nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Kolego ale ja to rozumiem i wszystko ok,mieliśmy się zrównać z zachodem i co i nic taka prawda, co do sprzętu hm powiem ci tak jakby nasze Polskie firmy robiły jakościowo sprzęt taki jak na zachodzie to sami powiedzcie co byśmy kupowali, nie jestem za zachodem i w ogóle ale porównajcie kronena do sipmy i sami sobie odpowiedzcie na pytanie, we wnioskach nikt nikomu nie nakazywał co ma kupić czy naszą markę czy zachodnią. Dziś było zaprzysiężenie nowego rządu w Wlk Brytani

oglądnijcie sobie przemówienie kamerona o pracownikach spoza anglii co będą robić z min Polakami i w ogóle. Mamy naszego ursusa, napędza go brytyjski perkins i już by pasowało zbojkotować te modele choćby po to żeby się angol naszym kosztem nie bogacił, a tego nie zrobimy w dobie globalizacji nie da się obronić rynku przed produktami z zewnątrz nie ma szans najmniejszych. Kolego kaszlak będzie nowy prow masz szanse, ci co już dostali nie dostaną, możesz się ubiegać kto ci broni, będziesz ,,pobłogosławiony", składaj modernizuj się i już będziesz miał, widzisz gdzieś jakiś problem, ja nie mówię że zal dupe ściska, ale skoro tak mówisz mierz się, próbuj chłopie do odważnych świat należy i nie mów że ci nie dadzą że cię odżucą pisz wniosek tak aby cię nie odżucili i żebyś dostał to błogosławieństwo

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

hubertus ty maasz chyba jakieś zatargi z kościołem... jakiś ksiądz za bardzo cię kochał? ^^  sam napisałeś że chodzenie do kościoła jest wygłupianiem się, jeśli już cytujesz i wyjaśniasz po swojemu to chociaż cały zwrot dosłownie się cytuje ("Jak będzie się wygłupiał i po kościołach jeździł...')- innego wnioski z twojej wypowiedzi nie da się wysnuć. co do konstytucji kiedyś miałem w ręku ale teraz są wersje pdf w internecie i nie powiedziałem że na pewno tylko coś dopisałem w nawiasie, czytasz tylko wyrywki czy cały tekst? bo chyba tylko widzisz co chcesz.

co do gejów, lezbijek... nie mam styczności  takimi osobami, znam jednego geja, turka i w dodatku muzułmanina, jakoś jak na imprezie się widzimy nie unikam go, chwilę pogadamy, czasami wypijemy po piwie i każdy w swoją drogę idzie. nie osądzaj mnie bo tutaj nie trafiłeś, ja do pewnych granic jestem tolerancyjny, jednak ty pewnie pedofili nawet tolerujesz można by było wysnuć wniosek czytając jak naskakujesz na mnie gdy wspomniałem o dewiantach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Rolnicy już nie kochają UE? Zobaczymy za parę miesięcy jak ruszy PROW, czy nie będą UE kochać i bulwersować się na polski rząd, dlaczego tak słabo lizał tyłki w UE bo za mało pieniędzy na ciągniki dali.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego kto nie składał niech składa a nóż widelec się załapie na wszystko na modernizację i w ogóle ja czekałem 2 pata i się udało i wam też życzę z całego serca aby się wam udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego już nie kochają? Poprawniejsze stwierdzenie będzie brzmieć jeszcze nie kochają. Przypomnij sobie referendum o dołączeniu PL do UE. Czy oby na pewno frekwencja na wsi była większa niż w mieście skoro twierdzisz że rolnicy już nie kochają UE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

skoro  zero dotacji na modernizacje i młodych czy różnicowanie to tak samo zero dopłat obszarowych i w ogóle, zero jakiej kolwiek kasy dla rolnika, po co i na co, zaraz by się okazało co są warte gospodarki po 100 ha, z dotacjami jest tak że nikt nikomu nie bronił brać taka prawda jest, niektórzy nie dali rady na modernizacje to brali na usługi czy różnicowanie, kwestia chęci a nie narzekanie i gadanie co powinno być a co nie

 

Typowe stwierdzenie "nikt nikomu nie bronił brać..." pewnie ale skoro na 1000 chętnych błogosławieństwo spadnie tylko na jednego to co ma zrobić reszta, jak ma konkurować z tymi co się załapali na dodatek ci co się nie załapali to niejako dołożyli się tym pierwszym bo chyba jestesmy zgodni, że w Brukseli świstaki nie drukują pieniędzy tylko skądś się one tam biorą? Przeciez to jest jakiś absurd. Albo wszyscy powinni dostawać po równo albo nikt i szczerze to najchętniej zlikwidował bym wszzelkie dopłaty ale to by musiał zrobić cały świat, a na to szans nie ma więc najsprawiedliwsze są same dopłaty i wszyscy mają wtedy równe szanse. A nie kto szybciej czy lepiej napisze wniosek  to przetrwa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie zapominaj, że duża część rolników wieszczyła bankructwa tym co brali na początku UE pieniądze, teraz mają pretensje, że oni nie dostali.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ciekawe czym to tłumaczyli skoro część rolników dostawała maszyny za połowę ceny, a reszta musiała kupować za 100% lub wcale? Przecież nie trudno zgadnąć kto na tym lepiej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

skoro  zero dotacji na modernizacje i młodych czy różnicowanie to tak samo zero dopłat obszarowych i w ogóle, zero jakiej kolwiek kasy dla rolnika, po co i na co, zaraz by się okazało co są warte gospodarki po 100 ha, z dotacjami jest tak że nikt nikomu nie bronił brać taka prawda jest, niektórzy nie dali rady na modernizacje to brali na usługi czy różnicowanie, kwestia chęci a nie narzekanie i gadanie co powinno być a co nie

 

Tu nie chodzi o to czy ktoś komuś broni brać czy nie. Tylko o to, że rolnicy polscy na początku nie mieli dużego wyboru. Musieli w zasadzie bo ruszeniu programów sapard a potem prow kupować maszyny wyprodukowane na zachodzie. I taka myśl przyświecała urzędnikom UE. Kasa wydana na pomoc polskiemu rolnikowi miała wrócić z powrotem na zachód pomnożona o wkład własny polskiego rolnika. Podczas gdy, rolnik francuski może zrobić ze swoją kasą co chce bo ma wszystko w dopłatach.

Fajnie też, że opisujesz patologie jaka temu towarzyszy. Branie sprzętu na usługi do własnego gospodarstwa, potem przekręty z fakturami, że niby na usługach a nie w swoim gosp. Dzielenie gospodarstw, aby dwa razy prow wziąć, kiedyś ludzie koczowali pod agencjami po parę dni w kolejkach. Nie wspominam już przysłowiowych rolnikach z marszałkowskiej biorących grube pieniądze na plantacje orzecha. Jednym słowem raj do kombinacji.

 

hubertus ty maasz chyba jakieś zatargi z kościołem... jakiś ksiądz za bardzo cię kochał? ^^  sam napisałeś że chodzenie do kościoła jest wygłupianiem się, jeśli już cytujesz i wyjaśniasz po swojemu to chociaż cały zwrot dosłownie się cytuje ("Jak będzie się wygłupiał i po kościołach jeździł...')- innego wnioski z twojej wypowiedzi nie da się wysnuć. co do konstytucji kiedyś miałem w ręku ale teraz są wersje pdf w internecie i nie powiedziałem że na pewno tylko coś dopisałem w nawiasie, czytasz tylko wyrywki czy cały tekst? bo chyba tylko widzisz co chcesz.

co do gejów, lezbijek... nie mam styczności  takimi osobami, znam jednego geja, turka i w dodatku muzułmanina, jakoś jak na imprezie się widzimy nie unikam go, chwilę pogadamy, czasami wypijemy po piwie i każdy w swoją drogę idzie. nie osądzaj mnie bo tutaj nie trafiłeś, ja do pewnych granic jestem tolerancyjny, jednak ty pewnie pedofili nawet tolerujesz można by było wysnuć wniosek czytając jak naskakujesz na mnie gdy wspomniałem o dewiantach.

 

Każda twoja wypowiedzi pokazuje jaki to tolerancyjny jesteś. Tolerujesz ale to co ci pasuje. Wywody o ignorancji, inteligencji, księżach "jakiś ksiądz za bardzo cię kochał", pedofilach. Tak jesteś tolerancyjnym obrońcą kościoła. Raczej szukającym zaczepki ze swymi mądrościami.

Nie interesują mnie wnioski jakie wyciągasz. Bo jak widać masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. To jak możesz wysuwać jakie kolwiek wnioski. Piszę ci jeszcze raz tryb przypuszczający. Poproś kogoś może ci wytłumaczy.

Pisanie "nie powiedziałem że na pewno tylko coś dopisałem w nawiasie" jest śmieszne jak nie wiesz to sprawdź. A nie tak piszesz byle pisać.

Naskakuje na ciebie? Następny wniosek oparty na nie rozumieniu tego co ktoś pisze . Napisałem ci jedynie abyś nie moralizował. I zapytałem co zrobisz, gdy dziecko czy wnuczek powie ci, że jest gejem? Jakie to naskakiwanie? Podsumowując nie wiesz co czytasz wyciągasz na tej podstawie swoje wnioski i potem walczysz z piszącym. Bronisz kościoła a sądząc po twoich wypowiedziach bardzo ci daleko do tego co kościół głosi.

Co do Dudy, Gdy ktoś chce się pomodlić idzie do kościoła sam bez kamer, albo klęka w domu. Ale jak ktoś chce to zrobić na pokaz to wychodzi jak wychodzi. Dlatego napisałem o komediach. Bo dla mnie modlitwa przed kamerą to komedia. Tylko tyle anie jakaś wydumana nienawiść czy walka z kościołem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

problem jest w tym że sam nie rozumiesz lub po prostu nie potrafisz napisać tego co chcesz przekazać, przez co można to inaczej zrozumieć.

a tak odnośnie Dudy... a skąd wiesz że on lub ktoś z jego otoczenia zapraszał dziennikarzy/reporterów żeby podążali za nim do kościoła? może po prostu budzi chwilowo trochę chore zainteresowanie mediów (bo akurat wygrał wybory i jest sensacją) mimo iż być może nawet tego sobie nie życzy, oceniasz a nie wiesz jak jest.

a i moja uwaga o księżach... napisałem chyba wcześniej że jestem wierzący lecz antyklerykalny- ten zwrot oznacza że nie popieram zachowań księży i to co robią budzi mój niesmak co do nich. czy mając wątpliwości co do księży nie można być wierzącym? sam wyciągasz jakieś dziwne wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Wyciągam odpowiednie wnioski. Moralizujesz a ideałem nie jesteś. Bierzesz się za obronę kościoła a jak sam piszesz jesteś antyklerykalny. Kościół Katolicki fizycznie tworzą księża. Antyklerykalny jak samo słowo mówi ktoś będący przeciwko klerowi/księżom. A nie tylko ich zachowaniom. Więc jak to jest, bronisz ludzi, wspólnoty którą tworzą ci ludzie i przeciwko nim jesteś? Czy może użyłeś słowa, którego do końca nie rozumiesz? Oceniasz i krytykujesz czyjś stosunek do kościoła. Podczas gdy twój jest mocno dyskusyjny. Jednak tobie wydaje się, że skoro jak piszesz jesteś wierzący antyklerykalny to masz prawo pouczać innych. Porozmawiaj z jakimś świeckim katechetą bo przeciwko księdzu jesteś. To ci powie ile jest wart twój stosunek do kościoła i prawo do pouczania innych.

Podsumowując nie tylko masz problem z rozumieniem czytanego tekstu. Ale jak sam wyżej napisałeś. Nie potrafisz napisać tego co chcesz przekazać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749


Kolego ale ja to rozumiem i wszystko ok,mieliśmy się zrównać z zachodem i co i nic taka prawda, co do sprzętu hm powiem ci tak jakby nasze Polskie firmy robiły jakościowo sprzęt taki jak na zachodzie to sami powiedzcie co byśmy kupowali, nie jestem za zachodem i w ogóle ale porównajcie kronena do sipmy i sami sobie odpowiedzcie na pytanie, we wnioskach nikt nikomu nie nakazywał co ma kupić czy naszą markę czy zachodnią. Dziś było zaprzysiężenie nowego rządu w Wlk Brytani
oglądnijcie sobie przemówienie kamerona o pracownikach spoza anglii co będą robić z min Polakami i w ogóle. Mamy naszego ursusa, napędza go brytyjski perkins i już by pasowało zbojkotować te modele choćby po to żeby się angol naszym kosztem nie bogacił, a tego nie zrobimy w dobie globalizacji nie da się obronić rynku przed produktami z zewnątrz nie ma szans najmniejszych. Kolego kaszlak będzie nowy prow masz szanse, ci co już dostali nie dostaną, możesz się ubiegać kto ci broni, będziesz ,,pobłogosławiony", składaj modernizuj się i już będziesz miał, widzisz gdzieś jakiś problem, ja nie mówię że zal dupe ściska, ale skoro tak mówisz mierz się, próbuj chłopie do odważnych świat należy i nie mów że ci nie dadzą że cię odżucą pisz wniosek tak aby cię nie odżucili i żebyś dostał to błogosławieńsodpuściłem.]
Teoretycznie mogą teraz Ci mniejsi dostać 60 tys., ale warunki są tak wyśrubowane, że odpuściłem. Wolę z żoną jeden rok dłużej pobyć w NL i zarobić te pieniądze, przynajmniej żaden urzędas mi nie będzie się po podwórku kręcił. Tym bardziej że ciągnika nowego za to i tak nie można kupić, a czeka mnie wymiana na mocniejszy, na ziemię raptem 30% można wydać. No cóż, trzeba czekać aż areał będzie większy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

;) Panowie nie warto i nie ma sensu spierać się o coś..(kościół), co jest samo w sobie kontrowersyjne i ma własne niepojęte cele, aby nas dzielić.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19161    0

;) Panowie nie warto i nie ma sensu spierać się o coś..(kościół), co jest samo w sobie kontrowersyjne, i ma własne niepojęte cele, aby nas dzielić.

 

Święte słowa :) Ludzie.... obojętnie gdzie by Pan Prezydent nie poszedł w momencie ogłoszenia wyborów to byliby tam reporterzy. Może i faktycznie było to zrobione trochę na pokaz, ale tak jak wspominałem wcześniej. Nigdy sie nie dowiemy ile w tym, że tak powiem "człowieczeńskiego marketingu", a ile naprawde "uduchowienia Pana Prezydenta" . Możemy się spierac godzinami, dniami a nawet i latami, ale i tak nigdy nie osiągniemy pewnego consensusu. Bo jak głosi stara prawda, ile ludzi tyle poglądów :)

 

Pozdrawiam,

Łukasz :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Mówi się inaczej, gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania, moje, twoje i nasze. I nie jest to powód do dumy, nie ma u nas jedności.

;) Panowie nie warto i nie ma sensu spierać się o coś..(kościół), co jest samo w sobie kontrowersyjne i ma własne niepojęte cele, aby nas dzielić.

Warto, nie warto, pogadać można o wszystkim w granicach rozsądku. A jak nie wiadomo o co chodzi... no cóż, chyba każdy by chciał coś dostać za darmo, a dostali póki co ci, co już dużo mieli.A potem płacz że klasa średnia zanika i coraz większe rozwarstwienie społeczeństwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Kaszlak racja  :)

..ue doprowadza do coraz większego rozwarstwienia i podziałów, tak jak piszesz średnia klasa zanika.....i chodzi o to, aby więksi przejęli tych mniejszych.....niby to wszyscy wiedzą....ale do czego to doprowadzi? Na Słowacji np., co mnie zainteresowało,....nie widziałam tam małych gospodarstw, tylko ciągnące się wielkoobszarowe. Zresztą u mnie w miejscowości na początku ue mniejsi gospodarze posprzedawali swoje ziemie i obecnie są 2 większe gospodarstwa, które tak naprawdę potrafią zarobić na siebie.


Dla mnie duże gospodarstwa kojarzą się z intensywną szybką produkcją, wszystko musi być zmechanizowane na najwyższym poziomie...a co za tym idzie  wysokie, szybkie plony...coraz "lepsze nawozy, środki", bo wszystko z czasem się uodparnia, tak jak na antybiotyki, a to wszystko po to,...aby móc wywiązać się z kontraktów..........a to wszystko = równa się zatruta żywność i choroby cywilizacyjne.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Klasa średnia zanika? Liczby co innego mówią ale niech wam będzie. I tak w nie nie wierzycie.

 

I kto się bogaci? Rolnicy mający 30-50ha? To jest właśnie klasa średnia a nie 15 hektarowcy. Nie wiem jaki sens im jest dawać pieniądze na nowy ciągnik bo w czym to im pomoże?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Obawiam się tylko tendencji zaniku małych gospodarstw rodzinnych.

Owszem zgadzam się, jeśli posiada się 20 ha to 60tka wystarczy...chyba że ktoś po prostu chce zmienić na nowy...to wówczas musi zainwestować i tyle.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale małe muszą się wyspecjalizować. Tylko nikt tego nie chce robić bo raz to kapitałochłonne i pracochłonne. Każdy liczy, że państwo zapewni im poziom życia na poziomie średniej unijnej tylko na podstawie tej, że uprawiają rzepak i pszenice.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem, dlatego podziwiam np. ogrodników......albo po prostu tych którzy mają pomysł i potrafią go zrealizować na małym areale...Do tego bardziej potrzebny jest zapał...a czasem pewnie ryzyko jeśli ktoś chce zacząć od zera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Wyciągam odpowiednie wnioski. Moralizujesz a ideałem nie jesteś. Bierzesz się za obronę kościoła a jak sam piszesz jesteś antyklerykalny. Kościół Katolicki fizycznie tworzą księża. Antyklerykalny jak samo słowo mówi ktoś będący przeciwko klerowi/księżom. A nie tylko ich zachowaniom. Więc jak to jest, bronisz ludzi, wspólnoty którą tworzą ci ludzie i przeciwko nim jesteś? Czy może użyłeś słowa, którego do końca nie rozumiesz? Oceniasz i krytykujesz czyjś stosunek do kościoła. Podczas gdy twój jest mocno dyskusyjny. Jednak tobie wydaje się, że skoro jak piszesz jesteś wierzący antyklerykalny to masz prawo pouczać innych. Porozmawiaj z jakimś świeckim katechetą bo przeciwko księdzu jesteś. To ci powie ile jest wart twój stosunek do kościoła i prawo do pouczania innych.

Podsumowując nie tylko masz problem z rozumieniem czytanego tekstu. Ale jak sam wyżej napisałeś. Nie potrafisz napisać tego co chcesz przekazać.

no i pokazujesz tylko że nie myślisz wcale... wiara jest w Boga a ksiądz to niby taki przedstawiciel, z tym że jeśli przedstawiciel postępuje źle to nie muszę z nim utrzymywać kontaktu a mimo wszystko wierzyć w Boga mogę dalej.  znam wiele przypadków gdzie księża to nic dobrego a i ludzie często wolą w domu się pomodlić niż jak wiele innych osób stać pod ołtarzem a poza kościołem gorsza kur.. niż ktokolwiek inny. ja tu nie mam zamiaru stawiać się za wzór, bo jak byś nie słyszał o czyś takim to każdy ma wolną wolę i robi co uważa za słuszne. problem się zaczyna kiedy ksiądz publicznie poucza a sam robi rzeczy których nie powinien no i co w takiej sytuacji? dalej twierdzisz że prawdziwy chrześcijanin powinien "czcić" taką osobę? dziwne masz teorie.

mój stosunek do kościoła jest jaki jest ale to ty oceniasz Dudę jako prezydenta na podstawie tego że poszedł do kościoła... jakaś parodia kompletna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słowacja była cała w pgrach, teraz zawiązały się spółdzielnie i gospodarstwa firmowe dlatego mają takie wielkie obszary. Co do małych, tak specjalizacja i nic więcej, jakaś uprawa ręczna albo coś innego która dochód przyniesie, a co do 20 ha tak jak mówiłem jeżeli ktoś ma w głowie dobrze ma więcej niż nie jeden ze 100 wiem że liczby tego nie ukazują ale taka prawda jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Co wam kole zachodni sprzęt po prostu jest lepszy więc się go kupuje na większe areały ,ja polskiego nie kupuje ,bo mi się nie opłaca  ,muszę pracować nim a nie reperować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Klasa średnia zanika? Liczby co innego mówią ale niech wam będzie. I tak w nie nie wierzycie.

 

I kto się bogaci? Rolnicy mający 30-50ha? To jest właśnie klasa średnia a nie 15 hektarowcy. Nie wiem jaki sens im jest dawać pieniądze na nowy ciągnik bo w czym to im pomoże?

Chodziło mi głównie o rolnictwo w sensie tej klasy średniej. A co jeśli 15-sto hektarowiec mógłby się dzięki sensownej pomocy z PROW-u rozwinąć ?? Zaraz wyskoczysz ze stwierdzeniem, że nie ma szans, bo pole po 50-tys. za ha, a Ja Ci mogę udowodnić, że kupuję po znacznie mniej i to II-III klasę.

Ale racja, warunki mam sprzyjające. Nowy ciągnik o tej samej mocy co stary pomoże tyle samo małemu, co dużemu rolnikowi, ludzie wymieniają ciągniki głównie na nowocześniejsze a nie na większe. Poza tym, nie odpowiedziałeś mi na pytanie zadane w innym temacie, więc je powtarzam, ile Ty masz pola że patrzysz z góry na małych?? Czy to może tajemnica ??...

 

słowacja była cała w pgrach, teraz zawiązały się spółdzielnie i gospodarstwa firmowe dlatego mają takie wielkie obszary. Co do małych, tak specjalizacja i nic więcej, jakaś uprawa ręczna albo coś innego która dochód przyniesie, a co do 20 ha tak jak mówiłem jeżeli ktoś ma w głowie dobrze ma więcej niż nie jeden ze 100 wiem że liczby tego nie ukazują ale taka prawda jest

Masz rację, przed 1989 rokiem nie było indywidualnego rolnictwa w byłej Czechosłowacji. Dlatego brak tam gospodarstw "małych" czy średnich. Co do gospodarstw 20ha, jeśli nie mają obciążeń kredytowych, to na pewno są stabilniejsze niż te po 100 ha gdzie kredyt kredytem pogania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27
Napisano (edytowany)

Mnie dziwi dlaczego ludzie nazywają gospodarstwami rodzinnymi takie do 15-20 ha a a te po 100 ha to dla nich wielkie korporacje i spółdzielnie.

Dzisiaj mamy taką technologie że nawet 200 ha można obrobić bez zatrudniania dotatkowych osób i nie trzeba mieć wielodzietnej rodziny,wszystko zależy od tego co się produkuje.

Z resztą nawet kilku hektarowcy często zatrudniają kogoś do pomocy.

I to gadanie że wielkie gospodarstwa walą dużo chemi,ja mam około 20 ha i nie mogę sobie pozwolić na takie rzeczy jak np:prowadzenie równoległe i inne gadzęty z rolnictwa precyzyjnego które umożliwiają oszczędzanie na ŚOR i nawozach.

Edytowano przez Rolnik1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj