Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11796 odpowiedzi na ten temat

#4721 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 23 luty 2016 - 16:36

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? 0 jak fajnie 500+... tylko szkoda ze jak pis za 4lata skonczy urzedowanie, nastepna partia program zamknie to zostanie zamiast 50tys dzieci w bidulach 350tysi...... o tym zadna lajza nie mysli....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 02:26
  •  

#4722 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 luty 2016 - 16:40

Ważne co będzie za 4 lata? O tym się za 4 lata pomyśli. Pod warunkiem, że na te 500 starczy pieniędzy. Bo jak w codziennym życiu. Łatwo wydać trudniej zarobić.

#4723 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 23 luty 2016 - 16:40

Krasuss, o upolitycznieniu TK, przyznaję się bez bicia dowiedziałem się tu z AF i tego nie sprawdzałem. Czyli w skrócie mówiąc z powodu lenistwa a w zasadzie położenia lachy na to jak jest nie starałem się samodzielnie pomyśleć gdzie jest racja, bo jak powiedziałem mam to gdzieś. Być może masz rację ale wtedy oni nie. I tu się zaczynają schody. Hubertus mówi że TK upolityczniony ty że nie.

ludzie cyrk na całego , błazen sam potwierdza że nie myśli  samodzielnie a przed chwilą pouczał innych  :D  :D  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4724 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 23 luty 2016 - 16:41

polomaksi przebiłeś wszystkich.

Wprowadzając ustawę mówili że to ma być główny oczekiwany skutek. 

Forumowi krzykacze zarzucają że to nie prawda, że tym sposobem celu się nie osiągnie. Że wydanie na marne kasy

A ty twierdzisz że oczekiwany cel się osiągnie i to będzie główny problem :lol:

EDIT:

Marko ja zawsze mówię prawdę, nigdy nie kłamię i nie kręcę, wolał byś abym mimo wszystko skłamał w tej kwestii? Ale po co, przecież nie podjąłem samodzielnego myślenia w kwestiach równie ważnych dla mojej osoby jak zeszłoroczny śnieg. I ja nie widzę w tym problemu, aby wiedzieć źle lub nie wiedzieć nic o czymś co nas absolutnie nie dotyczy i dotyczyć nigdy nie będzie.

Edytowany przez damianzbr, 23 luty 2016 - 16:47.

#4725 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 23 luty 2016 - 16:42

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? dla mnie kurcze wazne, bo za te 4lata nas okradna z siana za bledy pisuuuuu

#4726 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:02

Ulman więc dlaczego hubertus przed świętami tak się spinał. Zablokowany TK, państwo totalitarne, obalenie demokracji... Przecież te hasła nie miałyby mocy gdyby było tak jak myślisz. Chyba że ty doskonale wiesz o co chodzi z TK jednakże mówisz tylko do momentu który jest ci na rękę, co?

Ja tu o konkretach ty szczegółach. Jakie ma to znaczenie czy TK i inni musi za ledwie pierdnąć aby zablokować ustawę czy musi aż staną na głowie?

Cholera sPISkowiec sie znalazł..........

Nie pytaj mnie o Hubertusa , pytaj jego. Nie wiem co insynuujesz pytając co mi jest na rekę .

Na tyle na ile wiem TK nie może zablokować czy obalić ustawy. Majac wiekszość w sejmie i prezydenta mogłoby to działać jak przy okazji zmiany ustawy o TK. Uchwalanie, podpisanie a TK pomarudzi i przestanie. Uważam że przeprowadzone zmiany maja na celu podporzadkowanie sobie organu który bedąc poważany , bezstronny i niezalezny mógłby co jakiś czas wypowiedzieć sie krytycznie o działaniach władzy.Podobne podporzadkowanie nastapiło w mediach, spółkach skarbu państwa czy wszelkich agencjach. Jak mawiał dr. Goebbels - "kłamstwo powtórzone wielokroć staje sie prawdą" czyli dawać jednaki przekaz od telewizora przez trybunał po urzedników i nie dopuszczać do sytuacji by ktokolwiek powodował wątpliwości lub refleksje. 

Prezes Jarosław jest silna i narcystyczną osobowoscią nieznoszącą krytyki wiec uważam że zmiany w TK strategicznie nie były konieczne do uchwalania ustaw a nastapiły po to by odciąć potencjalne "paliwo" opozycji gdyby wyroki okazały się niekorzytne dla PIS.

Co do ostatniego zdania - TK NIE BLOKUJE USTAW.  Wiem ze ciężko to przyswoić bo całość twojego wywodu się na tym opiera ale to prawda. Az jestem ciekawy jakie drugie dno zaraz znajdziesz.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#4727 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:21

Weź przeczytaj choć by konstytucję w rozdziale mówiącym  o TK bo najzwyczajniej w świecie się ośmieszasz.

http://www.sejm.gov....polski/kon1.htm

art. 190

#4728 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:27

słuchaj a prezydent to czytał ten artykuł ?

nie ma tam mowy o blokowaniu  i sądzeniu jak bredziłeś tylko o orzekaniu o zgodności z konstytucją 

i ze wyroki są ostateczne,  czego wyraźnie nie uznaje sługus jarka czym łamie konstytucję 

Edytowany przez marko-kolo, 23 luty 2016 - 17:31.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#4729 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:35

EDIT:

Marko ja zawsze mówię prawdę, nigdy nie kłamię i nie kręcę, wolał byś abym mimo wszystko skłamał w tej kwestii? Ale po co, przecież nie podjąłem samodzielnego myślenia w kwestiach równie ważnych dla mojej osoby jak zeszłoroczny śnieg. I ja nie widzę w tym problemu, aby wiedzieć źle lub nie wiedzieć nic o czymś co nas absolutnie nie dotyczy i dotyczyć nigdy nie będzie.

Już ci raz napisałem. Zmyślasz i piszesz głupoty, udowadniasz fikcję fikcją. Co oczywiście nie ma miejsca na prawdę. A więc kłamiesz.

Edytowany przez hubertuss, 23 luty 2016 - 17:35.

#4730 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:36

marko -

Ten i inne, oczywiście że nie. A co myślałeś że będę kłamał w żywe oczy jak ty aby tylko konkurencyjną partię zgnoić.

Z takich praktyk są znani sfrustrowani partyjniacy, ja do nich nie należę więc nie ma oporu powiedzieć że duda złamał konstytucję a tuska gdybym miał taką moc wysłał bym na szubienicę. Jareczek jeszcze żyje, zobaczymy jak długo, ale na razie zbytnio nie podpadł, lub podpadł ale nie w kwestiach szkodliwych dla dobra narodu Polskiego. Bo zatrudnianie po przez kolesiostwo mocno nie szkodzi narodowi Polskiemu, tylko wizerunkowi jareczka.

EDIT: hubertus. Już mi powiedziałeś że zmyślam i piszę fikcję. I to niby ma być wyrocznią... ty to potrafisz rozbawić człowieka nawet w tak pochmurny dzień.

Edytowany przez damianzbr, 23 luty 2016 - 17:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4731 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:44

Weź przeczytaj choć by konstytucję w rozdziale mówiącym  o TK bo najzwyczajniej w świecie się ośmieszasz.

art. 190

Przeczytałem i dalej nie wiem czemu miałbym sie ośmieszać. Który fragment świadczy o twojej racji a mojej niewiedzy?

#4732 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:56

chyba co poniektórzy dostali przelew od KOD

#4733 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 23 luty 2016 - 18:00

ulman

Twój koleżka marko wyszukał bezbłędnie wszystkie fragmenty świadczące o mojej racji a twojej niewiedzy.

Zresztą w ostatnim swoim wpisie dał przykład jaką jedną scaloną całość powinna tworzyć władza sądownicza i wykonawcza, a w pewnej decydującej kwestii tego nie robi. Kwestii która rozstrzyga, czy w przyszłości obie władze będą współgrać czy zgrzytać. 

EDIT: Ja ci mówię, tu nie chodzi o przelewy, lecz o TV. Miała byś ubaw po pachy gdyby w TV kazali sobie robić na głowę.

Tak to już działa, od kiedy pis przejął tvp moi znajomi którzy oglądają przeważnie jedynkę i dwójkę którzy wcześniej cisnęli mięsem po jarku i pise, teraz mówią że pis robi porządek w Polsce  :lol:

Tu na forum akurat mamy odwrotność bo chłopaki tylko TVN oglądają z polsatem.

A ja polecam swoim znajomym i tym typkom z AF albo wcale nie oglądać, a jak już to pól godzinki TVN, pół godzinki jedynka i spać. Bo takie skrajności jak sam TVN, czy samo TVP są nie zdrowe. Gdy ktoś nie ma własnego rozumu, to jako taką równowagę tylko w ten sposób można wypracować.

