nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

akko    52

U nas do mieszkań musiały być wyższe minimalne zarobki na poziomie co najmniej 2500 zł na rękę i mniejsze podatki.Do tego dostępność pracy .Wtedy 500 zł na dziecko miało by sens i ludzie z emigracji by wracali .Musiała by być też ustawa że żaden obcokrajowiec nie dostanie obywatelstwa jeśli czymś naprawdę Polsce się nie zasłuży .Jeśli nawołuje do nienawiści taki obcokrajowiec lub działa na szkodę Polski byłby wydalony razem z całą rodziną .Nawet jeśli Polacy nie chcieli by mieć dzieci to wyludniali byśmy takie kraje jak Ukraina ,Białoruś .Ściągać też mogli byśmy polonie z Kazachstanu .Nawet gdyby ,,rozreklamować" to w USA to i z tam tond ludzie ciągnęli by .Musiało by wejść też prawo że jedna świątynia obojętnie jakiej religii mogła by być wybudowana 1 na 5 tyś wyznawców .Co do szkolnictwa to to co było stare czyli 8 klas podstawówki i minimum zawodówka powinno być nadal bo powinna być obowiązkowa nauka do 18 roku życia i błędem było tworzenie jakichś gimnazjów . Lepiej w to miejsce było stworzenie przedszkoli gdzie od 3 roku życia dzieci powinny uczęszczać by rodzice mogli pracować .Niestety na to nas nie stać jako państwo bo mamy za dużą biurokrację .Taki senat np to powinno być 3 senatorów na województwo i to zmniejszyło by o 50% tą izbę dając oszczędności .Do senatu powinien być wybierany człowiek który ma oprócz wieku (35 lat) wykształcenie wyższe .Sejm to powinno być góra 20 posłów na województwo co dało by kolejne oszczędności na te cele .Okręgi wyborcze powinny być jedno mandatowe i osoba kandydująca z danego okręgu musi w nim mieszkać minimum 10 lat .Uniknęło by się spadochroniarzy jak to ma teraz miejsce że np taki przygłup Macierewicz z warszawy kandydował w Piotrkowie Trybunalskim.Co on wie o problemach tamtejszej społeczności?Przecież zwyczajnie olewa tą społeczność i nic nigdy dla niej nie zrobi bo go interesuje tylko dobrze opłacana posada sejmowa i banialuki smoleńskie.Kolejny przykład to np Niesiołowski który kandydował w lubuskim to samo .Rząd też powinien mieć ustalony limit z ilu osób ma się składać maksymalnie .Spółki skarbu państwa powinny mieć zapis że rodzina i politycy nie mają prawa w nich zasiadać w władzach ani nimi zarządzać tylko ludzie wybrani w drodze konkursu z kompetencjami do tego.Powinien też być zapis że posłem ani senatorem nie może być osoba po 67 roku życia.Niech sp***rza na emeryturę.Służby mundurowe nie powinny dostawać wcześniejszych emerytur a wyprawkę w wysokości rocznego wynagrodzenia i niech swój interes otwierają albo zajmą się pracą tak samo jak wszyscy do 67 roku. Tym polscy politycy nie są zainteresowani a interesuje ich majstrowanie i kłótnie kto dłużej i lepiej utrzyma się koryta .Bum demograficzny przypadał dlatego w tych latach że ludzie zaczęli dostawać ziemię z reformy rolnej (po wojnie) a w latach 80 bo w 70 za Gierka i pożyczek podniósł się standard życia i liczba mieszkań komunalnych .W latach 80 też często nie było prądu to sprzyjało to temu również :D Był tak zwany 10 stopień zasilania :D

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Obecny rząd miał nie zamykać szkół w małych miasteczkach a już przymierzają się do zamknięcia szkoły średniej w moim powiecie a o podstawowych już nie wspomnę.

 

Bo to jest sposób działania obecnego rządu, wygraliśmy wybory to teraz drodzy wyborcy pocałujcie Jarka w d*pę. Na zasadzie że to naród ponosi odpowiedzialność za to, co się dzieje w kraju, bo to naród w wolnych wyborach wybrał ekipę rządzącą...

Rząd bezpośrednio jest odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe. Podstawówki i gimnazja podlegają pod gminę (zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym), zaś szkoły ponadgimnazjalne pod samorząd powiatowy (zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym). Więc w tym przypadku w pierwszej kolejności za likwidację będą odpowiedzialne samorządy. W mojej gminie (5000 mieszkańców) istnieją 2 podstawówki, do których uczęszcza po ok. 60 dzieci. Ale istnieją jako filie większego zespołu szkół, dzięki czemu są mniejsze wydatki na administrację. Jak widać da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

CWS1xtlWUAAu9mX.jpg

niemcy też już mają dosyć medialnej propagandy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Jak coś to Madagaskar.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

12075012_544323685730476_284969919179495:ph34r: ale iskrzy....to nie dobrze

 

A to już jakaś nienormalność..... Kto tu rządzi???....nie wierzę... to groźby?  Ufam, że ktoś robi sobie jakieś wirtualne jaja...

To, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne – stwierdził Martin Schulz, zapowiadając, iż Parlament Europejski przeprowadzi na ten temat dyskusję. - Wychodzę z założenia, że w tym tygodniu, a najpóźniej podczas posiedzenia w styczniu, będziemy o tym w Parlamencie Europejskim obszernie dyskutować - zapowiedział polityk niemieckiej SPD znany z takich „demokratycznych” metod rozwiązywania problemów, jak wysyłanie wojsk do niepokornego kraju, aby tym sposobem poprawić jakość tamtejszej demokracji.

Przewodniczący PE już dawno zapowiadał, iż kraje, które wybiorą ścieżkę nacjonalizmów i nie będą podzielały „ducha europejskiej wspólnoty” nie tyle może na modłę Niemiec, co na życzenie ich konkretnych interesów, zostaną przywołane do porządku siłą.

http://dziennik-polityczny.com/index.php/opinia/3638-niemcy-wkrocza-do-polski-z-misja-stabilizacyjna

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40

A tak w temacie... Jest jakaś propozycja, wzmianka cokolwiek w sprawie pomocy rolnikom od prezydenta lub rządu bo ja po kampanii wyborczej nic nie słyszałem. Może jakieś opóźnienia w wypłacie dopłat albo zmniejszenie wysokości pomocy de minimis tym się nikt nie zajmuje a tematy typu TK albo "zamach" mnie nie interesują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Co do dopłat to wina spadnie na PIS, a chwała za zaliczki na PO:p

Co jest poronione- to tylko i wyłącznie PO i PSL z....li sprawę z wypłata dopłat.

Ale czemu media o tym nie piszą? I bardzo dobrze, że wywalili tego Grossa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hubertuss więc piszesz tylko dla zasady? Jest forum to będziesz pisał, nie ważne co grunt to dać o sobie znać?

Nic do ciebie nie dociera, albo nie chcesz aby dotarło. Powtórzę, a może tym razem się uda, nie mam zamiaru rżnąć wielkiego znawcy materii polityki, dlatego proszę cię uświadom to sobie, nie jestem twoim przeciwnikiem z ramienia pis. Wracając do sedna sprawy, mam odmienne zdanie na temat racji bytu forum. Na pewno nie chciałbym spotykać na nich tak zarozumiałych osób, próbujących za wszelką cenę przekonać do swoich racji. A zwłaszcza że wszelkie przesłanki wskazują iż prawdziwej odpowiedzi nikt nie zna. Rozmowa na temat dzisiejszej polityki bardzo przypomina rozmowę o wszechświecie, o wielkiej nie wiadomej. Ale przecież ty znasz odpowiedź na wszystko i na tym polega twój problem.

 

Jeśli byś rozmawiał w ten sposób:

Obecny rząd miał nie zamykać szkół w małych miasteczkach a już przymierzają się do zamknięcia szkoły średniej w moim powiecie a o podstawowych już nie wspomnę.

Podając konkretne zdarzenie, utożsamił byś z nim ugrupowanie polityczne, a na koniec wyraził opinię, nie odezwał bym się ani słowem. 

 

Ale ty wolisz w ten sposób:

Nie przyrównuj UE do Putina. Bo to trochę śmieszne jest. Putin w zamian za kasę przeją kluczowe przedsiębiorstwa czy infrastrukturę Białorusi. Póki co UE w Polsce tego nie przejmuje.

Gdzie od razu trzeba uznać iż wiesz co UE robi w całej PL z każdym kluczowym przedsiębiorstwem, mało tego, wybiegasz po za granice PL, wiesz co putin robi z przedsiębiorstwami na BY. Pozwolę sobie zapytać, a skąd wiesz? Piłeś wódkę z putinem, zasłyszałeś w trwam / TVN, miałeś sen proroczy, a może jesteś tylko zadufanym ignorantem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,title,Sensacyjne-wyniki-najnowszego-sondazu-PiS-juz-nie-jest-liderem,wid,18048864,wiadomosc.html?ticaid=11621d

 

historia się powtarza 8 lat temu  Pis też tracił poparcie w zastraszającym tempie, przypomnę tylko, że PO przez 8 lat rządów miała wysokie poparcie i prowadziła w sondażach, no oczywiście do tego roku....

 

 

Mamy także nowego prezesa Orlenu, były członek PZPR wieloletni poseł PIS jego kompetencje są takie, że jest z Pisu.., bez najmniejszej wiedzy o zarządzaniu takim koncernem. Odwołano za to bezpartyjnego cenionego fachowca całe życie związanego z biznesem, a nie z polityką. Zarządzał Orlenem 8 lat wyprowadzając go z długów,  akcje spółki wzrosły tym czasie dwukrotnie. Ostatnio jak Pis dorwał się do Orlenu to skończyło się na kuriozalnym zakupie Możejek za 3 mld do której w dalszym ciągu dopłacamy bo Litwini robią wszystko aby utrudnić jej funkcjonowanie. Kaczorowi zachciało sie wtedy tworzyć nową RP obojga Narodów...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

żyd Mazowiecki też był w PZPR, i Urban był. Tak samo Michnik i Kuroń , czy Geremek i Balcerowicz. Tworzyli KOR dla swoich , wyłącznie swoich żydowskich interesów, a to co oni nazywają demokracją jest wyłącznie żydowskim pojmowaniem świata. W całym tym piedestale żydowskich zdrajców Polski jedynie Urbana stać na szczerość

i głoszenie otwartych poglądów na różne sprawy bo stać go na niezależność . Reszta to układy i geszefty a towarem jest Polska i to co Bartoszewski określił jako bydło.

akko , w 50%  zaczynasz gadać  jak PIS-owiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy to prawda że Pis wprowadza ustawę o podatku od instytucji finansowych, przy czym zwalnia od podatku banki państwowe a nakłada na zagraniczne?

Jeśli tak chyba zacznę się interesować polityką abyśmy mieli wspólne tematy z hubertusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

akurat to, że był w PZPR to najmniejszy z problemów, facet nie ma najmniejszych kwalifikacji, doświadczenia aby zarządzać taką firmą, nie mówiąc już o tym, że to kolejny mierny ale wierny poplecznik Pisu. A kiedyś coś gadali o rządach fachowców i specjalistów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie martw się, nie trzeba być fachowcem i specjalistą aby wyprowadzić kasę z Orlenu. Wystarczy mieć od tego ludzi.

http://www.orlen.pl/PL/RelacjeInwestorskie/WalneZgromadzenie/Documents/Walne_2015/Raporty/Raport_68_2014_Zal_Akcjonariusze_pow_5proc_ZWZ_2015.pdf

ale dobrze byłoby mieć kogoś kto by pilnował aby tego nie robiono. Pytanie tylko czy pis za pośrednictwem swojego pieska nie przyłączy się do złodziei, lub też np. nie będzie pobierać opłat za dochowanie tajemnicy.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

żyd Mazowiecki też był w PZPR, i Urban był. Tak samo Michnik i Kuroń , czy Geremek i Balcerowicz. Tworzyli KOR dla swoich , wyłącznie swoich żydowskich interesów, a to co oni nazywają demokracją jest wyłącznie żydowskim pojmowaniem świata. W całym tym piedestale żydowskich zdrajców Polski jedynie Urbana stać na szczerość

i głoszenie otwartych poglądów na różne sprawy bo stać go na niezależność . Reszta to układy i geszefty a towarem jest Polska i to co Bartoszewski określił jako bydło.

akko , w 50%  zaczynasz gadać  jak PIS-owiec.

Do pisowca mi daleko a to co odkryłeś to ja dawno wiedziałem bo mam wujka który parał się solidarnością i różne spotkania u niego w domu się odbywały w latach 80" .Jako dziecko które miało 9 lat jak wszedł stan wojenny dobrze to pamiętam .PIS opodatkuje banki ale już nie SKOK bo to ich pisuarska wewnętrzna pralnia pieniędzy .Przecież klechom i sobie pod górkę robić nie będą .Wyszło Szydło z wora a raczej konus Kaczyński wyskoczył .Starym grzybom co byli w PZPR i w ramach podzięki za odpust na życie wiecznej od Rydzyka to się nie dziwię że na nich głosują .Dziwię się za to frajerom co po raz kolejny dali się omamić że konus pisowski się zmienił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

no to faktycznie mogłem głosować na Sikorskiego , nie Generała Władysława Sikorskiego, lecz na tego Sikorskiego od ośmiorniczek. Mogłem głosować na Mira, Zbycha i Rycha lub na Sawicką. A może ludzi od ustaw medialnych?

Obojętnie co opodatkuje PIS lub inna władza to i tak będzie za mało. Jedynym wyjściem jest pozbyć się z Polski żydów . Na Madagaskar? Może być, byle daleko.

A potem nowa konstytucja, nowe prawo i choć biednie ale do przodu. Opodatkowanie banków czy dużych przedsiębiorstw nic nie da, bo niezbędna jest ich nacjonalizacja. Na dłuższy dystans to i tak jest nieuchronne , wiec lepiej to zrobić teraz gdy nasze oszczędności nie zostały rozdzielone pomiędzy członków zarządów, na odprawy prezesów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Gdybyś znał pochodzenie hasła ,,Żydzi na Madagaskar " to byś go tak nie nadużywał .Wiem że miałeś pod górkę do szkoły i nigdy na lekcje historii przez to nie mogłeś zdążyć :D Tego hasła używało UB w 1968 roku do walki z innymi ubekami co byli żydowskiego pochodzenia .Teraz to żeś wiedzą błysnął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no to faktycznie mogłem głosować na Sikorskiego , nie Generała Władysława Sikorskiego, lecz na tego Sikorskiego od ośmiorniczek. Mogłem głosować na Mira, Zbycha i Rycha lub na Sawicką. A może ludzi od ustaw medialnych?

Obojętnie co opodatkuje PIS lub inna władza to i tak będzie za mało. Jedynym wyjściem jest pozbyć się z Polski żydów . Na Madagaskar? Może być, byle daleko.

A potem nowa konstytucja, nowe prawo i choć biednie ale do przodu. Opodatkowanie banków czy dużych przedsiębiorstw nic nie da, bo niezbędna jest ich nacjonalizacja. Na dłuższy dystans to i tak jest nieuchronne , wiec lepiej to zrobić teraz gdy nasze oszczędności nie zostały rozdzielone pomiędzy członków zarządów, na odprawy prezesów

 

Oj, jaki wrażliwy usłyszał parę gorzkich ale w większości prawdziwych słów i już się obraził jak dziecko i głosował na niewyuczonych, skompromitowanych 8 lat wcześniej zakompleksionych fanatycznych klaunów, którzy bardziej dbają o dobro kościoła niż o własne państwo.

Nacjonalizacja wszystkich przedsiębiorstw powiadasz? Heh jasne towarzysz Lenin byłby z ciebie dumny! Al już to przerabialiśmy prze 50 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego  taka nienawiść do narodowości. Skąd ona się bierze????????

Czy to nie efekt zaszłości stalinizmu, a teraz ue. Nazywanie narodowców faszystami, to tania propaganda niemiecka, cóż za paradoks...odwracanie kota ogonem. Niech nas do siebie nie porównują, bo nie dorastają nam do pięt. Ich wielkość polega jedynie na poniżaniu innych w stylu amerykańskim.

 Narodowość kojarzy mi się z tradycjami, historią, pamięcią i czcią dla czynów i honoru Polaków, którą tak bardzo ktoś usiłuje wyplenić.

Brak słów wobec tego, że tych młodych, którzy chcą mieć autorytety prawdziwych Polaków typu: Dmowski, Piłsudski....  tak odróżniających się od pokolenia -hm nie wiem jak to określić, powiedzmy nieprecyzyjnie fanatyków facebook'owego show, a którzy nie chcą autorytetów propagowanych przez zachód typu: homoseksualizm i inne choroby i dewiacje, którzy butnie opierają się temu patrząc dalekowzrocznie z myślą o następnych pokoleniach, nazywa się faszystami?????

 

Proszę bardzo, czy Ci którzy tak gardzą Narodowcami, potrafią podać własne autorytety?

(Nie ma ideałów)

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52
KarolTD90    1307

Dlaczego  taka nienawiść do narodowości. Skąd ona się bierze????????

Czy to nie efekt zaszłości stalinizmu, a teraz ue. Nazywanie narodowców faszystami, to tania propaganda niemiecka, cóż za paradoks...odwracanie kota ogonem. Niech nas do siebie nie porównują, bo nie dorastają nam do pięt. Ich wielkość polega jedynie na poniżaniu innych w stylu amerykańskim.

 Narodowość kojarzy mi się z tradycjami, historią, pamięcią i czcią dla czynów i honoru Polaków, którą tak bardzo ktoś usiłuje wyplenić.

Brak słów wobec tego, że tych młodych, którzy chcą mieć autorytety prawdziwych Polaków typu: Dmowski, Piłsudski....  tak odróżniających się od pokolenia -hm nie wiem jak to określić, powiedzmy nieprecyzyjnie fanatyków facebook'owego show, a którzy nie chcą autorytetów propagowanych przez zachód typu: homoseksualizm i inne choroby i dewiacje, którzy butnie opierają się temu patrząc dalekowzrocznie z myślą o następnych pokoleniach, nazywa się faszystami?????

 

Proszę bardzo, czy Ci którzy tak gardzą Narodowcami, potrafią podać własne autorytety?

(Nie ma ideałów)

 

Dla nich autorytetem jest Grodzka ( ni to chlop ni baba)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

akko chłopie wstawiasz zdjęcia jakiś skrajności ,a większość tzw. narodowcow to normalni ludzie którzy chcą , żeby tradycja została Polsce zachowana i na przykład głównym hasłem jest rodzina. Rodzina normalna k+m ,a nie jakieś odchylenia. Ja jestem zdania ,że w domu i na własnej posesji człowiek nie robi jak uważa ,ale narzucać większości społeczeństwa swoje poglądy i roszczenia to czyste chamstwo i narcyzm.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Jakie skrajności przecież 99% narodowców to debile co ledwo skończyli gimbazę i faszyzm mylą z patriotyzmem .Po dopalaczach to pewnie jeszcze ubyło im tak już małej ilości szarych komórek .Ja tam bez problemu zachowuję tradycję i moje rodzeństwo również nawet to mieszkające w USA .U siebie w domu na podwórku robię jak chcę .Za to jak przyjadę do rodziców (70 i 65 lat) to wiecznie jest problem bo słyszę tą głupotę typu ,,co ludzie powiedzą?" .Mam na to tylko jedną odpowiedź zawsze że to co ludzie powiedzą to mam głęboko w 4 literach a u siebie robię tak aby było mnie dobrze i wygodnie .Oprócz zachowywania tradycji to trzeba też iść w niektórych sprawach z postępem bo świat w miejscu nie stoi .Przecież nie będę w polu obrabiał konikami mimo że w polską tradycję koniki bardzo wzrosły .Nie będę też słuchał ćwoka z Torunia który wmawia ludziom że pleban zawsze ma rację bo to też polska tradycja .Równie dobrze patrząc na to z drugiej strony nie obchodzę świąt typu Halloween czy tym podobnych bo to nie jest nasza tradycja .Tak samo 99% narodowców współczesnych nie było w wojsku i nie ma pojęcia o poszanowaniu polskich symboli narodowych czy służbie ojczyźnie na sumiennym wykonywaniu obowiązków nawet tych co się nie bardzo lubi .Większość tych narodowców to zwykli dresiarze,obiboki co żyją z zasiłku urzędu pracy i patrzą tylko jak komuś coś zwędzić z podwórka

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj