Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#14061 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 10:22

Ogólnie śmigłowce wyjdą drożej bo będziemy mieli kilka mikroflot. Koszt zakupu to tylko jedna składowa kosztów całościowych. Przy podejściu serwisowym np Świdnika do Anakondy które można streścić ( bierz i spier..) i chęci przejęcia za friko państwowego WZL będzie jeszcze gorzej. Trzeba brać pod uwagę także szkolenie pilotów do każdego typu i obsług. To będzie rosło milion tu milion tam a potem jak Duńczykom w przypadku EH101 wyjdzie że koszty urosły 1,4miliarda koron.

Tak poza tym to my właśnie teraz pchamy się w EH 101 choć nie było już dawno zamówień na ten śmigłowiec nawet ze strony szczęśliwych posiadaczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 14:14
  •  

#14062 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 10:43

romus- pogrzebowe zwyczaje zydow sa mi rownie obce jak "folksdojczow", zreszta w krakowie jak i calej polsce zydow niewielu juz zostalo-twoi przodkowie sie o to postarali.

kazdy normalny czlowiek grzebie swoich rodzicow czy brata i bratowa w poblizu miejsca gdzie mieszka a nie na drugim koncu polski, pali znicze tam gdzie sa pochowaniu a nie przed miejscem pracy i to niedlugiej, wyobrazcie sobie ze zaczniecie palic znicze przed obora gdzie ojciec czy matka zapieprzali cale zycie-jaki lekarz by was odwiedzil ????

ja mam szacunek dla zmarlych-  ale to nie chodzi o nich tylko o polityke- kto sieje wiatr,zbiera burze i kaczynski po ponad 80 miesiaca zaczyna tego doswiadczac. zreszta gdyby zaczeli protestowac  w krypcie pod wieza srebrnych dzwonow sam bylbym przeciw.

jedno mnie zastanawia-po co zrobiono nagrobek z przesuwana sciana, ktory w kilka chwil mozna otworzyc-nastepne badania, kogos beda dokladac albo wyjmowac za kilka lat-ciekawe ???

zaczelo sie od malopolski- 3 uchodzcow z afganistanu [prawdopodobnie], maja ich cofnac na slowacje ale teraz sie okaze czy grupa wyszegradzka to fikcja.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#14063 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 19 styczeń 2017 - 11:30

Obudz się chłopie Owsiak ma pomysł na biznes a przy okazji pomaga chorym dzieciom tyle że znaszych pieniędzy dużo jest takich organizacji którzy wykorzystują ludzką naiwnośćJeszcze sporo kasy z tych zbiórek na zgromadzenie ćpunów i narkomanów na Przystanek Łudstok Owsiak wyprowadza , czego Kijowski akurat nie czynił . Co roku ofiary śmiertelne na tym spędzie są i to za nasze pieniądze , za moje też . Wczoraj w wiadomościach pokazywali przypadek rodziny w której matka trójki dzieci zmarła . Konkubent jest na tyle odpowiedzialnym mężczyzną że chce się opieką tych dzieci zająć . Nie może otrzymać prawa do opieki , bo ma dom za mały . Znalazł się człowiek dobrego serca który tej rodzinie duży dom ofiarował , aby tylko ich nie rozdzielać . Całe szczęście że to nie przeszło przez łapy Owsiaka , bo ten by połowę zajął a część z tego domu na narkomanów by poszło .

Nie bój się - ja jestem obudzony i to od godz. 5 rana. Przecież pisałem, że wiem, iż Owsiak tego nie robi bezinteresownie i że zbiera również kasę, ale również pisałem ile sprzętu on jednak zakupił. Pisałem również, że jak ci to nie odpowiada, to jak ktoś od ciebie będzie umierający i będziesz widział na pogotowiu, sprzęcie w karetce czy sprzęcie w szpitalu serduszko - odmów przyjęcia pomocy i/lub odłączenia od aparatury. Przecież ona i tak nikogo nie ratuje, tylko (mój dopisek apropos nagonki, że Owsiak jest za eutanazją i aborcją) uśmierca.

Będzie się coś paliło, albo jakieś inne zdarzenie zarejestrowane jako lokalne zagrożenie i przyjedzie OSP - też odmów ich przyjęcia i zażądaj tylko jednostek PSP - w końcu pisałeś, że OSP to samo zło i nie wiadomo po co są. Dodam jeszcze, że jak PSP czy tam OSP przyjedzie, też zwracaj uwagę na to, czy nie mają serduszka, a jak będzie ma wozie lub pompie - odmów użycia tego sprzętu. Będzie na ODO - zabroń wchodzić strażakom na teren swojej posesji.

Pisałem też o tym, że Caritas również robi takie przekręty i też się bogaci na czymś, co dostaje za darmo. Nie mniej jednak pokaż mi jakąś organizację czy fundację, która nie służy praniu brudnych pieniędzy? Nawet Lux Veritatis pierze i to grube miliony oraz dolary, a zaobserwować możemy to chociażby przy tych 26mln.zł., które to rząd dał Rydzykowi w drugiej transzy po 20mln. za niby geotermię.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14064 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2271 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 11:37

A z jakiej racji mam być odłączony o d aparatury ? :P :P :P  To nie jest ani sprzęt ani pieniądze Owsiaka B)  i nikt mi łaski nie robi Jak wiesz że UX vERITATIS  PROWADZI nielegalną działalność to masz obowiązek zawiadomić odpowiednie organy co do OSP to dużo istnieje tylko po to by istnieć powinno się likwidować małe jednostki które często istnieją tylko formalnie a za zoszczędzone pieniądze doposażyć te silniejsze w nowoczesny sprzęt by były bardziej efektywne B)

#14065 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4212 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 11:55

Nooo , świetny pomysł z tym zamykaniem małych . Powiedz to starszym ludziom  , wytłumacz że to dla ich dobra będą jeździć 2 x dalej i 3 x dłużej czekać w kolejce . B)

ZETOR TEAM

#14066 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 12:12

Zobaczycie USA jeszcze nieźle nas wydoją teraz dla nich złoty czas nastaje.

Ale za to będziemy wydojeni w duchu patriotyzmu przez naszego najwiekszego sojusznika a nie przez jakąś Francję

kazdy normalny czlowiek grzebie swoich rodzicow czy brata i bratowa w poblizu miejsca gdzie mieszka a nie na drugim koncu polski, pali znicze tam gdzie sa pochowaniu a nie przed miejscem pracy i to niedlugiej, wyobrazcie sobie ze zaczniecie palic znicze przed obora gdzie ojciec czy matka zapieprzali cale zycie-jaki lekarz by was odwiedzil ????

ja mam szacunek dla zmarlych-  ale to nie chodzi o nich tylko o polityke- kto sieje wiatr,zbiera burze i kaczynski po ponad 80 miesiaca zaczyna tego doswiadczac. zreszta gdyby zaczeli protestowac  w krypcie pod wieza srebrnych dzwonow sam bylbym przeciw.

jedno mnie zastanawia-po co zrobiono nagrobek z przesuwana sciana, ktory w kilka chwil mozna otworzyc-nastepne badania, kogos beda dokladac albo wyjmowac za kilka lat-ciekawe ???

Pochówek na Wawelu był przepustka do historii i wyróżnikiem spośród innych pełniacych ten urząd. Jeśli jeszcze zmieni się podręczniki do historii i wtłoczy do głów jak wyjątkowym był Lech to oprócz legendy o smoku wawelskim jest szansa na legendę o Lechu Kaczyńskim

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#14067 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2271 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 13:00

Nooo , świetny pomysł z tym zamykaniem małych . Powiedz to starszym ludziom  , wytłumacz że to dla ich dobra będą jeździć 2 x dalej i 3 x dłużej czekać w kolejce . B)

Y nie wiem co brałeś ale odstaw to bo Ci nie służy :P :P

#14068 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 19 styczeń 2017 - 13:17

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? staszek chyba blisko masz do jakiegoś molocha (szpitala) skoro chcesz żeby zamykać małe szpitale gdzie personel nie jest chamski w stosunku do pacjenta jak to ma miejsce w dużych molochach

#14069 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 13:24

http://www.wiocha.pl/1411283,Kalambury.

primo- ja mieszkam na pograniczu 3 powiatow i czasami przyjezdza pogotowie z sasiedztwa, jak ktos uslyszy ze ma jechac do szpitala do chrzanowa lub wadowic to od razu zdrowieje,  choc jak starsza sasiadke zabrali na oiom do chrzanowa to pozniej chwalila tylko jedno[bo w sumie nic wielkiego jej nie bylo] brak kolejek, nie trzeba bylo czekac godzinami jak w krakowie.na parkingach pod klinikami samochody z polowy polski.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#14070 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 13:59

oprócz legendy o smoku wawelskim jest szansa na legendę o Lechu Kaczyńskim

A legenda o złotej kaczce się nie liczy czy co?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14071 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 19 styczeń 2017 - 14:32

A z jakiej racji mam być odłączony o d aparatury ? To nie jest ani sprzęt ani pieniądze Owsiaka

Niby nie jego pieniądze, ale kupił i dał służbom ratowniczym. A czy nie jego kasa? To jak ty dostajesz JPO, to to jest twoja kasa, czy dalej ARiMR? 

Jak wiesz że UX vERITATIS  PROWADZI nielegalną działalność to masz obowiązek zawiadomić odpowiednie organy 

Nie rozśmieszaj mnie. Rydzykowi nawet JP II nie dał rady, a ja mu mam dać? W szczególności teraz, jak ma błogosławieństwo rządu, który też przy drugiej transzy wynoszącej 26mln. zł dopiero za 3 podejściem zdecydował się na zaksięgowanie tej kasy na fundację z wiadomych celów. Sam pisałeś, że na składki zdrowotne płacisz prawie 300zł, więc albo tą kwotę zerżnąłeś ode mnie z wcześniejszego postu, albo masz własną działalność i jesteś na ZUS-ie a nie KRUS-ie. Zakładam raczej to drugie, bo kłamstwa nie chcę brać pod uwagę, więc powinieneś wiedzieć o co w tym chodzi...

co do OSP to dużo istnieje tylko po to by istnieć powinno się likwidować małe jednostki które często istnieją tylko formalnie a za zoszczędzone pieniądze doposażyć te silniejsze w nowoczesny sprzęt by były bardziej efektywne 

W mojej gminie są 4 OSP. Do gminy PSP ma od 12 do 31km (w zależności w jaki zakątek). OSP są rozlokowane tak, że w najdalszy zakątek najbliższe OSP ma 5 km. Jak wykluczymy jedną jednostkę z najmniejszą liczbą wyjazdów (w zeszłym roku miała 5 na cały rok), to najbliższa kolejna jednostka będzie miała do najdalej wysuniętego punktu 14km. A więc trochę matematyki:

- 4 minuty na zebranie się ochotników i wyjazd

- 15-20min. dojazd (w zależności od warunków pogodowych, wóz strażacki jest cięższy od zwykłego auta, na sobie ma wodę, która na łukach drogi również buja, przez wodę droga hamowania jest dłuższa, a każdy kierowca wie, że wiezie ratowników i to on ze swoją drużyną ma ratować innych, a nie by jeszcze go ratowali)

Po przyjeździe szybkie rozpoznanie, zdiagnozowanie sił, ubieranie się w ODO, rozwijanie rot - to wszystko zajmuje czas, a jak za plecami stoi gospodarz i krzyczy "Róbcie coś!", to dodatkowo podnosi ciśnienie. Ale z tym to sobie wszyscy dają rady, bo na takie okoliczności też są szkoleni i przechodzą specjalistyczne badania lekarskie. Mija czas, ogień się rozprzestrzenia, ty rozwijasz 2 linie, z których jedna jest w natarciu, a druga w obronie innych obiektów. Na samochodzie masz 3tyś. litrów wody i masz świadomość, że starcza ci to na ok. 2 minuty. Wysyłasz jednego do pobliskiego hydrantu, bo następna jednostka przybędzie za ok. 10min. W hydrancie powinno być ciśnienie 7bar utrzymane przez min. 1 minutę, a tu zonk: 7 bar na starcie, które po 15 sekundach maleje, a po 40 sekundach mamy 1,5bara i brak ciśnienia na prądownicy. Kombinując podajesz tą wodę do wozu, by ciśnienie robiła autopompa, ale nie starcza ci na zasilanie 2 rot - najbliższa jednostka podaje ci, że dotrze na miejsce za 6 min. Zgłaszasz dyspozytorowi o zadysponowanie autocysterny, bo ogień się rozprzestrzenił ze stodoły na budynki inwentarskie i częściowo zaczyna wchodzić do mieszkalnych. Rezygnujesz z natarcia i decydujesz o oszczędnej obronie budynków mieszkalnych, by chociaż coś uratować... To jest prawdziwy scenariusz, w którym uczestniczyłem jako pierwsza przybyła jednostka. Czas akcji gaśniczej - 6,5h (nie licząc dogaszania trwającego kolejne 3h, dojazdów do pożaru i do remizy). Nikomu nie życzę czegoś takiego, a umiłowana przez Staszka PSP przyjechała po 45min. 2 wozami, po 70min. dojechała drabina i prawie jednocześnie cysterna. Wcześniej przed PSP przybyły 3 OSP. 4-ta, która miała wtedy 3 km. do dojechania - nie przyjechała, ponieważ wójtowi szkoda było 2,5tyś netto dać na opony i została wycofana z podziału. Po tym zdarzeniu na drugi dzień wójt osobiście przywiózł te 2 opony. A co, jak by można było szybciej rozpocząć akcję gaśniczą? Szybciej było by rozpoznanie i podjęte decyzje o zadysponowaniu kolejnych sił?

Reasumując: nawet na te 5 wyjazdów rocznie jest warto trzymać tą jednostkę, gdyż koszt zwróci się przy pierwszym większym pożarze. A dla tych, którzy nie wiedzą i/lub nie są świadomi, jak ogień się szybko rozprzestrzenia, to dedykuję filmik z aktualnym czasem 5min od zapalenia świeczki na tapczanie:

Edytowany przez wdaniel, 19 styczeń 2017 - 14:33.

#14072 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1256 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 14:43

A z jakiej racji mam być odłączony o d aparatury ? :P :P :P  To nie jest ani sprzęt ani pieniądze Owsiaka B)  i nikt mi łaski nie robi Jak wiesz że UX vERITATIS  PROWADZI nielegalną działalność to masz obowiązek zawiadomić odpowiednie organy co do OSP to dużo istnieje tylko po to by istnieć powinno się likwidować małe jednostki które często istnieją tylko formalnie a za zoszczędzone pieniądze doposażyć te silniejsze w nowoczesny sprzęt by były bardziej efektywne B)

staszek chyba blisko masz do jakiegoś molocha (szpitala) skoro chcesz żeby zamykać małe szpitale gdzie personel nie jest chamski w stosunku do pacjenta jak to ma miejsce w dużych molochach

Staszek  pisał  o  OSP  a nie  o  szpitalach 

Czytaj  ze zrozumieniem

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#14073 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 857 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 14:47

Staszek pisał o OSP a nie o szpitalach

Czytaj ze zrozumieniem

O BROŃCO staszka zrozumiałem

#14074 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 15:00

oprócz legendy o smoku wawelskim jest szansa na legendę o Lechu Kaczyńskim

A legenda o złotej kaczce się nie liczy czy co?

Liczy się, liczy i to bardzo! Jak patrzę na Jarosłąwa i Antoniego to wydaje mi się że mogliby zabić wzrokiem. Zupełnie jak Bazyliszek ;)

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#14075 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 15:29

Może taka sobie pokutę zadał za to że go wysłał gdzie wysłał żeby pośmiertnie wielkim uczynić .

#14076 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 16:53

A czy wiecie,że włodarze miasta Głogów podjęli decyzje,że podczas uroczystości patriotycznych nie będzie odczytywany" apel smoleński".?Jak nic zdegradują do rangi  chutoru   ;) Jak dla mnie każda uroczystość ma swojego patrona-nadpatroni niewskazani.

#14077 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 857 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 16:57

I dobrze zrobili bo to już przeginka  :mellow:

#14078 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2271 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 17:01

O BROŃCO staszka zrozumiałem

tAK ? Pewnie Bronek Cię sztachetą walnoł :P :P ?

#14079 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4212 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 17:03

Może taka sobie pokutę zadał za to że go wysłał gdzie wysłał żeby pośmiertnie wielkim uczynić .

Nie pisałem wcześniej , ale tez tak odczułem . B)

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14080 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4207 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 17:04

Wojewoda wielkopolski chciał sobie urządzić pisowską rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Co roczne obchody odbywają się od dawna w Poznaniu. Ten zrobił swoje w Lesznie. I wyszła klapa bo ludzie ten apel wygwizdali. Szkoda, że pis tych ludzi wystawia na takie pośmielisko i to pośmiertnie. A wszystko dlatego, że Kaczyński próbuje jeszcze na trupach zbić jakiś kapitał polityczny.