Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#9841 Share GOSPODARSTWO-ROLNE-KONIN

GOSPODARSTWO-ROLNE-KONIN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 październik 2016 - 19:02

Wiecie co najlepsze największa emisja gazu jest w USA a dobre jest to że nikt nie wprowadzi kar dla Stanów stany nie mają żadnego ograniczenia i kar

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 17:00
  •  

#9842 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 27 październik 2016 - 19:20

Mniej martwię się tym że kilka lat temu zboże było za pincet i dalej jest po pincet a bardzie tym że po kilku latach rządów dobrej zmiany obecne pincet może być tyle warte co teraz pindziesiąt a zboże dalej pincet.

#9843 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4192 postów

Napisany 27 październik 2016 - 19:56

Co do tych dopłat to śmiać mi się chce jak czytam te żale ile to nawozy podrożały. Chleb w porównaniu do lat 90 tych tez podrożał. Bo podrożały nośniki energii, praca itd. Samą inflacją ile cena wzrosłą. Możecie se tu jęczeć tak w nieskończoność. Ale prawda jest taka, że to dzięki unii i dopłatom polska wieś odżyła. Ludzie mają na sprzęt nowy lub używany na kredyty lub za gotówkę. Masa rolników pierwsze auto w rodzinie kupiła itd Nie wiem jak nieogarniętym trzeba być by nie widzieć jakie zmiany zaszły na wsi. Lub mieszkać gdzieś w lesie na zadupiu. 

A tym czasem Macierewicz odwdzięcza się Berczyńskiemu za demagogię smoleńską. Architekt został szefem zakładów lotniczych w Łodzi. Tych od Caracala. Pewnie przekonał Macierewicza pracując w komisji, że zna się na lotnictwie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9844 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1238 postów

Napisany 27 październik 2016 - 19:56

Wiecie co najlepsze największa emisja gazu jest w USA a dobre jest to że nikt nie wprowadzi kar dla Stanów stany nie mają żadnego ograniczenia i kar

Tak  Stany Chiny  Rosja  i chyba Azja  mają  gdzieś   Pakiet  Klimatyczny.  Tylko  Unia    dręczy  swoich   obywateli.

Miałem nadzieje  że  JKM   rozwali  tą  Unie  :P ale   jak widać   Tylko  Puste  sylaby  przed  wyborami do  PE  głosił  bo  nic  nie  zrobił w tym kierunku :(

Ale   miejmy  nadzieje  że  dotrzyma  słowa  i   wyzwoli  nas  z Niewoli  Unijnej

hubertuss ---  ciekawe  jak w ciągu  kilku  miesięcy  Ceny  nawozów   wzrosły  o  100%  aż  tak nagle  wszystko zdrożało ????

Jeżeli  w twojej okolicy  pierwsze  samochody  pojawiły  się  dzięki  dopłata  z UE  to  musi  u ciebie  być  Mega  zadupie. W mojej okolicy  większość  pierwsze  samochody  kupiła  w latach  70 tych  ubiegłego  wieku :D :D  i to  bez  dopłat  z Unii  :lol:  :lol: 

Edytowany przez marekfarmer, 27 październik 2016 - 20:03.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#9845 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4192 postów

Napisany 27 październik 2016 - 20:18

A co mnie obchodzi, że nawozy podrożały. Jest popyt to drożeją. Co do samochodów to jedni mieli inni nie mieli i se właśnie za dopłaty kupili. Zadupie nie zadupie. Ale ziemie słabe. Teraz każdy rolnik nawet najgorszy bedziewiarz we wsi ma kombajn. Gdzie przed wejściem do ue koń co parę lat zdychał. Bo traktora oczywiście nie mieli. Możesz pisać, że u mnie zadupie. Wisi mi to. Ale widać, że ue odmieniła polską wieś i to nie tylko na moim zadupiu. Rolnicy więcej zyskali na wejściu do ue niż stracili na podwyżce cen nawozów czy innych środków. 

#9846 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 27 październik 2016 - 20:27

tu wyraźnie widać  u kogo zadupie na podwórku  ;)

dlaczego tak jest  ? bo tylko rozwalać potrafią i niszczyć bo'' komuno wróć''  we łbie pustym siedzi 

a jakie to gnębione przez wszystkich , najbardziej to boli że sąsiad z PROW skorzystał 

oj jakie to nieszczęście  :D  :D  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#9847 Share GOSPODARSTWO-ROLNE-KONIN

GOSPODARSTWO-ROLNE-KONIN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 październik 2016 - 20:39

A co mnie obchodzi, że nawozy podrożały. Jest popyt to drożeją. Co do samochodów to jedni mieli inni nie mieli i se właśnie za dopłaty kupili. Zadupie nie zadupie. Ale ziemie słabe. Teraz każdy rolnik nawet najgorszy bedziewiarz we wsi ma kombajn. Gdzie przed wejściem do ue koń co parę lat zdychał. Bo traktora oczywiście nie mieli. Możesz pisać, że u mnie zadupie. Wisi mi to. Ale widać, że ue odmieniła polską wieś i to nie tylko na moim zadupiu. Rolnicy więcej zyskali na wejściu do ue niż stracili na podwyżce cen nawozów czy innych środków. 

hubertuss powinno obchodzić bo ze wzrostem cen rosną koszty produkcji a ceny surowca są na progu opłacalności nie aż takim niskim ale dalej jest opłacalne natomiast jeśli cena zboża spadła by poniżej 500 zł to jest produkcja nieopłacalna. Co do koni mój ursus ma 33 lata to była nówka z fabryki i przez kolejne 15 lat były konie na farmie żaden nie zdechł z przepracowana lub od choroby.

Zyskaliśmy dopłaty zmieniło się oblicze polskiej wsi na wieś skomputeryzowaną zmodernizowaną wieś technologiczną lecz nie możemy dać sobą rządzić z tym się chyba zgodzisz 

wzrasta popyt to warto ceny podwyższać ?

np nawozy po 1000 zł jest bardzo duży popyt to można zwiększyć w ciągu kilku lat do 2000 zł ??

czymś takim kierują się ludzie myślący o sobie lepiej zostać przy 1000 zmodernizować produkcje zmniejszyć koszty produkcji ( PODKREŚLAM JEST TO MOŻLIWE) I ZARABIAĆ Z ZYSKIEM dla obu stron bo jak w np były po 2000 zł to rolnik traci producent zyska

#9848 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4192 postów

Napisany 27 październik 2016 - 20:45

Ceny nawozów rosną. Ale po pierwsze nie mam na to wpływu, więc nie mam zamiaru na to tutaj lamentować.  Jak urosną na tyle wysoko, że produkcja nie będzie opłacalna. To spadnie popyt na nie i ceny spadną. U mnie w okolicy ludzie kombinują. Sąsiad dogaduje się z gościem co ma kurnik. Wozi mu słomę bierze obornik kurzy. Ludzie biorą osady z oczyszczalni, która je nawet za darmo po polu rozwozi. Dokupują do tego jakieś nawozy i jest taniej.

O koniach napisałem dlatego by pokazać jak kiepscy rolnicy przed unią. Dzisiaj mają ciągnik wszystkie maszyny do niego i do tego kombajn pod chatą stoi. Stary trup ale jeździ i kosi.

Wieś się zmieniła i to bardzo. Ale czy ktoś aż tak nami rządzi? Parę kartek zanieść w konkretnym czasie do arimr. To nie są aż tak wielkie rządy.  Ludzie pity do skarbówki noszą i też żyją z tym jakoś. Jedną kontrolę miałem. Sąsiad ma krowy tez kontrolę miał. Po 10 latach od wejścia Polski do ue i żyje. Z torbami go nie puścili choć drobne nie prawidłowości wykryli. Kraj też nie jest nie wiadomo jak przez tą unie nękany. Politycy z wszystkich partii mają ciepłe fuchy. Nawet kiedyś eurosceptyczny pis nie mówi o wystąpieniu z ue i posyła tam do pracy swoich. Mało tego nawet Korwin chętnie bierze hojną pensję eurodeputowanego. Podsumowując ue to nie same plus. Ale na pewno więcej dobrego niż złego.

#9849 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 27 październik 2016 - 20:53

Ludzie , by kupić komputer czy też ciągnik bądz samochód potrzebowaliście unii ?

O mój Boże , Taplary z Konopielki , jak Boga kocham, Taplary.

W sumie kraina się zgadza .

Nie mam pytań , wszystko już zrozumiałem @hubertuss

http://www.aktualnos...kiem-konopielki

Edytowany przez scoffer, 27 październik 2016 - 21:01.

#9850 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 27 październik 2016 - 20:54

Ty hubertuss to wiesz , ja to wiem , tam gdzie mam gospodarstwo wie to 80% rolników (osób żyjących z rolnictwa , bez żadnej pracy dodatkowej - nie 5ha hobbystów).

Pozostałe 20% to niestety narzeka i zatrzymało się naokresie kiedy wszyscy mieli po mniej więcej równo. A że jak nie idziesz do przodu to się cofasz - więc wygląda to jak wygląda - t25,c330, kaczki ganiające luzem , kury sr***c.e w zboże w stodole , pies na łąńcuchu i błoto po kostki. Ale 99% z tych 20% uważa się za wszechwiedzących. I ciągle narzekają ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9851 Share GOSPODARSTWO-ROLNE-KONIN

GOSPODARSTWO-ROLNE-KONIN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 październik 2016 - 21:12

Nie chodzi mi o kontrole kontrole to rzecz konieczna  zauważ że unia nie ma traktatu na ingerowanie w politykę państwa a parlament europejski rezolucjami przeczy sam sobie przeczą swoim wartościom. o koniach też ci napisałem by pokazać że nie wszyscy byli kiepscy bo dbali o swoje. 

Ty hubertuss to wiesz , ja to wiem , tam gdzie mam gospodarstwo wie to 80% rolników (osób żyjących z rolnictwa , bez żadnej pracy dodatkowej - nie 5ha hobbystów).

Pozostałe 20% to niestety narzeka i zatrzymało się naokresie kiedy wszyscy mieli po mniej więcej równo. A że jak nie idziesz do przodu to się cofasz - więc wygląda to jak wygląda - t25,c330, kaczki ganiające luzem , kury sr***c.e w zboże w stodole , pies na łąńcuchu i błoto po kostki. Ale 99% z tych 20% uważa się za wszechwiedzących. I ciągle narzekają ;)

przeczytałem c 330 i poczułem jakąś aluzje do mojego gospodarstwa posłuchaj nie jestem hobbystą tylko rolnikiem pracującym w fachu, nie narzekam analizuję mówię jak jest a jak może być.

Nie zatrzymałem się na pewnym okresie dobrze że wszyscy się rozwijają ale nikt się nie wykańcza w mojej okolicy tak jak ty ze swojej ;) hoduję też kaczki i kury wszystkie w wydzielonej strefie ;) a do magazynu zbożowego  wstęp mam tylko  ja i jeszcze kilka osób nie ma w nim zwierząt srających na zboże chyba że mówisz o swoim ;) jak byś nie wiedział ci co pracują w tym fachu nie boją się pobrudzić i większość naprawiają sami i to dużą większość usterek a nie tak jak ty panicz z miasta co boi się smarem ubrudzić lub błotem.

Myślisz że jak małe gospodarstwo to co dom publiczny na kółkach że na dużych tylko są zasady ?? mylisz się 

#9852 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 27 październik 2016 - 21:26

marek niby farmer- od kiedy zmienily sie przepisy, bo jeszcze niedawno zawozilem byka na ubojnie placilem 160 zl - na drugi dzien jechalem po mieso i papiery do wyrejestrowania, tak samo bylo ze swiniami, przepisy sie zmienily czy ty nie masz pojecia o nich.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#9853 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 27 październik 2016 - 21:37

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Przestancie pisać bajki ze arimr do prowu trzeba kilka papierków zlozyc bo to swiadczy tylko o tym ze z tego nie korzystaliscie.papiery tam idą w tonach.

#9854 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 27 październik 2016 - 21:44

Nie chodzi mi o kontrole kontrole to rzecz konieczna  zauważ że unia nie ma traktatu na ingerowanie w politykę państwa a parlament europejski rezolucjami przeczy sam sobie przeczą swoim wartościom. o koniach też ci napisałem by pokazać że nie wszyscy byli kiepscy bo dbali o swoje. 

przeczytałem c 330 i poczułem jakąś aluzje do mojego gospodarstwa posłuchaj nie jestem hobbystą tylko rolnikiem pracującym w fachu, nie narzekam analizuję mówię jak jest a jak może być.

Nie zatrzymałem się na pewnym okresie dobrze że wszyscy się rozwijają ale nikt się nie wykańcza w mojej okolicy tak jak ty ze swojej ;) hoduję też kaczki i kury wszystkie w wydzielonej strefie ;) a do magazynu zbożowego  wstęp mam tylko  ja i jeszcze kilka osób nie ma w nim zwierząt srających na zboże chyba że mówisz o swoim ;) jak byś nie wiedział ci co pracują w tym fachu nie boją się pobrudzić i większość naprawiają sami i to dużą większość usterek a nie tak jak ty panicz z miasta co boi się smarem ubrudzić lub błotem.

Myślisz że jak małe gospodarstwo to co dom publiczny na kółkach że na dużych tylko są zasady ?? mylisz się 

Nie powinieneś się unosić bo opisałem sytuację w swojej okolicy. Jak jest u ciebie to nie wiem.  

Pobrudzić się nie boję dzieciaku a nazywanie mnie paniczem z miasta musi u ciebie wynikać z niskiej samooceny. Wsiądź w PKS, pojedz do miasta w inny dzień niż z jajami na targ, zobacz że tam też normalni ludzie żyją ;).

Co do napraw - co mam sam naprawiać? Klimę nabijam sam bo mam sprzęt , wymiany olejów gdzie nie ma gwarancji sam, pierdoły inne też sam (no dobra , może nie sam a chłopaki co u mnie pracują). Teraz jest u mnie akcja kostka brukowa - i co niby mam z firmą układać ? A może im piach ładowarką wozić ?

Myślę że jak małe gospodarstwo to powinno iść w inną produkcję niż duże gospodarstwa. Bo później jest tylko lament że źle.

#9855 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 27 październik 2016 - 21:45

Czy to male czy duze gospodarstwo kazde musi spelniac jednakowe normy,ktore sa narzucane przez UE.kwestia tylko tego pozostaje co kto uprawia i hoduje.Hazde moze byc mimo wszystko samowystarczalne,zalezt juz to od sp[osobu gospodarowania i myslenia,otwartosci na innowacje,aby nie robic tego co wszyscy.W sasadzie mozna wiele samemu wyprodukowac i przetworzyc,Dobra luksusowe biopra sie przewaznie z oszczednosci na czyms jednym aby miec cos innego.

#9856 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 27 październik 2016 - 22:02

Kochanieńka - dobra luksusowe kupuje się z "nadwyżek" budżetowych a nie z oszczędności. Bo to co opisałaś to jest raczej wręcz odwrotną sytuacją do kupowania dóbr luksusowych.

Chociaż to jeszcze zależy od tego co kto uzna za dobra luksusowe.

Edytowany przez B3Agro, 27 październik 2016 - 22:04.

#9857 Share GOSPODARSTWO-ROLNE-KONIN

GOSPODARSTWO-ROLNE-KONIN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 październik 2016 - 22:04

Czy to male czy duze gospodarstwo kazde musi spelniac jednakowe normy,ktore sa narzucane przez UE.kwestia tylko tego pozostaje co kto uprawia i hoduje.Hazde moze byc mimo wszystko samowystarczalne,zalezt juz to od sp[osobu gospodarowania i myslenia,otwartosci na innowacje,aby nie robic tego co wszyscy.W sasadzie mozna wiele samemu wyprodukowac i przetworzyc,Dobra luksusowe biopra sie przewaznie z oszczednosci na czyms jednym aby miec cos innego.

w małym gospodarstwie też można wiele tylko kolega sadzi że jak małe to zarośnięte brudem wszystko rozwalone ze są nic nie warte i że mały nie myśli o niczym że ma głęboko gdzieś gospodarkę. ;)

#9858 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 27 październik 2016 - 22:06

Zeby miec ta nadwyzke budzetowa to chyba odkladasz do skarpety aby pozniej kupic ten samochod taki,ze az ksiadz z ambony spada z wrazenia.

#9859 Share GOSPODARSTWO-ROLNE-KONIN

GOSPODARSTWO-ROLNE-KONIN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 październik 2016 - 22:09

Nie powinieneś się unosić bo opisałem sytuację w swojej okolicy. Jak jest u ciebie to nie wiem.  

Pobrudzić się nie boję dzieciaku a nazywanie mnie paniczem z miasta musi u ciebie wynikać z niskiej samooceny. Wsiądź w PKS, pojedz do miasta w inny dzień niż z jajami na targ, zobacz że tam też normalni ludzie żyją ;).

Co do napraw - co mam sam naprawiać? Klimę nabijam sam bo mam sprzęt , wymiany olejów gdzie nie ma gwarancji sam, pierdoły inne też sam (no dobra , może nie sam a chłopaki co u mnie pracują). Teraz jest u mnie akcja kostka brukowa - i co niby mam z firmą układać ? A może im piach ładowarką wozić ?

Myślę że jak małe gospodarstwo to powinno iść w inną produkcję niż duże gospodarstwa. Bo później jest tylko lament że źle.

To że jestem młodym rolnikiem nie znaczy że o niczym nie wiem ;) więc wiesz tym paniczem nie chciałem cię urazić więc nie gniewaj się ;) jestem młody fakt ale mam perspektywy plany i rozumiem wiele. Znam prezesa w jednej spółce skarbu państwa

hodowla bydła mlecznego i nie uwierzysz nie siedzi pod krawatem w biurze ale w roboczych strojach dogląda krówek ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9860 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 27 październik 2016 - 22:14

w małym gospodarstwie też można wiele tylko kolega sadzi że jak małe to zarośnięte brudem wszystko rozwalone ze są nic nie warte i że mały nie myśli o niczym że ma głęboko gdzieś gospodarkę. ;)

Nie wiem jak wydedukowałeś o czym ja myślę ale po pierwsze to powinieneś pojąć tajemną moc czytania ze zrozumieniem. 

Opisałem sytuację w mojej okolicy. Sam znam kilka osób które żyją z 5 czy 15 ha na bardzo przyzwoitym poziomie (utrzymują się tylko z rolnictwa) tyle że nie jest to uprawa roślinna tylko hodowla albo warzywa. 

To że jestem młodym rolnikiem nie znaczy że o niczym nie wiem ;) więc wiesz tym paniczem nie chciałem cię urazić więc nie gniewaj się ;) jestem młody fakt ale mam perspektywy plany i rozumiem wiele. Znam prezesa w jednej spółce skarbu państwa

hodowla bydła mlecznego i nie uwierzysz nie siedzi pod krawatem w biurze ale w roboczych strojach dogląda krówek ;)

Ciężko w to uwierzyć ale skoro tak mówisz to pewnie tak jest. Ja taki nie jestem.Prowadzę gospodarstwo kilkanaście lat - od kilkunastu/kilkudziesięciu hektarów jak zaczynałem do ponad 240 teraz. Bez tzw.pleców , bez koneksji politycznych , urzędowych (urzędnikami gardzę z zasady ;) ). Więc cenić tylko że ci się chce i życzyć powodzenia. Mi by się drugi raz już nie chciało.