Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#10621 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 15:12

Co za dobra wiadomość:

Weteran świata finansów pracujący w Goldman Sachs, pracownik Georga Sorosa i producent filmowy w jednym – tak wygląda w skrócie życiorys Stevena Mnuchina, przyszłego sekretarza skarbu Stanów Zjednoczonych.

http://biznes.onet.p...a-trumpa/eygrzg

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 05:33
  •  

#10622 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 15:58

Toż sam pisałeś mądralo kto wie o przestępstwie a ni zgłosi podlega karze :P

hM ciekawe czy tylko PZU bo z tego co wiem towszystkiefirmy podnoszą i bynajmniej nie ma to związku z 500 pluda wzrostem wypłaty odszkodowań bo jest dużowypadków również z powodu kiepskich drug których to POprzednicy przez 8 lat ni zdołali poprawić bo o budowie to nawet nie wsPOmne ;)

Mi tam nawet na rękę że sobie ludzie zabawek za PROW kupili to mogłem kupić wtedy ziemię za rozsądną cenę oni teraz nie mają tymsprzętm za bardzo co uprawiać i nie bardzo z czego spłacać no mogę ich wynająć niech sobie choć na odsetki zarobią o ile zechcę im zapłacić w terminie bo czasy na wsi trudne ;)

Mam wrażenie że ty to akurat w symulatorze te hektary dzieciaku obrabiasz ;)

Oczywiście że wszyscy podniosą jak największy w Polsce ubezpieczyciel podniesie. Logika. Zgadzam się z tobą w jednej kwestii - wzrost wypłaty odszkodowań.

Ale to w dużej części wynika z większej świadomości ludzi. Sam w tym roku miałem szkodę w aucie (nie z mojej winy) - rzeczoznawca od ubezpieczyciela wycenił mi na 3400zł koszt naprawy , miałem wycenę z serwisu na 9100zł(sama robocizna i części). Ubezpieczyciel sie nie zgodził na wypłatę takiej sumy więc wstawiłem auto do serwisu. Naprawa prawie 3 tygodnie (najpierw 5 dni ale pojeździłem 2 dni i okazało się że naprawa nie jest wykonana w sposób który możan nazwać solidnym i wtedy auto jeszcze na 2 tygodnie do serwisu).

Przez cały czas miałem auto zastępcze klasy premium. A ubezpieczyciel dostał od serwisu fakturę na blisko 25 tyś zł. Więc faktyznie koszty mają ;) , ale ceny OC będą niewspółmierne do zarobków w Polsce . Może się zdarzyć że za rządów piss dla dużej części obywateli auto znowu będzie dobrem luksusowym.

Co do dróg to nie mogę się z tobą zgodzić. To że do twojej pipidówki dalej wygon prowadzi nie znaczy że w całej Polsce jest tak samo. Za rządów po i psl inwestycje drogowe (mimo wszystkich przekrętów) były  olbrzymie. Przypomnij mi staszek ile kilometrów dróg wybudował piss za swoich rządów 2005-2007.

#10623 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 16:40

Poniekąd ta podwyżka jest przez 500 plus. Głównym argumentem towarzystw ubezpieczeniowych jest to, że nie mają rentowności z powodu rosnących wypłat odszkodowań. O ile na początku roku gdy ubezpieczenia leciutko zdrożały można było się spierać, że to przez podatek bankowy. Który obejmuje tez usługi finansowe takie jak ubezpieczenia. To teraz sprzeczać nie ma się o co. Firmy tak sobie to skalkulowały, e pobrane składki maja im pokryć wypłaty odszkodowań, podatki w tym bankowy i zapewnić zysk. Podatek bankowy wpłynął więc na cenę polis a przez to stał się cichym podatkiem, którym ps grabi każdego z nas.

Co do dróg zobaczymy ile pis nabuduje, ile przetargów rozstrzygnie. Bo na razie nie wiem czy jakiś przetarg sfinalizowali. Raczej buduje się to co za zostało rozstrzygnięte w przetargach. Siec drogowa w Polsce jest kiepska. Ale wybudowano dużo ekspresówek i autostrad po remontowano masę innych dróg. U mnie w gminie np. wyasfaltowano w ramach schetynówek praktycznie wszystkie drogi które z racji małego ruchu były jeszcze żwirówkami lub brukowane. Oby za pisu tyle nabudowali. Bo jak na razie to priorytetem jest socjal. Drogi czy śmigłowce wojskowe odleciały na dalszy plan.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10624 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 16:46

Tak by wyglądały wybory prezydenckie w Polsce gdyby funkcjonował u nas amerykański system wyborczy:

comment_rBrkiGWSdjhuPilsMRYQYlVu463ftehd

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#10625 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 16:50

W USA Clinton zdobyła więcej głosów bezpośrednich  Prezydenturę Trumpowi dały głosy elektorskie, no i wyborcy demokratów, którzy nie poszli głosować.

#10626 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 16:52

hM ciekawe czy tylko PZU bo z tego co wiem towszystkiefirmy podnoszą i bynajmniej nie ma to związku z 500 pluda wzrostem wypłaty odszkodowań bo jest dużowypadków również z powodu kiepskich drug których to POprzednicy przez 8 lat ni zdołali poprawić bo o budowie to nawet nie wsPOmne ;)

Mi tam nawet na rękę że sobie ludzie zabawek za PROW kupili to mogłem kupić wtedy ziemię za rozsądną cenę oni teraz nie mają tymsprzętm za bardzo co uprawiać i nie bardzo z czego spłacać no mogę ich wynająć niech sobie choć na odsetki zarobią o ile zechcę im zapłacić w terminie bo czasy na wsi trudne ;)

Skoro PO żadnych dróg nie zrobiła to niech się PIS szybko bierze za robotę  bo jak dotychczas to przyśpieszenia inwestycji drogowych anie nie widać ani też nie zapowiadają.

Jakoś mi sie nie chce wierzyć ze tak nakupiłes tej ziemi po rozsądnych cenach. Ostatnie lata to ciągły wzrost ceny ziemi a często PROW to napedzał. Ludzie chcący się rozwijać korzystali z programów ale też majac zwiększone "moce przerobowe" powiększali areały. Nawet zakładajac że napisałes prawdę i wygrałeś na swoim postepowaniu , zbedne wydaje mi sie kpienie z beneficjentów PROW. Wyglada to tak jakby żal ci d.....ściskał ;)

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#10627 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 832 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 16:55

pewnie nakupił bo ponoć ziemia w marketach staniała  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#10628 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 17:01

Tak by wyglądały wybory prezydenckie w Polsce gdyby funkcjonował u nas amerykański system wyborczy:

comment_rBrkiGWSdjhuPilsMRYQYlVu463ftehd

Owszem , pod jednym warunkiem.Musiał by mieć jeszcze tak wyglądającą żonę.

wow.jpg

#10629 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 832 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 17:07

oj tam u nas wystarczy taka ; 57a18fddd9e36_p.jpg?1470233332

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#10630 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 17:09

Bezapelacyjnie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10631 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 18:28

Mam wrażenie że ty to akurat w symulatorze te hektary dzieciaku obrabiasz ;)

Oczywiście że wszyscy podniosą jak największy w Polsce ubezpieczyciel podniesie. Logika. Zgadzam się z tobą w jednej kwestii - wzrost wypłaty odszkodowań.

Ale to w dużej części wynika z większej świadomości ludzi. Sam w tym roku miałem szkodę w aucie (nie z mojej winy) - rzeczoznawca od ubezpieczyciela wycenił mi na 3400zł koszt naprawy , miałem wycenę z serwisu na 9100zł(sama robocizna i części). Ubezpieczyciel sie nie zgodził na wypłatę takiej sumy więc wstawiłem auto do serwisu. Naprawa prawie 3 tygodnie (najpierw 5 dni ale pojeździłem 2 dni i okazało się że naprawa nie jest wykonana w sposób który możan nazwać solidnym i wtedy auto jeszcze na 2 tygodnie do serwisu).

Przez cały czas miałem auto zastępcze klasy premium. A ubezpieczyciel dostał od serwisu fakturę na blisko 25 tyś zł. Więc faktyznie koszty mają ;) , ale ceny OC będą niewspółmierne do zarobków w Polsce . Może się zdarzyć że za rządów piss dla dużej części obywateli auto znowu będzie dobrem luksusowym.

Co do dróg to nie mogę się z tobą zgodzić. To że do twojej pipidówki dalej wygon prowadzi nie znaczy że w całej Polsce jest tak samo. Za rządów po i psl inwestycje drogowe (mimo wszystkich przekrętów) były  olbrzymie. Przypomnij mi staszek ile kilometrów dróg wybudował piss za swoich rządów 2005-2007.

To ile wybudowali  nie jest istotne mieszkańcom wsi też się coś należy ale za te pieniądze często budowano dojazdy do działek rekreayjnych czyli wydawano niezgodnie z przeznaczeniem co do OC  to stawki są znaznie niższe niż 5 lat temu więc daruj sobie te teksty

Skoro PO żadnych dróg nie zrobiła to niech się PIS szybko bierze za robotę  bo jak dotychczas to przyśpieszenia inwestycji drogowych anie nie widać ani też nie zapowiadają.

Jakoś mi sie nie chce wierzyć ze tak nakupiłes tej ziemi po rozsądnych cenach. Ostatnie lata to ciągły wzrost ceny ziemi a często PROW to napedzał. Ludzie chcący się rozwijać korzystali z programów ale też majac zwiększone "moce przerobowe" powiększali areały. Nawet zakładajac że napisałes prawdę i wygrałeś na swoim postepowaniu , zbedne wydaje mi sie kpienie z beneficjentów PROW. Wyglada to tak jakby żal ci d.....ściskał ;)

Ja nikomu co korzystał z PROW nie zazdroszczę tylko te maszyny często kupowane na wyrost a dziś brak ziemi uprawnej w rozsądnych cenach a kupowanie 6 klasy po 50 tyś to nie halo trzebamieć by kupić

#10632 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 18:30

Jaracie się  tym   Podniesieniem OC  że  nie wiem   Obecnie  Polska  5 osobowa Rodzina  Dostaje  rocznie  12 tyś  zł  z 500+  nawet  jeśli  będzie musiała  zapłacić  więcej  za OC 300-400zł  i Akcyzę  za samochód  500zł  bo przecież  co  roku  mało  kto zmienia  Auto  więc  i  tak  zostaje  im  11 tyś  zł  na  poprawę  bytu  więc  o co  wam chodzi.

Polskie Rodziny  na pewno  nie  stracą 

Edytowany przez marekfarmer, 12 listopad 2016 - 18:36.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#10633 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 18:40

Jak to nie jest istotne że wybudowali?  Czepiasz sie pierdół. Jakby na twojej wiosce wszystko wyasfaltowali to byś powiedział że źle bo asfalt za cienki albo za ciemny kolor ma.  Zapewne posuniesz się do granic absurdu by zanegować pozytywy ostatnich 8 lat ale nie załuj sobie . Śmiech to zdrowie

@marekomunista - na poprawę bytu to trzeba zapracować a nie czekać az dadzą. 500+ to demoralizujaca łapówka wyborcza od neokomunistycznej władzy

Edytowany przez Ulman, 12 listopad 2016 - 18:43.

#10634 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 18:47

koledzy wytłumaczcie mi bo nie kumam RZEPLIŃSKI

Medal Pro Ecclesia et Pontifice (2015)[9], nadany przez papieża Franciszka za zasługi dla Kościoła rzymskokatolickiego i systemu prawnego w Polsce oraz zgodność poglądów na karę śmierci z nauczaniem papieża Jana Pawła II[10][9]; przyjęcie odznaczenia spotkało się z krytyką niektórych środowisk

A Kaczyński nie i pytam wcale nie złośliwie.

#10635 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 18:52

@marekomunista - na poprawę bytu to trzeba zapracować a nie czekać az dadzą. 500+ to demoralizujaca łapówka wyborcza od neokomunistycznej władzy

Oj oj  licz  się  ze  słowami  Kolego

:D :D :D

:lol: :lol:

:D

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#10636 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 19:00

Niby czemu?

#10637 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 19:14

Bo ja nie jestem  Komunistą 

#10638 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 19:14

koledzy wytłumaczcie mi bo nie kumam RZEPLIŃSKI

Medal Pro Ecclesia et Pontifice (2015)[9], nadany przez papieża Franciszka za zasługi dla Kościoła rzymskokatolickiego i systemu prawnego w Polsce oraz zgodność poglądów na karę śmierci z nauczaniem papieża Jana Pawła II[10][9]; przyjęcie odznaczenia spotkało się z krytyką niektórych środowisk

A Kaczyński nie i pytam wcale nie złośliwie.

Za trudne pytania zadajesz. Co najwyżej dostaniesz odpowiedź śmiesznym memem.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#10639 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 19:17

Bo ja nie jestem  Komunistą 

To dziwne bo poglady masz komunistyczne :blink:  Może jeszce sobie tego faktu sobie nie uswiadomiłeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10640 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 19:46

To znaczy  jakie ????

Edytowany przez marekfarmer, 12 listopad 2016 - 19:54.