Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#12621 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 16:18

A tu odnośnie "młota na UBeków" to tylko jeden z kilku kwiatków. Cytat pochodzi opinii sporządzonej przez senackie biuro legislacji.
Podaję też link do dokumentu
Hubertus pewnie przeczyta i będzie rżał ze śmiechu a ja mu w ogóle nie będę się dziwił.

2. Art. 8a zawierający niedookreślone pojęcia takie jak: „uzasadnione przypadki”,
„krótkotrwała służba”, „rzetelne wykonywanie zadań i obowiązków” budzi wątpliwość, w
świetle szczegółowego i zamkniętego katalogu zawartego w art. 13b oraz celu ustawy, czy
będzie zapewniona należyta gwarancja ochrony praw emerytalnych.
3. Ustawa zachowuje swoistą konstrukcję ustawowego domniemania winy, odwróconego
w stosunku do domniemania niewinności obowiązującego w prawie karnym, wprowadzoną
do zaopatrzenia emerytalnego, przewidziana w ustawie z dnia 23 stycznia 2009 r.
Jeżeli zasada domniemania niewinności znajduje oparcie w Konstytucji (art. 42 ust. 3),
powstaje pytanie, czy na gruncie zabezpieczenia społecznego (także gwarantowanego
Konstytucją) prawidłowe jest dalsze rozwinięcie, w stosunku do ustawy z 2009 r.,
emerytalnego domniemania winy(art. 15c ust. 5, art. 22a ust. 5 i art. 24a ust. 4)? Co do renty
rodzinnej trzeba udowodnić, że to osoba, po której przysługuje renta rodzinna podjęła w/w
działania. Powstaje pytanie, czy nie jest to zbyt daleko idące i czy pozostaje w zgodzie
z art. 71 ust. 1 zdanie pierwsze (uwzględnianie przez państwo dobra rodziny w polityce
państwa) Konstytucji?
Roman jakie jest Twoje zdanie?

Piękna rzecz @mirro. Aż serce rośnie. Oczywiście ubawiłem się. Ale z drugiej strony żal jakich durni mamy w sejmie. Oczywiście miałem rację. Buble prawne i rzekoma walka z ubecją i esbecją to normalka w pise. Pisząc o furtkach miałem na myśli te jak to nazywa biuro legislacyjne niedookreślone przypadki. A zdaje mi się pisałem to przed 19 grudnia. Niestety przeciętny wyborca pisu mało o czym ma pojęcie. Łyka propagandowy kit a resztę sam sobie dopowiada.

Pogrubiłem części tekstu by pokazać jak to pis robi dezubekizację. A raczej wmawia swoim wyborcom, że robi. Bo sitko dla esbeków ma całkiem grubiutkie dziurki. Zobaczymy co z tym bublem zrobi senat. A raczej co zrobił. Bo cały czas jest jeszcze problem nieregulaminowego procedowania tego bubla w sejmie. 

Roman jeśli ustawa o ścince drzew bez zgody jest takim samym bublem nawet się nie waż tego robić. Idź do gminy i weź pozwolenie. Bo sobie biedy narobisz.

a widzisz przynajmniej mają prace a PO chciało ją im odebrać

Taniej niż utrzymywanie nie których nie rentownych kopalń było by wypłacać zasiłki i przekwalifikować ludzi. Inaczej też pewnie byś pisał gdyby 18 lub 30 % z twoich zarobków szło między  innymi na dopłacanie do górnictwa. Zamiast na inne bardziej potrzebne ci cele.

OCZywiście że była użyta siła bo wobec przestępców trzeba używać siły każdy przestępca musi się z     tym liczyć moim zdani emzbyt pobłażliwie ich traktują zobacz sobie jak na zachodzie się z takimi rozprawiają :P :P

Jaruzelski i reszta w 1981 roku też tak mówili. I też używali siły wobec jak to mówisz przestępców. Zabawne, że narracja w temacie zgromadzeń publicznych wielu członków pis i ich sympatyków pokrywa się jota w jotę z narracją PZPR.

A oto kolejny przykład działania MON Antoniego. Sam nie wiem dlaczego tak mu śpieszno z odbieraniem stopni wojskowych.

http://www.komendanc..._2016-12-16.pdf

Można mówić że sprawiedliwość itp. Ale uzasadnienie powala. 

Mam w związku z tym pytanie. Czy po tym jak już pozbawią stopnia wojskowego gen Jaruzelskiego to pozmieniają podręczniki w szkołach a młodzież dowie się że szeregowy Jaruzelski dowodził armią? Dowiedzą się że szeregowy Jaruzelski wprowadził stan wojenny?

Stalin tez robił czystki dookoła w 1936 i 1937 roku wyczyścił wszystko jak potem na tym wyszedł wszyscy wiemy. Coraz lepiej widać, że Macierewicz ma przede wszystkim rozbroić polską armię. Miały być caracale. Powiedzieli, że za drogie. I kupią tańsze, chociaż zapomnieli dodać, że nie uzbrojone. Do dzisiaj nie ma tańszych. Za to mają być drony. Wojskowym każe się oglądać tvp i robi inne komedie. Dwudziestu kilku generałów odeszło na własną prośbę. Zamiast lepiej zbroić armię. Wydaje się grube pieniądze na partyzantów. Którzy szkoleni dwa dni w miesiącu po parę godzin będą stanowili znikomą wartość bojową. Teraz jeszcze Macierewicz zaczyna walkę z nieżywymi. Już kiedyś pisałem, że słyszałem nie raz, że jest on ruskim agentem. Nie chce mi się w to wierzyć. Ale jak człowiek popatrzy co on wyprawia z wojskiem to sie ludziom nie dziwią, że tak podejrzewają. 

Edytowany przez hubertuss, 21 grudzień 2016 - 16:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 11:09
  •  

#12622 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 16:30

A przypomnisz mi, gdzie pisałem, że PO to moja partia i robiła wszystko dobrze? Bo o tym, że pisałem, iż PO oraz inne partie mają być rozliczone, to wiele znajdziesz, więc nawet nie będę prosił o przypomnienie. 

Dobrze wiesz, że nie jestem stronniczy i że nie patrzę na partię jako partię, lecz na ludzi, którzy tam są oraz na ich poczynania. W tej kwestii nawet i @Hubertus się ze mną już kłócił, gdyż wykazałem, że nie wszystko, co jest z pieczątką "PIS" jest złe. Teraz przez Kuchcińskiego rozpętała się wojna pod sejmem, chociaż zastanawiam się na ile ona była zaplanowana przez Kaczyńskiego, gdyż pod jej osłoną Kaczyński długopisem Dudy przepchał 3 ustawy o TK. PO też tak robiło, że puszczali w media jakąś aferę, a tak naprawdę była to tylko zasłona, dzięki której media miały robotę i nie zauważali grubszej afery przepuszczanej w międzyczasie.

Uśmiech Kaczyńskiego podczas wyjazdu, a raczej śmianie się z tego, co się dzieje, świadczy tylko o tym, że wszystko idzie po jego myśli. To, że w listach, które członkowie PIS dostają na odprawach, każe im mówić, iż to jedyna reakcja na kłamstwa opozycji, to kolejne jego zagranie manipulacyjne. Hierarchowie kościoła zamilknęli, bo też czekają na dalszy tok wydarzeń, gdyż nie spodziewali się tego drugiego powstania, którym jest powrót do końca lat 80-tych.

Wczoraj rozmawiałem z "przywódcą" regionalnego koła radia ma(w)ryja i na moje "a nie mówiłem" też zaniemówił. Człowiek niby z wypranym mózgiem przez Rydzyka, ale widocznie pozostało mu jeszcze trochę szarych komórek, które teraz się obudziły i nakłoniły do własnej interpretacji wydarzeń... 

No przyznałbym Ci rację ale wtedy wychodzi na to że buta i arogancja to choroba zawodowa polityków i powinna być zwalczana z urzędu a na to zadna władza nie wyrazi zgody B)

#12623 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 16:48

o kurka staszek jak ty na to wpadłeś ?

widziałeś kiedy żeby normalny człowiek pchał się do polityki ?

to nie jest żadna choroba tylko norma u  populistów  rządnych władzy

tu niestety pisuar bije rekordy i tam nie ma miejsca   nawet na   własne zdanie - typowa partia  bezmózgowców którzy powtarzają przekaz wodza :D  :D  :D 

taki cep jak suski  to najpierw krytykuje myśli wodza a potem natychmiast uznaje za słuszne  

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12624 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 17:01

Ja tam myślę że dzisiejsza opozycja w tym przoduje nazwałbym to już nawet stanem agonalnym , Prezes spowoduje że wybiją się na wzajem :P :P ;)

#12625 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 17:14

za głupi na to , jemu się zdaje że rozdaje karty a tak naprawdę nikt na to się nie nabierze 

dostał nauczkę i widać wyraźnie że w majtki narobił i było sporo smrodu  

przestraszył się zamachu stanu  :D  :D  :D

#12626 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 18:16

Ja tam myślę że dzisiejsza opozycja w tym przoduje nazwałbym to już nawet stanem agonalnym , Prezes spowoduje że wybiją się na wzajem :P :P ;)

Wybić  się nie wybiją 

Ale  skompromitują  się  do  reszty

Choć  i  tak  po  ostatnim weekendzie   skompromitowali się   aż do  przesady

Liczyli  na siłowe  usuwanie  ich  z sali  a tu  się  przeliczyli

A  przyznać  trzeba  Prezes   ma dobrą  strategie  i  widać  jej efekty  bo  coraz  więcej  ludzi  widzi  co  warte  jest  PO PSL i Nowośmieszni

Jak tak  dalej  pójdzie  to  ten  cały  KODomitów  Ciamajdan  się  rozpadnie

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#12627 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 18:25

Staszek, tylko że stan wojenny dokładnie miał takie same podejście, że trzeba się rozprawić z tymi przestępcami z NSZZ Solidarność, ale cóż, takie życie. Jak się zmieni ustrój, to może wtedy zrozumiecie, o ile że będziecie w stanie cokolwiek widzieć, bo mówicie tak samo, jak ci, co słuchali tyko Jaruzelskiego i Geremka.

Tacy jak wy,wyborcy lewicowo-liberalnej międzynarodówki doprowadzilibyście do użynania głów przyszłym pokoleniom,wasze mózgi nic nie myślą,macie we łbach trybunały,pierdały,za które jesteście współodpowiedzialni,trybunał lemingu jest ci na tyle istotny by szczekać i popierać nację która byłaby obecnie lepsza dla ciebie?a czy twój mózg jest swiadomy tego że za 20-50 lat nikogo nie będzie obchodził trybunał,a twoja głupota tak,bo przez takich jak ty,otumanionych trybunałami i KODem,popierających opcję lewicowo-liberalną mielibyśmy załatwiony kraj na amen, terrorystami i środowiskami które nie asymilują się, zwłaszcza przyszłe

pokolenia,dziękowały by takim jak wy,ulicami tylko by jucha płyneła,ty się puknij w łeb,kogo ty popierasz.

#12628 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 18:30

Takie  Małe  POrówanie

PIS v PO-PSL

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#12629 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3968 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 18:35

przestraszył się zamachu stanu  :D  :D  :D

Wcześniej trzymałeś się wersji że zamach stanu to propaganda pisu, teraz zmieniasz zdanie. Znasz przysłowie o tonącym i brzytwie?

marekfarmer szKODniki już się rozpadły. Wczoraj troszeczkę się gubiłem w tych uliczkach okolicznych, matejki, ujazdowskie, wilcza, krucza itd. Ani jednego szKODnika nie widziałem.

A co najlepsze, dla beki wydrukowałem sobie logo KOD i uczepiłem w tylnej szybie auta. No ile razy mogli na mnie wczoraj kierowcy trąbić, kląć pod nosem, zajeżdżać drogę i pokazywać niemiłe gesty sugerujące podcięcie gardła to nikt tego nie zliczy. Kartka wisiała przez max 2,5, w tym 4 kontrole policji prewencyjnej. Ściągany z pasa kogutami i niby kontrola rutynowa. Gdy sugerowałem im tą kartkę jako powód zatrzymania, zarzekali się że nic z tych rzeczy. Ale jak już mówiłem że to dla żartu i jestem apolityczny chłopaki zaczynali się śmiać i rozmowa zbiegała na bardziej prywatny tor, to wszyscy równo głośnie przyznawali że w pracy na razie cisza, żadnych wytycznych ale już ich rączki świerzbią i nie mogą się doczekać kiedy wreszcie przełożeni pozwolą im spałować esbeckie ZOMO manifestujące pod sejmem, bo polecenie wykonywali by z przyjemnością w celu pomszczenia bohaterów PRLu.

#12630 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 18:51

Jaka  opozycja  taki zamach  stanu

Dobrze  słyszeć  że   poszli  po rozum  do  głowy 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12631 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3968 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 19:03

Szkoda że nobla nie nadają z dziedziny sztuki :D

https://youtu.be/jBDfxISGNoI?t=12

#12632 Share uszak21

uszak21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 19:11

Wcześniej trzymałeś się wersji że zamach stanu to propaganda pisu, teraz zmieniasz zdanie. Znasz przysłowie o tonącym i brzytwie?

marekfarmer szKODniki już się rozpadły. Wczoraj troszeczkę się gubiłem w tych uliczkach okolicznych, matejki, ujazdowskie, wilcza, krucza itd. Ani jednego szKODnika nie widziałem.

A co najlepsze, dla beki wydrukowałem sobie logo KOD i uczepiłem w tylnej szybie auta. No ile razy mogli na mnie wczoraj kierowcy trąbić, kląć pod nosem, zajeżdżać drogę i pokazywać niemiłe gesty sugerujące podcięcie gardła to nikt tego nie zliczy. Kartka wisiała przez max 2,5, w tym 4 kontrole policji prewencyjnej. Ściągany z pasa kogutami i niby kontrola rutynowa. Gdy sugerowałem im tą kartkę jako powód zatrzymania, zarzekali się że nic z tych rzeczy. Ale jak już mówiłem że to dla żartu i jestem apolityczny chłopaki zaczynali się śmiać i rozmowa zbiegała na bardziej prywatny tor, to wszyscy równo głośnie przyznawali że w pracy na razie cisza, żadnych wytycznych ale już ich rączki świerzbią i nie mogą się doczekać kiedy wreszcie przełożeni pozwolą im spałować esbeckie ZOMO manifestujące pod sejmem, bo polecenie wykonywali by z przyjemnością w celu pomszczenia bohaterów PRLu.

To co napisałes o plocjantach, że cieszą się na mysł bicia Kodowców. To nic innego jak popoieranie p-rzetsepsta. W tej chili stajesz po tej stronie co komuniści  latach 80. KOD protestuje przeciwko partii łamiącej prawo i konstytucję na każdym kroku. A ty popierasz polcjantów którzy chcą ich bić. To tak samo jakbys popieral Zomowcow bijących Solidarnosc

#12633 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 19:21

Mam nadzieję że ta wersja demokracji w wersji KOD-o bydła nie jest zarażliwa.

#12634 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 19:27

To co napisałes o plocjantach, że cieszą się na mysł bicia Kodowców. To nic innego jak popoieranie p-rzetsepsta. W tej chili stajesz po tej stronie co komuniści  latach 80. KOD protestuje przeciwko partii łamiącej prawo i konstytucję na każdym kroku. A ty popierasz polcjantów którzy chcą ich bić. To tak samo jakbys popieral Zomowcow bijących Solidarnosc

Nie  porównuj  KODomitów  do  Solidarności   bo  to   profanacja

A ludzie którzy  rzucają  się  pod koła  samochodów  czy  atakują  Posła  i  premiera  przed  Wawelem to  przestępcy

Pałowanie  KODomitów  popiera   większość  Polaków 

Widać  KODomici  przestraszyli  się  górników  i  spieprzyli  do domu

A szkoda  bo  z chęcią  bym  się  przyłączył  do  inicjatywy  Piotra Dudy  nakrycia  ich  czapkami

:D :D :D

:lol: :lol:

:D

Edytowany przez marekfarmer, 21 grudzień 2016 - 19:29.

#12635 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3968 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 19:59

zwróć uwagę na uzasadnienie:

,,bo polecenie wykonywali by z przyjemnością w celu pomszczenia bohaterów PRLu.,,

Nikt historii nie zmieni a uzasadnienie jest nią poparte.

Wykonanie polecenia pacyfikacji demonstrantów nie jest przestępstwem, a polecenia można wykonywać bez emocjonalnie lub z satysfakcją.

KOD nie protestuje przeciwko partii łamiącej prawo. Nie jest oddolnym obywatelskim ruchem, jest to czysto polityczne ugrupowanie wspierające zdradziecką opozycję która nie może pogodzić się z utratą władzy. W szeregach KOD i opozycji są oprawcy Polskiego narodu z czasów PRL więc satysfakcja z bicia szKODników nie jest chora, jest jak najbardziej zrozumiała.

#12636 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 19:59

Rafał Ziemkiewicz ostro zareagował na kłamstwa Donalda Tuska, który powiedział w „Kropce nad i”, że „od początku kryzysu migracyjnego mówiliśmyo tym, że kluczową sprawą jest odzyskanie kontroli na naszych granicach zewnętrznych”.

Tusk: Od początku kryzysu migracyjnego mówiliśmy o tym, że kluczową sprawą jest odzyskanie kontroli na naszych granicach zewnętrznych.

Nie ku…a, mówiliście że przyjmowanie „uchodźców” to imperatyw i miara naszego człowieczeństwa Jesteś pan bezczelnym kłamcą bez krzty honoru

— skomentował słowa byłego premiera publicysta Rafał Ziemkiewicz.  Cała platforma to hipokryzja do potęgi

#12637 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 20:08

gdzie zmieniam zdanie ? 

co tu znowu zmyślasz błaźnie    

napisałem wyraźnie że   jarek  zrobił w majtki ze strachu przed zamachem stanu który sam zmyślił 

nie ogarniasz tego ? 

gdzie ja pisałem o jakiejś wersji ?

kogo tam jeszcze naślesz i co zrobisz nie swoimi rękami tchórzu ? 

potrafisz coś to czyń a nie straszysz innymi 

co to ma być ? podżeganie do przestępstwa ? co tam ucieszysz się jak poleje się krew ? 

tylko tyle potrafisz ? kogo tam chcesz zmotywować do tych czynów ? 

krzywda ci się stała że ktoś postał na ulicy ? 

taki bohater jesteś to rusz własne ciało a nie  namawiasz i straszysz nie wiadomo kim i czym 

naczytałeś się cudzych wpisów i co ? 

Edytowany przez marko-kolo, 21 grudzień 2016 - 20:18.

#12638 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 20:08

Mówiłem że Morawiecki liczyć nie umie i dalej to podtrzymuje oczywiście nie w sensie czysto matematycznym to umie każdy a planowania przewidywania co jest ważne w gospodarce.Pół roku tyrał nad podatkiem jednolitym i się wycofał.Dobrze że jesteśmy przewidywalnym, stabilnym krajem w którym każdy będzie chciał inwestować jak choćby mercedes za nasze pieniądze (podobno myślą o tym jak by się z tego wykręcić).

#12639 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 20:20

gdzie zmieniam zdanie ? 

co tu znowu zmyślasz błaźnie    

napisałem wyraźnie że   jarek  zrobił w majtki ze strachu przed zamachem stanu który sam zmyślił 

nie ogarniasz tego ? 

gdzie ja pisałem o jakiejś wersji ?

Majdan okazał się ciamajdanem :lol: :P  

jAK ktoś kto sam łamie prawo morze protestować przeciw łamaniu prawa ?  Poskaeżyli sięzachodowi a Ci nic nie robią bo wiedzą ze wszystko jest zgodne z prawem :P :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12640 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 20:23

Jak trzeba być tępym sku..synem żeby w tytule pisać Majdanek z dużej litery. Zapraszam na Majdanek tam gdzie hitlerowcy wymordowali tysiące ludzi. Tylko wcześniej proszę zdrowo pi..ąć się w ten zryty beret.

O reszcie szkoda pisać.

Edytowany przez mirro, 21 grudzień 2016 - 20:24.