Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#11261 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 09:12

Tak, tak ;)

Widać twoje "regóły"  Ciebie nie dotyczą ;)

No to juz wiesz dlaczego twoi znajomi zasiadają w radach nadzorczych , a ja czy Ty , nie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 17:00
  •  

#11262 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 09:23

Niby racja. Ale chodzi o fakt w jakich okolicznościach ludzie dostają posady. Nie w związku z wiedzą ale za "zasługi dla partii". Mierny ale wierny.

Niestety to jest przypadłość Polski - nie ważne kto rządzi. Z drugiej strony pieniądze oferowane specjalistom w państwowych firmach są śmieszne. Jeżeli ktoś ma wiedzę,doświadczenie i zdolności a nie chce kombinować na boku to, bądźmy poważni , nie pójdzie do pracy za 10tyś zł i będzie na "partyjnym garnuszku".

#11263 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 09:30

Co Ci po zdolnym , ale nielojalnym . Gdyby na Ukrainie byli mierni ale wierni , Krym dalej byłby ukrainski .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11264 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 09:44

Dziwnie widzisz świat. Państwowa spółka to nie powinien być prywatny folwark akrat rządzącej partii. To powinna być ,jak każda firma, działalność przynosząca dochody i dająca stabilizację jeżeli działa w starategicznych obszarach rynku.

Jako przykład podam ci sytuację z życia.

Zatrudniam pracowników - jeden z nich klepie mnie po plecach , zgadza się z każdą moją decyzją , niczego nie kwestionuje ale jego efekty pracy nie przynoszą mi zysków , jest zadowolony z pensji ale kręci na boku.

Drugi pracownik - nie jest moim kumplem po pracy , często ma swoją drogę do rozwiązania problemu , nie zgadza się na nadgodziny i co miesiąc domaga podwyżki ale efekty jego pracy są widoczne na moim jako właściciela firmy koncie bankowym.

Którego pracownika byś trzymał jako właściciel?

#11265 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 01 grudzień 2016 - 09:51

Widzę temat się o ciągnikach zrobił. Dobrze Ulman napisał - nie kupujemy bo to dziadostwo. To ciągniki które byłyby ciekawe gdyby pojawiły się na rynku 10-15 lat temu. Kolega marek  napisał że to konkurencja dla farmtraca , dla zetora (majora) ale już z kubotą się nie zgodzę - chyba marek nie miałeś okazji porównać ursusa i kuboty bo to dwa światy.

Moim zdaniem te obecne ursusy mogą konkurować, ale z ursusem z lat 70 i 80. Widziałem na targach w Hanowerze i prócz wyglądu zewnętrznego to szału nie robią. Nic dziwnego, że idą na export.

Niby racja. Ale chodzi o fakt w jakich okolicznościach ludzie dostają posady. Nie w związku z wiedzą ale za "zasługi dla partii". Mierny ale wierny.

Stara zasada: chcesz mieć dobrego i wiernego pracownika, to nie może być za mądry, bo inaczej będzie myślał samodzielnie i w razie wdrażania twoich głupich pomysłów się sprzeciwi.

Do policji też przyjmują tylko wyśrodkowanych. Test musisz rozwiązać między 40 a 70%. Jak będziesz miał 39 albo 71% to już skreślą ciebie z listy kandydatów i dalej nie pójdziesz

#11266 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 09:59

I właśnie dlatego jest jak jest - byle jak.

No ale żeby naród wybrany ciągnika nie potrafił z części złożyć ;)

#11267 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 10:00

Zauważyliście ostatnio jak intensywnie reklamuja sie Azoty w TVPis? Czyżby zasilanie podupadłej finansowo  telewizji przez spółki skarbu państwa które jeszcze jakos przedą?

Roman , odzyskamy to PZU , PIS obsadzi je swoimi ludzmi i za pare lat znowu trzeba bedzie je sprzedac za pare złotych

Hm widzę że zbyt bystry nie jesteś jak byś chciał by inni Cię postrzegali ;) :P reklama jest na czasie bo jest wysyp dopłat no i w końcu trzeba uregulować te karty do płacenia w Nocnych Klubach bo Sylwester tuż tuż B)

#11268 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 10:24

Dziwnie widzisz świat. Państwowa spółka to nie powinien być prywatny folwark akrat rządzącej partii. To powinna być ,jak każda firma, działalność przynosząca dochody i dająca stabilizację jeżeli działa w starategicznych obszarach rynku.

Jako przykład podam ci sytuację z życia.

Zatrudniam pracowników - jeden z nich klepie mnie po plecach , zgadza się z każdą moją decyzją , niczego nie kwestionuje ale jego efekty pracy nie przynoszą mi zysków , jest zadowolony z pensji ale kręci na boku.

Drugi pracownik - nie jest moim kumplem po pracy , często ma swoją drogę do rozwiązania problemu , nie zgadza się na nadgodziny i co miesiąc domaga podwyżki ale efekty jego pracy są widoczne na moim jako właściciela firmy koncie bankowym.

Którego pracownika byś trzymał jako właściciel?

Moj pracownik , ma wykonywać ściśle moje polecenia , gdyż efekt finansowy mojej działalności związany jest tylko i wyłącznie od moich decyzji i rzetelnego ich wykonywania przez zatrudnionych pracowników.

Moja firma jest moją wizytówką , zainwestowane są tam moje pieniądze .

Co do twoich pracowników , to jeśli ten pierwszy wykonuje ściśle twoje decyzje , ale nie przynoszą one żadnych efektów , to pytanie brzmi , decyzje są chybione , czy tez pracownik który je ściśle wykonał ? 

Drugi z twoich pracowników , rozumiem zauważa twoje błedy decyzyjne , lecz łamie ustalone zasady , ponieważ umowa zatrudnienia , określa wynagrodzenie , oraz szczególne zasady gdy pracownik powinien wykonać tzw.nadgodziny .

Swoja drogą , co znaczy kreci na boku ? Czy ma w umowie z tobą zakaz podejmowania innej pracy ? Czy też piszesz np.o złodziejstwie ?

I

#11269 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 10:41

Natomiast napisanie przez ciebie imion z małej litery , swiadczy o brakach w znajomości podstawowych regół , na poziomie nauczania przed, lub co najwyżej wczesnoszkolnego )

no no wielki polonisto :D  .... zanim zaczniesz pouczać sam się weź lepiej za siebie  

najlepiej jak nic nie piszesz bo wtedy nie robisz głupka z siebie 

nie masz argumentów to nie kombinuj i nie udawaj mądrali, bo po prostu nie wychodzi - ot taka to znajomość podstaw  poniżej poziomu  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#11270 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 10:42

Drugi z twoich pracowników , rozumiem zauważa twoje błedy decyzyjne , lecz łamie ustalone zasady , ponieważ umowa zatrudnienia , określa wynagrodzenie , oraz szczególne zasady gdy pracownik powinien wykonać tzw.nadgodziny .

Ja się drugiemu nie dziwię, bo skoro pracodawca wydaje chybione decyzje, pracownik go koryguje i dzięki tej korekcji pracodawca zarabia, to dlaczego ten pracownik ma się nie upominać o swoje? Sam bym poszedł i powiedział, że prawa autorskie kosztują, a jak nie da podwyżki, to będę jak ten pierwszy wykonywał tylko jego polecenia i swoje 8h i nic więcej. A jak ciągnikiem nie zdążę zjechać z pola w ciągu tych 8h, to zadzwonię do niego i poinformuję go gdzie stoi jego traktor, by sobie po niego przyjechał.

Umowa umową, ale trzeba też być człowiekiem. Skoro zatrudniam pracownika, który robi coś na rzecz mojego gospodarstwa i ta jego praca przynosi mi korzyści, to dlaczego nie mam się z nim podzielić zyskami, tym bardziej, że to dzięki jego pomysłowi i jego odwadze, że mnie skorygował mam ten zysk.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11271 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 12:07

no no wielki polonisto :D  .... zanim zaczniesz pouczać sam się weź lepiej za siebie  

najlepiej jak nic nie piszesz bo wtedy nie robisz głupka z siebie 

nie masz argumentów to nie kombinuj i nie udawaj mądrali, bo po prostu nie wychodzi - ot taka to znajomość podstaw  poniżej poziomu  ;)

Widzisz ja udaję mądralę , ty zaś na zawsze pozostaniesz -pastuchem. 

@wdaniel, pracownik nie ma prawa korygować moich decyzji , a co najwyżej przekonać mnie do ich zmiany . 

Edytowany przez scoffer, 01 grudzień 2016 - 12:09.

#11272 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 12:16

wiem,  że ty jako zacofany i nie mający pojęcia o hodowli nic więcej nie wymyślisz  ;)

po prostu tak musi być że ''wielkie rolnictwo'' na 30 ha produkcji roślinnej nie przebije pewnego poziomu i tyle.... żebyś nawet pękł   

poszczekaj , powyzywaj może ci ulży ale na pewno nic nie przybędzie -  zawyj sobie komuno wróć  :D

Edytowany przez marko-kolo, 01 grudzień 2016 - 12:19.

