nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

hubertb    4007

Dla mnie też, osobne szkoły były potrzebne jak druga dziura w d..pie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Nie uważam że gimnazja to coś dobrego i żadne pieniądze nie wynagrodzą spieprzonego wykształcenia. Budynek szkolny zagospodarować trudno? Gdzieś ktoś pisał że brakuje przedszkoli i żłobków.... 

Jak gimnazjum źle kształci to trzeba program zmienić a nie likwidować szkołę. Czym sie bedzie różnić 3 lata spędzone pod szyldem gimnazjum od 3 lat pod szyldem szkoła podstawowa?

Przedszkoli brakuje bo samorządy kasy nie maja a nie dlatego że budynków brak


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

NO widać że nie grzesz inteligencją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3020

Ten Jarosław to łebski gość, mądrze gada:

http://www.o2.pl/cytat/cytat-6089572302353025s

ja bym lepiej poradzil frankowiczom-zmiencie prace,wezcie kredyt [w zlotych oczywiscie]- pamietacie kto tak powiedzial ???

 

 do 4 razy sztuka-tym razem w oswiecimiu. kto nastepny ?? kiedy sie opamietaja ?? gdy ktos zginie ??, za rok 4 wypadki-ile bylo za poprzednie 25 lat ????


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3020

komisja dziala juz rok i jeszcze nic nie ustalila-nawet konferencji nie prowadza bo nic nowego nie wiedza...

 

 pewnie nie wiecie ze sp. lech kaczynski razem z corka wzial kredyt hipoteczny na sume 330 tys -zgadnijcie czy frankow czy zlotych :D


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

W szkole spędzą 8 lat i 4 albo 5 w średniej, a nie 6 w podstawówce, 3 w gimnazjum i 3 albo 4 w średniej. Różnica jest duża i nie rozumiem dlaczego uparcie bronisz szkół wytworzonych sztucznie. 

 

Co do przedszkoli samorządy teraz nie będą miały więcej pieniędzy skoro będzie mniej szkół do utrzymania

 

 

Komisja przynajmniej powinna znaleźć winnych fatalnej organizacji tej wizyty. W jakim innym kraju coś takiego było by możliwe ? U Władka w kraju spadł samolot z chórem patrz co się dzieje. A Rosja to dla mnie kraj 3 świata. 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Wybudowano już trochę szkół pod system 6 letni a część za grubą kasę wyremontowano. Teraz trzeba upchnąć tam dodatkowe klasy a czasem i dwie w roczniku. Trzeba znaleźć miejsce na pracownie z przedmiotów dochodzących w gimnazjum. W niektórych szkołach była i tak nauka na zmiany a teraz dojdzie problem kolejnych klas. Są pomysły aby 7i8 klasa uczyła się w budynkach zajmowanych jeszcze przez gimnazja  razem z klasami gimnazjalnymi, bo czasami tam będą tworzone podstawówki.

Nie wiem czy ten bajzel ktoś brał pod uwagę ale na razie na nikim nie robi on wrażenia.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

A niby 8 klas + średnia to jest naturalne a 6 +3gimnazjum + 3 srednia to już sztuczne? Najczęściej gimnazjum jest pod jednym dachem z podstawówką więc co za różnica jak to się będzie nazywać? 

Bronie gimnazjów bo od kilkunastu lat to działa, dzieciaki zdają do liceum na studia i jakiejś zapaści nie widzę. Nikt nie potrafi podać 5 jasnych powodów by wrócić do systemu poprzedniego. Sednem edukacji jest program a nie to czy podzielimy to na 6+3+3 czy 8+4 czy 4+4+4. Skoro były zaadoptowane budynki, zatrudnieni ludzie, i wszystko miało okreslony rytm i porządek to powinno sie na tym budować a nie ro***erducha i od nowa. To tak jakbyś chciał przedłużyć stodołę i zamiast zrobić przybudówke, rozpieprzył to co jest i wybudował  takie samo tylko przedłużone :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Większość szkół to jednak pamiątki po edukacji 8 letniej, a większość gimnazjów to zespoły szkół. Reforma była potrzebna, gimnazja dobrym pomysłem nie były. 


Ulman problem najważniejszy to zbyt mało czasu na program w liceach/technikach. Jak myślisz dlaczego 15 lat temu na korepetycje chodził tylko ten "opóźniony" uczeń a teraz 50% ? Program jest realizowany zbyt szybko i pobieżnie. Nauka za uśmieszki w klasach 1-3 i mamy dzieci które płynnie czytają dopiero w 4-5 klasie... Gimnazja które pamiętają roczniki 86-92 to nie gimnazja dzisiejsze ! 

 

  --> dla ludzi o mocnych nerwach.  Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Jesli za mało czasu to trzeba dodać godzin albo zmienić program by nie było pobieżnie Nie ma kompletnie znaczenia czy zrobisz to w systemie z gimnazjami czy bez. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Ma dodatkowy rok dla technikum i liceum ma znaczenie. Zwłaszcza w technikum! Do czego dodać godzin ? ile chcesz te dzieci w szkole trzymać ? Zmiana programu, program zmienia się co roku nie omal, a z nim podręczniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

W liceum? jakim cudem jak nie kształcisz się tam zawodowo. W technikum tez pewnie w pierwszej klasie uczysz sie wiedzy ogólnej więc co za różnica czy to się odbedzie w technikum czy w gimnazjum. Jeśli uczą się pobieżnie to trzeba zmienić metody albo zwiększyć wymiar - to takie odkrycie? 

Zapytam najprościej jak to możliwe - co takiego zrobia w nowym systemie czego nie mogliby zrobić w dotychczasowym?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Nic nie piszecie o kosztach a 1 rocznik mniej (8 do 6+3) to mniejsza dotacja a wydatki gmin na utrzymanie szkół bez zmian(opał,ubezpieczenie,konserwacja itp.)Czyli większe wpływy będą  do miast. Druga sprawa 1 rok dłużej będę musiał kupować miesięczny do miasta-do gimnazjum za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

W technikum od pierwszej klasy masz przedmioty zawodowe. Nic odkrywczego robić nie trzeba, wystarczy wrócić do systemu który szkolił ponad 30 lat dobrze. Czyli tego z przed reformy.

 

Zbigniew jak słusznie zauważyłeś bilet ty miałeś za free ale ktoś przewoźnikowi płacił. Uczeń generuje również koszt. 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Nie orientujesz się gdzie i kiedy ta audiola będzie wystawiona na sprzedaż. Bo pewnie przebieg malutki a i bogato wyposażona. Widać poduchy poszły może pas przedni i chłodnice więc cena atrakcyjna powinna być, a to wszytko przecież elegancko się wyspawa. Nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Czyli tylko ze względu na technika mamy zmieniać system? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

A w liceum myślisz że było lepiej ? Zapytaj na uczelniach wyższych co sądzą o rocznikach z gimnazjów. Nie wiem skąd u ciebie sentyment do gimnazjów być może je kończyłeś ale czas spojrzeć na świat taki jaki jest a nie powtarzać to co mówią w TV. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Kończyłem stary system tylko głupoty nie cierpię  i dociekam. Co takiego zrobia w pierwszej klasie liceum czego nie mogliby zrobić w 3 klasie gimnazjum?  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Ulman tak w skrócie jak to wygląda:

1 klasa gimnazjum to powtórka materiału z podstawówki

2 i 3 to nauka nowego materiału. 

Nie da się inaczej gdyż do jednej szkoły przychodzi uczeń z wielu różnych szkół i trzeba wyrównać najpierw poziom żeby rozpocząć dalszą edukację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Podjąłem dwie sprawy.Mniejszą subwencję oświatową dla gmin a druga-już niedogodność z mojego punktu widzenia.Owszem, ktoś płaci, ale jeśli w gimbusie jedzie 40 osób a po reformie 30(liczby przykładowe) to koszt  dowozu wg.Ciebie drastycznie spadnie?A dla mnie drastycznie wzrośnie -ok 150zł/mies.Gmina nie oszczędzi a rodzice wiejscy stracą.Zmienić przede wszystkim trzeba by było podejście nauczycieli co do wymagań od uczniów-nie regułki recytowane na pamięć a nacisk na zrozumienie danego tematu.Nauka logicznego myślenia.Droga do rozwiązania problemu powinna być dowolna-schematy zabijają twórcze myślenie.Często w szkole pada pytanie-co autor miał na myśli...? a odpowiedź nauczyciel już ma.Ogólnie przyjętą. Może jednak uczeń to inaczej odczuwa,inaczej pojmuje?Rozumiem,że są jakieś ramy ale nie mogą być zbyt ciasne.Czy zmiana całego systemu"klas" pomoże? Trudno powiedzieć.Chyba łatwiej i taniej poprawić program i styl nauczania.Jeśli natomiast chodzi o szkoły zawodowe, uważam,że najlepiej byłoby powiązać je z zakładami pracy czyli kształcenie pod zapotrzebowanie.       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kończyłem stary system tylko głupoty nie cierpię  i dociekam. Co takiego zrobia w pierwszej klasie liceum czego nie mogliby zrobić w 3 klasie gimnazjum?  

 

To samo co kolega niżej napisał

Czyli tylko ze względu na technika mamy zmieniać system? 

 

Widzisz zakadając gimnazja zepsuto to co dobrze funkcjonowało cel był moze i dobry ale nie wyszło teraz PiS chce to naprawić B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Moim zdaniem  przy  reformie  oświaty  powinni  zrobić  szczegółową  selekcje  Nauczycieli  bo  większość  się  po prostu  do  tego  nie nadaje zostali  nauczycielami  dla  pieniędzy  i  przywilejów.

Jeżeli  zlikwidują  Gimnazja  zrobią z tego  SP a nie zmienią   podejścia  nauczycieli  to nic  to nie zmieni    w stosunku do  zachowań  dzieci  w szkole czy na lekcji.

Jak ja  chodziłem do  Gimbazy   do  Miasta, To  był  jakiś  koszmar  na lekcjach  wszystko   latało  po klasie  nawet  petardy  w klasie  odpalali  na Chemii to  nauczycielka  dzwoniła  po  Policję   tak  wariowali  Miastowi  inteligencji. Ale   nie na wszystkich  lekcjach   było 2-3  nauczycieli   u których  na  lekcji  ci  sami  uczniowie  co  na  fizyce odpalali petardy  siedzieli  cichutko jak  mysz  pod miotłą   bo  bali  się  nauczycieli  mieli  do  niego  szacunek.    Jak na zastępstwo  przyszedł  stary  nauczyciel  co  jeszcze  mojego  tatę uczył  to  można było  muchę  usłyszeć  w klasie  czy na  przerwie  był  spokój.

W technikum  już  był  spokój bo  sam  poszedłem do  TR  wiadomo  rozmowy na lekcjach były  jak to  rolnicy  lubią  pogadać  ale na Produkcji Zwierzęcej  nikt  się  nie  odezwał  bo  nauczyciela się  wszyscy  bali. I najwięcej  z tych  lekcji we łbie  zostało  do  dziś  dnia.

 

Dlatego  jak uważam że  selekcja  nauczycieli  to  konieczność  aby  był  porządek  w  Podstawówkach  i  przede  wszystkim zmiana  przepisów  że  nauczyciel  może  krzyknąć  na  lekcji  czy  nawet  strzelić  w pysk  jednego  debila  z drugim.

Jak  uczniowie  nie mają  szacunku  dla  nauczyciela  wtedy  widzimy  w TV  jak   uczniowie  nauczycielowi  zakładają  kosz  na głowę

 

Jeżeli  nie  zrobią  tego   to  reforma  będzie   bezcelowa  bo  nic  nie wniesie  nowego    jak nauczyciel  sobie  nie radzi  na  lekcji  ma  rajbach  to  powinien  być  zwolniony  z  wilczym  biletem  i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I nie jest tak jak mówi opozycja że nauczyciele i rodzice nie chcą ich likwidacji http://szkola.wp.pl/kat,108798,title,Reforma-edukacji-dlaczego-gimnazjum-to-zlo,wid,13108558,wiadomosc.html?ticaid=1189b0 ;)


Nic nie piszecie o kosztach a 1 rocznik mniej (8 do 6+3) to mniejsza dotacja a wydatki gmin na utrzymanie szkół bez zmian(opał,ubezpieczenie,konserwacja itp.)Czyli większe wpływy będą  do miast. Druga sprawa 1 rok dłużej będę musiał kupować miesięczny do miasta-do gimnazjum za free.

 

Jakie ubezpieczenia? Jak cię na miesięczny nie stać idz do zawodówki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Jestem pierwszym rocznikiem gimnazjum. I jestem za jego likwidacją. Dlaczego wyjaśniam z autopsji...

Idąc do tej samej szoły średniej co znajomi z rocznika starszego musiałem się zmierzyć z następującą sytuacją w szkole średniej- mniej matematyki, polskiego, części przedmiotów zawodowych i nie mówiąc już o historii (której nie lubię). Nauka to gonitwa aby tylko przygotować do testów na maturze. Jak pożyczałem materiały od znajomego to zazdrościłem że materiału ma więcej (i miał więcej czasu po szkole żeby się go nauczyć). Wyglądało to miniej więcej że tak jakbym stracił jeden rok w gimnazjum i musiał zrobić w 4 lata to co on miał w 5 w średniej.

Po drugie po co osobny dyrektor do podstawówki i do gimnazjum?- to czysta bzdura. Koszty transportu raczej nie wchodzą w rachubę bo i tak autobusy w mojej gminie będą jeżdzić. Po trzecie demografia- nikt nie mówi ale za "moich czasów" było 3 równoległe kalsy- dzisiaj na pewno jest mniej a nauczycieli tyle samo.

Nauczyciele będą protestować bo protestowali jak "robili" gimnazja i teraz też będą. Każdy się boi o swój stołek. Ja pracuje w JST i też w każdej chwili może mnie nie być. Takie życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj