nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Krassus    97

to może zamiast słuchać rządu to posłuchaj ekonomistów, np

http://www.decydent.pl/archiwum/wydanie_141/wyzszy-wiek-emerytalny_1465.html

 

Możliwości jest wiele. NIe mówię, że to jest łatwe...

Ale reasumując , słowa ,, Tego żadna partia nie zrobi bo ZUS tego nie wytrzyma. " nie są prawdą

Te przykłady co podał już byłu. Do 1999 na emerytury przechodzili ludzie którzy skończyli ledwo 50 lat i to za śmieszne pieniądze. Dlatego dzisiaj mamy najmłodszych emerytów w Europie i dziurę budżetową. Do tego pozwolić emerytom pracować i żeby nie oplacali składek? Teraz mamy nadpodaż pracowników niskowykwalifikowych, których pensje są niskie a ty chcesz dorzucić emerytów tańszych w utrzymaniu dla pracodawców. Ten system się załamuje nie przez wiek tylko brak płatników. Zobacz, że kraje Zachodnie też podnoszą wiek. Anglia myśli go podnieść do 70 lat teraz.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Problem polega na tym że nasi wysoko wykwalifikowani wyjechali i nie wrócą. Tutaj pomoże jedynie reform systemu. Całego systemu od podatkowego przez emerytalny aż do wyborczego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co się orientuję to niejaki Andrzej Duda jest kandydatem na prezydenta z ramienia Narodowo-Socjalistycznej Partii Polski w skrócie PiS. Więc to go przekreśla w moich oczach. Poza tym kochani rolnicy przypominam, że PiS głosował za zakazem uboju rytualnego co uderzyło nas po kieszeni.

 

Nie bądz śmieszny to nie głosy PiS zadecydowały o zakazie uboju jak by koalicja rządząca nie chciała to by tego uboju nie przegłosowali to było im na rękę kilku gości z PSL niezłą kasę za to wzięło nas po kieszeni to zmowa zakładów uderzyła a nie zakaz uboju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

wielka mi nowość te wszystkie osobowości siedza w tym bagnie od rozpadu komunu wszsytkie nazwiska mozna znależć za czasów naczelnika bądź sekretarza nic wiecej tylko zmiana szyldu a do rozdzierania PL coraz wiecej łap i jak znam życie na jesień znowu zobaczymy tych super modnych/mądrych pOSŁÓW a prezydent tak czy siak ma łądnie wygladać i podbijać pieczątki i połowa tych kandydatów powinna być nie dopuszczona do kandydowania bo jak zobacze oredzie prezydenta a tak bedzie siedział/a  to wstyd na cały świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Problem polega na tym że nasi wysoko wykwalifikowani wyjechali i nie wrócą. Tutaj pomoże jedynie reform systemu. Całego systemu od podatkowego przez emerytalny aż do wyborczego.

Ci wykwalifikowani to siędzą w kraju i raz, że mają pracę i dobre zarobki. Na Zachód wyjechała w większości tania siła robocza.

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

I ani tam nic nie mają i tu, we wsi full belgijczyków i angoli mam

 

I tak kogo byśmy nie wybrali to nic się nie zmieni (głodna świnia po podejsciu do syto zastawionego koryta zmienia nastawienie) takie jest moje zdanie.

Inna sprawa to, że u nas jest system totalitarny a nie demokratyczny.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No Krasus pierwszy raz się z Tobą zgadzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

byłem na spotkaniu z Dudą. Człowiek inteligentny, obyty, nie czyta z kartki jak głąb Komorowski. fakt, że wszystkie największe partie są takie same tworzy pijar, media i propaganda po-psl. nie wiem jak u Was, w mojej okolicy przedsiębiorcy popierający otwarcie popierający pis są nękani przez kontrole.  taka sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadza się że PiS głosował przeciw rytualnemu i tu minus. ale kto teraz rządzi??  jak PO i PSL chcą coś przegłosować to mają większość i motywują parlamentarzystów. a rolników mają gdzieś!!!!i olali rytual  żęby nie podpaść obrońcą praw zwierzą( a inaczej mówiąć najemniców innych krajów całkiem dobrze opłacanych). czyim kandydatem jest bronek?? ile ustaw nam załatwili??? ile wielkich afer zamietli pod dywan?? choć by posiłki za bagatela dla nie których małe zł oczywiscie nasze. a wypowiedzi o nas polakach??? i awans za to  zamiast jakas kara??? PiS nie dużo lepsze ale coś chodziasz próbują rolić z przekretami nawet za cene oddania władzy jak pare lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Wydaje mi się że właśnie Duda ma największe szanse na drugą turę ale to wszystko zależy od ludzi w miastach do głosowania idzie więcej osób niż na wsiach a potem lament że ten zły nie dobry tamten byłby lepszy a do urny się nie poszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Panowie   mamy  cztery  miesiące  dla  nas  -  możemy  pomarzyć , każdy  kandydat  zrobi  teraz   wszystko  aby  zdobyć  nasz ,,głos''    \  a  potem  mamy  pięć  lat   gdzie ,,kandydat''  zrobi  wszystko dla  siebie  i swojej  partii  a  my  znów  będziemy  psioczyć  i  marzyć  o  kolejnym  wybawicielu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

janczar 810  ja jestem dysortografem i jeśli bronek treż jest to ok ale takie oficjalne wpisy robić jak głow państwa zrobiła to dopiero wstyd na cały świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Przed wyborami wszyscy kandydaci wszystkich kochają a po wyborach wszyscy robią co chcą i mają wszystkich w d*pie. Tyle na temat


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23
Napisano (edytowany)

Moim zdaniem Prezydent nic nie zmieni. Podam przykład na podstawie mojej gminy.

Wybory wygrał kandydat którego wszystkie ugrupowania się bały. Burmistrz zabrał się do pracy i wprowadził autopoprawki do budżetu gminy, tym samym zmniejszając dług publiczny z 17 mln. na 14,3. najlepsze że autopoprawki nie zostały przyjęte ponieważ opozycja tak kręciła więc został stary budżet który zakłada następne pożyczki. W następnym roku podniesie jeszcze zadłużenie gminy.

 

p.s Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

     Kressus jakie ty masz wykształcenie, tak z ciekawości pytam?

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ci wykwalifikowani to siędzą w kraju i raz, że mają pracę i dobre zarobki. Na Zachód wyjechała w większości tania siła robocza.

 

Drenaż mózgów mamy potężny - O zaświadczenia z izb lekarskich ubiegało się 9 tys lekarzy - wykształć każdego, zobaczysz jaki to koszt. Wiadomo że taniej siły roboczej wyjechało więcej ale przelicz wykształconych na złotówki i wyjdzie jaki to koszt był dla Polski. 

 

Zanim oddacie głos na PIS przypomnijcie sobie kto zniszczył Leppera podstawiając mu szmatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

a co zrobił lepper dla rolników poza wyprowadzeniem nasz na ulice?? byłeś na jakiś proteście z nim??? mój ojciec był i mówił mi do czego nawoływał ( nie zeby protestowac tylko burty robić jak kibole zeby kostkę rwac i bić się z policją itp??) to jest polityk???  krzyczeć umiał i tyle. wałki krecił jak wszyscy politycy i tyle miliony lapówek brać jak sie ma władze a jak ktoś chce pokazac ze tego nie bedzie tolerował to już zły i też trzeba go  zniszczyć. ale każdy ma swój głos i prawo wyboru.

 

 

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

W sumie nie jestem za żadną partia ale trzeba pamiętać że PIS uratował nasze lasy przed prywatyzacją a po za tym u nas prezydent nic nie robi. Ma bardziej funkcję reprezentatywną szkoda tylko że utrzymanie tego stanowiska wraz ze świtą jest takie drogie i tak bardzo nie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Koszt wykształcenia młodych dla polski jest duży. Niestety nasz kraj nie umie dać perspektyw i zachęcić tych wykształconych do zostania w kraju. Nie żebym głosował na pis. Ale nasz były premier obiecywał drugą Irlandię. A prawda jest taka, że Irlandia jest bardziej w sensie kryzysu niż dobrobytu. A młodzi, których państwo wykształciło wolą pracować na zachodzie nawet poniżej swoich kwalifikacji. Bo raz, że pracę w ogóle mają a dwa, że żyją tam godniej niż w Polsce pracując zgodnie ze swoim wykształceniem. Oczywiście nie wszyscy wykształceni wyjeżdżają. przewaga jest tych z mniejszym wykształceniem. Ale niestety w Polsce ciężko się ludziom żyje. Zwłaszcza bez znajomości.

Sam Duda może i nie głupi facet, może lepszy od ospałego i osowiałego Komorowskiego, który wzorem Tuska oferuje ciepłą wodę w kranie, czyli jakoś to będzie. Ale za nim stoi PIS i to ludzi odstraszy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Panowie zastanówcie się, jesteście normalnymi ludźmi a że wykonującie taką a nie inną pracę to co. Powinien się liczyć całokształt programu wyborczego danej partii a nie nie tylko sfera dotycząca rolnictwa. Jak dla mnie idealnym rozwiązaniem byłby człowiek pomiędzy Dudą a Korwinem. Ogólnie to podwyższanie wieku emerytalnego to jest głupota, to tak jak by pracownik dostawał nadgodziny, w końcu to nie będzie miało sensu bo przepracowanie/ wiek zrobią swoje. Powinno się zlikwidować emerytury ale ci którzy teraz je mają i ci którzy gdy podpisywali 1 umowę o pracę je zachowali albo sami zdecydowali czy wolą sami oszczędzać czy też powierzyć te pieniądze ZUS, gdy nie będzie emerytur ludzie będą dbać o własne dzieci, inwestować w nie, opiekować się nimi by one opiekowały się rodzicami na starość, chciaz każdy powinien dostawać taką podstawową emeryturę np 300zł aby przeżyć tak samo z podatkami itp, poredukowac bo wtedy ludziom nie będzie się opłacało kombinować z ich niepłaceniem. Nie jestem członkiem żadnej parti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nie robię z Leppera świętego ale jako jedyny nie bał się krzyczeć w sejmie prawdy. Izdebski też ludzi okradał i za zboża nie wypłacał.

 

Wolę Dudę niż Komorowskiego. W parlamentarnych wolę Korwina. 

 

 


A emerytura obywatelska to najlepsze rozwiązanie - tyle samo dla wszystkich a jak chcesz więcej to sam sobie odłóż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

PRECZ Z KOMOREM!!! Rząd musi mieć nad sobą bat, a nie żyrandol! Każdy będzie lepszy od Bronka bo Prezydent nie może być po jednej linii z rządem. W takim układzie łatwo dochodzi do "nierządów". KOMOR dostał poparcie PO bo wtedy mogą mu dorzucić kilka baniek do kampanii, a jak wiemy kasa bierze wszystko.. Problem w tym że Komor ma twardy elektorat, tak samo jak duda, a ludziom którym się KOMOR nie podoba nie chodzą na wybory. I pies jest pogrzebany :(

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ludzie co wy z tym Korwinem? Czy wy w ogóle rozumiecie co on mówi w swoim programie.? Czy tylko wam się podoba, że jest na nie? Przecież on jest liberałem. Zabrał by wam dopłaty, subwencje i wszystko. A gdyby ktoś mu powiedział, że mleko się nie opłaca. To on odpowie to sprzedaj krowy i zajmij się czymś innym. Czy wy naprawdę nie rozumiecie co on mówi?

Co do Leppera mam wrażenie, że gdy był ministrem rolnictwa robił więcej niż Sawicki. I potrafił różne rzeczy w ue załatwić. A że ludziom z jego partii soda na dekiel uderzyła to inna sprawa. Chociaż wiele z tego co robił nie popierałem. Ale gdy był ministrem miał dobre momenty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

Nie wiem kto jest dla was tym wykształconym ale połowa obecnych magistrów nie powinna nawet matury zdać. Jeżeli ich wliczacie do elity narodu to nie ma o czym mówić. I w tym kraju mająć dobrą szkołe można żyć na dobrym poziomie bez znajomości. Tylko trzeba mieć albo konkretny fach w ręku albo dobre studia ze specjalizacją a nie skończyć psychologię kwiatów.

 

 

A co jest takiego dziwnego w słowach, że jak się nie oplaca produkować to po co produkować? Dla mnie to jest oczywiste.

Edytowano przez Krassus
  • Like 2

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
Napisano (edytowany)

w tym chorym kraju wybory wygrywa ten ktory wiecej ciemnemu narowdowi obieca i bardziej nastraszy pisem.ot taka prawda.obiecac wystarczy rolnikom ,gornikow,itd i juz wygrana mamy w kieszeni.to ze pozniej okazuje sie ze niema z czego dawac to juz problem nastepnej ekipy. lud znow ochoczo pobiegnie do urn za 4-5 lat i zagloszuje na tego co wiecej obieca.PARANOJA !!! niestety na wlasne zycznie spowodowana podstawowym brakiem wiedzy.jak sie czyta co  pisza niektorzy to zal,obiecal by ktory ze swinie beda po 6zl mleko po 2 to na kolanch by poszli na niego glosowac.porazka

 

 

 

ps.dlaczego ludzie nie rozumeja podstawowych praw rynku.jezeli ktos produkuje krzesla i traci kijentow lub zawalil go towar a chin to zamyka fabryke i nic nie poradzi na to,natomiast  tu panuje przekonanie ze "sie nalezy ja za prl" skoro cos sie nie oplaca to ide robic co innego po to mam glowe i rece zeby sobie poradzic a niektorzy na sile chca wymoc ceny i oplacalnosc na rzadzie,troche to dziwne

Edytowano przez szmergiel
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

@hodowcamlody, jakby ZUS był atrakcyjny dla oszczędzających to niebyłby obowiązkowy :D Przy indywidualnym systemie oszczędzania na emeryurę w skrajnie liberalnej wersji nie powinno być wieku wogóle. Każdy sam musiałby skalkulować ile odłożył, jakie ma potrzeby, na ile mu się chce jeszcze pracować itd. W przypadku Dudy obniżenie wieku emerytalnego to demagogia i zagospodarowanie elektoratu roszczeniowego. Mowa jest o tym że obniżą emerytalny ale nic nie jest wspomniane o tym że aby mięć taką emeryturę jak po 67 w wieku 65 trzeba będzie to wypracować przez wyższe składki. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj