nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

hubertuss    4652

Kmiotku jedyne co pamiętasz z tamtych czasów to worek mosznowy swojego ojca"/od podszewki". A nazwisko cóż , jeśli masz takie jak imię to gratuluję

https://www.google.pl/search?q=hubert&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjSzeClsLjNAhVqMZoKHc8_BFQQ_AUICCgB&biw=1137&bih=752&dpr=0.9

@hubertussnapisał  " Jeśli miał by nawet 5 ha " 

Dla ciebie w latach 80 taki areał to był aż , dla mnie to onegdaj wielkośc jednej działki i to wcale nie największej .

Ale rozumiem , ze na twoim terenie 3 morgi miał obszrnik, stąd wiedza równa horyzontom.

Jeśli ktoś łże to jedynie ty , pisałes wyraznie że w kazdym okresie 15-20 letni sprzęt zachodni był lepszy jak nowy polski.

Wobec czego wskazałem że nawet nowy zachodni bywał gorszy od polskiego , czego przykładem był Columbus.

Tyle że ty jak zwykle madralo , bredzisz swoje , brnąc w  dywagacje o których nie masz bladego pojęcia.

 

Co do początku lat 90 , to proponuje zapodać rolnikom takie same warunki , tj kredyt na 25% rocznie ( w 90 rroku ponad 100 %) .

i względnie stałe ceny plosow rolnych.

Zrozumielibyście dlaczego producenci maszyn padli , inwestycje były rzadkoscią , kredyt hipoteczny nie istniał ,a ziemi rolnej do kupna w bród

Owszem dzisiaj jest inaczej , o przemysł i sprzedaż się dba.

Tylko dlaczego gdy nie jest juz polski .

Dziwne .

 

Człowieku przecież ja tylko podałem taki przykład. Ale rozumiem, że nerwy ci puszczają. I próbujesz na każdym kroku mi dogryźć. Ale za głupi na to jesteś. Za komuny nie miałem 5 ha i dalej nie mam żadnych ha. Może też się zdarzyć, że po prostu nie rozumiesz co czytasz. Ale ci się nie dziwię. na każdym kroku pokazujesz jaki głupi jesteś. Bo przecież to nie ja jako zwolennik PiSu chwaliłem tutaj 8 lat rządów PO tylko ty.

Napiszę ci wyraźnie aby dotarło. Jeśli ktoś był rolnikiem bez względu na ilość ha prowadzącym gospodarstwo był zwalniany z poboru. Jeżeli rolnik główny prowadzący gospodarstwo/własciciel miał synów bez względu na ilość ha oni podlegali poborowi. Może teraz twój rozumek pojmie, że nie pisałem o sobie a podałem przykład.

 

"Jeśli ktoś łże to jedynie ty , pisałes wyraznie że w kazdym okresie 15-20 letni sprzęt zachodni był lepszy jak nowy polski.

Wobec czego wskazałem że nawet nowy zachodni bywał gorszy od polskiego , czego przykładem był Columbus."

 

Zacytuj dokładnie gdzie tak napisałem. Bo znowu kręcisz.

Poza tym znowu bzdury. Początek lat 90 tych to inflacja. Rok 1990 prawie 600 %. Ludzie brali kredyty a potem na koniec roku z kieszeni całą sumę wyciągali i do banku oddawali. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Kurnik czy oborę można było w rok spłacić. Kto wtedy takie kredyty brał i inwestował dzisiaj jest bogaczem.

Już ci tłumaczyłem dlaczego producenci maszyn padli. Państwo przestało po upadku komuny im dokładać. Pamiętasz koniec lat 80 tych i jeszcze za komuny duże podwyżki cen nowych maszyn? Wiesz dlaczego w ciągu roku czy dwóch tam mocno podrożały? Bo skończyły się dotacje państwa dla producentów i rolnik sam musiał zapłacić wartość nowej maszyny. W dodatku te nasze fabryki produkowały złom, którego nikt nie chciał. Bo pod koniec lat 90 tych coraz więcej maszyn było z zachodu. W ciągu lat 90 tych te polskie coraz bardziej drożały, coraz mniej były ulepszane. Tak więc pod koniec lat 90 tych zachodni nawet 20 letni kombajn po remoncie był i tak lepszy i tańszy niż ten bizon, który notabene i tak był konstrukcją z tych samych lat co te 20 letnie z zachodu sprzedawane za mniejsze pieniądze. Taki z 056 najbardziej dostępny dla polskiego rolnika, oferowany jako nowy w latach 90 tych nie różnił się bardzo konstrukcją od tych bizonów z lat 70 tych. A więc taki claas mercator oferowany jako 20 letni w latach 90 tych. Był konstrukcją z mniej więcej tego samego okresu co polski nowy bizon. Ale był o wiele tańszy w zakupie bo już 20 letni. Miał lepsze osiągi i komfort. Wymagał co prawda napraw. Ale i tak taniej wychodziło. Latamy 20 letnimi samolotami pasażerskimi toi kombajn da radę.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

   Tak więc pod koniec lat 90 tych zachodni nawet 20 letni kombajn po remoncie był i tak lepszy i tańszy niż ten bizon, który notabene i tak był konstrukcją z tych samych lat co te 20 letnie z zachodu sprzedawane za mniejsze pieniądze. Był konstrukcją z mniej więcej tego samego okresu co polski nowy bizon. Ale był o wiele tańszy w zakupie bo już 20 letni. Miał lepsze osiągi i komfort. Wymagał co prawda napraw. Ale i tak taniej wychodziło. Latamy 20 letnimi samolotami pasażerskimi toi kombajn da radę.

Jako że zedytowałes swoje wypociny przypominam ci że Bizona super zaprzestano produkować na początku lat 90 .pod koniec produkowano BS-a i nielicznego Dynamica oraz Rekorda.

jesli uwazsz że kombajn zachodni , nawet po remoncie , produkowany 20 lat wczesniej czyli w koncu lat 70 mialby być tańszy lub wydajniejszy od nich , to jesteś albo obciążony dziedzicznie , albo głupszy niż przewiduje ustawa.

Nowy BS , przewyższał wydajnoscią większośc kombajnów produkowanych rownolegle z nim , a co dopiero starszych 20 last

Co ciekawe , w przciwienstwie do Z040-50 była to Polska myśl techniczna.

Dziwne że te wspaniałe konstrukcje zachodnie z lat 70, przewyższające w/g ciebie nasze 20 lat młodsze , na portalach aukcyjnych kosztują najczesciej tyle ile metal który mozna z nich uzyskac , a znalezienie na nich kupaca bywa karkołomne.

Mam centralnie w srodku du... co piszesz o mnie , podbnie jak mam w du... szczekanie kundla który ucieka do budy po zwrocie obszekanego w jego kierunku.

Ale polskiego przemyslu to ty nie obrażaj , bo chu.., o nim wiesz.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

I znowu kłamiesz.

 

http://konedata.net/puimurit/bizon/bizon-z040-z058-rekord/

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bizon_(kombajn_rolniczy)

 

Bizon z 056 lata produkcji 1976 - 1994. Tak więc człowieku obciążony genetycznie. Polski rolnik kupując takiego z 056 w 1994 roku. Bo o latach 90 tych piszemy. Musiał zapłacić za nowego o wiele więcej w fabryce, niż zapłacił by wtedy za 20 letniego mercatora z lat 70 tych. A w tym i w tym przypadku dostawał technologie lat 70 tych. Tylko w przypadku claasa już 20 lat używaną ale tańszą. Pojąłeś teraz? W latach 90 tych nie było żadnych portali aukcyjnych. A claasa mercatora można było szybko sprzedać bo popyt był duży. Dzisiaj faktycznie to już złom. Ale on dzisiaj ma lat 40 i jest takim samym złomem jak 20 czy 30 letni bizon, którego też już nie bardzo kto chce. Nie zachwycaj się tym BS em już ci pisze któryś raz. Stać na niego było garstkę polskich rolników. A claas wprowadzał wtedy dominatora serii x8. Który i tak był nowocześniejszy i wydajniejszy. I jak ci pisałem nie brnij w głupotę i nie próbuj udowadniać, że było odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Tak więc pod koniec lat 90 tych zachodni nawet 20 letni kombajn po remoncie był i tak lepszy i tańszy niż ten bizon, który notabene i tak był konstrukcją z tych samych lat co te 20 letnie z zachodu sprzedawane za mniejsze pieniądze. 

Więc przeczytaj debie co napisałes i zobacz w encyklopedi czy rok 1994 r czyli zakonczenie produkcji Z056 to koniec lat 90  , czy też prawie ich połowa.

Co do epitetów to jesteś malo innowacyjny i za kazdym razem robisz plagiat używając tych samych ,ktore otrzymales jak pierwszy .

Lubię takich gogusi.

Co do tego czy 40 , 30 czy 20 letni kombajn lub ciągnik to zlom , to npowiem ze nie wiem .

Ale jednego jestem pewn kon ktorym w koncu lat 80 twoi przodkowie obrabiali pole dawno juz zdechł , a zgrabiarka konna , plug koleśny oraz dołownik do ziemniakow straszy w pokrzywach za twoją chałupa.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

I znowu kłamiesz.

 

http://konedata.net/puimurit/bizon/bizon-z040-z058-rekord/

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bizon_(kombajn_rolniczy)

 

Bizon z 056 lata produkcji 1976 - 1994. Tak więc człowieku obciążony genetycznie. Polski rolnik kupując takiego z 056 w 1994 roku. Bo o latach 90 tych piszemy. Musiał zapłacić za nowego o wiele więcej w fabryce, niż zapłacił by wtedy za 20 letniego mercatora z lat 70 tych. A w tym i w tym przypadku dostawał technologie lat 70 tych. Tylko w przypadku claasa już 20 lat używaną ale tańszą. Pojąłeś teraz? W latach 90 tych nie było żadnych portali aukcyjnych. A claasa mercatora można było szybko sprzedać bo popyt był duży. Dzisiaj faktycznie to już złom. Ale on dzisiaj ma lat 40 i jest takim samym złomem jak 20 czy 30 letni bizon, którego też już nie bardzo kto chce. Nie zachwycaj się tym BS em już ci pisze któryś raz. Stać na niego było garstkę polskich rolników. A claas wprowadzał wtedy dominatora serii x8. Który i tak był nowocześniejszy i wydajniejszy. I jak ci pisałem nie brnij w głupotę i nie próbuj udowadniać, że było odwrotnie.

 

Tutaj masz dokładnie napisane. Z konkretnymi latami. Nie widziałeś lub nie zrozumiałeś. Zakładam, że kombajny to nie bułki i jeszcze w 95 czy 96 można było nowy kupić. A tu już bardzo blisko do końca lat 90 tych.

Co do epitetów to nie brak innowacyjności a bardziej brak chamstwa, które ty tu bardzo starasz się eksponować. Odpisuję ci takimi epitetami, których jak sam słusznie zauważyłeś ty pierwszy używasz. Rozumiem, że jesteś w tym momencie dumny ze swojej innowacyjności w tym temacie. No cóż każdy jest dumny z tego na co go stać. A trzeba przyznać, że w temacie wyzwisk i epitetów jesteś bardzo dobry. Co nawet eksponujesz, że to ty pierwszy itd. Ale muszę cię zmartwić to cecha ludzi słabych intelektualnie i słabych ogólnie. Po prostu nie mając argumentów uciekasz w wycieczki osobiste. I to w każdym poście. Po prostu jesteś merytorycznie słaby. A tymi wyzwiskami starasz się sobie to wynagrodzić by poczuć się lepiej, że niby dołożyłeś przeciwnikowi. Tylko pamiętaj o jednym. Im więcej wyzwisk z twojej strony i wycieczek osobistych. Tym bardziej mnie to bawi. Bo widzę jaki bezradny jesteś.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jak kończy się siła argumentów, to zaczyna się argument siły. Ludzie, o czym tu mowa. Mój wujo już w latach 80-tych miał 25ha, dla indywidualnego to już wtedy było sporo. O kupnie nowego ciężkiego Ursusa mógł tylko pomarzyć, kułactwo nie było dobrze widziane. Kupiłeś maks nową C 360, w której za kabinę musiałeś jeszcze dopłacić w Agromie. Więc wujo zamiast jednego traktora 100 KM musiał się męczyć dwoma 50 KM. Taka była polityka. Jakimś cudem miał już wtedy Z056, ale podobno mój dziadek wrócił z niewoli Austriackiej w 1945 roku z kolegą, który potem pracował w ministerstwie i to tylko dzięki temu... Z przechodzonymi dużymi ciągnikami też było ciężko, PGR-y nie wyprzedawały ich masowo. Zresztą, to był czas kiedy w mojej wiosce w RSP na 500ha i sporej hodowli robiły ... 22 sześćdziesiątki !! Pamiętam też fakt, że w Opolskim spora grupa gospodarzy, ze względu na pochodzenie, miała kontakty z RFN w tamtym czasie, to na ich polach się widywało pierwsze zachodnie maszyny. Ciekawe czemu nie lecieli kupować Bizonów ani Ursusów ... Czym był nasz przemysł maszyn rolniczych w latach 80-tych, dobitnie pokazuje ten film:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Następny cud zachodniej techniki z benzynowym silnikiem VW o magicznej mocy 38 km produkowany do 1975r ?

Ale co tam lepszy jak Rekord czy super z 90 roku. 

http://konedata.net/puimurit/massey-harris-massey-ferguson/massey-ferguson-30-31/

73MF30.jpg

Co do super kombajnu o zacnej nazwie Matador , kasującego rodzimego Bizona Super prosto z fabryki w Płocku  to chodzi ci o takiego cudaka w wersji Gigant czy też zwykłego Suoper ?

540x405_claas-matador-gigant-874897.jpgclaas-matador-standard-stawiszyn-3088018

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ty naprawdę nie rozróżniasz nazwy mercator i matador? Oferowany w 1994 roku z 056 klepany był przez 20 lat. Wywodził się z lat 70 tych tak samo jak mercator. Więc co jeszcze chcesz udowodnić? Oderwany w latach 90 tych bizon z056 to była technika z lat 70 tych. Więc nie dziwiło wtedy, że rolnicy wybierali coraz bardziej popularne w Polsce w latach 90 tych kombajny zachodnie może i 20 letnie ale znacznie tańsze od nowych polskich z techniką z konstrukcją z przed 20 lat. Tak samo było z ciągnikami. 

@Kaszlak79 buble to była codzienność komunistycznego przemysłu. W gospodarce planowej każdy musiał wykonać plan. Więc w zakładach niby kontrolowano jakość. Ale nie za bardzo. Bo nie wykonanie planu groziło obcięciem dotacji rządowych dla zakładu.  Masz rację kupić te maszyny też ciężko było. Wielu chyba jeszcze pamięta przydziały czy to, że państwo kontrolowało liczbę posiadanych ciągników i warunkowało tym przydział.

W FSO można było oficjalnie kopic tak zwane wybrakowane polonezy. Tak samo było w innych fabrykach. Fabryki wypuszczały buble a potem ewentualnie naprawiały. Napraw to zresztą osobny temat tej wspaniałej komuny. Za częściami do traktora po Polsce trzeba było jeździć. A to czy na żniwa będzie sznurek do snopowiązałki to co roku był w rolnictwie gorący temat.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne wszyscy produkowal buble o rolnikach nie wspomnę wogóle kto to kupował jacyś dzicy chyba bo wiadomo że świadomy konsument to wybierze fermowe nafaszerowane chemią nie musi wtedy przez jakiś czas do apteki zaglądać bo wszystko już ma w produktach spożywczych ;):P :P


Jak kończy się siła argumentów, to zaczyna się argument siły. Ludzie, o czym tu mowa. Mój wujo już w latach 80-tych miał 25ha, dla indywidualnego to już wtedy było sporo. O kupnie nowego ciężkiego Ursusa mógł tylko pomarzyć, kułactwo nie było dobrze widziane. Kupiłeś maks nową C 360, w której za kabinę musiałeś jeszcze dopłacić w Agromie. Więc wujo zamiast jednego traktora 100 KM musiał się męczyć dwoma 50 KM. Taka była polityka. Jakimś cudem miał już wtedy Z056, ale podobno mój dziadek wrócił z niewoli Austriackiej w 1945 roku z kolegą, który potem pracował w ministerstwie i to tylko dzięki temu... Z przechodzonymi dużymi ciągnikami też było ciężko, PGR-y nie wyprzedawały ich masowo. Zresztą, to był czas kiedy w mojej wiosce w RSP na 500ha i sporej hodowli robiły ... 22 sześćdziesiątki !! Pamiętam też fakt, że w Opolskim spora grupa gospodarzy, ze względu na pochodzenie, miała kontakty z RFN w tamtym czasie, to na ich polach się widywało pierwsze zachodnie maszyny. Ciekawe czemu nie lecieli kupować Bizonów ani Ursusów ... Czym był nasz przemysł maszyn rolniczych w latach 80-tych, dobitnie pokazuje ten film:

 

Zapomniałeś dodać że większoś tych bubli chodzi do dziś bez awarii a cacka kupione za PROWY to za 10 lat będą warte tyle ile surowce wtórne w skupie :P :P :P :P ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

SLD nie weszło do sejmu bo socjaliści tacy jak ty  z rożrzewnieniem wspominajacy komunę, głosuja teraz na PIS.

Nie wazne ile lat jeżdzi traktor a ile mth robi. Jak ktoś ma  C360 10 ha i uprawia zboże to i za 50 lat nie zajedzie ciagnika. Powinieneś uswiadomić 1000 hektarowców by wrócili do 1604 bo dali sie zmanipulować wrogiej uninej propagandzie i nakupili nowoczesnego szajsu.  Staszek  a tak wogóle, , jak było tak dobrze za komuny to co sie stało że się zesr..o? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To teraz powiedz ilu jest tych 1000 hektarowców i kto im bronił kiedykolwiek kupować sprzęt za granicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054

Rząd przyjął projekt ustawy o obniżeniu podatku CIT dla małych przedsiębiorców - z 19 proc. do 15 proc. - poinformowała po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów premier Beata Szydło. Wyraziła nadzieję, że zmiany wejdą w życie od 1 stycznia 2017 r.

 

Wizycie prezydenta Chin w Polsce nadano najwyższą rangę, spotkają się z nim wszystkie najważniejsze osoby w państwie, a jej program jest niesłychanie bogaty obejmuje nie tylko rozmowy dwustronne i podpisanie blisko 40 różnego rodzaju porozumień ale również udział prezydentów obydwu krajów w dwóch ważnych polsko - chińskich konferencjach odbywających się w Warszawie.

W poniedziałek została już podpisana umowa o strategicznym partnerstwie pomiędzy Polską i Chinami, a także kilkanaście umów tzw. memorandum of understanding (które później można dopracować w szczegółach), dotyczących elementów infrastruktury w ramach tzw. Jedwabnego Szlaku takich jak terminale przeładunkowe, fragmenty dróg czy szlaków kolejowych.

Polska jako pierwszy kraj UE, zrobiła już w tym zakresie pierwszy krok, mianowicie w 2013 roku zostało uruchomione pierwsze połączenie kolejowe w ramach tzw. Jedwabnego Szlaku pomiędzy Łodzią i chińskim miastem Chengdu i dwa razy w tygodniu jeździ do Chin pociąg towarowy.

Polska oczekuje, że chiński rynek w coraz większym stopniu będzie się otwierał na eksport z Polski na importowanie polskich produktów - te wysoko przetworzone (przemysł elektro-maszynowy, meblarski) ale także na polskie produkty rolne - owoce, produkty mleczne, wreszcie na wieprzowinę.

 

odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

To teraz powiedz ilu jest tych 1000 hektarowców i kto im bronił kiedykolwiek kupować sprzęt za granicą?

Nie ważne ilu jest tylko jaki areał obrabiaja. Najwiekszych zawsze jest najmniej.

Nikt im nie bronił i kupowali zachodnie graty po otwarciu granic bo były lepsze nawet jak nie było dofinansowań wiec nie chrzań o konkurencyjności naszych produktów. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Problem w tym, że ten pociąg jedzie do Polski pełny wraca pusty. Widziałem o tym relację w tv.  Może kiedyś w tamta stronę będzie jeździł także z towarami. Co do reszty Polsko Chińskich biznesów. Pożyjemy zobaczymy. Autostrady już nam budowali.

@Ulman masz rację socjaliści głosowali na PiS a  nie na SLD. Mało tego PiS dostał większość dzięki występowi w jednej debacie skrajnego lewicowego polityka Zaldberga. Fascynacja tej partii PRL em jest aż nadto widoczna. No i mamy w PiSie partyjnych towarzyszy. Jak np komunistyczny prokurator ścigający w stanie wojennym opozycjonistów Piotrowiczi. Czy kolega Kaczyńskiego. Dzisiaj szef Orlenu towarzysz Jasiński. Fascynacja PRL em jest tez widoczna u wielu wyborców PiSu obecnych na tym forum. I tak oto mamy paradoks. Partia mieniąca się prawicową. Ma lewicowy program i objęła władzę samodzielną dzięki lewicowemu politykowi. Takie jaja tylko w Polsce.

Co do CIT dla małych przedsiębiorców to fajnie, że obniżają. Sek w tym, że nie wielu ten podatek płaci. Praktycznie większość robi sobie koszty i wychodzi na zero.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jasne wszyscy produkowal buble o rolnikach nie wspomnę wogóle kto to kupował jacyś dzicy chyba bo wiadomo że świadomy konsument to wybierze fermowe nafaszerowane chemią nie musi wtedy przez jakiś czas do apteki zaglądać bo wszystko już ma w produktach spożywczych ;):P :P

 

Zapomniałeś dodać że większoś tych bubli chodzi do dziś bez awarii a cacka kupione za PROWY to za 10 lat będą warte tyle ile surowce wtórne w skupie :P :P :P :P ;) ;)

Ludzie kupowali, bo nie było nic innego na rynku. Poza tym, to czy towar jest dobry czy nie, świadczy poziom jego eksportu. Polska miała być potentatem w tej dziedzinie, były ambitne plany eksportu 75 tys. (tak, to nie pomyłka) ciągników rocznie dzięki licencji MF, ale Ursus sobie z tym zadaniem nie poradził i zanim uruchomiono produkcję maszyny okazały się przestarzałe. Dziś ktoś głosi sukces, po trochę tego zabytkowego sprzętu poszło na mało wymagające rynki afrykańskie ...

Co do bubli chodzących bez awarii i cacka za PROW-y, w moich okolicach ludzie Ursusów czy Zetorów z lat 80-tych już nie mają, a jak mają, to jako drugi ciągnik pomocniczy. Wszystko jedzie na zachodnich technologiach, kto mógł, kupił nowy sprzęt. Nie widziałem przy tym nowych Ursusów, Zetorów które nomen omen powstają do dziś. Ty czegoś nie pojmujesz, jest postęp w każdej dziedzinie, również w rolnictwie. Chłopi stali się wygodni, tu nie chodzi tylko o poziom awaryjności maszyn, chodzi o ich technologie, standard wykonania, kulturę i wygodę użytkowania. Dziś takie "cuda" w ciągnikach jak klimatyzacja czy elektroniczny rewers nikogo nie dziwi. Po raz kolejny polecam wystawić nos poza własny powiat, żeby mieć jednak jakieś szersze spojrzenie na temat.

Rząd przyjął projekt ustawy o obniżeniu podatku CIT dla małych przedsiębiorców - z 19 proc. do 15 proc. - poinformowała po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów premier Beata Szydło. Wyraziła nadzieję, że zmiany wejdą w życie od 1 stycznia 2017 r.

 

Wizycie prezydenta Chin w Polsce nadano najwyższą rangę, spotkają się z nim wszystkie najważniejsze osoby w państwie, a jej program jest niesłychanie bogaty obejmuje nie tylko rozmowy dwustronne i podpisanie blisko 40 różnego rodzaju porozumień ale również udział prezydentów obydwu krajów w dwóch ważnych polsko - chińskich konferencjach odbywających się w Warszawie.

W poniedziałek została już podpisana umowa o strategicznym partnerstwie pomiędzy Polską i Chinami, a także kilkanaście umów tzw. memorandum of understanding (które później można dopracować w szczegółach), dotyczących elementów infrastruktury w ramach tzw. Jedwabnego Szlaku takich jak terminale przeładunkowe, fragmenty dróg czy szlaków kolejowych.

Polska jako pierwszy kraj UE, zrobiła już w tym zakresie pierwszy krok, mianowicie w 2013 roku zostało uruchomione pierwsze połączenie kolejowe w ramach tzw. Jedwabnego Szlaku pomiędzy Łodzią i chińskim miastem Chengdu i dwa razy w tygodniu jeździ do Chin pociąg towarowy.

Polska oczekuje, że chiński rynek w coraz większym stopniu będzie się otwierał na eksport z Polski na importowanie polskich produktów - te wysoko przetworzone (przemysł elektro-maszynowy, meblarski) ale także na polskie produkty rolne - owoce, produkty mleczne, wreszcie na wieprzowinę.

 

odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach

Wszystko fajnie, tylko żeby na poważnie myśleć o handlu z kimś spoza UE, tym bardziej na drugim końcu globu, to transport raczej morski i kontenery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Wpływy z CiT to ok. 25 mld złotych. Obniżka spowoduje, że dochody budżetu zmniejszą się z tego powodu o 270 mln złotych czyli niewiele. Dwa, CiT jest podatkiem od spółek kapitałowych czyli akcyjnych i z.O.o więc w 99% nie są to małe rodzinne firmy które zatrudniają kilku pracowników. Takie firmy płacą PiT. Więc miło ze strony PiS, że obniża podatki ale raczej to chwyt marketingowy niż realna zmiana dająca się odczuć.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co by P[iS nie zrobił to będzie waszym zdaniem chwyt marketingowy i socjalizm a sami piszecie że socjalistami jesteście ;):P :P  PO przez 8 lat palcem nie kiwnęla i nikt szumu tu nie robił B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja wiem Staszku, że ciężko ci się przyznać, że popierasz socjalistów. Ale tak niestety jest. Popieracie najbardziej socjalistyczną partię obecną w sejmie z najbardziej socjalnym programem.  Jak to mówią by socjalizm tutaj kwitł. Wasze posty gloryfikują PRL czego nie raz daliście tutaj przykład. Uważacie się za prawicowych wyborców prawicowej partii. A tu jest odwrotnie i ciężko wam się przed samym sobą do tego przyznać. Bo przed nami nie musicie. My wiemy, że jesteście socjalistami tak jak ci z PiSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Co by P[iS nie zrobił to będzie waszym zdaniem chwyt marketingowy i socjalizm a sami piszecie że socjalistami jesteście ;):P :P  PO przez 8 lat palcem nie kiwnęla i nikt szumu tu nie robił B)

Ale jak mam inaczej odbierać tę partię, skoro wygrała wybory dzięki hasłom typu obniżenie wieku emerytalnego, 500zł na każde dziecko, darmowe leki dla seniorów, podniesienie kwoty wolnej od podatku ... To według Ciebie nie socjalny program ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Ja wiem Staszku, że ciężko ci się przyznać, że popierasz socjalistów. Ale tak niestety jest. Popieracie najbardziej socjalistyczną partię obecną w sejmie z najbardziej socjalnym programem.  Jak to mówią by socjalizm tutaj kwitł. Wasze posty gloryfikują PRL czego nie raz daliście tutaj przykład. Uważacie się za prawicowych wyborców prawicowej partii. A tu jest odwrotnie i ciężko wam się przed samym sobą do tego przyznać. Bo przed nami nie musicie. My wiemy, że jesteście socjalistami tak jak ci z PiSu.

Trzeba wiele zrobić by sie nic nie zmieniło.  Dla większości wyborców PIS ważne jest przekonanie że głosują na patriotyczną prawicową partię podczas gdy popieraja program  najgłebiej socjalistyczny z obecnych w sejmie ugrupowań. Nieco zalatuje to komunizmem z centralnym sterowaniem i interwencjonizmem Państwa. Kaczyński `wychował się w komunie i świadomie lub podświadomie do tego zmierza jednoczesnie piętnując te czasy. Wiekszość wyborców wierzy w to co słyszy nie myśląc i nie analizując , łykają propagandę jak małpa kit.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

... ale za to wyszliśmy z grupy na ME. A możliwe, że to nie jest ostatnie słowo naszej reprezentacji. I czyja to zasługa ??;) Kto rządzi i z jakiej partii jest prezydent ?? ;-)
Wszyscy pamiętamy jak było za PO - PSL (no i Bronek do tego) w 2012 w dodatku na "swoim" turnieju.
Jednak Jarosław wie co robi... Hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Jak Jarosław zechce to nasi wygrają nawet Copa Ameriica :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj