Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11399 odpowiedzi na ten temat

#3841 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 21:42

Nawigator miał 0 godzin na tupolewie

na jaku byli doswiadczeni piloci i nawet im to nie przyszło do głowy

Artur Ziętek miał 1069 godzin nalotu w tym 60 na Tu-154M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 14:57
  •  

#3842 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 21:50

Apropo katastrofy   poswieciłem wiele godzin miedzy innymi na ogladanie wielogogzinnych przesłuchan komisji maciarewicza  

scenogramów rozmów (musle ze sa prawdziwe   ale na to wpływu nie mam ) i wiele róznych  artykółów  i prywatnych filmów , róznych opini  wiele z nich  wykluczaja sie  wzajemnie

ja nie widze cienia zamachu    widze zaniedbania po kazdej ze stron  

#3843 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 21:53

Z tymi uprawnieniami to jaja jakies.

Wyobrażmy sobie że Hołowczyc jedzie przez moją wioskę 120 km/h i zostaje mu zabrane prawo jazdy przez interweniujący patrol policji.

Lekceważąc sankcję jedzie na drugi dzień swiom samochodem wraz z pasażerami i ma wypadek bez świadków w niejasnych okolicznosciach.

Nikt nie bada o co chodzi , tylko obarcza winą kierowce bo jechał bez uprawnień.

GóRAL1 Ty nie widzisz , ale jest nas 35 mln w Polsce i ok 10 za granicą , 

Być moze ktoś widzi i nie koniecznie jest to kwestia złej woli.

Nie chce mi sie pisac o nieprawidłowościach i zaniedbaniach polskiej strony , która nawet nie potrafiła podać dokladnego czasu katastrofy , bo szkoda klawiatury.

Edytowany przez scoffer, 31 styczeń 2016 - 22:02.

#3844 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 22:17

Widzisz w wojsku jest takie powiedzenie " kwity walczą albo kwity się obronią". Nie ma kwita jesteś na przegranej pozycji.
Podam Ci przykład z życia. Żołnierz, wartownik postrzelił kolegę na wartowni. Po zakończonej zmianie złamał przepisy i olewając punkt rozładowania broni prosto z posterunku wlazł do wartowni.  Śmiejąc się i żartując wyjął magazynek, poniósł PM i nacisnął język spustowy. Strzelił drugiemu w twarz z odległości 2m.

Komisja przejrzała wszelkie możliwe kwity i wydała werdykt że, wypadek zaistniał ponieważ żołnierz nie umiał posługiwać się bronią. Dowodem miało być to że na ostatnim strzelaniu otrzymał uzyskał oceną niedostateczną .

#3845 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 22:22

To zły przykład z taka ocena nie powinien posiadac broni i nie pisz że nie zgadzasz się ze mną .

#3846 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 22:34

na tym lotnisku nie było nic ,więc czym niby mial byc naprowadzany?

Nie wiem skad jestes , ale GPS nie jest zwiazany z zadnym miejscem . Na mapię świata naniesione sa wszelkie punkty tj drogi budynki lasy jesiora rzeki itp , itd .

Pozycja twojego urządzenia odbiorczego GPS namierzana jest przez co najmniej kilka satelit i nakreslana na mapę , która to obserwujesz .

W lesie, nie ma żadnych urzadzen, a włączając nawigację w nocy wiesz czy jestes na jego skraju , czy tez w srodku , podobnie jadac samochodem widzisz czy z drogi zjechaleś czy tez nie.

Z tą bronią to rożnie bywa 

http://www.cda.pl/video/14107cd

Edytowany przez scoffer, 31 styczeń 2016 - 22:36.

#3847 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 22:45

Używam GPS i znam zasady jego działania ,lecz jak dużo jeździsz to sam wiesz że są odchyly od realnych dróg ,nigdy nie ufasz mapie do konca tym bardziej jak drogi nie znasz ,a samolot to nie auto niestety ,tam jest duzo wiecej informacji potrzebnych ,a jaka pewność ze nad smoleńskiem ktoś aktualizuje mapy  jakiegoś lotniska ,to nie port pasażerski gdzie jest to sprawdzane i posiada ILS  ,Tam nie bylo komunikatu jestes poza trasą ,a 60m w bok to nie dużo ale ma znaczenie    

#3848 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 23:02

niedlugo powstanie nowa komisja i wszystko wyjasni-problemem jest tylko ustawa ktora nakazuje, zeby czlonkowiem mieli przynajmniej 5 letnie doswiadczenie w badaniu katastrof lotniczych. kilka rocznie sie ich w polsce zdarza, ale to "maciarewicz" obejdzie rozporzadzenie i wtedy zobaczymy co ustala-szuka chetnych , na razie brak ,

kurcze- nie wiem czy wiecie jak wyglada mgla, nawet lotniska ktore maja ils II sa zamykane, a co dopiero pastwisko ze starymi lampami i radarem w muzealnym stanie, mieszkam niedaleko lotniska jak jest prawdziwa"smolenska" mgla to ruch zamiera ,nieraz na kilkanascie godzin. nikomu nie wolno ryzykowac zycia pasazerow, samoloty odlatuja na zapasowe lotnisko, do pyrzowic niedaleko.

ladowanie samolotu na gps- usmialem sie setnie. gps to amerykanska technologia wojskowa ,ktora do niedawna byla scisle tajna a urzadzenia do jej odbioru specjalnie byly ustawione na jej falszowanie, dokladnosm miala nawet do 100 m, dopiero niedawno zmieniono zasady dzialania i teraz ma dokladnosc do 30 cm przy najlepszym sprzecie.

krakow wita szydlo,po odpadnieciu polski koniki sprzedawaly bilety za pol ceny , wiec holota sie naszla

http://eurosport.one...-recznej/eqd38m

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#3849 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 23:04

Wersja cywilna ma specjalnie obniżoną dokładnośc byś nie skonstrował np broni kierowanej i nie wystrzelił jej zbyt precyzyjnie.

Co do katastrofy wybrazmy sobie scenariusz , czysto hipotetyczny oczywiście .

Ktoś ma  kochankę która jest np zoną jakiegos polityka lub wojskowego będącego na pokladzie tego tupolewa.

Niezly z niego chu...  pozbawiony skrupułow , a jako np były żołnierz ma dostęp do ładunków wybuchowych.

Znajac nasze niedbalstwo i chęć na szybkie wzbogacenie , ktoś godzi sie podlożyć ładunek , a ktoś w Smolensku go detonuje , bardzo prostym nadajnikiem.

Strona Polska , myśli - Rosjanie i boi się odezwac, strona rosyjska , mówi nasze terytorium, nasz samolot , bedzie na nas .

By uspokoić emocje uzgadniaja katastrofę , ktgora nigdy nie ujawni winnego , bo i po co

Niestety co szybko to chijowo.

Rozne są mozliwości.

Jacuś , nie chodzi o lądowanie , chodzi o przybliżoną lokalizację w stosunku do pasa startowego .

Edytowany przez scoffer, 31 styczeń 2016 - 23:12.

#3850 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 23:06

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Tomasz muszę się z tobą nie zgodzić ponieważ, było to jedyne w jego służbie niewykonalne strzelanie a poza tym za dwa miesiące miał zakończyć służbę.
Chciałem tylko pokazać że pomimo złamania wszelkich przepisów przez wartownika, rozprowadzajacego i kilku innych i tak jako przyczynę podano szczegół mało znaczący.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3851 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 23:22

to jest dziadowskie panstwo, ale chyba psy ktore sprawdzaja samoloty nie sa kielbasa skorumpowane.

dosyc glosna byla historia jednej z ofiar katastrofy-ktora za seks udostepniala prawicowej dziennikarce tajne informacje-tak przynajmniej twierdzil byly maz tejze dziennikarki , wiec chyba cos  w tym prawdy jest. a na 100 % jest to ze moja sasiadka byla kiedys kochanka jednego z poslow ktorzy zgineli...ot takie polskie historie, niedawno rozgorzal spor ktora byla zona polityka z pis-u jest prawdziwa wdowa a ktora udawana, wyszlo na to ze ta z ktora mial slub koscielny jest falszywa-taka pisowska moralnosc.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#3852 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 23:27

Po co psy , skoro jedne z najlepszych urzadzeń , polskiej produkcji , stosowane przez słuzby wiekszości panstw zachodnich wskazywały TNT , czyli obecnośc trotylu.

Tłumaczone to było pasta do butów lub transportem zolnierzy z Iraku mającymi kontakt z materiałami pirotechnicznymi tym samolotem.

Swoja droga dziwne i kuriozalne , jak samolot rzadowy może śmierdziec z natury trotylem .

Masz rację tylko poslowie PO i Nowoczesnej mają kregosłup moralny i niczym nie zszargane opinie

W nagrode dostali świeto 6 króli od wodza opozycji , zgodnie z  polską , historyczną tradycja.

Nie po czynach ich poznamy , ale po liczbie króli , rzekłbym.

Edytowany przez scoffer, 31 styczeń 2016 - 23:35.

#3853 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 01 luty 2016 - 00:04

Politycy Platformy Obywatelskiej w Legnicy stworzyli układ służący finansowaniu prywatnych przedsięwzięć z pieniędzy publicznych. Korzystali na tym członkowie partii, ich rodziny i znajomi. Płynęły do nich pieniądze z Agencji Rozwoju Regionalnego "Arleg", a także z unijnych dotacji. Afera skończyć się może rozwiązaniem struktur PO w Legnicy.

#3854 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 01 luty 2016 - 04:29

Nie wiem skad jestes , ale GPS nie jest zwiazany z zadnym miejscem . Na mapię świata naniesione sa wszelkie punkty tj drogi budynki lasy jesiora rzeki itp , itd .

Pozycja twojego urządzenia odbiorczego GPS namierzana jest przez co najmniej kilka satelit i nakreslana na mapę , która to obserwujesz .

W lesie, nie ma żadnych urzadzen, a włączając nawigację w nocy wiesz czy jestes na jego skraju , czy tez w srodku , podobnie jadac samochodem widzisz czy z drogi zjechaleś czy tez nie.

Z tą bronią to rożnie bywa 

http://www.cda.pl/video/14107cd

Do określenia pozycji potrzeba minimum 3 satelit a zazwyczaj jest 7 np w TomTom lub Garmin .Wprawdzie najlepsze cywilne to określają pozycję z dokładnością do 10 metrów a wojskowa do 0,5 metra.Nawigacje cywilne by były dokładne to trzeba opłacać po np roku darmowym aktualizację map bo bez tego może okazać się że jedziesz po trawniku w nawigacji a w rzeczywistości po nowej drodze co powstała 2 miesiące temu  .Co do broni to wypadki to przyczyna zaniedbanie i nonszalancja tego który ją używa .Przykładowo jeśli ktoś przeładował i odpiął magazynek potem to powinien pamiętać że w komorze jest już jeden nabój który został gotowy do strzału .Istnieją też takie nawigacje np  http://pl.sportsdire...olcode=78500003  

#3855 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 01 luty 2016 - 07:27

Widać że jesteś w temacie , czyżby  agent KGB?

#3856 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 luty 2016 - 07:55

Czytanie ze zrozumieniem to twój olbrzymi problem, podobnie jak samodzielne myślenie. Nigdzie nie napisałem, że przynależysz do jakiejś partii. Czy nawet na nią głosowałeś. Napisałem jedynie, że myślisz tak jak Jarosław tego chce. To tutaj dobitnie potwierdzasz. To jest typowa retoryka PiSu. Coś się stało, był zamach. Ale jak dopytać o konkrety to my nie wiemy, trzeba wyjaśnić. Nie wiedzą z jednej strony. Ale z drugiej strony wiedzą, że był zamach.

Nie było żadnych wrzutek o wraku. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś się połapał. Z tego co napisałem.

"Gdyby samolot podchodził planowo do lądowania, wg procedur. Wrak nie spadł by około 60 metrów w bok od osi pasa. Niestety myślisz tak jak Jarosław tego chce a nie samodzielnie".

Skoro PiS twierdzi, że był zamach. To sprawny samolot podchodząc do lądowania planowo powinien być osi pasa. Podejście jest od kilku kilometrów na osi pasa. Następuje wybuch. Samolot jeszcze w powietrzu staje się wrakiem. Ponieważ siłą eksplozji zostaje rozczłonkowany. A tego już nawet w powietrzu nie nazwiemy samolotem tylko wrakiem. Tym bardziej, że ten wrak powinien spaść w osi pasa. tak jak leciał od kilku kilometrów. Spadł 60 m z boku. Użyłem tez słowa "gdyby" wg PiSu był zamach samolot zamiast planowego lądowania defragmentowany w powietrzu eksplozją spadł by. Więc co jest do licha? Umiesz czytać po polsku czy nie? Może poproś dorosłych w domu. Aby ci poczytali na głos to ponoć pomaga.

To nie starość smierdzi , a trutka na mole.

Co do 60 m obok pasa , to zejdz lub zjedz z wyznaczonej drogi poprzez najtańsza nawigację i zauwaz czy twoja pozycja dalej bedzie na drodze czy obok niej . Nie musisz nawet zjezsżac 60 m , zjedz 5m .

Dlatego nie uwierzę by samolot rzadowy wyposazony w najnowoczesniejsze urzadzenia , lokalizujący swoją pozycje podobnie jak samochód nawigowany poprzez satelity , gdzie programista nanosi pozycję pasa startowego z dokładnościa o wiele większą jak tą z wersji cywilnej , czyli tej ktorej my używamy , lądowal 60 m obok a pilot o tym nie wiedzial.

A teraz najwazniejsze , nie wiem co się stało , ale Ty musisz mieć większa wiedzę , gdyż twierdzisz wbrew opiniom ekspertów, że to wrak spadł.

Dlaczego spadł i dlaczego wrak , daj wiarygodnego linka do tych teorii spiskowych. , bo to zupełnie nowa karta.

Do tej pory mowa była ze lądował sprawny samolot i uległ zniszczeniu po kontakcie z ziemią.

Ps 

Zacytowalem post pod postem byś nie kluczył jak krolik tylko gadał co wiesz. 

Tutaj to już pojechałeś na maksa. Bzdura goni bzdurę. Ty nawet nie rozumiesz co piszesz. Gwarantuje ci, że najtańsza nawigacja pokaże ci, że zjechałeś z drogi 60 m. Ten przykład z 60 i 5 metrami jest kompletnie nie trafiony. Poczytaj to jeszcze raz i pomysł dobrze. Bo głupotę palnąłeś. Nie muszę zjechać 60 m bo co? Bo mi jednak pokaże. Więc mam zjechać tylko 5m. Niezły ubaw.

Na lotnisku Okęcie wylądował byś na GPS a. Niestety pozycja pasa w Smoleńsku nie musi być dokładnie naniesiona na mapy. To samo tyczy się wysokości w m. n.p.m. progu pasa itd. To stare lotnisko wojskowe. Wyposażone w kiepski sprzęt, którego nawet u nas na lotniskach trawiastych należących do aeroklubów nikt by nie używał. Nowocześnie wyposażony samolot nie miał z czym współpracować na ziemi. Na Okęciu współpracował by z ILS em. Czy pilot wiedział, czy nie wiedział? Nagrania rozmów pokazują, że załoga średnio interesowała się komunikatami i wskazaniami z kokpitu. W krytycznym momencie wszyscy wypatrywali ziemi przez okna. Tak samo jak w Mirosławcu. Gdzie casa spadła bo piloci zlekceważyli wskazania przyrządów.

Co z tego, że zacytowałeś mój post skoro guzik z niego zrozumiałeś. Ale to już myślę, jasno wytłumaczyłem powyżej. Ja nie twierdzę, że był wybuch. Tylko, że gdyby samolot lądował planowo. Podkreślam gdyby. I w powietrzu nastąpił wybuch tak jak twierdzi PiS czy tam Antoni. To po wybuchu samolot w częściach, czyli wrak. Spadł by w osi pasa. Tak jak leciał od kilku kilometrów. Mam nadzieję, że pojąłeś trolu Macierewicza.

Jak pisałem nie wiemy tylko czy pilot sam chciał wylądować i udowodnić, że potrafi. Bo Jak wylądował. Czy może był pod presją kogoś innego. I tu mogą być dwie wersje. Ktoś był w kabinie i go pilnował, żeby nie odleciał. Czy może presja była tego typu, że ktoś wcześniej przeprowadził z nim rozmowę typu jesteś wojskowym i masz wykonywać rozkazy bez dyskusji. Bo z tym pilotem było wcześniej jakieś zamieszanie. Chyba w Gruzji nie chciał lądować. Ale tego już nie pamiętam.

Załoga lądując na tak słabym lotnisku w tak trudnych warunkach. Nie za bardzo przejmowała się komunikatami pull up czy terain ahead. A to tak jak by nie przejmować się czerwoną kontrolką oleju w aucie. I mieć pretensje, że silnik się zatarł. Z drugiej strony byli nie kompetentni Rosjanie z zdezelowanym sprzętem. Którzy tez jakąś tam winę ponoszą. Ale tez byli pod presją bo leciał prezydent i lotniska zamykać nie chcieli. I tak to w sumie się kończy polityka w lotnictwie. I kampania wyborcza na cmentarzach i pod pomnikami.

Edytowany przez hubertuss, 01 luty 2016 - 10:53.

#3857 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 luty 2016 - 08:24

Politycy Platformy Obywatelskiej w Legnicy stworzyli układ służący finansowaniu prywatnych przedsięwzięć z pieniędzy publicznych. Korzystali na tym członkowie partii, ich rodziny i znajomi. Płynęły do nich pieniądze z Agencji Rozwoju Regionalnego "Arleg", a także z unijnych dotacji. Afera skończyć się może rozwiązaniem struktur PO w Legnicy.

W Białymstoku podobnie zrobili w GDDiA i w ARiMR tam z psl

#3858 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 01 luty 2016 - 11:16

Załoga lądując na tak słabym lotnisku w tak trudnych warunkach. Nie za bardzo przejmowała się komunikatami pull up czy terain ahead. A to tak jak by nie przejmować się czerwoną kontrolką oleju w aucie. I mieć pretensje, że silnik się zatarł. Z drugiej strony byli nie kompetentni Rosjanie z zdezelowanym sprzętem. Którzy tez jakąś tam winę ponoszą. Ale tez byli pod presją bo leciał prezydent i lotniska zamykać nie chcieli. I tak to w sumie się kończy polityka w lotnictwie. I kampania wyborcza na cmentarzach i pod pomnikami.

Niestety agent j-23 byl tylko jeden .Ty zas nie masz szans by zostac J-24 , zostales zdemaskowany . 

Podszwasz się niby pod lojalnego zwolennika opozycji , obrażajac na kazdym kroku tych majacych inne poglady od Ciebie , a jednocześnie dajesz wrzutke ,że niby wrak spadł 60 m od pasa . więc skoro spadł znaczy nie ladował , a skoro wrak spadł , to musiał być zniszczony w powietrzu i stracil status samolotu.

Czy słyszałeś kidyś , że wrak samochodu zjechał z drogi i uderzlł w przdrozne drzewo ?

Masz szczęście ,że w przeciwienstrwie di PiS , PO to partia milosci  i mozesz pisac co chcesz .

Nas wierzących w raport Anody , twoje kłamliwe oszczerstwa o rzekomym zamachu nie przekonują.

I jedyne co mozesz teraz uczynić , to bić  sie w piers , obiecując że nigdy wiecej w twojej wypowiedzi nie podwazysz oficjalnej wersji Anody i Laska.

Dla mnie i tak jesteś trolem Macierewicza .

Za dużo TV TRWAM i Radia Maryja drogi kolego .

Szkoda komentować twoje posty pisowski szpionie.

Zmien fale.

Howk.

Edytowany przez scoffer, 01 luty 2016 - 11:21.

#3859 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 luty 2016 - 13:03

Nerwy ci puszczają. Dalej nie rozumiesz co do ciebie napisałem. Nie znasz znaczenia słowa "gdyby" i trybu przypuszczającego. Co ja ci poradzę. Może jedynie to, że powinieneś pójść do jakiejś wieczorówki. Szkołę podstawową pewnie skończyłeś. Ale czytać i pisać ze zrozumieniem cię nie nauczyli. Teraz jesteś starszy więc może się nauczysz.

Nie wiedziałem tez, że pisanie prawdy obraża zwolenników jednej z partii.  Z drugiej strony cię rozumiem. Rzucasz się tutaj bo wmawiali ci tyle lat to i tamto. Nie umiesz tego obronić. Nerwy ci puszczają. Bo okazuje się to być bajką.

Mogę być pisowskim szpionem. W sumie ciekawe poglądy tutaj prezentuje jako zwolennik PiSu. Ale co poradzić już sam nie wiesz co piszesz i co czytasz. Nie będę się nad tobą więcej pastwił.

PS Tak ogólnie to cihhhooooo jestem specjalnym agentem Jarosława. Rozszyfrowałeś mnie. Sieję zamęt na forach jako wywrotowiec opozycji. Żeby ciebie i ci podobnych utwierdzić w przekonaniu, że był zamach. Żebyśmy wszyscy myśleli tak jak Jarosław chce. I dali odpór zaplutym karłom reakcji z Nowoczesnej i PO. :)  :)  :)  

Sorry ale już więcej ze śmiechu nie mogę.

Edytowany przez hubertuss, 01 luty 2016 - 13:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3860 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 01 luty 2016 - 13:38

Widać że jesteś w temacie , czyżby  agent KGB?

Jak zamiast czytać i oglądać pisowskie gadzinówki jak będziesz czytał i oglądał programy o tym jak działa technika np GPS to też będziesz to wiedział .Co do broni to trzeba było być w wojsku to byś takie podstawowe rzeczy na temat bezpieczeństwa jej użycia wiedział .Wiedział byś jak działa broń osobista żołnierza ,po ile sekundach wybucha granat ,ile czasu zajmuje średnio pociskowi artyleryjskiemu pokonanie dystansu np 10 km ,Być może miałbyś też okazję zobaczyć lub nauczyć jak działa dalmierz laserowy połączony z komputerem balistycznym czy jak działa noktowizja .Może nauczył byś się też prowadzenia pojazdów np na gąsienicach .Jak widać nie trzeba było być kimś z KGB  by tego wszystkiego doświadczyć   :D

Edytowany przez akko, 01 luty 2016 - 13:39.