Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11496 odpowiedzi na ten temat

#3401 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 09:34

jeżeli 2 tyś to dla ciebie doskonały rezultat to proponuje zająć się czyms innym niż rolnictwo. Mam owoce + zboża i średni z hektara w przeciągu ostatnich 5 lat nie miałem mniej niż 3000 zł zysku (piszę zysk a nie dochód bo już jeden geniusz sugerował że to dwie inne sprawy). 

A nerwa ruszają mnie takie pisoludki co im ciągle źle.

@staszek131415 - widzisz, różnica między nami jest taka że ty wyglądasz na kogoś kto uwielbia pracę dla samej pracy. Ja pracuję żeby zarabiać. Nie po to kończyłem studia żeby mieć problem z dobrze płatną pracą jakby z gospodarstwa żyło się ciężko. Tylko po jednych studiach zarobisz 1500 zł bo nikt nie potrzebuje zarządzaczy i administratorów a po innych zaczynacz rozmowę od 8000 bo masz dużo ofert i to ty wybierasz.

A już to że napisałeś że nikt nie szukałby pracy gdyby z 10 ha miał 30 tysięcy rocznie podsumowuje cię najlepiej. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 23:42
  •  

#3402 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 09:48

jeżeli 2 tyś to dla ciebie doskonały rezultat to proponuje zająć się czyms innym niż rolnictwo. Mam owoce + zboża i średni z hektara w przeciągu ostatnich 5 lat nie miałem mniej niż 3000 zł zysku (piszę zysk a nie dochód bo już jeden geniusz sugerował że to dwie inne sprawy). 

@staszek131415 - widzisz, różnica między nami jest taka że ty wyglądasz na kogoś kto uwielbia pracę dla samej pracy. Ja pracuję żeby zarabiać. Nie po to kończyłem studia żeby mieć problem z dobrze płatną pracą jakby z gospodarstwa żyło się ciężko. Tylko po jednych studiach zarobisz 1500 zł bo nikt nie potrzebuje zarządzaczy i administratorów a po innych zaczynacz rozmowę od 8000 bo masz dużo ofert i to ty wybierasz.

A już to że napisałeś że nikt nie szukałby pracy gdyby z 10 ha miał 30 tysięcy rocznie podsumowuje cię najlepiej. 

Jak u ciebie tak dobrze to rozpisz ten zysk np. na 1ha może się od iteligecji czegoś nauczymy?

#3403 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 23 styczeń 2016 - 09:49

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? To pisz jeszcze ze masz owoce...na sadach bądź na owocach miękkich jest zysk lepszy niż z hektara zbóż to zmienia trochę rzeczywistość
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

#3404 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:12

I tak właśnie rodzi się mit o doskonałym stanie wsi i zamożności rolników, mówię o całości. Ktoś pomnoży ilość ha przez wasze współczynniki i płacze że wieś okrada miasto.

#3405 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:12

Jak u ciebie tak dobrze to rozpisz ten zysk np. na 1ha może się od iteligecji czegoś nauczymy?

Ciężko rozpisać każdą uprawę z osobna ale podam ci rzepak bo już w całości sprzedany i mam zapisane:

Koszt uprawy: 3380

Średnia wydajność: 4,6

Średnia cena sprzedaży : 1638

Areał: 23 ha

105 ton x 1638 = 171990

171990 - 77740 = 94250 zł

Nie liczę dopłat (wszystko na moich działkach) bo dopłaty to taki "prezent" od "złej" unii na podatki i amortyzację sprzętu - przynajmniej ja to tak liczę.

Do tego 170 ton pszenicy w silosach , soja gotowa do sprzedaży ale liczę że euro jeszcze wzrośnie (kontrakt podpisany w euro) , malina, porzeczka.

#3406 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:23

A tak z ciekawości, jeśli można, wcale nie nalegam i pozostałych przepraszam że nie w tym dziale to jak płacili Wam za porzeczkę w 2015?

#3407 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1480 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:24

No takich rolników nam potrzeba co tak liczyć potrafią :blink: ;)  nie piszlepiej tych kosztów więcej bo podatek dochodowy Petru na dzień dobry wprowadzi B)

#3408 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:25

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Z tym się zgodzę , że takie wyniki mogą być w dobrych normalnych latach. Dopłaty są obowiązkiem UE żeby je nam dać ,bo Polska odprowadza składki do budżetu UE i nie jest to żaden prezent.
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

#3409 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1480 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:27

Oj słabe te studia były czyżby na jakiejś powiatowej uczelni ?

#3410 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:29

Dasiek jaką masz klasę ziemi zacznijmy od tego???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3411 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:34

A tak z ciekawości, jeśli można, wcale nie nalegam i pozostałych przepraszam że nie w tym dziale to jak płacili Wam za porzeczkę w 2015?

W tym roku generalnie dla większości tragiczna cena.

Ja sprzedałem część po 0,60 zł ale znaczną większość po 1,78zl (umowa wieloletnia z zagwarantowaną ceną 2,40 - ale ostro negocjowali podpierając się faktem że bardziej im się opłaci umowę zerwać). Sam ma tylko 6 ha (średnia wydajność 11,5 ton , mam nasadzenia na jeszcze 8 ha ale dopiero w tym roku będą owocowały)  ale sprzedajemy w kilku razem (nieformalna grupa producencka;) ) z areału około 120 ha.

Dasiek jaką masz klasę ziemi zacznijmy od tego???

Większość III i odrobinkę IV.

Oj słabe te studia były czyżby na jakiejś powiatowej uczelni ?

No jeżeli Politechnika Warszawska jest dla ciebie w mieście powiatowym to może i masz rację.  Myślisz że jak skończysz wyższą szkołę gdzie jesteś specjalistą od niczego to ci ktoś zapłaci za umiejętności które posiada każdy licealista? Zejdź na ziemię. A że prowadzę gospodarstwo i umiem liczyć - pracuje się dla pieniędzy.

Edytowany przez Dasiekk, 23 styczeń 2016 - 10:38.

#3412 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:36

Te 0,60 to tłocznia czy mrożenie?

#3413 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1480 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:37

Nie myślałem że jest tam tak niski poziom rozpisz mi te koszty uprawy bo za tą kwotę to  tej wydajności nie osiągniesz

#3414 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:38

Dasiekk

takie interesy robisz a chcesz ziemie sprzedawac i wyjeżdżac ?  ;)

#3415 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:39

Te 0,60 to tłocznia czy mrożenie?

Tłocznia.

#3416 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1480 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:44

Dasiekk

Dostał symulator farmy pod choinkę a że ma ferie to się bawi trochę B)

#3417 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:45

Dasiekk

hehe, o sprzedawaniu to widzę że ironii nie wyczułeś. Chociaż jakbym miał 7 mln w gotówce to uwierz mi że są rzeczy na których można zarobić dużo więcej niż to co zarabiam w gospodarstwie. 

@staszek131415- co mam ci rozpisać? koszty nawozów , oprysków, ??? Jak chcesz jakiejś porady to nie wstydź się zapytać , ale nie będę szukał faktur zakupu i liczył litrów ON. Napisałem że tyle wyszło mi po podliczeniu kosztów a to czy ci to odpowiada czy nie to nie jest moje zmartwienie. Jak wydajesz więcej to może robisz coś źle.

#3418 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 10:59

nie wyczułem ironii bo jej tam nie było, powiedziałes wyraznie ze sprzedasz chocby jutro i każdemu (czarny, biały, żyd, muzułmanin) byle tylko ktos zapłacił 100 tys za ha

gdzie tu ironia ?

poza tym to gdzie bys wyjechał ?

#3419 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 11:09

hehe, o sprzedawaniu to widzę że ironii nie wyczułeś. Chociaż jakbym miał 7 mln w gotówce to uwierz mi że są rzeczy na których można zarobić dużo więcej niż to co zarabiam w gospodarstwie. 

@staszek131415- co mam ci rozpisać? koszty nawozów , oprysków, ??? Jak chcesz jakiejś porady to nie wstydź się zapytać , ale nie będę szukał faktur zakupu i liczył litrów ON. Napisałem że tyle wyszło mi po podliczeniu kosztów a to czy ci to odpowiada czy nie to nie jest moje zmartwienie. Jak wydajesz więcej to może robisz coś źle.

No to mamy kraj Miodem i melekem plynacy jak bym slyszal Sawidzkiego a nie rolnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3420 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 11:26

Nie zapominaj  że zarówno Prezydent Duda jak i PiS wygrała wybory i Ty nie będziesz wyznaczał granic co im wolno a co nie

Nie zapominajmy że jest jeszcze Ustawa Zasadnicza w tym kraju, której żaden Jarek nie może przeskoczyć. Poza tym za 4 lata wybory, to wcale nie jest tak długo, i wtedy obywatele wyznaczą bądź nie granice obecnej władzy.

Litwa/Białorus/Ukraina jezeli nie straci niepodległoci na rzecz miedzymorza to ja straci na rzecz Rosji, niech tylko sie zacznie kocioł w UE to zobaczysz co sie bedzie działo...

Rosja wchłonie te kraje zeby graniczyc z Polska, cały majstersztyk polega na tym ze Rosja słabnie teraz, tak samo UE, i to jest czas dla nas do wykorzystania, Białorus bardzo chetnie sie odetnie od Rosji tylko do tego potrzeba silnej Polski i Polityków

Tylko że Rosja słabnie w szybszym tempie niż UE, bo ropa wyjątkowo tania.

jezeli chodzi o przyjmowanie muzułmanów to Kukiz dobrze prawi i proponuje zeby zrobic REFERENDUM w tej sprawie bo to smiertelnie powazna sprawa dla nas i całego naszego kraju, pytam sie gdzie sa OBRONCY DEMOKRACJI z KOD-u w tej sprawie ? czy przypadkiem ta ICH demokracja nie polega tylko na obaleniu obecnej władzy ?

Śmiertelnie poważny antysystemowiec Polskę Zbaw II proponuje referendum w sprawie 10 tys. uchodźców, gdy tymczasem wedle Pani Premier przygarnęliśmy już 1 mln Ukraińców. Mógł coś lepszego wymyślić.

wedlug propagandy po i nowoczesnej kto nie slucha niemiec ten jest antyeuropejski

Według propagandy PiS kto nie słucha radia Ojdyra i nie jest Katolikiem, nie jest Polakiem. Gdzie się podziały nasze wielowiekowe tradycje tolerancji i otwartości ?? A może one nigdy tak naprawdę nie istniały ...