nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

scoffer    1156

Nastepny wieszcz.

Po uja ci , kowboju zazielenienie w gospodarstwie np  14 ha ?

Jaki związek ma uprawa dwoch rodzajów roślin np zboża i rzepaku , lub trzech + kukurydza , z koniecznościa ugorowania lub utrzymania innych upraw proekologicznych  ?

P.S

Zazielenienie jest również częścią twojej i hubertussa wiedzy .

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

doucz się chłopie czegoś w końcu bo robisz się przykry 

w gospodarstwie 14 ha obowiązuje zazielenienie tak  jak w 30 ha 

tylko że na innych warunkach,  bo przy 14 ha masz obowiązek dywersyfikacji czyli dwie uprawy  i utrzymanie pow. TUZ jeśli takowa była deklarowana 

powyżej  15 ha dochodzi EFA  

 

związek ma taki że są to warunki dla  różnych  powierzchni które trzeba spełnić aby zaliczyć zazielenienie które to składa się z ;

dywersyfikacji 

EFA 

i utrzymanie pow TUZ 

 

zazielenienie obowiązuje powyżej 10 ha  i obejmuje wszystkich którzy przekraczają te 10 ha , tylko warunki do spełnienia zazielenienia są różne dla różnych powierzchni 

 

 

Do praktyk zazielenienia należą:

 

Dywersyfikacja upraw Jeżeli nie kwalifikujesz się do wyłączenia z tego obowiązku, a posiadasz w swoim gospodarstwie:

 co najmniej 10 ha gruntów ornych, będziesz musiał prowadzić minimum 2 różne uprawy, a powierzchnia uprawy głównej nie może przekraczać 75% gruntów ornych,  powyżej 30 ha gruntów ornych będziesz musiał prowadzić co najmniej 3 różne uprawy, przy czym uprawa główna nie może zajmować więcej niż 75% gruntów ornych, a dwie uprawy główne łącznie nie mogą zajmować więcej niż 95% gruntów ornych.

Obszary proekologiczne Jeżeli nie kwalifikujesz się do wyłączenia z tego obowiązku, a posiadasz w swoim gospodarstwie więcej niż 15 ha gruntów ornych, będziesz zobowiązany do przeznaczenia co najmniej 5% gruntów ornych w gospodarstwie na obszary proekologiczne.  Trwałe użytki zielone Jeżeli posiadasz wyznaczone trwałe użytki zielone, położone na obszarach Natura 2000, obowiązuje Cię zakaz ich przekształcania, w tym zaorywania, gdyż są to trwałe użytki zielone cenne przyrodniczo. Jeśli posiadasz trwałe użytki zielone, które nie są cenne przyrodniczo, wówczas obowiązuje Cię zakaz ich przekształcania, w tym zaorywania, ale tylko wtedy, gdy stosunek trwałych użytków zielonych do wszystkich użytków rolnych w danym roku dla całego kraju zmniejszy się o więcej niż 5% w odniesieniu do wskaźnika referencyjnego, ustalonego w roku 2015.

 

jeśli nie rozumiesz to jaśniej nie potrafię..wybacz  :D

radze więcej czytać a mniej bluzgać ;)  

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Chyba się nie rozumiemy
Czy  kowboj zauważył ze pisałem w poprzednim poście o łubinie i poplonach . A te drugie nie są częscia dywersyfikacji .

A co do trwałych uzytków zielonych , to nigdy nie bylem kowbojem , w związku z tym takowych nie posiadam.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 przestań bo robisz się żałosny 

 akurat w dopłatach mnie nie zagniesz bo  robię sam wniosek  i poczytałem co trzeba 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

No to mi zaimponowałes. Sam wypełniasz wniosek i umiesz czytać.

Pozostało tylko nauczyć się pisać pewne wyrazy np "zboże" i inteligent pełną gębą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  nie uważam się za żadnego inteligenta  

  pisze o faktach i razi mnie brak logiki i składu takich filozofów jak ty 

  bzdury jakie tu zmyślasz łatwo obnażyć i nie potrzeba żadnej wielkiej inteligencji do tego 

  próbujesz jak pisałem wcześniej filozofować a widać że mylisz podstawowe pojęcia i fakty i dlatego nie wychodzi  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

I bardzo dobrze.

Brak elementarnej znajomości ortografii przy pisaniu nazwy podstawowego produktu polskiego rolnictwa  jakim jest zboże , wyklucza inteligencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@Scoffer nie wiem co cię tak zbulwersowało? Czy to, że napisałem, że kiedyś chwaliłeś 8 lat rządów PO pisząc, że po tych rządach możemy chodzić z podniesioną głową a teraz ganisz dobrobyt jaki ci zafundował PiS? Czy może to, że jednak jesteś marnym ekonomistą na poziomie jak sam piszesz mebla stajennego.?  Bo każdy  średnio rozgarnięty wie, że rolnik ma po części wpływ na cenę za jaką sprzedaje. A ty jęczysz, że cena mała i nie masz na nią wpływu.

Prostactwo i wyzwiska to twój stały poziom. raz nawet zrobiłeś mi z tego zarzut, że jestem w tym temacie mało innowacyjny i korzystam z tego co ty wymyśliłeś. No coż każdy wymyśla to co umie. Może dla ciebie to powód do dumy. Jak korzystam ewentualnie z twoich w ramach odpowiedzi.

Ale wracając do tematu zazieleniania

 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Kalkulator/Zazielenianie_przewodnik.pdf

 

O ile ja pisałem o zazielenianiu prawdę. Bo nie zaznaczyłeś do którego punktu się odnosisz. A dywersyfikacja jest częścią zazieleniania. O tyle ty pytając marko po uja zazielenianie na 14 ha przejawiasz kompletny brak wiedzy w tym temacie. Nie zaznaczyłeś pisząc o łubinie o którą zasadę ci chodzi. Więc równie dobrze możesz sam sobie nawymyślać. A jeśli masz więcej ha to widać, żeś marny ekonomista i po tych kilkudziesięciu latach na gospodarce. W swojej Koziej Wólce nawet się miejsca na te 15 ton nie dorobiłeś. Koza jeszcze nie zdechła i chlewka nie zwolniła?

Podsumowując dywersyfikacja jest częścią zazieleniania. Więc nie pisz bzdur. Ekonomi uczyć nie mam cię zamiaru bo wykazujesz spore braki i zero perspektyw na naukę. Ciebie uczyła komuna i to widać. Wtedy faktycznie nie miałeś wpływu na cenę i dalej myślisz, że tak jest.

Co do wyzwisk koński łbie z małymi jądrami. To po ich poziomie widać wyraźnie, że mam rację i to cie boli. A z czysto psychologicznego punktu widzenia widać, że przypisujesz mi to co powoduje u ciebie frustrację. By podnieść się na duchu, że inni też tak mają.

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 znawca ortografii się znalazł   ;)

 pisze jakieś wypociny bez sensu i składu , literówki i pozjadane litery że oczy bolą  :D  :D  :D

 

 

 widać jak boli bo okazało się kolejny raz że strzał w kolano z tymi '''wielkimi mądrościami '' 

 

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

http://niezalezna.pl/82880-seksbiznes-za-tuska-unijne-srodki-dla-sprzedawcow-sztucznych-penisow

 

-  W trakcie rządów PO – w latach 2008–2013 – za „innowacyjne gospodarczo” i godne unijnej pomocy uznano m.in. portal internetowy z horoskopami dla psów, serwis dla turystów-gejów, portal, na którym można utworzyć profil swojego kota, oraz stronę internetową o planowaniu podróży na Karaiby-

 

POstkomuniści  i KODofile na potęgę zaopatrują się w sex shopach tworzą horoskopy dla swoich psów .Udzielają się w serwisach dla turystów-gejów by zaplanować wspólną podróż na Karaiby .Oraz tworzą profile kotom  .Dzięki temu banda Donalda mogła się wykazać wysokim wykorzystaniem środków z UE . ;) BRAWO .

Oczywiście te 26 milionów dla Ojca Dyrektora "odszkodowania" wraz z odsetkami tylko przypadkiem się zbiegło z pierwszymi miesiącami władzy Jarosława Polskęzbaw I. To pikuś w porównaniu z niegospodarnością Ryżego Złodzieja. Brawo za obiektywizm  ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To co poszło na seks shopy i tym podobne to kropelka tego co weźmie ojciec biznesmen. Jurgiel dał na programy  o rolnictwie tv trwam 250 tys ot tak. Podczas gdy tvp tez pisowska produkuje dużo lepsze bez dodatkowych dopłat. MSZ dał 250 tys na pomoc rodzinom żydów, których wymordowano na wojnie. A to pewnie jeszcze nie koniec.

 

 

Te 4 ha poplonu łubinu wraz z ok 1 ha łubinu w czystym siewie , dają szansę na utrzymanie normy zazielenienia.

 

 

Przyjmując, że odniosłeś się do praktyki obszarów proekologicznych. To te twoje 5 ha przeznaczone na obszary proekologiczne. Jak sam piszesz daje ci szansę na utrzymanie normy zazielenienia czyli 5 % areału. Wychodzi więc, że musisz mieć około 100 ha. I ty chcesz mi wmówić, że rolnik posiadający 100 ha nie ma gdzie podziać dodatkowych 15 ton zboża? Wystarczy z byle garażu byle maszynę wyprowadzić i nawet do jesieni poczekać. Nie widzisz, że to wszystko się kupy nie trzyma. Co ze 100 ha też się nie mogłeś chlewka na dodatkowe 15 ton dorobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

poplon liczy się 4 ha x  O,3 

łubin 1 x 0,7 

 

 

 

 pisał gdzieś wcześniej że ma 30 ha 

 tylko ciekawe ile w tym prawdy ? 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To też daje duży areał ogólny jeśli liczyć pod kątem warunku obszarów proekologicznych (38 ha). Więc przechowanie dodatkowych 15 ton nie powinno być problemem. Nie wiem czy to prawda. Podany plon jęczmienia z ha i liczba ha nieco mu się rozjechały. No ale może brakujące 3 tony zostawił sobie na siew i przy tak dobrej cenie posieje 14 ha jęczmienia.

Nie ma co już ciągnąc tego wątku. Fakt pozo staje bezsprzeczny. Nikt nikogo nie zmusza do sprzedaży czy przechowania. Ale nie ma co pisać, że rolnik nie ma wpływu na cenę i jęczeć, że jest za niska. Każdy z nas może postarać się o trochę wyższą jeśli trochę pomyśli . Poza tym jest dobra zmiana, dobrobyt i przynajmniej wyznawcy PiSu powinni pisać, że ceny są wysokie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 

 

Przyjmując, że odniosłeś się do praktyki obszarów proekologicznych. To te twoje 5 ha przeznaczone na obszary proekologiczne. Jak sam piszesz daje ci szansę na utrzymanie normy zazielenienia czyli 5 % areału. Wychodzi więc, że musisz mieć około 100 ha. I ty chcesz mi wmówić, że rolnik posiadający 100 ha nie ma gdzie podziać dodatkowych 15 ton zboża? Wystarczy z byle garażu byle maszynę wyprowadzić i nawet do jesieni poczekać. Nie widzisz, że to wszystko się kupy nie trzyma. Co ze 100 ha też się nie mogłeś chlewka na dodatkowe 15 ton dorobić?

Błagam . Przestań się kompromitować , nie znając norm .

A po za tym , potrzebuje plplon pod ziemniaki z uwagi że nie jestem cow-boyem i o obornik trudno .Staram się  rownież przekraczać zadane normy , bo zawsze można trafić przy kontroli na jakiegoś upierdliwego urzędnika-głąba  . coś a.la  hubertuss .

A czasem warto pomyśleć i zastanowic się, że być może działka miała ok 4 ha  i rolnik nie chcąc dzielić na skrawki , obsiał dla swiętego spokoju całość .

Ale by to zrobić trzeba miec IQ wyższe od kozy ,wiec z tym będzie kłopot.

Po za tym , wolnośc Tomku w swoim domku , a tobie chu do tego .

@hubertus "Podany plon jęczmienia z ha i liczba ha nieco mu się rozjechały."

Licz swoje plony ,  areały i pieniądze , a od moich się odpie.....dol , a rozjechać to ci się mogą pośladki po sprzedanym szpicu.

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  no patrz mało nie pękniesz  żeby te parę złotych dostać - jak sam niedawno pisałeś , toć to jałmużna dla takiego biznesmena 

  a tu proszę jaka nadgorliwość żeby nie przetrzepali  :D

   


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108

Oczywiście te 26 milionów dla Ojca Dyrektora "odszkodowania" wraz z odsetkami tylko przypadkiem się zbiegło z pierwszymi miesiącami władzy Jarosława Polskęzbaw I. To pikuś w porównaniu z niegospodarnością Ryżego Złodzieja. Brawo za obiektywizm  ;) .

Kaszlak79 - Co do Rydzyka i kasy dla niego moje zdanie na ten temat jest tożsame z Twoim .Poza tym  jestem za rozdziałem Państwa i Kościoła . Kościół i kler powinny utrzymywać się same z dobrowolnych datków wiernych . Jeśli kardynałowie i biskupi przesiądą się ze swych limuzyn i zacznę jeździć wzorem księdza Mateusza na rowerach , to moja wiara w Boga na pewno na tym nie ucierpi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

No ale może brakujące 3 tony zostawił sobie na siew i przy tak dobrej cenie posieje 14 ha jęczmienia.

Wybacz , ale moje normy siewu jęczmienia ozimego są zupełnie inne .

Być może dlatego, że posiadam siewnik , konny bo konny , ale zawsze. 

Ustawiam go na h5 , uzyskując wysiew w ilości 140 kg/ha . 

W związku z tym ,3 tony starczą mi na 20 ha z ogonkiem .

Ty zaś , z uwagi na pogryzioną płachtę przez szczury , siejąc go z zastepczego prześcieradła przewieszonego przez ramię potrzebujesz zwiększyć normę wysiewu o 50 % . 

Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić by takie guru jak ty , było tak tępe , że nie wie jakie są normy wysiewu jęczmienia .

Wobec czego  napisz na priv , chętnie prześlę ci  miskę nawozową , byś zaoszczędził co nieco materiału siewnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie nakręcaj się tak. Co byś tu nie pisał to i tak jednego nie zmienisz. Faktu, że po prostu napisałeś bzdurę. Rolnik ma częściowy wpływ na cenę choćby przez moment sprzedaży. Jeśli zaś postanowiłeś sprzedać zaraz po żniwach. Nie narzekaj, że nie masz wpływu na cenę, która jest niska. Bo to bzdury. Po prostu tak wybrałeś.

PS szpica to możesz komuś w domu sprzedać.  Może ci ulży i ciśnienie zejdzie. Bo widzę ochota cię naszła, już drugi raz o tym piszesz. Wobec mnie takie teksty z twojej strony są naprawdę śmieszne.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Patriotyczna dobra zmiana http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/czemu-minister-sellin-z-pis-musial-zrobic-z-siebie-durnia

To są dopiero zaprzańcy i zdajcy! Swojemu ciemnemu elektoratowi może to wcisna  ale taki ćwok obraża inteligencje milionów polaków. Taka sama swołocz jak UPAińcy , jak to mówią ku..a   k..wie łba nie urwie.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kaszlak79 - Co do Rydzyka i kasy dla niego moje zdanie na ten temat jest tożsame z Twoim .Poza tym  jestem za rozdziałem Państwa i Kościoła . Kościół i kler powinny utrzymywać się same z dobrowolnych datków wiernych . Jeśli kardynałowie i biskupi przesiądą się ze swych limuzyn i zacznę jeździć wzorem księdza Mateusza na rowerach , to moja wiara w Boga na pewno na tym nie ucierpi .

No to w tej kwestii się zgadzamy, bo Ja nie popieram rozrzutności każdej władzy, pomimo że głosowałem na PO.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Na szczycie NATO będzie wystawa smoleńska   :blink: Brakiem taktu potwierdzamy naszą niepoczytalność.  PIS - Prymitywy I Schizofrenicy.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Na szczycie NATO będzie wystawa smoleńska   :blink: Brakiem taktu potwierdzamy naszą niepoczytalność.  PIS - Prymitywy I Schizofrenicy.

Sam Antoni Macierewicz "Smoleński" jest patronem. Teraz na serio Zachód zobaczy że z naszymi elitami coś jednak nie "teges" :wacko: .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Ciekawe czemu tak o tym cicho? PISowcy zdrajcy i szmaciarze w przeddzień szczytu NATO zapraszaja do sejmu Nadie Sawczenko , pseudo symbol złej Rosji która słuzyła w jednostce posługującej się symbolami OUN UPA.Rażimowa TV poświęca jej czas antenowy po 20 w TVPis Info podczas gdy dziś przed sejmem była manifestacja srodowisk chcacych godnego upamiętnienia ludobójstwa na Wołyniu. Mimo że posłowie od Kukiza proponowali przerwę w obradach by prezydium sejmu mogło wyjść do manifestantów to koalicja PO PIS odrzuciła ten pomysł w głosowaniu. O manifestacji w TVP rezimowej ani mru mru.. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/sejm-winnicki-i-jakubiak-chcieli-przerwy-ws-pikiety-kresowian-pis-i-kuchcinski-przeciw-video

Kukizowcy mają u mnie wielki PLUS. Patriotów po czynach sie poznaje a nie po deklaracjach


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj