nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

PawelWlkp    726

Ja w przeciwieństwie do was nie murze udawać, że jedne pieniądze są wspólne a inne nie. Prawda jest dla was brutalna. Wszystkie są z naszych podatków. Dlatego tak to sobie tłumaczycie. To, że partia dostaje coś z budżetu nie znaczy, że musi to rozwalać na byle co.

Dlatego uważam, że partie powinny dostawać jedyne zwroty na ekspertyzy prawne, Czy inne wydatki związane ściśle z pracą merytoryczną. A cały pr, kampanie wyborcze, spotkania, wyjazdy powinny być finansowane z dobrowolnych składek. Skoro pis ma tylu wyborców to w czym problem. Będzie najbogatszy.

W kampanii wyborczej PiS wytykał PO objazdowe posiedzenia rządu z wożeniem krzeseł. A teraz co robili? Było posiedzenie w Łomży, było posiedzenie w Suwałkach. Jeździła kilka razy premier, ministrowie i prezes. I co? W prawdzie wygrała, ale różnica nie wielka. Miał być sondaż/plebiscyt za dobrą zmianą, mierzenie temperatury nastrojów. A tu wyszło pół na pół. I to w jednym z mateczników pisu. Gdzie poparcie dla tej partii jest zawsze wysokie. Duda zbierał tam po 80 % głosów. Policzcie sobie ile kosztowała podatnika pani senator Anders. I kto mi powie, że PO czy PiS się od siebie różnią. Obie te partie działają tak samo.

 

Twoja prawda jest zwyczajnie Twoja. Jak nie odróżniasz wydawania pieniędzy partyjnych od państwowych to Twój problem. Bo czasy kiedy partia i państwo to bylo to samo już dawno się skończyły czego chyba nie zauważyłeś. Twoi idole wydali na jednego posła kilka razy więcej niż inni. Do tego nie mają żadnego programu, poprostu gadają wkółko to samo, czyli podobnie jak Ty. Już  nie wspomne o jedynym projekcie ustawy który sklecili przez te kilka miesięcy i był tak beznadziejny że poszedł w kosz. I hit, nie dopełnili formalności z finansowaniem kampani i 2 mln kredytu na ten cel będą mieli ciężko zaliczyć w koszty. Już chodzą po prawnikach jak tą swoją gafę odkręcić bo przecież 2 mln nie podarują.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dla mnie to żaden problem dwa miliony w państwie zostaną. Jak będą słabo się spisywali to już pisałem nie zagłosuję na nich i tyle w temacie. Lepsza taka prawda, że kasa wydawana z partyjnych czy ministerialnych pieniędzy to ta sama kasa. czyli z naszych podatków. Niż życie w iluzji, że to jakieś inne pieniądze są. Które nie wiem z nieba spadają czy jak? Chcesz oszukuj się dalej co mi do tego. Przecież nie możesz się przyznać, że pis u władzy robi to samo co robiła po. Glosowałeś na nich, uwierzyłeś w dobrą zmianę. A tu co, to samo. Atak na koryto i rozpasane wydatki.

PS dziwisz się partii, której posłowie są pierwszy raz w sejmie, że produkuje projekty ustaw buble. A co powiesz na dysponujący milionami pis. Którego członkowie od wielu lat są w sejmie i uczestniczyli w niejednym rządzie. I wyprodukowali ustawę o podatku od sklepów, która nie uderzy w zachodnie sieci najbardziej a w polskich sklepikarzy? Sama Szydło przyznała, że projekt ustawy był błędny. To co za tyle milionów nie mogli wynająć ekspertów, którzy by ten projekt zbadali pod kątem oddziaływania na różne grupy handlowców? A na obiad człowieka nie zajmującego żadnej pozycji w państwie z premierem innego państwa mieli? Tak się u nas wydaje publiczne pieniądze. Na głupoty, bo nie trzeba się o nie starać a działa się na zasadzie łatwo przyszło łatwo poszło. A na potrzebne rzeczy kasy nie ma. Wystarczy jeszcze wmówić ludziom, że partyjna kasa to jakaś inna i nią można wydawać na co się chce. I wszystko OK.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Jednak PiS ma duże poparcie że KOD nie wygrał wyborów :P :P  kwik i lament nie przyniósł efektu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A KOD startował w wyborach? I jak duże skoro 50% wyborców nie brało udziału w wyborach? PiS ma poparcie 18% ludzi mających prawa wyborcze.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No mogli tam w teczce kogoś przywiezć  nie brało udziału bo wiedzieli że PiS wygra więc się do urn nie pofatygowali brawo PiS jedyna nadzieja Polaków :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ty tak na serio czy to sarkazm?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co on może napisać. PiSowi nie w smak. Miała być druzgocąca wygrana kandydatki PiS. A jest wygrana ledwo co. Inni kandydaci zdobyli więcej głosów niż kandydatka pis. PiSowski kandydat przegrał w Radomsku. Szybko coś ludzie się dobrą zmianą nasycili. Naród nie poszedł podziękować za 500 zł.

W okręgu gdzie PiS zazwyczaj zbiera dużo głosów (Duda dostał około 80 %) to poparcie wyniosło mniej niż 10 % uprawnionych do głosowania. 385 tys uprawnionych w okręgu, Anders dostała nie całe 31 tys głosów.

Tak więc totalna lipa po mimo wygranej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A KOD startował w wyborach? I jak duże skoro 50% wyborców nie brało udziału w wyborach? PiS ma poparcie 18% ludzi mających prawa wyborcze.

A ile ma PSL razem z PO ?

@hubertuss , jeśli totalna lipa PiS w wyborach uzupelniajacych do senatu , to jak nazwać sytuację reszty ?

Katastrofa , kompromitacja , idz Pan w ch*u*j , czy jak ?

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Analizując wyciąg bankowy oczom nie wierzę.

Nigdy dotąd od kilku lat nie miałam pobieranych żadnych prowizji przy wypłacie z jakichkolwiek bankomatów w kraju.

A tu nagle od lutego patrzę i każda wypłata nawet najdrobniejsza jest opatrzona prowizją 2,50 zł

SZOK?

Może polecicie jakiś lepszy bank???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Najpierw to niech kolezanka napisze z jakiego banku pasie sitwę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilka lat temu zmieniłam bank "PKO....."(kiedyś był przyuczelniany)  na zachodni (nie będę robić reklamy..), ponieważ miał lepszą ofertę.

Poza tym kiedyś były prowizje pobierane przy okazji korzystania z bankomatów nie rodzimych.

Potem zniesiono to niewątpliwie ze względu na rosnącą konkurencyjność na rynku oraz rozrost  dostępu i usług bankowości.

"Sitwa" nie "sitwa", to jak to wytłumaczysz scoffer? ...taki zwrot nagły....I  tu przypomina mi się obraz bankowca z grudnia- tego co mi mówił o możliwej zmianie, która może odbić się na klientach.

Na pewno muszę przejść się po bankach i rozeznać. Jednakże cenię każdą dobrą radę.

 

O ironio a wcześniej dzwoniła do mnie Pani z  PKO, która od doradcy pryw. nr. zdobyła. Pytając się czy dopłaty dostałam i wychodząc na przeciw trudnej obecnie sytuacji rolników, zaoferowała mi swe usługi .....pewnie jej chodziło o....kredytowe :P podziękowałam, ale nachalnie jeszcze sms wysłała z namiarami heh...a nóż liczy, że skuszę się :D

Z kolei czy to, aby nie najbardziej (obligacyjnie) polski bank.....hm

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

 

Tyle że kazda partia ma swój elektorat , o czym swiadczą wyniki wyborcze . Na podstawie tych wyników określany jest poziom subwencji dla każdej z partii .

Wobec czego dziwne jest , że martwisz się wydatkami robionymi przez PiS , skoro twoje pieniądze kierowane sa do SLD , PO ,PSL lub parti potomka Vlada Palownika II.

O wielkosci budżetu PIS jak i każdej innej partii ,swiadczy wielkośc jego elektoratu i to jedynie ON , ma prawo rozliczac wydatki tych na którch płaca.

Pieniądze z budzetu ministerstwa , to zupełnie inna sprawa , one są wspólne , niezaleznie od przynaleznosci partyjnej.

 

Ja od zawsze głosuje na JKM a on notorycznie do sejmu nie wchodzi wiec co się dzieje z kasą z miuch podatków? Cp z kasą podatników którzy wcale nie głosują?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Co on może napisać. PiSowi nie w smak. Miała być druzgocąca wygrana kandydatki PiS. A jest wygrana ledwo co. Inni kandydaci zdobyli więcej głosów niż kandydatka pis. PiSowski kandydat przegrał w Radomsku. Szybko coś ludzie się dobrą zmianą nasycili. Naród nie poszedł podziękować za 500 zł.

W okręgu gdzie PiS zazwyczaj zbiera dużo głosów (Duda dostał około 80 %) to poparcie wyniosło mniej niż 10 % uprawnionych do głosowania. 385 tys uprawnionych w okręgu, Anders dostała nie całe 31 tys głosów.

Tak więc totalna lipa po mimo wygranej.

 

Widzisz w końcu wyciągnołeś wnioski że ludzie nie głosowali na PiS ze względu 500 + brawo Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Może ludzie wcale nie chcą 500+? :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

A KOD startował w wyborach? I jak duże skoro 50% wyborców nie brało udziału w wyborach? PiS ma poparcie 18% ludzi mających prawa wyborcze.

kreatywna księgowość co ,to ile według twojej metody liczenia miał kandydat popierany przez PSL,PO I Nowoczesną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Może ludzie wcale nie chcą 500+? :P

 

Jasne że nie a PO i Nowoczesna na siłę chcą im dać  w dodatku z pieniądzy których nie mają bo wydali na ośmiorniczki i Programy obsługujące dopłatyy dla chłopów :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bankowcy-na-sejmowym-dywaniku-Relacja-7317075.html

Bankowcy na “sejmowym dywaniku”. Komisja Finansów Publicznych zapoznaje się dziś z informacją KNF, UOKiK oraz przedstawicieli banków na temat podwyżek marż, prowizji i innych opłat, do których doszło ostatnio lub które są zapowiadane w najbliższym czasie. Wydarzenie to na żywo relacjonujemy w Bankier.pl.

http://www.bankier.pl/goracy-temat/podwyzki-oplat-bankowych

 

Jeśli mam komuś dać zarobić, to najlepiej bankowi polskiemu, choć w większej części........

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

@henio, to skąd PIS da jak PO i PSL tak zrujnowały budzet?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

. Jednakże cenię każdą dobrą radę.

 

 

Chcesz mieć spokój z bankomatami , trzymaj w skarpecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

A KOD startował w wyborach? I jak duże skoro 50% wyborców nie brało udziału w wyborach? PiS ma poparcie 18% ludzi mających prawa wyborcze.

kolega nie może pogodzić się z tym że PO i PSL przegrały wybory, bo gdzie nie przeczytam jego postu to pisze jak jest źle teraz gdzie tak naprawdę nic jeszcze nie zrobiono. PO PSL i nowoczesna razem wzięte nie mają takiego poparcia jak PiS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

I znowu dałeś plamy, bo twoja teoria to była dobra, ale za rządów popaprańców. Akcyzę, a w zasadzie jej zwrot pis mi jako rolnikowi podniósł.

 

VAT mnie nie dotyczy, jestem na vacie więc jest to tylko przemiał kasy i czy będę mielił 23 procentami czy 30 mi wsio rawno.

Nawiązując do VAT chodzi ci pewnie o to że dziurę budżetową będą nim łatać, czyli go podnosić. No widzisz, jaki mamy mądry rząd.

 

Kto w postaci VATu do państwowej kasy wpłaca więcej. Ten indywidualny biedak co ma na miesiąc do dyspozycji 1000 zł czy ten indywidualny pseudo bogacz co ma do dyspozycji 10000 zł?

 

 

Mnie nie chodzi  o vat z gospodaestwa  

polanujesz 4 dzieci to vatu też  ci sie nazbiera innych ukrytych podatków też    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A ile ma PSL razem z PO ?

@hubertuss , jeśli totalna lipa PiS w wyborach uzupelniajacych do senatu , to jak nazwać sytuację reszty ?

Katastrofa , kompromitacja , idz Pan w ch*u*j , czy jak ?

 

Kandydat, którego nazwiska nie znała cześć polityków popierających go partii zdobył 4 tysiące głosów mniej. I uwaga wygrał z Anders w Łomży i Suwałkach. Anders wygrała tylko na wsi. Tak więc dla tego człowieka to duży sukces. Tydzień temu nie znał go w Polsce nikt. Nie popierał go premier, ministrowie. Nie otwierał muzeów i nie mówiono o nim w tvp od dwóch tygodni. Ogólnie pozostali kandydaci zebrali około 3 - 4 tys głosów więcej niż Anders. Więc gdyby wszyscy poparli jednego mogło by być ciekawie.

Ciekawiej było w Chrzanowie, gdzie kandydatka pisu popierana przez Szydło nie weszła nawet do drugiej tury wyborów na burmistrza. Region ten to region Beaty Szydło a pis od lat miał tam wysokie notowania.

Naród nie chce dobrej zmiany.

 

Widzisz w końcu wyciągnołeś wnioski że ludzie nie głosowali na PiS ze względu 500 + brawo Ty

 

Ja już dawno to wiedziałem. Jednak pis myślał, że ludzi tym kupił. Oczywiste, że wielu głosowało na pis na zasadzie zrobię na złość po. Tylko w następnych wyborach tacy ludzie mogą zagłosować na złość pisowi na kogoś innego lub nie pójść wcale.

 

Chcesz mieć spokój z bankomatami , trzymaj w skarpecie .

 

Ty już wziąłeś przykład z prezesa, czy nie masz co do banku zanieść?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Błogosławieni żyjący w nieswiadomości.......

Damian mysli że jak rozlicza VAT i nie ma PITu to nic nie płaci. Płaci chłopina podatki we wszystkim co kupuje bo w cenie chleba jest dochodowy piekarza, akcyza którą płaci w gazie który zużywa, pensje pracowników którzy płacą PIT itd. Co by nie kupił to cała masa podatków jest tam zawarta ale albo tego nie rozumie, albo zrozumieć nie chce. Amen


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj