Osterley niestety Twój ukochany prezydent Komorowski nie wygrał wyborów, "sorry, taki mamy klimat".

Bądżmy wielkim dumnym narodem, mesjaszem świata! Tylko my lepszy sort mamay rację i Bóg z nami tylko jest ! 

Nie ma nic bardziej żłosnego jak dziady co zachowują się jak pany.  

Kim ty jesteś by osądzać kto jest Polakiem a kto nie ?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

11108870_1742581669294329_72373553100321 Obyśmy nie szli ścieżką, którą wytyczają nam ślepo europejskie 'Pany'/oficjela lobbystyczna kimkolwiek są?

(P.S. Naród nie równa się przedstawicielom państwowym, czyli odnosząc się do przywoływanych Niemców nie mamy na myśli narodu, bo czemu on jest winny).

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Mam taką refleksję odnośnie aplikacji do rozpoznawania naszych produktów. Facet który to wprowadził stał się bohaterem, bo umożliwia Polakom sprawdzenie czy produkt jest Polski. Mam jednak wątpliwość czy pomógł w ten sposób rolnikom produkującym warzywa i przetwórcom. Czy przez to opróżnią się magazyny z dziesiątkami ton mrożonej maliny i porzeczki? Czy przez to zejdą zapasy marchewki z przechowalni? Jeżeli naszym głównym zadaniem będzie paranoiczne oglądanie kodów kreskowych możemy spodziewać się podobnej reakcji wśród innych. Dużo produktów było metkowanych kodami zachodnimi bo miały iść na wschód. Trzeba było tak robić bo nasze kody wzbudzały tam obrzydzenie i równały się z przejechaniem towaru spychaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

To jest temat zastępczy dla pseudo patriotów. Jast coś takiego jak globalizacja i wspólny rynek w europie i sa to zjawiska których nie ominiemy. Osobiscie jesli sie da lubie dać zarobić naszym rolnikom więc często kupuje np. miód od sąsiada czy wyroby mleczne z małej lokalnej mleczarni. Jest to zdrowy odruch ale np mleczarnia pracuje na austriackich maszynach, rolnicy maja zachodnie dojarki i schładzarki do mleka i jest ono odbierane zachodnimi cysternami. Czy w zwiazku z tym jestem patriotą czy nie?

Mógłbym kupić Ursusa ale 80% części jest od zachodnich kooperantów, - silniki, skrzynie opony, hydraulika napędy itd. Moze tylko polski robotnik to składał i jest jakiś powód by to kupić ale jesli jest to wyrób ustępujący zachodnim i może sie częściej psuć więc co prawda dam zarobić serwisantom ale pewnie bedę mniej wydajny i konkurencyjny w stosunku do farmerów niemieckich  pracujących na dobrym sprzęcie. Miałbym to robić w imię patriotyzmu? Jakoś tego nie widzę.... Może wręcz odwrotnie - wybierać najlepsze produkty, produkowac jak najlepiej by osiagać możliwie najlepszy wynik finansowy bo państwo jest silne siłą obywateli?

Na koniec weżmy Tymbark i Coca cola. Pierwsze(Maspex) jest firmą 100% polską ale np sok pomarańczowy jest produkowany z koncentratu z importu, rozlewany na zagranicznych maszynach do zagranicznych kartonów i rozwożone do zagranicznych marketów zagranicznymi samochodami

Cola jest zagraniczna firmą, ma u nas fabrykę , rozlewa na zagranicznych maszynach do zagranicznych butelek i reszta tak jak powyżej ale kupuje ja u Pani Iwonki w małym sklepie i właśnie okazało się że w tym napoju jest nasz polski cukier ale cholera robiony w zakładzie kupionym przez niemców. I w którym przypadku będę patriota kupując Colę czy Tymbark? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Ulman mam takie samo prawo jak każdy inny człowiek, a nie wiem co Ci to przeszkadza, bo do Ciebie się nie odezwałem. Nawiązałem tylko do głupoty ludzkiej.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Czyli znowu nie było co "niemiaszkować"? Okazało się że nasi okrzyknęli zbyt wielki sukces a tamci i tak uśmiechnęli się z politowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Kaszlak Twój poziom inteligencji w wypowiedziach jest na żalosnym poziomie. Rozterki życiowe? Wow...nieźle. Między interesowal tylko aspekt szacunku do Polaków. Heh, guru powiadasz. Niestety nie mam żadnego guru. Twoje teksty "Jarosław Nadęty" ośmieszaja Ciebie i pokazują ciągłą tępote w narodzie.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Ulman mam takie samo prawo jak każdy inny człowiek, a nie wiem co Ci to przeszkadza, bo do Ciebie się nie odezwałem. Nawiązałem tylko do głupoty ludzkiej.

Jakim cudem masz prawo oceny polskości osób na podstawie pogladów które ci nie odpowiadają? Moim zdaniem nie masz kompletnie żadnego prawa tak jak zresztą ktokolwiek inny. Wyjątek stanowi jedynie lepszy sort i w tym miejscu to ja nawiązuje do głupoty ludzkiej.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A tym czasem Obama nie spotka się z Dudą. Kara za arogancje i łamanie konstytucji przez tego ostatniego musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

A to wszystko jest winą złowrogich sił które zmanipulowały opinie publiczną i Obamę też. I do tego tak jak teraz mówi Waszczykowski w TV Duda wcale nie chciał się spotykać i cała sytuacja jest wrogo interpretowana przez osoby i media niechętne prezydentowi i rządowi :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No pewnie prezydent dumnego narodu będzie się spotykał z jakimś Obamą z jakichś USA. To, że rząd PiSu chce by amerykanie pomogli przy śledztwie smoleńskim czy bazach NATO to szczególik. Bo przecież i tak nam się to należy więc po co Duda ma się spotykać z jakimś Obamą.

Zauważyliście jak PiS szybko degraduje Polskę na arenie międzynarodowej? Na szczycie jak dobrze pamiętam ONZ w zeszłym roku Duda siedział przy najważniejszym stole. Wraz z Obamą, Putinem itd. Dzisiaj ten sam Obama nawet się z nim spotkać nie chce. Buta i arogancja zostaje nagrodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Według waszych chorych teorii to PiS i Duda zdegradowali na arenie międzynarodowej całą Europę, bo Obama będzie miał spotkanie dwustronne tylko z prezydentem Chin i trójstronne z premierem Japonii i prezydentem Korei Południowej.

http://edition.cnn.com/2016/03/29/politics/obama-nuclear-summit-world-leaders/index.html

 

A na tej roboczej kolacji potencjalnie ma prawo pojawić się także Duda, więc nie wiem o co ten cały medialny szum

http://www.nss2016.org/schedule/

http://static1.squarespace.com/static/568be36505f8e2af8023adf7/t/56fa921b20c6476d4a1f5f14/1459261981699/Heads-of-Delegation+.pdf

 

Więc możecie się dalej ekscytować tym tematem i pisać brednie o karach i degradacji na arenie międzynarodowej, ale wasze rojenia są bezcelowe i nie wytrzymują konfrontacji z rzeczywistością.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co  z tego, że ma prawo się gdzieś pojawić skoro nie zechcą z nim rozmawiać. Np Obama. Wiem, że cię to boli ale takie są fakty jak sam widzisz. Co ciekawe z Tuskiem Obama się spotka choćby na kolacji a z Dudą nie. Ale czego się spodziewałeś. Po tym jak rząd z panią premier spuścił senatorów amerykańskich na drzewo pisząc im aby się nie wtrącali. Macierewicz beształ amerykanów, że nie mają prawa nas pouczać ci co demokrację budowali w XVIII wieku. Nie zastosowano zaleceń Komisji Weneckiej, którą rząd sam zaprosił. Kto ze stanów zechce poważnie rozmawiać z naszymi władzami? To nie jest żadna chora teoria ale zwykła ocena faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj