Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#14241 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 21:05

Porozmawiaj z kierowcami TIRów skąd bierze sie eksport.

Kolega jeździ cysterną i trafiały mu się wycieczki min. z mlekiem gdzie ładowali go w Polsce jechał do Włoch gdzie zmienili mu tylko plombę i dawali nowe papiery , z tym jechał do Holandii gdzie była ta sama procedura i przyjeżdżał  z powrotem do kraju tylko do innej mleczarni, Jak komuś opłaca sie wozić mleko warte 20tyś cysterna po całej europie to co dzieje się z towarami wartymi dużo więcej. 

Albo kolega cię perfidnie okłamuje albo tylko mu się wydaje że to białe co woził po całej Europie to było mleko ;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 12:14
  •  

#14242 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 25 styczeń 2017 - 21:08

staszek znowu bredzisz bez sensu

#14243 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 21:52

Chłopie ja nie piszę że niepotrzebne tylko czasy się zmieniają sprzęt jest nowocześniejszy i łatwiej można ugasić pożar niż 50 lat temu no ale to twrdy elektorat wielu wójtów i tkwią w tym zacofaniu dofinansowując małe jednostki ;)ale z nowoczesnym sprzętem iwyszkolonymi druchami a nie grupka podchmielonych pijaczków a akumulatory z wozu musieli przekładać z kombajnu prezesa :P :P

Jak myślisz czemu gminy tak chętnie likwidują małe wiejskie szkoły?

Szkoły się likwiduje bo coraz mniej uczniów i koszt utrzymania często zaniedbanej placówki jest o wiele wyższy na ucznia niż koszt utrzymania dużej zmodernizowanej szkoły plus koszt dowozu uczniów.

Nie wiem kto tam jest u ciebie w osp. Ale to, że chłopu szybko kombajn ugasili to właśnie wielki plus osp. Blisko są i szybko się zjawią. Nawet gorzej wyposażeni coś zaczynają robić zanim PSP dojedzie. A co do sprzętu u nas w okolicy sprzęt dostają w zależności od zasobów kadrowych itd. e wsiach gdzie mało mieszkańców i mało członków sprzęt gorszy. We wsiach gdzie dużo mieszkańców i kadra liczniejsza są szkolenia i dobry sprzęt.

osp potrzebna jak są w niej odpowiedni ludzie ale jak samochód służy do tego żeby pojechać na cpn po% to już bym się zastanawiał. Był u nas przypadek że w wiosce w której jest osp był pożar a miejscowa przyjechała ostatnia

To, że u was w wiosce jest tak. To nie znaczy, że we wszystkich jest tak. Sam byłem świadkiem jak u mnie we wsi kiedyś miejscowy szef osp własnym traktorem miejsce pożaru słomy odorywał by się więcej nie zapaliło. Do przyjazdu psp prawie wszystko sami ugasili. A spaliło się z pół hektara.

Osp to dzisiaj nie tylko pożary. Ale również i wypadki, pomoc ludziom, odśnieżanie dróg itd. Jak ktoś ma pijaków we wsi w osp to nie wszyscy tak mają. Jak gdzieś wójt ma tam swoje kadry to tez nie wszyscy tak mają. U nas ops finansuje głównie psp. Były komendant psp został teraz wójtem. Ale do tego czasu w osp nigdy nie było miejscowej polityki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14244 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1627 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 22:16

Jak się pali to u nas wszyscy idą do pomocy czy dobrze żyją czy nie. Nikt nie czeka a to mi bohater że przejechał pługiem to tylko szef był godny tego dzieła :)

#14245 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 styczeń 2017 - 01:08

glosowalem na nia i ponad 125 tys wyborcow z krakowa i okolic, a nawet z kielc-najwyzszy wynik w okregu, pewnie nawet nie wiesz ze to corka zolnierza kampanii wrzesniowej i armii krajowej. tylko epatujesz nazwiskiem meza.

glupku, nawet przepisac nazwiska nie potrafisz :D  :D  :D ,mam nadzieje ze przynajmniej kornhauser umiesz napisac. a richard henry francis czarnecki jest ci znany, a ten byly polsko-amerykanski vice-minister spraw zagranicznych z liczba nazwisk rowna ilorazowi twojej inteligencji- sam sie pogubilem jak aktualnie sie nazywa...... chyba tak jak twoja ulubiona aktorka.

bogdan-masz pisemna zgode tego serwisu na kopiowanie ich "wiadomosci", jak nie, to pozegnaj sie z gospodarka, zaraz to zglosze i ich prawnicy odpowiednio cie podsumuja B)  B)

primo-nie ma polskiego przemyslu spozywczego-a spoldzielnie mleczarskie, maspex-wadowice,cedrob -nie slyszales ???????

.

dziwisz się ze żydowski karków głosował ???

z Kielc najwyższy wynik ?

glosowalem na nia i ponad 125 tys wyborcow z krakowa i okolic, a nawet z kielc-najwyzszy wynik w okregu, pewnie nawet nie wiesz ze to corka zolnierza kampanii wrzesniowej i armii krajowej. tylko epatujesz nazwiskiem meza.

glupku, nawet przepisac nazwiska nie potrafisz :D  :D  :D ,mam nadzieje ze przynajmniej kornhauser umiesz napisac. a richard henry francis czarnecki jest ci znany, a ten byly polsko-amerykanski vice-minister spraw zagranicznych z liczba nazwisk rowna ilorazowi twojej inteligencji- sam sie pogubilem jak aktualnie sie nazywa...... chyba tak jak twoja ulubiona aktorka.

bogdan-masz pisemna zgode tego serwisu na kopiowanie ich "wiadomosci", jak nie, to pozegnaj sie z gospodarka, zaraz to zglosze i ich prawnicy odpowiednio cie podsumuja B)  B)

primo-nie ma polskiego przemyslu spozywczego-a spoldzielnie mleczarskie, maspex-wadowice,cedrob -nie slyszales ???????

.

Róży Marii Graefin von Thun und Hohenstein stało się głośno? Wszystko zaczęło się pod koniec lipca 2015, gdy ostro wystąpiła przeciwko własnej partii, której władze zadecydowały, że na liście wyborczej do Senatu znajdzie się Roman Giertych.

corka zolnierza kampanii wrzesniowej i armii krajowej. tylko epatujesz nazwiskiem meza.

co ty za bujdy piszesz 

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#14246 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 06:47

Jak się pali to u nas wszyscy idą do pomocy czy dobrze żyją czy nie. Nikt nie czeka a to mi bohater że przejechał pługiem to tylko szef był godny tego dzieła :)

Wszyscy idą do pomocy chyba w kibicowaniu i oglądaniu. No może u was z wiadrami lecą. Bo osp jaka jest ale jakiś przynajmniej podstawowy sprzęt ma. A że bohater nie pisałem. A własnym majątkiem jak  by nie było ryzykował. Słyszałem o spalonych ciągnikach przy takich akcjach czy choćby uszkodzonych oponach.

Zresztą co tu dużo dyskutować osp jest potrzebna. A że kogoś to boli lub u kogoś same pijaki, że po wódkę jeżdżą lub ostatni przyjeżdżają to jego problem.

#14247 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1627 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 07:22

Wójtem został  za ten bohaterski czyn :)

#14248 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 07:28

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#14249 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 08:12

1485382982_5dhbbw_600.jpg

Edytowany przez Bogdan675, 26 styczeń 2017 - 08:26.

#14250 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 08:24

Wójtem został  za ten bohaterski czyn :)

Skoro sam nie rozumiesz co czytasz przyprowadź do komputera kogoś dorosłego, kto będzie ci tłumaczył. Jesteś po prostu zbyt głupi na rozmowę. A twoje występy tutaj ograniczają się do głupiej pyskówki bo nic mądrego napisać nie potrafisz. Ale nie dziwota skoro nawet nie umiesz czytać. Traktorem płonące pole odorywał szef osp na wsi. Wójtem został były komendant psp. Czyli Państwowej Straży Pożarnej w moim powiecie. Napisałem to jak byk. A ty dalej głupią dyskusje uskuteczniasz byle by tylko coś napisać.

Kumasz teraz co to jest ops a co to jest psp? Czy dalej będziesz głupa kleił?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14251 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 08:41

Wszyscy idą do pomocy chyba w kibicowaniu i oglądaniu. No może u was z wiadrami lecą. Bo osp jaka jest ale jakiś przynajmniej podstawowy sprzęt ma. A że bohater nie pisałem. A własnym majątkiem jak  by nie było ryzykował. Słyszałem o spalonych ciągnikach przy takich akcjach czy choćby uszkodzonych oponach.

Zresztą co tu dużo dyskutować osp jest potrzebna. A że kogoś to boli lub u kogoś same pijaki, że po wódkę jeżdżą lub ostatni przyjeżdżają to jego problem.

OSP JEST POTRZEBNA  NOWOCZESNA JAK JUŻ PISAŁEM A NIE NA SIŁĘ UTRZYMYWANA KOSZTEM oświaty czy innych podstawowych potrzeb mieszkańców

#14252 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 08:43

1485382982_5dhbbw_600.jpg

kolejny kiepski montaż ,Bogdan napisz wkońcu coś od siebie tylko z sensem

#14253 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 09:21

Wymagasz nie możliwego.

