nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

nie    2064

tuskową zaakceptował bez zastanowienia

 

Według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) mamy najgorszy wynik w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o wydatki aparatu skarbowego w celu poboru podatków. Innymi słowy, polski fiskus jest nieefektywny i relatywnie duży odsetek tego, co nam zabiera, przeznacza na funkcjonowanie samej administracji skarbowej.

Kolejne miliardy wyrzucane w błoto, a przez 8 lat rządów najlepszych w histori Polski nie zrobiono nic żeby temu zapobiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ale Tuskowa to był "aż" 1%. A i tak każdy narzekał jak to źle. No jak wygra PiS to ten system poboru podatkowego na pewno się usprawni. W końcu będzie trzeba zapłacić za te obiecanki przedwyborcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Witam

 Czy już gro ludzi wyzbyło się reszty własnego myślenia.

Nawet nie zadajecie sobie trudu pomyśleć kto ma jakieś poglądy określone. To nie trzeba dużo, poprostu jak kilka lat ktoś walczy o Polskę,

o nasze sprawy, ma na uwadze interes Polski, to dalej  będzie miał. 

Widzę ogromną różnicę między zwykłym życiem a tym pokazywanym w kolorowych telewizjach. 

Starczy żebyśmy tylko myśleli i wyciągali wnioski.

Chce wam powiedzieć że można i że musimy ten kraj odbudować i damy rade.

Pozdrawiam prawdziwych Polaków dla których każda skiba Tej ziemi to wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Chwilę nie zaglądałem do tego tematu ale widzę że kolega Krassus działa na całego. Po co tą propagandę siejesz? Co ma wiek emerytalny do obecnych problemów ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
Weto Dudy: Prezydent nie ratyfikował poprawki do protokołu z Kioto

tak trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Chwilę nie zaglądałem do tego tematu ale widzę że kolega Krassus działa na całego. Po co tą propagandę siejesz? Co ma wiek emerytalny do obecnych problemów ZUS?

 

To, że przez niego ZUS ma problem?

Weto Dudy: Prezydent nie ratyfikował poprawki do protokołu z Kioto

tak trzymać

 

 

Nie wiem czy tak trzymać.

 

http://pieniadze.gazeta.pl/Gospodarka/1,123717,10417680,Polska_zarobila_juz_130_mln_euro_na_sprzedazy_praw.html

 

Do tego, świat idzie w OZE, nawet Chiny które miały gdzieś klimat a my będziemy oddłużać kopalnie i zapewniać wiecznie zatrudnienie górnikom którzy wydobywają coraz droższy węgiel żeby za 10 lat kolejna ekipa wygrywała wybory na obiecywaniu pewności zatrudnienia górnikom. Do tego tegoroczne lato pokazało co znaczy nasza energetyka oparta na węglu. 

http://csr.forbes.pl/ile-naprawde-kosztuje-polski-wegiel-,artykuly,175873,1,1.html

 

Biorąc pod uwagę średnią z tych kosztów, okazuje się, że od momentu transformacji ustrojowej do roku 2012 Polacy dopłacili do produkcji prądu z węgla mniej więcej tyle, ile wynosi roczny polski PKB – 1,6 biliona złotych. Kwota niebagatelna. Średnio blisko 70 miliardów rocznie.

 

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Kaszlak a co takie robisz przekręty że boisz się że uszczelnią system podatkowy,oby to im się udało to Vat się obniży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Uszczelnią bo pieniędzy będą szukać na swoje obiecanki. I raczej nic nie obniżą, bo uszczelnienie za dużo nie da. Sprawdź jakie przekręty robi w Polsce KK, to dzięki tej instytucji Jarek Nadęty zmiażdżył rywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

pycha kroczy przed upadkiem - to odnośnie twojej "nienadętęj" po, która sama się zmiażdżyła swoim prostactwem

 

energia z oze jest kilka razy droższa od energii z węgla (przy obecnych cenach węgla to nawet kilkanaście razy)

 

Do tego tegoroczne lato pokazało co znaczy nasza energetyka oparta na węglu.

uświadom nac co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ja tu komentuje konkretne weto ustawy a ty mi o PO. Tym argumentem mnie właśnie zmiażdżyłeś.

 

Czytałeś do końca mój post? Tańsze skoro dopłacamy do energii wytworzonej z węgla 70 mld złotych rocznie?

http://csr.forbes.pl/ile-naprawde-kosztuje-polski-wegiel-,artykuly,175873,1,1.html


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

 

Ja tu komentuje konkretne weto ustawy a ty mi o PO. Tym argumentem mnie właśnie zmiażdżyłeś.

to nie było do ciebie, sam się zaorałeś :)

 

koszt produkcji energii elektrycznej

 

-wiatraki lądowe 466 PLN/MWh

-gaz 314

- el. jądrowa 313

-węgiel kamienny 282

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Każdy system emerytalny nie uzależniony od stażu prac jest niesprawiedliwy i nieakceptowalny. A może ktoś chce mieć mniejszą emeryturę ale wcześniej ją pobierać? Nie no państwo wie lepiej czego chce obywatel.

ZUS już dziś przy tak dużej liczbie pracujących więc tu bym nie spodziewał się cudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

to nie było do ciebie, sam się zaorałeś :)

 

koszt produkcji energii elektrycznej

 

-wiatraki lądowe 466 PLN/MWh

-gaz 314

- el. jądrowa 313

-węgiel kamienny 282

 

Źródło podaj. I czy do obliczeń wliczono wcześniejsze emerytury górników, oddłużanie kopalń czy inną pomoc publiczną?

 

I co powiesz o Chinach które mają gdzieś klimat które inwestują w OZE. Czyżby były tak głupie?

 

http://odnawialnezrodlaenergii.pl/oze-aktualnosci/item/834-chiny-globalnym-liderem-inwestycji-w-oze

Każdy system emerytalny nie uzależniony od stażu prac jest niesprawiedliwy i nieakceptowalny. A może ktoś chce mieć mniejszą emeryturę ale wcześniej ją pobierać? Nie no państwo wie lepiej czego chce obywatel.

ZUS już dziś przy tak dużej liczbie pracujących więc tu bym nie spodziewał się cudów.

 

Każdy system emerytalny zakłada, że ludzi nie będzie ubywać. Do tego systemy emerytalny Zachodnich krajów nie miały tak dużych przywilejów jak i spuścizny po PRL. Mamy najmłodszych emerytów i rencistów w Europie, niż demograficzny jak w każdym innych krajach Europy Zachodniej a tu wpada @akmaly który nie wie, że mamy system zdefiniowej składki i wysokość emerytury zależy od stażu pracy i wysokości składek. Wiek emerytalny to granica od kiedy można przechodzić na emeryturę i będzie podwyższany nie tylko w Polsce ale i Europie. Jak nie chcesz podwyższania wieku, możemy albo podnieść składki na ZUS albo obniżyć emerytury. Jest i kolejna opcja, obniżamy składki, obniżamy wiek emerytalny i dokładamy z budżetu państwa do wyższych emerytur. Ale czekaj, przecież budżet to też nasze pieniądze... Więc kto będzie sponsorował młodym emerytom godne emerytury?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

a wy wiecie że Polska ma 85% zasobów węgla w Uni , mamy największe prawdopodobnie złoże wegla brunatnego na świecie koło Legnicy

i teraz pytam się was czy Europie zależy na tym żeby Polska wydobywała węgiel? produkowała tani prąd? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

12063425_1679140315665651_87036734040080

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/442869,emisja-gazow-cieplarnianych-polska-prymusem-europy.html

"

Niemieckie kłamstwo: Krytykuje się nas, że inwestujemy w energetykę opartą na węglu brunatnym. Tymczasem w takich niby – zielonych Niemczech udział takiej energetyki w ogólnym miksie jest nie tylko większy (Niemcy spalają 180 mln ton węgla, a my 60 mln), ale nawet stawia się nowe bloki oparte na węglu brunatnym – podkreśla prof. Kasztelewicz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie do końca.

Liczbami wyrwanymi z kontekstu mogę i ja rzucać. I np.

 

http://swiatoze.pl/aktualnosci/niemcy-prawie-100-proc-zapotrzebowania-energetycznego-z-oze_153.html

 

W ostatnią niedzielę w Niemczech pokryto niemal 100 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych.

 

A dla bardziej dociekliwych:

http://czyczy.pl/2013/jadrowa/niemcy-energiewende-mity-i-fakty-cz-2-nowe-elektrownie-weglowe/

 

Polityka ta przewiduje wyłączenie wszystkich niemieckich elektrowni jądrowych do 2023 roku oraz zwiększenie udziału Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) do 80% w 2050 roku.

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Krassus - twoje wyliczenia są wyssane z palca. Wiek podnoszenie wieku emerytalnego wg. zapowiedzi polityków i ich ekspertów miało owocować zwiększeniem naszych przyszłych emerytur co jest totalną bzdurą. Ty niby wszystko wiesz co zakłada system emerytalny i niby to takie oczywiste. To że wysokość emerytury uzależniona jest od zgromadzonych składek to normalne ale co ma do tego wiek emerytalny? Oczywiście ma znaczenie dla budżetu bo jest większa szansa że moje wirtualne składki pozostaną nieruszone.

Jeśli ktokolwiek z was uważa że w Niemcy mogli pokryć 100% zapotrzebowania na energię ze źródeł odnawialnych to jest śmieszny. Podanie tego w niedzielę ma tylko zakłamać "normalną sytuację" i promować propagandę. Realny udział OŹE w Niemczech to poniżej 30% co i tak jest najlepszym wynikiem na świecie. Ciekawe tylko ile potrzeba energii na wyprodukowanie urządzeń do pobierania tej energii ( to tak jak z tymi niby ekologicznymi samochodami na prąd).

I kolego Krassus - co ty wiesz o planach niemieckich polityków? Gadają tylko o likwidacji elektrowni atomowych ale je mają i użytkują. Francuzi też niby zlikwidują? A dlaczego jeszcze w Polsce nie mamy takiego typu elektrowni?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

pycha kroczy przed upadkiem - to odnośnie twojej "nienadętęj" po, która sama się zmiażdżyła swoim prostactwem

 

energia z oze jest kilka razy droższa od energii z węgla (przy obecnych cenach węgla to nawet kilkanaście razy)

uświadom nac co?

Ups, no Jarek ze swoją ekipą marionetek wcale pysznym człowiekiem nie jest. Wzór skromności. Nie zapominaj że PiS zagrał va bank w tych wyborach a porażka PO nie była dla nikogo zaskoczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

premier jeszcze w piątek mówiła, że wygra wybory :)

 

"Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, nie pozostawia wątpliwości, że oszuści z PO, złamali Konstytucję RP, po to, żeby okraść Polaków z ich dochodów. Trybunał Konstytucyjny, uznał przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalające kwotę wolną od podatku w wysokości 3089 zł za niezgodne z konstytucją. Przepisy są niezgodne z konstytucją, ponieważ nie przewidują mechanizmu korygowania kwoty wolnej od podatku, gwarantującego co najmniej minimum egzystencji.

O zbadanie przepisów zwrócił się do TK poprzedni Rzecznik Praw Obywatelskich, Irena Lipowicz, argumentując, że tak niska kwota wolna sprawia, że podatki muszą płacić nawet osoby z dochodem nie zapewniającym minimum egzystencji. Irena Lipowicz wskazała, że ustalenie kwoty wolnej na poziomie 3089 zł powoduje, iż opodatkowane są dochody niewystarczające na zapewnienie minimum egzystencji. Granicę tę prawo określa na poziomie 6504 zł rocznie, czyli w wysokości ponad dwukrotnie wyższej od kwoty wolnej od podatku w obecnej wysokości.

Rzecznik RPO zadawał pytania: „Czy ktoś, kto żyje poniżej granicy ubóstwa, jest do tego zdolny?” i odpowiadał, że gdyby kwota wolna miała wyłączać spod podatku sumy uznawane za granicę ubóstwa, powinna wynosić blisko 6,5 tys. zł. Tymczasem nasza kwota wolna od podatku to 3091 zł rocznie. Wszystko, co zarabiamy ponad to, powinno być opodatkowane. Tak niska kwota wolna ignoruje rzeczywistość ekonomiczną gospodarstw domowych. I pogłębia ubóstwo osoby, która i tak żyje w ubóstwie, mówił RPO.

Zdaniem RPO regulacje dotyczące kwoty wolnej od podatku naruszają przepis, który mówi, że Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej, są też niezgodne z konstytucyjnym prawem ochrony własności. RPO zwrócił uwagę, że w przeszłości kwota wolna od podatku podlegała waloryzacji, ale ostatni raz miało to miejsce w 2006 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kolego, każdy tak mówi podczas kampanii wyborczej. Ale muszę Ci przyznać za rację, kiedyś sprzeczaliśmy się że PiS sam rządu nie utworzy, a tymczasem piękne zwycięstwo. Tylko pogratulować Jarkowi. Reszty celowo nie komentuję, populizm to nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Każdy w PO zdawał sobie sprawę, że nastąpi "zmiana warty". Ale który lider danej partii powie o tym w czasie kampanii wyborczej ?? W wyborach chodzi głownie o wygraną, ale też o to, żeby jak najwięcej głosów zabrać przeciwnikom. Jestem zwolennikiem PO, oddałem głos na tą partię ale ani razu nie napisałem na tym forum, że wygrają te wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

Szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych niedługo pożegna się z resortem. Teresa Piotrowska na odchodne dała wysokie podwyżki szefom służb mundurowych podległych jej ministerstwu. Maksymalnie podwyższyła komendantom i ich zastępcom dodatki funkcyjne.

 

nowy premier musi zrobić audyt, trzeba sprawdzić czy nic nie ukradli jak ich koledzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj