Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11350 odpowiedzi na ten temat

#361 Share TomekCosi

TomekCosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:ekologia wegetarianizm samowystarczalność permakultura

Napisany 25 luty 2015 - 09:34

sam nie wiem kto jest lepszy bo jak wiadomo zamiarów człowieka nie można prześwietlić ,poza tym jakiegokolwiek uznałbym za lepszego to zostanie on natychmiast shejtowany przez innych użytkowników forum 

wskazałem sld jako szanse na ocieplenie stosunków z rosją i zostałem skrytykowany choć to forum rolnicze i zdecydowana większość użytkowników czerpie zyski ze sprzedaży płodów rolnych, myślę że wielu zapomina na czym tak właściwie im zależy ,wiem też jak wzrastał dług publiczny za rządów Leszka Millera i SLD ale dług publiczny wzrasta niezależnie od rządzących, jednakże zauważam też że chwilowy wzrost PKB w okresie władzy PiS to spuścizna po SLD bo jak wiadomo wskażnik PKB jest opózniony w stosunku do decyzji rządu

17037026488705614293.jpg

reasumując wybór Magdaleny Ogórek mógłby dać korzyść z ocieplenia stosunków Polska-Rosja acz niekoniecznie gdyż nie znamy faktycznych zamiarów prezydenta Putina

faktem jest że dotacje z UE znikną i może się okazać że polscy rolnicy obudzą się z ręką w nocniku gdyż pomimo posiadania nowoczesnego parku maszynowego nie będą w stanie zarabiać, dziś wielu utrzymuje się z dotacji, widzę wiele pól utrzymywanych tylko w tym celu, na polskiej wsi brakuje perspektywicznego myślenia wielu do tej pory myśli "dziś" a nie myśli "jutro"

ja rolnikiem nie jestem i wielu z was może napisać po co piszę skoro się nie znam, otóż stawiam się w położeniu rolnika gdyż jestem narazie konsumentem, a to właśnie od doli rolnika zależy moje życie, nie uśmiecha mi się być skazanym na GMO z UE a molochy rządzące w stylu PO oraz PIS niestety będą mnie tym karmić (jeżeli starczy mi pieniędzy zarobionych w corpo)

"Za udzieleniem wotum zaufania SLD 26 października 2001 zagłosowały kluby Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Unii Pracy, a przeciw były kluby Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Ligi Polskich Rodzin." ---- może ten cytat rozwiąże rozterki tych którzy głosują na zasadzie wyboru "z przekory"

Edytowany przez TomekCosi, 25 luty 2015 - 09:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 19:36
  •  

#362 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 luty 2015 - 09:40

putin z kobietą to raczej by nie chciał rozmawiać jak równy z równym. on to typowy samiec alfa a ona... z nią to by się co najwyżej umówił na wieczór w wiadomym celu...

pominę kanclerz niemiec bo słabo ona na kobietę wygląda....

#363 Share TomekCosi

TomekCosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2015 - 09:49

jak na razie w każdym poście krytyka w moją stronę więc może dla odmiany ktoś poda swojego kandydata i jego zalety i wady i przedyskutujemy innego ???

#364 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 25 luty 2015 - 12:01

Ogórek  to będzie zabijanie dzieci nienarodzonych, promocja związków niehetero i adopcja dla nich dzieci, promocja innych odchyłek, walka z Kosciołem Katolickim i moralnością chrześcijańską, Ogórek to zero wiedzy, zero praktyki, paniusia udająca że nie jest Leszkiem Millerem i że to nie jest dalej kolejne wcielenie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Ja jestem rolnikiem i wiem że najlepszym prezydentem będzie Duda, pomimo propagandy w zawłąszczonych mediach będzie druga tura, a tam zwycięstwo Komorowskiego nie jest wcale takie pewne.

http://niezalezna.pl...e-z-komorowskim

#365 Share TomekCosi

TomekCosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2015 - 13:04

tracker

1` jakie są twoje poglądy na temat katastrofy w smoleńsku -- tzn czy temat jest dla ciebie jasny i klarowny czy jednak nie (jak dla mnie za dużo niewiadomych)

2` czy uważasz że ogorek będzie miała cokolwiek do powiedzenia czy jest tylko pomostem dla lewicy

3` w jaki sposób PiS pomoże zwykłemu obywatelowi a w jaki rolnikowi

4`jakie są plany PiS i Andrzeja Dudy w stosunku do UE

5` z kim wg Ciebie PiS zawrze koalicję

podaj zalety p.Dudy a nie tylko wiem i już, bo to argumentacją nie jest

#366 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 25 luty 2015 - 13:51

Tomekcisi nie wiem po co się tu zalogowałeś wogóle, sam powiedziałeś że rolnikiem nie jesteś więc skąd możesz wiedzieć czy Duda będzie odpowiednim prezydentem dla rolników jak nie wiesz czego rolnik oczekuje? a może po prostu siejesz propagandę na temat paniusi Ogórek- to jej styl kampanii- internetowa wyłącznie

#367 Share TomekCosi

TomekCosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2015 - 13:55

czytaj ze zrozumieniem a nie czepiaj się mnie to jest forum i tu dyskutować może każdy napisałem aby mnie nie krytykować tylko wysunąć swego kandydata to i jego omówimy ale najlepiej wykpić kogoś że nie jest rolnikiem więc nie ma czego szukać gratuluję przedstawiłeś się jak zwykły beton

propagandy nie sieję lecz nie ukrywam jestem stanowczo przeciw PiS a szczególnie Jarosławowi Kaczynskiemu który to ma chorobliwy apetyt na władzę

a pana Andrzeja Dudę postrzegam jako tego który przynajmniej w ostatnich dniach chce ślizgnąć dzięki zbieżności nazwisk z innym Dudą który to ma temperament lecz to już inna bajka

a czego wg Ciebie potrzebuje rolnik

dopłat aby nic nie robić ???

a co kiedy znikną dopłaty ???

braku zbytu na towary ???

a może otwarcia na zachód aby obcy mogli naszą ziemie wykupić do ostatniego ha ???

a może myślisz że Duda nagle wprowadzi odstrzał dzików ???

i jeszcze podniesie cene skupu mleka przynajmniej do ceny ON ???

jesteś klasycznym przykładem obywatela który zamiast dyskutować mówi "sp....aj" --- mistrz ciętej ripost się znalazł

czekam na ostrzeżenie choć nikogo nie obrażam

Edytowany przez TomekCosi, 25 luty 2015 - 14:18.

#368 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 25 luty 2015 - 14:19

wypraszam sobie nazywanie mnie betonem, kolejny mądruś co nie grzeszy kulturą...

ja tylko nie rozumiem co do spraw rolników ma człowiek który nie jest rolnikiem i nie ma pojęcia czego oczekują rolnicy :blink: - jesteś po prostu jakimś chorym propagandzistą. co ma Kaczyński do Dudy? jedynie nazwa partii, inni skaczą z partii do partii to raz są dobrzy a raz źli? ogarniaj temat trochę.

co do dopłat... ja nie chcę dopłat, ja chcę normalnej stawki za to co wyprodukuję. chyba mylisz rolnika z posiadaczem ziemi.

jak znikną dopłaty to dalej będę pracował na wsi bo to lubię.

wogóle zadajesz jakieś głupie i nielogiczne pytania zwłaszcza w tych podpunktach...

a ty jesteś klasycznym przykładem mieszczucha propagandzisty który normalnie na tym forum się nie pojawił żeby nie dyskusja o wyborach- szczyt ignorancji i bezczelności

#369 Share TomekCosi

TomekCosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2015 - 14:28

akurat pojawienie się na tym forum nie jest spowodowane wyborami lecz chęcią zdobycia informacji związanych z rolnictwem a że coś tu napisałem więc się z tego nie wycofam

chcesz się spierać to z kim innym nie ze mną

nie ty będziesz decydował czy tu zostanę czy nie

tyle w OT jak będziesz miał coś do powiedzenia w temacie to chętnie podyskutuję 

#370 Share joseph007

joseph007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 luty 2015 - 15:52

apropo ogórek, nie rozumiem jak ktoś taki moze w ogole istnieć w przestrzeni publicznej(politycznej!) nie mając nic do powiedzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 25 luty 2015 - 18:12

Ogórek to tylko kiszony albo małosolny, korniszon nie wchodzi w grę.

#372 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 25 luty 2015 - 18:13

jak dla mnie tylko korniszon ale aby nie Magda ;)

#373 Share mi3t3k

mi3t3k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 25 luty 2015 - 19:07

skoro Polacy nie potrafią korzystać z demokracji,  to może lepszym rozwiązaniem dla naszego kraju byłaby dyktatura? zresztą co to za demokracja skoro możemy tylko kogoś powołać a odwołać już nie. Wybory prezydenckie nic nie zmienią dopóki wybieramy spośród osób które już "ubabrały się" polityką lub są marionetkami władzy. Do pełnego koryta nie trzeba wołać. 

#374 Share tormelinda

tormelinda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 luty 2015 - 19:48

Mądrych prezydentów to my już wybieraliśmy może teraz czas wybrać jakiegoś miej rozgarniętego  może zacznie myśleć i to na dobre nam wyjdzie.

#375 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 25 luty 2015 - 20:05

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#376 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 25 luty 2015 - 20:44

Mądrych prezydentów to my już wybieraliśmy może teraz czas wybrać jakiegoś miej rozgarniętego  może zacznie myśleć i to na dobre nam wyjdzie.

obecny pasuje do twego opisu ale jakoś chyba nie zaczął myśleć

#377 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 25 luty 2015 - 21:53

@TomekCosi  napisałeś kilka postów wcześniej, że nie chciałbyś być skazany na GMO. Jeśli spożywasz mięso, to od wielu lat jesteś żywiony w pewnym sensie GMO jak my wszyscy. Cała nasza hodowla lub przynajmniej jej większość (Mleko, mięso) opiera się na żywieniu zwierząt soją GMO. Praktycznie każdy białkowy dodatek do pasz treściwych ma zamieszczone to w etykiecie. Był wielki szum, że Polska nie chce GMO a od lat sprowadzamy soje z Ameryki Południowej i nie świecimy w nocy od tego :)  Może i nie uprawiamy w naszym kraju roślin GMO ale je sprowadzamy i w pewnym sensie spożywamy.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

#378 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 25 luty 2015 - 22:10

Temat brzmi czy Duda będzie dobrym Prezydentem 

Odpowiedź brzmi z klakierami PiS-u nie on jako sam jest ciekawą propozycją ale i tak zostaniemy przy Komorowskim.

#379 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 25 luty 2015 - 23:48

nie będzie dobrym prezydentem bo to zwykły farmazon ziom, przydupas kaczora. gada tak jakby czytał z kartki albo jakby się wyuczył na pamięć( w sumie to i tak 100 razy lepiej niż kopacz i 200 razy lepeij niż komorowski) poza tym prezydent w Polsce nic nie może, pieprzenie o gospodarce, mieszkaniach, homo i hetero czy rolnictwie to nic nie warty bełkot. prezydenta powinni wybrać w sejmie w ciągu jednego dnia i byłby święty spokój, a tak to pół kraju przez półtora roku podnieca się kto zostanie wybrany na nic nieznaczącym stanowisku. ludzie ogarnijcie się!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share TomekCosi

TomekCosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 luty 2015 - 08:19

chuck00

nie jem mięsa ani pochodnych nawet produktów od zwierzerzęcych spożywam bardzo mało i to właśnie dlatego że kupić mięso które jest mięsem jest w naszym kraju bardzo ciężko wiem że rolnicy są wyciskani na max i jeżeli nie stosują gmo to produkcja mało że jest nieopłacalna a wręcz musieli by do niej dopłacać

wiem też że hodowca mięso dla siebie hoduje oddzielnie i wcale mu się nie dziwię

ale to nie wszystko proces przetwórstwa mięsa gdzie z 1kg żywca oddanego przez was w cudowny sposób przemienia się w 1,5kg mięsa gotowego to dopiero jest hamstwo

a to wszystko dzieje się za sprawą procedur UE które to wg mnie są układane przez kogoś jeszcze wyżej a mają na celu ni mniej ni więcej, a depopulacje społeczeństwa

to już nie jest teoria spiskowa a fakt grupa bildenberg ma nad wszystkim kontrolę

jeżeli dalej będziemy podzieleni i nie dojdziemy do porozumienia jako naród to wyginiemy

filantrop

jesteś kolejnym który twierdzi że prezydent nic nie może, idąc tym tokiem myślenia niema sensu iść do glosowania

ja uważam że nowy prezydent to pomost dla partii do dostania się do sejmu więc wg mnie wybieramy nie prezydenta lecz partie rządzącą

nie czarujmy się kandydat na prezydenta jakikolwiek by nie był to tylko marionetka

czy Bronisław Komorowski (Od 2001 był członkiem zarządu krajowego PO, a od 2006 wiceprzewodniczącym) nie był przypadkiem wepchnięty na stanowisko prezydenta przez premiera Tuska ???

czy nie nadarzyła się okazja po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego

dodam wam jeszcze fakt iż w 2014r na spotkanie grupy bildenberg nie został zaproszony reprezentant Polski co było bardzo wymowne,zwłaszcza, że omawiany ma być problem Ukrainy. Może po prostu nie ma takiej potrzeby, bo nasze władze posłusznie wykonają ustalone agendy. Zwraca też uwagę obecność Węgier w gronie państw mających swoich przedstawicieli na spotkaniu. Były premier tego kraju Gordon Bajnai będzie jedynym reprezentantem krajów z Europy Wschodniej.

Edytowany przez TomekCosi, 26 luty 2015 - 08:39.