#14254 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 09:27

Czy tak trudno napisać coś od siebie z sensem?

Edytowany przez SZYMANOX, 26 styczeń 2017 - 20:03.
Cytowanie poprzedniego posta .

#14255 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 09:27

.

Czekałem aż jakiś lewak poruszy mój wpis,nawet się zdenerwował,teraz wiem kim jesteś,ale o tym na koniec.Ludzie w większości poruszają się w niewiedzy,głosują po omacku na znane nazwisko,stąd wynik taki a nie inny,w tym kierunku potrzeba jest dogłębna edukacja.Chciałeś jej wartość podnieść poprzez mieszanie rodziny?Mógłbym wyliczać przeszłość swoich dziadów,ale nie dam ci tego zaszczytu.Wracając do tematu,Sześciu eurodeputowanych z Polski znajduje się na liście "pewnych sojuszników" fundacji amerykańskiego miliardera,śród nich Róża Maria Graefin von Thun und Hohenstein,zażarta orędowniczka idei,które promuje i finansuje George Soros.Nawet nie ma sensu dużo się rozpisywać kim on jest. Finansista i spekulant walutowy z uporem maniaka wspiera bowiem wszelkie inicjatywy, służące przyjęciu milionów islamskich uchodźców w Europie. Tak się „dziwnie” składa, że ta właśnie idea Sorosa jest bliska sercu europosłance PO. We wrześniu 2015 roku głosowała też za przymusowym rozdziałem imigrantów na terenie krajów unijnych,a w pluciu na Polskę wzór niedościgniony.Platforma jak żadna inna partia nie stworzyła klimatu dla sodomizacji bo jest motywowana masonerią.

Teraz wiem że działasz na szkodę Państwa Polskiego,dałeś się obnażyć jako zażarty antyPolak.Wy lewaki zasrane macie we krwi niszczenie Polski. Właśnie tacy jak Wy,już w czasach wielkiej chwały bitew kosynierów byli nazywani po imieniu jako szczególny antypolski sort.

#14256 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1587 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 12:18

mocny towar bierzesz od rana :D  :D  :D -co to zmienia we fakcie ze nie umiesz poprawnie przepisac nazwiska. twoich bredni to nawet szkoda komentowac, 

ja ci moge pokazac legitymacje milicji obywatelskiej mojego dziadka z 49 roku- B)  B)  B) , oczywiscie zartowalem -dziadek wstapil rzeczywiscie do milicji   tyle ze niepokalanej-jako prawdziwy polak wiesz pewnie co to jest-nastepny zarcik 

wpis z kosynierami potwierdza teze ze jestes glupkiem-to byli chlopi  spod krakowa-jak i ja, jakis antypolski sort byl pod carskim panowanie-pewnie to u ciebie, bo jako prawdziwie dumny polak nie piszesz skad pochodzisz, ale cuchnie od razu polska c. moze przypomnisz jak chlopi w kongresowce traktowali powstancow styczniowych...........

https://pl.wikipedia...wo_Niepokalanej

https://pl.wikipedia...ek_Woźniakowski

https://pl.wikipedia...kruki,_wrony...

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#14257 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 26 styczeń 2017 - 12:52

Porozmawiaj z kierowcami TIRów skąd bierze sie eksport.

Kolega jeździ cysterną i trafiały mu się wycieczki min. z mlekiem gdzie ładowali go w Polsce jechał do Włoch gdzie zmienili mu tylko plombę i dawali nowe papiery , z tym jechał do Holandii gdzie była ta sama procedura i przyjeżdżał  z powrotem do kraju tylko do innej mleczarni, Jak komuś opłaca sie wozić mleko warte 20tyś cysterna po całej europie to co dzieje się z towarami wartymi dużo więcej. 

To nie jest fikcja, tylko rzeczywistość. Też jeździłem i miałem transporty kabotażowe, gdzie za kalendarzem wiszącym nad głową miałem schowaną prawidłową CMR-kę, a w razie kontroli miałem pokazywać inną. Miałem również przypadki podobne, jak opisuje kolega, gdzie z Friedrichsdorf wiozłem do Opola pożywkę w big-bagach po 850kg jeden w temp. 16st.C. W Opolu mi to rozładowali, gdzie powiedziałem, że mam się też ładować na Holandię, więc kazali mi nie odjeżdżać od rampy. Przyszła babka, zeskanowała big-bagi, następnie poprzyklejała swoje nalepki na te, które były, zeskanowała drugi raz i załadowali mi na auto - dla mnie to nic dziwnego, tym bardziej, że takich przypadków miałem więcej..

W żniwa wsąsiedniej wsi zapaliłię kombajn kolega który był na akcji opowiadał jaki gospodarz był zły że strażacy szybko go ugasili , w nocy musiał spalić się ponownie ;)

To nie możliwe, bo przecież pisałeś, że oni nawet nie potrafią się zorganizować, tylko panikę siać - paniką ten ogień ugasili? Prawdą jest, że jak ktoś specjalnie podpala swój sprzęt, to zgodnie z twoim idolem, który dostał tytuł "człowieka wolności" powinieneś tą informację przekazać służbom ścigania.

I na co to jest dowód, że osp nie potrzebne bo za szybko działają, czy, że właściciel będzie starał się o odszkodowanie za kombajn, który dwa razy się palił?

Przecież chyba tylko o to chodziło i nie tylko za kombajn, lecz jeszcze za spaloną uprawę. Posiał od połowy, bo dopłat na czas nie dostał, na nawozy i opryski też nie starczyło, a teraz myślał, że zapłacą mu za nowy kombajn i przeliczy jeszcze straty w zbożu na 12t/ha + słoma :huh: Aż wstyd, że zwolennicy PIS to popierają, ale cóż.

Na razie Polska jest Polską, a PIS zmienia prawo na im przychylne i maskujące wszystkie ich przekręty. Wczoraj Kaczyński został ogłoszony na gali PISiorowskich bohaterów jako "człowiek wolności", a przecież w zeszłym roku już pisałem, że zamieni się rolami przypisując sobie poczynania Wałęsy. Najpierw W Toruniu Antek kazał wszystkim bić oklaski kierowcy za szybkie i sprawne dowiezienie (250km w godzinę i 45min, gdzie krajową 10-tką powinna trwać 3h), po czym Królowa Ewangelizacji postanowiła go ukarać, gdyż jeszcze dobrze nie wyjechali, a już 7 aut Pan Kazimierz skasował. Normalnemu kierowcy odebrano by zaraz prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym, ale w tym przypadku podejrzewam, że jak nie żandarmeria, to sam Andrzej na polecenie Jarka, które zostanie wymuszone przez Antoniego, przyniesie mu je w zębach. Następnie Macierewicz przesiadł się do kolejnego auta i mimo iż wypadek miał miejsce o 17:40 na gali w Warszawie pojawił się o godz. 19.00. I tu po raz pierwszy popieram słowa Rydzyka, który na stwierdzenie Macierewicza: "oklaski dla Pana Kazimierza..." zareagował słowami: "Mam nadzieję, że odrzutowcem...".
A Misiewicz wspaniale się "Qrwi" w klubie nocnym oferując przypadkowym kompanom od kielicha stanowiska rządowe i też bezkarnie...

#14258 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 13:05

A gdzie ja napisałem że on kombajn podpalił ?Jasne że często lepiej że się spali to co zapaliło bo z tym ugaszonym to kłopot tylko Zacytuj B) mi gdzie pisałem że panikę straż sieje zanim natępny raz coś napiszesz przemyśl to bo widzisz to co napisałemm  ;) 

#14259 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 13:32

GP Monaco 2016 - dystans 260km. Zwycięzca: Lewis Hamilton 1:59,29 GP Toruń - Warszawa - dystans 261. Zwycięzca: pan Karol 1:45,0

Może takie porównanie będzie adekwatne do tej gonitwy po drogach w ruinie. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14260 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 26 styczeń 2017 - 14:52

Zacytuj B) mi gdzie pisałem że panikę straż sieje zanim natępny raz coś napiszesz przemyśl to bo widzisz to co napisałemm  ;)

A kto napisał, że lepiej jak PSP będzie jeździć nowym sprzętem i nim nie będzie to problem kilkanaście kilometrów przejechać, a co z osp to przyjeżdzają i panikują, bo niby nie wiedzą co robić? (w tym są moje dopowiedzi, ale nie mam czasu na szukanie cytatów sprzed kilku dni)

GP Monaco 2016 - dystans 260km. Zwycięzca: Lewis Hamilton 1:59,29 GP Toruń - Warszawa - dystans 261. Zwycięzca: pan Karol 1:45,0

Może takie porównanie będzie adekwatne do tej gonitwy po drogach w ruinie. :D

No jak to w ruinie? Przecież dobra zmiana je już wyremontowała. Drogi w ruinie były do października 2015, gdzie nie było po czym jeździć, a teraz już są autostrady z prawdziwego zdarzenia. Jechałem tamtędy pół roku temu i już były fajnie zrobione, tylko jeszcze przed Częstochową się bawią...