Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11641 odpowiedzi na ten temat

#2221 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 11:40

A komu te 500zł dać może na tworzenie nowych miejsc pracy? Myślisz że lekarz dziadkowi przepisze leki na ząbkowanie? Ludzie myślcie trochę a nie takie bajki piszecie

Uwaga  - tłumacze i objaśniam.  O ile mi wiadomo w budzecie sie nie przelewa więc nie ma konieczności wydawania 500 Pln na cokolwiek byle wydać. Racjonalne wydatki ponoszone są w celu osiągnięcia zamierzonego efektu a skoro wiadomo że takowy nie jest mozliwy to jest to wywalenie kasy w błoto.

Napisałem że dziadki będą dealować farmaceutyki dzieciom a nie wnukom. Jeśli mamy seniora 75+ to jet wielce prawdopodobne że ma dzieci np.50-55+ które też mogą cierpieć na podobne dolegliwości. Poza wszystkim może mieć przy sobie seniorkę w wieku 70+ której darmocha nie bedzie przysługiwać więc jest naturalna pokusa do nadużyć.

Wiadomo że kiedyś górnicy i kolejarze mieli darmowe deputaty węgla które przekraczały ich potrzeby  i z lubością je odsprzedawali. Handel odbywa się też `fakturami za paliwo rolnicze gdy ktoś nie wypala całości limitu mu  przysługującego więc prosze dopuść myśl o operatywności seniorów i nie mów że tak nie bedzie. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 13:47
  •  

#2222 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 12:05

A komu te 500zł dać może na tworzenie nowych miejsc pracy? Myślisz że lekarz dziadkowi przepisze leki na ząbkowanie? Ludzie myślcie trochę a nie takie bajki piszecie

Jak to komu dać dzieciom. 500 zł do ręki rodzica to jest czysty populizm. A można za tą kasę kupić obiady w szkole każdemu uczniowi, tak samo śniadania. To żaden problem. Tak samo jak zakup podręczników jak za komuny w szkole dawali. Zatrudnienie pielęgniarki, lekarza, dentystki. Dofinansowanie internatów itd. Kasa faktycznie poszła by na dzieci a przede wszystkim ich edukację. A nie na potrzeby rodziców. Którzy wcale nie muszą tej kasy na dzieci wydać. Ale jest to kiełbasa wyborcza. Na zachodzie rozdają zasiłki i mają problem z emigrantami. PiS robi wszystko by pójść tą drogą.

Te leki to tez propaganda. Oczywiście może być jak pisze @konrad82. Bo żaden problem poprosić u lekarza by przypisał coś darmowego młodszemu choremu. Z tym, że te darmowe będą te dzisiaj najtańsze. Te droższe będą jeszcze droższe i bilans się wyrówna. Następna kiełbasa wyborcza dla socjalnego proletariatu jaki głosuje na PiS.

#2223 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 12 grudzień 2015 - 12:38

akko te artykuły dotyczą PO

To oczywiście PO negowało przez 8 lat wybory a nie PIS :D To PO nie przychodziło na obrady dotyczące bezpieczeństwa Polski :D To oczywiście PO próbowało tworzyć równoległe państwo nie uznając legalnie wybranych władz :D Większych durnot i wypocin jak np pisze taki idiota staszek131415 to nie czytałem .Typowy moher od Rydzyka z pustostanem umysłowym .Do tego dochodzi zamykanie bez podstaw ludzi przez Ziobrę bez braku dowodów i fabrykowanie ich przez Kamińskiego na żądanie zbawiciela Jarka .Ciekawe jak tym co tak szczekają na stare rządy pisiory zaczną odbierać ziemię którą nabyli przez ostatnie lata od państwa i zaczną ich wsadzać do pierdla bo uznają że dawali łapówki .Gdzie wtedy będziecie ? Ile z tych babek i dziadków co tak drą ryje i peny pochwalne Rydzyka i zbawicieli pisowskich jednocześnie wszędzie daje łapówki .Nie od dziś wiadomo że 90 % z nich to byli komunistyczni czciciele co wyrządzili w życiu dużo złego w tamtych czasach a teraz próbują u Rydzyka kupić odpusty na życie wieczne .

#2224 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 12:42

W tym coś jest. Ojciec ma znajomego który za młodu takie numery odstawiał, że szok. Alkohol, orgie itd. Dzisiaj pierwszy w kościele klęka w PiS wierzy i w zamach pod Smoleńskiem też. Prokurator stanu wojennego z PiS jako pierwszy obrońca sprawiedliwości w tej partii to następny przykład.

#2225 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 12:54

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Janusz Wojciechowski PZPR-owski sędzia i Urszula Krupie pracownica Rydzyka dostali za to w podziękowaniu stanowiska w Brukseli .Na tą pustą babę głosowało w wyborach 8 tyś osób a teraz ona będzie siedzieć w parlamencie EU który podobno jest taki zły według moherów i pobierać 8 tys. euro miesięcznie .PIS wycofało też w trybie pilnym z ETO przedstawiciela Polski i na to miejsce wsadziło Wojciechowskiego który będzie dostawał 20 tys. euro miesięcznie przez 6 lat bo tyle trwa tam kadencja .EOT to Europejski Trybunał Obrachunkowy

#2226 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 12 grudzień 2015 - 13:38

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? akko widzę zagorzały fan PO...a wydawales się spoko człowiekiem. Powtórzę jeszcze raz...ciągle gadacie o tym obietnicach PiS ale taka jest prawda ,że większość ludzi nie głosowała na te obiecanki ,a tylko chciała "wziąć za mordę PO" i odsunąć od władzy. Bynajmniej większość ludzi których znam tak właśnie chciała zrobić. TK to wymysł komunistyczny...z resztą w Polsce prawi to mieszanka komuny i kapitalizmu tylko elita rządząca po 89' wybrała sobie przepisy które jej pasowały najbardziej i zostawiła. Komunizm w Polsce będzie panował póki żyją ludzie z tamtej epoki, niestety taka prawda. Zmiany przyjdą kiedy ludzie się zmienia. Hmmm mówicie tak o ludziach w partiach którzy byli "kims" za komuny ,a taka prawda ,że nawet Angela Merkel była w młodzieżowkach komunistycznych.
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

#2227 Share jmarek

jmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 14:07

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? https://i.ytimg.com/...Y/mqdefault.jpg

#2228 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 14:29

W tym coś jest. Ojciec ma znajomego który za młodu takie numery odstawiał, że szok. Alkohol, orgie itd. Dzisiaj pierwszy w kościele klęka w PiS wierzy i w zamach pod Smoleńskiem też. Prokurator stanu wojennego z PiS jako pierwszy obrońca sprawiedliwości w tej partii to następny przykład.

Bo kiedyś była moda na nie wiarę a teraz jest moda na wiarę... i pod przykryciem chrześcijaństwa..... Rzygać się chce...

#2229 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2015 - 14:30

Nie wiem czy właściwy temat,ale może wiecie kiedy można spodziewać się dopłat do gruntów?

#2230 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 14:34

kwiecień - czerwiec.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2231 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2015 - 14:36

Tak późno? zawsze w Listopad-Grudzien były

#2232 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 14:37

akko widzę zagorzały fan PO...a wydawales się spoko człowiekiem. Powtórzę jeszcze raz...ciągle gadacie o tym obietnicach PiS ale taka jest prawda ,że większość ludzi nie głosowała na te obiecanki ,a tylko chciała "wziąć za mordę PO" i odsunąć od władzy. Bynajmniej większość ludzi których znam tak właśnie chciała zrobić. TK to wymysł komunistyczny...z resztą w Polsce prawi to mieszanka komuny i kapitalizmu tylko elita rządząca po 89' wybrała sobie przepisy które jej pasowały najbardziej i zostawiła. Komunizm w Polsce będzie panował póki żyją ludzie z tamtej epoki, niestety taka prawda. Zmiany przyjdą kiedy ludzie się zmienia. Hmmm mówicie tak o ludziach w partiach którzy byli "kims" za komuny ,a taka prawda ,że nawet Angela Merkel była w młodzieżowkach komunistycznych.

Nie jestem za PO i nigdy nie byłem .Raczej liczyłem że Kukiz co mądrego zrobi ale okazał się pisowcem i lizo butem Jarka .Jestem w dużej mierze za tym by pierwsze miejsce miała własność prywatna .Pozbawił bym górników /gliniarzy i wojskowych tych przywilejów wczesnych emerytur bo takie coś to chyba tylko w PL istnieje .W żadnym normalnym kraju z tym się nie spotkałem.Jestem też zwolennikiem niskich podatków bez żadnych odpisów i z surowym karaniem uchylających się .Jestem za opodatkowaniem Kościoła na zasadzie że jeśli ktoś deklaruje się jako wierzący to płaci np 3% dodatkowego podatku do powiedzmy 14% podstawowego.Wtedy ustalany jest cennik ile co kosztuje w kościele bo nie czarujmy się ale za Bóg zapłać to kościół dawno już nie wykonuje żadnej posługi .Po prostu wkurza mnie jak ktoś kto wierzy pisiorom opowiada dyrdymały .Dla mnie na dzisiaj w Polsce to jest totalne szambo jeśli idzie o politykę .Jedno jest pewne muszą wymrzeć te starte dziady co są z minionej epoki (nie zależnie z jakiej partii) by dopiero coś się zmieniło .TK powinno być wybierane w wyborach powszechnych .Prezydent powinien być tak wybierany jak to jest u Niemca na kadencję 4 lata i 3 miesiące .Co do Angeli Merkel to widać teraz najdobitniej jej komunistyczną przeszłość jak i innych komunistów w UE .Niedługo Niemcy ją pogonią i tą jej partię .Dawanie po 500 zł na dzieci przez PIS uważam za błąd .Znam masę przykładów patologicznych rodzin które przeznaczą to na wino patykiem pisane a nie na dzieci które po pijaku zrobią .Takim rodzinom to powinno się przyznawać bony żywnościowe w tej kwocie z wyraźnym zaznaczeniem że nie może być kupowany na nie alkohol.Zresztą najwięcej patologi w życiu to spotkałem na byłych PGR i w cygańskich slamsach które są np w Tarnowie ,Nowym Sączu ,Maszkowicach koło Łącka .Normalne rodziny owszem należycie wykorzystają te 500 zł ale ich przecież pis określa mianem ,,burżuj" i mówi że im się to nie należy .Tylko taka zdrowa normalna rodzina może dać coś dobrego bo patologiczna to wychowa kolejną patologię

Edytowany przez akko, 12 grudzień 2015 - 14:54.

#2233 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 14:44

Z tym 3% podatkiem na Kościół to troche przesadziłeś...

#2234 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 14:46

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Binek jak widze ty jadem nie plujesz . Co ty wiesz Ty nie musiałeś z zomo chodzić po ukicach i modlić się żeby nikomu nie odbiło Ja musiałem bo byłem w wojsku jak zajezdnia strajkowała . Gdzie ty byłeś żeby kogoś od pętaków wyzywaś . A nasi staży dobrze sobie żyli I żyją. Widze że chcecie zadymy to ją będziecie mieli .Ja tylko chcę nirmalnie żyć w normalnym kraju. I wcale nie byłem za PO A prezydęt powinien być dla wszystkich Polski .
A z tą pracą nie przesadzaj Na jedno stanowisko pracy było 3 pracowników

#2235 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 14:55

Jak to komu dać dzieciom. 500 zł do ręki rodzica to jest czysty populizm. A można za tą kasę kupić obiady w szkole każdemu uczniowi, tak samo śniadania. To żaden problem. Tak samo jak zakup podręczników jak za komuny w szkole dawali. Zatrudnienie pielęgniarki, lekarza, dentystki. Dofinansowanie internatów itd. Kasa faktycznie poszła by na dzieci a przede wszystkim ich edukację. A nie na potrzeby rodziców. Którzy wcale nie muszą tej kasy na dzieci wydać. Ale jest to kiełbasa wyborcza. Na zachodzie rozdają zasiłki i mają problem z emigrantami. PiS robi wszystko by pójść tą drogą.

Te leki to tez propaganda. Oczywiście może być jak pisze @konrad82. Bo żaden problem poprosić u lekarza by przypisał coś darmowego młodszemu choremu. Z tym, że te darmowe będą te dzisiaj najtańsze. Te droższe będą jeszcze droższe i bilans się wyrówna. Następna kiełbasa wyborcza dla socjalnego proletariatu jaki głosuje na PiS.

Jasne a najlepiej rękami kolegów z PSL przez akcje owoce w szkole gdzie upychano zgnite jabłka co na wino mogły by jedynie iść i szklanka mleka z mycia lini technologicznych to by wam pasowało jakbyś nie pamiętał to nawet Jaruzelski przed śmiercią pojednał się z Bogiem obrzydliwe co ? Jeszcze się Kopaczowej nie skończyły pieniądze na pisanie tych głupot ? A zassiłki suszowe to też pewnie PiS wymyślił żal mi takich ludzi jak Wy

#2236 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 15:00

Z tym 3% podatkiem na Kościół to troche przesadziłeś...

Może być i mniej ale np taki pogrzeb czy ślub nie powinien kosztować przy tych 3% więcej niż 100 zł (to i tak dużo) .Przecież nie powiesz mi że w pracy za godzinę stania dostaniesz 100 zł bo ja takiej nie znam w Polsce by tyle dostawał normalny pracownik .Msza czy chrzciny to po 25 zł powinny góra być .Z tego co się orientuje to za ślub krzyczą sobie po 600 i więcej zł .To jest dla mnie patologia

#2237 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 12 grudzień 2015 - 15:12

Widzicie ilu Was tu jest, tyle różnych opinii. Do sejmu szlachto nie nadajecie się.

A ile trzeba mieć w sobie pokory, aby znieść pewne rzeczy nie zgodne z własnymi racjami dla dobra wyższego. To odnośnie lizo buta Kukiz15. Tak to rozumiem. Kompromis. Naiwne jest myślenie, że zdoła przeforsować swoje postulaty. Nie w tym rzecz. Jest po to, aby wskazywać nieprawidłowości od strony zwykłego człowieka, patrioty. Obrażanie, poniżanie to domena prostactwa. Na człowieka mądrego nie działa.

Rok temu ksiądz potrącił znajomą 26 lat na przejściu dla pieszych, gdy wracała z pracy. Uraz kręgosłupa, który promieniuje na nogą, tak że w pracy czasem z bólu musi się zwalniać jednocześnie nie wiedząc czy zdoła autem dojechać. Jest samotną matką z 3 małych dzieci. Prawnik odradził jej roszczeń wobec księdza, ponieważ takowyż nie wykazuje dochodów (katechetą nie jest). Liczyć może tylko na ubezpieczalnie. Ksiądz obiecał jej, że odwiedzi ją w lutym i wesprze ewentualnie z caritasu...ale nic.

Poza tym, gdyby przyjęła taki dar i on wykazałby ten dowód, automatycznie otrzymałaby mniej z ubezpieczalni. Tak twierdzi.

Bezkarność księży jest nie w porządku czy prawnik do kitu?

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#2238 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 15:20

@akko, jak dziadki wymrą to się i tak niewiele zmieni. Wiele młodszych osób już jest tak przesiąknięta teoriami spiskowymi że ciąg dalszy będzie napewno. P(ISIS).jest partią zrzeszającą frustratów nieudaczników i typowo socjalny elektorat. Umiejętnie i uporczywie wskazują podmiotowo czemu jełopom jest żle i gdzie sa wrogowie - Smoleńsk, Rosja, Niemcy, banki , markety, koncerny, media, służby specjalne oraz oczywiście, żydzi, masoni emigranci itd. Słowem przekonują ludność jak jest żle a potem dostarczają siebie jako lekarstwo na te lęki. 

@Staszek131415 ty robisz jaja czy jekiś rozhisteryzowany jesteś? Jak się ktoś nie zgadza to od razu przejaskrawiasz - zgniłe jabłka, popłuczyny mleczne widzisz układ PSL.......Eeeechh, . bój Ty się Boga.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#2239 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 15:42

Widzicie ilu Was tu jest, tyle różnych opinii. Do sejmu szlachto nie nadajecie się.
A ile trzeba mieć w sobie pokory, aby znieść pewne rzeczy nie zgodne z własnymi racjami dla dobra wyższego. To odnośnie lizo buta Kukiz15. Tak to rozumiem. Kompromis. Naiwne jest myślenie, że zdoła przeforsować swoje postulaty. Nie w tym rzecz. Jest po to, aby wskazywać nieprawidłowości od strony zwykłego człowieka, patrioty. Obrażanie, poniżanie to domena prostactwa. Na człowieka mądrego nie działa.

Rok temu ksiądz potrącił znajomą 26 lat na przejściu dla pieszych, gdy wracała z pracy. Uraz kręgosłupa, który promieniuje na nogą, tak że w pracy czasem z bólu musi się zwalniać jednocześnie nie wiedząc czy zdoła autem dojechać. Jest samotną matką z 3 małych dzieci. Prawnik odradził jej roszczeń wobec księdza, ponieważ takowyż nie wykazuje dochodów (katechetą nie jest). Liczyć może tylko na ubezpieczalnie. Ksiądz obiecał jej, że odwiedzi ją w lutym i wesprze ewentualnie z caritasu...ale nic.
Poza tym, gdyby przyjęła taki dar i on wykazałby ten dowód, automatycznie otrzymałaby mniej z ubezpieczalni. Tak twierdzi.
Bezkarność księży jest nie w porządku czy prawnik do kitu?

Pewnie nie wierzyłem w to że Kukiz coś przeforsuje bo naiwniakiem nie jestem .Wierzyłem że będzie przedstawiał projekty ustaw i zmian a on nic.Liże buty Jarka i głosuje na niezgodne z konstytucją rzeczy a swoich projektów ni ma .Bez przedstawiania swoich projektów choć były by odrzucane nie zbuduje elektoratu w następnych wyborach . Po prostu przemienił się w pisiorów i w następnych wyborach ta jego organizacja umrze .Gdzie ustawa o jedno mandatowych okręgach wyborczych ?

Edytowany przez akko, 12 grudzień 2015 - 15:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2240 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 15:46

Staszek, a twoje dzieci piły to mleko?