Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#10441 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 09:06

Czyli wracamy do pańszczyzny Panowie, bo to jednak lewacy uratowali chłopów przed niewolnictwem czy podarowali im ziemię. Który pierwszy dla przywrócenia łady i porządku odda ziemię byłym właścicielom?

Najpierw podarowali , a pózniej krwawo odebrali , co zgodnie z przysłowiem kto daje i zabiera ................  , doprowadziło ich do miejsca naleznego w historii .

A nie prościej było im po prostu umożliwić kupno i trwać na wieki ?

Tyle, że by cokolwiek sprzedać trzeba to posiadać , z kradzionym się tak nie da .

Edytowany przez scoffer, 10 listopad 2016 - 09:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 05:28
  •  

#10442 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 09:07

Póki co to na pis głosują w największych ilościach najsłabiej wykształceni. Więc uważaj z tym jaka partia tacy wyborcy. W 2010 roku były wybory prezydenckie. A z tego co pamiętam to Komorowski nie podnosił wieku emerytalnego. Ale skąd tak dobrze wykształcony ktoś jak ty może o tym wiedzieć. Za to jeden pan po kampanii powiedział, że nie wie co mówił w tej kampanii bo był na tabletkach. Więc masz rację jaka partia, tacy wyborcy

Podpis pod ustawą podwyższającą wiek emerytalny to pewnie za tego pasożyta złożyły krasnoludki. On był jak Bolo, za a nawet przeciw.przecież nawet ZAPOWIADAŁ obniżenie wieku emerytalnego, oczywiście z nożem na gardle. Tylko wyborcy już nie nabrali się na te jego zapowiedzi.

http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#10443 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 09:13

I bardzo dobrze, że wiek został podwyższony. Inaczej młodzi ludzie musieliby płacić coraz większy ZUS ale co Ciebie to obchodzi, siedzisz na KRUSie więc masz to w nosie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10444 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 09:21

To tylko młodzi ludzie płacą ZUS ? A co z 40 latkami i 65 latkami , są jakieś ulgi czy tez zwolnienia ?

Bo o ile mi wiadomo pensja zależna jest minn. od stażu pracy i doświadczenia , a składka ZUS jest podobno pochodną pensji .

#10445 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 09:32

Tak  jesteśmy gotowi na to  aby UE  się  rozpadła 

I będziemy  skakać  z Radości  i  świętować  jak to  się  stanie

Głupki są na wszystko gotowi. Jak ktoś nie rozumie świata to co mu tam. Niech się rozpada. Jak to się stanie to nie będziesz skakał tylko wył. Putin tylko o tym marzy. By nasz region stał się wolny od związków z Europą. Dało by mu to łatwiejsze pole manewru do nękania nas czy krajów nadbałtyckich. Tak jak teraz robi to z Ukrainą a kiedyś z Gruzją. Czy ty i tobie podobni naprawdę nie rozumiecie, że ta unia chociaż czasami morze się nie podobać. To jest pewną osłoną dla nas przed zapędami Putina. Putin nie warzy się atakować krajów powiązanych ściśle gospodarczo z zachodem. Lepsza ochronę stanowi euro. Dlatego kraje bałtyckie są bezpieczne.

To mnie bawi. Społeczeństwo światowe, nie chce wspólnoty, nie chce liberalizmu. Chce wolności i samo stanowienia. Popularność Orbana, wybory w Polsce,USA i niedługo w Austrii, Brexit dobitnie o tym świadczą. A Euroidioci zamiast się reformować to proponują jeszcze więcej lewactwa, cóż przynajmniej szybko się ich pozbędziemy.Lewicowe i skrajnie liberalne "elity" europejskie oderwane od narodów wpadają w popłoch i dobrze,to koniec niszczenia fundamentów naszej cywilizacji przez skajnych lewaków i liberałów.

To jest początek końca lewicowo-liberalnej kołtunerii w UE ;) 

http://www.fakt.pl/w...-glosow/wnntkq7

Nie to, że tak nie chcą tej wspólnoty te społeczeństwa. Po prostu w USA Trumpowi pomógł system liczenia głosów. Gdyby wybierano tam prezydenta na tych samych zasadach jak w Polsce wygrała by Clinton. Dlatego pojawiły się komentarze, że się sondaże myliły. Jak widać nie do końca. Bo przed samymi wyborami poparcie w sondażach dla dwójki kandydatów było podobne.

Za Brexit kilku naszych rodaków zapłaciło już życiem. A ty dalej się cieszysz. Czy ty naprawdę nie rozumiesz, że te nie chcenie wspólnoty może lepiej by wyszło potęgom takim jak USA. Ale gorzej nam Polakom? Czy ty naprawdę jesteś aż tak nie rozgarnięty?

Skoro społeczeństwa nie chcą wspólnoty to niech pis wywali z Polski wszystkie amerykańskie wojska. Po co nam taka wspólnota? Po co lewacki społecznie pis zabiega o nowe oddziały amerykańskie w Polsce? Po co jakieś wojska rotacyjne? Przecież to wspólnota. Niech pis ich wywali z Polski.

Czy ty naprawdę jesteś tak głupi, że nie wiesz co piszesz o tej wspólnocie?

Podpis pod ustawą podwyższającą wiek emerytalny to pewnie za tego pasożyta złożyły krasnoludki. On był jak Bolo, za a nawet przeciw.przecież nawet ZAPOWIADAŁ obniżenie wieku emerytalnego, oczywiście z nożem na gardle. Tylko wyborcy już nie nabrali się na te jego zapowiedzi.

Podpisać podpisał. Co nie zmienia faktu, że to nie była jego propozycja tylko PO. A że się wyborcy nie nabrali to i dobrze. Był kiepskim prezydentem. Niestety ten nie jest lepszy. Podpisuje wszystko co mu podsuną. Nawet w nocy. czego Komorowski nie robił.

Edytowany przez hubertuss, 10 listopad 2016 - 09:36.

#10446 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 10:51

I bardzo dobrze, że wiek został podwyższony. Inaczej młodzi ludzie musieliby płacić coraz większy ZUS ale co Ciebie to obchodzi, siedzisz na KRUSie więc masz to w nosie.

KRUS to żadna łaska dla rolnika tylko kolejny podatek rolnik przejdzie na emeryturę a w gospodarstwie najczęściej tak pracuje ja jeśli miałbym zdrowie to mogę pracowć i do 80 lat i złotówki od nikogo nie chcę tylko niech odemnie nie hcą i czas skończyć zz tymibajkami że ktoś rolnikom do KRUS dopłaca B)

#10447 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 832 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 11:13

pamiętamy te czasy gdy tak było niedouku bo KRUS to nie taka stara instytucja 

tacy mądralę jak ty to i owszem będą  pracowały i mieszkały  pod parnikiem w świńskiej kuchni  ;)

więc nie kuś losu synu bo nie wiesz co bredzisz 

popytaj starszych to ci może opowiedzą jak traktowano  ojców czy dziadków jak nie było rent i emerytur na wsi 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#10448 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 11:53

Głupki są na wszystko gotowi. Jak ktoś nie rozumie świata to co mu tam. Niech się rozpada. Jak to się stanie to nie będziesz skakał tylko wył. Putin tylko o tym marzy. By nasz region stał się wolny od związków z Europą. Dało by mu to łatwiejsze pole manewru do nękania nas czy krajów nadbałtyckich. Tak jak teraz robi to z Ukrainą a kiedyś z Gruzją. Czy ty i tobie podobni naprawdę nie rozumiecie, że ta unia chociaż czasami morze się nie podobać. To jest pewną osłoną dla nas przed zapędami Putina. Putin nie warzy się atakować krajów powiązanych ściśle gospodarczo z zachodem. Lepsza ochronę stanowi euro. Dlatego kraje bałtyckie są bezpieczne.

Putin  się  boi  unii  nie rozśmieszaj  mnie 

Jedynie  czego  się  boi  to  NATO  a  nie unii

:lol: :lol: :lol:

:D :D

:lol:

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#10449 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 10 listopad 2016 - 13:35

Zaczęło się od tego. 

Ty odpisałeś, że to nie kpina tylko to pochwalasz. Teraz domagasz się konkretów. Tylko problem w tym, że skoro teraz się ze mną zgadzasz to po co ta cała dyskusja. Po co wtedy zaprzeczałeś, że to nie kpina?

Jak już ustaliliśmy ten  pierwszy post był na innym forum. Ale to drobiazg. 

Tak, zgadza się. Ustaliliśmy również, że ta moja wypowiedź tyczyła się całej ustawy, a nie tylko jednego Art., którego treści nawet nie znałeś. Ustaliliśmy również, że nie znasz ustawy, którą krytykujesz. Aż w końcu ustaliliśmy, że jesteś zbyt krótki w uszach, by mi odpowiedzieć na krótkie pytania:

Zacytuj mnie, gdzie napisałem, że pieniądze te odciągną kobiety od aborcji? Zacytuj też akt jakiś prawny, który będzie świadczył o tym, że te pieniądze mają na celu odciągnięcie kobiet od aborcji - jesteś w stanie?

I nie pisz kolejnych elaboratów, tylko odpowiedz konkretnie, tak jak to żądasz od zwolenników PIS, bo w tej chwili nie różnisz się niczym od nich. Już nie każę ci odpowiadać na wszystkie zadane przeze mnie pytania, bo i tak nie znasz na nie odpowiedzi, a jak znasz, to by wyszło, że miałem rację.

Ty natomiast znowu dałeś wywód w stylu PIS, a więc pisać o  wszystkim i o niczym, by tylko odwrócić kota ogonem. A starczyło napisać:

"- w tym poście napisałeś, że te pieniądze odciągną kobiety od aborcji: ...."

"- tu masz akt prawny: ..."

Ty nie jesteś w stanie tego zrobić, bo tego nie znajdziesz ani na tym forum, ani na forum prawniczym, ani też na żadnym innym, a już na pewno na forach ministerialnych, bo by sobie sami strzelili w kolano.

Na tym kończę polemikę z tobą, bo widzę, że żądasz dowodów od wszystkich, a sam upierasz się przy czymś, na co nie masz dowodów. Ja ci dałem podstawy prawne, do których ty nawet nie zajrzałeś, bo wiesz, że i tak nie zrozumiesz. 

I nie rzucaj się jak młody szczupak, bo jesteś zbyt krótki w uszach tym bardziej, że nie masz żadnych argumentów na swoją obronę.

Putin  się  boi  unii  nie rozśmieszaj  mnie 

Jedynie  czego  się  boi  to  NATO  a  nie unii

Putin nie boi się ani Unii ani NATO. Jak by tak było, to nie naruszał by amerykańskich stref powietrznych. Boi się jedynie Chińczyków, ale z nimi jak na razie ma sojusz...

#10450 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 13:54

W którym poście napisałem, że te pieniądze nie odciągną kobiet od aborcji to ci z dziesięć razy wklejałem. Jak jesteś tak naiwny, i sądzisz, że znajdziesz w jakimś akcie prawnym napisane wprost, że to za odciągnięcie kobiet od aborcji zapłata no to cóż ja ci takiego nie znajdę. Co ciekawe sam w zasadzie przyznałeś mi rację

To ty tego nie rozumiesz, bo przecież wyżej ci już napisałem w pierwszym poście, którym odpisywałem na twoje wyzwiska, że suma ta nie zmusi nikogo do rodzenia i po raz kolejny ci to piszę (zanim ty to napisałeś, to ja już to napisałem). Nawet jak by dawali 10tyś, to też by to nikogo nie odciągało od aborcji. Nie mniej jednak pokaż mi zapis w tej ustawie, że kwota ta jest jako odciąganie od aborcji? Jest to twoja nadinterpretacja przepisu (która po części mimo, że nie ma jej nigdzie napisanej jest również i w moim odczuciu poniekąd prawdą). 

To są przecież twoje słowa. Napisane 8 listopada Aż dziw bierze o co ty jeszcze pytasz. Sam przyznajesz, że to prawda chociaż nigdzie tak nie napisano.

Te naruszanie przestrzeni to nie akt odwagi. Ani nie dowód, że się Putin nie boi. Rosjanie po prostu sprawdzają system reakcji NATO. Jak szybko ich namierzą jak odpowiedzą itd.

@marekfarmer a cóż to jest NATO? Luźny związek. Jestem w stanie sobie wyobrazić ataki zaczepne Rosji na jedno z państw i to, że NATO nie uderzy od razu całą siłą. Bo najpierw będą negocjacje Typu weźcie tylko trochę dalej nie ruszajcie. Unia Europejska a tym bardziej strefa EURO To związek gospodarczy. Atak na który kolwiek kraj nie jako zmusza pozostałe do obrony. Bo kraje UE/EURO są powiązane relacjami gospodarczymi nie jak w NATO gdzie są powiązane papierowymi umowami. ro***erducha w którym kolwiek kraju UE a jeszcze bardziej Euro naraża pozostałe na gigantyczne straty ich gospodarek. Nie pisze tu, że NATO totalnie nic nie znaczy. Ale w przypadku Polski UE to jak NATO razy dwa  Kolejny bezpiecznik. W krajach UE i EURO to jest jak NATO razy trzy. Gdybyśmy byli gdzieś na miejscu Hiszpanii to mogli byśmy se unię olać. Ale tutaj gdzie jesteśmy lepiej w niej być. Bo nikt nie wie kto się trafi za Putina w Rosji za jakiś czas. Może być lepszy Ale może być gorszy.

Staszek a jak byś nie miał zdrowia? Jak młody to każdy gieroj. Starość niestety weryfikuje wiele spraw i człowiek zaczyna się zastanawiać czemu noga czy ręka nie zgina się jak dawniej. Zaczyna zauważać, że szybciej się męczy refleks i umysł już nie taki bystry. Z drugiej strony skoro mógł byś do 80 pracować po co narzekać, że wiek emerytalny podnieśli?

Edytowany przez hubertuss, 10 listopad 2016 - 14:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10451 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 14:00

tacy mądralę jak ty to i owszem będą  pracowały i mieszkały  pod parnikiem w świńskiej kuchni  ;)

popytaj starszych to ci może opowiedzą jak traktowano  ojców czy dziadków jak nie było rent i emerytur na wsi 

#10452 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 14:04

O ile mi wiadomo system rent i emerytur dla rolników wprowadził niejaki E.Gierek .

Był to dużo sprawiedliwszy system jak obecnie , bo skladka związana była z wielkością gospodarstwa , a wielkośc emerytury z towarową dostawą produktów na rynek i np przekazaniu ziemi nastepcy lub skarbowi pansrtwa .

Taksówkarz , handlarz samochodami czy pospolity cwaniak nie uczestniczył w systemie .

Co do traktowania rodziców i dziadków , to wszystko zalezało od wychowania i szacunku oraz pozimu zamożnosci .

Choc bywaly rejony gdzie mimo biedy , zawsze na jakiś kąsek mozna bylo liczyć .

Tu słynny przykład z Podlasia

Edytowany przez scoffer, 10 listopad 2016 - 14:12.

#10453 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 14:16

Ja nie widzę problemu. Skoro teraz mamy dobrą zmianę i walkę z elitami co się bezprawnie dorobiły. To niech pis uszczelni krus. Wywali z niego dwuzawodowców bezrobotnych co to na krusie siedzą i nic na tej zmieni nie robią ewentualnie na czarno pracując. Sam pierwszy to pochwalę.

A dzisiaj składka poniekąd uzależniona jest od wielkości gospodarstwa.

PS nie wklejaj filmów których nie rozumiesz  Konopielka to za wysoki poziom na twoją głowę. Po co podajesz to jako przykład pisząc o traktowaniu rodziców i dziadków skoro on własną żonę bije. Chciałeś tym dokopać Podlasiu czy jak? Sobie tylko dokopałeś jak zwykle wychodząc na głupka. Bo nawet nie skumałeś, że to jego żona. Jak chciałeś podać przykład dawnego traktowania rodziców i dziadków z czasów, gdy rent i emerytur nie było. To trzeba było o Chłopach napisać. Gdzie starych ludzi nie nadających się do pracy będących ciężarem w utrzymaniu na biednej wsi wyganiano z domu. Jak zwykle swoją inteligencją błysnąłeś nie ma co.

Edytowany przez hubertuss, 10 listopad 2016 - 14:31.

#10454 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 14:43

Widzisz @hubertuss ,sam nie rozumiesz filmu .

Kobieta zgniotła jedynie poszukiwane jajko . Dziadek skorzystał zokazji i wypił resztkę (scena drugoplanowa)

Podziwiam czestotliwość używania slowa głupek , idiota itp epitetoww kazdym z twoich postów. 

Musuisz mieć albo skancerowaną facjatę , albo nie wychodzisz z domu produkując się przy klawiaturze.

A` Podlasie , kraina jak kazda inna , może dawniej nieco biedniejsza .

Nie ja jestem reżyserem i nie ja ulokowalem ten rejon w filmie .

Nie masz czego się wstydzić .

Co do Chłopów , owszem można było sięgnąć , podobnie jak do "Walki o ogień " , tyle ze wtedy systemem emerytanym nie byla objeta żadna grupa.

A wyganianie rodziców bądz dzidków ?

Może u ciebie takkie tradycje .

Moja wioska była bogata i nie przypominam sobie takich sytuacji , a dzieci porządnie chowane , w szacunku dla starszych .

W`przeciweinstwie do ciebie , pętaku .

Edytowany przez scoffer, 10 listopad 2016 - 14:57.

#10455 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 832 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 14:57

właściwie to co chciałeś mi wytłumaczyć ? to że Gierek wprowadził ten system ?  :D

co ma poziom zamożności wspólnego z wychowaniem i szacunkiem ?

albo ktoś  szanował  rodziców czy dziadków albo nie  

no patrz nagle ci bogaci byli tacy łaskawi ?  jakoś znam to z innej strony, bo tam gdzie była bieda to wszyscy żyli razem jak mogli 

jakoś zamożność   nie idzie w parze z szacunkiem i wychowaniem

ale co tam ty wielki pan na parunastu ha pewnie wiesz lepiej skoro nadal tkwisz w tym stanie :D 

poudawaj sobie bogacza , co tam wolno ci

Edytowany przez marko-kolo, 10 listopad 2016 - 15:05.

#10456 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 15:21

To trzeba było o Chłopach napisać. Gdzie starych ludzi nie nadających się do pracy będących ciężarem w utrzymaniu na biednej wsi wyganiano z domu. 

@marko-kolo ,@hubertuss , zdaje się mieć odmienne zdanie , a pochodzi z tego samego rejonu .

Wiec w koncu już sie pogubiłem wyganiano z biedy czy bogactwa ?

A czy poziom zamożnosci miał znaczenie ? Owszem , Boryny nikt nie osmielił się wygnać .

Edytowany przez scoffer, 10 listopad 2016 - 15:28.

#10457 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 832 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 15:29

bywało różnie i ja tu nie stawiam takich tez ja ty 

chcesz na siłę tu nawtykać Podlasiakom akurat z naszego powodu ?

powiem tyle nie jesteś w stanie żebyś nawet  pękł boś za głupi na to 

niczego to nie zmieni i tyle, a na pewno nam nie ujmie niczego 

poszczekasz  sobie i tyle

popatrz sobie na ogłoszenia komornicze może ci humor się poprawi , ale na pewno na podwórku niczego nie przybędzie od patrzenia  :D  :D  :D  :D

to taka aluzja do twojego stylu jaki tu prezentujesz   ;)  

#10458 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 16:01

może trochę prawdy posłuchacie

#10459 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 16:24

Jakiej prawdy? Oszołomstwa co się bało,że wybory sfałszują? Jak ten pan z Detroit. To chyba zdaje się Trump miał problem z powiedzeniem czy uzna wynik wyborów gdy przegra. Trump wygrał wybory i nikt tego nie neguje. To co już jest znana prawda. Za późno się z tym obudziłeś.

@scoffer o moją facjatę się nie martw. Do pisania na forum nie potrzeba siedzieć w domu, mało tego klawiatura nie potrzebna. Choć może taki ktoś jak ty jeszcze tego nie wie. To, że dziadek jajko zjadł nie ma najmniejszego związku z traktowaniem rodziców i dziadków. Bo jak była bieda to wszyscy głodni chodzili i dbali by się nic nie marnowało. Także jak byś nie pisał to marnym przykładem jest Konopielka na zobrazowanie traktowania rodziców i dziadków na wsi. Bo w tym filmie chodziło o to by pokazać całkiem inne cechy polskiej wsi. Co do wyganiania rodziców przez dzieci to pisałem o Chłopach. Nie wszędzie i nie zawsze tak było.W zależności od zamożności itd.  Ale Chłopi to obraz polskiej wsi XIX wieku. Ja wiem, że u ciebie najbogaciej najlepiej. i gratuluje ci, że wiesz co się wtedy w twojej wsi działo u każdego w domu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10460 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 16:29

Nikt nie neguje ? hM JA WIDZĘ COŚ JAK U NAS kod NA ULICACH PROTESTUJE PRZECIWKO WYBOROWI tRaMPA ;) ;)  czyżby nasi tam pojechali :P :P ?