Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11400 odpowiedzi na ten temat

#3241 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 10:46

Nikt nie publikował dotąd w tvp sondaży dotyczących polityki gdzie 91 % było za. Więc daruj sobie te wywody. Na protesty szedł kto chciał. Siłą z domów nie wyciągali. Choć władza PiSowska drugiego marszu zabroniła filmować dronami. Bo niby terroryzm. A chodziło o to by w tv nie pokazać ile ludzi było. A tutaj nikt nie widział nikt nie słyszał i trach 91 % za.

No pewnie że nie wyciągali tylko poszli Ci co o posadę na podatnika koszt żyją ale to już się kończy na szczęście PO myślała że Polacy to barany i jak jeden będzie głośno beczał jak Wy to reszta z bekem za nim poleci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 15:33
  •  

#3242 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 21 styczeń 2016 - 10:49

Minimalna stawka pracy 12zł/h brutto...od lipca.

http://serwisy.gazet...16-zlotych.html

To nie dziwota,  że prą w górę w sondażach  ;)  ponieważ dla przeciętnego obywatela każde kilka złotych więcej, bądź co bądź to ździebko lepiej.

Ponadto..

To niebo a ziemia w porównaniu z tym, jak sobie przypomnę, że w latach 90tych jako małolata pracowało się na sezonach nad morzem za stawkę 2zł/h od 8.00-00.00(a nawet 01.30) bez przerw i siedzenia.

To niebo a ziemia w porównaniu, gdy pojechało się za granicę za minimalną stawkę 9 euro/godzinę, gdzie nocki 20% więcej płatne, soboty 50% więcej, niedziele 100%, niektóre święta 200%. Poza tym płacono za naukę języka, był zwrot podatku, wakacyjnego itp.

P.S. Dzięki za odp. na powyższy post, czyli do końca nie wiadomo..teoretycznie można zrezygnować z dopłat, w praktyce ciężko to wygląda. Jednakże jak wiadomo wszystko w arimr płynnie ulega zmianie, tak jak te śmieszne dopłaty np. do upraw wysokobiałkowych.

A za chwile może się okazać, że skończą się w ogóle ;)

Poza tym niestety nie żyje się na własny rachunek.

Ziemia człowieka wyda i ziemia człowieka zje.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#3243 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 11:02

z dopłat możesz zrezygnować bo nie ma takiego przymusu - tu nie składasz wniosku jak zakończysz zobowiązania jeśli takowe są 

współpraca z agencją będzie prawie zakończona jeżeli nie posiadasz  zwierząt 

jeżeli posiadasz , to niestety system identyfikacji  obowiązuje dalej i tu musisz dalej się ''meldować '' jak i spełniać dobrostany itp.

DKR nadal Cie obowiązują i tu agancja w zasadzie  już Cię nie kontroluje i nie nalicza  ewentualnie kar  z dopłat bo o nie nie wnioskujesz 

ale nadal podlegasz pod  inne instytucje takie jak  inspekcja weterynaryjna , PIORIN  itp.- a te po prostu mogą dawać mandaty lub  np. zakaz obrotu stadem (wetyrynaria)itp.

2.1. Normy Dobrej Kultury Rolnej Zgodnej z Ochroną Środowiską (DKR) Dotyczą wszystkich gospodarstw posiadających grunty rolne Celem Dobrej Kultury Rolnej jest właściwe zarządzanie glebą poprzez przestrzeganie norm dotyczących: przeciwdziałania erozji gleby, ograniczania degradacji substancji organicznej, przeciwdziałania zmianom struktury gleby, zarządzania zasobami wodnymi w rolnictwie i ochroną wody oraz ukierunkowanie ich na wzmocnienie standardów w zakresie ochrony środowiska oraz zmian klimatu.

Edytowany przez marko-kolo, 21 styczeń 2016 - 11:36.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#3244 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 12:09

Jakie masz proste wytłumaczenie. Jak chcesz wiedzieć to już 17 lat jestem w tym PSL i nigdzie się nie wybieram. A to co się teraz stało może wyjść tylko na dobre, bo odsieje tych wszystkich karierowiczów a władze partii może w końcu wrócą na ziemię bo już dawno stracili z nią kontakt....  A z tymi słynnymi stołkami to jest tak, że PSL ma ich kilkakrotnie mniej od PO i jakoś nikt platformie tego nie wytyka i nie mówi o tym, że oni ich teraz bronią....

91%? Ja sprawdziłem i to było 81% osób które uznało, że Szydło wypadła dobrze w tej debacie. Też tak uważam. A w sprawie tych miliona uchodźców z Ukrainy to wczoraj głos zabrał ambasador Ukrainy i powiedział, że to nie są żadni uchodźcy tylko "migranci ekonomiczni"

lukejro to jakie ,,wałki ''robiliście ? Bo słyszałem że elewar to pikuś.... :)

#3245 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 styczeń 2016 - 12:18

Jasne co Ty piszesz kto kupi firmę która generuje straty ? No chyba że za symboliczną złotówkę jak to zrobiono z PGR i całym majątkiem zresztą nie tylko..

Firmy te zazwyczaj mają ogromny majątek, np. kopalnie. Zmodernizowane będą przynosiły zyski, ale to jest nie możliwe jeżeli teraz nadal panuje tam komuna. Są ludzie ciężko pracujący pod ziemią, i związkowcy który nie robią nic a pensje dostają (pewnie jeszcze wyższą niż Ci pod ziemią). Każda partia która chce kontynuować agonię takich firm nie ma szans na polepszenie sytuacji kraju.

To nie Tusk ale cały układ tak zwanego okrągłego stołu .Ciekawe jak partia Kaczyńskiego nabyła to wszystko co tu jest opisane http://natemat.pl/11...we-zaplecze-pis Jak myślisz ?

Częściowo się zgadzam bo tamci też ostro się dorobili. W mojej wypowiedzi miałem na myśli lawinowy wzrost długu publicznego. O kłamstwach Tuska który mówił o obniżkach podatków a potem je podnosząc nie wspominając.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3246 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 13:20

Właśnie w TV leci spektakl pod tytułem ,,zabierają koryto, świnie kwiczą,, ale hanka stwierdziła że ani warszawa na tym nie straci ani mazowieckie nie skorzysta. Wiec po co tam stoi i kwiczy??? I bardzo dobrze, choćby kosztem warszawiaków, aby tylko doszli politycznego końca tej hanki, chyba nie ma polityka którego bardziej nie znoszę, takim fałszem i szyderstwem jej z oczu patrzy ze nie dobrze się robi.

#3247 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 13:25

Firmy te zazwyczaj mają ogromny majątek, np. kopalnie. Zmodernizowane będą przynosiły zyski, ale to jest nie możliwe jeżeli teraz nadal panuje tam komuna. Są ludzie ciężko pracujący pod ziemią, i związkowcy który nie robią nic a pensje dostają (pewnie jeszcze wyższą niż Ci pod ziemią). Każda partia która chce kontynuować agonię takich firm nie ma szans na polepszenie sytuacji kraju.

Częściowo się zgadzam bo tamci też ostro się dorobili. W mojej wypowiedzi miałem na myśli lawinowy wzrost długu publicznego. O kłamstwach Tuska który mówił o obniżkach podatków a potem je podnosząc nie wspominając.

No cżęściowo masz rację odnośnie tych związków przydałoby się jeszcze zlikwidować Izby Rolnicze bo to też tylko organizacja do wyciągania kasy nic dla rolników nie robią oprócz szkoleń na które idzie kasa lepiej by te pieniądze przeznaczyć na drogi wiejskie a nie przejadać na szkoleniach z bankietami

#3248 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 13:40

lukejro to jakie ,,wałki ''robiliście ? Bo słyszałem że elewar to pikuś.... :)

Ja tam o niczym nie wiem, jak tak słyszałeś do zgłoś to do prokuratury ;-)

#3249 Share polszu

polszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:agro....info...

Napisany 21 styczeń 2016 - 14:59

Napiszę tu kolegom nadal sympatyzującym z PSL kilka słów.  Tam na dole PSL ja nie mam do was żadnych zastrzeżeń zwłaszcza co do waszej uczciwości, zwłaszcza do tych którzy nadal prowadzą gospodarstwa rolne. Jednak jak tu jeden kolega sam w sumie przyznał..., a ja powiem dosadniej: "PSL to ryba całkowicie zepsuta od strony głowy" .  Wiadomo PSL to "ztransformowany" "poperelowski" ZSL, jednak myślę wszyscy  wiązaliśmy z nimi w latach 90 nadzieję, że wraz z Solidarnością RI będą tworzyć prawdziwy mocny ruch ludowy. Tak się jednak nie stało....Definitywnym sygnałem co do jakości elit PSL,  był 1992 roku. Wówczas  niejaki W. Pawlak w "nocnej zmianie" "nie skrewił", został premierem i przyczynił się do upadku rządu Olszewskiego. Trzeba mu wtedy przyznać, że jeszcze wtedy jak się zorientował w jaką rolę się dał "wmontować" to premiera Olszewskiego osobiście za to przeprosił i na tym był koniec uczciwości...

Później było już tylko gorzej..

Gdyby było lepiej to by nie powstała dość oddolna Samobrona z A.Lepperem...który jaki był taki był, ale pomimo wpadek interesu wsi bronił jak "niepodległości".  Za dużo wiedział...w innym przykrym temacie.. był zagrożeniem i już go nie ma wśród żywych.

Wracając do PSL to jego główny "grzech " to oszukanie swojego elektoratu (czyli wsi) w momencie negocjacji w Kopenhadze w sprawie przystąpienie  UE   - ... w zamian za  koalicję z liberałami (czytaj dostępie do szerokiego "koryta" ). Choćby sławetne kwoty mleczne i przede wszystkim poniżający plon referencyjny,  który stawiał nas na starcie na przegranym (żeby nie powiedzieć "gównianym") poziomie". Jednym słowem "masz chłopie rower i ścigaj BMW". W tamtym czasie jedyna stojąca okoniem i uczciwie pilnująca interesu wsi frakcja PSL Piast nawiązująca wprost do tradycji przedwojennego ruchu ludowego stała się częścią PIS  (..choćby znany Janusz Wojciechowski). 

Mój pradziad współtworzył przedwojenny ruch ludowy, wcześniej po wybuchu I wojny przerwał naukę w gimnazjum i wstąpił do Legionów, brał udział między innymi w wyprawie kijowskiej (ja pamiętam te rodzinne opowieści o odwrocie przez błota Wołynia i Polesia).  Stryj dziadka jako żołnierz września uciekł w 40 roku z transportu z obozu filtracyjnego w ZSRR, gdzie jak sam mówił przed rozstrzelaniem na miejscu jako zaledwie podoficera uchroniły go "spracowane od pracy na roli ręce". (NKWD-iści  szukali inteligencji oglądając bruzdy na dłoniach).  Przez okres PRL trzeba było milczeć, wegetować i robić swoje aby utrzymać ziemię, a w okresie powojennym wprost życie. Do niczego co "choćby trochę czerwone" nikt nigdy mnie nie przekona...nikt z mojej rodziny z tego też powodu nie działał w ZSL.  

I na koniec powiem tak, czytając niektóre posty podnosi mi się ciśnienie.... Nigdy nie spodziewałbym się, że może być wśród ludzi wsi tyle lewactwa, "postkomuny",  a przede wszystkim  pogardy dla swojej własnej Ojczyzny.

Na koniec  idealne podsumowanie  w  27-28 minucie:  http://vider.pl/embed/video/c1n1s

Pozdrawiam.

Pozdrawiam

#3250 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 15:18

Tak Petru walczy o wolność https://pbs.twimg.co...AceK_.jpg:large

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3251 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 15:22

To Ty nie wiedziałeś że to oszust numero uno????

#3252 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 15:33

Myślę że on wiedział, ale wstawił to po to aby hubertus i inni albo się przyznali do błędu i przeprosili za nieswiadome głosowanie na zdrajcę, bo w innym przypadku będą postrzegani na równi z nim, czyli jak zdradzieckie ścierwo.

#3253 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 15:42

największy komunista to pan jarek nie internowany 

metody rodem z PRL i tacy sami kompani np.  pan prokurator piotrowicz 

więc jeśli ktoś tu pisze o  postkomunie   to  tej najwięcej jest w PIS ,  to widać po tych dziadach i ich sposobie myślenia  

Edytowany przez marko-kolo, 21 styczeń 2016 - 16:37.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#3254 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 16:23

Do wszystkich którzy używają określenia "lewacy".
Przypominam że określenie to powstało w czasach Lenina i określało tych którzy przeciwstawiali się wizji rządów jednej wszechwiedzącej partii, w tym wypadku komunistycznej. 
Dlatego dobrze było by zastanowić się kogo obrzuca się tym określeniem bo można wyjść na .......
Z wyrazami poważania dla wszystkich wyznających radość z rządów jednej partii.

#3255 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 16:50

więc jeśli ktoś tu pisze o  postkomunie   to  tej najwięcej jest w PIS ,  to widać po tych dziadach i ich sposobie myślenia  

A czego jest najwięcej w PO i Nowoczesnej?   http://kontrowersje....furty_finansowe

#3256 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 17:24

Tak Petru walczy o wolność https://pbs.twimg.co...AceK_.jpg:large

Żeby być wiarygodnym powinieneś podać link do artykułu a nie do demotywatorów - bo po prostu się ośmieszasz. Jedyna nadzieją że Kaczyński zejdzie z racji wieku , inaczej to nas w ręce ruskich wepchnie szybciej niż nam się wydaje. No ale chyba właśnie tego chciał elektorat PiSu - chciał żeby ktoś im mówił jak mają żyć , co robic w niedzielę , jak mysleć. A i widzę tu kilku orłów co za komuną tęsknią.

#3257 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 17:48

https://www.youtube....C4#t=232.834308

PO sprzedaje Polskę Niemcom

#3258 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 17:50

Tu nie chodzi o to kim jest pan jarek, lecz o to do czego doprowadziły parszywe rządy PO i PSL oraz o to że obecnie niemiłosiernie kwiczą aż uszy więdną. Gdyby kwiczeli o dobro PL nie miał bym nic przeciwko, ale jak widzę wyimaginowaną nagonkę UE po czym się okazuje że nie potrafią zadać pytań naszej premier bo nie maja ku temu podstaw, gdyż nagonkę zorganizowała opozycja i jakiś zdrajca zwącym się obrońca demokracji życzy źle Polsce to mnie krew zalewa i pis nie ma z tym żadnego związku.

EDIT: Nie chodzi mi o to że krytykujesz pis już na dzień dobry, nie wiem czy ty tez ale jest tu wielu zwolenników PO i petrusa których postawił bym pod murem razem ich ulubieńcami. Możecie sobie krytykować pis nie mam nic przeciwko dopiero objął rządy i w śród zwykłych obywateli będą zwolennicy jak i przeciwnicy jest to normalne, ale nie mogę pojąć jak można wielbić zdrajców z PO PSL = nowoczesna, przecież pokazali na co ich stać, tyle złego zrobili i każdego obywatela który nie jest z nimi w układzie jest wręcz obowiązkiem nienawidzenie zdrajców PO PSL nowoczesna.

Być może nie długo taki sam obowiązek każdy powinien mieć wobec pis, ale na dziś dzień nie dali nam ku temu podstaw.

Edytowany przez damianzbr, 21 styczeń 2016 - 18:05.

#3259 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 18:05

Żeby być wiarygodnym powinieneś podać link do artykułu a nie do demotywatorów - bo po prostu się ośmieszasz. Jedyna nadzieją że Kaczyński zejdzie z racji wieku , inaczej to nas w ręce ruskich wepchnie szybciej niż nam się wydaje. No ale chyba właśnie tego chciał elektorat PiSu - chciał żeby ktoś im mówił jak mają żyć , co robic w niedzielę , jak mysleć. A i widzę tu kilku orłów co za komuną tęsknią.

Żebyś nie był burakiem to byś to zrozumiał to nie PiS jest zagrożeniem ale opozycja która w imię konstytucji która wobec prawa unijnego jest świstkiem nic nie znaczącego papieru i chcą nam wmawiać że to w imię wolności nałożą na nas sankcje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3260 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 18:19

A niech się wożą ,przecież wozem drabiniastym nigdzie nie dojada , szkoda ze nie polskimi ,lecz to juz zaszlości starych rządów ,które prywatyzowały i sprzedawały za bezcen Polski przemysl ,wiec co pozostaje kupic niemieckie

A jaki to był ten wieeeelki polski przemysł, w tym konkretnym przypadku samochodowy, którego tak żałujesz ?? Bo dla twojej wiadomości, ani FSO ani FSM nie produkowały nigdy samochodu który był polskim pomysłem w 100%. Najwięcej udziału w projektowaniu polscy inżynierowie mieli w przypadku FSO Syreny, samochodu który już w momencie rozpoczęcia produkcji był przestarzały. Żadna polska fabryka samochodów nie była poważnym graczem na rynku międzynarodowym, największym sukcesem była produkcja modelu 126 na licencji Fiata. Racja, szkoda FSO, jego potencjału i entuzjazmu pracujących tam ludzi, ale najlepsze co mogliśmy zrobić, to to samo co zrobili Czesi se Skodą lub Hiszpanie z Seatem, marki i fabryki dalej istnieją dzięki zastrzykowi technologi, o zgrozo, niemieckiej. Tylko wtedy to już by nie była polska fabryka i polskie pomysły, na otarcie łez może znaczek by pozostał i nazwa. Zawsze to lepsze niż upadek...

Widzisz do czego to doszło, więcej sklepów z pod jednej marki w którym nie chciał byś aby ktoś z twojej rodziny pracował niż kościołów w Katolickim Kraju.

Nie ma się co dziwić, że kiedyś straszono dzieci słowami ,,jak nie będziesz się uczył, to będziesz świnki pasł,, a dzisiaj ,,jak nie będziesz się uczył będziesz pracował w biedronce,,

Mów za siebie, dla mnie żadna praca nie hańbi, nawet ta w dyskoncie. Racja, jak ktoś nie ma większych możliwości intelektualnych to ląduje w takim sklepie, lepsze to niż chodzenie do kościoła, bo tam tylko rękę wyciągają po pieniądze. No chyba że ktoś nie ma oporów żeby pod tym ostatnim żebrać, według mnie już lepsza ta praca w złej Biedronce czy innym Lidlu...

Edytowany przez Kaszlak79, 21 styczeń 2016 - 18:26.