Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#4861 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4179 postów

Napisany 27 luty 2016 - 10:38

Piszesz i myślisz tak jak PiS chce. Wbili ci do głowy, że KOD chce przejąć władzę i ty to piszesz. Przecież oni mówili, na iluś tam, tych swoich marszach, że nie chodzi im o przejęcie legalnie wybranej władzy. A jedynie o krytykę. To krytykować już nie wolno bo się pislamiści obrażą? Niech sobie krytykują, maszerują co ci to przeszkadza?

Wałęsa nic nie sprzedawał to jest następna bzdura. Ciesz się, że te fabryki ktoś kupił. Bo teraz ludzie tam pracę mają. Gdybyś wiedział jak funkcjonowała większość zakładów w komunistycznej gospodarce planowej. To byś nie pisał takich bzdur. Skończyły się dotacje z budżetu to i zakłady popadały. Państwo brało kredyty za granicą dofinansowywało nie rentowne zakłady. I radocha była, że w komunie dobrobyt był. Nawbijali młodym do głów tych dyrdymałów. A ci je piszą naiwnie. Radzę najpierw poczytać jaka to ekonomia był za komuny. Jak to wszystko funkcjonowało a potem durnoty przestaniesz pisać. O ile to zrozumiesz oczywiście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 05:51
  •  

#4862 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2193 postów

Napisany 27 luty 2016 - 10:59

Nie większość Polaków tylko pislamistów.

Oj boli to widać ten sukces co niekturych no PO 8 latach rządów nieudaczników te 100 dni to sukces

#4863 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3777 postów

Napisany 27 luty 2016 - 11:06

No pislamiści na pewno dobrze oceniają. Bo ja wczoraj widziałem sondaż gdzie, oceniano na zasadzie ocen szkolnych. Tych od 3 w dół. było zdecydowanie najwięcej.  CO do żartów. Nie którym z czasem coraz mniej będzie do śmiechu bo schody się zaczynają. Kaski będzie mało. a oszukana w kampanii część społeczeństwa będzie chciała wszystkich obietnic. Przeszło 500 zł na dziecko. Ale za rok jest problem, skąd na to brać. Łatwo wydać trudno zarobić. Jak w życiu. Z podatkiem od sklepów jest też problem. Państwo co rok musi dokładać do zusu ogromne pieniądze. Ciekawe skąd wezmą jeszcze więcej na obniżenie wieku. Czyli wypłatę większej ilości emerytur? Ja nie mam wątpliwości, że poparcie spadnie i to nie żaden żart.

Zabawny petrusowiec z ciebie.

2 miesiące temu biadolenie że 500+ nie wprowadzą ze względu na brak kasy. Teraz gdy twoje wróżby jednak się nie spełniły, prorokujesz że tym razem za rok 500+ zniknie z powodu braku kasy.

Za rok jakie będziesz snuł teorie?

oj, straszny nudziarz z ciebie. :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4864 Share domat1998

domat1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 luty 2016 - 11:35

dług publiczny za czasów E.Gierka 19,6 mld dolarów i 9,8% pkb, za czasów D.Tuska 300mld i 48%pkb ,dane z 2010 roku .Ostatnie dane z 2014 wynoszą370 mld dolarów i 55 pkb% .Ciekawe gdzie podział dochód z sprzedazy fabryk ,w 1989 było ponad 8000 zakładów

#4865 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 27 luty 2016 - 12:11

100 dni to sukces że przetrwali. Teraz wezmą na przetrwanie 3 lata a naród dalej będzie się żarł. A im bardziej będzie się żarł ,tym dłużej będą trwali.

Mam pytanie do tych co bliżej gór. To prawda z tym żołnierzem wyklętym Kurasiem "Ogniem" i wieszaniem kobiety na slupie telegraficznym bo nazwała go bandytą?

#4866 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4179 postów

Napisany 27 luty 2016 - 12:14

Przejedliśmy. Część rozkradziono. A że nie były to jakieś szczególnie nowoczesne zakłady to i dochód nie był kosmiczny. Prywatyzacja w wielu przypadkach nie przebiegała modelowo i uczciwie. Ale to już zasługa i lewicy i prawicy. Wszyscy coś tam sprzedawali.

Czy ja napisałem, że te 500 + zlikwidują. Nawet w pisie nie są tacy głupi. Nigdzie też nie napisałem, że 500 + nie będzie. Masz jakieś zwidy, czy już z tego wszystkiego przestałeś rozumieć co czytasz? Piszę teraz i pisałem dwa miesiące temu, że pisowi będzie coraz trudniej spełniać obietnice. A jeżeli je zechcą spełniać to społeczeństwo za to zapłaci. Wielu zapierało się, że nie. Podatek bankowy pokazał, że tak. Podatek od sklepów nie do końca wyszedł. Nawet Szydło przyznała. Teraz pracują  nad tym, co zrobić. Aby nie uderzył w tych co z niego się cieszyli. Zauważ, że większość obietnic pisu to te z rozdawaniem. Obietnic jak zarabiać dla budżetu wiele nie ma. A gdy zaczną zbierać kasę na te wydatki to nawet ci oszukani w kampanii się połapią. To nie żadne teorie tylko czysta analiza sytuacji. 500 zł na dziecko, wiek emerytalny, kwota wolna od podatku. To wszystko kosztuje. I to bardzo duże pieniądze. Kasa na 500 + za rok jakoś się znajdzie. Tylko my wszyscy się na to zrzucimy. Potem zrzucimy się na wiek emerytalny bo już dzisiaj co rok do zusu trzeba dużo dokładać. Potem na kwotę wolną od podatku. I Jak myślisz dużo głupich za 4 lata zostanie. Co się nie połapie, że różne podatki wzrosły i ceny towarów i usług?

Edytowany przez hubertuss, 27 luty 2016 - 12:18.

#4867 Share domat1998

domat1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 luty 2016 - 12:23

Ciekawostka o Wałęsie dla ludzi z KODu,,

1. Prof. Paweł Bożyk doradca ekonomiczny E.Gierka, w książce „Hanka, miłość, polityka” napisał, że podczas strajku sierpniowego w 1980 roku był świadkiem rozmowy szefa MSW gen. Kowalczyka z E.Gierkiem, w której Kowalczyk powiedział E. Gierkowi, że „Wałęsa to nasz człowiek, od lat współpracujemy z nim także w sensie finansowym.”
http://2kolory.com/K...Dwa-Kolory,pbde

2. (Archiwum Akt Nowych, KC PZPR, sygn. V/246, fragment stenogramu z posiedzenia Biura Politycznego KC PZPR w dniu 27 listopada 1984 r. , wypowiedź Mieczysława F. Rakowskiego)

"... Absolutnie nie jest potrzebne podejmowanie jakiegokolwiek "ostrzału" Wałęsy, bo jest to człowiek podstawiony przecież, [...] nim się kieruje"

#4868 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 27 luty 2016 - 12:38

Wśród negatywów warto pokazać również jakieś plusy.

Nie jestem stronnicza, wolę obiektywizm.

System jest obecnie przekształcany, reorganizowany, zatem trudno jednoznacznie się wypowiadać.

PiS postanowił znacząco obniżyć pensje prezesów państwowych spółek. Dotychczasowi szefowie koncernów kontrolowanych przez skarb państwa zarabiali astronomiczne kwoty, niewyobrażalne dla przeciętnego człowieka. Przykładowo, Jacek Krawiec, były prezes Orlenu, inkasował rocznie łącznie z premiami ok. 3 mln zł. Natomiast Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zarobił w 2014 r. prawie milion złotych, mimo że firma zanotowała gigantyczną stratę netto w wysokości 659 mln zł. We wcześniejszych latach dostawał w premiach nawet pół miliona więcej. Z kolei prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, który w 2014 r. zarobił ponad 3 mln zł, miał w przeliczeniu stawkę godzinową w wysokości 1618 zł brutto.

http://niezalezna.pl...stwowych-spolek

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#4869 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2193 postów

Napisany 27 luty 2016 - 13:17

Przejedliśmy. Część rozkradziono. A że nie były to jakieś szczególnie nowoczesne zakłady to i dochód nie był kosmiczny. Prywatyzacja w wielu przypadkach nie przebiegała modelowo i uczciwie. Ale to już zasługa i lewicy i prawicy. Wszyscy coś tam sprzedawali.

Czy ja napisałem, że te 500 + zlikwidują. Nawet w pisie nie są tacy głupi. Nigdzie też nie napisałem, że 500 + nie będzie. Masz jakieś zwidy, czy już z tego wszystkiego przestałeś rozumieć co czytasz? Piszę teraz i pisałem dwa miesiące temu, że pisowi będzie coraz trudniej spełniać obietnice. A jeżeli je zechcą spełniać to społeczeństwo za to zapłaci. Wielu zapierało się, że nie. Podatek bankowy pokazał, że tak. Podatek od sklepów nie do końca wyszedł. Nawet Szydło przyznała. Teraz pracują  nad tym, co zrobić. Aby nie uderzył w tych co z niego się cieszyli. Zauważ, że większość obietnic pisu to te z rozdawaniem. Obietnic jak zarabiać dla budżetu wiele nie ma. A gdy zaczną zbierać kasę na te wydatki to nawet ci oszukani w kampanii się połapią. To nie żadne teorie tylko czysta analiza sytuacji. 500 zł na dziecko, wiek emerytalny, kwota wolna od podatku. To wszystko kosztuje. I to bardzo duże pieniądze. Kasa na 500 + za rok jakoś się znajdzie. Tylko my wszyscy się na to zrzucimy. Potem zrzucimy się na wiek emerytalny bo już dzisiaj co rok do zusu trzeba dużo dokładać. Potem na kwotę wolną od podatku. I Jak myślisz dużo głupich za 4 lata zostanie. Co się nie połapie, że różne podatki wzrosły i ceny towarów i usług?

80 MLD PO ukradło zvat to wystarczy uszczelnić system oAmbergoldnie wspomnęteż nie  osądzili winnych

#4870 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4179 postów

Napisany 27 luty 2016 - 14:08

W tym Bieleckiego. Masz rację wystarczy uszczelnić system. I ja bym zaczął od uszczelnienia. Potem pokazał społeczeństwu, że dzięki temu mamy ekstra tyle i tyle. Wobec tego teraz drodzy obywatele damy wam to i to. Ja w domu byłem wychowany, że żeby wydać musi mnie być stać. Tak samo, żeby wydać trzeba zarobić. Rząd robi odwrotnie. Poza tym te 500 zł na dziecko można było zrobić dużo mądrzej. W postaci ulg podatkowych. Tez by kosztowało. Ale przynajmniej obsługa nie. Poza tym ulgę można by zwiększać w przypadku, gdyby państwo było na to stać. Tutaj jednak chodzi o zwykły populizm. Trzeba było kupić wygrane wybory. Bo nie oszukujmy się nawet przy kompromitacji PO. Gdyby nie populistyczne obiecanki Pis nie miał by szans na samodzielny rząd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4871 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3777 postów

Napisany 27 luty 2016 - 14:41

I dlatego mam jedno ale do ustawy 500+. Powinno się udokumentować wydatek tej zapomogi na produkty wyłącznie polskiego pochodzenia. GOPS-y siedzą i pija kawkę, tak to zajęcie by miały przy rozliczaniu paragonów. A państwo powinno opublikować listę PL producentów. ;)

#4872 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4179 postów

Napisany 27 luty 2016 - 14:56

I kara od UE za dyskryminację, łamanie wolności konkurencji i wyboru produktów. Podejrzewam, że to tez jest przyczyną problemów z podatkiem od sklepów. Ministerstwo finansów zastanawia się jak to napisać. Aby z jednej strony nie narobić za dużo luk i w ten sposób dając małym franczyzobiorcom ulgi w tym podatku. Nie dać też ulg dużym sieciom. A z drugiej strony nie narazić się komisji UE na skargi dotyczące dyskryminacji, i równości wszystkich podmiotów wobec prawa podatkowego.

Teczka pani Szydło w czasie kampanii była wypchana po prostu jakimiś papierami. Te ustawy powstają dopiero teraz. To widać przez powstające teraz problemy. Teraz pani Szydło powinna pokazać pustą teczkę. Że już niby wszystkie ustawy są procedowane. A ona dalej pełna. Znaczy nie wiele zrobili.

Edytowany przez hubertuss, 27 luty 2016 - 14:59.

#4873 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2193 postów

Napisany 27 luty 2016 - 15:10

Ale to coPO-PSL  robili przez 8 lat to właśnie była dyskryminacja, gdzie był Petru wtedyireszta jak głupimi U nijnymi przepisami zamykano na wsi małe masarnie?

#4874 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4179 postów

Napisany 27 luty 2016 - 15:18

Jakimi konkretnie przepisami?

#4875 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 27 luty 2016 - 15:46

100 dni to sukces że przetrwali. Teraz wezmą na przetrwanie 3 lata a naród dalej będzie się żarł. A im bardziej będzie się żarł ,tym dłużej będą trwali.

Mam pytanie do tych co bliżej gór. To prawda z tym żołnierzem wyklętym Kurasiem "Ogniem" i wieszaniem kobiety na slupie telegraficznym bo nazwała go bandytą?

Kuraś akurat urzędował w moich stronach .Nie jest to postać krystaliczna i tak bohaterska jak to niektórzy chcą .Mój dziadek dobrze pamięta te czasy bo jak wybuchła wojna to miał 11 lat .Miał nawet karę śmierci od swoich za niesubordynację w wyniku której zginęło 2 ludzi .Walczył z Niemcami i zabijał kolaborantów ale również po pijaku był niebezpieczny dla rdzennych mieszkańców.Jeden z jego ludzi  Jan Wąchała ps. „Łazik” jest pochowany na naszym cmentarzu parafialnym.Pytałem kiedyś o niego dziadka to odpowiedział mi że to samozwańczy partyzant a raczej bandyta który jak nie dostał tego co żądał to był gotów zabić .Takie są fakty które opowiadają Ci co to widzieli a nie to co się teraz pisze o nim .Walczył też UPA które w górach miało oparcie w Łemkach .Zamieszkiwali oni aż po Szczawnicę .Kościół w Szlachtowej koło Szczawnicy  to właśnie przerobiona łemkowska cerkiew 

Edytowany przez akko, 27 luty 2016 - 15:54.

#4876 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 27 luty 2016 - 16:00

Pytałem w kontekście stawiania go za wzór dla naszych żołnierzy przez ministra Macierewicza.

#4877 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4179 postów

Napisany 27 luty 2016 - 16:13

Ogólnie z tymi partyzantami różnie bywało. Moja babcia miała kumpli wśród nich. Oczywiście walczyli z komunistami. Ale tez wielu miało ciemne sprawki na sumieniu. Babcia mówi, że po wojnie ludzie pracowali. Wszyscy na polach, gdzie tam kto mógł bo bieda była. A oni elegancko ubrani spacerowali po okolicy. Robota raczej nie była dla nich. Jak czegoś brakowało lub przyszła zima. To poszli parę wiosek dalej. Pozabierali ludziom kożuchy lub co tam jeszcze było im potrzebne. To, że zdobywali jedzenie rozbijając komendy mo to raczej fabuła filmowa. Większość potrzebnych przedmiotów i dóbr zabierali po prostu ludziom. Bo ci po wojnie w biedzie po dobroci raczej nie dawali. Dodatkowo na Podlasiu partyzanci katoliccy walczyli z partyzantami prawosławnymi. Nie dawno Duda miał brać udział w marszu ku pamięci jednego z nich organizowanym w Hajnówce. Objął nawet honorowy patronat nad tym marszem. A ów partyzant wsławił się rozstrzelaniem iluś tam prawosławnych nie związanych z władzą ludową.

Ogólnie wielu po wojnie starało się walczyć z władzą ludową i sowieckim najeźdźcą. Ale wielu przy tym dopuściło się wielu przestępstw. Nazwanie ich bandami to nie do końca dzieło komunistycznej propagandy.

Edytowany przez hubertuss, 27 luty 2016 - 16:15.

#4878 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 27 luty 2016 - 17:06

Obecna władza jest bezgranicznie antyrosyjska często wbrew faktom. i zdrowemu rozsądkowi. Tzw. polityka historyczna nie jest absolutbie krystaliczna.. Zołnierze wyklec są teraz na topie bo walczyli z ruskimi a reszta jest nieważna. Ukraińcy sku...ny zgotowali nam Wołyń i mamy to gdzieś bo jest ważniejsze by wspierać ich antyrosyjskośc. Powstanie warszawskie które było samobójczym zrywem też coraz częściej jest tłumaczone brakiem reakcji bratniej armii. By wspomóc nasz rząd pomysłem jak dopiec Rosji proponuję zaprzestać kupowania od nich ropy i gazu

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#4879 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4179 postów

Napisany 27 luty 2016 - 17:21

Polityka historyczna to jedno. Polityka między narodowa to drugie. Tutaj jest odwrotnie. Obecny rząd robi wiele na korzyść Rosji. Putin olewa politykę historyczną. Bardziej cieszy się, z tego co Kaczyński robi w realu na arenie międzynarodowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4880 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów

Napisany 27 luty 2016 - 17:27

Oj boli to widać ten sukces co niekturych no PO 8 latach rządów nieudaczników te 100 dni to sukces

Tak jak boli zwolenników PiSlamu że ludzie na ulice wychodzą pomimo że jest tak wspaniale, taki to ten 100 dniowy sukces. Tak, nikomu innemu nie udało się w tak szybkim czasie tak podzielić społeczeństwa. Za starych czasów takie coś załatwiało ZOMO, niejeden w PiSlamie się z tamtych czasów wywodzi i zapewne dziś widział by takie rozwiązanie za stosowne: http://wiadomosci.ga...m-panstwem.html