nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

hubertuss    4652

No i co ci po dobrych studiach. Gdy konkurs na jakieś stanowisko wygra znajomy lub znajoma kogoś. Bo konkurs pod tą osobę napisany. Fach w ręku tak jak najbardziej. Rzemieślnik w Polsce zarobi jeśli jest dobry. Ale ten sam rzemieślnik może szybko w paść na pomysł, że za granicą zarobi jeszcze więcej. Co do jakości obecnego wykształcenia to zgoda. Bo jest ciśnienie, że każdy musi mieć maturę, studia a fizycznie pracować i zawodu się uczyć coraz mniej osób chce. Bo raz, że to obciach przynajmniej dla wielu a dwa, że za młodego mamusia z tatusiem coraz rzadziej fizycznej pracy uczy.

PS studia czy fach w ręku to nie wszystko. Najważniejsza jest głowa na karku i logiczne myślenie oraz umiejętność odnajdywania się i radzenia se w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ze jak się nie opłaca to nie produkowąć i nie miał bym przeciwko temu nic gdyby było coś w tym kraju co by się opłaciło. z czegos trzeba żyć a nie wszystko niszczyć.   a korwin to dla mnie  waria albo takiego udaje przeciesz sam doskonale wie ze to co głosi nie ma racji istnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To co głosi Korwin sprawdza się np. w Nowej Zelandii. Tam rolnictwo nie ma dopłat a produkują taniej mleko niż reszta świata. Cud, prawda?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Co jest dziwnego w słowach, że jak się nie opłaca produkować to po co produkować?

A no to, że np rolnictwo jest działem gospodarki, który niby mało ważny jest tak naprawdę podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju i świata. Wiele krajów dotuje rolnictwo nawet poza ue, na wszystkich kontynentach. A to z bardzo prostego powodu. Bo jak się nie będzie opłacało produkować tego mleka. Rolnik sprzeda krowy, pojedzie do miasta pracować w fabryce. Tylko, że gdy zrobi tak wielu rolników w momencie zapaści cen mleka. To na rynku go zabraknie ceny wzrosną. A produkować nie będzie jak bo hodowli krów nie założysz od zera w jeden dzień. Ale jak ktoś jest na tyle głupi aby słuchać Korwina za chiny ludowe tego nie pojmie, Po prostu są sektory gospodarki, które trzeba dotować. Korwin jest zwolennikiem 19 wiecznego liberalizmu. Nie skrępowanego żadnymi zasadami. Sam też jestem liberałem, ale nie aż takim by wprowadzać dziki zachód w gospodarce i w życiu. Korwin krus i emerytury też by wam zniósł. Razem ze składką zdrowotną. Ciekawe kogo by było stać indywidualnie płacić za ciężkie operacje i ogólnie leczenie.

Oczywiście mleko to nie jedyny przykład. Praktycznie żadnej produkcji rolnej nie da się uruchomić w miesiąc a wielu nawet w rok. Rezygnacja z czego kolwiek, szczególnie tam, gdzie potrzebne są duże nakłady inwestycyjne lub długi czas do pierwszych zbiorów (np sad). Pociąga za sobą braki danych towarów na rynku podwyżkę cen. XIX wieczny liberalizm proponowany przez Korwina może zachwycać na początku swoją genialnością. Ale gdy ktoś tak naprawdę to zrozumie. Zobaczy, że to raj dla bogatych a nieszczęście dla biednych. Pooglądajcie sobie filmy z XIX wieku poczytajcie książki. Dodam, że np na wsi starszych ludzi bez emerytur z domu na stare lata wyganiano (Chłopi). Bo nie mogli pracować a dochodu nie przynosili. Tego chcecie?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

To co Korwin głosi jest w 100% normalne i nie do podważenia od strony logicznej. Problem jest taki że przy obecnej świadomości większośći chowanej w socjaliźmie od 3 pokoleń to nie mieści się w głowach

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tylko trzeba  brac pod uwage koszty jakie  musisz poniesc. dopłąt może nie być nie mam nic przeciwko ale niech załotwi to  w PE skoro tam jest  ze żaden kraj nie ma dopłat i zaraz sytułacja w polsce się poprawi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Skoro jesteś liberałem to co Cię obchodzą inni? Dotowanie rolnictwa zaczęło się w USA w latach 30 XX aby uratować bankrutujących farmerów i zapobieć przejmowaniu ziemi przez korporacje i tworzenie latyfundiów. Bez dotacji też się opłaci produkować tylko będzie wtedy coraz większa koncetracja. Dzisiaj dzięki dotacjom masz duże rozdrobnienie rolnictwa.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosuję na kandydata co może choć kilka z moich postulatów spełni

 

 

1-zlikfiduje immunitet dla posłów

2-rozwiąże senat

3-zmniejszy ilość posłów co najmniej o połowę

4-radykalnie zmieni sądownictwo które musi w końcu zacząć wsadzać do więzień i zabierać majątki aferzystom gospodarczym 

5-opodatkuje naprawdę banki i markety

6-całkowicie zniesie podatki do osób najmniej zarabiających a bardzo podwyższy zarabiającym ponad przeciętnie 

7- uprości procedury gospodarcze i zmniejszy o ponad połowę zatrudnienie w budżetówce i biurach

8-będzie przeciwdziałał patologią społecznym a mianowicie zabroni reklam alkoholi, papierosów, leków i banków

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jestem liberałem ale nie aż tak skrajnym. Poza tym rozumiem, że na rynku potrzebna jest stabilizacja. Obecny system dopłat w ue jest dyskusyjny. Ale mleka użyłem jako przykładu jak działa to co głosi Korwin. Inni mnie obchodzą, ale bez przesady. Jednak komentuje to dla tego, że większość ludzi popierających Korwina i zachwycających się jego tezami to ludzie biedniejsi. I to oni zapłakali by najbardziej pod mega liberalnymi rządami Korwina. Niestety ludzie ci tego nie rozumieją bo nie znają podstawowych zasad, które on głosi lub nie potrafią tego zrozumieć. Wystarczyło by znieść składkę zdrowotną i wprowadzić płatną w pełni opiekę medyczną zobaczył byś jak szybko ludzie mieli by dość Korwina i jak szybko wyszli by na ulicę choć teraz tak im się podoba to co on mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Za mało wam liberałów? Dajcie już spokój...

 

Czterdziestolatek, takie moje małe przemyślenia:

1-to musi wyjść z sejmu, prezydent tego nie zrobi

2-jw

3-jw

4-jw

5-jw z tym że opodatkowanie banków spowoduje że koszty przerzucą na klienta, a czy ty nie jesteś klientem banku?

6-jw, z tym że można znieść podatki uboższym, zaś podniesienie najbogatszym spowoduje że będą oddawać te podatki innemu krajowi

7-jw

8-jw

Tak się zastanawiam czy masz jakiekolwiek pojęcie od czego jest prezydent czy nie? Bo piszesz jakby były wybory na premiera a nie prezydenta...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Korwina rozumieją ludzie inteligentni, z wyobraźnią i najczęściej tacy co widzielina świecie że "można inaczej". Co do składki zdrowotnej - jeżeli ogół wpłaca 100% środków a po przejściu administracji mamy do dyspozycji ok 60-70% tej kwoty i za to jesteśmy leczeni to powiedz mi jak będzie to możliwe że omijając aparat użędniczy nie będzie nas na to stać? 

Dam ci jaskrawy przykład głupoty systemowej z naszego podwórka.

Gdyby ARR przestała dopłacać do mat. siewnego zbóż - czy ceny zostaną na takim samym  poziomie? Oczywiście nie bo kalkulacja ceny uwzględnia dopłatę ARR. Gdyby dopłacali 200 PLN/ha cena poszybowałaby w górę a per saldo zapewne zapłaciłbyś tyle samo. Pieniądze którymi dzielą pochodzą z naszych podatków i zapewne jak wyżej - włożuliśmy 100% a po drodze administracja przetraci ze 30%. Administracja nigdy nie dopuści do utraty możliwości egzystowania z naszych podatków i jeszcze będzie się rozwijać wymyślając coraz głupsze programy tworzące im nowe miejsca pracy.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Ludzie inteligentni inaczej. Nie wiem już ile razy to dalej tłuc. Ale jesteś znakomitym przykładem człowieka zafascynowanego tezami Korwina. Nie rozumiejącego tego co on mówi ani tego co cię otacza. Składka zdrowotna to nie jest może jakiś idealny pomysł. Nie jest ona idealnie zarządzana. Jest marnowana. Ale jest te 70 %. Gdybyś nie miał składki. Nikt nie płacił by nic. Osoba zarabiająca powiedzmy 1500 zł lub rolnik na 3 hektarach uległ by chorobie. Której leczenie wymaga przeprowadzenia np operacji za 20 czy 30 tys. I moje pytanie skąd ma na to wziąć? Dzisiaj mając składkę zdrowotną może poczeka w kolejce. Ale jak się doczeka to go wyleczą. W ustroju proponowanym przez Korwina z góry nie miał by szans bo nie miał by pieniędzy. Za to bogaci jak w XIX wieku mieli by dostęp do wszystkiego bo mieli by kasę. I tu jest paradoks Korwina popierają jak pisałem ludzie biedniejsi na zasadzie negacji obecnego systemu. A tak naprawdę nie rozumieją co popierają. I to oni zapłakali by najbardziej w takim systemie. Za to bogaci nie musieli by ponosić ciężaru pomagania ubogim nie płacili by podatków itd. Wiedli by beztroskie życie z dala od zdychającej z głodu i chorób biedoty. Sam Korwin musi mieć ubaw jak widzi kto go popiera. Nawiasem mówiąc jako człowiek bogaty w dość już podeszłym wieku może se pozwolić na takie ekstrawagancje.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

USA funkcjonuje bez składek od początku istnienia i jakimś cudem dalej jest światową potęgą gospodarczą.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulman zgadzam się w 100% z Tobą. Jestem studentem drugiego roku ekonomii ( a poza tym praktykującym rolnikiem) i ekonomi to moja druga pasja. Mam wrażenie, że w Europie konkretnie w krajach UE króluje ekonomia keynesowska, czyli interwencjonizm. I do czego to nas prowadzi! Są te chore dopłaty wstrzymujące przemiany struktury agrarnej (choćby ja dzierżawie 1,5 ha od ,,rolnika'' z miasta, gość nie miał nigdy do czynienia z rolnictwem, całe życie był kierowcą a teraz jest rolnikiem na chorobowym), dalej buraki połowę sprzedałem za 130 z hakiem za tonę, poza kwotowe za 60 za tonę i ze wszystkim tak jest. Uczmy się ekonomii podażowej, reagonomiki i od mojego mistrza Miltona Friedmana. Chciałbym zaznaczyć, że ekonomia wg Friedman i ogólnie chicagowską szkołę ekonomi w swoich poglądach wykorzystuje Nowa Prawica. Sam popieram Korwina Mikke ale nie podoba mi się jego styl. JKM mówi prawdę tylko serwuje to czasem w dziwnej formie ale taka jest polityka.


USA funkcjonuje bez składek od początku istnienia i jakimś cudem dalej jest światową potęgą gospodarczą.

Właśnie o tym mówię choć ostatnio ten pajac Bush i Obama zbyt socjalizują gospodarkę i to się odbija tym, że to USA siedzi w kieszeni Chin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario2292    0
Napisano (edytowany)

Z tego co się orientuję to niejaki Andrzej Duda jest kandydatem na prezydenta z ramienia Narodowo-Socjalistycznej Partii Polski w skrócie PiS. Więc to go przekreśla w moich oczach. Poza tym kochani rolnicy przypominam, że PiS głosował za zakazem uboju rytualnego co uderzyło nas po kieszeni.

muszę to skomentować, po prostu muszę....

 

Nie rozumiem takich ludzi jak Ty, PiS zrobił to i tamto był przeciwko, ale człowieku, jesteś zapewne z tych co popierają PO, powiedz mi co oni (PO) przez te 8 lat zrobili? to za te 8 lat wszystko w Polsce podupadło..... i nikt tego nie widzi!!!! bo każdy PiS jest zły!!!!! TO JEST CHORE. NAPRAWDĘ! zapewne zaraz napiszesz że za PIS było gorzej, odrazu Ci odpisze oni rządzili tylko 1,5 roku...

Dodatkowo pasuje Ci do 67 lat robić bo PO za tym głosowało, 

PAMIĘTAJCIE TA NIENAWIŚĆ WAS GUBI.

Edytowano przez mario2292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

@hubertuss Przyroda nie znosi próżni. Jakby nie było składek to od razu miał byś indywidualne ubezpieczenia zdrowotne jak w USA. Zapewne byłoby wielu oferentów więc uległoby to urynkowieniu. Wspomniana osoba zarabiająca 1500 pln zarabiałaby conajmniej tyle samo tylko odprowadzała składkę do wybranego przez siebie ubezpieczyciela. Rolnik na 3 ha... no cóż, nie wiem czy są tacy w naszym kraju co z tej powierzchni wyżyją. Prawda jest taka że musi sobie znależć zajęcie dodatkowe, przebranżowić, świadczyć usługi itp. Paradoksalnie gdyby nie było dopłat zapewne sprzedałby już te ha dawno i ktoś inny by się rozwijał. Co do stanowiska Korwina w temacie emerytur i składek zdrowotnych to jest powiedziane tak: Państwo dotrzyma umowy i usługi zdrowotne i emerytury świadczyć będzie dla osób już w system uwikłanych. Tym którzy np. pracują 5 lat przedstawimy wersję przejściową a tym którzy dopiero wchodzą na rynek pracy damy wolny wybór.

Nie wiem skąd masz dane o ubogich ludziach zafascynowanych Korwinem. Ubodzy właśnie teraz protestują i widząc ich w telewizji nie słyszałem nic o Korwinie. Oni mają roszczenia a JKM nigdy nic by im nie dał więc po co mają go popierać?

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

USA funkcjonuje bez składek od początku istnienia i jakimś cudem dalej jest światową potęgą gospodarczą.

Co to znaczy bez składek ? 

System zdrowotny USA jest najdroższy na świecie i jest w prywatnych rękach .

Żeby się leczyć trzeba mieć wykupione polisy u prywatnych ubezpieczycieli  którzy windują składki do nepotycznych kwot .

Kasa idzie na potężną biurokrację zatrudnioną w szpitalach i dużo droższe  i potężne koszty leczenia .

Wielu ludzi bankrutuje po otrzymaniu rachunku za leczenie .Wielu zdycha tam na ulicach . 

Więc nie wiem czym tu się fascynować .Potęgą jet ale i zadłużenie ma najpotężniejsze więc nie koniecznie to dobry kierunek dla nas ;)  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Oczywiście stany jakoś funkcjonują. Ale na jakie świadczenia stać osób płacących najtańsze ubezpieczenia. Tego nikt nie sprawdził. Za najniższe składki masz najtańsze świadczenia. Zarabiających 1500 zł nie było by stać na składki zabezpieczające najdroższe zabiegi i operacie. Składka zdrowotna to taki przykład z brzegu. Na temat dopłat wypowiadał się nie będę bo pisałem stronę wcześniej. Oczywiście powinno być kilka ubezpieczalni zamiast jednego funduszu. Ale całkowity liberalizm jaki oferuje JKM był by dla wielu zgubny. Na szczęście wywalili go z jego własnej partii. Poparcie w wyborach ma 2 % więc nie ma za bardzo o czym dyskutować.

@marko-kolo niestety wielu ludzi fascynuje się JKM a nie zna realiów na które się powołuje. W usa było by jednego z drugim za te stokilkadziesią zł składki z krus, za które wykupił by to prywatne ubezpieczenie stać najwyżej na wyleczenie kaszlu czy zęba i to raz w roku. A gdyby przytrafiła się choroba wieńcowa czy wyrostek umarł by pod płotem bo jego ubezpieczenie tego by nie objęło. Ale co tam grunt klepać, że w usa fajnie. W usa lekarze to jedna z najbogatszych grup zawodowych. Może nawet bogatsza od prawników.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

@mario2292 to twoim zdaniem  PiS było za czy przeciw ubojowi, bo ja dobrze pamiętam ile przez nich straciłem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Przed wyborami każdy prezydent jest dobry, a po wyborach... chyba sami wiecie jak jest. Mówicie, że PiS jest zbawicielem Polski, tylko Wam przypomnę, że PiS i PO to dawne AWS i UW. Już zapomnieliście te cudowne lata ich rządów?  Korwin? Pamiętam jak rzucał jajkami i wyzywał rolników podczas marszu organizowanego przez Leppera w Warszawie... Zwolennikom zniesienia składki zdrowotnej proponuję zobaczyć ile kosztuje leczenie szpitalne i wtedy zrozumiecie, że większość z Was stać jedynie na prywatną wizytę u dentysty albo lekarza rodzinnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a mnie się bardzo spodobał pan Duda, mówił konkretnie i ciekawie przemawiał, nie obchodzi mnie kto na kogo zagłosuje ani jakie ma preferencje polityczne ale mój glos oddam na tego pana, przynajmniej będę miał spokojne sumienie potem a najwyżej jak przegra będę łączył się z innymi w bulu i nadzieii przez kolejne 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu0905    3

co do uboju nie nie straciłeś przez pis tylko przez po i psl to oni rządzą a psl jako koalicjant powinien postawić sprawę twardo platformie ,ale im zależy tylko na stołkach a nie na rolnikach nie możemy dopuścić do kolejnych 4 lata ich rządzenia bo to będzie nasz koniec , a wybory  prezydenckie są pierwszym krokiem do odsunięcia ich od władzy ja zagłosuje na Andrzeja Dudę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Zgadza  się  co do uboju  to straciliśmy  przez  PO i donalda TUSKA  bo on ma rząd większościowy  i  przez nich straciliśmy  co do PiSu był na nie  ale to tylko można mieć donich żal oto  a nie winić  za to bo oni nie rządzą  ale z drugiej strony  mogli pokazać że im zależy na Polskich rolnikach i  poprzeć  projekt PSLu. Ale  tak to jest w Polskiej Polityce  że jeden drugiemu  robi nazłość  i taka jest prawda.

A najgorsze jest  to  że niema  konsekwencji   podejmowanych decyzji przez posłów  bo  ubój zakazali nielegalnie  więc  ci posłowie którzy  głosowali przeciw powinni zostać  ukarani  raz że  działali na szkodę  Państwa  bo stracilićmy wiele Milionów złotych  dwa  złamali  konstytucje RP  którą ślubowali przestrzegać  więc  takim  posłom powinno się zabrać  uposażenie na 2-3 lata  i  do widzenia by się nauczyli  podejmować   decyzje  nie z sondażu  lecz  zgdone z Prawem i przynoszące  korzyści Polsce.

 

Co do Prezydenta  to nie głosujecie  na PO czy PiS  tylko na konkretnego  człowieka   on będzie głową państwa  a nie PiS czy PO.  Ale co jak co  ale głosując na Korwina  to  jakaś pomyłka  zresztą powinni zrobić  jasno  że  w sejmie jak i na urzędzie Prezydenta  do max 65 lat. Trzeba nam młodych odważnych ludzi  a nie starych  dziadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACK36    2

Witam.Patrząc z perspektywy czasu,wszystkich wyborów;prezydenckich ,do parlamentu,nawet samorządowych.Wszyscy nie zaleznie czy;AWS,PC,SLD,PIS, PO a szczególnie PSL kochają rolników najbardziej pół roku przed wyborami.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj