Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15228 odpowiedzi na ten temat

#3921 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 luty 2016 - 17:12

Tyle że rolnikowi prowadzącemu np 12 ha gospodarstwo rolne gdzie 7 ha to klasa V , a pozostale 5 ha to klasa VI, ulga w podatku lata w okolicach  penisa ,

ale najpierw trzeba pomyśleć , by wiedzieć dlaczego.

A co ze słynnymi rolnikami-dzierżawcami , którzy okazyjnie uprawiają ziemię po skromne 2600 zl/ha , a podatek płaci właściciel , może się dowiemy Panie szanowny  ?

Bo na forum widzę , kto im więcej ma filcu w gumowcach , to mądrzejszy od premiera , ministra i prezydenta .

Marnujecie się Panowie.

Edytowany przez scoffer, 03 luty 2016 - 17:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 11:12
  •  

#3922 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 luty 2016 - 17:42

Akurat od obecnej pramier, ministra i prezydenta wcale nie trudno być mądrzejszym. Ba powiemwięcej - nie trzeb agrzeszyć intelektem żeby byćmądrzejszym od nichwszystkich razem wziętych.

Poczytajcie co ta banda robi z podatkiem od sklepów.  Przecież to uderzy najbardziej w polskie sklepy bo nie mają tzw. "siły".

Najśmieszniejsza jest sprawa z "opodatkowaniem" zagranicznych sklepów internetowych. Kupujesz coś w Chinach i do przesyłki doliczają ci 40-50 zł bo nie ma opcji że taki sklep zapłaci podatek - komedia. 

Ja kupuję masę rzeczy bezpośrednio w Chinach i jakbym pomyślał że od każdej przesyłki miałbym zapłacić haracz to mi wychodzi z 1000 PLN tygodniowo - za takie pieniążki opłaca się już pokombinować.  Wraca dziki kapitalizm w wydaniu pis. 

Następny mądry inaczej - Gowin - wysyła jasny sygnał że zagraniczni inwestorzy nie dostaną ulg inwestycyjnych - wszyscy przniosą się do normalnych krajów jak Słowacja i Czechy a my będziemypewnie produkować rowery pancernedla armii - a potem macierewicz ruszy na Moskwę , na tym rowerze oczywiście;).

#3923 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 luty 2016 - 17:48

Martwisz się polskimi sklepami , a kupujesz podobno w Chinach .

No comment.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak przebiega kupno lasu zobacz »

•  

#3924 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 luty 2016 - 18:05

Czy ty jakiś upośledzony jesteś?

W czasach eBay, aliexpress, alibaby , amazona chyba nikogo nie dziwi że kupujesz "dookoła" świata. Wiadomo że nie kupuje nikt mleka i jajek ale już elektronikę i masę innych rzeczy tak się kupuje. Chociażby ze względu na ceny , duży wybór i wiele innych czynników.

Ja na ebayu w UK w tej chwili mam wystawionych masę rzeczy których wysyłka idzie bezpośrednio z Chin ale też z Polski (części , wyposażenie warsztatów , oleje) i nawet nigdy nie widziałem żadnej paczki. I co śmieszniejsze bardzo często kupują ludzie z Polski (jak masz trochę rozumku to domyślisz się dlaczego to się opłaci) i jak teraz ten podatek wprowadzą to jest młyn na mój biznes. Tyle że będę musiał przefakturowywać a nie jak w tej chwili udostępniać platformę (sklep na ebay i sklep internetowy w domenie co.uk). Zrobi się polskojęzyczną wersję strony , sprzedaż w UK , wysyłka po Polsce jako podarunki. Brawo JA!

Ty w swoich wpisach wyglądasz na człowieka któremy wystarczyłoby żeby brzuch zapchać i położyć się na wyro po całym dniu z widłami. Całe szczęście większość myśli inaczej.

#3925 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 luty 2016 - 18:14

Dziadek mawiał.

Kiedyś było lepiej.

Może dlatego, że każdy cham znał swoje miejsce.

#3926 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4207 postów

Napisany 03 luty 2016 - 19:41

No i mamy następną grupę oszukanych w kampanii wyborczej przez Szydło i Dudę. A mianowicie są to związkowcy z fabryk produkujących śmigłowce w Polsce. W niezależnej TVP się tego nie dowiecie. Ale pomimo, że politycy PiS w kampanii obiecywali zerwać kontakt. Śmigłowce caracal zostaną kupione. Jest to bardzo wysoce prawdopodobne Już nawet nikt w PiSie nie mówi, że trzeba kontrakt zrywać. 

Co do sklepów internetowych i produktów z Chin dużo ludzi to kupuje. I dużo ludzi się za te dodatkowe opłaty wkurzy Teb rząd usilnie pracuje na jedną kadencje. I ani dnia dłużej. Nie zadowolonych przybywa szybciej niż zadowolonych.

#3927 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 03 luty 2016 - 19:49

Jak daleko sie posunie aby była druga 

#3928 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 luty 2016 - 19:56

No i mamy następną grupę oszukanych w kampanii wyborczej przez Szydło i Dudę. A mianowicie są to związkowcy z fabryk produkujących śmigłowce w Polsce. W niezależnej TVP się tego nie dowiecie. Ale pomimo, że politycy PiS w kampanii obiecywali zerwać kontakt. Śmigłowce caracal zostaną kupione. Jest to bardzo wysoce prawdopodobne Już nawet nikt w PiSie nie mówi, że trzeba kontrakt zrywać.

Jednym słowem nie ważne kto kontrakt , podpisał , ważne kto go nie zerwał.

A kolega pewno wie czym grozi zerwanie kontraktu , w którym z pewnością , jak w żadnym innym zadbano o interes państwa polskiego ?

#3929 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4207 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:06

Zerwanie kontraktu ma rożne konsekwencje. Ale czy w kampanii Duda, Szydło czy Macierewicz nie wiedzieli tego? Jak nie zrobią będzie źle. Zerwą pewnie będą kary. Czy kontrakt jest dobry czy zły? Może śmigłowce produkowane w Polsce lepsze? Ale po co było obiecywać? Związkowcy z tych dwóch fabryk usłyszeli obietnice. Co ich obchodzi czy kontrakt jest dobry czy zły, czy będą konsekwencje zerwania czy nie? Oni będą po prostu poczują się oszukani.

#3930 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:12

A czy dostęp do kwiatków będących w kontrakcie , jest tak oczywisty przed objęciem władzy ?

I czy kolega jest w stanie zacytować swój post broniący związkowców starszy niz 3 msc ?

Tak by uwierzyć w szczerość intencji , bez żadnych podtekstów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3931 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:22

Tyle że rolnikowi prowadzącemu np 12 ha gospodarstwo rolne gdzie 7 ha to klasa V , a pozostale 5 ha to klasa VI, ulga w podatku lata w okolicach  penisa ,

ale najpierw trzeba pomyśleć , by wiedzieć dlaczego.

A co ze słynnymi rolnikami-dzierżawcami , którzy okazyjnie uprawiają ziemię po skromne 2600 zl/ha , a podatek płaci właściciel , może się dowiemy Panie szanowny  ?

Bo na forum widzę , kto im więcej ma filcu w gumowcach , to mądrzejszy od premiera , ministra i prezydenta .

Marnujecie się Panowie.

Trochę wyobraźni! Jak płaci 1000 Pln podatku to mu to anulować i dopłacić " do łapy" 5000 rocznie na 2 i następne dziecko. Ogólnie rzecz ujmując jak Państwo mu zabiera więcej niż mu sie nalezy to ulga podatkowa a jak nie ma z czego zabrać to trzeba dać i kropka. 

Swoja drogą bezmyslne jest brak wsparcia na pierwsze dziecko. Rodziny 2+1 są najbardziej rozwojowe bo właśnie w nich jest największa szansa na kolejne dzieci. Jak ktoś ma trójkę to może uznać kolejne 500 złotych za zbyt mały doping do prokreacji. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#3932 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4207 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:24

No to teraz sobie wybierz jedną z opcji.

Albo faktycznie premier, prezydent i minister są głupsi od nie jednego co to dużo filcu w butach ma? Bo średnio rozgarnięty z filcem w gumowcach wie, że każdy kontrakt jest opatrzony zapisami o konsekwencjach na wypadek zerwania. Tym bardziej te wielkie kontrakty opiewające na miliony czy tam miliardy.

Albo z pełną premedytacją okłamywali związkowców. Wiedząc czym grozi zerwanie kontraktu.

Czego byś nie wybrał związkowcy poczują się oszukani. Moje intencje są tu nie ważne Nie pracuje w żadnej z fabryk. A opisuje jedynie rzeczywistość.  No bo nikt nie powie, że związkowcy z Mielca i Świdnika poczują się zadowoleni słysząc, że ci co im obiecywali zerwanie kontaktu kupią Caracala.

Odnośnie tych 500 zł. Dzisiaj pani rzecznik rządu popisała się. Samotna matka pytała. Dlaczego nie może dostać 500 zł na jedno dziecko. Jest samotna i drugiego mieć nie może. Pani rzecznik powiedziała, że namawiała by do zmiany sytuacji życiowej czy tam ustabilizowania. A co jeśli samotna matka jest wdową? To są ludzie bez wyobraźni. Już widzę jak namawia wdowę by wyszła za mąż i se drugie dziecko zrobiła. Dla samotnych matek nie ma dla milionera Rydzyka jest. To jest właśnie prawo i sprawiedliwość.

Edytowany przez hubertuss, 03 luty 2016 - 20:28.

#3933 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:27

Kiedyś było "łżesz jak pies" - teraz będzie "łżesz jak pisowiec" . Taki wiatr czasu.

A "pińcset" powinno być dla każdego od pierwszego dziecka. Bo ci co mają jedno dziecko wcale nie płacą mniejszych podatków. Cała ta pisowska propaganda jest moim zdanie promowaniem bylejakości.  Dużo lepiej byłoby gdyby te pieniądze poszły na darmowe podręczniki , obiady, przedszkola, opiekę dentystyczną. Byłaby chociaż pewność że nie zostaną wydane na używki dla rodziców.

#3934 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4207 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:30

Też tak myślę. Tylko wtedy patologia nie poszła by glosować na PiS. Większość ludzi nie interesują darmowe podręczniki czy obiady w szkołach. Bo oni na tym nie skorzystają. A tak niby na dziecko a każdy wyda na co chce.

#3935 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:31

Jak bardzo was boli ten dodatek na polskie dzieci , ale jego roczne koszty będą mniejsze niż wypłacone za darmo pieniażki za zerwanie dętego kontraktu z Eureko dotyczące prywatyzacji PZU .

Ale co tam 1000 zł , dla Holendrów od każdego statystycznego Polaka  boli dużo mniej jak 500 zł , rocznie również od każdego statystycznego Polaka , tyle że nie dla Holendrów, a na polskie dzieci .

hubertuss . patologia jest żelaznym elektoratem , 

http://www.deon.pl/w...iezieniach.html

Edytowany przez scoffer, 03 luty 2016 - 20:38.

#3936 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4207 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:43

Zapomniałeś jeszcze dodać, że całego zamieszania z PZU narobił prawicowy AWS. A rząd Krzaklewskiego i Buzka popierali bracia Kaczyńscy. W sumie Krzaklewski jak Kaczyński chciał kierować z tylnego siedzenia. Wszyscy wiemy jak się skończyło.

#3937 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:44

Kiedyś już pisałem że nie ma naszych śmigłowców i nie będzie. A jeśli cokolwiek będzie to i tak nie będzie uzbrojenia. Jeżeli związkowcy chcą sprzedać taksówki to nie ten adres.

#3938 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:49

@scoffer Najpierw zabrać by potem dać, to czy nie lepiej po prostu nie zabierać? Wytłumacz mi to.

Cały ten program nie przyniesie żadnych efektów bo wiekszość wie że teraz dadza 500 a za 4 lata zmieni sie rząd i cofnie ten zasiłek. 

Nie ma sensu tłumaczyć sobie sytuacji przy pomocy Eureko ale to typowo polskie - odwalamy kaszanę ale oni odwalili jeszcze wiekszą czyli jesteśmy głupawi ale oni byli jeszcze głupsi. Nie lepiej porównywać się do lepszych?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#3939 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4207 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:53

Dystrybucja tych 500 zł w postaci śniadań, obiadów dla dzieci. Książek, dopłat do internatów czy innych zajęć była by bardziej pożyteczna i tańsza niż rozdawanie tego rodzicom. Ale nie miało by takiego efektu w kampanii. Tyle w temacie.

Co do śmigłowców. Nie pisze o tym czy te są lepsze czy gorsze. Po prostu są kolejni oszukani w kampanii wyborczej i tyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3940 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:58

Jak bardzo was boli ten dodatek na polskie dzieci , ale jego roczne koszty będą mniejsze niż wypłacone za darmo pieniażki za zerwanie dętego kontraktu z Eureko dotyczące prywatyzacji PZU .

Ale co tam 1000 zł , dla Holendrów od każdego statystycznego Polaka  boli dużo mniej jak 500 zł , rocznie również od każdego statystycznego Polaka , tyle że nie dla Holendrów, a na polskie dzieci .

hubertuss . patologia jest żelaznym elektoratem , 

http://www.deon.pl/w...iezieniach.html

Nikt nie jest przeciwko benefitowi na dzieci. Niech będzie i 1000 czy 2000. Chodzi o sposób dystrybuowania tego pieniądza. Bo sposób jaki jest zaplanowany jest promowaniem bylejakości , patologii i nieróbstwa.

O weile lepszym sposobem byłoby tak jak napisałem zagwarantowanie obiadów, podręczników, opieki stomatologicznej , wyższej kwoty wolnej od podatku oraz zmniejszenie zusu dla prowadzących małe firmy.

Powiem na moim przykładzie. Mam jedno dziecko , żona pracuje i zarabia jak na polskie warunki bardzo ucziwe pieniądze. Ja prowadzę gospodarstwo , do tego mam firmę zarejestrowaną w UK która przynosi mi przyzwoite dochody. Właśnie jestem na etapie rozeznania temacie ściśle związanym z rolnictwem i pewnie będę zaczynał w jesieni z nowym biznesem i też oczywiście będzie to firma zarejestrowana w UK. 

Moje oszczędności na podatkach i zusach to lekką ręką 60 tysięcy rocznie. I teraz zastanów się : czy gdyby w Polsce promowana była przedsiębiorczość to fatygowałbym się z rozliczaniem w UK?    Jasne że nie. Ale zanim rozkręciłem biznes to przez 2 lata nie miałem z tego dochodu a w Polsce w tym czasie zapłaciłbym lekką ręką 25000 zł zus i miał ze 4 kontrole.

Gdyby w Polsce opłacało się prowadzić firmę to i pracodawcy płaciliby lepsze pieniądze. Koło się zamyka.  A pis chce promować nieróbstwo i bylejakość. Na pierwsze dziecko dopiero jak zarabiasz poniżej 800 zł na osobę w rodzinie - ja jestem pewien że znajdzie się masa ludzi którzy zwolnią się z pracy i zaczną pracować na czarno żeby te 500 przytulić.