nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Ecopiotr    106

1734, to, że we własnym wewnętrznym przekonaniu czujesz się w obowiązku chwalenia swojego pana, świadczy jedynie o charakterze i sposobie pojmowania otaczającego Cię świata. Poproś go o fundusze na zakup dwóch istotnych pozycji - "Gramatyka języka polskiego" oraz "Słownika ortograficznego", wtedy jako "prawdziwy Polak" będziesz miał szansę na napisanie postu w naszym polskim języku. Może Twój pan to doceni, zwalniając z obowiązku zbliżania się na kolanach i trzymania zdobyczy w zębach. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Odnośnie Dopłat

Naród polski zanosi do Brukseli w zębach np. 120zł

A dotacje EU to 100zł spróbuję to wyjaśnić bardziej obrazowo żeby wkońcu skończyły się te dyskusje ile to my dostajemy z Eu ile to rolnicy dostają z Eu.

 

Jestem niewolnikiem Pana i pracuję ciężko co miesiąc w zębach i na kolanach zanoszę memu Panu 120zł a pan mi oddaje 100zł i mówi co mam za te 100zł kupić i jak żyć.

A chwalę pana w okuł że pan mi dał 100zł jaki ten pan jest dobry bo przecież mógł mi dać mi tylko 50zł albo mniej. Pan jest naprawdę dobry i nie brak mi niczego.

 

Dlatego skończcie z tymi dopłatami bo to jest właśnie hipokryzja

 

1734, to, że we własnym wewnętrznym przekonaniu czujesz się w obowiązku chwalenia swojego pana, świadczy jedynie o charakterze i sposobie pojmowania otaczającego Cię świata. Poproś go o fundusze na zakup dwóch istotnych pozycji - "Gramatyka języka polskiego" oraz "Słownika ortograficznego", wtedy jako "prawdziwy Polak" będziesz miał szansę na napisanie postu w naszym polskim języku. Może Twój pan to doceni, zwalniając z obowiązku zbliżania się na kolanach i trzymania zdobyczy w zębach. Powodzenia!

 

Taka piekna sentencje napisales "You have the right to stand up and fight for things you belive in" i jako prawdziwy Polak czujesz sie w obowiazku w ten wlasnie sposob komentowac, demonstrowac swoje przekonania, wartosciowac ludzi! "swiadczy jedynie o charakterze i sposobie pojmowania otaczajacego Cie swiata". Życzę refleksji choć na chwilę.

Edytowano przez 1734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Na szczęście nad naszą wolnością czuwa KOD. Nawet wczoraj podczas debaty można było usłyszeć o ich heroicznej walce o polską demokrację, o tym jak się bardzo poświęcili i przejechali wiele setek kilometrów aby w Brukseli i Strasburgu zaprotestować przeciwko polityce Polskiego Rządu. Tymczasem reporterka Polsat News podczas relacji na żywo strzeliła gafę i zdemaskowała demonstrantów...    http://niezalezna.pl/75123-demonstracja-kod-w-brukseli-protestujacych-znam-osobiscie-unijni-urzednicy

 

wersja wideo

A tu komentarz Sawickiego i innych polityków

http://www.tvp.info/23657669/eurodeputowani-byli-zle-przygotowani-premier-wylozyla-na-stol-argumenty

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Sasinowi to za sam wygląd bandyty dałbym 25 lat do odsiadki .Na dodatek opowiada takie dyrdymały że głowa boli .Ja bym się spytał go w tym studiu czy długo uczył się na pamięć kartki od prezesa .Prawdę to powiedział Sawicki i jak nie lubię PSL to przyznam mu rację .Podsumowanie zaś było wyjątkowo trafne na koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Pada wątek mnie interesujący, więc dołączę się.

Kiedyś pisałam również o chęci uniezależnienia się od ue, czyli prosto ujmując skończenia pobierania dopłat.

Nie krytykuję innych, za to że biorą, bo jest taka sytuacja a nie inna (wszystko zdrożało), wielokrotnie tu i w innych tematach opisywana.

Ludzie po prostu uzależnili się od tych funduszy i na tym duża część nauczyła się opierać swoje budżety/coroczne wydatki.

Wiadomo to taki zastrzyk grosza. A żyjąc tylko z produkcji samej, na bieżąco wydaje się kasę.

 

Czy to nie jest takie wmawianie wszystkim wkoło, że bez dopłat ani rusz i nie da się prowadzić gospodarstwa.

 

Chciałabym dowiedzieć się, czy kiedy skończę zobowiązania kilkuletnie wobec arimr, nie podejmując jednocześnie nowych programów,  mogę zakończyć  współpracę z agencją? Przecież to chyba nie cyrograf.

Mogłabym przez te kilka lat tak zarządzać gospodarstwem i finansami, aby wystarczało na podstawowe potrzeby. 

Poza tym moją dewizą życiową jest ' zero kredytów', więc obciążeń brak.

 

Byłabym ogromnie dumna z tego

:)

Chęć wyzwolenia się z "opieki" ARiMR jest marzeniem wielu nie do końca "ściętych głów". Nie sposób przy tych wszystkich nakazach, zakazach i ograniczeniach czuć się prawdziwym właścicielem własnej ziemi.

Jako, że zbiory (w moim przypadku) pokrywają ledwie koszty produkcji, a po kosztach transportu sprzedaję ze stratą i jedynie dopłaty dają mi możliwość dalszego funkcjonowania, poszukałem innych możliwości - zioła.

Część, to zbiór z natury, ale mam też "poletko doświadczalne"- 2 ha krwawnika pospolitego. Wyłączyłem ten areał w zeszłym roku z dopłat. Jest jednak pewien problem - od 2005 był zgłaszany jako TUZ. Ta działka nie była w żadnym programie RS, tylko JPO i ONW (górskie), jak na razie nikt nie pokazał mi przepisu, który by mi takiej uprawy zabraniał/zezwalał, chociaż interpretacje innych przepisów skłaniają do opinii - nie wolno, bo TUZ, a do uprawy musiałem to poletko zaorać i obsiać. Inni, że skoro nie ubiegam się o dopłaty, to Agencji nic do tego.

Rzecz w tym, że jeśli ta uprawa okaże się opłacalna (tzn. +/- dopłaty do TUZ + ONW), to mógłbym ją rozszerzyć na kilka następnych ha.

Będzie się to wiązało z inwestycjami, ale nagrodą byłoby choć częściowe wyzwolenie spod "opieki" Agencji. Niestety (?) resztę ziem mam na NATURA 2000, co oznacza jedynie zbór z natury.  Czasem trzeba jej pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

.Drugie cenię sobie niezależność na swoim podwórku i nie muszę obawiać się kontroli UE oraz ewentualnej kary że wziąłem kasę a nie zrobiłem tego do czego się zobowiązałem .Mam prawdziwą wolność Tomku w swoim domu .Taki pis(kliwiec) jak ty to może mi co najwyżej skoczyć na wentyl w kole rowerowym :D Teraz pis(zcz) i tup  nogą a ja się śmieję .Za rok pójdziesz znów żebrać po unijne dopłaty 

 

Nie bierz się już facet za sprawy o których nie masz zielonego pojęcia bo się ośmieszasz. Tłumaczył ci jak wytyczne unijne pokrywają się z prawem polskim nie będę, ale dla własnej ciekawości wyjedz w pole termitem bez atestu i bez kursu chemizacyjnego. Jak cie złapie PIORN to powiedz ze mogą ci skoczyć na wentyl bo żadnej kasy nie bierzesz - dalszy ciąg opisz tu. Jak nie chce ci się czekać do wiosny to wywieź teraz przyczepę obornika na  pole, jak przyjedzie wydział ochrony środowiska to powiedz że żadne cross-compliance cię nie dotyczy i mogą ci naskoczyć - ciąg dalszy chętnie poczytamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Właśnie akko a trochę za dużo napisałaś na swój temat i ktoś życzliwy pomoże ci wyzwolić się z paru funciaków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Sasinowi to za sam wygląd bandyty dałbym 25 lat do odsiadki .Na dodatek opowiada takie dyrdymały że głowa boli .Ja bym się spytał go w tym studiu czy długo uczył się na pamięć kartki od prezesa .Prawdę to powiedział Sawicki i jak nie lubię PSL to przyznam mu rację .Podsumowanie zaś było wyjątkowo trafne na koniec

 

Tak, jest dokładnie jak mówi Sawicki. Są to ludzie nie powiązani z żadnymi partiami politycznymi, czystej krwi fachowcy, służbiści zatrudniani z wolnego naboru.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

152207_mapa-przedstawiajaca-rozmieszczen

lidl-porownanie-cen-1.jpg

Płacimy drożej za produkty gorszej jakości

 

lidl-porownanie-cen-1.jpgCzy w polskich sklepach zachodnich supermarketów sprzedaje się towary gorszej jakości?

To zadziwiające, ale większość ludzi nie słyszała nigdy o tym, ze zachodnie sieci supermarkety traktują nasz rynek tak jakby mieszkali tu głupsi ludzie, którzy zapłacą chętnie drożej za mniej i nie będą narzekać. Nadal większość czytających te słowa uzna, że opowiadanie o gorszych produktach oferowanych w Europie Wschodniej to tylko sfera domysłów. Okazuje się, że dyskryminujące praktyki względem Polaków potwierdził kiedyś w wywiadzie sam szef sieci Tesco.

Podczas rozmowy dla stacji BBC na temat marnowania żywności, do której doszło w 2013 roku, ówczesny szef korporacji Tesco, Matt Simister, przyznał, że klienci z Europy Wschodniej są mniej wybredni jeśli chodzi o oferowane im produkty. Zasugerował tym samym, że Polacy chętniej kupią towary z widocznymi defektami, na przykład pomarańcze czy cytryny bez idealnej skórki.

Biznesmen argumentował, że klienci w krajach takich jak Polska są po prostu mniej wymagający. Zachodni handlowcy szybko połapali się, że nie ma sensu dostarczać na nasz rynek towarów z najwyższej półki, albo w mniejszych opakowaniach i często drożej niż w swoich krajach macierzystych. Oczywiście ta plaga nie dotyczy tylko Tesco. Po prostu ich nieszczęsny prezes powiedział nieco za dużo. Tak samo robią praktycznie wszystkie koncerny handlowe obecne na kilku rynkach w Unii Europejskiej.

Swego czasu legendarny stał się w polskim Internecie pewien obrazek przedstawiający zestawienie kosztu zakupu tego samego rodzaju ciasteczek w sieci Lidl, kupionych w Polsce i w Holandii. Okazuje się, że w tym przypadku opakowania wyglądają tak samo, ale w holenderskim wydaniu jest więcej ciastek i kosztują mniej w przeliczeniu na cenę za kilogram. Nikt nie wie ile takich produktów obecnych jest na polskim rynku.

Podobny proces nastąpił też na rynku chemii gospodarstwa domowego. Okazało się, że sprzedawane w Polsce proszki do prana i inne specyfiki jak płyny zmiękczające, są zupełnie innej jakości i składu niż te oferowane klientom w Niemczech. Nic dziwnego, że mieszkańcy obszarów przygranicznych szybko połapali się, że z oferowaną w Polsce chemią jest coś nie tak i zaczął kwitnąć handel prawdziwą niemiecką chemią. To bardzo nie podoba się zagranicznym koncernom, które swego czasu lobbowały ustawę utrudniającą funkcjonowanie na rynku powstających jak grzyby po deszczu sklepów sprzedających tylko niemiecką chemię różnego rodzaju. Planowano utrudnić jej dystrybucję zwracając uwagę na brak polskich etykiet na niektórych z tych produktów.

Z drugiej strony trudno winić europejskie sieci handlowe, że racjonalizują swoją ofertę modyfikując ją aby maksymalizować zyski przy utrzymaniu oczekiwanego poziomu satysfakcji klientów. Skoro ustalono, że Polacy i tak wszystko kupią, byle było reklamowane, to nie ma powodu zabiegać o ich konsumenckie wybory w stopniu podobnym do tego jaki obowiązuje na zachodzie. Działa tutaj na nas z pewnością jakiś kompleks narodowy, który przez jednego z polskich polityków został nazwany „murzyńskością” Walkę z procederem różnicowania jakości oferty detalicznej dla mieszkańców nowych wschodnich krajów w UE, od dawna zapowiadała też Komisja Europejska. Kilka razy anonsowano potrzebę zbadania tego niekorzystnego z punktu widzenia konsumentów zjawiska, które można nazywać nawet ekonomicznym rasizmem, ale jakoś zabrakło w tym kierunku woli sprawczej. Może w tym kontekście warto się zastanowić czy nie staliśmy się przypadkiem eksploatowaną gospodarczo i niesuwerenną. kolonią Unii Europejskiej.

 

Tesco: do Europy Środkowo-Wschodniej wysyłamy „produkty drugiej kategorii”. Brytyjczycy kupują „śmietankę zbiorów”

 

 

Matt Simister, dyrektor zaopatrzenia w żywność sieci supermarketów Tesco, podczas posiedzenia komisji parlamentarnej Izby Lordów, przyznał, że do Europy Wschodniej wysyłane są „produkty drugiej kategorii”. Informację podała brytyjska stacja BBC News.

Sprawa wypłynęła na forum Izby Lordów. Komisja badała problem marnowania i wyrzucania żywności. Tesco jednak odpiera zarzuty. Simister zapewnił komisję, że jego firma rozwiązuje sprawę w prosty sposób. W Wielkiej Brytanii klienci nie są skłonni kupować produkty, które ich zdaniem nie są w idealnym stanie. Jak podkreślił Simister, Brytyjczycy kupują jedynie „śmietankę zbiorów”. Odwrotnie niż klienci z Europy Środkowo-Wschodniej.

 

http://niezlomni.com/?p=25835 http://wolnemedia.net/gospodarka/placimy-drozej-za-gorszej-jakosci-produkty/

http://www.fronda.pl/a/zobacz-ktora-siec-handlowa-placi-podatki-w-polsce,33339.html

rep.jpg

 

mapaParafii.png

 

Mapa przedstawiająca rozmieszczenie Parafii w Polsce :)

 

 

Mocne końcowe przemówienie B.Szydlo. Wygrała a tchórzliwa PO na łopatkach. (W Kuczyński)

 

Jeżeli to prawda, że europosłowie PO znowu wyszli z sali to już nic nie otworzy ich trumny. (J Kużniar)

 

jeżeli wrogowie pisu tak mówią to nic nie trzeba już dodawać

 

wielka fala życzliwości wobec Polski w mediach społecznościowych w eu smile.png

Jak bym słyszał lektora PKF z lat 50-tych PRL-u ...

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Sukces jak  Chruszczowa w Ameryce

Dzis  bardziej od TVP  jest wiarygodna Trwam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wygrała? Szkoda, że nie odpowiadała na pytania. Jak np. na to czy jeśli komisja Wenecka uzna ustawę o TK czy inne za nie właściwe to czy podporządkują się temu. Okazała się też hipokrytką. Mówiła w swoich wystąpieniach, że Polska jest za unią itd. A biła brawa gdy wypowiadali się eurosceptycy mówiący o zburzeniu unii.

A teraz z innej beczki. Rząd ogłosił przetarg na 20 nowych limuzyn o długości ponad 5 m i mocy ponad 400 KM. Kilkuletnie a 8 już im nie wystarczą. Pisowska władza chce się wozić nowymi furami pewnie niemieckimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A niech się wożą ,przecież wozem drabiniastym nigdzie nie dojada , szkoda ze nie polskimi ,lecz to juz zaszlości starych rządów ,które prywatyzowały i sprzedawały za bezcen Polski przemysl ,wiec co pozostaje kupic niemieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mapaParafii.png

 

Mapa przedstawiająca rozmieszczenie Parafii w Polsce :)

 

Jak bym słyszał lektora PKF z lat 50-tych PRL-u ...

Widzisz do czego to doszło, więcej sklepów z pod jednej marki w którym nie chciał byś aby ktoś z twojej rodziny pracował niż kościołów w Katolickim Kraju.

Nie ma się co dziwić, że kiedyś straszono dzieci słowami ,,jak nie będziesz się uczył, to będziesz świnki pasł,, a dzisiaj ,,jak nie będziesz się uczył będziesz pracował w biedronce,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Niedawno pokazywali gabinet naczelnego policjanta i darli japy że bizantyjski przepych a tu masz. Choć ten nowy lokator chyba nie do końca wiedział po co te systemy montowano, a jak się czegoś nie rozumie to się tego boi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak Komorowski wszystko zabralł to musieli uzupełnić wyposażenie


Sasinowi to za sam wygląd bandyty dałbym 25 lat do odsiadki .Na dodatek opowiada takie dyrdymały że głowa boli .Ja bym się spytał go w tym studiu czy długo uczył się na pamięć kartki od prezesa .Prawdę to powiedział Sawicki i jak nie lubię PSL to przyznam mu rację .Podsumowanie zaś było wyjątkowo trafne na koniec

 

Widzisz nie oceniaj po wyglądzie bo Ciebie też tak ocenią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

staszek  jak nie rozumiesz co ludzie piszą  to nie komentuj , bo się wydaje że masz  niesprawną głowę 

tata i mam na ferie nie wysłali , to nie udawaj dorosłego  :D

uzupełnić to Ty musisz , braki w czytaniu ze zrozumieniem  ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak teraz to wozami drabiniastymi jeździć nie będą. Ale jak by PO kupowało dopiero by było. Nowy komendant krytykował Bizancjum a tu proszę. Nowe fury po 400 KM jak by te co teraz mają jakieś stare były. Kopacz i Tusk jeździli ostatnim modelem Audi a 8 góra 5 lat jak model jest w produkcji.  Dla PiS owskich dygnitarzy widać za słaby bo Szydło jeździ Mercedesem s. Dorwali sie do koryta to co se będą żałować teraz ich kolej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

to się nazywa ''dobra zmiana '' ,  czyli   - TERAZ MY 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale biedronka płaci podatek

Chodzi o to że właśnie nie płaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj