Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#10041 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 12:26

uważaj wojtek żebyś sięw Warszawie nie zgubił ;). Ale jak pójdziesz śladem wyrywanej kostki brukowej to pewnie trafisz za swoimi kolegami. 

Zauważ  że  PO-PSL już  nie rządzi :D :lol: :D :lol:

Wątpię  aby  Minister  Błaszczak   zrobił  jak  jego  Poprzednik  z PO  i  kazał   podpalać i  prowokować   na Marszu Niepodległości :lol:

Chyba  że  Darmozjady z KODU   zastąpią   ludzi  Sienkiewicza :D :D

Edytowany przez marekfarmer, 02 listopad 2016 - 12:30.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 12:16
  •  

#10042 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO . MOTORYZACJA . SAMOCHODY . MOTOCYKLE. KŁADY . TUNING. MECHANIKA . STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . RUSZNIKARSTWO .NUMIZMATYKA . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. SZERMIERKA . JEŹDZIECTWO . HISTORIA .GENEALOGIA .PATRIOTYZM . POLITYKA .POLSKA .

Napisany 02 listopad 2016 - 12:52

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#10043 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 14:57

Ty  Bredzisz   Bo  PO-PSL nie zrobili  nic  A  ogrodzenie  wschodniej Granicy   by  pomogło  w 90%   bo by nie przelazło  żadne  dzikie  zwierze   prócz  ptaków.  A system odstraszania  odstraszył  by  dzikę  zwierzynę  od  płotu  i nie miały  by  ze soba  kontaktu. Ale  taki  debil  jak  ty  tego  nie rozumie.  I  nie chce  przyznać  że  Po-PSL  nie  Zrobiło  Nic   NIC NIC  żeby  przeciwdziałać.

Stara  maksyma mówi

Lepiej  Zapobiegać  jak  Leczyć

Tylko że do  Debili  to  nie dociera

Sam jesteś debli bo się tego płotu uczepiłeś. Jeszcze raz ci powtarzam są np rzeki. Jak je płotem przegrodzisz? Rzekami pływają rożne konary, przewrócone drzewa. Granica wschodnia jest gęsto zalesiona. Dziki też umieją pływać. Do tego pozostaje wszelki ruch kołowy i przemieszczający się ludzie między państwami. Po co więc budować coś co i tak nie zapobiegło by przedostaniu się asf do Polski? Wybudował byś płot za miliony. A asf i tak by się przedostał. Więc gdzie logika. Zapobiegać łatwiej na terenie poszczególnych gospodarstw. Niż pilnować przed tym całego kraju. Zwłaszcza przy pomocy płotu. Zresztą niech ci pis teraz ten płot wybuduje co za problem. Chore dziki co są w Polsce wyzdychają pis zrobi płot i nowe chore nie wejdą.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10044 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 14:57

No i masz poblokowali konta narodowcom na FB. Jak te bidulki teraz umówią się na marsz? Już nawet minister Jaki zauważył krzywdę i staje dzielnie w obronie poniewieranych. 

#10045 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 02 listopad 2016 - 15:16

Troszkę mało kulturalny jesteś , synku .ale co tu wymagać .

Co mnie obchodzi ile kupi się paliwa za pensję minimalną ?

Mnie obchodzi ile kupi się paliwa za jednostkę zboża czy tez żywca .w róznych krajach tego samego systemu .

I okazuje się kupi się bardzo podobne ilości.

To weź sobie Lecytynę dziadku, bo coś z pamięcią u ciebie nie tak. Rolnik niemiecki ma inne dotacje, ma też dopłaty do tony zboża i wiele innych form wspomagania przez Państwo i nie musi patrzeć tylko na dotacje unijne jako jedyny dochód wspomagający jego rozwój. W Polsce wszyscy tylko patrzą na Unię jako na tą krowę dojną, z której tylko mają czerpać korzyści, ale nic z siebie nie dawać. Jak tobie pasują ceny za żywiec i za zboże sprzed 20-stu lat, to proszę bardzo, bo z twoją pamięcią widzę, że wolisz się cofnąć do czasów, gdzie baby dostawały chomąto, a sierpami się kosiło zboże.

Masz  zalany  mózg   nienawiścią  i  nie  myślisz  racjonalnie.  ASF  to  jest  załuga  PO-PSL  bo nie zrobili  nic  żeby  przeciwdziałać  nic   bagatelizowali  to. Za  straty  spowodowane  suszą  także  oni  odpowidają  bo  nie zrobili  nic  żeby  dać  Rolnikom  Jasne  i przejrzyste  ubezpieczenia  od  niej. Co do reszty  przez  ciebie wymienionych argumentów  to szkoda  gadać  widać  że   masz w głowie tylko nienawiść.

Tylko  że Gierek  nie  rządził  bo  Końca  Komuny tylko  do  80 roku. Potem  przejęli  władze  nieudacznicy  i  zmarnowali  to  co  zaczął  Gierek. I taka  jest  Prawda.

To sięgnij pamięcią trochę dalej niż w ostatnie 24h i odpowiedz: Co takiego PIS zrobiło, by zapobiec ASF, by zapobiec suszy itd.

Nie zapomnij też o tym, że PIS rządziło w latach 2005-2007 - co wtedy zrobiło?

I masz już w Polsce asf. I mogą inne kraje nałożyć embargo czy zaprzestać kupowania od nas wieprzowiny.

ASF sobie wymyślili znowu, by świńską górkę ukrócić - taka jest prawda. A już zdążyłem się jakoś przyzwyczaić, że wszystko jest winą TUSKA. Nawet burza, co przeszła przez moją wioskę i pozrywała dachy, linie energetyczne i zalała piwnice - to też wina Tuska, bo za mało się modlił.

Ja nic  nie słyszałem  żeby  zrezygnowali  z podwyższenia Kwoty Wolnej od podatku  mi osobiście  to  zwisa  czy podniosą  czy  nie.

Nie słyszałem jeszcze  aby  ktoś  z PiS  chciał  podnosić  podatki  co najwyżej  takie  teorią   snują  propagandziści  z PO,PSL Nowośmiesznej.

500+  jest  złe   a  dopłaty  z UE  są  dobre ????

Ja w przeciwieństwie od ciebie potrafię przesiać ziarno od plew. Mnie nie interesuje konkretna partia jako zła lub dobra. Mnie interesują jej czyny. Jak będę miał za co pochwalić, to pochwalę PIS.

Bo słuchasz tylko tego TVP-is, który nie mówi ci całej prawdy. Prawda jest taka, że kwoty wolnej nie podnoszą, ale posłowie mają kwotę wolną nie 3tyś. z groszami, lecz 27tyś. z groszami - a to taka mała sprawiedliwość. Przedstawiony projekt nie zakłada żadnych zmian, więc pozostaje jak było.

A prócz tego, to co do kolesiostwa i machlojek PIS:

Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG) Łukasz Greinke wymienił 22 czerwca rady nadzorcze spółek podległych portowi. Usunął z nich pracowników ZMPG, którzy mieli uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych, i powołał kilku działaczy Prawa i Sprawiedliwości - bez takich uprawnień. Na dziewięciu nowych członków aż ośmiu nie posiadało uprawnień. Poseł PiS Marcin Horała zgłosił poprawkę do ustawy znoszącą obowiązek... posiadania uprawnień. A Sejm zmianę przegłosował dzięki czemu można było ludzi bez uprawnień przywrócić.

Glenn Arthur Joergensen, duński inżynier i pilot cywilny. Były wykładowca Uniwersytetu Technicznego w Danii. Podobno niezależny ekspert w komisji smoleńskiej Macierewicza. Prywatnie od maja 2015 roku jest mężem Ewy Stankiewicz, szefowej stowarzyszenia Solidarni 2010, reżyserki, która domagała się m.in. postawienia Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu za przekazanie śledztwa Rosjanom. Oboje od kilku lat nagrywają filmy na temat katastrofy smoleńskiej, w której Joergensen występuje jako inżynier i ekspert lotniczy. Co ciekawe, Joergensen już miesiąc po ślubie otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy polskie obywatelstwo.

Jeśli założyłeś konto w banku, lub otworzyłeś rachunek maklerski, pomiędzy 1 lipca 2014 r., a 30 czerwca 2015 r., to musisz wypełnić oświadczenie FATCA. To jest komunikat Komisji Nadzoru Finansowego. Brak takiego dokumentu oznacza utratę dostępu do własnych pieniędzy!

Tak obecna  władza  nie mogła  Tego  zablokować   Co  widać  na przykładzie  Walonni   Co  robią  Teraz  nawet  komisarze  jak wyrażają  się  o  Walonni   Dziś  nawet w RMF  mówili  o tym  jak się  zachowuje  UE.

Kilka  stron  dalej  Broniliście  tak  UE  a teraz  co  nie chcecie  Umowy  CETA  którą  Unia  wam  daje  to  jak to  jest  Unia  jest  dobra  czy  zła  ???????

Skoro  Unia  jest  taka dobra  to  przecież  gdyby  Umowa CETA  zagrażała  Europie  to by tego nie  podpisywali ?????

Waszym  zdaniem PiS  jest  zły  bo  nie zablokował  ale  Unia  co to wymyśliła  jest  dobra  ??????

PIS i nie może? TK zablokowali, sędziów wymienili, ustawę in vitro zablokowali, a CETA nie potrafili? Belgia się wyłamała, jak by Polska się też wyłamała, to i więcej krajów by za nimi może poszło, a tak, to Belgia została sama ze sobą i uległa.

Unia daje możliwości, ale CETA akurat to nie było dobre jej posunięcie i to posunięcie będę ganił. A przyczyniło się do tego nie tylko PIS, które nawet nie próbowało odrzucić CETA, nie tylko Tusk stojący na czele Unii, ale wszystkie kraje Unii Europejskiej.

Unia nie patrzyła na Polskę i na małe kraje wchodzące w skład UE. Unia patrzyła na stosunki międzykontynentalne, a co za tym idzie - nie tylko z Kanadą, lecz również i z Ameryką, której częścią jest Kanada.

#10046 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 15:37

uważaj wojtek żebyś sięw Warszawie nie zgubił ;)

Dziękuję za troskę.

Ale niepotrzebnie się obawiasz - w Warszawie studiowałem a mieszkam w gminie Piaseczno (sprawdź na mapie) sądzę więc że jakoś  sobie poradzę   ;) .

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#10047 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 15:49

No i fajnie ;) , szkoda tylko że po ukończeniu (lub nie) uczelni wyższej dalej jesteś faszyzującym "wolskim partyjotą".

#10048 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 17:49

To sięgnij pamięcią trochę dalej niż w ostatnie 24h i odpowiedz: Co takiego PIS zrobiło, by zapobiec ASF, by zapobiec suszy itd.

Nie zapomnij też o tym, że PIS rządziło w latach 2005-2007 - co wtedy zrobiło?

ASF sobie wymyślili znowu, by świńską górkę ukrócić - taka jest prawda. A już zdążyłem się jakoś przyzwyczaić, że wszystko jest winą TUSKA. Nawet burza, co przeszła przez moją wioskę i pozrywała dachy, linie energetyczne i zalała piwnice - to też wina Tuska, bo za mało się modlił.

Jak PiS  rządziło  To  o  ASF     nie było  u naszych  sąsiadów.

Co PiS  wtedy zrobiło :

Dotowane  Ubezpieczenia  Upraw - zasługa  PiS

Zwrot  Akcyzy  za  Paliwo  Rolnicze  - Zasługa  PiS

Wynegocjowany  Rekordowy  budżet  na  PROW  2007-13

To z najważniejszych  rzeczy.

A  co  z tą  twoją  Akcyzą  nie  odniosłeś  się  do  mojego   Posta  gdzie  udowodniłem  twoje  Brednie

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#10049 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 18:06

Brednie  to sam piszesz np z ubezpieczeniami http://isap.sejm.gov...=WDU20051501249 ustawa z dnia 7 lipca 2005  a wybory były dopiero 25 września  2005, to cud po prostu... 

Edytowany przez renovoltage, 02 listopad 2016 - 18:09.

#10050 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 18:41

Faktycznie  Myliłem  się  co do  Ubezpieczeń  to Pomysł  SLD. 

Ale  zwrot  Akcyzy  to  rządy  PiS

I  nie zmienia  to  Faktu  że  Po-PSL  Podnosiło  Opodatkowanie  w  Paliwie  co  roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10051 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 21:06

To weź sobie Lecytynę dziadku, bo coś z pamięcią u ciebie nie tak. Rolnik niemiecki ma inne dotacje, ma też dopłaty do tony zboża i wiele innych form wspomagania przez Państwo i nie musi patrzeć tylko na dotacje unijne jako jedyny dochód wspomagający jego rozwój. W Polsce wszyscy tylko patrzą na Unię jako na tą krowę dojną, z której tylko mają czerpać korzyści, ale nic z siebie nie dawać. Jak tobie pasują ceny za żywiec i za zboże sprzed 20-stu lat, to proszę bardzo, bo z twoją pamięcią widzę, że wolisz się cofnąć do czasów, gdzie baby dostawały chomąto, a sierpami się kosiło zboże.

Nie mam pojęcia co dostała twoja matka jako wiano i gdzie je nosiła , ale skoro twierdzisz ze chomąto , to myślę ze wiesz co piszesz .

Sierp , hmm , relikt przeszłości , którego prawdę mowiac nie pamiętam , ale sądzę ze musiało być to do niedawna podstawowe narzędzie twojego ojca , skoro się do niego odwołujesz .

Skąd wiesz ,  jakie ceny zboża  mi pasują ? Ale gdy szczałeś w pieluchy , czyli dokładnie 20 lat temu, cena zboża była wyzsza jak obecnie , 

"II półrocze 1996 - 57,38 zł/dt" . Więc coś pierd.....isz kolego o moich kłopotach z pamięcią .

Co do Ciebie to jesteś dokładnym odzwierciedleniem moralności poprzedniego rządu .

Do wszystkich i wszystkiego masz pretensje jednak sam piszesz 8 lipca w temacie Merkator

"myślę o wykonaniu z elektrod do nierdzewki (jeszcze mi zostało, co ojciec przechodząc na emeryturę przyniósł z zakładu)."

Więc zarzucasz innym ze traktują Unie jak krowę dojną , z której tylko czerpią korzyści ?

A jak nazwać zachowanie ojca , w którym nie widzisz nic zdrożnego , pokrako moralna ?

#10052 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 21:39

zetorki12 -  Widać  że  jesteś  ograniczony  w rozwoju. :D  :D  :D   Bo  płoty  budują  Grecy Bułgarzy Turcja  Austria   Macedończycy  Wegry  Izrael  Wielka Brytania  Hiszpanie itd.

Z tego co  mi wiadomo  to w  Europie  niema  granic  a ty  byś  chciał  taką  stawiać  dobre :D :D :D

Zdecyduj sie albo czytaj ze zrozumieniem bo o granicach nie było mowy

Zwrot  Akcyzy  za  Paliwo  Rolnicze  - Zasługa  PiS

Może wtedy rządził PIS ale to raczej zasługa Samoobrony

Jakby juz był komunizm a jesteśmy na dobrej drodze to powinienes zostać przewodniczacym departamentu  budowania płotów w ministerstwie budownictwa i w porozumieniu z departamentem materiałów wybuchowych z ministerstwa obrony pas graniczny dodatkowo zaminować. Jakbys sie jeszcze dogadał z ministerstwem energetyki to mozna by jakis drut pod napieciem dołozyć i co 5m zainstalować miotacz ognia  :P  :P  :P

Edytowany przez Ulman, 02 listopad 2016 - 21:46.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#10053 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 21:50

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? wtedy nie było samoobrony w koalicji minister rolnictwa był z PIS

#10054 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 21:54

panowie to  co niektórzy tu pisza robi się powoli żałosne !!!

#10055 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 22:07

wtedy nie było samoobrony w koalicji minister rolnictwa był z PIS

A z kim była koalicja?

#10056 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 22:11

a to na to że ja nie za pis . efekt wyborczy jak zawsze http://www.fakt.pl/w...ampanii/7g915ks

#10057 Share kacper11

kacper11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 22:19

Na dzień dzisiejszy brak dofinansowania ubezpieczeń upraw, chyba im brakło na -500, a tak poza tym to temat powinien być usunięty przez admina, Duda nic nie zrobił dla rolnictwa . ;)    

#10058 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 22:40

rezydent nie prezydent. 

#10059 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1587 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 22:42

hiszpania walczyla z asf 36 lat-teraz chyba sa juz najwiekszymi producentami swin w europie lub niedlugo zostana- chow na wolnym powietrzu jest bezkonkurencyjny, srednia farma ma 3 tys sztuk.. macior.

holandia- wybila prawie wszystkie swinie z 9 mln -8 poszlo do utylizacji i w pare lat odbudowali produkcje. wiec dluga droga przed nami, pare lat temu bylem na szkoleniu i facet z odr mowil na ten temat-nie wierzylem ze ta epidemia bedzie miala taki przebieg, juz atakuje ukrainskie tereny w poblizu polski, facet przewidywal calkowita likwidacje hodowli swin w polsce...

legia zremisowala z realem- kiedys wisla bila sie z najwiekszymi klubami europy i zawsze brakowalo im szczescia ale z barca wygrali :P .

to ze duda nic nie zrobi dla rolnictwa to juz w swoim 1 poscie w tym temacie napisalem :D

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10060 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 23:18

http://korwin-mikke....adow_pis/137657