nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

W tym cała istota sprawy że ludzie nie muszą dawać, a dają. Znam przypadki, kiedy księża licytowali się z rodziną zmarłego za ile pochówek ... 

Tak, szkoły służą do uczenia dzieci, tylko gdzie te dzieci ??

 

No i co z tego? Ksiądz też ma wydatki koszty utrzymania cmentarza wywozu śmieci ,jakoś nie widziałem żeby ludzie zabierali je do domu a moim zdaniem powinni co więcej do niedawna to jeszcze je na cmentarz przynosili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mogę się powstrzymać, żeby tego nie skomentować.... ^^ Monopol kościoła musi kołem się kręcić..

Cmentarze to śmietniki ........Staszek 100% racji..

Śmietniki Dusz samotnych, porzuconych, błąkających się,  zagubionych, często zapomnianych.....Dawniej i tak powinno pozostać zmarły chowanany był na "własnej" ziemi. Tam jego prochy urzyźniałyby wszystko do okoła a jego Duch byłby najszczęśliwszy i podpowiadał mądrości swoim żyjącym potomkom.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kaszlak nie wiem ile masz lat ,ale jak Cię tak boli że im dają to idż na księdza, może jeszcze zdążysz....hehehe :D

Myślałem o tym, parę lat lekkich studiów a potem jeszcze lżejsza robota. Gdyby nie ten celibat :-). Mam 33 lata (chyba tyle co Ty), moim nickiem proszę się nie sugerować (po prostu mam Fiata 126p z '79 roku, czyli popularnego kaszlaka). Żony jeszcze nie mam, ale od 6 lat w związku z jedną kobietą, na złość pewnej części społeczności mojej wioski :-P.

 

No i co z tego? Ksiądz też ma wydatki koszty utrzymania cmentarza wywozu śmieci ,jakoś nie widziałem żeby ludzie zabierali je do domu a moim zdaniem powinni co więcej do niedawna to jeszcze je na cmentarz przynosili ;)

Zgoda, każdy ma wydatki, ale skoro się wszyscy na to zrzucają to finanse parafii powinny być jawne, tak jak budżet państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Budżet państwa jest jawny? Hm tam tylko ogólnie podane są wpływy i wydatki a płacą tyllko Ci co nie kombinują nie tak jak w kościele że płacą Ci co chcą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W tym cała istota sprawy że ludzie nie muszą dawać, a dają. Znam przypadki, kiedy księża licytowali się z rodziną zmarłego za ile pochówek ... 

 

A ja znam przypadek że człowiek leżał na chodniku ludzie wokoło niego chodzili ale nikt się nim nie zainteresował, dopiero przejeżdżający ksiądz zainteresował się człowiekiem i może dzięki temu człowiek żyje.

 

Koledzy nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora, w każdej grupie społecznej znajdzie się czarna owca.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Budżet państwa jest jawny? Hm tam tylko ogólnie podane są wpływy i wydatki a płacą tyllko Ci co nie kombinują nie tak jak w kościele że płacą Ci co chcą ;)

Podatek płaci nawet ten, co kupuje paczkę zapałek w kiosku, czyli każdy. W kościele owszem, płacą Ci co chcą (choć nie do końca, bo fundusz kościelny finansuje państwo, czyli każdy obywatel), za to żaden płacący nie wie, ile wpłynęło a ile wydano a kombinują ci, którzy tymi pieniędzmi zarządzają. Dokończysz kim oni są ??

 

A ja znam przypadek że człowiek leżał na chodniku ludzie wokoło niego chodzili ale nikt się nim nie zainteresował, dopiero przejeżdżający ksiądz zainteresował się człowiekiem i może dzięki temu człowiek żyje.

 

Koledzy nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora, w każdej grupie społecznej znajdzie się czarna owca.

A Ja znam przypadek, z mojej wioski zresztą, że ksiądz całe życie walczył z chłopami co pracują w RSP bo pili, a sam ostatecznie został za ukrywane latami pijaństwo wydalony przez biskupa z parafii.

Tak, czarne owce są wszędzie, ale jednak Ci, którzy pretendują do moralnego pouczania ludzi, powinni się troszkę bardziej postarać o swoją własną moralność. To moje osobiste zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie dane nam nikogo oceniać. Ale ile jest sytuacji że rodzic mówi aby dziecko (już dorosłe) nie paliło papierosów gdy samo pali, wzór daje zły ale czy dla dziecka chce źle?

 

"Znajomy" wyciągnął brata z alkoholizmu sam przez alkohol zmarł - najtrudniej pomóc samemu sobie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

No i co z tych sytuacji wnioskujesz ?? Że rodzić ma szczere intencje, ale w praktyce nie daje wzoru swojemu dziecku ?? Szczerymi intencjami piekło wybrukowane.

Co do księdza alkoholika, nikt nikogo z niczego nie wyciągał, było za to wiecznie krytykanctwo za to kim byli i jak żyli "kołchoźniki". Jeśli ktoś twierdzi, że ma prawo do moralnego pouczania innych, sam musi choć próbować walczyć ze swoimi słabościami, a nie ukrywać fakt, że się jest takim samym, i co gorsza, nic z tym nie robić.

Istnieje chyba jeszcze takie pojęcie, jak autorytet moralny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Czytając słowo "walczył" zrozumiałem że walczył z alkoholizmem, ale jeżeli ich tylko krytykował to popełniał błąd bo sam był taki sam.

 

Nie wiem czy masz dzieci ale zapewne jak każdy nie chciałbyś aby dzieci popełniły te błędy co ty (a może jesteś idealny)? I co w tej sytuacji powiesz że to tylko szczere intencje, młodość ma swoje prawa ale każdy rodzic chce swoje dziecko uchronić od błędów które może kiedyś sam popełnił.

 

 

Jeszcze odnośnie tych wzorców jeżeli każdy w życiu by nic nie zmieniał to zawód lekarz byłby tylko dla rodzin lekarzy, nauczyciel , rolnik, prawnik, mechanik, murarz jaki wiele innych zawodów by nie wychodziło poza krąg danej grupy społecznej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

widzieliscie jak duda stal w krakowie kolo glownego oltarza -niedlugo bedzie jak bierut[sprawdzcie sobie kto to taki] baldachim nosil nad kardynalem, kosciol ostatnio wszedzie placi za sojusz z wladza, ciekawe kiedy u nas bedzie jak w irlandii, jeszcze 25 lat temu nie bylo tam rozwodow, kondomow nie mozna bylo kupic, nie wspominajac o antykoncepcji i legalnej aborcji. a dzisiaj w referendum malzenstwa jednoplciowe z 65 % poparciem przeszly, tylko my pod prad idziemy, na 3 kanalach msze swiete, najwazniejsi urzednicy na kolanach klekaja przed biskupami- jak dlugo jeszcze to potrwa, mysle ze po 4 latach rzadow pis-u i dudy nastapi gwaltowne odbicie w druga strone.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie sami nie maja moralności...? Potrzebuja BATA.....kościoła?

To wina Państwa, że przyjmuje wszystko z zachodu jak naiwne ciele, bez filtracji. Samo nie myśli suwerennie, ogłupiałe przez pieniądze....dlatego potrzebuje kościoła?

Ludzkie poddaństwo od wieki wieków silnie zakorzenione przez kościół....nie ma rady......Przez taką wpojoną słabość  nie ma wyjścia....religijna wiara takim właśnie ludziom jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062
Krassus    97

Watykan to też Zachodni krąg kulturowy którym tak sie brzydzicie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Czytając słowo "walczył" zrozumiałem że walczył z alkoholizmem, ale jeżeli ich tylko krytykował to popełniał błąd bo sam był taki sam.

 

Nie wiem czy masz dzieci ale zapewne jak każdy nie chciałbyś aby dzieci popełniły te błędy co ty (a może jesteś idealny)? I co w tej sytuacji powiesz że to tylko szczere intencje, młodość ma swoje prawa ale każdy rodzic chce swoje dziecko uchronić od błędów które może kiedyś sam popełnił.

 

 

Jeszcze odnośnie tych wzorców jeżeli każdy w życiu by nic nie zmieniał to zawód lekarz byłby tylko dla rodzin lekarzy, nauczyciel , rolnik, prawnik, mechanik, murarz jaki wiele innych zawodów by nie wychodziło poza krąg danej grupy społecznej.

Każdy by chciał swoje dzieci od własnych błędów uchronić, ale co to za autorytet, skoro sam rodzic nie potrafi się zmienić??

Co do tych wzorców, z zawodem dzieci często jest tak jak piszesz. Niestety, zamyka to niejednokrotnie drogę innym z poza branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

widzieliscie jak duda stal w krakowie kolo glownego oltarza -niedlugo bedzie jak bierut[sprawdzcie sobie kto to taki] baldachim nosil nad kardynalem, kosciol ostatnio wszedzie placi za sojusz z wladza, ciekawe kiedy u nas bedzie jak w irlandii, jeszcze 25 lat temu nie bylo tam rozwodow, kondomow nie mozna bylo kupic, nie wspominajac o antykoncepcji i legalnej aborcji. a dzisiaj w referendum malzenstwa jednoplciowe z 65 % poparciem przeszly, tylko my pod prad idziemy, na 3 kanalach msze swiete, najwazniejsi urzednicy na kolanach klekaja przed biskupami- jak dlugo jeszcze to potrwa, mysle ze po 4 latach rzadow pis-u i dudy nastapi gwaltowne odbicie w druga strone.

 

Ico tak Ci to przeszkadza?To może ma się wiary wyrzec i do kościoła chodzić bo został Prezydentem?Pomyśl zanim coś napiszesz

Irlandi za wzór bym sobie nie stawiał nie mająsię czym pochwalić pod tym względem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

Koledze jacus chodzi o to, że Polska to ciemnogród. my cały czas debatujemy nad in vitro,  nad ziazkami partnerskimi itd. a to tylko dlatego, ze rzad boi sie narazic klerowi, bo to 4 władza w tym kraju. inne kraje ida z biegiem czasu, z nowoczesnoscia, in vitro i inne tego typu spray sa legalne. bo tam nikt nie s łucha kościola i jego gadania, poprostu są nowocześni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie wiem czy o to?.....tylko on wie sam. :)

Staszku powiem Ci, że jak miałam 16 lat to chciałam zostać zakonnicą, bywało, że chodziłam 5 dni w tygodniu do kościoła ^^

ale zasłona dymna opadła.............

Zobaczymy co powiesz za 10-20 lat....

Służyłeś jako ministrant?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Koledze jacus chodzi o to, że Polska to ciemnogród. my cały czas debatujemy nad in vitro, nad ziazkami partnerskimi itd. a to tylko dlatego, ze rzad boi sie narazic klerowi, bo to 4 władza w tym kraju. inne kraje ida z biegiem czasu, z nowoczesnoscia, in vitro i inne tego typu spray sa legalne. bo tam nikt nie s łucha kościola i jego gadania, poprostu są nowocześni

W 100% się zgadzam. Kto w Polsce jest zawziętym zwolennikiem KK to albo jest głupkiem albo mu się to opłaca. Ja zawsze mówię że to 5-ta władza, 4-ta to media.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka tam władza każdy robi co chce chrzci dzieci chodzi do kościoła jak chce kiedy chce kościół człowieka do niczego nie przymusza jak nasza władza chcesz wyciąć swoje drzewo to Wójta o zgodę musisz pytać gdzie tu wolność widzicie? Tylko głosi prawdę a to n ie wszystkim się podoba bo jest sprzeczne z ich interesami

Koledze jacus chodzi o to, że Polska to ciemnogród. my cały czas debatujemy nad in vitro,  nad ziazkami partnerskimi itd. a to tylko dlatego, ze rzad boi sie narazic klerowi, bo to 4 władza w tym kraju. inne kraje ida z biegiem czasu, z nowoczesnoscia, in vitro i inne tego typu spray sa legalne. bo tam nikt nie s łucha kościola i jego gadania, poprostu są nowocześni

 


No jak związek dwuch osób tej samej płci uważasz za nowoczesność to współczuję ładny przykład dla młodego pokolenia dajecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no własnie problem w tym że wielu ludzi dewiacje  uważa za nowoczesność. to tak jak w kabarecie (KMN) jeden skecz, polecam ostatnie 20 sekund

https://www.youtube.com/watch?v=93m2kqiZ2Qk

 

no i jeszcze jak by się ktoś nudził to mały artykuł:

http://www.fronda.pl/a/andrzej-duda-nikomu-nie-kaze-sie-modlic-chcialbym-by-mnie-tez-nie-odbierano-prawa-do-wiary,52313.html

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

<p>Tu nie chodzi o nowoczesność, ale o wolność. Jak byś wystawił nos poza własną gminę na trochę dłużej to byś to zrozumiał.</p>
<p>

Jaka tam władza każdy robi co chce chrzci dzieci chodzi do kościoła jak chce kiedy chce kościoł człowieka do niczego nie przymusza jak nasza władza chcesz wyciąć swoje drzewo to Wojta o zgodę musisz pytać gdzie tu wolność widzicie? Tylko głosi prawdę a to n ie wszystkim się podoba bo jest sprzeczne z ich interesami No jak związek dwuch osob tej samej płci uważasz za nowoczesność to współczuję ładny przykład dla młodego pokolenia dajecie.

</p>
<p>Jeśli jest tak jak mowisz, to skąd otwarte słowa krytyki względem ludzi, ktorzy nie żyją zgodnie z linią KK?? Gdzie ta tolerancja i miłość do bliźniego?? I o jakiej prawdzie mowisz?? Chyba nie chcesz mi udowadniać argumentami tego, w co bez argumentow uwierzyłeś??</p> Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

Jaka tam władza każdy robi co chce chrzci dzieci chodzi do kościoła jak chce kiedy chce kościół człowieka do niczego nie przymusza jak nasza władza chcesz wyciąć swoje drzewo to Wójta o zgodę musisz pytać gdzie tu wolność widzicie? Tylko głosi prawdę a to n ie wszystkim się podoba bo jest sprzeczne z ich interesami

 

No jak związek dwuch osób tej samej płci uważasz za nowoczesność to współczuję ładny przykład dla młodego pokolenia dajecie.

 

Ja jestem niewierzacy, ale uażam, że skoro katolicy ierza  Boga tak/ skoro Bóg stworzyl ludzi, to czemu homoseksualisci nie maja być szczęslii? I żyć w parach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

kaszlak coś czuję że więcej gmin zwiedziłem niż ty... o jakiej wolności mówisz? kto ci ją odbiera? chcesz być gejem? śmiało, ja katolik nie mam nic przeciwko, bierz uszaka za rączkę i buzi i najlepiej przed kamęrę żeby cała polska widziała. tutaj już nawet nie chodzi o wiarę a o samą naturę, widziałeś kiedyś żeby dwóch przedstawicieli gatunku jednej płci mieli dzieci (pomijamy obojnaki bo chodzi o wyraźnie zaznaczoną płeć), no to po prostu jest dewiacja- po prostu nie naturalne i nawet nie trzeba w to religii mieszać.

najgorszymi ignorantami są ci którzy krytykują za wiarę, a gdzie ta wasza tolerancja skoro nie możecie przeboleć że ktoś wierzy? <_<  sami się gubicie, jesteście jak zagorzałe feministki które chcą mieć równe prawa a jak co do czego to chcą przywilejów które mężczyznom nie przysługują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jestem niewierzacy, ale uażam, że skoro katolicy ierza  Boga tak/ skoro Bóg stworzyl ludzi, to czemu homoseksualisci nie maja być szczęslii? I żyć w parach?

 

Ale ja im nie bronię każdy może żyć z kim chce i jak chce kościół tego nie zabrania bo niema takich uprawnień a że ma swoje stanowisko w tej sprawie to już zupełnie iny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj