Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#11641 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 13:31

Musi więcej ludzi pracować by niepracujacych utrzymać

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 11:07
  •  

#11642 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 07 grudzień 2016 - 13:46

Oczywiście, że mają władzę. Ale ty nie potrafisz zrozumieć, że nie od całego narodu. Bo cały naród na nich nie głosował. Wygrali wybory. Ale cały naród nie popiera tego co robią. Więc nie mogą mówić, że spełniają wolę suwerena. Bo to nie prawda. Kiedy to pojmiesz? Nawet w Rosji na Putina nie głosuje cały suweren. 

Władzę mają, ale od dużej większości, bo jak już pisałem - do dopuszczenia ich do władzy przyczynili się też ci, co nie poszli do urn. Jak by poszli i zagłosowali na byle kogo nawet nic nie znaczącego, to by odbierali tym samym głosy PIS-owi. Taka gadka, że nie było na kogo głosować, to nikogo nie usprawiedliwia. Każdy kij ma 2 końce, więc trzeba było głosować na mniejsze zło odbierając punkty PIS i PO

Protasiewicz czy Rokita raczej nie doprowadzili by do wypadku samolotu. Ale nadmiar pisowców na pokładzie plus wojskowy pilot gdyby był. Mógł by stworzyć mieszankę niebezpieczną. Dlatego dobrze, jak pisałem, że pilot był cywilny i ich pogonił. Bo pilot wojskowy musiał by lecieć nawet z nadmiarem. tak jak w Smoleńsku musiał lądować.

Zgadza się. A odpowiedzieć powinni ci, co do tego dopuścili i na pewno nie był to Tusk, Komorowski ani Kopacz

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, wartości po psl ???

ale ty jesteś naprawdę tępy

A PIS ma te znamiona? 

- Szacunek? - dla kogo? Chyba samych siebie i o. Rydzyka, bo dla reszty obywateli już nie. Jak by był szacunek dla obywatela, to nie łamali by konstytucji ani nie wprowadzali by reżimu komunistycznego w swoich ustawach

- Tradycja? - likwidowanie pomników, nazw ulic i wszystkiego, co niby kojarzy się z komunizmem, a komunistyczne święta nakazują czcić i mówią, że są dobre

- Autorytet? - jasne, w szczególności odznaczania Jaruzelskiego, dawania stanowisk osobom nic nie wnoszącym w dobro kraju prócz swojej osoby albo również wmieszane w działania PZPR, gdyż mają ich w garści i będą robić to, co "Prezes" każe

- Religia - Głupi nie są i wiedzą, że jak będą całować po rękach Rydzyka i dawać mu "co łaska", to będzie im pomagał. Prywatnie już tak nie wygląda pięknie, słodko i ze złożonymi rękami.

Co do religii i mieszania się w politykę, to już dawno mówiłem, że miejsce polityka nie jest na ambonie ani w prezbiterium. Jak chce, to niech stanie przed kościołem i po mszy niech wygłasza swoją obłudę, a kto będzie chciał, to niech go słucha. Bulwersuje mnie widok polityka (bez względu jakiej jest partii) na ambonie, który głosi swoje tezy, a pod amboną napis "Oto słowo Boże". Dla polityków to piękny kadr i w sam raz na pierwsze okładki, że niby taki sprawiedliwy... Ale cóż, za te faryzejskie podejście, które jest opisane w Piśmie Św. w przypowieści o faryzeuszu i celniku (Łk 18, 9-14) odpowiedzą zgodnie z trzecią tajemnicą fatimską zwierzchnicy Kościoła.

hubertuss -    ty  masz  jakąś  obsesje na temat  Piotrowicza  ????  Rzepliński  obniży  sobie  emeryturę  bo  przecież  był  w PZPR  i jak to  PO  mogło  tam  wsadzić  byłego  członka  PZPR ?????

Rzepiński sobie nie obniży, bo mu PIS obniży. Piotrowicz natomiast (podobnie jak i inni członkowie PIS i ich rodzin) już jest powiedziane, że nie będzie miał obniżonego. 

Albo  co  zrobić  z  Rusakiem  którego  tak  Komorowski  Protegował  ?????

A Berczyński - ekspert Macierewicza? Może odniesiesz się do zeznać Pituli w/s Piotrowicza?

PLAN WIELKIEGO MANIPULATORA, PRZECZYTAJ KONIECZNIE !!!!!!!!!!!!!
WIELKA MANIPULACJA PiS!!!!!!
Znajoma (której partner zbliżony jest do Nowogrodzkiej) przekazała sensacyjne info, którym "chlapnął" jej luby.
PREZYDENT DUDA NIE PODPISZE NOWELIZACJI USTAWY O ZGROMADZENIACH PUBLICZNYCH!!!!!!!!!
Jak to sobie wymyślił Wielki Manipulator - Naczelnik Jarosław?

Nic się nie dzieje bez wiedzy Jarka. Ustawa o zgromadzeniach publicznych jest ustawą, dzięki której PIS będzie mógł pokazać jakim to krajem mlekiem i miodem płynącym jest Polska po objęciu przez nich rządu i jak to było za czasów PO, gdzie ludzie wychodzili na drogę. W ostatnich 2 tygodniach strajkowali nauczyciele oraz górnicy z kopalni Makoszowy w Zabrzu (pojechali 5-cioma autokarami). Tym bardziej są oburzeni, bo przecież dostali obietnicę od samej premier, a tu takie rozczarowanie... Kolejny strajk, który odbył się w dniu 5.12.br. był przeciw powiększeniu Opola. Prezydent obiecał ludziom, że zajmie się tą sprawą (chodziło również o elektrownię Opole i manipulacje Patryka Jaki w jej zarząd i pozbawienie gminy Dobrzeń ziemi, na której jest ta elektrownia...) i nic się nie zmieniło, prócz wyrażenia zgody rządu na przyłączenie elektrowni i części sołectwa do Opola.

Ale cóż, w Radio Maryja i TVPis nie powiedzieli tego, więc tych strajków nie było? Nie popieram władz PO i PSL, ale przynajmniej ludzie nie byli okłamywani i wiedzieli, że są strajki i ludzie się buntują.

PS:

Proszę nie odbierać całego tego postu jako atak na PIS i gloryfikację PO. Cytaty innych, których jasno nie zaprzeczyłem, potwierdzam, lecz wpisem pokazałem, że PIS nie jest święte i robi tak samo, o ile nie gorzej. 

#11643 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 13:49

Kolejna dobra zmiana http://www.farmer.pl/finanse/prezydent-podpisal-ustawe-o-doplatach-bezposrednich,68427.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11644 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 14:08

Sądząc po komentarzach pod artykułem wszyscy komentaujący to osoby Twojego pokroju a może i rodzina ;) :P :P ?

#11645 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 14:11

dla kogo dobra, dla tego dobra. Wszystko zależy kto na co jest nastawiony. Prawdą jest zaś, że komuś muszą zabrać, by komuś dać... Jak krów nie mam, a wysokobiałkowe sieję, więc komuś zabiorą, by mi dać... Bardziej bym był zadowolony, gdyby komuś nie zabrali, a mi np. dopłacili z budżetu Państwa. Ale cóż. Budżet Państwa musiał przecież zapłacić za pobyt pielgrzymów podczas ŚDM, chociaż miał za to wstępnie zapłacić Kościół. Teraz moje pytanie: na co poszły kolekty, które były zbierane na ten cel we wszystkich kościołach w całej Polsce?

#11646 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 14:11

Zmiany przepisów wynikają z analizy dotychczasowego funkcjonowania systemu wsparcia bezpośredniego oraz z zaleceń Komisji Europejskiej (KE).

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#11647 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 14:27

Ciekawe kiedy dojdą do wniosku że produkcja wysokobiałkowych jest tak opłacalna że zniosą dopłaty tak jak do malin?

No ale na chwilę obecną cieszy że będzie większa pula na wysokobiałkowe (sugerowałbym jeszcze zniesienie limitu powierzchni zgłaszanej do dopłat) i nic się nie zmienia z pomidorami, które są niewątpliwie hitem jeżeli chodzi o dopłaty.

#11648 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 14:31

Zmiany przepisów wynikają z analizy dotychczasowego funkcjonowania systemu wsparcia bezpośredniego oraz z zaleceń Komisji Europejskiej (KE).

tak - jest to po części mobilizowanie rolników do ograniczenia wołowiny i zwiększenia powierzchni uprawowej wysokobiałkowych...

#11649 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 16:06

Ciekawe kiedy dojdą do wniosku że produkcja wysokobiałkowych jest tak opłacalna że zniosą dopłaty tak jak do malin?

No ale na chwilę obecną cieszy że będzie większa pula na wysokobiałkowe (sugerowałbym jeszcze zniesienie limitu powierzchni zgłaszanej do dopłat) i nic się nie zmienia z pomidorami, które są niewątpliwie hitem jeżeli chodzi o dopłaty.

Można się spodziewać że w przyszłym roku do pomidorów będzie 10 % tego co w bierzącym ;)

dla kogo dobra, dla tego dobra. Wszystko zależy kto na co jest nastawiony. Prawdą jest zaś, że komuś muszą zabrać, by komuś dać... Jak krów nie mam, a wysokobiałkowe sieję, więc komuś zabiorą, by mi dać... Bardziej bym był zadowolony, gdyby komuś nie zabrali, a mi np. dopłacili z budżetu Państwa. Ale cóż. Budżet Państwa musiał przecież zapłacić za pobyt pielgrzymów podczas ŚDM, chociaż miał za to wstępnie zapłacić Kościół. Teraz moje pytanie: na co poszły kolekty, które były zbierane na ten cel we wszystkich kościołach w całej Polsce?

Nic nikomu nie zabiorą po prostu przesuną środki z tych na pasze do upraw na ziarno

#11650 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 17:00

nikt nikomu  nic nie zabierze  bo  pula  na bydło  będzie  taka  samy  tylko stawki  się  zwiększą  skorzystają  mniejsi  rolnicy  stracą  więksi  ale  jest na to  obejście  :D które  ja  już w życie  wcieliłem  :D

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11651 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 17:42

Tak nie zabiorą, tylko przesuną. Dobre tłumaczenie. Tak samo przesunęli środki na dopłaty do buraków, dopłaty do ubezpieczeń, dopłaty do materiału siewnego tylko nie wiadomo gdzie te pieniądze poszły. Zresztą co tu się dziwić jak wiceminister rolnictwa mówi, że są dopiero pierwszy rok w resorcie, zapoznają się z sytuacją i się uczą a polskie rolnictwo to jabłka, mleko i wieprzowina.... hehehehh  A zaspany geodeta na etacie ministra tylko mu przytakuje...

#11652 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 18:01

żadne środki  na ubezpieczenia  nie  przesuwali  nie  gadaj  głupot  do  Buraków  tak  samo  nic  nie  robili   PSL  zlikwidował  Dopłaty  do   tony  a zrobił  do  ha 

#11653 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 18:11

Na dopłaty do upraw było w poprzednich latach 400mln, wykorzystanie środków było na poziomie 50%. W tym roku PiS zarezerwował w budżecie te 50% plus chyba 30mln zwiększając jednocześnie dotację do 65%. Jaki był efekt wszyscy wiemy, kto nie zdążył na dotację musiał ubezpieczyć komercyjnie. Płatność do buraków w 2015r wynosiła 2127,77 zł/ha w tym roku 1952,25 zł/ha...

Edytowany przez lukejro, 07 grudzień 2016 - 18:13.

#11654 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 18:23

Gadasz  głupoty  PO-PSL na 2016  roku  zrobiło  limit  200mln  złoty   2015  też  był  200mln z tego  co  pamiętam.  

PiS  zwiększył   do 65%  i  ludzie  zaczęli  wykupować   ubezpieczenia

Kto  ma  dobrego  Agenta  to  zdążył  ubezpieczyć  :D

PiS  na  rok 2017 ustalił  limit  900mln złotych  :D :D

To że  teraz  są mniejsze  dopłaty  do  Buraka  to  zasługa  Po-PSL 

To  oni  ustalili   że   dopłata  do  ha  będzie  zależałą  od  ilości  zasianych  hektarów

Nie widzę  żadnej  winy  PiSu  związku z zmniejszeniem dopłaty do buraków.

Ludzie  w tym roku  nasiali  buraków   i taki tego  efekt

Nawet w moich stronach  rok  temu  trzeba było  się  prosić o  wysłodki 

A w tym  roku  plantatorzy  proszą  się  aby  od nich  kupić   wysłodki  :D

Edytowany przez marekfarmer, 07 grudzień 2016 - 18:26.

#11655 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 18:27

a gdzie jest ten co wczoraj  go kałmuki opętały ?  ;)

Albo trzeźwieje albo już w kaftanie. :)

dla kogo dobra, dla tego dobra. Wszystko zależy kto na co jest nastawiony. Prawdą jest zaś, że komuś muszą zabrać, by komuś dać... 

No co ty za obecnych rzadów to daja bez zabierania :D . Jesli już zabieraja to bogatym jak bolszewikom przystało

nikt nikomu  nic nie zabierze  bo  pula  na bydło  będzie  taka  samy  tylko stawki  się  zwiększą  skorzystają  mniejsi  rolnicy  stracą  więksi  ale  jest na to  obejście  :D które  ja  już w życie  wcieliłem  :D

I bardzo dobrze ze kombinujesz ale jest ryzyko że z tego tytułu władza nazwie cie spakulantem i zostaniesz gorszym sortem :P

Edytowany przez Ulman, 07 grudzień 2016 - 18:36.

#11656 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 18:31

A jeśli ministrowi rolnictwa śni się właśnie to?

t_skoczek_208.jpg

#11657 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 18:41

mareksawicki.jpg

No i  Zagłosowali

Ulman- co nie jest  zabronione  jest  dozwolone  :D

Edytowany przez marekfarmer, 07 grudzień 2016 - 18:44.

#11658 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 18:50

Gadasz  głupoty  PO-PSL na 2016  roku  zrobiło  limit  200mln  złoty   2015  też  był  200mln z tego  co  pamiętam.  

PiS  zwiększył   do 65%  i  ludzie  zaczęli  wykupować   ubezpieczenia

Kto  ma  dobrego  Agenta  to  zdążył  ubezpieczyć  :D

PiS  na  rok 2017 ustalił  limit  900mln złotych  :D :D

To że  teraz  są mniejsze  dopłaty  do  Buraka  to  zasługa  Po-PSL 

To  oni  ustalili   że   dopłata  do  ha  będzie  zależałą  od  ilości  zasianych  hektarów

Nie widzę  żadnej  winy  PiSu  związku z zmniejszeniem dopłaty do buraków.

Ludzie  w tym roku  nasiali  buraków   i taki tego  efekt

Nawet w moich stronach  rok  temu  trzeba było  się  prosić o  wysłodki 

A w tym  roku  plantatorzy  proszą  się  aby  od nich  kupić   wysłodki  :D

Tak sytuację w ubezpieczeniach tłumaczył prezes dolnośląskiej Izby Rolniczej w obecności nowych PiS-owskich kierowników, prezesów (powiatowych i wojewódzkich) wszystkich agencji i służb rolnych. Wszyscy tłumaczyli rolnikom, że nikt się nie spodziewał, że zabraknie kasy, że mimo wzrostu dotacji wzrosną koszty ubezpieczenia. No ale pocieszali, że jest to sytuacja przejściowa....Także musisz dokształcić tych ludzi, że wprowadzają rolników w błąd. A jak przyjdzie sroga zima i będą wymarznięcia to będzie to na pewno wina PO-PSL ;-) 
Ciekawe jak rolnicy mieli nasiać tych buraków skoro są limity produkcji, cukrownia ustala ile możesz posiać, ja mam duże wydajności to mi nawet zmniejszyli powierzchnię jaką mogę obsiać a dopłaty masz do powierzchni na umowie a nie rzeczywiście obsianej.... Ale to jest oczywiście wina PO-PSL.... Tak będziesz tłumaczył wszystkie potknięcia PiS do następnych wyborów???

Ratyfikowanie CETA to też pewnie wina PO bo głosowała ramię w ramię z PiS za przyjęciem umowy... hehehhehe

#11659 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 19:05

Ulman- co nie jest  zabronione  jest  dozwolone  :D

Masz rację w zupełności ale niektóre srodowiska moga takich zaradnych nazwać nawet złodziejami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11660 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 19:11

Jak Jurgiel tak będzie pracował http://agri24.pl/min...obrad-w-sejmie/  to raczej nie ma co liczyć na poprawę sytuacji na wsi. heheheheh

Trzeba zrobić zrzutę na kawę dla Pana ministra.

Edytowany przez lukejro, 07 grudzień 2016 - 19:13.