Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#14841 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3974 postów

Napisany 10 luty 2017 - 23:44

Nie orientujesz się gdzie i kiedy ta audiola będzie wystawiona na sprzedaż. Bo pewnie przebieg malutki a i bogato wyposażona. Widać poduchy poszły może pas przedni i chłodnice więc cena atrakcyjna powinna być, a to wszytko przecież elegancko się wyspawa. Nie wiesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 16:59
  •  

#14842 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 10 luty 2017 - 23:49

Czyli tylko ze względu na technika mamy zmieniać system? 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#14843 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 10 luty 2017 - 23:57

A w liceum myślisz że było lepiej ? Zapytaj na uczelniach wyższych co sądzą o rocznikach z gimnazjów. Nie wiem skąd u ciebie sentyment do gimnazjów być może je kończyłeś ale czas spojrzeć na świat taki jaki jest a nie powtarzać to co mówią w TV. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14844 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 11 luty 2017 - 00:05

Kończyłem stary system tylko głupoty nie cierpię  i dociekam. Co takiego zrobia w pierwszej klasie liceum czego nie mogliby zrobić w 3 klasie gimnazjum?  

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#14845 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 11 luty 2017 - 00:10

Ulman tak w skrócie jak to wygląda:

1 klasa gimnazjum to powtórka materiału z podstawówki

2 i 3 to nauka nowego materiału. 

Nie da się inaczej gdyż do jednej szkoły przychodzi uczeń z wielu różnych szkół i trzeba wyrównać najpierw poziom żeby rozpocząć dalszą edukację. 

#14846 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 11 luty 2017 - 00:44

Podjąłem dwie sprawy.Mniejszą subwencję oświatową dla gmin a druga-już niedogodność z mojego punktu widzenia.Owszem, ktoś płaci, ale jeśli w gimbusie jedzie 40 osób a po reformie 30(liczby przykładowe) to koszt  dowozu wg.Ciebie drastycznie spadnie?A dla mnie drastycznie wzrośnie -ok 150zł/mies.Gmina nie oszczędzi a rodzice wiejscy stracą.Zmienić przede wszystkim trzeba by było podejście nauczycieli co do wymagań od uczniów-nie regułki recytowane na pamięć a nacisk na zrozumienie danego tematu.Nauka logicznego myślenia.Droga do rozwiązania problemu powinna być dowolna-schematy zabijają twórcze myślenie.Często w szkole pada pytanie-co autor miał na myśli...? a odpowiedź nauczyciel już ma.Ogólnie przyjętą. Może jednak uczeń to inaczej odczuwa,inaczej pojmuje?Rozumiem,że są jakieś ramy ale nie mogą być zbyt ciasne.Czy zmiana całego systemu"klas" pomoże? Trudno powiedzieć.Chyba łatwiej i taniej poprawić program i styl nauczania.Jeśli natomiast chodzi o szkoły zawodowe, uważam,że najlepiej byłoby powiązać je z zakładami pracy czyli kształcenie pod zapotrzebowanie.       

#14847 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 11 luty 2017 - 07:40

Kończyłem stary system tylko głupoty nie cierpię  i dociekam. Co takiego zrobia w pierwszej klasie liceum czego nie mogliby zrobić w 3 klasie gimnazjum?  

To samo co kolega niżej napisał

Czyli tylko ze względu na technika mamy zmieniać system? 

Widzisz zakadając gimnazja zepsuto to co dobrze funkcjonowało cel był moze i dobry ale nie wyszło teraz PiS chce to naprawić B)

#14848 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1238 postów

Napisany 11 luty 2017 - 07:42

Moim zdaniem  przy  reformie  oświaty  powinni  zrobić  szczegółową  selekcje  Nauczycieli  bo  większość  się  po prostu  do  tego  nie nadaje zostali  nauczycielami  dla  pieniędzy  i  przywilejów.

Jeżeli  zlikwidują  Gimnazja  zrobią z tego  SP a nie zmienią   podejścia  nauczycieli  to nic  to nie zmieni    w stosunku do  zachowań  dzieci  w szkole czy na lekcji.

Jak ja  chodziłem do  Gimbazy   do  Miasta, To  był  jakiś  koszmar  na lekcjach  wszystko   latało  po klasie  nawet  petardy  w klasie  odpalali  na Chemii to  nauczycielka  dzwoniła  po  Policję   tak  wariowali  Miastowi  inteligencji. Ale   nie na wszystkich  lekcjach   było 2-3  nauczycieli   u których  na  lekcji  ci  sami  uczniowie  co  na  fizyce odpalali petardy  siedzieli  cichutko jak  mysz  pod miotłą   bo  bali  się  nauczycieli  mieli  do  niego  szacunek.    Jak na zastępstwo  przyszedł  stary  nauczyciel  co  jeszcze  mojego  tatę uczył  to  można było  muchę  usłyszeć  w klasie  czy na  przerwie  był  spokój.

W technikum  już  był  spokój bo  sam  poszedłem do  TR  wiadomo  rozmowy na lekcjach były  jak to  rolnicy  lubią  pogadać  ale na Produkcji Zwierzęcej  nikt  się  nie  odezwał  bo  nauczyciela się  wszyscy  bali. I najwięcej  z tych  lekcji we łbie  zostało  do  dziś  dnia.

Dlatego  jak uważam że  selekcja  nauczycieli  to  konieczność  aby  był  porządek  w  Podstawówkach  i  przede  wszystkim zmiana  przepisów  że  nauczyciel  może  krzyknąć  na  lekcji  czy  nawet  strzelić  w pysk  jednego  debila  z drugim.

Jak  uczniowie  nie mają  szacunku  dla  nauczyciela  wtedy  widzimy  w TV  jak   uczniowie  nauczycielowi  zakładają  kosz  na głowę

Jeżeli  nie  zrobią  tego   to  reforma  będzie   bezcelowa  bo  nic  nie wniesie  nowego    jak nauczyciel  sobie  nie radzi  na  lekcji  ma  rajbach  to  powinien  być  zwolniony  z  wilczym  biletem  i tyle.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#14849 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 11 luty 2017 - 07:55

I nie jest tak jak mówi opozycja że nauczyciele i rodzice nie chcą ich likwidacji http://szkola.wp.pl/...l?ticaid=1189b0 ;)

Nic nie piszecie o kosztach a 1 rocznik mniej (8 do 6+3) to mniejsza dotacja a wydatki gmin na utrzymanie szkół bez zmian(opał,ubezpieczenie,konserwacja itp.)Czyli większe wpływy będą  do miast. Druga sprawa 1 rok dłużej będę musiał kupować miesięczny do miasta-do gimnazjum za free.

Jakie ubezpieczenia? Jak cię na miesięczny nie stać idz do zawodówki 

#14850 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 11 luty 2017 - 08:10

Jestem pierwszym rocznikiem gimnazjum. I jestem za jego likwidacją. Dlaczego wyjaśniam z autopsji...

Idąc do tej samej szoły średniej co znajomi z rocznika starszego musiałem się zmierzyć z następującą sytuacją w szkole średniej- mniej matematyki, polskiego, części przedmiotów zawodowych i nie mówiąc już o historii (której nie lubię). Nauka to gonitwa aby tylko przygotować do testów na maturze. Jak pożyczałem materiały od znajomego to zazdrościłem że materiału ma więcej (i miał więcej czasu po szkole żeby się go nauczyć). Wyglądało to miniej więcej że tak jakbym stracił jeden rok w gimnazjum i musiał zrobić w 4 lata to co on miał w 5 w średniej.

Po drugie po co osobny dyrektor do podstawówki i do gimnazjum?- to czysta bzdura. Koszty transportu raczej nie wchodzą w rachubę bo i tak autobusy w mojej gminie będą jeżdzić. Po trzecie demografia- nikt nie mówi ale za "moich czasów" było 3 równoległe kalsy- dzisiaj na pewno jest mniej a nauczycieli tyle samo.

Nauczyciele będą protestować bo protestowali jak "robili" gimnazja i teraz też będą. Każdy się boi o swój stołek. Ja pracuje w JST i też w każdej chwili może mnie nie być. Takie życie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14851 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 11 luty 2017 - 08:40

Problemem jest program i sposób jego przekazywania uczniom, a nie struktura szkół. Program w wielu przypadkach jest przeładowany w stosunku do ilości godzin danego przedmiotu w ciągu tygodnia. Nauka religii powinna być , moim zdaniem, w kościele. I już mamy dwie dodatkowe godziny w tygodniu na naukę przedmiotów zawodowych w technikum. Ponadto w technikum powinna zostać ograniczona liczba godzin języka polskiego i historii kosztem przedmiotów zawodowych i bardziej technicznych typu fizyka, chemia.  I tak powinno się postąpić w przypadku innych szkół. Chcesz więcej polskiego i historii idziesz do liceum humanistycznego, chcesz zdobyć zawód idziesz do technikum i uczysz się przedmiotów zawodowych. Dzięki temu, że mamy gimnazja, to dzieciaki mają jeden rok więcej na podjęcie decyzji, gdzie pójdą dalej.

#14852 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 11 luty 2017 - 09:00

I co to zmienia że mają rok więcej? Tak mało kto pracuje w wyuczonym zawodzie

http://www.fakt.pl/w...w-miami/emwkwl3   :P :P

#14853 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4192 postów

Napisany 11 luty 2017 - 09:11

Nie orientujesz się gdzie i kiedy ta audiola będzie wystawiona na sprzedaż. Bo pewnie przebieg malutki a i bogato wyposażona. Widać poduchy poszły może pas przedni i chłodnice więc cena atrakcyjna powinna być, a to wszytko przecież elegancko się wyspawa. Nie wiesz?

Śledź aukcje ubezpieczalni. Morze zrobią szkodę całkowita i ubezpieczalnia zabierze na przetarg. Jeśli auto miało kilka lat. To naprawa w serwisie może kosztować dużo więcej niż samo auto.

Z drugiej strony widać, jak może skończyć się wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Taką wersje podaje rządowa telewizja. Jeśli to prawda, że kolumna wyprzedzała na skrzyżowaniu. I jeśli to prawda, że nie mieli sygnału dźwiękowego jak mówi świadek to wina jest znowu kierowcy rządowego auta. Nawet jeśli był sygnał dźwiękowy to i tak wina kierowcy audi. Bo jak wszyscy wiemy na skrzyżowaniu jest zakaz wyprzedzania.

Albo rządzący coś z tym zrobią. Albo naprawdę ktoś zginie. I oby nie był to nikt postronny. Jak oni chcą jeździć na wariata to  niech giną. Ale dlaczego mają ginąć zwykli ludzie? Szczęście, ze ten chłopak nie zginął. Bo w tym cieniasie w starciu z pędzącym a8 nie miał wielu szans.

#14854 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 11 luty 2017 - 09:13

Hm now komentarzach piszą że szkoda że nie zginęli ciekawe co :unsure:

#14855 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 11 luty 2017 - 09:24

Ciekawe czym teraz jarek na Wawel pojedzie. Wiem, że jeszcze wszystkich nie rozbili, ale strach jechać, no chyba  że Leopardem, bo polecieć, to raczej też nie poleci.

Edytowany przez jacek1296, 11 luty 2017 - 09:25.

#14856 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1199 postów

Napisany 11 luty 2017 - 09:32

Trzy wypadki w tak krótkim czasie trzech najważniejszych osób w państwie to coś chyba nie jest tak.Za chwilę ze strony rządu będą tworzone teorie spiskowe ,a prawda jest taka ,że to kierowcy są pod presją nie ważne jak .ale żeby na miejsce dojechać na czas.

#14857 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 11 luty 2017 - 09:33

Zmiany programu nauczania były przeprowadzane wielokrotnie bez rezultatu. Jeśli zmienia się program zmieniają się też podręczniki, jak myślisz kto na tym przede wszystkim zarabia a kto traci ? Dla niezdecydowanych są właśnie licea. Obniżenie liczby godzin j.polskiego(o zgrozo) spowodowało by obniżenie wszechstronności edukacyjnej po prostu według standardów przyjętych na święcie wychodził byś głupszy. Dodatkowy rok daje spokojny zapas na wykształcenie kierunkowe technikum. Nic nie da większa liczba godzin matematyki w szkole średniej braki są już w podstawie, wielu uczniów idąc do gimnazjum nie umie tabliczki mnożenia. 

#14858 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4192 postów

Napisany 11 luty 2017 - 10:19

A co szkodziło dodać rok nauki w szkole średniej. A zawodówce trzy lata jak było? Po co likwidować gimnazja na które poszło tyle kasy. Tym bardziej, że Kaczyński i jeszcze kilku będąc w rządzie Buzka za gimnazjami głosowali. Co już się nie podoba? Gdzieś widziałem ranking z wynikami 15 latków. I mamy dość dobrą pozycję. Więc z ta tabliczką mnożenia to gruba przesada.

http://www.perspekty...enia&Itemid=119

Ty po prostu w wielu przypadkach powtarzasz bzdury zasłyszane gdzieś z propagandy pisu. Nie mające nic wspólnego z realem.

Co do wypadku. Oczywiście na kierowców bor nakładana jest presja i ci popełniają błędy. Zobaczcie kierowców karetek. Jeździ ich o wiele, wiele więcej, jeżdżą szybciej. A wypadków statystycznie mniej. Jeśli nie wezmą się za to to naprawdę stanie się tragedia.

#14859 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 11 luty 2017 - 10:41

Chodziłeś do gimnazjum Twoje dzieci chodzą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14860 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 11 luty 2017 - 10:54

Problem kolumn i pojazdów uprzywilejowanych, oprócz tych uczestniczących w  ratowaniu życia i mienia, można scharakteryzować bardzo krótko. Z chwilą włączenia sygnałów włącza im się tryb stanu wyższej konieczności i nieśmiertelności. Ktoś jednak powinien wytłumaczyć im , może jakiś psycholog transportu że nie działają w strefie wojny a ich zadaniem jest bezpieczne dowiezienie pasażera przy jak najmniejszych stratach w ludności tubylczej. Nie widzę sensu gnania na łeb na szyję, aby skrócić czas przejazdu o parę minut. Inna sprawa że brak poprzedzających radiowozów policyjnych przed kolumną nie daje szans na "uprzątnięcie drogi przejazdu".

Z mojego skromnego doświadczenia wynika że przejazd wszelkiej kolumny przez miasto bez zabezpieczenia skrzyżowań to loteria, zawsze trafiała się jakaś owca która pomimo sygnałów gubiła się i wjeżdżała w środek kolumny, tłumacząc się potem że przecież pojazd na sygnałach przepuściła.