Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#9661 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 24 październik 2016 - 14:50

Ja tam myślę, że rolnik to też człowiek nie zwierzak. I nawet na wsi on z rodziną ma prawo dożycia w normalnych warunkach. Wiadomo coś tam czasami śmierdzi. Ale nie przesadzajcie, że za wożenie obornika rozrzutnikiem policja łapie. A jeśli kogoś stać na budowę chlewni na kilkaset czy kilka tys świń. To niech ją dostosuje tak by najmniej była uciążliwa. Bo jak pisałem na wsi mieszkają nie tylko mieszczuchy ale i inni rolnicy, którzy mają prawo do życia w normalnych warunkach a nie w smrodzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 05:26
  •  

#9662 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 24 październik 2016 - 14:58

Za jakich ? Uprawiam ponad 240ha ziemi. Mam ponad 20ha lasów. Do tego prowadzę działalność gospodarczą (usługi i handel ściśle związane z rolnictwem). Mieszkam w mieście od kilku lat bo jakoś cisza i monotonia wsi mnie męczyły a i dziecko w mieście ma dużo więcej możliwości.

Więc w czym rolnikiem bardziej jest ktoś kto mieszka na wsi i ma 10ha i 5 świń? Idąc twoim tokiem rozumowania trzeba by zabronić pracować ludziom ze wsi w mieście.

Bo rolnik to musi być dziad na kilkunastu ha i bez perspektyw. Dla wielu jest jasne że te twoje ha to z jakiegoś przekrętu są a wogóle to pewnie jesteś słupem bo przecież uczciwy człowiek to by sie takiej kasy nigdy nie dorobił. A plony masz bardzo wysokie bo pewnie jakieś GMO uprawiasz po kryjomu i sekretnymi środkami chronisz. Jak się ma ciasny łeb to najczęściej taki jest tok rozumowania. Dodatkowo u nas jest tendencja odwrotna jak na całym cywilizowanym, świecie by takiemu co sobie radzi to dopier...ić by się nie wyróżniał a nie samemu uczyć sie od lepszych

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#9663 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 24 październik 2016 - 15:12

Masz dużo racji. Dzisiaj od rana ganiałem z opryskiem w rzepakach i tak się zdarzyło że moi rodzice przyjechali na chwilę (nie mieszkają nawet w bliskiej okolicy). Zanim psiknąłem bańkę 2700L było już 2 sąsiadów u mojego ojca z tekstami typu - on nic nie robi tylko tu jakieś samochody jeżdżą , coś ciągle przywożą i wywożą , to zaraz padnie bo on tu nie mieszka, nic pieniędzy nie szanuje bo tylko jeździ z tym opryskiwaczem itp. 

Ojcu tylko ciśnienie ruszyło , bo chłop "starej daty". Ale ja mam zawsze dla niego to samo wytłumaczenie na takich mędrków - nie słuchaj jak cię dziad biznesu uczy. Bo akurat tak się składa że mój samochód jest wart więcej niż cały sprzęt rolniczy co ci dwaj mają. A 12 lat temu mieliśmy gospodarstwa podobnej wielkości jeśli idzie o hektary.

Dodam jeszcze że obydwaj to wielcy wyznawcy piss.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9664 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 24 październik 2016 - 15:23

PISdzielce,  filozofy wiejskie :lol: Tez mam takich po sąsiedzku.

Jakby się rozkręcili to by sie pewnie okazało że jesteś jeszcze masonem i żydem :blink:

#9665 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 24 październik 2016 - 15:28

Hehe - to już było , jak jeszcze mieszkając na wsi nie "zaprosiłem " księdza po kolędzie ;)

#9666 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 24 październik 2016 - 15:41

A to księdza się zaprasza? Hm ja nie zapraszam  a przychodzi jeszcze nie słyszałem żeby mówił że go ktoś zaprasza no ale Ty pewnie z tatusiem w czerwonym krawaciku na pochody maszerowałeś a teraz galerie zwiedzasz :P  :P 

#9667 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 24 październik 2016 - 15:45

Tam gdzie mieszkałem (teraz mam tam tylko gospodarstwo) jest taki zwyczaj "zapraszania" - jak ksiądz idzie po kolędzie to się po niego wychodzi na ulicę i "zaprasza".

Staszek , czy w twoim świecie nie ma innych kolorów jak czarny i czerwony? Wychodzi na to że nie - a to by wskazywało że jesteś bardzo ubogim człowiekiem. Ubogim na umyśle.

#9668 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 24 październik 2016 - 15:53

Ja tam myślę, że rolnik to też człowiek nie zwierzak. I nawet na wsi on z rodziną ma prawo dożycia w normalnych warunkach. Wiadomo coś tam czasami śmierdzi. Ale nie przesadzajcie, że za wożenie obornika rozrzutnikiem policja łapie. A jeśli kogoś stać na budowę chlewni na kilkaset czy kilka tys świń. To niech ją dostosuje tak by najmniej była uciążliwa. Bo jak pisałem na wsi mieszkają nie tylko mieszczuchy ale i inni rolnicy, którzy mają prawo do życia w normalnych warunkach a nie w smrodzie.

No i w końcu  napisałeś  coś  mądrego  że  aż  miło  poczytać. 

Ale  niestety  Realia  są   inne    Jest  wielu  Donosicieli  ( Wyborcy PO- Nowośmieszna)  którym  wszystko  przeszkadza  że  gnój śmierdzi  że  muchy latają   a to  że  hałas  od  dmuchawy  idzie i nie mogę  wypocząć. Nawet na Kursie  Chemizacyjnym   panowie z PIORIN  opowiadali  jak  to  ludzie  dzwonią  do   nich  bo ktoś  pryska   chwastoxem  i  śmierdzi.  Ręce  opadają  Wieś  jest  od  produkcji  żywności  i ma prawo  tam śmierdzieć  obornikiem  a Miastowi  niech  siedzą  w mieście  i  niech  wdychają  spaliny.  Całe  szczęście  że  w mojej okolicy  tacy POpaprańcy  nie  mieszkają.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#9669 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 24 październik 2016 - 16:03

Ja też to rozumiem ale wszystko ma swoje granice. Jak sobie wyobrazisz gdy ktoś w gęstej zabudowie hodując świnie "pryzmuje" gnój pod twoim oknem? Co powiesz jak ma pole w przy budynkach mieszkalnych i wozi gnojówkę jak opętany?  To nie chodzi żeby komuś utrudniać życie tylko że wielu zachowuje się jakby żyli na środku pustyni.

#9670 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 24 październik 2016 - 16:37

Też  mieszkam  w Gęstej zabudowie  i jakoś  mi  nie przeszkadza  jak sąsiad  wywozi  gnojowice  od  byków  i zapach  jest   i u mnie  na podwórku  ale  robi  to  3-4 razy do roku nie  codziennie.

A co twoim zdaniem   ktoś  ma nie nawozić  Pola   koło  ciebie  bo  ci  śmierdzi.   Gnój  też  gdzieś  musi  leżeć  jest  tak  a nie inaczej.   Jeżeli  gospodarstwo  jest  tam z pokolenia na pokolenie   to co  ma zrezygnować  z produkcji  świń  czy bydła  bo  tobie  śmierdzi ??

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9671 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 24 październik 2016 - 16:40

@marekfarmer musiałeś do tego politykę dodać. A przecież @B3Agro napisał wyraźnie u niego pisuary donoszą. A tak na poważnie to ten proceder nie ma barw politycznych. Inna sprawa, że rolnicy czasami tez przeginają. Jak znam życie i ludzi to tym od pisu z reguły wszystko bardziej przeszkadza.

Staszek u mnie w okolicy tez księdza się zaprasza. Sam do ciebie nie idzie. Sąsiad u którego był prowadzi księdza do następnego. Ten następny wychodzi na ulicę jeśli mieszka w swoim domu lub na klatkę schodową jeśli mieszka w bloku. Czy to na wsi czy to w mieście. Ksiądz sam się nie pcha. Wyjście po niego jest traktowane jako zaproszenie. A jeśli nikt nie wychodzi. Znaczy, że nie chce nie ma go nie może itd. Ksiądz idzie do następnego z listy

#9672 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 24 październik 2016 - 16:40

No raczej gdybym tak mieszkał i sąsiad by mi gnój pod oknami składował to nie ważne czy ze wsi czy z miasta - nie pozwoliłbym na to. Są środki prawne które szybko oduczyłyby składowania gnoju w pobliżu budynków mieszkalnych. 

#9673 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 24 październik 2016 - 17:07

Jakie środki  Prawne  jeżeli  pryzma jest bodajże  25 czy 30 nie pamiętam dokładnie  od  twoich  okien  to możesz skakać  na jednej nodze  i  nic  nie zrobisz  a takowy sąsiad  powinien jeszcze  codziennie  ten  gnój  podwalać  żeby  ładnie  fermetował  bo  donosicieli   (kapusi)  trzeba tępić.

#9674 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 24 październik 2016 - 17:50

Ty naprawdę oszalałes. Jak mozna być takim wrednym, nieużytym, złosliwym, kutafonem :unsure:

B3Agro- pisząc o sąsiadach PISdzielcach miałeś na mysli takich "życzliwych" jak Mareczek?

#9675 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 24 październik 2016 - 18:01

Ty naprawdę oszalałes. Jak mozna być takim wrednym, nieużytym, złosliwym, kutafonem :unsure:

B3Agro- pisząc o sąsiadach PISdzielcach miałeś na mysli takich "życzliwych" jak Mareczek?

A twoim zdaniem  donoszenie na sąsiada  to  takie  super  tak ;[ . Można być  tak złośliwym w odwecie  za Donoszenie  Bo  Donosicieli  i  Kapusi  konfidentów  trzeba  tępić.  

Na POpapranych Donosicieli   niema  innej  rady  jak walczyć  z nimi tą  samą  bronią

Taka   To  jest  Wiarygodna   Gadzina Wyborcza

http://www.express.o...go-macierewicza

gazeta-wyborcza-przeprasza-antoniego-mac

Edytowany przez marekfarmer, 24 październik 2016 - 18:23.

#9676 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 24 październik 2016 - 18:11

"Zło dobrem zwycieżaj" Proboszcz i Tadeusz z Torunia ci nie mówili?

Zapewne jesteś sfrustrowanym gołodupcem bo ja złośliwie pryzmy komuś pod oknami bym nie robił nie mówiąc o przezucaniu jej codziennie by uprzykrzyć życie by przypadkiem kilkadziesiąt ha pszenicy w łanie mi sie nie zapaliło. Różne złe przypadki po ludziach chodzą......

#9677 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 24 październik 2016 - 18:14

"Zło dobrem zwycieżaj" Proboszcz i Tadeusz z Torunia ci nie mówili?

Zapewne jesteś sfrustrowanym gołodupcem bo ja złośliwie pryzmy komuś pod oknami bym nie robił nie mówiąc o przezucaniu jej codziennie by uprzykrzyć życie by przypadkiem kilkadziesiąt ha pszenicy w łanie mi sie nie zapaliło. Różne złe przypadki po ludziach chodzą......

Czytanie Ze zrozumieniem  nie jest  Twoją  najmocniejszą  Stroną.

#9678 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 24 październik 2016 - 18:20

No raczej gdybym tak mieszkał i sąsiad by mi gnój pod oknami składował to nie ważne czy ze wsi czy z miasta - nie pozwoliłbym na to. Są środki prawne które szybko oduczyłyby składowania gnoju w pobliżu budynków mieszkalnych. 

Tak 30 metrów i możesz sąsiadowi naskoczyć cwaniaku :P :P

#9679 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 24 październik 2016 - 18:22

No i w końcu  napisałeś  coś  mądrego  że  aż  miło  poczytać. 

Ale  niestety  Realia  są   inne    Jest  wielu  Donosicieli  ( Wyborcy PO- Nowośmieszna)  którym  wszystko  przeszkadza  że  gnój śmierdzi  że  muchy latają   a to  że  hałas  od  dmuchawy  idzie i nie mogę  wypocząć. Nawet na Kursie  Chemizacyjnym   panowie z PIORIN  opowiadali  jak  to  ludzie  dzwonią  do   nich  bo ktoś  pryska   chwastoxem  i  śmierdzi.  Ręce  opadają  Wieś  jest  od  produkcji  żywności  i ma prawo  tam śmierdzieć  obornikiem  a Miastowi  niech  siedzą  w mieście  i  niech  wdychają  spaliny.  Całe  szczęście  że  w mojej okolicy  tacy POpaprańcy  nie  mieszkają.

Jakie środki  Prawne  jeżeli  pryzma jest bodajże  25 czy 30 nie pamiętam dokładnie  od  twoich  okien  to możesz skakać  na jednej nodze  i  nic  nie zrobisz  a takowy sąsiad  powinien jeszcze  codziennie  ten  gnój  podwalać  żeby  ładnie  fermetował  bo  donosicieli   (kapusi)  trzeba tępić.

Skoro w twojej okolicy tacy ludzie nie mieszkają to po co się tak nakręcasz? Typowy prawdziwy Polak i katolik. Mściwy i zawistny od poniedziałku do soboty a w niedzielę pierwszy przed ołtarzem bo niby w Boga wierzy. Nawet jak sam takiej krzywdy nie zaznaje to i tak ma w głowie gotowy plan zemsty. Taka jest niestety większość pisuarów. Nawet jak ich nie dotyczy to będą na nie i przeciw. Bo jak jemu nie potrzebne to innym też ma być nie potrzebne. Jeśli  kapusie w twojej okolicy nie mieszkają to pomysł o czymś pozytywnym. A nie jak obornik przerzucać by sąsiadowi bardziej śmierdział.

Edytowany przez hubertuss, 24 październik 2016 - 18:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9680 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 24 październik 2016 - 18:23

@marekfarmer musiałeś do tego politykę dodać. A przecież @B3Agro napisał wyraźnie u niego pisuary donoszą. A tak na poważnie to ten proceder nie ma barw politycznych. Inna sprawa, że rolnicy czasami tez przeginają. Jak znam życie i ludzi to tym od pisu z reguły wszystko bardziej przeszkadza.

Staszek u mnie w okolicy tez księdza się zaprasza. Sam do ciebie nie idzie. Sąsiad u którego był prowadzi księdza do następnego. Ten następny wychodzi na ulicę jeśli mieszka w swoim domu lub na klatkę schodową jeśli mieszka w bloku. Czy to na wsi czy to w mieście. Ksiądz sam się nie pcha. Wyjście po niego jest traktowane jako zaproszenie. A jeśli nikt nie wychodzi. Znaczy, że nie chce nie ma go nie może itd. Ksiądz idzie do następnego z listy

Widzisz swoje wnioski wysuwasz na  podstawie tego co jest u ciebie stąd ten specyficzny sposób postrzegania świata B)