Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11453 odpowiedzi na ten temat

#4521 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 20 luty 2016 - 10:06

PawleWlkp przecież wiesz że że znany jest przypadek jednego z apostołów , bodajże Pawła, który najpierw był prześladowcą a później został świętym, choć nie wiadomo do końca jak to naprawdę było. Czyli dopuszczalne jest tzw nawrócenie i czynienie rzeczy dobrych w dalszej części życia, przez co można nawet dostąpić świętości. Zakładam że ci którzy znali go z działalności misyjnej, nie wiedzieli o jego mrocznej przeszłości, a może nawet g.. ich obchodziła. Czasami kontrowersyjny buntownik jest lepszy od uczciwej ślamazary.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 19:29
  •  

#4522 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 20 luty 2016 - 10:20

Ty chyba jakiś niekumaty jesteś nie dotyczą te przepisy najbliższych w przypadku dziedziczenia i przestań siać te pierdoły bo niedobrze się robi , gdzieśTy się uchował filozofie w Pcimiu ?

Na razie to wygląda że dotyczą nawet spadków wsród najblizszych. Wczytaj się uważnie. Może się okazac ae nie bedziesz mógł dysponować własnym mieniem bo np. przy obrocie miedzy sasiedzkim bedziesz musiał sprzedać sąsiadowi przez miedzę a nie temu komu chcesz. Precz z komuną! :P . 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#4523 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 20 luty 2016 - 10:30

Czy aby autorzy artykułów dla rozjuszenia ....nie NADinterpretują, dodam  "Proponowane przez PiS przepisy....", co nie oznacza, że już są albo nie ulegną poprawką.

Poza tym niejednokrotnie przewija się w nich podejrzanie ulubione przez wielu słowo "nacjonalizm"...

Mimo wszystko będę optymistką jednak.

:)

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#4524 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 20 luty 2016 - 10:40

Jakiś strach w narodzie musi być bo przez ostatnie kilka dni miałem kilka telefonów z pytaniem czy nie kupiłbym dzierżawionych gruntów. Działki kilka lat  temu zostały kupione jako inwestycja, lokata pieniędzy i podzielone na mniejsze. Ale najlepsze z tego są ceny, podam jedną dla przykładu 1,2mln za 1,4ha. 
Okazja nic tylko brać.

#4525 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 20 luty 2016 - 11:04

Czasami wchodzę i patrzę na okoliczne działki do sprzedaży.....a teraz sobie myślę, że może warto poczekać...skoro ceny spadną...

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#4526 Share domat1998

domat1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 luty 2016 - 11:33

ciekawe czy będzie teczka z szafy Kiszczaka TW OSCAR czyli D.Tusk

#4527 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 20 luty 2016 - 11:33

Ty chyba jakiś niekumaty jesteś nie dotyczą te przepisy najbliższych w przypadku dziedziczenia i przestań siać te pierdoły bo niedobrze się robi , gdzieśTy się uchował filozofie w Pcimiu ?

coś słabo czytałeś filozofie 

wraca ''wolność i swoboda ''

ale tępota nie pojmuje nawet tego że dostanie w d..... ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#4528 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 20 luty 2016 - 11:38

Ktoś wklei mi link do tego projektu ustawy tu. Wieczorem bym sobie poczytał, a szukałem na sejmie to albo ślepy jestem albo nie ma.

Bo trzeba będzie pola prze-szachować zaraz po niedzieli.

#4529 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 20 luty 2016 - 11:49

coś słabo czytałeś filozofie 

wraca ''wolność i swoboda ''

ale tępota nie pojmuje nawet tego że dostanie w d..... ;)

Może Ty po prostu masz problem z czytaniem ze zrozumieniem

Na razie to wygląda że dotyczą nawet spadków wsród najblizszych. Wczytaj się uważnie. Może się okazac ae nie bedziesz mógł dysponować własnym mieniem bo np. przy obrocie miedzy sasiedzkim bedziesz musiał sprzedać sąsiadowi przez miedzę a nie temu komu chcesz. Precz z komuną! :P . 

A co w tym złego że sąsiadowi przez miedzę tak właśnie powinno być a nie jeden drugiemu robi na złość i da1000 zł więcej byle być górą ale z tego co wiem to była propozycja PSL-PO w projekciePiS już tego zapisu nie ma

Ktoś wklei mi link do tego projektu ustawy tu. Wieczorem bym sobie poczytał, a szukałem na sejmie to albo ślepy jestem albo nie ma.

Bo trzeba będzie pola prze-szachować zaraz po niedzieli.

Poczytaj wstecz tam już agenci wklili  dawno

#4530 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 20 luty 2016 - 11:55

proponuje aby mieszkania w mieście mogli kupić tylko miastowi i itd.  :D  :D  :D

to typowe myślenie nieudacznika , który oto twierdzi że sąsiad powinien mu sprzedać 

gdzie tu wolność do dysponowania własnością ? 

chętnie poczekam i zobaczę za co to państwo wykupi te grunty i po co skoro ziemia ma być za bezcen  ;)

pamiętam dobrze komunę bo miałem 20 lat jak upadała ,  ale widać co niektórzy jak nie posmakują to nie uwierzą że to było zło 

tak więc takim smarkom życzę aby PIS dało im w kość bo to tylko może im pomóc  ;)

Edytowany przez marko-kolo, 20 luty 2016 - 12:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4531 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 20 luty 2016 - 13:32

A co w tym złego że sąsiadowi przez miedzę tak właśnie powinno być a nie jeden drugiemu robi na złość i da1000 zł więcej byle być górą ale z tego co wiem to była propozycja PSL-PO w projekciePiS już tego zapisu nie ma

Nic złego nie ma ale podstawową zasadą jest wolność i swoboda dysponowania mieniem. Jak sprzedajesz pszenicę, rzepak, stare maszyny, auto czy mieszkanie to temu kto da najwięcej albo z jakis powodów jego oferta jest najkorzystniejsza. Czemu Państwo ma dysponować twoją własnością?  Zamieszczony link odnosi sie do propozycji PISu i oby się z tego wycofali

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#4532 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 20 luty 2016 - 14:14

Nie podniecajcie się tak tą ustawą. Dużo ona nie zmieni w cenach. Zastanówcie się kto u was w okolicy kupował grunty. Jeżeli spekulanci to cena spadnie. Jeżeli zwykli rolnicy to nie spanie bo im w żaden sposób ustawa nie zablokuje kupna i podbijania. Dla przeciętnego rolnika ustawa uprzykrzy życie w tym, że nie będzie mógł w sąsiedniej gminie kupić ha i jak będzie miał ponad 300ha to będzie musiał więcej ha na konto syna kupować. Afera jest podnoszone dlatego, że państwo będzie miało bardzo dużą władzę jak i możliwości nad nami i naszymi gospodarstwami jak i ograniczają dość dużo prawo do dysponowania naszą własnością.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#4533 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 20 luty 2016 - 14:45

Czyli protestujecie nad zmianami .

Zapytam więc czy ta ustawa was zadowala 

http://www.rmf24.pl/...-pr,nId,1841613

Tu podobno PIS nie miał mozliwości 

PiS-owi nie udało się wprowadzić do projektu zapisu o możliwości sprzedaży ziemi wyłącznie na rzecz rolników indywidualnych ani zapisać w nim pięcioletniego moratorium na sprzedaż ziemi - do czasu, aż polscy rolnicy się wzbogacą i będą mogli konkurować z rolnikami z Zachodu.

Edytowany przez scoffer, 20 luty 2016 - 14:46.

#4534 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 20 luty 2016 - 14:46

Nic złego nie ma ale podstawową zasadą jest wolność i swoboda dysponowania mieniem. Jak sprzedajesz pszenicę, rzepak, stare maszyny, auto czy mieszkanie to temu kto da najwięcej albo z jakis powodów jego oferta jest najkorzystniejsza. Czemu Państwo ma dysponować twoją własnością?  Zamieszczony link odnosi sie do propozycji PISu i oby się z tego wycofali

Fajnie że poruszyłeś ten temat własności dajmy z innej beczki chcę wyciąć własne drzewo a muszę pisać wniosek o pozwolenie i jakoś nikomu to nie przeszkadza chcę pobudować dom na własnym gruncie znowu kupa pozwoleń czy to nie jest to samo ktoś rości sobie prawo do dysponowania moją własnością ba jeszcze może mnie ukarać to jest chore nie uważasz?

#4535 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 20 luty 2016 - 14:52

Czym zawinił w tej ustawie PIS , skoro to PO I PSL ją wprowadziło .

Jak czytam co niektóre posty , to przypominają komentarze z czerwca 2015 napisane po przyjęciu ustawy.

A wtedy to o ile pamiętam krajem rządzili wspólnie , kłamczucha i matołek

#4536 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 20 luty 2016 - 14:52

proponuje aby mieszkania w mieście mogli kupić tylko miastowi i itd.  :D  :D  :D

to typowe myślenie nieudacznika , który oto twierdzi że sąsiad powinien mu sprzedać 

gdzie tu wolność do dysponowania własnością ? 

chętnie poczekam i zobaczę za co to państwo wykupi te grunty i po co skoro ziemia ma być za bezcen  ;)

pamiętam dobrze komunę bo miałem 20 lat jak upadała ,  ale widać co niektórzy jak nie posmakują to nie uwierzą że to było zło 

tak więc takim smarkom życzę aby PIS dało im w kość bo to tylko może im pomóc  ;)

Dla Ciebie to każdy myślący inaczej od Ciebie jest nieudacznikiem jakie to prostackie myślenie kto mówi że ziemia ma być za bezcen bo ja nigdzie czegoś takiego nie wyczytałem co do wolności to oddaliśmy ja 12 lat temu wstępując do UE wtedy nasza wolność się skończyła dzisiaj żyjemy na skolonizowanym terytorium byłej RP a wolności masz tyle ile Bruksela się zgodzi

#4537 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 20 luty 2016 - 14:58

I jeszcze tu coś ciekawego wszystkim , którzy mieli za złe PIS że tak szybko wprowadza ustawy 

Sejmowy rekord - ustawa w 16 godzin
Czwartek, 25 czerwca 2015 (14:57)

W cieniu sukcesu, jakim jest uchwalenie w końcu ustawy o in vitro, posłowie pospołu z rządem pobili dziś absolutny rekord w szybkości uchwalenia ustawy. Od momentu wpłynięcia do zakończenia prac w Sejmie minęło zaledwie 16 godzin. Gdyby utrzymać podobny tryb pracy, efekty czteroletniej kadencji Sejmu dałoby się uzyskać w tydzień.

#4538 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 20 luty 2016 - 15:01

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? @scoffer, o czym ty piszesz? My o nowej ustawie PiS a ty o ustawie PO która nawet w życie wejść nie zdąrzy. Przypominam, że PO nie jest już u władzy i usprawiedliwanie działań PiS bo PO też coś świadczy o tym, że brak Ci argumentów żeby obronić PiS.

Ale idąc o pozwolenie budowlane, państwo nie zabierze Ci gruntu jak na nim nie pobudujesz budynku. Do tego masz drogi sądowe itd. Tutaj państwo może przyjść i zabrać i nic z tym nie zrobisz. Co najwyżej możesz o cene się kłócić. I co ta za myślenie, że skoro tyle jest ustaw to kolejna głupia nie robi różnicy?

Edytowany przez Krassus, 20 luty 2016 - 15:05.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#4539 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 20 luty 2016 - 15:17

krassus , jak to o czym ? 

O tym 

Sejm uchwalił ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego, która ma m.in. uchronić Polskę przed wykupem gruntów przez obcokrajowców poprzez wprowadzenie szeregu ograniczeń po zakończeniu okresu ochronnego ustalonego z UE. Za zainicjowaną przez PSL ustawą zagłosowało 384 posłów, przeciw było 2, a od głosu wstrzymało się 12.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/...campaign=chrome

Co w niej takiego dobrego , by zostawić ją bez zmian ?

Edytowany przez scoffer, 20 luty 2016 - 15:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4540 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 20 luty 2016 - 15:28

ustawa ta nie weszła w życie 

mało tego nikt za bardzo jej nie chwalił 

ale żeby to wiedzieć musisz więcej czytać  ;)