#11273 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 12:39

@wdaniel, pracownik nie ma prawa korygować moich decyzji , a co najwyżej przekonać mnie do ich zmiany . 

Ja nie napisałem, że ma robić to za twoimi plecami. W przeciwnym wypadku nie ma po co przychodzić po jakąś dodatkową kasę, bo mu wtedy odpowiesz: "kto ci kazał?!". Ale mądry pracodawca widząc ambicje takiego pracownika doceni go, da mu pewną swobodę działania, ale nie bez nadzoru nad nim, bo jak pracownik poczuje się zbyt pewnie, to puści nas z torbami przez wałki za naszymi plecami.

PS: najpierw znajdź takiego pracownika, który będzie miał głowę na karku i któremu będziesz mógł zaufać. Zazwyczaj tacy idą do dużych korporacji, a tobie zostanie pozbieranie ludzi przy sklepie (bez urazy - nie bierz tego do siebie, bo nie jest to wymierzone w ciebie, ale spójrzmy prawdzie w oczy...) 

#11274 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 12:49

wiem,  że ty jako zacofany i nie mający pojęcia o hodowli nic więcej nie wymyślisz  ;)

po prostu tak musi być że ''wielkie rolnictwo'' na 30 ha produkcji roślinnej nie przebije pewnego poziomu i tyle.... żebyś nawet pękł   

poszczekaj , powyzywaj może ci ulży ale na pewno nic nie przybędzie -  zawyj sobie komuno wróć  :D

Po pierwsze to z wykształcenia jestem technologiem o specjalności Uprawa roślin i hodowla zwierząt .

Po drugie w przeciwieństwie do ciebie nie wstydzę się wykonywanej profesji .

http://encyklopedia....cy.com/r/rolnik

http://sjp.pl/pastuch

#11275 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4192 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 13:19

Oczywiście, że szef powinien słuchać pracownika. Rolą właściciela jest wyznaczanie kierunków. To jak wykonać zadania zostawia się w gestii pracownika i ocenia efekty. W zarządzaniu nazywa się to delegowanie uprawnień. Szef nie musi znać się na wszystkim. A co ważniejsze nie ma czasu by ogarnąć co ma w danej chwili zrobić dany pracownik i jak. Jak się ma jednego to jeszcze można za nim chodzić. Ale jak się ma wielu. To ceni się u nich kreatywność. Mało tego takiej kreatywności się wymaga. Bo szef nie będzie chodził za każdym i mówił co teraz zrobić i jak.

#11276 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 13:33

Po pierwsze to z wykształcenia jestem technologiem o specjalności Uprawa roślin i hodowla zwierząt .

zmyślaj co chcesz mnie to nie rusza  

jaka tam u ciebie ta technologia uprawy ? przypomni nam te polskie graty , te konne siewniki itp .  

taki z ciebie technolog jak i polonista

poudawaj sobie teraz biznesmena może lepiej ci wyjdzie

powiem tyle takie filozofy jak ty co poszły w produkcję roślinną  przy 20-30 ha(tu pewnie ci daleko ) mogą sobie  pooglądać nowoczesną technologię co najwyrzej za miedzą u sąsiada  ;)

ps.  nie zdobywałeś czasem praktyk w PGR- ach ?  

tak tęsknisz i wychwalasz komunę,  oj  ale się otworzyłeś - całkiem nie potrzebnie  :(

Edytowany przez marko-kolo, 01 grudzień 2016 - 13:54.

#11277 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 13:54

Chyba chodziło Ci o o jak się chciałeś przedstawić : http://nonsensopedia....com/wiki/Chłop

#11278 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 14:04

@B3Agro , gdyby tak było musiał bym być z tobą spokrewniony . 

@marko-kolo , jest dokładnie tak jak piszesz , praktykę zdobywałem w PGR-ach , takich jak ty zatrudniano tam jako tzw luzaków 

Zreszta PGR jest i dzisiaj , tyle że tam nawet jako luzak , nie miał byś szans.

Edytowany przez scoffer, 01 grudzień 2016 - 14:08.

#11279 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 14:15

no widzisz jakie te życie jest przewrotne 

teraz to ja mam kawałek pgr -u (tak nabyłem w 90- latach )  

zatrudniam też '' pastucha '' - czytaj obszarnika z za miedzy ( 20 ha produkcji roślinnej opylonej w żniwa  :D ) ...odrabia chłopina za kombajn itp. 

ps. jelenia nie daje mu dosiadać na razie ...nie zasłużył  , ale i tak zadowolony jak popatrzy sobie  :D

Edytowany przez marko-kolo, 01 grudzień 2016 - 14:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11280 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 14:24

Pytanie brzmi - Kogo?