Edytowany przez damianzbr, 23 luty 2016 - 18:09.

#4734 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 luty 2016 - 18:49

Odnośnie myślenia, masz po części rację, najpierw czytanie później wyciąganie własnych wniosków. Więc nakłoń swego koleżkę aby spełniał jednocześnie oba warianty, wtedy nie będę szukał dla niego alternatywnych rozwiązań. Bo jeśli ma czytać i bez wyciągania własnych wniosków ślepo temu ufać, to ja wolę aby przestał czytać całkowicie.

Ty też z tych co to nie mają pomysłu na konstruktywną rozmowę, wytykają sytuacje gdzie zapomniałem postawić przecinek bądź przypadkiem zmieniłem kolejność liter?

I w dodatku, z tego powodu pozwalasz sobie nazywać mnie ignorantem?

Oj coś mi się wydaje, że ten cyrk jedzie w twoim kierunku...

ps wróżbami nazwał to hubertus, ty jedynie powielasz. Jeśli nie wierzysz że są to fakty, zrób ankietę online z jednym pytaniem i dwoma odpowiedziami.

,,Czy uważacie Państwo, że jeśli TK miał by skład z przed pół roku, to ustawa 500+ została by w nim zaskarżona przez opozycję, po czym unieważniona przez ten sąd?,,

1. TAK

2. NIE

Powinna buc zaskarżona poniewaz nierówno traktuje wszystkich obywateli

powinno byc 500 na kazde dziecko    

albo   górny próg jednakowy niezaleznie czy 1 czy wiecej

Dobrze mówisz ze trzeba wyciagac  wnioski z kilku stacji i zródeł

tylko dlaczego sam tak nie robisz

a wiadomosci to nie da sie ogladac

Edytowany przez GoRAL1, 23 luty 2016 - 18:55.

#4735 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 luty 2016 - 19:13

ulman

Twój koleżka marko wyszukał bezbłędnie wszystkie fragmenty świadczące o mojej racji a twojej niewiedzy.

Zresztą w ostatnim swoim wpisie dał przykład jaką jedną scaloną całość powinna tworzyć władza sądownicza i wykonawcza, a w pewnej decydującej kwestii tego nie robi. Kwestii która rozstrzyga, czy w przyszłości obie władze będą współgrać czy zgrzytać. 

Damian ja się ciebie pytałem : Który fragment świadczy o twojej racji a mojej niewiedzy?. więc z łaski swojej wskaż jakiś cytat o ile potrafisz. Gdzies ty wyczytał że TK może unieważnić ustawę?

#4736 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 luty 2016 - 19:20

http://biznes.onet.p...t-ustawy/5l36bx

#4737 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 23 luty 2016 - 19:56

ulman

art. 190

Jeżeli nie potrafisz czytać nic na to nie poradzę.

#4738 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 luty 2016 - 19:58

Będą pracownicy ANR mieli na pensje z tych dzierżaw. Mam takie wrażenie, że zasoby ziemi ANR są tylko po to, by samo ANR miało z czego żyć.

Teraz oglądam wiadomości w tvp. I muszę powiedzieć, że przekaz medialny PiSu i niezależnej tvp jest dostosowany do poziomu wyborcy PiSu. Chodzi o ugodę w sprawie geoterm ojca biznesmena. Opozycja krytykuje, że zawarto poza sądem ugodę na szkodę skarbu państwa (strony się dogadały). A ci durnie tłumaczą, że wszystko w porządku bo sąd to zaakceptował. Czy oni szukają durniejszych od siebie? Skoro jedna strona rezygnuje z procesowania się i chce płacić to czemu sąd ma się nie zgodzić.

#4739 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 luty 2016 - 20:12

ulman

art. 190

Jeżeli nie potrafisz czytać nic na to nie poradzę.

Umiem czytać ale tam nie ma słowa które mówiłoby że TK może unieważnić czy zablokować ustawe.  Sam to wydedukowałeś na podstawie art190 czy w Gazecie Polskiej" tak napisali? Zadaj sobie minimum trudu bardzo proszę i zrób "kopiuj wklej" fragmentu uzasadniajacego twoją rację

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4740 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 luty 2016 - 20:14

To a mojego regionu

http://www.tvn24.pl/...iem,621740.html