Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11738 odpowiedzi na ten temat

#2241 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 12 grudzień 2015 - 16:08

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Widzisz akko pomysły masz może i nie głupie ale do realizacji nie łatwe. Ty nie lubisz PiS ,a ja nie cierpię tej złodziejskich partii PO PSL. Nie wiem co wniesie PiS ,ale chociaż ludzie przepedzili te pijawki z PO
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 21:07
  •  

#2242 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 16:11

Jasne a najlepiej rękami kolegów z PSL przez akcje owoce w szkole gdzie upychano zgnite jabłka co na wino mogły by jedynie iść i szklanka mleka z mycia lini technologicznych to by wam pasowało jakbyś nie pamiętał to nawet Jaruzelski przed śmiercią pojednał się z Bogiem obrzydliwe co ? Jeszcze się Kopaczowej nie skończyły pieniądze na pisanie tych głupot ? A zassiłki suszowe to też pewnie PiS wymyślił żal mi takich ludzi jak Wy

Zapomniałeś jeszcze dodać, że książki nie będą po polsku. Jedzenie zepsute lub z padliny. A zamiast lekarzy i pielęgniarek przyjdą znachorzy. Żałować to możesz siebie bo tylko się ośmieszasz takim pisaniem.

Po ogłoszeniu embarga na jabłka. Moja firma zaczęła je kupować na giełdzie owocowo warzywnej. Każdy pracownik chętnie zjada i wcale nie są zgnite. Ale co może o tym wiedzieć wyznawca PiSu z klapkami na oczach. Poza tym PSL z sadownikami czy mleczarzami ma nie wiele wspólnego. Bo jak Sawicki powiedział w kontekście strajków rolniczych woli rozmawiać z biznesmenami niż z frajerami.

#2243 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 16:12

Może być i mniej ale np taki pogrzeb czy ślub nie powinien kosztować przy tych 3% więcej niż 100 zł (to i tak dużo) .Przecież nie powiesz mi że w pracy za godzinę stania dostaniesz 100 zł bo ja takiej nie znam w Polsce by tyle dostawał normalny pracownik .Msza czy chrzciny to po 25 zł powinny góra być .Z tego co się orientuje to za ślub krzyczą sobie po 600 i więcej zł .To jest dla mnie patologia

Wiesz jak jest np w Kanadzie?

Idzie kościelny zbiera koperty każda jest podpisana ,kto ile.... następnie kase przejmuje rada parafialna ,liczy i wpłaca na konto nie ksiedza ale parafi a ksiądz ma płacone na godzine.

600 za ślub ???  To jak za darmo... U  nas krzyczą 1500 a spróbuj nie dać..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2244 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 16:38

Jak widziałem w Kanadzie to koperty faktycznie były i to jet batdzo dobre bo nikt nie plotkuje ile Kowalski dał. Natomiast żadna z nich nie była podpisana. Co do reszty to nie mam wiedzy ale jeśli jest  tak jak piszesz to ma jak najbardziej sens. Dla pożądku w kościele powinny być gwrantowane minimalne ceny za posługę a jak ktoś ma wolę grubiej dać, to proszę bardzo.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#2245 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 16:42

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Co do księży to wnerwiajace są ich te cenniki bo to dla mnie żałosne...ale zdarzają się jeszcze parafie gdzie nie ma cenników i ludzie płacą tyle co chcą i co są w stanie zapłacić. Ulman widzę typowy wyborca Nowoczesnej, niestety jednak w całej zachodniej cywilizacji są wysokie socjalne i porównując obecna Polskę to jesteśmy daleko daleko w tyle.

#2246 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 12 grudzień 2015 - 16:43

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Kiedyś mój kuzyn skarbnik strażaków z OSP poszedł dać do księdza na mszę o opiekę boską dla strażaków .Chciał by msza była na sumie .Na mszę było przeznaczone 500 zł .Ksiądz odpowiedział mu że to mało by on mógł odprawić to na sumie .Kuzyn powiedział mu wprost by nierób poszedł i znalazł zajęcie gdzie za godzinę stania dostanie 500 zł .Jak nie chce to łaski bez .Wiadomo jak już zobaczył kasę w ręce to w końcu się zgodził bo łapczywy i bał się że zarobek mu przejdzie koło nosa .Pewnie liczył że jak jest 70 strażaków to tysiące zł mu zapłacą :D

#2247 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 16:48

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? I przez takich pazernych księży ludzie odwracają się od Kościoła...w mojej parafii tez jest taki ksiądz niestety

#2248 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 12 grudzień 2015 - 16:56

Wiesz jak jest np w Kanadzie?

Idzie kościelny zbiera koperty każda jest podpisana ,kto ile.... następnie kase przejmuje rada parafialna ,liczy i wpłaca na konto nie ksiedza ale parafi a ksiądz ma płacone na godzine.

600 za ślub ???  To jak za darmo... U  nas krzyczą 1500 a spróbuj nie dać..

Podobnie jest w USA z tego co wiem od sióstr moich 

#2249 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 17:08

Co do księży to wnerwiajace są ich te cenniki bo to dla mnie żałosne...ale zdarzają się jeszcze parafie gdzie nie ma cenników i ludzie płacą tyle co chcą i co są w stanie zapłacić. Ulman widzę typowy wyborca Nowoczesnej, niestety jednak w całej zachodniej cywilizacji są wysokie socjalne i porównując obecna Polskę to jesteśmy daleko daleko w tyle.

Żadnej tam Nowoczesnej . Od urodzenia głosuję na Korwina

#2250 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 17:17

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? W sumie mogłem się pomylić, wybacz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2251 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 18:40

Staszek, a twoje dzieci piły to mleko?

Nie nawet kot nie chciał tego syfu

Zapomniałeś jeszcze dodać, że książki nie będą po polsku. Jedzenie zepsute lub z padliny. A zamiast lekarzy i pielęgniarek przyjdą znachorzy. Żałować to możesz siebie bo tylko się ośmieszasz takim pisaniem.

Po ogłoszeniu embarga na jabłka. Moja firma zaczęła je kupować na giełdzie owocowo warzywnej. Każdy pracownik chętnie zjada i wcale nie są zgnite. Ale co może o tym wiedzieć wyznawca PiSu z klapkami na oczach. Poza tym PSL z sadownikami czy mleczarzami ma nie wiele wspólnego. Bo jak Sawicki powiedział w kontekście strajków rolniczych woli rozmawiać z biznesmenami niż z frajerami.

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zmień dilera albo bierz połowę bo to co napisałeś nie ma nic wspólnego z moim postem

Uwaga  - tłumacze i objaśniam.  O ile mi wiadomo w budzecie sie nie przelewa więc nie ma konieczności wydawania 500 Pln na cokolwiek byle wydać. Racjonalne wydatki ponoszone są w celu osiągnięcia zamierzonego efektu a skoro wiadomo że takowy nie jest mozliwy to jest to wywalenie kasy w błoto.

Napisałem że dziadki będą dealować farmaceutyki dzieciom a nie wnukom. Jeśli mamy seniora 75+ to jet wielce prawdopodobne że ma dzieci np.50-55+ które też mogą cierpieć na podobne dolegliwości. Poza wszystkim może mieć przy sobie seniorkę w wieku 70+ której darmocha nie bedzie przysługiwać więc jest naturalna pokusa do nadużyć.

Wiadomo że kiedyś górnicy i kolejarze mieli darmowe deputaty węgla które przekraczały ich potrzeby  i z lubością je odsprzedawali. Handel odbywa się też `fakturami za paliwo rolnicze gdy ktoś nie wypala całości limitu mu  przysługującego więc prosze dopuść myśl o operatywności seniorów i nie mów że tak nie bedzie. 

To idąc Twoim tokiem rozumowania dopłat też nie powinno być bo część tylko uprawia aby brać dopłaty a nic ta ziemia nie produkuje albo kto inny bierze dopłaty a kto inny uprawia czy to jest ok Twoim zdaniem to też są nasze pieniądze a państwo sobie je tak lekką ręką rozdaje

Kiedyś mój kuzyn skarbnik strażaków z OSP poszedł dać do księdza na mszę o opiekę boską dla strażaków .Chciał by msza była na sumie .Na mszę było przeznaczone 500 zł .Ksiądz odpowiedział mu że to mało by on mógł odprawić to na sumie .Kuzyn powiedział mu wprost by nierób poszedł i znalazł zajęcie gdzie za godzinę stania dostanie 500 zł .Jak nie chce to łaski bez .Wiadomo jak już zobaczył kasę w ręce to w końcu się zgodził bo łapczywy i bał się że zarobek mu przejdzie koło nosa .Pewnie liczył że jak jest 70 strażaków to tysiące zł mu zapłacą :D

No często tak bywa jacy parafianie taki ksiądz ale nie mierz wszystkich swoją miiarą są księża co za 10 pln mszę odprawią

#2252 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 18:43

hubertuss  - po prostu przelicytowałes jego bzdury i się obraził. :lol:

Kolego Staszek 131415 jak hubertuss nie załapał to może wytłumacz co miałeś na myśli bo ja też podobnie to odebrałem

Dopłaty finalnie powinny zostać zlikwidowane to prawda. Na ten moment powinny być powiazane z produkcją.  Najmniej patologiczne byłyby dopłaty do tony sprzedanego produktu bo skończyłaby się fikcja egzystencji i produkcji na glebach  nadających się do zalesienia. Wiadomo jednak za naszym socjalistycznym  ministrem rolnictwa że  "dopłaty mają również wymiar socjalny" 

Edytowany przez Ulman, 12 grudzień 2015 - 19:06.

#2253 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 19:16

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Jeśli ktoś ma produkcję zwierzęca i skarmia zboże we własnym zakresie to jak mu dasz dopłaty? Druga kwestia niektórzy rolnicy mają ziemię klasy 3 a niektórzy ziemię klasy trochę 4 ale reszta to 5 i 6 i co wtedy? " Sorry taki mamy klimat"?

#2254 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 19:24

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zmień dilera albo bierz połowę bo to co napisałeś nie ma nic wspólnego z moim postem

Roztoczyłeś katastroficzną wizję zgniłych jabłek i czegoś mleko podobnego. Czym to niby raczono dzieci w szkołach. To dodałem ci jeszcze pozostałe elementy. żeby do twojej bajki pasowało. Nawet się nie dziwię, że nie załapałeś sarkazmu z jakim to napisałem. Przecież wierzysz we wszystko co ci PiS mówi. To czego się spodziewać.

Prawdopodobnie w marszu w Warszawie udział wzięło około 50 tys osób. Sam się zdziwiłem. Teraz Kaczyński zobaczy, że nie tylko PiS ma monopol na manifestacje. PiS już na pewno aktyw zbiera na jutro. Ale czy zdołają to przebić? Mogą się zdziwić. Tak jak zdziwiła się PO, gdy straciła władzę tak PiS i Duda mogą się pewnego dnia zdziwić.

Edytowany przez hubertuss, 12 grudzień 2015 - 19:27.

#2255 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 19:29

@kaj Dopłaty do produktu finalnego tak jak już pisałem.

Oczywiście że "taki mamy klimat". Jak świat światem tam gdzie była dobra ziemia tam były bogate gospodarstwa a tam gdzie były "pioski" tam było dziadostwo. Wbrew logice socjalistycznej jest to całkowicie naturalne i normalne gdzieś tak od kilku tysiecy lat.

Edytowany przez Ulman, 12 grudzień 2015 - 19:31.

#2256 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 19:37

Jakies trole wyprowadziły dyskusje na zelazny temat dopłat 

sprytnie unikajac dzisiejszych mahifestacji 

GRATULUJE

#2257 Share kkjj

kkjj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 20:00

@kaj Dopłaty do produktu finalnego tak jak już pisałem.

Oczywiście że "taki mamy klimat". Jak świat światem tam gdzie była dobra ziemia tam były bogate gospodarstwa a tam gdzie były "pioski" tam było dziadostwo. Wbrew logice socjalistycznej jest to całkowicie naturalne i normalne gdzieś tak od kilku tysiecy lat.

@Ulman, Dopłaty do produkcji były w początkach systemu dopłat i na pewno nie wrócą szybko. A zapewne nigdy. Rolnicy w Polsce nieznający podstaw idei stojącej za dopłatami często krzyczą o dopłatach do produkcji nie mając niestety świadomości jak katastroficzne w skutkach były (by) to dopłaty. A nie trzeba wykazywać się dużą inteligencją by to zrozumieć.

Przy dopłatach do produkcji powstają okropne górki (nadwyżki) produktów rolnych (problem Amerykanów), których nie ma kto kupować. Amerykanie z tego powodu dotują eksport towarów rolnych poza swój kraj. Cena produktów rolnych drastycznie spada z powodu nadprodukcji. Ale rolnika to nie interesuje, bo on ma dopłatę do produkcji, a że  nikomu nie trzeba tyle cukru, mleka itd., to co go to obchodzi? On dalej będzie zwiększał produkcję, bo mu się to opłaca (ma dopłaty, do produktów, więc maksymalizuje ich produkcję). Unia Europejska już kiedyś tę kuriozalną sytuację dopłat do produkcji przerabiała z katastrofalnymi skutkami (Polska nie była wówczas w UE).

Maksymalizacja produkcji odbywa się kosztem środowiska (roślin i zwierząt). Rolnicy wówczas nie szczędzą na opryskach i nawozach i nierzadko przekraczają znacznie zalecane dawki. Podobnie w przypadku chowu zwierząt, gdzie liczy się ilość, a nie jakość (dopłata do produkcji). Są to złe dopłaty i wątpię by kiedykolwiek wróciły.

Idea dopłat zmierza w przeciwną stronę. W stronę ekologii. Płatności z tytułu praktyk rolniczych korzystnych dla klimatu i środowiska (płatność za zazielenienie) i kar za niestosowanie się do tych praktyk (nadprodukcję - uprawę na zbyt dużym obszarze gospodarstwa). Czyli zmuszamy dopłatami do upawy traw, a de facto karzemy za nadprodukcję produktów rolnych.

#2258 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 20:02

Roztoczyłeś katastroficzną wizję zgniłych jabłek i czegoś mleko podobnego. Czym to niby raczono dzieci w szkołach. To dodałem ci jeszcze pozostałe elementy. żeby do twojej bajki pasowało. Nawet się nie dziwię, że nie załapałeś sarkazmu z jakim to napisałem. Przecież wierzysz we wszystko co ci PiS mówi. To czego się spodziewać.

Prawdopodobnie w marszu w Warszawie udział wzięło około 50 tys osób. Sam się zdziwiłem. Teraz Kaczyński zobaczy, że nie tylko PiS ma monopol na manifestacje. PiS już na pewno aktyw zbiera na jutro. Ale czy zdołają to przebić? Mogą się zdziwić. Tak jak zdziwiła się PO, gdy straciła władzę tak PiS i Duda mogą się pewnego dnia zdziwić.

To nie są wizje tylko patologie które powstały za czasów PO-PSL a co to byłeś tam liczyłeś?Fajna pogoda to sobie ludzie na spacer wyszli i kilku nawiedzonych i opłaconych prze Petru sobie pokrzyczało ot i cały protest dodatkowo media nakręcają temperaturę co do dopłat to nie powinno ich być w ogóle żywności jest za dużo a dopłaty spowodowały by jeszcze większy spadek cen

#2259 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 20:11

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? kkjj dużo racji, dopłaty do produkcji często nie są dobrym rozwiązaniem bo spowodują nadprodukcje i spadek cen rynkowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2260 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 20:23

Jak dzieci staszka miały pić to mleko, jak on sam jeszcze dzieckiem jest :lol: spójrzcie czasem w profil...