nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Ansja    747

Dzierżawcy sa bez doplat i tez mozna,aby tylko zboże zasiac i zebrac.Nie wszyscy przeliczaja na poeniadze.Sama mam dzierzawe bez doplat i mi to sie oplaca,bo zboze zebrane sprzedam i zysk jest.Tylko większość patrzy aby darmej kasy nabrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Ja ci nie bronię zrobić ten krok do przodu, którym jest uprawa pola koniem i młócenie zboża w stodole. Jak chcesz, to nawet oddam ci sprzęt konny i młocarnię, bo część już na złomie leży

Bardzo chętnie przyjmę takie sprzęty , daj znak na priv , co masz do wydania to przyjadę własnym transportem jeśli odległość i narzędzi będą sensowne.

Zawsze chodziło mi po głowie zrobić taki mały skansen rolniczy .

Niestety u nas o to ciężko,bo albo wystawione przed domem jak ozdoba , albo sprzedane w latach 80 na złom lub wschodnią ścianę Polski do dalszej eksploatacji .

Kiedyś osoby które prowadziły gospodarstwo i jednocześnie pracowały nazywano chłoporobotnikami .

W pracy zarobkowej byli to najwięksi lenie i złodzieje . garnący wszystko co wpadło w łapska a przyda się w gospodarstwie , 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Dzierżawcy sa bez doplat i tez mozna,aby tylko zboże zasiac i zebrac.Nie wszyscy przeliczaja na poeniadze.Sama mam dzierzawe bez doplat i mi to sie oplaca,bo zboze zebrane sprzedam i zysk jest.Tylko większość patrzy aby darmej kasy nabrac.

 

Nie mam zamiaru nikomu bronić w ten sposób dzierżawić gruntów ale zanim napiszesz że coś Ci się opłaca sprawdź ile tak naprawdę zostało.

Rachunek jest prosty, na średniej klasie gleby siejemy pszenicę ( celujemy w ok 5-6 T z ha co przy obecnej cenie da ok 3000 zł ) więc nakłady: 

- jesień, np uprawa pożniwna ( samo paliwo ok 10 l/ha ), jeśli dużo słomy należy zastosować dodatkowo azot ale tu pomijam, uprawa jesienna ( ok 30 l/ha ), materiał siewny ( ok 300 zł ), jesienny zabieg herbicydem ( 50-70 zł/ha)

- zima 

- wiosna o ile przetrwa: ( 3x azot 150-190 kg czystego N, poprawka herbicydem 100-150/ha, skracanie, środki grzybobójcze, odżywka no i do tego wszystkiego paliwo )

- żniwa: koszenie 350 - 400 zł za ha plus paliwo do ciągnika.

Policz dokładnie i napisz czy dale Ci się opłaca bo zboże sprzedasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Rachunek jest prosty, na średniej klasie gleby siejemy pszenicę ( celujemy w ok 5-6 T z ha co przy obecnej cenie da ok 3000 zł ) więc nakłady: 

(...)

Policz dokładnie i napisz czy dale Ci się opłaca bo zboże sprzedasz.

Trochę oszczędnie ten rachunek wystawiłeś. Nie mniej jednak jak celujesz w plon 5-6 ton, to zysku trochę będzie, ale to kwestia 400-700zł. Niech będzie, że sprzedasz zboże z 15ha i zysk będzie optymistycznie 700zł/ha, to daje ci to 10.500zł / rok, podziel to na 12 miesięcy i masz 875zł/ miesiąc. Ta kwota nie pozwoli ci nawet na wegetację, bo zjedzą cię podatki i rachunki za prąd, wodę, ścieki, ogrzewanie...

I zagadka kolejna: kto jest odpowiedzialny za to, że na całym świecie paliwo tanieje, bo baryłka idzie cały czas w dół, a w Polsce drożeje? Znowu Tusk? W zeszłym tygodniu w Niemczech tankowałem paliwo po 1,07Euro, a dzisiaj w Opolu na najtańszej stacji ON jest po 4,37zł., chociaż średnia cen ON w Opolu to 4,50zł. Wychodzi na to, że cena paliwa w Polsce i Niemczech się już zrównała, zarobki mamy bez zmian, a ceny w skupach dalej komunistyczne. Rząd natomiast nic z tym nie robi, bo im to pasuje. Dlaczego? Jeżdżą za darmo krowami żłopiącymi prawie 20l./100km również prywatnie, bo podatnik zapłaci, a to, co podatnicy kupują za drogie pieniądze, to wróci do budżetu w formie podatku. ZUS rozdaje sobie kolejne nagrody po 1000zł, bo kto im zabroni, a Macierewicz dalej będzie szyderczo się śmiał oraz wmawiał, że czarne jest białym babciom i dziadkom, którzy czekają z niecierpliwością na Apel Jasnogórski, tym samym robiąc im wodę z mózgów, bo przecież w takiej świętej rozgłośni i w tak świętym miejscu to tylko święty człowiek może wygłaszać tak święte słowa. A śmieje się tak ładnie niczym Archanioł Gabriel zwiastujący Maryi dobrą nowinę...

Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

To chciałeś być w UE i płcić mniej za paliwo w Polsce jak obywatel Niemieć u siebie w kraju ?

Za ciągniki , samochody badz telewizory tez ?

Skoro ceny na skupach masz dalej komunistyczne , ładuj transport i sprzedaj za Odrą w kapitalizmie .

Tam czekają z niecierpliwością na twoje zboże , mięso , bądz ziemniaka .

Przecież jesteś obywatelem wspaniałej UE  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Oszczędnie i to za bardzo - masz rację. No i nie dopisałem NPK co jest niemałym kosztem bo to niemal tona pszenicy przy obecnej cenie.

Oczywiście na małym areale da się żyć ale nie ze zboża czy kukurydzy. Warzywa, zioła, owoce itp. tylko to wymaga dużo większych nakładów pracy a przy obecnym stanie prawnym naszego rynku rolnego jak nie masz umowy to kupujący nie musi nic od Ciebie odebrać. W moich okolicach już wyleczyli ludzi z kalafiora, brukselki itp. ( 2, 3 lata cena, kontraktacja i bez problemów ze zbytem a później bez kontraktu, później bez ceny a na końcu nie odbierali ). Może ktoś powiedzieć że to loteria bo tak właśnie jest - trzeba kombinować aby coś z tego mieć ale i tak nie będą to kokosy

A do kolegi wyżej to pewnie że chcielibyśmy sprzedawać w UE, ceny produktów mieć jak oni i dopłaty na jednym poziomie skoro to wszystko UE to dlaczego nie?

Tylko dowiedz się jaki wkład mają w to te rozwinięte kraje ( ile dopłaca do rolników państwo ). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Bo widzisz Daśku w odróżnieniu od Ciebie . Ja coś tam czytam poza fakturami i napisami na dropsach. Przeczytaj coś z klasyków to zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

To chciałeś być w UE i płcić mniej za paliwo w Polsce jak obywatel Niemieć u siebie w kraju ?

Za ciągniki , samochody badz telewizory tez ?

Skoro ceny na skupach masz dalej komunistyczne , ładuj transport i sprzedaj za Odrą w kapitalizmie .

Tam czekają z niecierpliwością na twoje zboże , mięso , bądz ziemniaka .

Przecież jesteś obywatelem wspaniałej UE  .

Jesteś taki tępy, czy tylko takiego udajesz? Ile litrów paliwa kupisz za najniższą krajową np. w Niemczech, a ile w Polsce? Jak Polak zarabia 1500zł, tak Niemiec zarabia 1500Euro z tym małym "ale", że zarówno w Polsce jak i w Niemczech za 1500 robić będą tylko imigranci albo desperaci. A różnica chyba jest w kupowaniu 1500litrów, albo w tej samej cenie 350litrów?

EDIT:

Dodam jeszcze, że nawet w sklepach ceny w Niemczech mają w przeliczeniu już prawie takie same jak w Polsce, bo rządzący robią wszystko, by nic nie potaniało, tylko drożało, gdyż im jest to na rękę, bo większe wpływy będą z podatków. Cały świat (prócz Rosji) jednak korzysta na tym, że baryłka ropy idzie w dół, za czym tanieje też i transport i w sklepach również...

Jak ceny paliw rosły, to w 2013 roku Tusk obniżył akcyzę, by trochę poszły ceny w dół. Kaczyński w 2015 roku też krzyczał, że obniżą akcyzę i co mamy? - Kolosalne podwyżki paliw. Może dla ciebie 1zł w górę to jest nic, ale jak kupuję 1000litrów, to dla mnie jest to 1000zł. Ale cóż - jak ktoś nie ma innych argumentów, to pisze głupoty tak jak ty o sprzedawaniu swoich płodów rolnych za granicę. Niech skończą sprowadzać zboża tysiącami ton miesięcznie, a skupować nasze krajowe po rozsądnych cenach, to będzie dobrze. Tylko po co, jak można sprowadzać z Ukrainy, a w samym tym roku sprowadzili już 3x więcej niż mają w umowie.

Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

marek niby farmer- od kiedy zmienily sie przepisy, bo jeszcze niedawno zawozilem byka na ubojnie placilem 160 zl - na drugi dzien jechalem po mieso i papiery do wyrejestrowania, tak samo bylo ze swiniami, przepisy sie zmienily czy ty nie masz pojecia o nich.

 

 

A jak takowej  rzeźni  niema w Pobliżu  to  co  ??? Cwaniaku  co  wtedy  Unia  zamknęła  większość  rzeźni.  W  mojej okolicy  niema  żadnej  rzeźni  zajmującej  się  ubojem bydła.

Dawniej  takowego  Byka  zabito  by  w domu i  po kłopocie  a Teraz  trzeba  oddać  złodziejom  za grosze .

 

Od  Taka  Dobra  ta  Unia.

 

 

Druga  sprawa  piszecie  że  Dopłaty  nie miały  wpływu  na  Ceny  środków  do  produkcji  to wtedy  dopłaty  czym  są  wedle  was???

 

Że  PiS  dało  Polskim  Rodziną  500+  to piszecie że  są  oszołomy debile    hodują  stada  nierobów   itd.

A  Dopłaty  nie są  tym  samym   ?????

 

wdaniel --  coś  ci  sie  pokreciło  TUSK  podniusł  Akcyze  na paliwo  jak i  Opłatę  paliwową  klika  stron  dalej  jasno  to  pokazałem  ile  zdrożało  Paliwo  z  Rozkazu  TUSKA.

Paliwo  najtańsze  mieliśmy za czasów  PiS   bo kupowałem  Ropę  po  3,60.   w Ubiegłym  tygodniu  kupowałem  po 4,01

Pamiętam  jak za czasó  TUSKA  płaciłem  5.60  więc  o czym  ty  bredzisz ???

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Marek - po proimo - świniaka możesz zabić i nie ma żadnych kłopotów, tylko musisz parę punktów spełnić

due - przedtem za złodziejskie ceny winny był TUSK , więc bądź konsekwentny i powiedz, że teraz przez Macierewicza i Kaczyńskiego za darmo musiałeś oddać (możesz im jeszcze pożyczyć smacznego i udławienia się)

tre - ja przecież pisałem o tym, że jak dealerzy widzieli popyt na sprzęt, który tak de facto powstał dzięki dopłatom, to podnieśli ceny - nie doczytałeś? 

quarto - 500+ prócz nieróbstwa i dziecioróbstwa co innego podpiera? Chyba tylko patologię, tym bardziej, że na początku zadeklarowano brak kontroli nad wydawaniem tych środków. Natomiast dopłaty wymusiły na rolnikach dyscyplinę. Jak myślisz? Dlaczego tyle dopłat nie przyznano i kary się posypały w pierwszym roku? W mediach podali, że rolnicy nieuczciwi, a ARiMR to zdementowało i powiedzieli, że Polski rolnik jest uczciwy, bo nawet areały zaniża, a nieuczciwość padła ze strony tych, co chcieli się wzbogacić nie wiedząc nawet gdzie ich pole.

cinque - Przedtem drożało z rozkazu Tuska, a teraz z rozkazu Kaczyńskiego, tylko z tą małą wzmianką, że Tusk rozkazał Amerykanom, by baryłka też drożała, a Kaczyński takich pleców nie ma, więc drożeje tylko w Polsce. A żeby było jeszcze poważniej, to sprawdź sobie 2013rok jaka była akcyza i później 2014.

sei - kto bredzi, ten bredzi. Od kiedy paliwo zaczęło tanieć i dlaczego? Jak by nie konflikt z Rosją, to dalej byś płacił pow. 5zł, a teraz do końca roku ma paliwo przekroczyć granicę 5,50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Marek racja,bo to jest wszystko darma kasa.Na mnie tez najezdzacie,ze zaden zysk ze sprzedazy zboza po odliczeniu nakladu wlozonego.Jezeli uprawia się zboze,ktore jest nie wymaga nadmiaru azotu to sie oplaca tylko logicznie myslac.Tskie np.zyto zasiać a pozniej sprzedac do mlyna,bo mozna zauważyć,ze coraz mniej rolnikow sieje zyto u jest deficyt.Owies rowniez malowymagajacy.
Kilka lat wstecz wiekszosc mialo dzierzawy bez doplat i jakos nikt nie mowil,ze sie nie oplaca.Teraz pieniadz kazdym zadzi i tylko sie liczy latwy zysk.To 500+ na wsiach widac bardzo,pola zostawiane odlogami i siedzenie pod sciana lub na ławeczce pod sklepem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Każdy ma swoją rację co jest normalne ale niech któryś z was policzy dokładnie ile tak naprawdę mu zostało z tego gospodarstwa to może okazać się że hobby nie zaczyna się poniżej 10 ha tylko dużo dużo wyżej.

Dopłaty bezpośrednie to żaden lek na zło - co z tego że dopłaca do ha skoro produkty rolne kosztują tyle samo co 20 lat temu a o ile wzrosła sama chemia ( nawozy, opryski, odżywki itp)? 

 

Żaden problem teraz mają być dopłaty/rekompensaty za przekazanie gospodarstwa na powiększenie innego. Zobaczymy ilu skorzysta. Bo skoro tak się nie opłaca bardzo. To pewnie masowo beda te małe gospodarstwa przekazywać dużym.

 

Gdzie Ty chłopie żyłeś? U mnie końmi to od lat siedemdziesiątych końmi nikt nie robił :P :P no ale jakktoś widzi rolnictwo przez pryzmat własnego podwórka to wtedy wychodzą takie kwiatkii B) co do tego co zyskali  faktycznie dziśś by żyć na tym samym poziomie musz ą zasuwać świątek piątek i niedziela :P

 

Tak tak staszek ty pewnie w Szwajcarii mieszkasz i dobrobyt u każdego dom w dom.  Zwłaszcza w latach siedemdziesiątych. Które na pewno bardzo dobrze pamiętasz. Bo pewnie już wtedy gospodarzyłeś pełną gębą. Może ci nawet ktoś w to uwierzy. Jak dla mnie to możesz pisać o pryzmacie własnego podwórka. Bo z tym zasuwaniem świątek piątek i niedziela. To pewnie z własnego doświadczenia piszesz. Bo ja się nie przepracowuje. A przez pryzmat mojego podwórka patrząc. To widzę dwa konie jeśli już o nich mowa, ale pod siodło. Których utrzymanie roczne kosztuje więcej niż utrzymanie moich dwóch traktorów również przez rok. Licząc paliwo, oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Widzisz droga Aniu ja zdecydowanie nie zgodzę się z Tobą jak i kolegą Markiem że państwo coś mi daje. Zabiera mi bardzo dużo a "oddaje" bardzo mało. Ono nie ma z czego "dać" tylko oddaje a to bardzo duża różnica. Co do zbóż typu owies czy żyto to że nakłady nieduże ale kto mi to kupi? W mojej okolicy żaden skup nie odbiera tego typu zbóż. Pszenica jakościowa i paszowa oraz jęczmień ( którego biorą kiedy chcą ).

Może i każdy leci na kasę ale jak przyjdzie do mnie dziecko i powie: tato daj na rower, to co mam mu powiedzieć? Pieniądze to nie wszystko? Czy tą dalszą cześć cytatu z kultowej komedii tylko w pierwszej wersji bez zamalowania:)

 

hubertuss - znając życie to nie wielu. To normalne że skoro dopłaty są to nikt nie odda. Tylko ilu z nich to rolnicy żyjący tylko i wyłącznie z roli??? Zabrać dopłaty i polska wieś wraca do Pana i parobków. A co do opłacalności to policz sobie od przyszłego roku ile zarobiłeś i ciesz się. Ja już nie liczę, wiem że to hobby czego zresztą nie ukrywam. Ekonomia mnie nie boli i ile nie będę musiał dokładać tyle będę to hobby uprawiał.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Jesteś taki tępy, czy tylko takiego udajesz? Ile litrów paliwa kupisz za najniższą krajową np. w Niemczech, a ile w Polsce? Jak Polak zarabia 1500zł, tak Niemiec zarabia 1500Euro z tym małym "ale", że zarówno w Polsce jak i w Niemczech za 1500 robić będą tylko imigranci albo desperaci. A różnica chyba jest w kupowaniu 1500litrów, albo w tej samej cenie 350litrów?

EDIT:

Dodam jeszcze, że nawet w sklepach ceny w Niemczech mają w przeliczeniu już prawie takie same jak w Polsce, bo rządzący robią wszystko, by nic nie potaniało, tylko drożało, gdyż im jest to na rękę, bo większe wpływy będą z podatków. Cały świat (prócz Rosji) jednak korzysta na tym, że baryłka ropy idzie w dół, za czym tanieje też i transport i w sklepach również...

Jak ceny paliw rosły, to w 2013 roku Tusk obniżył akcyzę, by trochę poszły ceny w dół. Kaczyński w 2015 roku też krzyczał, że obniżą akcyzę i co mamy? - Kolosalne podwyżki paliw. Może dla ciebie 1zł w górę to jest nic, ale jak kupuję 1000litrów, to dla mnie jest to 1000zł. Ale cóż - jak ktoś nie ma innych argumentów, to pisze głupoty tak jak ty o sprzedawaniu swoich płodów rolnych za granicę. Niech skończą sprowadzać zboża tysiącami ton miesięcznie, a skupować nasze krajowe po rozsądnych cenach, to będzie dobrze. Tylko po co, jak można sprowadzać z Ukrainy, a w samym tym roku sprowadzili już 3x więcej niż mają w umowie.

Troszkę mało kulturalny jesteś , synku .ale co tu wymagać .

 

Co mnie obchodzi ile kupi się paliwa za pensję minimalną ?

Mnie obchodzi ile kupi się paliwa za jednostkę zboża czy tez żywca .w róznych krajach tego samego systemu .

I okazuje się kupi się bardzo podobne ilości.

O jakiej akcyzie zaś piszesz ?

Do paliwa rolniczego jest zwrot , wiec albo nic dzisiaj nie jadłeś , albo juz tak masz , że nie wiesz co piszesz.

 

A co do wysokości pensji , to przypominam że opozycja protestuje przeciwko podnoszeniu pensji a jej wybitny , znakomity i jakże mądry przedstawiciel twierdzi 

http://wpolityce.pl/polityka/243451-zarabia-krocie-ale-polakom-kaze-zyc-za-1300-zl-lewandowski-nie-sadze-zeby-polska-placa-minimalna-byla-niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

No to napisz ile niemiecki lub francuski rolnik dostanie za 1 tonę pszenicy lub inaczej bo cena jest niewiele większa ale napisz ile mu z tej tony zostanie ( tu już tak kolorowo nie będzie a jak będzie biedny rolnik to i tak państwo go wspomoże socjalem co równa się dobra pensja w Polsce ).

Tylko z czym my możemy do Niemców, to normalne że są bogatym, wysokorozwiniętym krajem od którego powinniśmy się jak najwięcej uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Najciekawsze jest to ze są tu tacy, którzy zachwalają nasze członkostwo w UE i jednocześnie maja pretensje do obecnego rządu , ze jest coraz gorzej.

Więc cieszcie się obecną chwilą , badzie jeszcze gorzej lub trudniej jak kto woli .

A że jest jak jest , to przypomnij sobie jeden z drugim za czym byłeś w referendum .

 

Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur.

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żaden problem teraz mają być dopłaty/rekompensaty za przekazanie gospodarstwa na powiększenie innego. Zobaczymy ilu skorzysta. Bo skoro tak się nie opłaca bardzo. To pewnie masowo beda te małe gospodarstwa przekazywać dużym.

 

 

Tak tak staszek ty pewnie w Szwajcarii mieszkasz i dobrobyt u każdego dom w dom.  Zwłaszcza w latach siedemdziesiątych. Które na pewno bardzo dobrze pamiętasz. Bo pewnie już wtedy gospodarzyłeś pełną gębą. Może ci nawet ktoś w to uwierzy. Jak dla mnie to możesz pisać o pryzmacie własnego podwórka. Bo z tym zasuwaniem świątek piątek i niedziela. To pewnie z własnego doświadczenia piszesz. Bo ja się nie przepracowuje. A przez pryzmat mojego podwórka patrząc. To widzę dwa konie jeśli już o nich mowa, ale pod siodło. Których utrzymanie roczne kosztuje więcej niż utrzymanie moich dwóch traktorów również przez rok. Licząc paliwo, oleje.

 

a rozumiem dorabiasz czyszcząc Panu siodła no fajnie dodatkowe pieniądze się przydadzą ;) w latach 70 chodziłem do szkoły to masz raję wozak mleko do mleczarni w konia woził ale w polu nim nie pracował bo taniej było wynająć ciągniK z SKR a  każdy rolnik co miał10 ha to śmigał nowym autem typu 126 czy 125 a w garażu stał nowiutki ursus 30 czy 60 taka była u mnie wieś w latach 70 B) dziś nawet pod siodło konia nikt nie trzyma bo wolą śmigać nowiutkimi SUV ami :P 

Marek racja,bo to jest wszystko darma kasa.Na mnie tez najezdzacie,ze zaden zysk ze sprzedazy zboza po odliczeniu nakladu wlozonego.Jezeli uprawia się zboze,ktore jest nie wymaga nadmiaru azotu to sie oplaca tylko logicznie myslac.Tskie np.zyto zasiać a pozniej sprzedac do mlyna,bo mozna zauważyć,ze coraz mniej rolnikow sieje zyto u jest deficyt.Owies rowniez malowymagajacy.

Kilka lat wstecz wiekszosc mialo dzierzawy bez doplat i jakos nikt nie mowil,ze sie nie oplaca.Teraz pieniadz kazdym zadzi i tylko sie liczy latwy zysk.To 500+ na wsiach widac bardzo,pola zostawiane odlogami i siedzenie pod sciana lub na ławeczce pod sklepem.

 

Oczywiście że dzierżawa bez dopłat się opłaca bardziej  niż kupno ziemi znam dużo takich rolniików i bardzo dobrze na tym wychodzą nawet gdybymiali mieć tylko 500 zł z ha to  dobry interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Staszek Ty o minionym systemie wiesz jednak nie wiele lub prawie wcale .  Nasłuchałeś się bajdurzeń biorąc to za prawdę . Zapewniam cię że tych nowych sprzętów było baaaardzo niewiele , dostawali najczęściej zasłużeni działacze partii , lub też tacy których było stać na łapówki dla "panów urzędników" . Wyobraź sobie że nie było salonów i dilerów ze sprzętem rolniczym . Więc albo się doucz , albo nie pisz bajek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Marek - po proimo - świniaka możesz zabić i nie ma żadnych kłopotów, tylko musisz parę punktów spełnić

due - przedtem za złodziejskie ceny winny był TUSK , więc bądź konsekwentny i powiedz, że teraz przez Macierewicza i Kaczyńskiego za darmo musiałeś oddać (możesz im jeszcze pożyczyć smacznego i udławienia się)

tre - ja przecież pisałem o tym, że jak dealerzy widzieli popyt na sprzęt, który tak de facto powstał dzięki dopłatom, to podnieśli ceny - nie doczytałeś? 

quarto - 500+ prócz nieróbstwa i dziecioróbstwa co innego podpiera? Chyba tylko patologię, tym bardziej, że na początku zadeklarowano brak kontroli nad wydawaniem tych środków. Natomiast dopłaty wymusiły na rolnikach dyscyplinę. Jak myślisz? Dlaczego tyle dopłat nie przyznano i kary się posypały w pierwszym roku? W mediach podali, że rolnicy nieuczciwi, a ARiMR to zdementowało i powiedzieli, że Polski rolnik jest uczciwy, bo nawet areały zaniża, a nieuczciwość padła ze strony tych, co chcieli się wzbogacić nie wiedząc nawet gdzie ich pole.

cinque - Przedtem drożało z rozkazu Tuska, a teraz z rozkazu Kaczyńskiego, tylko z tą małą wzmianką, że Tusk rozkazał Amerykanom, by baryłka też drożała, a Kaczyński takich pleców nie ma, więc drożeje tylko w Polsce. A żeby było jeszcze poważniej, to sprawdź sobie 2013rok jaka była akcyza i później 2014.

sei - kto bredzi, ten bredzi. Od kiedy paliwo zaczęło tanieć i dlaczego? Jak by nie konflikt z Rosją, to dalej byś płacił pow. 5zł, a teraz do końca roku ma paliwo przekroczyć granicę 5,50.

 

Temu  że  byka  nie można zabić  w domu  z Konieczności  nie z widzi mi się  to jest  Winna tylko i  wyłącznie  UNIA

Co  do  akcyzy i  Opłaty  Paliwowej przypomnę  ci  raz  jeszcze.

No właśnie  kontrole  unijne  powierzchni  to  jest  dopiero  kabaret   i to jaki

Po jaką  cholerę  wynajmują  fimry  Geodezyjne która  robi  pomiary  łażą  po Polach w jakim  celu  ???

Odpowiadam ci  Wydrenowania Kasy z UE  bo  poco  to  robią  żeby  skontrolować  rolnika czy nie podał za dużo ????

Jest  lepszy  prostrzy sposób na to  nie wydając  ani 1zł  jaki ???

Jak  UG  kontroluje  Rolnika jak przyjdzie  po  zwrot  Akcyzy ???

Prosto  i  bezboleśnie  bez wydawania ani 1zł

Ale  UE nie  musi  być  firma  robić  zdjęcia  Chodzic  mierzyć 

Jak każda  działka  ma swoją  powierzchnię  opisaną w  Ewidencji Gruntów

Wystarczy  aby   ARIMR miała  do niej dostęp  i  prosto  bez wychodzenia z za biurka kontrola przeprowadzona

 

Co  do  Akcyzy za Paliwo  i  Opłaty  Paliwowej za  ON  to  Proszę  masz tu dane

 

2009 -   Akcyza 1048 PLN/ m3 Opłata Paliwowa 97,82 PLN/m3 - Rządy  PO-PSL

20010 - Akcyza  1048 PLN/m3 Opłata Paliwowa  233,99 PLN/m3 - Rządy  PO-PSL

2011  -  Akcyza  1048 PLN/m3 Opłata Paliwowa  239,84 PLN/m3 - Rządy  PO-PSL

2012 -  Akcyza  1196 PLN/m3 Opłata Paliwowa  249,92 PLN/m3 - Rządy  PO-PSL

2013  - Akcyza  1196 PLN/m3 Opłata Paliwowa  259,92 PLN/m3 - Rządy  PO-PSL

2014 -  Akcyza 1196 PLN/m3 Opłata Paliwowa  262,52 PLN/m3  - Rządy  PO-PSL

2015 - Akcyza  1171 PLN/m3 Opłata  Paliwowa 288,05 PLN/m3  - Rządy  PO-PSL

2016 - Akcyza 1171 PLN/m3 Opłata Paliwowa  288,05 PLN/m3  -  Rządy PiS 

Pierwszy  raz   od 7 lat  Państwo nie podniosło  Ceny  Paliwa

 

Czyli  dzięki  Rządom PO-PSL 

Akcyza wzrosła  o  123PLN/m3 

Opłata Paliwowa  190,23 PLN/m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Staszek ci wszystko napisze. Grunt, żeby było odwrotnie jak ty piszesz. U niego w okolicy wszyscy nówkami śmigali. Nowe auta, nowe traktory dom w dom. Aż dziw, że ludzie te komunę obalili. Chyba niechcący jakoś. Najlepsze jest, że tych czasów nie pamięta. Ale wie, że każdy rolnik dom w dom miał nowe auto, nowe ciągniki i ogólnie wszystko nowe. W ogóle po co te nowe ciągniki kupowali skoro taniej było nawet niż koniem robić z SKR wynająć.

Staszek nie każdy jest na tak niskim poziomie by łyknąć twoje bzdury. Tym, że dzisiaj nikt konia pod siodło nie trzyma bo woli jeździć nowiutkim suvem. To już w ogóle pojechałeś. Widać jak odległy jest ci ten świat. Widać też, że wymyślisz każdą bzdurę byle by na odwrót na przekór. Bo co tym hasłem chciałeś udowodnić, że mając konia nie stać mnie na suva. Nie ośmieszaj się tymi bzdurami.

 

 

hubertuss - znając życie to nie wielu. To normalne że skoro dopłaty są to nikt nie odda. Tylko ilu z nich to rolnicy żyjący tylko i wyłącznie z roli??? Zabrać dopłaty i polska wieś wraca do Pana i parobków. A co do opłacalności to policz sobie od przyszłego roku ile zarobiłeś i ciesz się. Ja już nie liczę, wiem że to hobby czego zresztą nie ukrywam. Ekonomia mnie nie boli i ile nie będę musiał dokładać tyle będę to hobby uprawiał.

 

Na małym obszarze nie da się wyżyć z produkcji zbóż. Na pewno nie będziesz żył na dobrym poziomie. Ale np ja traktuję to trochę jak hobby. Ale też musi się opłacać i się opłaca. Praca zawodowa daje mi dużo, dużo większe zyski. Ale lubię to robić bo robiłem od małego.

 

Najciekawsze jest to ze są tu tacy, którzy zachwalają nasze członkostwo w UE i jednocześnie maja pretensje do obecnego rządu , ze jest coraz gorzej.

Więc cieszcie się obecną chwilą , badzie jeszcze gorzej lub trudniej jak kto woli .

A że jest jak jest , to przypomnij sobie jeden z drugim za czym byłeś w referendum .

 

Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur.

 

No patrz jak ładnie pasuje do tego jak by polski rolnik wyszedł, gdyby mu teraz dopłaty zabrali. Jak ulał. Ja byłem w referendum za unią. Nie wstydzę się tego i nie żałuje. A że ludzie sytuacją w rolnictwie obarczają rząd pisu. Normalka. Za po i psl obarczali ich i jakoś nie protestowałeś. Nie wszystko jest winą rządu. Ale ludzie za każdej władzy za wszystko obwiniają rząd.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Dopłaty bezpośrednie w UE powstały nie po to by zwiększać dochody rolników , lecz rekompensować niską dochodowość lub nawet jej brak .

Węc wstepujac do UE , z gory zgodziliśmy się na brak dochodowości , otwarcie rynku i konkurencję , często nie równą.

Owszem wybitny układ dobrych ziem i dobrej agrotechniki jest w stanie wygenerować zysk , jednak średnio-krajowe plony zawsze generują straty .

Ktoś powie wiec zamiast 3,5 tony , zbieraj 6 , tylko że skoro cena zboża przy 3,5 tony sięga 500 zł, to przy dwukrotnie większej średniej cena zboża bedzię sięgała 300 zł/ti to pod warunkiem ze 15 mln ton zagospodarują elektrownie , jako paliwo .

Wobec czego dopłaty rujnują polskie rolnictwo , są na tyle małe by nie dały szans na utrzymanie się z kilku-kilkunastu ha , natomiast zmuszały do pozbycia się ziemi i utworzenia wielkoobszarowych gospodarstw , dla których będą znaczącym dochodem , mimo braku opłacalności lub bardzo niskiej dochodowości z pojedyńczego ha .

Rolnicy myśleli ze wchodzac do Unii będą mogli zjesć ciasteczko i dalej mieć ciasteczko .

Niestety ciasteczko praktycznie juz zostało zjedzone i pozostało "zrobić' kupę . Na razie tylko nam się odbija .

@hubertuss , ile razy ci mówilem byś nikomu nic nie insynuował i nie pisał nieprawdy , niestety jesteś niereformowalny .

Więc zwróc uwagę ze zalogowalem sie na forum w 2016 r , wiec do uja , skąd wiesz czy za rzadow PO-PSL protestowałem czy nie ?

Jesteś normalnie jak dziecko .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Sądząc po tym co tu wypasujesz na pewno rządów po czy psl nie chwaliłeś. Mało tego to odkąd jesteś na forum nie ma większego znaczenia. Nawet w tym 2016 roku wielu tutaj obarcza rząd po i psl winą za rożne rzeczy, które zdarzyły się w rolnictwie za rządów po i psl. Ty nie protestujesz. Tk więc od kiedy jesteś na forum nie ma znaczenia. Nawet w 2016 roku wielu zarzuca minionym rządom różne czasami przez nich nie zawinione sprawy a ty nie protestujesz.

Dopłaty bezpośrednie w UE powstały nie po to by zwiększać dochody rolników , lecz rekompensować niską dochodowość lub nawet jej brak .

Węc wstepujac do UE , z gory zgodziliśmy się na brak dochodowości , otwarcie rynku i konkurencję , często nie równą.

Ten karkołomny wywód bardzo mnie rozbawił. Pierwsze zdanie zawiera ciekawą konstrukcje. Zwiększyć dochody a rekompensować niską dochodowość to nie jest to samo? No i dalej idziemy do braku dochodowości. I dochodzimy do tego, że w owym referendum głosowaliśmy nie za wstąpieniem do ue a za brakiem dochodowości. Niezły demagog z ciebie. Szkoda, że nie poprosili cię, abyś ułożył pytanie na to referendum. Stworzył byś w swej głowie ten arcy śmieszny wywód filozoficzny  i zapytał. Czy jesteś za utrata dochodowości.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

O co się spierać. Rezydent duda najlepszym jest i basta. Dzisiaj mi t144 versu przywieźli bialutką i muszę się zgodzić że duda najlepszy ;). Tak więc powiem że i duda najlepszy i UE najlepsza. A co mi tam , powiem jeszcze że szydło z miesiewiczem najlepsi. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Staszek ci wszystko napisze. Grunt, żeby było odwrotnie jak ty piszesz. U niego w okolicy wszyscy nówkami śmigali. Nowe auta, nowe traktory dom w dom. Aż dziw, że ludzie te komunę obalili. Chyba niechcący jakoś. Najlepsze jest, że tych czasów nie pamięta. Ale wie, że każdy rolnik dom w dom miał nowe auto, nowe ciągniki i ogólnie wszystko nowe. W ogóle po co te nowe ciągniki kupowali skoro taniej było nawet niż koniem robić z SKR wynająć.

Staszek nie każdy jest na tak niskim poziomie by łyknąć twoje bzdury. Tym, że dzisiaj nikt konia pod siodło nie trzyma bo woli jeździć nowiutkim suvem. To już w ogóle pojechałeś. Widać jak odległy jest ci ten świat. Widać też, że wymyślisz każdą bzdurę byle by na odwrót na przekór. Bo co tym hasłem chciałeś udowodnić, że mając konia nie stać mnie na suva. Nie ośmieszaj się tymi bzdurami.

 

 

Na małym obszarze nie da się wyżyć z produkcji zbóż. Na pewno nie będziesz żył na dobrym poziomie. Ale np ja traktuję to trochę jak hobby. Ale też musi się opłacać i się opłaca. Praca zawodowa daje mi dużo, dużo większe zyski. Ale lubię to robić bo robiłem od małego.

 

 

No patrz jak ładnie pasuje do tego jak by polski rolnik wyszedł, gdyby mu teraz dopłaty zabrali. Jak ulał. Ja byłem w referendum za unią. Nie wstydzę się tego i nie żałuje. A że ludzie sytuacją w rolnictwie obarczają rząd pisu. Normalka. Za po i psl obarczali ich i jakoś nie protestowałeś. Nie wszystko jest winą rządu. Ale ludzie za każdej władzy za wszystko obwiniają rząd.

 

Widzisz chłopcze ja te czasy doskonale pamiętam pamiętam jak ludzie wnioski na cement pisali na materialy budowlane dlatego komunę obalili bo komuna nie pozwalała się rozwijać ciągniki kupowali bo mieli kasę bo była opłacalność produkcji rolnik brał jaołwicę hodowlaną na kredyt to spłacał mlekiem a cielę to było czysty zysk potem popytaj starszych to Ci powiedzą usługi SKR były dotowane  to nieraz taniej byłowynająć niż samemu po polu ganiać np podczas orki kamienistych kawałków bo lemiesze to wtedy był towar deficytowy a nie każdy miał PGR za płotem by za flaszkę nowe kupić ;)  B) co do koni chodzi mi o rolników bo miastowi może lubią na koniku hasać  :P a że ktoś taki jak Ty widzi tylko świat co u siebie za stodołą to i bajki piszesz

Staszek Ty o minionym systemie wiesz jednak nie wiele lub prawie wcale .  Nasłuchałeś się bajdurzeń biorąc to za prawdę . Zapewniam cię że tych nowych sprzętów było baaaardzo niewiele , dostawali najczęściej zasłużeni działacze partii , lub też tacy których było stać na łapówki dla "panów urzędników" . Wyobraź sobie że nie było salonów i dilerów ze sprzętem rolniczym . Więc albo się doucz , albo nie pisz bajek .

 

Chłopczyku były Polmozbyty i tam był okres że płacąc 100 %DROŻEJ KUPOWAŁEŚ OD RĘKI potem wlatach 80 sprzedawano na przedpłaty odkładałeś sobie i było losowanie ale kto miał pechato całe auto zaplacił i się nie doczekał dopiero w wolnej Polsce gdzie wpłata miała wartość koła zapasowego nie wiem jaki tam sekretarz u was był może i brał w łapę ale chociaż było z czego dać dziś większość tych co dawała też z PROW korzystała to coś akie jak kiedyś PZPR też tylko swoim daje więc nie pisz żeczy o których nie masz pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj żebyś wiedział szczylu że mam .  Tylko wytłumacz czemu to było takie dobre i się skończyło ? Ludzie dobrze nie chcieli mieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj