nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Ulman    5568

Łykając proste wiadomości można zyskać miano "wiejskiego głupka" . coś a,la pelikana

"Jednakże trzeba również pamiętać, że składniki które znajdują się w słomie zostały pobrane z gleby. Stąd też jej pozostawienie na polu nie wzbogaca nam gleby w składniki pokarmowe tylko w mniejszym stopniu ją zubaża, co ma bardzo duże znaczenie jeśli gleba jest wyczerpana, gdyż samym przyorywaniem słomy nie jesteśmy wstanie podnieść jej zasobności."

Link nie ma sensu , bo i tak nie ogarniesz.

 Napisałem  -"Po pszenicy idzie 170kg N, 50-60 kg P i 70-90kg K. Słoma zostaje wiec potasu nie wywożę z pola" Nigdzie nie było powiedziane że słoma podnosi zawartość składników w glebie.

Kompromitujesz się i budzisz moje coraz większe współczucie bo pomysł że słoma wytworzona na polu i tam pozostawiona wzbogaca je, przeczy podstawowym prawom fizyki (prawo zachowania masy).Jest to tak oczywista oczywistość że taka teoria średnio rozgarniętemu rolnikowi nie uchodzi. Z drugiej strony jako zwolennik PIS możesz mieć takie pomysły bo wmawiaja wam że coś się bierze z niczego i w to uwierzyłeś jak widać. . 

 

@staszek, jak sie chce przywalić to zawsze kij się znajdzie. Kaczyńskiego nastepna władza może uznać za zdrajcę w nagrodę za podpisanie traktatu lizbońskiego. Prawda jest wzgledna co jako zwolennik PIS powinieneś to  wiedzieć najlepiej

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Napisales buraku , jaki to zbawienny wpływ ma przyorywana słoma na plon twojej pszenicy , uprawianej po pszenicy i ze spadki plonu w monokulturze są rzędu kilkunastu procent w stosunku do uprawy po soii .

Takie bzdety możesz sprzedawać fanom twojego notabla -Bieruta.

Stanowisko , po strączkowych jest najlepszym dla pszenicy ,lepszym jak rzepak , po którym plonuje nizej.

Monokultura , to pewny ubytek rzędu min 20 % i więcej w stosunku do rownoległego plonu z najlepszych stanowisk .

Przyorana słoma , to niezłe i najtańsze żródło próchnicy , tyle że dla innych roslin niż zboże ,a w szczególności ozime wrażliwe na choroby przenoszone wraz z tym nawozem .

" Należy dodać, a zarazem przestrzec przed coroczną uprawą i wnoszeniem do gleby słomy zbóż, zwłaszcza pszennej i jęczmiennej, które stymulują rozwój chorób podsuszkowych. Poza tym wydzielane podczas rozkładu słomy związki fenolowe, mogą negatywnie oddziaływać na przebieg kiełkowania i rozrost systemu korzeniowego młodych siewek roślin następczych.

Twierdząc ze nie zrozumiesz , miałem rację .

A kitu nie kupię  kłamczuszku. 

Drobny klamczuszku.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Napisałem że po pszenicy mam max 500kg mniej jak po soi wiec nie jest to nawet kilkanaście procent tylko ok 6 przy moich plonach. Po pszenicy uprawiam inną odmiane jak po soi. Dodatkowo w monokulturze idzie poplon scierniskowy i może dzieki niemu jest tylko taki spadek. Twoje przekonanie że musi być spadek 20% mnie guzik obchodzi bo jako zwolennik PIS masz swój mikro swiat i ograniczone horyzonty. Uważasz że tak jak tobie upraw wychodzi to szczyt możliwości a jak ktoś ma lepsze rezultety to kłamie. Ucz sie chłopie to może zaczniesz być rolnikiem na poważnie!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Masz bardzo stara wersje gry 

Daj adres , wyśle ci ostatni wypust symulatora farmy , mojego 14 letniego syna .

Twierdzi on że błędy które powielasz , zostały w nim wyeliminowane .

A jesli nie wszystkie , to i tak trudniej będzie ci udowodnić kłamstwo.

Dalsza dyskusja nie ma sensu gdyż z  obawy ,że w przysłowiu " Nie dyskutuj z idiotą , bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu , a pózniej wykończy doświadczeniem " może być choć ziarnko prawdy , odcinam się od dalszej polemiki z tobą .

Zdrowie psychiczne jest dla mnie bezcenne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Jako zwolennik Jarosława wogóle takowe posiadasz? 

Kłamstwa nie mozesz udowodnić a argumenty sie skończyły? 

Zapraszam na kresy w celu poszerzenia horyzontów.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

 scoffer troche za pozno sie o nie martwisz :P  :P  :P .

przypominam ci ze do niedawna wielbiles prl, a gomulke za tego fiata to chciales po nogach calowac-  on jest pochowany niedaleko bieruta i gdy nie to ze siedzial pare lat to mialby zaslugi rowne swojemu poprzednikowi..

poszerzyc horyzonty to mozna gdy sie patrzy w kolo a na kresach to chyba patrzenie na wschod - szczegolnie u ciebie- jest trudne, kurcze ja mieszkam w dolinie i w kolo mam gory B)

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

@jacuś , ty sobie scofferem geby nie wycieraj.

Gówniane teksty jaki toczą się z twoich ust są nie do usuniecia.

W `związku z czym od pewnego czasu , zgodnie z przyslowiem "Nie ruszaj gówna , bo smierdzi " omijam cię szerokim łukiem ., jak pospolitego trolla.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108

Nie denerwujmy @jacusia ! Miejmy na uwadze jego problemy z mimowolnym wypróżnianiem się w sytuacjach stresowych !

Chłopaczyna się czymś przejmie , zbytnio się napnie i ... tragedia gotowa .

A po wszystkim ponownie szczegółowo opisze na AF przyczyny i skutki swej niezamierzonej defekacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Wy obydwaj ze scofferem przeżywacie jakąś fascynację gów..,m? 

PIS umie od ciemnoty wyciagać kasę. Będą omamionym sprzedawać cegiełki na budowę pomnika smoleńskiego  ;)  Koledzy PISoholicy już nabyli?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Stocznia czy pomnik jest okazja. Podobno przeszkadzają im "Orliki". Te zbudowane nie będą remontowane ani modernizowane bo to samo złoooo. Ponoć ludzie tam biegają bez sensu za piłką a to mija się z obecną koncepcją uprawiania jakiegokolwiek sportu, albo ruszenia d*py z kanapy. 

 

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wy obydwaj ze scofferem przeżywacie jakąś fascynację gów..,m? 

PIS umie od ciemnoty wyciagać kasę. Będą omamionym sprzedawać cegiełki na budowę pomnika smoleńskiego  ;)  Koledzy PISoholicy już nabyli?

 

No kiedyś sprzedawano cegiełki na budowę szkól które teraz są zamykane to może faktycznie lepiej pomnik postawić bo pomników nie trzeba ogrzewać i ludzi zatrudniać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyżby nie spodobał Ci się tak -tfu szlachetny pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Staszkowi podoba sie wszystko co robi PIS nawet gdy wraca się do sprawdzonej w komunie sprzedaży cegiełek. Wydoją ciemnotę jak na prawdziwa sektę przystało


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puma68    1

Widzę, że na AF-ie dyskusja na całego, czy jest jeszcze miejsce w necie wolne od politycznej naparzanki i plucia na siebie??? Dziś "meganews", a jutro nikt o tym nie pamięta, a szary lud sobie do gardeł skacze...odrobina dystansu drodzy forumowicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja tam widzę dobrą zmianę po przejęciu władzy przez PiS, doić nas będzie każda partia ale czy byłą władzę stać by było na natychmiastowe wypuszczenie z aresztu "malarzy" pomnika Bieruta  :lol: Tak wiem wiem to chuligaństwo, chamstwo itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam takie pytanie - Po co i w jakim celu jest potrzeba stawiania tylu pomników ? Rozumiem że to prezydent i elity tragicznie zginęli , ale czy to wszystko to nie przesada . Co tak wielkiego oprócz tragicznej śmierci zrobił że aż tak trzeba Go czcić ? Apele smoleńskie , pomniki , obeliski , komisje ... , co jeszcze ? Może by tak jeszcze jakiś pomnik wojskowym , którzy też tragicznie zginęli w katastrofie lotniczej , a Anna Jantar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kto to była Anna Jantar? Bo nie znam tej pani :D :D  kochanka Twoja czy co?


Staszkowi podoba sie wszystko co robi PIS nawet gdy wraca się do sprawdzonej w komunie sprzedaży cegiełek. Wydoją ciemnotę jak na prawdziwa sektę przystało

 

Masz rację powini tego zaniechać podobnie jak zbiurka na leczenie chorych dzieci patologia jakaś co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeś zabłysnął B) ." Wygugluj " sobie . Co ty porównujesz ? Na łeb ci padło ?  Staszek zbiórka pisze się przez ó , a nie u  B) .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Mam takie pytanie - (...) Co tak wielkiego oprócz tragicznej śmierci zrobił że aż tak trzeba Go czcić ?

Odznaczył Jaruzelskiego "Krzyżem Zesłańców Sybiru". A kto mu zabronił? Tylko problem był jeden - Jaruzelski tego odznaczenia nie przyjął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Na następny rok brakuje 5mld na 500+ wiec nie dziwota że nawet na pomnik Smolrński w budzecie brakuje i cegiełki bedą sprzedawać PISoholikom. Niewiele obietnic zrealizowanych a w budzecie juz pusto. Brawo oni!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

.

. O ile dobrze pamietam to nie tylko w historii chrzescijaństwa ale nawet w historii świata nie było cywilizacji która niszczyłaby miejsca pochówku. .  

 

"Wraca sprawa reduty Ordona na miejscu której, za zezwoleniem obecnych władz Warszawy, stanął meczet.  Pisałem o tym już dawano temu, ale wtedy było to jak wołanie na puszczy. Może raczej na pustyni. Teraz klub PiS w radzie Warszawy domaga się wyjaśnień w tej sprawie, jak oświadczył portalowi Polityce.pl przewodniczący klubu.

Zadziwiające było błyskawiczne tempo załatwienia sprawy budowy meczetu w urzędzie. Tempo niebywałe. Gdy tymczasem zwolennicy ratowania reduty i terenu bitwy z Moskalami potykali się o tysięczne przeszkody. Dzisiaj islamski meczet stoi w miejscu historycznie niezwykle ważnym dla Polaków. Część reduty, wraz z grobami naprędce grzebanych po bitwie żołnierzy obu stron znajduje się pod meczetem. I co dalej?"

http://jaroslawwarzecha.salon24.pl/723880,kto-i-za-ile-sprzedal-redute-ordona   m130704011845731.jpg

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeś zabłysnął B) ." Wygugluj " sobie . Co ty porównujesz ? Na łeb ci padło ?  Staszek zbiórka pisze się przez ó , a nie u  B) .

Sam sobie wygugluj bo Ci mózg zjadł KOD B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Odznaczył Jaruzelskiego "Krzyżem Zesłańców Sybiru". A kto mu zabronił? Tylko problem był jeden - Jaruzelski tego odznaczenia nie przyjął...

To taka półprawda , odznaczenie  przyjął, tyle że pózniej oddał. 

Choć przyznam szczerze , ze komuch , ale zachował się lepiej od wiekszości z członków PO 

 

"Dowiedziałem się, że podpis na wręczonej mi legitymacji znalazł się tam bez pańskiej wiedzy i woli" - napisał Jaruzelski do prezydenta - Wskazany został łańcuszek odpowiedzialnych, zapowiedziano surowe konsekwencje. "Ubolewam, że powstała sytuacja może sprawiać panu prezydentowi osobistą przykrość" - dodał.

 

 

"Wyjaśniając, w jaki sposób doszło do przyznania gen. Jaruzelskiemu odznaczenia, Urbański podkreślił w pisemnym oświadczeniu , że "pracownicy Kancelarii Prezydenta RP, z wieloletnim w niej stażem, wbrew woli prezydenta, a także bez wiedzy i zgody Dyrektora Biura Kadr i Odznaczeń, wpisali nazwisko generała na listę odznaczonych (listy zawierały nazwiska 1293 osób) i przekazali do podpisu prezydentowi". "Prezydent akceptował tylko postanowienia, nie zaś listy osób" - zaznaczył Urbański."

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Sam sobie wygugluj bo Ci mózg zjadł KOD B) B)

Kto nie z nami ten z KODem! :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj