Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11402 odpowiedzi na ten temat

#3941 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:00

@scoffer Najpierw zabrać by potem dać, to czy nie lepiej po prostu nie zabierać? Wytłumacz mi to.

Cały ten program nie przyniesie żadnych efektów bo wiekszość wie że teraz dadza 500 a za 4 lata zmieni sie rząd i cofnie ten zasiłek. 

Nie ma sensu tłumaczyć sobie sytuacji przy pomocy Eureko ale to typowo polskie - odwalamy kaszanę ale oni odwalili jeszcze wiekszą czyli jesteśmy głupawi ale oni byli jeszcze głupsi. Nie lepiej porównywać się do lepszych?

@Ulman ,wytłumaczę Ci to w bardzo prosty sposób , choć pewno i tak Cię nie przekonam.

Powiedzmy że dwoch braci X pracuje w jednej firmie za to samo wynagrodzenie.

Jeden jest bezdzietnym kawalerem , drugi posiada 4 dzieci i niepracujacą żonę.

Kawaler kupuje miesięcznie 30 chlebów , 30 biletów tramwajowych , 5 m3 wody , 50 kw prądu itd itp .

Ten dtugi posiadajacy dzieci , w uproszczeniu kupuje to samo x 6 .

I to jest normalne , tyle że jak wiemy głównym dochodem państwa jest podatek VAT , płacony przez koncowego odbiorce i ten dzieciaty płaci go dokładnie 6 razy więcej niz ten bez dzieci.

z placonych podatkóe utrzymuje się urzedników , nauczycieeli , wojsko , buduje drogi , itp itd.

Dlaczego więc ten dzieciaty ma płacić wiecej , tym bardziej ze to on nakręca spiralę popytu na towar i usługi ?

I dlaczego to jego dzieci , maja sie składac za lat 20 , na tych co im dzieci przeszkadzaly , lub np męski partner nie potrafił urodzic ?

Dassiek , znajśc polskie realia to do tych darmowych przedszkoli , ksiązek itp itd , przykleiły by się pospolite gnidy , marnujące większośc powierzonych im środków.

Dlaczego nie wierzyć matce lub ojcu nie dając wiary , że to oni wiedza najlepiej co jest potrzebnme im i ich dzieciom?

Chyba wiesz ile kosztuje utrzymanie dziecka w domu dziecka lub rodzinie zastepczej.

Sępy zawsze się znajda , nie wolno im dac pozywki.

Te pieniadze i tak wroca do obrotu gospodarczego , a ze ktoś wyda na używki , wtedy większość wróci bezpośrednio do budżetu , gdyz tam grasuje poza vatem , potezna akcyza.

Edytowany przez scoffer, 03 luty 2016 - 21:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 17:16
  •  

#3942 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:09

Dzieciaty i tak zapłaci więcej. Bo wszystko podrożeje a nawet już podrożało. Finalnie nie wyjdzie mu 500 zł na dziecko a może połowa. Nowe podatki obejmują praktycznie wszystkie dziedziny gospodarki. A do rozdawania 500 zł ma być potrzeba 7000 urzędników.

Gnidy zapiszą się do przedszkoli by za darmo jeść i czytać? Wystarczy zrobić jawny przetarg na dostawy tych usług. Z publikacją ofert w internecie. I nikt sie nie przylepi. A na pewno mniej się zmarnuje. i będzie taniej.

Edytowany przez hubertuss, 03 luty 2016 - 21:12.

#3943 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:15

Kużwa, co by nie zrobiło PiS lub chciało zrobić , Tobie zawsze zle .

Optymizmu kolego , zloż CV , może bedziesz jednym z tych 7000,

Choć nie , TY , byś się brzydził pracy pozyskanej z działań tego rządu.

Zostaw więc wolne miejsce dla patologii głosującej na PiS.

Bo kto będzie na nich zrzedził , chocby tu na forum.

Nie o te gnidy chodzi , a o te, które zamiast soli kuchennej użyja drogowej , zamiast polskich ziemniaków kupią niemieckie ,........... 

W jawnych przetargach , będą krążyły tajne koperty ............

W co Ty wierzysz  ?

Edytowany przez scoffer, 03 luty 2016 - 21:20.

#3944 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:21

ta patologia nie pójdziedo pracybo będzie ryzykoże na pierwsze dziecko nie dostaną.   ;)

#3945 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:26

. A na pewno mniej się zmarnuje. i będzie taniej.

Po co Ci placić za zboże , lepiej dać nawóz , trochę paliwa , żarcia na rok ,...... i  paczkę kondomów by nie obciążac budżetu niechcianymi dziecmi.

Przecież urzędnik wyda lepiej pieniądze jak Ty.

Fenicjanie to jednak byli idioci

Jeśli zaś twierdzisz ze " A do rozdawania 500 zł ma być potrzeba 7000 urzędników ' , to gwarantuję Ci ze do celowego wydania tej kwoty potrzebne będzie ich , co najmniej 10 razy tyle.

Edytowany przez scoffer, 03 luty 2016 - 21:31.

#3946 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:30

Twój mały rozumek nie widzi różnicy między pieniądzem wypracowanym a pieniądzem podarowanym?

Powodzenia życzę.I wyrazy współczucia dla najbliższych. Niestety tacy ludzie są fundamentem wygranej pis.  Mam nadzieję że ten cyrk nie potrwa zbyt długo , bo to że właśnie twardy elektorat dostanie najbardziej po d*pie to jest pewne i żadne 500 zł na dziecko tego nie zmieni. 

#3947 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:32

Do tej pory widzę , że nie wiele zrozumiałeś , czyli nie jesteś przedwojennym chamem.

#3948 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:44

Powiem na moim przykładzie. Mam jedno dziecko , żona pracuje i zarabia jak na polskie warunki bardzo ucziwe pieniądze. Ja prowadzę gospodarstwo , do tego mam firmę zarejestrowaną w UK która przynosi mi przyzwoite dochody. Właśnie jestem na etapie rozeznania temacie ściśle związanym z rolnictwem i pewnie będę zaczynał w jesieni z nowym biznesem i też oczywiście będzie to firma zarejestrowana w UK. 

Moje oszczędności na podatkach i zusach to lekką ręką 60 tysięcy rocznie. I teraz zastanów się : czy gdyby w Polsce promowana była przedsiębiorczość to fatygowałbym się z rozliczaniem w UK?    Jasne że nie. Ale zanim rozkręciłem biznes to przez 2 lata nie miałem z tego dochodu a w Polsce w tym czasie zapłaciłbym lekką ręką 25000 zł zus i miał ze 4 kontrole.

Gdyby w Polsce opłacało się prowadzić firmę to i pracodawcy płaciliby lepsze pieniądze. Koło się zamyka.

jaki ten pis niedobry przez 8 lat rządów nic nie zrobił, żeby to zmienić, tylko

promować nieróbstwo i bylejakość

#3949 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:57

Pis tez już rządził i tez nie zrobił. Miała być 4 RP i guzik z tego wyszło. Zamiast zmian była wojna o władzę. Teraz też tak będzie.

Po co Ci placić za zboże , lepiej dać nawóz , trochę paliwa , żarcia na rok ,...... i  paczkę kondomów by nie obciążac budżetu niechcianymi dziecmi.

Przecież urzędnik wyda lepiej pieniądze jak Ty.

Fenicjanie to jednak byli idioci

Jeśli zaś twierdzisz ze " A do rozdawania 500 zł ma być potrzeba 7000 urzędników ' , to gwarantuję Ci ze do celowego wydania tej kwoty potrzebne będzie ich , co najmniej 10 razy tyle.

Nie musisz mi płacić za zboże. Kup sobie nawóz popij paliwem będzie prościej. Nie wiem tylko czy prezerwatywy się po tej diecie przydadzą? Twoje przykłady mnie bawią. Bo skąd niby to żarcie wziąć jak nie od rolnika?

Do wyliczeń ile kto ma dzieci kto z kim je ma i czy dodatek przysługuje Trzeba będzie kolejnych urzędników. A przetarg może przeprowadzić raz na rok czy na dłużej szkoła, kuratorium, starostwo gmina czy urząd miasta. Jest masa opcji. W zależności czy dotyczy książek czy posiłków. Zrobili by to już pracujący urzędnicy.

CV składać nie muszę. Z bardzo prostej przyczyny. Urzędnicy przy okienkach zarabiają grosze. W moim mieście powiatowym to pensja minimalna. Prawdziwe pieniądze mają dyrektorzy kierwnicy naczelnicy itd. Ale to już z klucza partyjnego. A ja bezpartyjny jestem. Więc nie mam szans.

Edytowany przez hubertuss, 03 luty 2016 - 22:00.

#3950 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:59

zrobił nie zrobił - ci co teraz przyszli chcą zrobic żeby tym co chcą coś robic było jeszcze gorzej.  

Ja osobiście nie płacę w PL podatków i nie zamierzam się do tego cyrku dokładać. Żona tak się szczęśliwie składa od stycznia pracuje na kontrakcie a nie na podstaie umowy o pracę i też nie będzie płacić podatków, co najwyżej weźmie sobie nowe auto w leasing. I znam kilka takich osób które będą mocno pracować nad optymalizacją podatkową między innymi dlatego że nie odpowiada im to co się dzieje. W skali kraju będą to tysiące. Tych co nie będa tak robić piss zmusi nakładanymi daninami do większej kreatywności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3951 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 luty 2016 - 22:03

W uk nie ma trzydziestoparoletnich policjantów emerytów to i składki mniejsze. Ja niestety muszę płacić dochodowy. A podatki pośrednie wyższe zapłacimy wszyscy.

#3952 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 luty 2016 - 22:18

Dochodowy też płacę ale znacznie mniejszy bo kwota wolna od podatku jest ponad 20 krotnie wyższa. I wszelakie koszty pomniejszają ten podatek. Moja żona przeszła na kontrakt bo miesięcznie w zusach i podatkach zabierali jej blisko 2400 zł. Teraz płaci ten zus dla nowych firm a z dochodowego w większości ucieknie przez chociażby auto w leasingu i innymi zakupami które odliczy.

#3953 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 03 luty 2016 - 22:28

@Ulman ,wytłumaczę Ci to w bardzo prosty sposób , choć pewno i tak Cię nie przekonam.

Powiedzmy że dwoch braci X pracuje w jednej firmie za to samo wynagrodzenie.

Jeden jest bezdzietnym kawalerem , drugi posiada 4 dzieci i niepracujacą żonę.

Kawaler kupuje miesięcznie 30 chlebów , 30 biletów tramwajowych , 5 m3 wody , 50 kw prądu itd itp .

Ten dtugi posiadajacy dzieci , w uproszczeniu kupuje to samo x 6 .

I to jest normalne , tyle że jak wiemy głównym dochodem państwa jest podatek VAT , płacony przez koncowego odbiorce i ten dzieciaty płaci go dokładnie 6 razy więcej niz ten bez dzieci.

z placonych podatkóe utrzymuje się urzedników , nauczycieeli , wojsko , buduje drogi , itp itd.

Dlaczego więc ten dzieciaty ma płacić wiecej , tym bardziej ze to on nakręca spiralę popytu na towar i usługi ?

I dlaczego to jego dzieci , maja sie składac za lat 20 , na tych co im dzieci przeszkadzaly , lub np męski partner nie potrafił urodzic ?

Dassiek , znajśc polskie realia to do tych darmowych przedszkoli , ksiązek itp itd , przykleiły by się pospolite gnidy , marnujące większośc powierzonych im środków.

Dlaczego nie wierzyć matce lub ojcu nie dając wiary , że to oni wiedza najlepiej co jest potrzebnme im i ich dzieciom?

Chyba wiesz ile kosztuje utrzymanie dziecka w domu dziecka lub rodzinie zastepczej.

Sępy zawsze się znajda , nie wolno im dac pozywki.

Te pieniadze i tak wroca do obrotu gospodarczego , a ze ktoś wyda na używki , wtedy większość wróci bezpośrednio do budżetu , gdyz tam grasuje poza vatem , potezna akcyza.

Nie przekonasz mnie bo pomyliłes pojecia. Ja pisze o efektywnym, tanim i prostym sposobie dystrybuowania środków do beneficjentów a ty o socjalistycznej sprawiedliwosci społecznej. Jak jeden brat ma 4 dzieci to niech zap...la żeby im dobra przyszłość zapewnić . Jak ktos sie decyduje na dzieci to i robić trzeba. Brat bezdzietny zapewne tez dostarczy tyle samo VATu i akcyzy tylko że on wyda na lepszy samochód, wódeczkę knajpy ze stripteasem, kolacje z laseczkami i prezenty dla nich. To tez jest wszystko opodatkowane i powyższy przykład jest całkowicie chybiony bo bracia dostarczaja tyle samo podatków realizujac różne potrzeby..

Masz zapewne racje że rodzice wiedzą co ich dzieciom potrzebne ale to nie wyklucza faktu że lepiej im nie zabierac niz zabrac i dać ponownie.Ponadto jak nie zabierzesz to też te peiniadze będą krążyć w krwiobiegu gospodarczym.

W zwiazku z powyzszym odpowiedz mi proszę czemu preferujesz zabieranie i redystrybucje środków od de facto obniżki podatków porzez ulgi.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#3954 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 03 luty 2016 - 22:32

Obecny szef MON Antoni Macierewicz z PiS na początku urzędowania podjął decyzję o przeglądzie postępowań dotyczących zakupów, w tym na śmigłowce. Od tego czasu ministerstwo sprawdza, czy przetargu nie należy powtórzyć.

PZL-Świdnik zapowiada, że stanie do walki o nowy kontrakt. Czym chce przekonać?

Nie można dzisiaj mówić ani o odrzuceniu ani o przyjęciu przetargu na Caracale, gdyż cały czas toczą się negocjacje offsetowe, od których uzależniony jest los przetargu.

Wybierając ofertę Airbus Helicopters do dalszego postępowania, MON w kwietniu 2015 r. odrzuciło ze względów formalnych oferty PZL-Świdnik i AgustaWestland ze śmigłowcem AW149 oraz PZL Mielec - własności amerykańskiej korporacji Sikorsky przejętej niedawno przez koncern Lockheed Martin - z maszyną Black Hawk. Podpisanie kontraktu, wartego ok. 13,3 mld zł, zależy od wyniku toczących się obecnie w resorcie gospodarki negocjacji offsetowych.

http://www.money.pl/...,0,2011533.html

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#3955 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 03 luty 2016 - 22:59

.

W zwiazku z powyzszym odpowiedz mi proszę czemu preferujesz zabieranie i redystrybucje środków od de facto obniżki podatków porzez ulgi.

przyczyna jest bardzo prosta .

Średni zarobek ojca na poziomie powiedzmy 40 tyś zł rocznie opodatkowany jest na poziomie ok 18 % .

Nie zagłębiam sie tu nad kwota wolna od podatku .

Czyli można przyjać ,że podatek wyniesie ok 7000 zl rocznie.

Jakieś ulgi i odliczenia sa i dzisiaj , ale umówmy się ze nie ma .

Żona zarabia 20000  rocznie i idąc ta samą kalkulacją odprowadza podatek w wys  3,5 tyś zł 

Daje to łączną kwotę na poziomie ok 10000 zl.

Gdyby więc nawet odliczyć całość płaconego podatku , przy trójce dzieci wyszło by ok 250 zł miesięcznie i brak mozliwości skorzystania z innych ulg.

Przyznać trzeba ze 60 tyś zł do opodatkowania to taki nie najgorszy zarobek , śą oczywiście rodziny mające więcej , ale poważna częsć ma dochody na poziomie dużo niższym.

Pensja ma to do siebie że najtrudniej tam podatkiem uciec .

Własna działalność , często wykazuje kwoty dochodu bliskie 0 , gdyż inwestując pieniądze w rozwój firmy , generujemy koszty .

Być może w Krajach gdzie pracownik zarabia 20000 tyś , ale euro , twoja propozycja miała by sens.

W Polsce jeszcze długo nie.

W rolnictwie zas 1ha przeliczeniowy , to ok 2,5 q zyta .

Przyjmując cenę żyta na 50 zł , daje to podatek rzedu 125 zł z ha .

Czyli nalezało by zrobić ulgę na poziomie 4 ha miesięcznie , by dziecko rolnika dostało te same 500 zł.

Przy trójce dzieci tej wielkosci zasiłek , wymagał by prawie 150 ha , by mozna było go odliczyć.

Czy takie gospodarstwa to polskie standardy ?

P.S 

Już nie do Ciebie, ale obrońcom tzw podatku handlowego , przypominam że podatek rolniczy wynosi nie mniej jak 2,5% dla gospodarstw zbierających 10t żyta z ha , 5% dla gospodarstw zbierających 5 ton i ok 7% dla gospodarstw zbierajacych średni ogólnopolkski plon z ha. , czyli ok 3,5 t/ha

Dlaczego więc 1,3 % lub 1,9 dla marketów budzi waszą odrazę , skoro sami płacicie ok 5 %  ?

Przecież w obu wypadkach chodzi o obrót 

Edytowany przez scoffer, 03 luty 2016 - 23:10.

#3956 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 03 luty 2016 - 23:22

@scoffer, błądzisz kolego

Jesli podatek należny to 10 000 a na dzieci maja dostać 12 000 pln/ rok to niech nie płacą dochodowego wogóle i przy rozliczeniu PIT dopłacic jeszcze 2 000.

Jak nie ma z czego odliczyć to wtedy dać - pisałem juz przedtem. Tym sposobem ilość srodków do redystrybucji /ilość urzedników /ilość zmarnowanych pieniędzy jest mniejsza czyli efekt jest lepszy. 

10 ton zyta z ha? Sa wogóle takie ? 

Podatek budzi odraze bo nikt rozsądny nie lubi jak wyskubuja kolejny % z portfela. Wbrew pozorom ty tez będziesz go płacił więc z czego sie cieszysz.?

Edytowany przez Ulman, 03 luty 2016 - 23:32.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#3957 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 03 luty 2016 - 23:31

scoffer widze ze ci sie nudzi wiec poszukaj jaki procent zelaznego elektoratu pis-u znajduje sie w szpitalach psychiatrycznych-ja zawsze po wyborach to podaje, ale teraz nie chce mi sie szukac, cos kolo 90 % chyba.

ja akurat zgarne spora kase za dzieci[ mam patologiczna rodzine czytaj wielodzietna] mimo tego nigdy na pis nie zaglosuje-dla mnie to bedzie mily dodatek na przyjemnosci, bo moim dzieciom i tak nic nie brakuje,niestety mam swiadomosc ze tych pieniedzy nie ma i nigdy nie bedzie - te pozyczone pieniadze ja i moje dzieci bedziemy splacac z  odsetkami  przez wiele lat- taki program nie ma zadnego sensu, chyba tylko patologie zacheci do prokreacji- wiem ile czasu,zdrowia i pieniedzy kosztuje wychowanie dzieci i sadze ze zadne pieniadze nikogo w miare normalnego nie sklonia do powiekszenia rodziny, 

chyba nikt kto posiada elementarna wiedze ekonomiczna nie wierzy ze ten program moze potrwac wiecej niz pare lat a potem grecja- wiecie co tam sie dzieje, rolnicy juz od paru tygodni blokuja drogi a u nas pare dni i po protescie.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#3958 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 04 luty 2016 - 00:38

Tyle że rolnikowi prowadzącemu np 12 ha gospodarstwo rolne gdzie 7 ha to klasa V , a pozostale 5 ha to klasa VI, ulga w podatku lata w okolicach  penisa ,
ale najpierw trzeba pomyśleć , by wiedzieć dlaczego.
A co ze słynnymi rolnikami-dzierżawcami , którzy okazyjnie uprawiają ziemię po skromne 2600 zl/ha , a podatek płaci właściciel , może się dowiemy Panie szanowny  ?
Bo na forum widzę , kto im więcej ma filcu w gumowcach , to mądrzejszy od premiera , ministra i prezydenta .
Marnujecie się Panowie.

Jesteś tak głupi że aż żałosny .Powiedz mi jeszcze że na tej marnej klasie to ty zboże uprawiasz to Cię zabiję śmiechem .Takie obszary to hodowla bydła mlecznego lub mięsnego oraz zalesienie lub hodowla Danieli .Okazałeś się jednym z najgłupszych forumowiczów jakich czytałem .Powiedz co ty kończyłeś bo na pewno nie szkołę rolniczą ale specjalną :D

hubertuss

Napisany Dzisiaj, 18:41
No i mamy następną grupę oszukanych w kampanii wyborczej przez Szydło i Dudę. A mianowicie są to związkowcy z fabryk produkujących śmigłowce w Polsce. W niezależnej TVP się tego nie dowiecie. Ale pomimo, że politycy PiS w kampanii obiecywali zerwać kontakt. Śmigłowce caracal zostaną kupione. Jest to bardzo wysoce prawdopodobne Już nawet nikt w PiSie nie mówi, że trzeba kontrakt zrywać. 
Co do sklepów internetowych i produktów z Chin dużo ludzi to kupuje. I dużo ludzi się za te dodatkowe opłaty wkurzy Teb rząd usilnie pracuje na jedną kadencje. I ani dnia dłużej. Nie zadowolonych przybywa szybciej niż zadowolonych.

A co to związkowcy to święte nieroby ?Helikopter wybierali wojskowi a że ten spełniał ich wszystkie wymogi to go wybrali i wara od zmian w tym temacie .Gdyby anulowali i wybrali nie pasujący to było by tak że np sprawdza się na pustyni a w deszczu już nie bo przecieka .Podobnie z tym wyborem .Wojskowych interesowały określone parametry w określonej cenie co do sztuki więc nie dziwne że te inne przegrały i związki do tego nic nie mają 

Edytowany przez akko, 04 luty 2016 - 02:49.

#3959 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 luty 2016 - 07:24

Następny na bakier z czytaniem ze zrozumieniem. Co mnie obchodzi jaki śmigłowiec wybrano. Dobry, zły. To nie ważne w tym poście. Po raz chyba piąty tutaj piszę, że obiecali związkowcom, że zerwą przetarg. Nawet jeśli wybrano najlepszy śmigłowiec. Ci ludzie poczują się oszukani. Oczywiście nie są świętymi krowami. Ale następny raz mogą nie zagłosować na PiS bo ich raz oszukano. Tylko o to mi chodziło. A nie jaki śmigłowiec wybrali.

@Dasiekk auto w leasing? Nie lepiej jakieś mieszkanie na kredyt czy lokal usługowy, sklep itd? Wielu ludzi teraz tak to robi. Na aucie dużo stracisz. A taki lokal, mieszkanie nie traci wartości a następne zyski przynosi. Możesz robić jakieś remonciki. A kto ci udowodni ile płytek poszło?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3960 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 04 luty 2016 - 07:53

@scoffer, błądzisz kolego

Jesli podatek należny to 10 000 a na dzieci maja dostać 12 000 pln/ rok to niech nie płacą dochodowego wogóle i przy rozliczeniu PIT dopłacic jeszcze 2 000.

Jak nie ma z czego odliczyć to wtedy dać - pisałem juz przedtem. Tym sposobem ilość srodków do redystrybucji /ilość urzedników /ilość zmarnowanych pieniędzy jest mniejsza czyli efekt jest lepszy. 

10 ton zyta z ha? Sa wogóle takie ? 

Podatek budzi odraze bo nikt rozsądny nie lubi jak wyskubuja kolejny % z portfela. Wbrew pozorom ty tez będziesz go płacił więc z czego sie cieszysz.?

Zasilek wpłacany jest miesięcznie nie rocznie.

Pensje miesięczne nie sa sztywne , lecz rożne i wynika to z znej ilości godzin pracy, premii , chorobowego rtc ... 

IWeryfikacja rożnic pociągnela by dużo większą biurokrację.

Co z zrobic z obecnymi ulgamie , np prawem odpisu , na przykład za oodana krew , dlka krwiodawców , której nie można przewidzieć , co z ulgą rechabilitacyjną . 

Kto i jak by mial to zrekompensować i dlaczego np bogata  rodzina płaćaca spory podatek, której to odpiszę się połowę tego powadku , ma być dyskryminowana tym , zę chcąc zrobić darowiznę na cele publiczne , będzie dsponować limitem uszczuplonym przez odpis na dzieci