Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11796 odpowiedzi na ten temat

#241 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 10 luty 2015 - 00:25

Bo rolnik to taka konstrukcja której zawsze mało. A o warzywniaków i sadowników to się nie martwcie mają się dobrze. warzywniacy w tym roku np na pekinie są w stanie wycisnąć około 25tyś /ha a przypominam że pekin to jest poplon najpierw rosła cebulka około 10tyś/ha.

A sadownicy cóż jak raz na 5 lat coś się popsuje to znaczy że przyszedł czas na drobną selekcje naturalna, powtarzam drobną, bo jak ktoś nie jest w stanie przetrzymać jednego roku kryzysu to naprawdę słabo liczenie musiało mu wychodzić.

ps. biała kapuch dochodzi już 0,5zł za kilogram przy minimum 60 tonach z ha mamy 30tyś no dycha musi zostać. A niektórzy zbierają 80 ton.

Na świecie nie ma cudotwórców, czy Korwin czy Duda a nawet Komorowski i Ogórek to jeden wuj tylko w innym opakowaniu

Edytowany przez janusz20, 10 luty 2015 - 00:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 01:10
  •  

#242 Share szybkigrzes

szybkigrzes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 10 luty 2015 - 00:31

sadownicy uważają się za Bogów...

#243 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 10 luty 2015 - 00:44

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu ,że całe to agrofoto jest zinfiltrowane przez podstawioną V kolumnę która ośmiesza rolników i rolnictwo. Być może ta V kolumna wiadomego pochodzenia potrzebuje swojego nadzoru nad wypowiedziami innych jednak ich wybiórcze wyliczenia nijak się maja do faktów.

Pytanie I . Po co mam płacić podatki w kraju rządzonym przez obcych?

Pytanie II. Dlaczego ktoś twierdzi że jako rolnik  nie płacę podatków?

Pytanie III. Czy wypowiadający się Krassus posiadł wszystkie rozumy?

Pytanie IV. Komu tak naprawdę służy ta dyskusja skłócająca rolników?

A teraz odpowiedzi .

Nie chcę płacić podatków w kraju w którym obcy górale ze wzgórz Golan siedzą w rządzie i w polskim Knesecie. Nie chcę płacić podatków w kraju który na arenie międzynarodowej jest ośmieszany przez każdego. Nie chcę płacić podatków które i tak zostaną zmarnowane w kolejnych aferach przez rządowych kolesi Rysia, Misia i innych. Nie chce płacić podatków w kraju w którym za ich niweczenie nie ma żadnej odpowiedzialności karnej. Nie chcę , ale muszę .

Twierdzenie że rolnik nie płaci podatków często dużo większych niż   reszta mieszkańców kraju jest mitem. Pomijając podatek gruntowy, ubezpieczenia które też są formą podatku, kredytowe odsetki, akcyzę, VAT należy zauważyć ,że rolnik prawie całość swoich pieniędzy inwestuje w rozwój gospodarstwa. W tym wypadku nabywając towary o sporej wartości płaci ukryte podatki w cenie ciągnika czy kombajnu na którego zakup marża pomiędzy kosztem wyprodukowania a ceną sprzedaży  nie rzadko wynosi 50% . W tej cenie zawiera się zapłacony przez rolnika podatek który sprzedawca jako pośredni poborca wpłaca do skarbówki. Podobnie przy zakupie mniej wartościowych towarów. Chociażby materiał siewny. Rolnik kupujący nasiona w cenie 300% wyższej od uzyskiwanej za swoje plony płaci podatek wliczony przez sprzedawcę w cenę materiału siewnego . Podobnie kupując w sklepie mięso ,nabiał, czy warzywa, często z własnej produkcji,  płaci za nie wielokrotnie drożej bo tam wliczono również podatek. Inna jest struktura płaconych podatków przez rolników i to boli malkontentów , którzy chcieliby aby pomimo tego wszystkiego rolnik z tego co mu zostanie ( o ile mu zostanie)   na chleb, ubranie i najpotrzebniejsze środki do życia sporą część zaniósł do US. Niestety nie każdy kto mieni się przedsiębiorcą musi tak jak rolnik inwestować setki tysięcy w gospodarstwo. Niektórym przedsiębiorcom wystarczy łopata, kielnia, młotek, poziomica  czy betoniarka . Ile to kosztuje? Grosze. Ile w tym podatku ? Również grosze. Jeszcze mniej inwestuje urzędnik który wcale nie kupuje długopisu, papieru maszynowego, komputera czy kopiarki. On to dostaje na koszt nas wszystkich. Niby też płaci podatki, ale z tą różnicą ,że najpierw z naszych podatków płaci się mu spore wynagrodzenie a następnie część tych naszych pieniędzy zabiera w formie podatku ( ot, tak dla  sprawiedliwości). W innych zakładach podobnie. Czy to górnik czy hutnik czy stoczniowiec. Do pracy narzędzi swoich nie przynosi a i galoty i kurtkę i buty  mu zakład funduje . Płacąc podatek , płaci go od wyraźnego dochodu co w rolnictwie nie jest takie proste.  W rolnictwie często zaciera się granica pomiędzy przychodem i dochodem bo rolnik oprócz pracy ( podobnie jak górnik , hutnik, czy stoczniowiec) inwestuje również swoją wiedzę i  własne środki finansowe. 

Krassus ta dygresja jest do Ciebie. Z twoich wypowiedzi mniemam ,że jesteś człowiekiem szczęśliwym i osiągasz dochody w swoim gospodarstwie. Żyjesz ze swojej pracy sam dla siebie lub rodziny i możesz kpić z innych. Ja , również żyję z gospodarstwa . Sprzedaję około 1000 ton towaru na rynek o wartości 6,5 mln zł.  . Liczę każdą złotówkę bo na utrzymaniu mam oprócz rodziny dwudziestu paru pracowników i pomimo sporej sumy przychodów nie czuję się bogaty. Ale nie to jest tu ważne. Odnosząc się z buńczuczna kpiną do innych wytykasz im ile to mogą zarobić na jabłkach, mleku czy pszenicy. Zauważam ,że ty nie orientujesz się nawet jak się krowy doi. Bo w moich stronach jest takie powiedzenie że "krowa doi pyskiem " i to też nie przez cały rok. Aby osiągnąć rekordowe wydajności potrzeba zwielokrotnionych nakładów , aby jabłonie  wydały duży i zdrowy plon tez potrzeba zwielokrotnionych nakładów, to samo dotyczy pszenicy. A gdzie pogoda, gdzie różnice glebowe gdzie stabilność cen? O tym chyba zapomniałeś licząc zyski pozostałym i  patrząc wyłącznie na ostatni rok który do najgorszych nie należał . Co z latami suchymi , co z posiadaczami gruntów słabych klas, co z tymi którym pogoda nie pozwoliła w pole wjechać w czasie żniw, czy tymi którzy jeszcze nie są na tyle silni aby inwestować w silosy i musieli za bezcen sprzedać swoje plony bezpośrednio po żniwach? Nie kpij i nie równaj wszystkich do swojej sytuacji.

Bez względu na to kto zostanie prezydentem i kto będzie stał u steru rządu w obecnej chwili to i tak dla niego rolnik będzie trzecią kategorią człowieka. Dobitne słowa Jerzego Urbana , rzecznika w rządzie F. Rakowskiego , że "rząd się sam wyżywi" pokazują stosunek rządu do tej części społeczeństwa która pracuje na bezpieczeństwo żywnościowe kraju i który pokutuje do dziś.. Dzisiaj nie ma takich gospodarzy jak E.Gierek, czy budowniczy Gdynii Kwiatkowski. Dzisiaj tylko prześmiewcy ,spekulanci i karierowicze przyspawani do stołków a co jeden to urodziwszy krzywonos posiada. Każdy idiota może wybudować na kredyt autostradę ale nie każdy idiota może poprowadzić gospodarstwo rolne. Po 1980 roku każdy premier Polski był bankrutem bo kraj zostawiał z coraz większym długiem. Dlaczego? Bo wcześniej , przed objęciem stanowiska w rządzie nie pracował na gospodarstwie i też o dojeniu krów pojęcia nie miał. Jedyne czego nauczył się w swojej żydowskiej szkole to strzyżenie baranów i to z niezłym skutkiem bo polskie  barany takie potulne , ufne i wierne. A najbardziej obcym włażą w d..ę za kilka srebrników zresztą tez dopisanych do długu kraju nad Wisłą

Załączone miniaturki

• 30a8c33735a8a71b0bc2fbc3cdba39f7.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share szybkigrzes

szybkigrzes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 10 luty 2015 - 00:57

V kolumna jest i będzie bo rzadzą komuniści lub opcja niemiecka..Prawdziwych POLAKÓW ze świecą szukać w rzadzie.

#245 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 10 luty 2015 - 08:45

Spośród zestawy, który nam zaoferowano na prezydenta, zdecydowanie pozostaje mi zagłosować na Dudę.

Oczywiście pod warunkiem, ze utrzyma ton i sposób zachowania i nie będzie miał jakichś dziwnych wpadek.

W rolnictwie siła!!! :)

#246 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 10 luty 2015 - 08:51

V kolumna to ludzie F.P.R :D

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#247 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 10 luty 2015 - 11:51

http://wgospodarce.p...olskich-stolach

#248 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 10 luty 2015 - 13:06

Janusz uprawiałeś kiedykolwiek pekina czy dane wyssane z palca powiedz podziel sie, powiem ci kolego wkład do ha to około 5tyś, nasiona 1,5-2 tyś, ziemia do rozsady 400zł, do tego tak twój czas, woda podlewanie, ok masz rozsade, dwa środki ochrony w granicach około 2tyś, w tym roku mało bo mi kwota się zamkneła w 3tyś, nawozy przed sadzeniem 1trys, do tego dolistne około 500zl  ropy i czasu nie licze, zbiór około 1tyś z ha, zależy ile ludzi, prąd do agregatu około 1tys na miesiąc, więc licz kolego sam wklad około 7tyś a nie licze prądu teraz mamy luty i cena 0,40 gr za pekina plon w tym roku około 40-50t z ha a nawet mniej, nie wiem skąd masz takie dane ale kolego dane wyssane z palca a jak masz jakieś konkretne to pokaz mi czarno na białym, a jak nie masz pojęcia o czymś to się nie wypowiadaj. I nie piszcie mi to nie rób tego jako ze mam mało pola muszę się zajmować jak ja to mówię reczną produkcją albo taka która z dwa razy do roku bedzie rosła, a jak komuś się podoba uprawiać warzywa bo to kokosy, he he proszę bardzo ja nie bronię. Mówię tak jakbym miał 100ha pola żył bym tylko z dopłaty, potrzebne by mi był traktor, brona talerzowa, i siewnik do nawozów i tyle. Tak samo sad zakładaj a dowiesz się ile to kosztuje godzin ręcznej pracy i nakładów, a dopiero potem pisz

Edytowany przez zetorlublin7341, 10 luty 2015 - 13:19.

#249 Share joseph007

joseph007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 luty 2015 - 13:18

ja już nikomu nie wierzę...

#250 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 10 luty 2015 - 13:34

Czekaj, koszt produkcji to 7tys jak napisałeś a sprzedając go masz 16tys przychodu?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 10 luty 2015 - 14:48

ereksio to co ty siejesz maryche że za 1 tone dostajesz 6500 zł

Wiadomo wszyscy po jednych pieniądząch ,ale PSL choć troche MOŻE o nas pomyśli bo pozostali to napewno NIE

#252 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 10 luty 2015 - 14:58

Kolego krassus moment to koszty produkcji, dołóż jeszcze tak koszt 40zł za folie do owinięcia 2ton kapusty, dalej sprawdziłem prąd to jest 1200zł za miesiąc, mamy luty hm praktycznie marzec więc 5 tyś okolo sam prąd a raty mi nie spadną a i jeszcze cena najęcia pracownika i nie do końca wiesz czy sprzedasz więc odejmij sobie to jeszcze a i w tym roku tak kijowo się przechowuje że szkoda mówić. Mówiłem skoro widzi wam się to dużo he he zapraszam do sadzenia, nie jeden zęby połamał na tej kapuście, ale skoro uważacie że da się ja nikomu nie bronie. Chłopie dobrze że mi nie przeliczyłeś zysku z tunelu bratków bo by wyszły ci takie sumy że niewiem czy na wiejskiej takie maja na miesiac

#253 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 10 luty 2015 - 15:27

Kolego @miwigos chyba zartujesz z tym PSL. W czym  oni pomogli nam rolnikom? Wprowadzili nas do uni!!!Tylko na jakich warunkach??? Są przy władzy juz tyle lat i co im zawdzieczamy??? Tyle ile innym a moze i mniej,bo to oni powinni o nas dbać jako nasi przedstawiciele. Nigdy nie oddałem głosu na PSL,popierałem Samoobrone jak istniała. A nasz minister..... szkoda pisać.Ja juz wole kandydature Dudy.

#254 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 10 luty 2015 - 16:09

http://polska.newswe...y,356871,1.html

CIMOSZEWICZ O ROLNIKACH.

#255 Share szybkigrzes

szybkigrzes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 10 luty 2015 - 16:17

http://polska.newswe...y,356871,1.html

CIMOSZEWICZ O ROLNIKACH.

To lamus z PZPR

#256 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 10 luty 2015 - 16:42

Cimoszewisz jest tak płytki, że głowa boli. Jego wypowiedź jak dla mnie ma wydźwięk propagandy. Pachołek wystawiony przez kumpla z rządu. Gospodarujemy na 17 ha słabej gleby. Uprawiając średnio - intensywnie, ze względu na słabe gleby i niską wierność plonowania w ciągu 10 lat straciliśmy około 30-35 ton zboża. Zaznaczam, że staramy się dobierać rośliny, które do smakowitych dla zwierzyny nie należą. Równowartość tych strat na dzisiejszy dzień to 15-17 tyś. Jak to się ma do worka ziemniaków wspomnianego przez Cimoszewicza?  Jeśli na pola weszłyby uprawy intensywniejsze to straty byłyby znacznie większe. TYM KRAJEM RZĄDZI PROPAGANDA A SPOŁECZEŃSTWO JEST OGŁUPIONE I  WIERZY WE WSZYSTKO CO SKORUMPOWANI POLITYCY POWIEDZĄ.

#257 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 10 luty 2015 - 17:33

A czy obecny prezydent Bronek w jakiś sposób zaskoczył czy obraził nasze społeczeństwo? Myśle że on dobrze reprezentuje nasz Polski kraj na arenie między narodowej. Duda pogorszy sprawe. Tylko o reszcie polityków to nie wspominam.

#258 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 luty 2015 - 17:38

najlepsza partią jest Kukiz!

#259 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 10 luty 2015 - 17:39

Pojawia się tu nazwa, parszywa nazwa PSL... chyba niepotrzebnie.

W jaki sposób obecny prezydent dobrze nas reprezentuje? Nicnierobieniem?

Czy może podpisywaniem wszystkich szkodliwych ustaw, które mu serwuje rządząca "mafia" ?

Jest tak nijaki i bezbarwny, że szkoda gadać...

Zgodzę się, że cała nasza klasa polityczna powinna być wymieniona, niestety na horyzoncie nic się "nowego" nie pojawia.

W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 10 luty 2015 - 18:09

Panie Panowie jedni tak inni tak wiem że nic nowego nie powiem wszystko zależy ile kto ma lat kto pamięta lata 80 miał kilkanaście ha starczyło na ciągnik komplet maszyn spokojnie sobie kupił tak pamiętam zrobił ojciec sąsiedzi itd ,teraz inne czasy demokracja czy jak to zwał mamy ciągniki zachodnie tylko kasy od lat kilku coraz mniej i co mnie po demokracji jak zdrowie tracę na myśleniu jak spłacać rachunki na czas a najgorsze nie widzę szans na poprawę naszego bytu nim nasi rządzący nie pomyślą że Polska graniczy ze wschodem i Białoruś Rosja Ukraina i inne mniejsze kraje to nasz rynek zbytu na kilkadziesiąt lat a jak nasi politycy skakają tylko że oni nic nie tracą pensje co miesiąc mają ,piszę w nerwach ale taka prawda a prezydent jakie nazwisko mnie wisi kto zostanie innej pocji niema tylko  musi współpracować z całym wschodem