nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

traktor11    131

 A który prezydent czy premier zrobił coś dla rolnictwa bo ja nie znam takiego jak przed wyborami potrzebuja głosów to wiedzą gdzie jest polska wieś a poźniej wszyscy zapominaja i maja nas w ..... jak czytam tu niektórych kolegów wypowiedzi to dali by sie pokroic za ta czy inna partia oni wam coś dali czy w czymś pomogli ze tak piszecie? bo ja myślę że czy to PIS czy PO  czy SLD czy PSL to kazdy po wyborach ma wies gdzie, nie wiem czy warto sie opłuwać i wyzywać na tym forum 

Witam .

I tu kolego zadadzam się z Tobą w 100 % to co piszesz jedziemy na tym samym wózku a takie słowa i oszczerstwa padają pod adresem nas samych .

Wuzwiska słowa których nawet wstyd czytać .

Mi się zdaje że co niekyórzy to tylko piszą by się wyżyć na forum bo w realu to siedzą cicho i milczą a patrzeć po profilach to młodzi ludze co mało jeszcze widzieli i przeszli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

@Wojtal , to ze nie daja to pół biedy. Najgorsze ze pomagaja "bratniej" UPAinie (nam szkodząc) wpuszczając w sposób nie kontrolowany zboże nie oczekujac rewanżu w zakupie mleka, warzyw czy wieprzowiny.  Aktywność w zakresie starania sie o powrót na rynki wschodnie jest tez bliska zeru.

 

O widzisz  i tu  się  z tobą  zgodzę   masz  rację  w 99%

PiS  ma złe  podejście do  Ukrainy  zresztą PO-PSL miało takie same

Masz racje  my  ich  towary musimy  przyjmować  bo  Unia dała  Kontyngent  bezcłowy  tylko pytanie  czy  Polski  Minister  czy Premier Może  zablokować  decyzje  UE  ja tego  nie wiem.

Na nasze  produkty  Ukraina ma embargo

Wieprzowina  (  choć  jest  tak  jak staszek  pisze  sami  importujemy  więc  co mamy  eksportować )

Wołowina Zakaz  mimo tego że produkujemy  wysokiej  klasy  wołowinę

Mleko

warzywa

itd.

Ja  nie zgadzam się  z Polityką  Rządu  PiS  co do Ukrainy 

Pytałeś  się  w czym  się  nie zgadzam z PiS  i  tu masz  odpowiedź  i  jeszcze w kilku  sprawach  także  ich nie  Popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marek już wcześniej pytałem , ale zapytam jeszcze raz - Dlaczego tak chaotycznie i bez powodu używasz wielkiej litery ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już nie jednokrotnie powtarzałem, że każda fundacja jest po to, by prać brudne pieniądze. Dlaczego nie wezmą się za lux veritatis? Bo by sami poszli siedzieć na czele z "ojcem ojców", który by powiedział swoje "anathema sit!"? 

Co do bronienia jeden drugiego i do wciągania w swoje struktury, to teraz Witek zaczyna bredzić, bo wbrew temu, co PIS głosi o kolesiostwie Witek powiedział odnośnie Tuska:

"Nic z tego nie mamy''

- Polska nie odnosi żadnych korzyści z funkcjonowania Tuska na tym stanowisku. Mógłby dzielić się z nami informacjami, ostrzegać, lobbować za interesem Polski, ale my tego nie odczuwamy. Mógłby wciągać Polaków do struktur europejskich. Lobbować za nimi. Czy inni politycy na wysokich unijnych stanowiskach nie pociągają za sobą swoich ludzi? Proszę zobaczyć, kto pracuje w otoczeniu pani Federiki Mogherini. Również w otoczeniu Junckera, Schulza i innych. Nas nie ma na takich wpływowych stanowiskach".

No tak, to teraz już wiemy, że niby nie, ale tak. PIS jest tak, jak Wałęsa: "Jestem za, a nawet przeciw"

Mąż Marty Kaczyńskiej dalej wałki robi

Kosmetyczka Jarka ma piękną posadę, a i dla jej ojca się posada znalazła

Posada też znalazła się dla siostry Misiewicza a w ARR dla córki i męża pewnej pani posłanki, która w w ramach nagany znowu awansowała... Jak zapytano o te kolesiostwo Panią Premier, to szybko urwała :"następne pytanie". Rzecznik też nie chciał nic mówić, tylko zaczął wywodzić się, że to nie jest jego sprawa, lecz ARiMR.

Asia z Poznania zebrała ponad 100tyś zł. w swoim kiermaszu, który zorganizowała na leczenie swojej mamy. Ale cóż - dobra zmiana wyciąga znowu ręce, bo kasę opodatkował fiskus i upomniał się o zapłatę haraczu, MOPR do matki wysłał list o wszczęciu postępowania administracyjnego, bo jej dochody wzrosły i nie przysługuje się jej żaden zasiłek a prócz tego jeszcze wyciągają fakt zatajenia dochodów. Niby prezydent miasta zapowiedział pomoc, ale oby ta pomoc nie była taka, jak pomoc rodzinie z Nysy, której urodziły się trojaczki - przy dziennikarzach obiecywali, a za plecami dziennikarzy powiedzieli, że dadzą, ale warunek... - matka się nie zgodziła...

 

 

Marek, nie żartuj. Ja jakoś odpowiadałem na twoje pytania, a ty na moje nie. Nikt nawet nie spodziewa się po tobie, że zaczniesz odpowiadać, bo każdy dobrze wie, iż za chwilę zaczniesz robić kolejne okrążenie niczym zacięta płyta, ale nie odpowiesz...

Ta jasne dobra zmiana wszystko ich wina a pamiętasz jak piekarz którycleb dawał został doprowadzony do ruiny to chore prawo to powoduje którego od 26 lat nie zdołał nikt naprawić puknij się w głowe zanim coś napiszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Marek już wcześniej pytałem , ale zapytam jeszcze raz - Dlaczego tak chaotycznie i bez powodu używasz wielkiej litery ? :huh:

 

Bo tak mi się  podoba :lol: :lol: :lol:

 

 

 

staszek131415 -  daj sobie  spokój z tym człowiekiem jak już  dawno  wrzuciłem  go  do listy  ignorowanych  i  nie czytam  jego  bredni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Jakie to zboże wpuszczają :D  jaką wieprzowinę chcesz eksportować skoro sami staliśmy się jej importerem :rolleyes:  oj chłopku roztropku ;)

Zboże ukraińskie.  Zboże to takie ziarenka pszenicy lub innych  roslin kłosowych pozostałe po omłocie czyli mówiąc prosto po wydobyciu ich z kłosów i oddzieleniu od  zanieczyszczeń. Ukraina to kraj na wschód/południowy wschód od Polski. Wschód jest tam gdzie wschodzi słońce.

Wieprzowina to mięso ze swinki i tak jak inni pisali produkujemy go więcej niż spozywamy. Nawet gdybyśmy produkowali mniej to można kupować od jednych i sprzedawać drożej innym. Takie zjawisko nazywamy handlem

 

Produkcja wieprzowiny w kraju jest większa niż jej spożycie. To co importujemy to jest później wywożone w postaci szynek na Zachód. I dlaczego tylko wieprzowina jest dla rolników taka ważna? Dlaczego zapominamy o naszym drobie który zalewa Europę Zachodnia i wysuwamy się na lidera w jego produkcji jak i eksporcie? Zamiast walczyć o wieprzowinę, zadbałbym o drobiarzy bo oni o wiele większe szanse na jeszcze większe wybicie się w Europie czy na świecie niż nasza wieprzowina.

 

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/996913,pomoc-spoleczna-2016-jakie-zasilki-pobieraja-polacy.html

 

Wraz z rozpoczęciem programu „Rodzina 500 plus” wyraźnie wzrosła liczba beneficjentów pozostałych świadczeń rodzinnych. Dane miesięczne resortu pracy pokazują, że skok o 100 tys. osób w liczbie zasiłków nastąpił między kwietniem a majem.

 

Wydatki na świadczenia rodzinne mają być na koniec roku wyższe o 1,1 mld zł od planu. Z czego wynika ten wzrost?

Z większej liczby świadczeniobiorców. Zeszłoroczna prognoza mówiła, że zasiłki rodzinne będą wypłacane na 1,9 mln osób, a mamy prawie 250 tys. więcej uprawnionych.

 

comment_HDcX27jCN2XWT5HSPRIbwcaR6fRzZfup

To nic innego jak ubrane w oficjalne liczby zjawisko degenerowania społeczeństwa przez socjal. Tak jak wiele osób pisało, po otrzymaniu 500+ sporo osób stwierdziło ze nie opłaca się pracować i postanowiło zostac bezrobotnymi bo to sie lepiej opłaca. Krassus - świetny materiał

 

O widzisz  i tu  się  z tobą  zgodzę   masz  rację  w 99%

PiS  ma złe  podejście do  Ukrainy  zresztą PO-PSL miało takie same

Masz racje  my  ich  towary musimy  przyjmować  bo  Unia dała  Kontyngent  bezcłowy  tylko pytanie  czy  Polski  Minister  czy Premier Może  zablokować  decyzje  UE  ja tego  nie wiem.

Na nasze  produkty  Ukraina ma embargo

Wieprzowina  (  choć  jest  tak  jak staszek  pisze  sami  importujemy  więc  co mamy  eksportować )

Wołowina Zakaz  mimo tego że produkujemy  wysokiej  klasy  wołowinę

Mleko

warzywa

itd.

Ja  nie zgadzam się  z Polityką  Rządu  PiS  co do Ukrainy 

Pytałeś  się  w czym  się  nie zgadzam z PiS  i  tu masz  odpowiedź  i  jeszcze w kilku  sprawach  także  ich nie  Popieram

 

I po co były te tajemnice? Tu akurat się zgadzamy i bardzo mnie to cieszy :D

Panie i Panowie, Koleżanki i Koledzy !

Niniejszym przyznaję "fajniaka" Mareczkowi bo zaczyna pisać jak człowiek. :)

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Nie wiem czy sama Ukraina zgadza się z własną polityką. Problem zaczyna nam się robić znowu z Francją. Jeżeli prezydentem zostanie Fillon mamy przyjaciela Putina.

Trochę nam się chwieje równowaga w europie. Nasi odwiedzają stadnie W,Brytanię i próbują wyżebrać gwarancje wsparcia wojskowego. 

Rosja planuje w przyszłym roku przerzucić na Białoruś 2 dywizje ( może na ćwiczenia, a może w innym celu). 

Jeżeli celem jest Ukraina no to mamy zgryz. Jeżeli Putin planuje rządzić do 2024 to tym bardziej te dwie dywizje powinny być niepokojące. Jeżeli Turcja zablokuje Bosfor, a po ostatnich działaniach widać że może nici z pomocy Ukrainie sprzętowo. Pozostaje jeszcze tylko kwestia zablokowania amerykańskiej bazy lotniczej w Turcji i Putin robi co chce z Ukrainą. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A może to nie wina 500+ tylko dlatego, że prze PiS społeczeństwo biednieje....?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Co do  świń  nie macie  racji

Pogłowie  trzody chlewnej w 2007 roku 18 000 tys/szt

Czerwiec 2016  10 239,4 tys

Produkcja  Wieprzowiny

2005- 1 981 tyś/ton -  SLD

2006 - 2 163 tyś/ton - PiS

2007 - 2 165 tyś/ ton -PiS

2008 - 1 936 tyś/ton- PO-PSL

2014 -1 695 tyś/ton - PO-PSL

 Eksport mięsa wieprzowego w 2014 roku wynosił  380 tyś/ton

Import mięsa wieprzowego  w 2014 roku wynosił 618,5 tyś/ton

 

Eksport żywych świń w 2014 roku 10,1 tyś/ton

Import żywych świń w 2014 roku  233.7 tyś/ton

 

Informacje te Zamieściło  MRiRW  dane z 19.02.2015 rok

 

Tu  widać  jak  PO-PSL  dbało  o  Polską  wieprzowinę

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To wklej ile wynosi spożycie mięsa wieprzowego w Polsce. I wklej też jak wygląd produkcja drobiu, warzyw czy mleka za PO-PSL. Niestety, ale drugą Danią w produkcji wieprzowiny nie będziemy już. Zamiast walczyć z potęgami w produkcji tego mięsa, zajmijmy się dziedzinami gdzie my dominujemy albo łatwo dominować będziemy.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Ukraina jako państwo nie istniała i istniec nie będzie. Poza tym - co nas ta UPAdlina obchodzi, martwmy sie o siebie a nie o wyznawców banderyzmu którym wypada życzyć jak najgorzej. Czy Wegry, Słowacja czy Rumunia tak jak my nadstawia d.... za nich? Siedza cicho , dogaduja sie z Putinem i jak sie tylko da bedą robić interesy. U nas jak zwykle - bedziemy Chrystusem narodów i będziemy cierpieć za tych którzy maja nas głęboko.....

Jak juz nie raz  pisałem - nie dać im złamanego grosza żadnej pomocy jak nie bedzie wzajemności. Kto płaci ten wymaga ;)

Tak naprawdę  to powinno sie ustalić granice na Dniestrze. Kto chce żyć w Rosji niech idzie na wschodni brzeg a kto w UE na zachodni. Podzielić ten tort miedzy nas Słowację, Węgry i Rumunię i po sprawie. Dobrej ziemi można by z 1000ha kupić, ładne mieszkanie we Lwowie.......Ech rozmarzyłem sie :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Wolę robić interesy z bogatszymi i stabilnymi gospodarkami niż Rosjanami którzy z powodu widzimisię mogą Ci granicę zamknąć. Przypominam, że największym odbiorcą naszej żywności czy przemysłu jest UE, nie Rosja więc nie wiem skąd takie umiłowanie do Rosji. Białoruś też jest sztucznym państwem i jakoś nikt jej dzielić nie chce. Dziwne...

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Białoruś właśnie zakiwała się na własne życzenie. W zasadzie istnieje bo w niczym nie przeszkadza Rosji. Łukaszenko myślał że jest w stanie rozegrać Rosję i Unię aby jako pośrednik czerpać korzyści z handlu. Firmy Białoruskie przejęły transport towarów na teren Rosji. To co zarobił to jego.

Ale co się stanie gdy Rosja nie zechce zabrać po planowanych ćwiczeniach swoich dywizji? Białoruś wymusi to na nich? Dojdzie do tego że będą musieli dać im stałą bazę. To już chyba przestanie być śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Taka ciekawostka:

 

Gdy byliśmy w opozycji:

https://www.wprost.pl/kraj/472676/Kaczynski-3-proc-Polska-powinna-rozwijac-sie-w-tempie-5-proc.htm

- Musimy rozwijać się nie w tempie 3% ale co najmniej 5% wzrostu PKB - powiedział na inauguracji kampanii samorządowej PiS w Warszawie, prezes partii Jarosław Kaczyński.

 

Gdy rządzimy:

http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Artykuly/Gosc-Radia-ZET.-Jacek-Sasin-u-Konrada-Piaseckiego.-18.11.2016-00032130

Jeśli chodzi o wzrost PKB startowaliśmy z pewnej nienaturalnej górki


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ukraina jako państwo nie istniała i istniec nie będzie. Poza tym - co nas ta UPAdlina obchodzi, martwmy sie o siebie a nie o wyznawców banderyzmu którym wypada życzyć jak najgorzej. Czy Wegry, Słowacja czy Rumunia tak jak my nadstawia d.... za nich? Siedza cicho , dogaduja sie z Putinem i jak sie tylko da bedą robić interesy. U nas jak zwykle - bedziemy Chrystusem narodów i będziemy cierpieć za tych którzy maja nas głęboko.....

Jak juz nie raz  pisałem - nie dać im złamanego grosza żadnej pomocy jak nie bedzie wzajemności. Kto płaci ten wymaga ;)

Tak naprawdę  to powinno sie ustalić granice na Dniestrze. Kto chce żyć w Rosji niech idzie na wschodni brzeg a kto w UE na zachodni. Podzielić ten tort miedzy nas Słowację, Węgry i Rumunię i po sprawie. Dobrej ziemi można by z 1000ha kupić, ładne mieszkanie we Lwowie.......Ech rozmarzyłem sie :D

I w końcu  piszesz jak Człowiek

Polska zawsze  musi  być  bardziej Amerykańska  jak sami Amerykanie

 

Wolę robić interesy z bogatszymi i stabilnymi gospodarkami niż Rosjanami którzy z powodu widzimisię mogą Ci granicę zamknąć. Przypominam, że największym odbiorcą naszej żywności czy przemysłu jest UE, nie Rosja więc nie wiem skąd takie umiłowanie do Rosji. Białoruś też jest sztucznym państwem i jakoś nikt jej dzielić nie chce. Dziwne...

Tylko że  Rosja  to  wielki  i  bliski  rynek  zbytu

Jest  to  najbardziej kapryśny rynek zbytu  ale  można tam dużo  sprzedać

A Ukraina  tak jak pisze  Ulman  pluje nam w twarz  a Polski rząd  od lat udaje że  deszcz pada

 Białoruś  jak na razie  sprzyja  interesom Polski

A Właśnie  Dobro  Polski i  Polaków  powinno  być na pierwszym  miejscu  a nie  Ukraińców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Dwaj byli prezydenci Polski byli gośćmi konferencji "Nowa Europa", która odbyła się w zamku w Smolenicy na Słowacji. Nie obeszło się bez oczerniania Polski.

komorwal.jpeg

 
 
 
 

 

"Osłabia potencjał i autorytet Europy, ujawnia podatność naszych społeczeństw na wszelkiego rodzaju populizmy, manipulacje i ujawnia pokłady głębokiego egoizmu narodowego" - ocenił Brexit, Bronisław Komorowski.
 
Komorowski mówił o patologii nielegalnej islamskiej imigracji. Oświadczył, że wynika to ze strachu Polaków, z ich lęków a nie racjonalnego podejścia i niechęci wpuszczenia do kraju potencjalnych terrorystów. 
 
"Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że często jest to lęk ponad miarę, ponad rzeczywiste zagrożenie. Przykładem jest mój kraj – Polska, gdzie nie ma ani jednego uchodźcy, a lęk przed nimi jest gigantyczny" - ocenił były prezydent.
 
Były prezydent skomentował wygraną Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA.
 
"Na kryzys składa się swoista niepewność w Europie co do perspektyw i roli Stanów Zjednoczonych jako lidera całego Zachodu. To efekt niedawnych wyborów w USA. Zastanawiamy się nad przyszłością Europy w momencie jej słabości. Trzeba pamiętać więc dwa razy mocniej, że na nasze słabości, wątpliwości, pesymizm lęk i brak odwagi czekają przede wszystkim przeciwnicy integracji europejskiej. Niektórzy świadomie na ujawnionych kłopotach Unii widzą szansę budowania własnej pozycji, kosztem Europy. Niektórzy mówią wprost, że najlepiej byłoby gdyby Unia się rozpadła, a przynajmniej politycznie skarlała i skapitulowała" - oświadczył nie widząc w politykach swojego pokr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Taki wielki rynek, że przed embargiem Czesi czy Słowacy kupowali tyle samo co wielka Rosja.

Białoruś sprzyja? Hmm...

https://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/handel-zagraniczny-polski-w-2015-roku-dane-wstepne/

Wspomniane wcześniej zmniejszenie eksportu na rynki słabiej rozwinięte było rezultatem jego wyraźnego spadku do krajów Wspólnoty Niepodległych Państw (o ponad 20 proc., do prawie 10,2 mld euro), w tym do Rosji o ok. 27 proc., na Ukrainę o 5,2 proc. i na Białoruś o 25 proc.

 

I jak Białoruś może sprzyjać skoro więcej eksportujemy na Ukrainę niż Białoruś? I dlaczego Białorusini mają tak bliski sojusz z państwem które nie za bardzo nas lubi?

http://ccifp.pl/eksport-na-wsch%C3%B3d-%E2%80%93-nie-tylko-rosja-si%C4%99-liczy/


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czym Komorowski oczernił Polskę? Tym, że powiedział, że u nas podkręca się leki przeciwko uchodźcom. Chociaż  kraju nie ma ani jednego. Taka jest prawda pewne kręgi sieją panikę. A w zasadzie nie ma o co panikować. o żadnego uchodźcy nie ma. MI to wisi czy rząd kogoś przyjmie czy nie. Ale uważam, że taki kraj bez trudu poradził by se z setką czy tysiącem. Łącznie z pełnym ich sprawdzeniem i kontrolą tego czym się zajmują. Ale niestety wielu ludzi ulega psychozie, że choćby pojawił się jeden to na pewno będzie terrorysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Krassus , na Białorusi jest bieda ale jest porzadek, wiadomo co wolno a co nie i kto rządzi. Na Ukrainie nie wiadomo nic a wiadomo ze chaos jest preludium upadku. Białorus ewidentnie opowiedziała sie po stronie wschodu i jakoś funkcjonuje podczas gdy Ukraina sama nie wie co chce.

Zachód europy ma ich gdzies USA  po ostatnich wyborach pewnie tez, Węgrzy Słowacy, Rumuni Białoruś czy Czechy również. Tak więc ze wschodem sa w konflikcie, zachodowi na nich nie zalezy a sami sie jeszcze okradaja. Niech to będzie dla nas przestroga w zakresie prowadzenia poltyki zagranicznej  

 

Co do 500+. Jak w rodzinie 2+3 ojciec zarabiał 2500 na reke to po wprowadzeniu 500+ miałby 3500. Gdy natomiast rzuci robote to bedzie miał 3x500 + dodatki czyli pewnie ze 2000- 2500 bez roboty. Jak  bedzie mało to dorobi na czarno. Moze być tez tak ze z oficjalnej roboty przeszedł do szarej strefy i zarabia 2000 zamiast 2500, Swojego pracodawcę kosztuje pewnie połowe tego co do tej pory a robi to samo i jednocześnie bierze wspomniane 2000-2500 socjalu. W takim przypadku - w sytuacji sprzed zmian zarabiał 2500 ale od tego były odprowadzane składki, ZUS itd  Po wprowadzeniu 500+  i rzuceniu roboty lub przejściu do szarej strefy - nic nie odprowadza ale inni muszą odprowadzić wieksze podatki by Państwo mogło dac cały socjal. Patologia w najczystszej formie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ukraina chciała tego co my mamy. Po 89 my poszliśmy w kierunku Zachodnim, oni Wschodnim. Minęło ponad 25 lat, my się wzbogaciliśmy i to dużo o oni minimalnie mimo, że w byli od nas minimalnie bogatsi. Więc chcieli się odciąć od Rosji i iść naszym kierunkiem czyli UE i NATO. Tylko już były sojusznik postaci Rosji na to nie pozwolił i wprowadził wojska i zamieszanie. UE czy NATO chętnie by Ukrainę przyjęli ale gdy zaczęła się tam wojna zostawili ją samą bo raz, nie chcą się mieszać w konflikt z Rosją a dwa, nawet gdyby chcieli się wmieszać musieliby wyłożyć ogromne pieniądze. Dlatego UE daje sygnały, że UA jest mile widziana ale dopiero jak zrobią porządek u siebie z wojną. A Białoruś? Łukaszenka próbuje grać na dwa fronty. Chce być i z Rosją i z UE, tylko UE ma go w d*pie jeżeli chce się jednocześnie dogadywać z Rosją.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Ukraina to dziki kraj i dziki naród. Oni nie potrafia nic zbudowac za to potrafią rozpie...ć nawet kulkę z łozyska :P  Jest to nacja niezwykle roszczeniowa , nastawiona na szybkie osiąganie celów, posiadająca olbrzymią wiare we własne umiejetności których tak naprawde  nie posiadaja. Stad właśnie bierze sie wszechobecne złodziejstwo, korupcja, gangsterka czy niebywały nepotyzm. Mieli miraze że bedzie u nich jak w Polsce ale nikt nie brał pod uwage ze dla nas podróże na zachód i świadomość co tam sie dzieje była o lata świetlne przed nimi. Do tego była prywatna własność, prywatne przedsiębiorstwa, lepsza edukacja czy znajomość języków. Po wielu próbach dogonienia zachodu i ciagłych niepowodzeniach zaczeła narastać frustracja, niezadowolenie. Potem majdan, kolejny majdan, bandera, nacjonalizm coraz wieksze złodziejstwo i coraz mniej stabilizacji. Dopuki nie przyjma do wiadomosci że "bez pracy niema kołaczy" doputy nic się tam nie zmieni


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A u nas było inaczej w latach 90? Tylko my się ogarnęliśmy bo wymagał tego od nas Zachód, oni żyli tak jak żył Wschód. Myślisz, że gdyby nie UE i NATO to u nas byłoby inaczej? Myślę, że trochę lepiej od UA ale dalej byłoby nam bliżej do Ukrainy niż do Niemiec.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj