Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#14721 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 luty 2017 - 20:35

I ukłon w stronę Pani Rafalskiej, która w końcu przyznała, że przez 500+ ok.30tyś kobiet zrezygnowało z pracy. Czasami jak się pomylą, to potrafią powiedzieć prawdę, a nie bujać w obłokach

idąc twoim tokiem myślenia to w ramach oszczędności szukamy dużo tańszych nauczyciel  i wyleczymy budżet

chyba logiczne jeśli miała 3/4 małych dzieci a dziećmi zajmowała się stara babcia ze względu budżet domowy

jako nauczyciel chyba wiesz jakie rodziny miały problem wielodzietne ??

przynajmniej pensja poszła pracownikom 

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 14:12
  •  

#14722 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 08 luty 2017 - 20:40

Jasne  wysokie opodatkowanie

Ale  jakoś  te  opodatkowanie   nie ogranicza  zarobków  prezesów dyrektorów   którzy  zarabiają  po  kilkaset  tyś  złoty  a ich pracownicy   minimalną  krajową.

I się  dziwisz  że  Ludzie  wolą   zrezygnować  z niewolniczej  Pracy  na rzecz  opieki  nad  dziećmi

Jesli pracownik zarabiajacy 2000 netto kosztuje pracodawcę 3500 to powstaje pokusa dla pracownika by zarobic 2800 bez umowy a pracodawca by zaoszczędził 700. 

Jak komuś pensja nie odpowiada niech zmieni robotę, dokształci się a nie tylko narzeka. Jak sie głąb nie uczył, i jeszcze leń do tego to niech się cieszy że ktoś mu w ogóle minimalna płaci. Ludzie wykształceni i operatywni często wskakują na wysokie stanowiska  i zarabiają kasę. Zawsze tak było i będzie ze są biedni i bogaci , mądrzy i głupi i PIS na pewno tego nie zmieni

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#14723 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 08 luty 2017 - 20:40

I słusznie osłów do pracy a nie na studia za nasze pieniądze B)

Masz już jakiś plan jak wyłonić tych najlepszych? A może wiesz ilu ich ma być aby przypadkiem przy tym genialnym posunięciu nie trzeba było zamykać kilku uczelni ze względu na brak studentów? Może się okazać że trzeba będzie zamknąć nie koniecznie te najsłabsze?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14724 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2271 postów

Napisany 08 luty 2017 - 21:01

Tak na pewno :P :P  skończą się Ci wieczni studenci byle stypendia brać B)

#14725 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 08 luty 2017 - 21:16

A ty w ogóle studiowałeś coś kiedykolwiek bo że nie skończyłeś to widać słychać i czuć

#14726 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2271 postów

Napisany 08 luty 2017 - 21:20

Nie studiowłem ale jak widzę ilu młodych po studich nie ma prcy bo nic nie potrafi nie ma czego żałować :P

#14727 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 08 luty 2017 - 21:25

A co według Ciebie powinien potrafić człowiek po socjologii, politologii, kosmetologii, religioznawstwie, filozofii? Jakimi umiejętnościami wyuczonymi w czasie studiów miałby się legitymować.

#14728 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 08 luty 2017 - 21:26

Tak się pocieszaj. :P  

Parafrazując piosenkę  " kształcić się nie warto , pracować nie warto . Jedyne co warto , na PIS głosować warto......"  Tak trzymać i zbudujemy wielkie nic!

#14729 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2271 postów

Napisany 08 luty 2017 - 21:28

A co według Ciebie powinien potrafić człowiek po socjologii, politologii, kosmetologii, religioznawstwie, filozofii? Jakimi umiejętnościami wyuczonymi w czasie studiów miałby się legitymować.

Przede wszystkim powinien znależć sobie pracę :P

#14730 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 08 luty 2017 - 21:30

Ale zgodną z jego wykształceniem czy jakąkolwiek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14731 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2271 postów

Napisany 08 luty 2017 - 21:30

http://wiadomosci.on...racy/4ycgsv.amp B)

#14732 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 08 luty 2017 - 21:39

Teraz każesz mi dyskutować z autorem artykułu?

#14733 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1256 postów

Napisany 09 luty 2017 - 07:37

Masz już jakiś plan jak wyłonić tych najlepszych? A może wiesz ilu ich ma być aby przypadkiem przy tym genialnym posunięciu nie trzeba było zamykać kilku uczelni ze względu na brak studentów? Może się okazać że trzeba będzie zamknąć nie koniecznie te najsłabsze?

Głupie  pytania  zadajesz

Na studia  powinni iść  najzdolniejsi  uczniowie  a nie  byle  głąby.

Wyłoni  ich matura  i średnia ocen z liceum.

Brakuje  ludzi  do  pracy  w zawodach  bo  każdy  chce  być  magistrem. Co to  da  jak  pracy  dla tych  magistrów  jest  niewiele  a brakuje  pracowników  wykwalifikowanych.

Studia  darmowe  powinny  być  nagrodą  dla   najlepszych  studentów  a  nie  dla  wszystkich  jak leci  byle  Maturę  zdać  i już  student.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#14734 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 09 luty 2017 - 08:51

To zmień konstytucję. A potem wytłumacz temu z małej miejscowości że nie będzie go stać na studia i musi mu wystarczyć podstawówka albo zawodówka. 

Naprodukujmy na siłę ludzi którzy nie będą mieli szerszych horyzontów i zamknijmy ten kramik. 

Sam proces studiowania to nie tylko nauka. To zobaczenie że świat jest większy niż płyta obornikowa i oferuje więcej możliwości niż się przypuszczało. Po studiach to już tylko zachrzan.

#14735 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 09 luty 2017 - 09:00

500 + powinno być powiązane z pracą. Chcesz te pieniądze idź do pracy. Za to przecież można opłacić żłobek czy przedszkole i jeszcze zostanie. 

Dokładnie - a przynajmniej jeden z rodziców powinien pracować. Tak, to tylko patologię znowu podpiera

Bzdura protestował ale zgodnie z prawem a nie bokując marszałka i destabilizując pracę sejmu
(...)

A o czym to świadczy? Że kobiety zarabiały zbyt mało jakby zarabiały 3 tysie to by szly do pracy za 1000 zl  bez umowy to nic dziwnego że ludzie nie chcą pracować :P :P

Co do tej bzdury, to ty piszesz bzdury. Historia już zna blokowanie mównicy i jakoś PO-PSL nie robili z tego tytułu afer i nie pisali ustaw, by ta sytuacja się nie powtórzyła. Skoro jest to niezgodne z prawem, to podaj mi nazwę ustawy i art.? To znaczy, "za chwilę będzie to niezgodne, bo Jarek już to zapowiedział...

Co do zarobków kobiet - jakie 1000zł? Takie zarobki były za poprzednich rządów PIS i to jeszcze brutto. Obecnie jest dużo więcej, a nie jest to wyłącznie zasługa PIS. Prawdę napisałeś na samym końcu: "ludzie nie chcą pracować"... bo za duży socjal mają. Nawet w biedronce i lidlu za siedzenie na kasie teraz dają 2400-2500zł - to twoim zdaniem mało? 

idąc twoim tokiem myślenia to w ramach oszczędności szukamy dużo tańszych nauczyciel  i wyleczymy budżet

chyba logiczne jeśli miała 3/4 małych dzieci a dziećmi zajmowała się stara babcia ze względu budżet domowy

jako nauczyciel chyba wiesz jakie rodziny miały problem wielodzietne ??

przynajmniej pensja poszła pracownikom 

3/4 dzieci, to nie jest jeszcze nie wiadomo co. Sam mam 3-kę dzieci. Żona pracuje, a na pierwsze dziecko mogę pomarzyć, że dostanę przez wzgląd na dochody. Ja na same dojazdy do pracy potrzebuję 500zł. Żona potrzebuje 300zł miesięcznie - w sumie już wychodzi 800zł., a więc prawie tyle, ile dostajemy z tego 500+. Jak by żona przestała pracować, to wyszli byśmy do przodu, bo była by w domu, a na pierwsze dziecko również byśmy dostali. Ja nie piszę, że te pieniądze nie są potrzebne w szczególności dla rodzin wielodzietnych, ale piszę, że również podpierają nieróbstwo. Całe szczęście (i mam nadzieję, że tym tokiem rządzący pójdą) już zarówno Rafalska jak i Szydło zauważyli, że trzeba to jakoś uszczelnić. Tylko oby nie poszli znowu kosztem ludzi pracujących na rzecz nierobów.

Za twoje najwięcej...

Faktem jest jednak, że nasi rządzący wymyślili już sposób, by ludzi zniechęcić do kształcenia się, bo jest już projekt ustawy o płatnych studiach. Bezpłatne mają być tylko te, co ministerstwo zadecyduje... A więc nawał studentów do Torunia, bo Rydzyk na pewno będzie dalej miał darmowe + intercyza do podpisu, że nie będą występować przeciw niemu i PIS.

Przede wszystkim powinien znależć sobie pracę :P

A ty masz pracę? Ja osobiście nie znam człowieka wykształconego, który nie ma pracy, ale takich nierobów jak ty, co jak by nie zwolnienie w wieku 18 lat z obowiązku szkolnego, to by wiecznie w podstawówce siedzieli - na pęczki. To nie sztuka latać po socjalach, by za moje podatki dostawać kasę, a następnie iść poskarżyć się, że się za mało dostało. Sztuką jest wstać o 5 rano, by przed wyjściem do pracy ogarnąć obory, następnie zdążyć na 7 do pracy, gdzie się jest do godz. 15, a po powrocie do domu ogarnąć gospodarstwo 15ha samemu nie biorąc w żniwa żadnych najemców na czarno do pomocy - nawet sąsiada. Ja kładę się o godz. 22.30-23.00, a w żniwa o 24.00-1.w nocy, bo muszę jeszcze przyczepy opróżnić, by na drugi dzień mieć na co sypać. A w między czasie jeszcze wyciągnę godzinkę do bawienia się z dziećmi, by wiedziały, jak tata wygląda. Teraz trochę więcej, ale do lasu i na usługi po godzinach pracy też jadę, bo roboty nawet na transport przyczepami jest trochę.

A ty siedź dalej i troluj na forum

To zmień konstytucję. A potem wytłumacz temu z małej miejscowości że nie będzie go stać na studia i musi mu wystarczyć podstawówka albo zawodówka. 

Naprodukujmy na siłę ludzi którzy nie będą mieli szerszych horyzontów i zamknijmy ten kramik. 

Sam proces studiowania to nie tylko nauka. To zobaczenie że świat jest większy niż płyta obornikowa i oferuje więcej możliwości niż się przypuszczało. Po studiach to już tylko zachrzan.

Mirro - kto nie studiował ten nie wie, co to jest. Głomb w chwili obecnej nie będzie miał pełnego wykształcenia średniego, bez którego nie pójdzie na studia. Studia Państwowe, które teraz mamy też nie są dla każdego. U mnie na roku rozpoczynało studia 57 osób, a do końca wytrzymało 24 studentów. Dyplom natomiast obroniło 9 - w śród nich byłem i ja. 

Po studiach poszedłem na podyplomówkę. Tam trzeba było już zapłacić 1200zł za semestr. Wszyscy się obronili, bo zasada jest prosta: płacę, więc żądam. Obawiam się, te tak też będą wyglądały studia stacjonarne, jak zrobią je płatnymi, bo pójdą tylko ci, na których stać. Tak więc dzieci z rodzin wielodzietnych będą musieli pocieszyć się, że zostaną w klasie robotniczej, a matoł prezesa banku zdobędzie wykształcenie, bo tatuś mu kupi dyplom płacąc czesne.

Wracamy do czasów komuny... 

#14736 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4207 postów

Napisany 09 luty 2017 - 09:03

hubertuss  skąd  masz te  informacje  z tego  samego  źródła  co  Zakup  samochodu  dla  Andrzeja  Dudy ?????

http://businessinsid...17-roku/958rr3b

Dla tych co uierzyli w plotki rozsiewane przez trolli, że ta 19 latka co rozbiła Lexusa  w Warszawie to córka posła PO, Michała Szczerby. Sam poseł zdementował , że to nie prawda. Poza tym PIS kombinuje coś przy studiach. Jeżeli się nie mylę, to studia mają być tylko dla najlepszych absolwentów, dla reszty mają być płatne

Staszek uwierzył zdążył dorobić nawet bzdurę o jej matce. Od razu wyglądało to na lipę. B jakoś pisowskie media tego specjalnie nie podchwyciły. Pewnie bojąc się pozwów i wiedząc, że to lipa.

Teraz każesz mi dyskutować z autorem artykułu?

Przecież ci napisał, że nie studiował. 

Edytowany przez hubertuss, 09 luty 2017 - 09:03.

#14737 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1256 postów

Napisany 09 luty 2017 - 11:17

Niema tu  znaczenia z małej czy z dużej  miejscowości

Jak ktoś  się  uczy  ma dobre  wyniki  na Maturze  to  powinien mieć  studia  za darmo

Studia  to  powinna być  nagroda  za lata  ciężkiej  pracy (nauki)  a nie że ten co   się  stara  uczy   jest na  równi z głąbem  co  maturę  zdał  na  minimach

Obecnie co  się  dzieje  to produkują  na siłę   Magistrów  śmiesznych  kierunków  a potem  płacz  że  niema  pracy.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#14738 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 09 luty 2017 - 13:06

Jak ktoś  się  uczy  ma dobre  wyniki  na Maturze  to  powinien mieć  studia  za darmo

Studia  to  powinna być  nagroda  za lata  ciężkiej  pracy (nauki)  a nie że ten co   się  stara  uczy   jest na  równi z głąbem  co  maturę  zdał  na  minimach

Tu muszę koledze przyznać rację i podpisać się pod tym nie tylko obiema rękami, ale i nogami. Co do tego:

Obecnie co  się  dzieje  to produkują  na siłę   Magistrów  śmiesznych  kierunków  a potem  płacz  że  niema  pracy.

EDIT: 

I tak i nie. Jak już pisałem: ci co idą nauką darmową, to muszą zapracować na swoje oceny i nie ma tu mowy o kupowaniu dyplomów, lecz o przesiewie naturalnym wiedzy (słabsi odpadają i nie kończą uczelni). Jeżeli chodzi o uczelnie płatne, to "płacę więc żądam.

Kolejnym problemem poruszanym tu jest bezrobocie w tych grupach. Otóż jak chodzi o tych, co szkołę ukończyli tokiem stacjonarnym, to nie mają problemu z podjęciem pracy i są nawet gotowi podjąć pracę nie w kierunku swojej nauki, lecz się przekwalifikować. Jak ja kończyłem podstawówkę, to był ogromny popyt na informatyków, ponieważ w Polsce to była nowość i zaczęła się dopiero rozwijać. Ale zgodnie z zasadą ekonomii: jak podaż rośnie, to popyt spada i jak popyt rośnie, to podaż spada - zanim skończyłem szkołę średnią o profilu mat-inf, to już informatyków aż tak wielu nie było potrzeba. Wiele zakładów pracy wysyłało pracowników właśnie na roczne szkoły policealne i na inne kursy, by mieć swojego informatyka, gdyż na rynku był prawie nieosiągalny. 

Nikt nikomu nie każe w swoim kierunku, który sobie na wstępie obrał, pracować. Zawsze można się przekwalifikować i przebranżowić chociażby przez dalszą edukację. A jak już się nie chce uczyć, to zawsze można iść do lidla na kasę - tam też dobrze płacą, bo ostatnio nawet widziałem, że 2500 + bony na święta, paczki dla dzieci itd.

Raz byłem na dniach otwartych drzwi w jednej z szkół policealnych (to szkoły, gdzie wystarczy tylko ukończyć szkołę średnią, ale nie trzeba mieć zdanej matury). Tam prelegent, który był wykładowcą owej szkoły pięknie opowiadał, jaką to kasiorę będą zarabiać absolwenci, jak założą swoją działalność i będą świadczyć usługi służby bhp na umowach cywilnoprawnych. Jego mina była bezcenna, jak mu zadałem pytanie, czy zna rozporządzenie o służbach bhp i czy wie, że ich słuchacze nie będą mogli zgodnie z tą podstawą prawną założyć własnej działalności, chyba że skończą studia w dziedzinie bhp lub podyplomówkę w dziedzinie bhp? 

Do czego dążę - otóż na takich uczelniach i szkołach liczy się kasa. Zapłacisz - masz. Ale jak zapłacisz, a później zadasz pytanie " co ja będę mógł robić?" - odpowiedzi nie otrzymasz, bo czar obietnic przedpłatowych pryska.

Kolejnym problemem, to przecenienie siebie. Otóż najpierw słyszy, ile to kasiory zarobi (tylko po to, by mu ukazać, że się ta kasa za owy dyplom niby szybko zwróci), a następnie idzie i chce zarabiać tyle, że nawet pracownik z wieloletnim stażem tyle nie może dostać (spróbujcie sprzedać metr pszenicy za 500zł.)

Edytowany przez wdaniel, 09 luty 2017 - 13:25.

#14739 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 09 luty 2017 - 13:31

Słuchajcie, to że ktoś zdał maturę na minimach nie ma żadnego znaczenia. Wymogiem kontynuowania nauki na studiach jest zdana matura, koniec i kropa. Można kończyć szkołę średnią i nie podchodzić z różnych względów do egzaminu, a można go też z różnych względów oblać. Jakie warunki ustala uczelnia przy przyjęciu na dany kierunek to zależy tylko od niej. Jeżeli ustali że przyjmuje od danej średniej z wybranych przedmiotów to też ma do tego prawo. Znam przypadki gdzie ludzie mieli na prawdę wysokie oceny w szkole średniej i na maturze z matematyki, dostali się na matematykę na uniwerek gdzie również szło im bardzo dobrze i w trakcie stwierdzili że jednak to nie to. Znam też takich którym szło średnio zaliczali też średnio a teraz są zarąbistymi nauczycielami matmy albo informatykami.

Dlatego pytałem o kryteria.

.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14740 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2271 postów

Napisany 09 luty 2017 - 15:26

Dokładnie - a przynajmniej jeden z rodziców powinien pracować. Tak, to tylko patologię znowu podpiera

Co do tej bzdury, to ty piszesz bzdury. Historia już zna blokowanie mównicy i jakoś PO-PSL nie robili z tego tytułu afer i nie pisali ustaw, by ta sytuacja się nie powtórzyła. Skoro jest to niezgodne z prawem, to podaj mi nazwę ustawy i art.? To znaczy, "za chwilę będzie to niezgodne, bo Jarek już to zapowiedział...

Co do zarobków kobiet - jakie 1000zł? Takie zarobki były za poprzednich rządów PIS i to jeszcze brutto. Obecnie jest dużo więcej, a nie jest to wyłącznie zasługa PIS. Prawdę napisałeś na samym końcu: "ludzie nie chcą pracować"... bo za duży socjal mają. Nawet w biedronce i lidlu za siedzenie na kasie teraz dają 2400-2500zł - to twoim zdaniem mało? 

3/4 dzieci, to nie jest jeszcze nie wiadomo co. Sam mam 3-kę dzieci. Żona pracuje, a na pierwsze dziecko mogę pomarzyć, że dostanę przez wzgląd na dochody. Ja na same dojazdy do pracy potrzebuję 500zł. Żona potrzebuje 300zł miesięcznie - w sumie już wychodzi 800zł., a więc prawie tyle, ile dostajemy z tego 500+. Jak by żona przestała pracować, to wyszli byśmy do przodu, bo była by w domu, a na pierwsze dziecko również byśmy dostali. Ja nie piszę, że te pieniądze nie są potrzebne w szczególności dla rodzin wielodzietnych, ale piszę, że również podpierają nieróbstwo. Całe szczęście (i mam nadzieję, że tym tokiem rządzący pójdą) już zarówno Rafalska jak i Szydło zauważyli, że trzeba to jakoś uszczelnić. Tylko oby nie poszli znowu kosztem ludzi pracujących na rzecz nierobów.

Za twoje najwięcej...

Faktem jest jednak, że nasi rządzący wymyślili już sposób, by ludzi zniechęcić do kształcenia się, bo jest już projekt ustawy o płatnych studiach. Bezpłatne mają być tylko te, co ministerstwo zadecyduje... A więc nawał studentów do Torunia, bo Rydzyk na pewno będzie dalej miał darmowe + intercyza do podpisu, że nie będą występować przeciw niemu i PIS.

A ty masz pracę? Ja osobiście nie znam człowieka wykształconego, który nie ma pracy, ale takich nierobów jak ty, co jak by nie zwolnienie w wieku 18 lat z obowiązku szkolnego, to by wiecznie w podstawówce siedzieli - na pęczki. To nie sztuka latać po socjalach, by za moje podatki dostawać kasę, a następnie iść poskarżyć się, że się za mało dostało. Sztuką jest wstać o 5 rano, by przed wyjściem do pracy ogarnąć obory, następnie zdążyć na 7 do pracy, gdzie się jest do godz. 15, a po powrocie do domu ogarnąć gospodarstwo 15ha samemu nie biorąc w żniwa żadnych najemców na czarno do pomocy - nawet sąsiada. Ja kładę się o godz. 22.30-23.00, a w żniwa o 24.00-1.w nocy, bo muszę jeszcze przyczepy opróżnić, by na drugi dzień mieć na co sypać. A w między czasie jeszcze wyciągnę godzinkę do bawienia się z dziećmi, by wiedziały, jak tata wygląda. Teraz trochę więcej, ale do lasu i na usługi po godzinach pracy też jadę, bo roboty nawet na transport przyczepami jest trochę.

A ty siedź dalej i troluj na forum

Mirro - kto nie studiował ten nie wie, co to jest. Głomb w chwili obecnej nie będzie miał pełnego wykształcenia średniego, bez którego nie pójdzie na studia. Studia Państwowe, które teraz mamy też nie są dla każdego. U mnie na roku rozpoczynało studia 57 osób, a do końca wytrzymało 24 studentów. Dyplom natomiast obroniło 9 - w śród nich byłem i ja. 

Po studiach poszedłem na podyplomówkę. Tam trzeba było już zapłacić 1200zł za semestr. Wszyscy się obronili, bo zasada jest prosta: płacę, więc żądam. Obawiam się, te tak też będą wyglądały studia stacjonarne, jak zrobią je płatnymi, bo pójdą tylko ci, na których stać. Tak więc dzieci z rodzin wielodzietnych będą musieli pocieszyć się, że zostaną w klasie robotniczej, a matoł prezesa banku zdobędzie wykształcenie, bo tatuś mu kupi dyplom płacąc czesne.

Wracamy do czasów komuny... 

Oj tam wywaili cię ze szkoły za chlanie to teraz troować tylko potrafisz? :P :P