nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

jacus    3046

a te ponad 20 mld samego eksportu zywnosci to skad sie wzielo ???. tylko produkcja-ale nie przetworstwo- wieprzowiny pada, ale jak twierdza fachowcy w ciagu kilku lat sie odbuduje, ale niestety na zasadzie tuczu kontraktowego tak jak w hiszpanii, obecnie chyba najwiekszego producenta w europie gdzie juz 80 % tak jest produkowana-PRODUKOWANA a nie CHOWANA.

 

za prawdziwa wiedze trzeba placic-wykupcie sobie prenumerate jakies fachowej gazety rolniczej i wtedy bedziecie mieli prawdziwe wiadomosci podpisane imieniem i nazwiskiem prawdziwej osoby, a nie watpliwej jakosci  bzdety z internetu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Jacuś pewnie nazwisko Sobańscy akurat tobie powinno być bliskie. Staszek pewnie nawet nie wie ile zakładów przetwórczych w tym grup producenckich jest w ich rękach w tym w jego okolicy. Struktura własności zmienia się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Nie słuszne a głupie ;) ;) posterunek to jest jeden w gminie  a straż w każdej wsi nie zastanawiałeś się czemu tak łatwo podjąć decyzję o likwidacji szkoły? :P Przychodnia też najczęściej tyko w gminie jaki problem przejechać nowoczesnym samochodem strazackim 10 czy 15 km? B) No ale lepiej mieć chaos na akcji a głosy przy urnach :P :P

Chaos to ty siejesz. Na wszystko masz procedury. Już ci pisałem a nawet filmik pokazałem jak szybko się rozprzestrzenia pożar. Nowoczesny wóz strażacki? Ty byś nie był w stanie opanować jelcza ani stara, który ma na sobie kilka tyś. litrów wody (jelcze miały 6-8tyś, a stary 2,5 - 4tyś.). Nie sztuka wsiąść w auto i go rozpędzić, ale sztuką jest nie rozwalić go na przydrożnym drzewie lub nie zaparkować go w rowie. Sztuką jest też nie utopienie go na polu. Ale cóż, Staszek naoglądał się kopydłowa i utkwiło mu tylko jedno w tej szarej główce: "jak pierwsza rota pije, to druga polewa". A to, że ochotnicy ryzykują podczas pożaru swoim życiem, to kogo to.

 

Słyszeliście o pomyśle podniesienia zasiłków dla bezrobotnych do poziomu połowy pracy minimalnej tj 1 tys zł? Dzisiaj pani minister polityki społecznej czy jak je tam zapowiedziała taki plan. Normalnie szok.

Niech gmina da im pracę. W gminie Gogolin (pow. Krapkowice) jak ktoś pobiera zasiłki, to ma odcinek chodnika, który ma być utrzymany w czystości. Jest zima - rano do godz. 7 ma być odśnieżony. Lato - trawa przy chodniku, jesień - liście. Jak ktoś powie "NIE", to mu wtedy w MOP-sie też mówią nie. Takiego porządku, jak tam to nie ma w żadnej innej okolicznej gminie, gdzie chodniki nawet w okolicach pól są odśnieżone.

 

 

Oceń artykuł
TVN został ukarany przez KRRIT za manipulację! Stacja dostała ostrą reprymendę [WIDEO] Według decyzji KRRIT stacja TVN dopuściła się braku profesjonalizmu, który telewizji na tym poziomie nie przystoi.
 
TVN ukarany za manipulację związaną z wywiadem z września tego roku.

 

Nie wiedziałem, że w tym roku mieliśmy już wrzesień... Aż tak bardzo zapiłem po urodzinach córki, że przegapiłem 8,5 miesiąca?

za prawdziwa wiedze trzeba placic-wykupcie sobie prenumerate jakies fachowej gazety rolniczej i wtedy bedziecie mieli prawdziwe wiadomosci podpisane imieniem i nazwiskiem prawdziwej osoby, a nie watpliwej jakosci  bzdety z internetu.

Już nie długo będzie prawdziwa wiedza, bo Jarek zapowiedział już swoje poczynania w tej kwestii. Najbardziej interesuje go telewizja, w drugim kroku radio, a na końcu gazety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

a te ponad 20 mld samego eksportu zywnosci to skad sie wzielo ???. tylko produkcja-ale nie przetworstwo- wieprzowiny pada, ale jak twierdza fachowcy w ciagu kilku lat sie odbuduje, ale niestety na zasadzie tuczu kontraktowego tak jak w hiszpanii, obecnie chyba najwiekszego producenta w europie gdzie juz 80 % tak jest produkowana-PRODUKOWANA a nie CHOWANA.

 

za prawdziwa wiedze trzeba placic-wykupcie sobie prenumerate jakies fachowej gazety rolniczej i wtedy bedziecie mieli prawdziwe wiadomosci podpisane imieniem i nazwiskiem prawdziwej osoby, a nie watpliwej jakosci  bzdety z internetu.

 

Porozmawiaj z kierowcami TIRów skąd bierze sie eksport.

Kolega jeździ cysterną i trafiały mu się wycieczki min. z mlekiem gdzie ładowali go w Polsce jechał do Włoch gdzie zmienili mu tylko plombę i dawali nowe papiery , z tym jechał do Holandii gdzie była ta sama procedura i przyjeżdżał  z powrotem do kraju tylko do innej mleczarni, Jak komuś opłaca sie wozić mleko warte 20tyś cysterna po całej europie to co dzieje się z towarami wartymi dużo więcej. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chaos to ty siejesz. Na wszystko masz procedury. Już ci pisałem a nawet filmik pokazałem jak szybko się rozprzestrzenia pożar. Nowoczesny wóz strażacki? Ty byś nie był w stanie opanować jelcza ani stara, który ma na sobie kilka tyś. litrów wody (jelcze miały 6-8tyś, a stary 2,5 - 4tyś.). Nie sztuka wsiąść w auto i go rozpędzić, ale sztuką jest nie rozwalić go na przydrożnym drzewie lub nie zaparkować go w rowie. Sztuką jest też nie utopienie go na polu. Ale cóż, Staszek naoglądał się kopydłowa i utkwiło mu tylko jedno w tej szarej główce: "jak pierwsza rota pije, to druga polewa". A to, że ochotnicy ryzykują podczas pożaru swoim życiem, to kogo to.

 

Niech gmina da im pracę. W gminie Gogolin (pow. Krapkowice) jak ktoś pobiera zasiłki, to ma odcinek chodnika, który ma być utrzymany w czystości. Jest zima - rano do godz. 7 ma być odśnieżony. Lato - trawa przy chodniku, jesień - liście. Jak ktoś powie "NIE", to mu wtedy w MOP-sie też mówią nie. Takiego porządku, jak tam to nie ma w żadnej innej okolicznej gminie, gdzie chodniki nawet w okolicach pól są odśnieżone.

 

 

Nie wiedziałem, że w tym roku mieliśmy już wrzesień... Aż tak bardzo zapiłem po urodzinach córki, że przegapiłem 8,5 miesiąca?

Już nie długo będzie prawdziwa wiedza, bo Jarek zapowiedział już swoje poczynania w tej kwestii. Najbardziej interesuje go telewizja, w drugim kroku radio, a na końcu gazety...

 

W żniwa wsąsiedniej wsi zapaliłię kombajn kolega który był na akcji opowiadał jaki gospodarz był zły że strażacy szybko go ugasili , w nocy musiał spalić się ponownie ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Staszek do rzeczy bo to co napisałeś to nie kijem nie pałą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Wszystkie instytucje w państwie tuska
umoczone po czubek głowy.
Nawet dzielna KNF walcząca z AmberGold okazała się fikcją.
Obejrzyjcie jak działało państwo teoretyczne ryżego.

16148170_373450826361045_946028085235417
 
Wstrzymaj
 
 
-5:07
 
 
Aktywuj
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dodatkowe ustawienia wizualne
Uruchom tryb pełnoekranowy
 
 
 
 
 
 
 
 
Lubię to!
Lubię to!
Super
Ha ha
Wow
Przykro mi
Wrr
 
Komentarze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Szkoda, że o skokach nie ma w tej komisji. Było by ciekawiej 

Co do kar dla blokujących salę i mównicę. Pisałem tu dzień czy dwa temu, że się pis z opozycją dogada. Miałem rację. Kar nie będzie. O wniosku opozycji o odwołanie Kuchcińskiego tez nie słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałeś rację ale ludzi udało im się skłócić a za wypuszczenie kury 8tysi na pewno by nałożyli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

W żniwa wsąsiedniej wsi zapaliłię kombajn kolega który był na akcji opowiadał jaki gospodarz był zły że strażacy szybko go ugasili , w nocy musiał spalić się ponownie ;)

 

 

Skąd  jesteś    bo  w sąsiedniej  gminie  podobna  akcja  2 razy  się  JD  palił   bo za pierwszym  za mało  się  spaliło  i  powtórka  była  a właściciel zniknął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W żniwa wsąsiedniej wsi zapaliłię kombajn kolega który był na akcji opowiadał jaki gospodarz był zły że strażacy szybko go ugasili , w nocy musiał spalić się ponownie ;)

 

I na co to jest dowód, że osp nie potrzebne bo za szybko działają, czy, że właściciel będzie starał się o odszkodowanie za kombajn, który dwa razy się palił?

Są dwie opcje. Albo właściciel jest aż tak głupi licząc, że ubezpieczalnia wypłaci mu kasę za pożar który dziwnym trafem wybuchł drugi raz tej samej dobry w tej samej maszynie. Albo ty wierząc w te brednie i je tutaj powtarzając?

No zostaje jeszcze trzecia, że zawistny sąsiad podpalił lub ktoś podobny. Ale na pewno nie jest to dowó, że osp nie potrzebne. Bo na wsiach najlepiej się sprawdza. Bo zawodowa często jest daleko.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopie ja nie piszę że niepotrzebne tylko czasy się zmieniają sprzęt jest nowocześniejszy i łatwiej można ugasić pożar niż 50 lat temu no ale to twrdy elektorat wielu wójtów i tkwią w tym zacofaniu dofinansowując małe jednostki ;)ale z nowoczesnym sprzętem iwyszkolonymi druchami a nie grupka podchmielonych pijaczków a akumulatory z wozu musieli przekładać z kombajnu prezesa :P :P


Jak myślisz czemu gminy tak chętnie likwidują małe wiejskie szkoły?

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

osp potrzebna jak są w niej odpowiedni ludzie ale jak samochód służy do tego żeby pojechać na cpn po% to już bym się zastanawiał. Był u nas przypadek że w wiosce w której jest osp był pożar a miejscowa przyjechała ostatnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Porozmawiaj z kierowcami TIRów skąd bierze sie eksport.

Kolega jeździ cysterną i trafiały mu się wycieczki min. z mlekiem gdzie ładowali go w Polsce jechał do Włoch gdzie zmienili mu tylko plombę i dawali nowe papiery , z tym jechał do Holandii gdzie była ta sama procedura i przyjeżdżał  z powrotem do kraju tylko do innej mleczarni, Jak komuś opłaca sie wozić mleko warte 20tyś cysterna po całej europie to co dzieje się z towarami wartymi dużo więcej. 

 

Albo kolega cię perfidnie okłamuje albo tylko mu się wydaje że to białe co woził po całej Europie to było mleko ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Chłopie ja nie piszę że niepotrzebne tylko czasy się zmieniają sprzęt jest nowocześniejszy i łatwiej można ugasić pożar niż 50 lat temu no ale to twrdy elektorat wielu wójtów i tkwią w tym zacofaniu dofinansowując małe jednostki ;)ale z nowoczesnym sprzętem iwyszkolonymi druchami a nie grupka podchmielonych pijaczków a akumulatory z wozu musieli przekładać z kombajnu prezesa :P :P

Jak myślisz czemu gminy tak chętnie likwidują małe wiejskie szkoły?

 

Szkoły się likwiduje bo coraz mniej uczniów i koszt utrzymania często zaniedbanej placówki jest o wiele wyższy na ucznia niż koszt utrzymania dużej zmodernizowanej szkoły plus koszt dowozu uczniów.

Nie wiem kto tam jest u ciebie w osp. Ale to, że chłopu szybko kombajn ugasili to właśnie wielki plus osp. Blisko są i szybko się zjawią. Nawet gorzej wyposażeni coś zaczynają robić zanim PSP dojedzie. A co do sprzętu u nas w okolicy sprzęt dostają w zależności od zasobów kadrowych itd. e wsiach gdzie mało mieszkańców i mało członków sprzęt gorszy. We wsiach gdzie dużo mieszkańców i kadra liczniejsza są szkolenia i dobry sprzęt.

 

osp potrzebna jak są w niej odpowiedni ludzie ale jak samochód służy do tego żeby pojechać na cpn po% to już bym się zastanawiał. Był u nas przypadek że w wiosce w której jest osp był pożar a miejscowa przyjechała ostatnia

 

To, że u was w wiosce jest tak. To nie znaczy, że we wszystkich jest tak. Sam byłem świadkiem jak u mnie we wsi kiedyś miejscowy szef osp własnym traktorem miejsce pożaru słomy odorywał by się więcej nie zapaliło. Do przyjazdu psp prawie wszystko sami ugasili. A spaliło się z pół hektara.

Osp to dzisiaj nie tylko pożary. Ale również i wypadki, pomoc ludziom, odśnieżanie dróg itd. Jak ktoś ma pijaków we wsi w osp to nie wszyscy tak mają. Jak gdzieś wójt ma tam swoje kadry to tez nie wszyscy tak mają. U nas ops finansuje głównie psp. Były komendant psp został teraz wójtem. Ale do tego czasu w osp nigdy nie było miejscowej polityki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jak się pali to u nas wszyscy idą do pomocy czy dobrze żyją czy nie. Nikt nie czeka a to mi bohater że przejechał pługiem to tylko szef był godny tego dzieła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4606

glosowalem na nia i ponad 125 tys wyborcow z krakowa i okolic, a nawet z kielc-najwyzszy wynik w okregu, pewnie nawet nie wiesz ze to corka zolnierza kampanii wrzesniowej i armii krajowej. tylko epatujesz nazwiskiem meza.

 

glupku, nawet przepisac nazwiska nie potrafisz :D  :D  :D ,mam nadzieje ze przynajmniej kornhauser umiesz napisac. a richard henry francis czarnecki jest ci znany, a ten byly polsko-amerykanski vice-minister spraw zagranicznych z liczba nazwisk rowna ilorazowi twojej inteligencji- sam sie pogubilem jak aktualnie sie nazywa...... chyba tak jak twoja ulubiona aktorka.

 

bogdan-masz pisemna zgode tego serwisu na kopiowanie ich "wiadomosci", jak nie, to pozegnaj sie z gospodarka, zaraz to zglosze i ich prawnicy odpowiednio cie podsumuja B)  B)

primo-nie ma polskiego przemyslu spozywczego-a spoldzielnie mleczarskie, maspex-wadowice,cedrob -nie slyszales ???????

 

.

 

dziwisz się ze żydowski karków głosował ???

z Kielc najwyższy wynik ?

glosowalem na nia i ponad 125 tys wyborcow z krakowa i okolic, a nawet z kielc-najwyzszy wynik w okregu, pewnie nawet nie wiesz ze to corka zolnierza kampanii wrzesniowej i armii krajowej. tylko epatujesz nazwiskiem meza.

 

glupku, nawet przepisac nazwiska nie potrafisz :D  :D  :D ,mam nadzieje ze przynajmniej kornhauser umiesz napisac. a richard henry francis czarnecki jest ci znany, a ten byly polsko-amerykanski vice-minister spraw zagranicznych z liczba nazwisk rowna ilorazowi twojej inteligencji- sam sie pogubilem jak aktualnie sie nazywa...... chyba tak jak twoja ulubiona aktorka.

 

bogdan-masz pisemna zgode tego serwisu na kopiowanie ich "wiadomosci", jak nie, to pozegnaj sie z gospodarka, zaraz to zglosze i ich prawnicy odpowiednio cie podsumuja B)  B)

primo-nie ma polskiego przemyslu spozywczego-a spoldzielnie mleczarskie, maspex-wadowice,cedrob -nie slyszales ???????

 

.

Róży Marii Graefin von Thun und Hohenstein stało się głośno? Wszystko zaczęło się pod koniec lipca 2015, gdy ostro wystąpiła przeciwko własnej partii, której władze zadecydowały, że na liście wyborczej do Senatu znajdzie się Roman Giertych.

corka zolnierza kampanii wrzesniowej i armii krajowej. tylko epatujesz nazwiskiem meza.

co ty za bujdy piszesz 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak się pali to u nas wszyscy idą do pomocy czy dobrze żyją czy nie. Nikt nie czeka a to mi bohater że przejechał pługiem to tylko szef był godny tego dzieła :)

 

Wszyscy idą do pomocy chyba w kibicowaniu i oglądaniu. No może u was z wiadrami lecą. Bo osp jaka jest ale jakiś przynajmniej podstawowy sprzęt ma. A że bohater nie pisałem. A własnym majątkiem jak  by nie było ryzykował. Słyszałem o spalonych ciągnikach przy takich akcjach czy choćby uszkodzonych oponach.

Zresztą co tu dużo dyskutować osp jest potrzebna. A że kogoś to boli lub u kogoś same pijaki, że po wódkę jeżdżą lub ostatni przyjeżdżają to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wójtem został  za ten bohaterski czyn :)

 

Skoro sam nie rozumiesz co czytasz przyprowadź do komputera kogoś dorosłego, kto będzie ci tłumaczył. Jesteś po prostu zbyt głupi na rozmowę. A twoje występy tutaj ograniczają się do głupiej pyskówki bo nic mądrego napisać nie potrafisz. Ale nie dziwota skoro nawet nie umiesz czytać. Traktorem płonące pole odorywał szef osp na wsi. Wójtem został były komendant psp. Czyli Państwowej Straży Pożarnej w moim powiecie. Napisałem to jak byk. A ty dalej głupią dyskusje uskuteczniasz byle by tylko coś napisać.

Kumasz teraz co to jest ops a co to jest psp? Czy dalej będziesz głupa kleił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj