nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Kaszlak79    749

po co miały tam iść? żeby wyglądać jak te torby:

CicezulUUAAd-sD.jpg

Te torby to, jak byś nie zauważył, pewna forma protestu. I wiem że nie jesteś aż taki głupi, żeby tego nie zrozumieć, ale dla fajnego porównania wstawiłeś uśmiechnięte "Aniołki Kowalskiego" z "fajnymi" t-shirtami, które oprócz promowania populizmu nie mają zielonego pojęcia po co tam stoją. Nie wystarczy być tylko patriotą, trzeba jeszcze żeby nie być idiotą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Ulman, zacytowałbym Twój post, ale wygląda na to, że nie potrafisz postawić kursora w odpowiednim miejscu (i to pomimo edytowania wykonanego 6 godzin po pierwotnej wersji Twojego postu) a poza tym nie ma za bardzo czego komentować. Najpierw popadłeś w jakieś chore insynuacje, że popieram wszelkie działania senatora Biereckiego i PiSu. A tym samym użyłeś argumentu na poziomie: „a u was biją murzynów”. Potem wysiliłeś się na guzik wartą ironię, a na koniec sam sobie zaprzeczasz. Piszesz: "Obniżenie wieku emerytalnego by inni pracowali na emerytów to jest socjalizm."

Zaś chwilę później piszesz: "Jeżeli Państwo wydaje twoje pieniądze to juz to samo w sobie jest socjalizmem"

I nawet nie zauważyłeś, że cała idea, że ZUS/KRUS wypłaca emeryturę obecnym emerytom Twoimi pieniędzmi, zgodnie z wyżej cytowaną Twoją wypowiedzią jest socjalizmem. A Ty chcesz jeszcze dłużej płacić składki tym niewydolnym instytucjom i tym samym chcesz, aby państwo jeszcze dłużej wydawało jeszcze większą ilość Twoich pieniędzy. Wychodzi na to, że sam jesteś socjalistą nieświadomym swojego socjalistycznego rozumowania.

 

Hubertuss. Ja napisałem:

A poza tym kto mówi, że uczciwość firmy ma być kryterium przetargowym. Administracja publiczna ma szereg instytucji, które mogłyby kontrolować rzetelność rozliczenia pieniędzy po wykonaniu zamówienia. Ale widocznie mamy w Polsce jeszcze za mało urzędników.

A to Twoja odpowiedź:

Jak można sprawdzić nie uczciwe intencje tych, którzy płacić nie chcieli? Urzędnicy mieli czytać w myślach nie uczciwych przedsiębiorców czy jak? Może za pisu policja będzie sprawdzać intencje przestępców za wczasu. I przed popełnieniem przestępstwa wsadzać ich do paki.Weź to jakoś wytłumacz jak sprawdzać firmy zawczasu, czy ich właściciele będą chcieli płacić czy oszukiwać?
 

Więc wygląda na to, że Ty masz problemy, jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem.

 

Wielu podwykonawców było naiwnych i popłynęło. Umowę skarb państwa miał z konsorcjum wygrywającym przetarg na daną sekcję. Umowę z konsorcjum podpisywali poszczególni podwykonawcy. Do tych umów skarb państwa nic nie miał. To były normalne kontakty gospodarcze. Brak zapisu o finansowaniu transzami to naiwność przedsiębiorcy. Mało tego wielu wiedziało, że są problemy z płatnościami a mimo to pracowało. Zakładając jak piszesz, że państwo zapłaci im samo. A ja pytam dlaczego państwo ma płacić naiwnym drugi raz za coś za co już zapłaciło? Przecież płaci z naszych pieniędzy. Państwo ma pilnować każdego obywatela, przed jego naiwnością, żeby go nie okradli, nie oszukali? I co jeszcze, żeby zdrowo się odżywiał i chodził do dentysty. Toż to kpina. Jak można sprawdzić nie szczere intencje danego człowieka, firmy? Odpowiedz mi na to pytanie.

No tak państwo zapłaciło konsorcjum-oszustowi Twoimi pieniędzmi i wszystko gra. Bo autostrady są. A że te autostrady de facto wybudowali oszukani podwykonawcy no to niech się naiwniacy sami martwią. Nigdzie nie napisałem, że państwo zapłaci im samo czy też ma im zapłacić drugi raz. Nigdzie nie znajdziesz takiego cytatu.

W poście do Ulmana napisałem za to, że państwo to nie jest prywatny inwestor, który wypracował inwestowane środki na wolnym rynku i ryzykuje nimi wedle własnego życzenia. I w tym przypadku głównym celem nie powinno być wyłącznie zrealizowanie inwestycji, ale też zadbanie o rzetelne rozliczenie wydanych na nią PUBLICZNYCH pieniędzy. Tym bardziej, że posiada wszelkie potrzebne środki prawne i instytucjonalne (w przeciwieństwie do podwykonawcy). Bo inaczej godzi to w autorytet państwa i podważa zaufanie obywatela do jego instytucji.

Więc Twoje wymysły o tym jakoby twierdzę, że państwo ma pilnować każdego obywatela, przed jego naiwnością, żeby go nie okradli, nie oszukali, są guzik warte, jak zwykle zresztą. I jeszcze zarzucasz podwykonawcom, że świadomie pracowali pomimo świadomości o problemach w płatnościach. Masz dowody na to poważne oskarżenie czy brniesz w pomówienia jak zwykle?

 

Jeszcze raz ci napiszę. Nie mam zamiaru czytać propagandy pisu. Nie dlatego, że mi nie pasuje. A dlatego, że to głupoty. Skoro Tusk nie słuchał się Morawieckiego to po co ten był w jego radzie? Przecież nie dla forsy bo w banku zarabiał majątek. Morawiecki widząc, że rząd nie słucha czy tam Tusk mógł odejść. Tak samo jego wypowiedzi. W styczniu po obniżeni ratingów powiedział, że nie ma podstaw b gospodarka ma się dobrze. Podczas pseudo audytu. Który pis nazywa już informacją. Morawiecki mówił, że jest beznadziejnie. A dwa dni po mówi już, że wszystko jest ok. To jak normalnie myślący człowiek ma mu wierzyć? Skoro wykształcony gość mówi co chwila co innego co mu akurat pasuje.

Propaganda PiSu na portalu natematpl? Dobrze się czujesz?

A po co niby miał odchodzić z tej rady? Tusk by się przestraszył i zaczął go słuchać? Tak w ogóle to strasznie zerojedynkowe myślenie tu zaprezentowałeś. A na taki otwarty umysł się kreujesz.

Na razie zaprezentowałeś jedynie swoje własne uproszczenia i nadinterpretacje wypowiedzi Morawieckiego. Żadnych cytatów, chronologii i źródeł. Marnie.

Ty, jako normalnie myślący człowiek już nie raz uwierzyłeś niby wykształconemu gościowi, który mówi co chwila co innego co mu akurat pasuje. Oto on: http://www.zelaznalogika.net/ryszard-petru-ujawnia-kulisy-dzialania-agencji-ratingowych/

Są cytaty, chronologia i źródła.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Tak a kibice tak mocno wygwizdali prezydenta na meczu o Puchar Polski, że aż Kod sprawę do prokuratory skierował. Ale jakoś zapomnieliście wrzucić do dyskusji, jakie to hasełko na meczu z Piastem kibice wymyślili dla tych uwielbianych przez nich Kod Lisów i innych " ladacznic" To kogo bardziej lubią wygwizdanego Dudę czy Kod? Ale prostacka gawiedź pisała przez pare dni jacy to kibice zjednoczeni wobec wspólnego wroga, nawet może na marsze kodu mieli zacząć chodzić.

 

Gwizdali na Tuska, gwizdali na Dudę i gwizdać będą dalej. Polityk powinien się z tym liczyć. O szubienicach tez w tym temacie było. Pewnie nie doczytałeś. O prostakach nie dyskutuję bo nie myślę zniżać się do twego poziomu.

 

 

Hubertuss. Ja napisałem:

A to Twoja odpowiedź:

Więc wygląda na to, że Ty masz problemy, jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem.

 

No tak państwo zapłaciło konsorcjum-oszustowi Twoimi pieniędzmi i wszystko gra. Bo autostrady są. A że te autostrady de facto wybudowali oszukani podwykonawcy no to niech się naiwniacy sami martwią. Nigdzie nie napisałem, że państwo zapłaci im samo czy też ma im zapłacić drugi raz. Nigdzie nie znajdziesz takiego cytatu.

W poście do Ulmana napisałem za to, że państwo to nie jest prywatny inwestor, który wypracował inwestowane środki na wolnym rynku i ryzykuje nimi wedle własnego życzenia. I w tym przypadku głównym celem nie powinno być wyłącznie zrealizowanie inwestycji, ale też zadbanie o rzetelne rozliczenie wydanych na nią PUBLICZNYCH pieniędzy. Tym bardziej, że posiada wszelkie potrzebne środki prawne i instytucjonalne (w przeciwieństwie do podwykonawcy). Bo inaczej godzi to w autorytet państwa i podważa zaufanie obywatela do jego instytucji.

Więc Twoje wymysły o tym jakoby twierdzę, że państwo ma pilnować każdego obywatela, przed jego naiwnością, żeby go nie okradli, nie oszukali, są guzik warte, jak zwykle zresztą. I jeszcze zarzucasz podwykonawcom, że świadomie pracowali pomimo świadomości o problemach w płatnościach. Masz dowody na to poważne oskarżenie czy brniesz w pomówienia jak zwykle?

 

Propaganda PiSu na portalu natematpl? Dobrze się czujesz?

A po co niby miał odchodzić z tej rady? Tusk by się przestraszył i zaczął go słuchać? Tak w ogóle to strasznie zerojedynkowe myślenie tu zaprezentowałeś. A na taki otwarty umysł się kreujesz.

Na razie zaprezentowałeś jedynie swoje własne uproszczenia i nadinterpretacje wypowiedzi Morawieckiego. Żadnych cytatów, chronologii i źródeł. Marnie.

Ty, jako normalnie myślący człowiek już nie raz uwierzyłeś niby wykształconemu gościowi, który mówi co chwila co innego co mu akurat pasuje. Oto on: http://www.zelaznalogika.net/ryszard-petru-ujawnia-kulisy-dzialania-agencji-ratingowych/

Są cytaty, chronologia i źródła.

 

Lepiej czegoś nie doczytać niż mieć problem z logicznym myśleniem. Żeby móc kontrolować rozliczanie pieniędzy po wykonaniu zlecenia. Państwo musiało je najpierw wypłacić konsorcjom. Co tez miało miejsce.Tylko sęk w tym, że zanim państwo zaczęło kontrolować pojawiły się problemy. Tak więc coś co napisałeś jest w temacie, który chcesz bronić mało logiczne. Bo nie było już czego kontrolować.

Tak ja jako podatnik jestem zadowolony. Państwo zapłaciło za autostrady moimi pieniędzmi i jest git. Piszesz, że nigdzie nie napisałeś, że państwo ma zapłacić drugie raz. To się ciebie pytam skąd wziąć kasę, aby im oddać? Jak sprawdzać za w czasu firmy przystępujące do przetargów, czy są uczcie czy nie? Jak sprawdzać ludzi czy mają zamiar oszukać czy nie? Już raz te pytania postawiłem. Odpowiedzi zero. Roztaczasz tylko swoje bajkowe wizje. Że państwo ma urzędników, że powinno kontrolować po wykonaniu inwestycji. To się ciebie pytam jak chcesz kontrolować rozliczenie kasy, którą już komuś wypłaciłeś? Napisz choć raz coś konkretnego. Bo na razie to tylko iluzja i dziwne nie realne pomysły.

Wypowiedzi Morawieckiego są szeroko dostępne. Nie mam czasu ryć po necie i szukać jak to zmieniał zdanie w zależności od potrzeb. Skoro Morawiecki nie zgadzał się z tym co robi Tusk mógł odejść. Na chleb mu nie brakowało. Człowiek z pieniędzmi i zasadami może sobie na to pozwolić. Krytykowanie rządu, którego premierowi doradzał to szczyt hipokryzji.

W przypadku tych cytatów z Petru jesteś pewien, że wszystko zrozumiałeś? Wskaż mi z tego co tam napisali sprzeczności. Gdzie widzisz zdania z 2011 i 2016 wykluczające się jak wypowiedzi Morawieckiego? To,że Petru w 2011 mówi, że agencje mogą się mylić, czy, że nie rządzą światem nie zmienia faktu, że agencja S&P przywaliła nam z grubej rury obniżając rating w 2016. Dodatkowo w styczniu działy się inne zawirowania wokół Polski na arenie międzynarodowej. Stąd taki komentarz w tvn. Pokaż mi zdanie po zdaniu gdzie jest sprzeczność.

Na tle agencji S&P agencja Moodys czy jak jej tam zachowała się bardzo przyzwoicie. Wskazała jedynie negatywną perspektywę. O ile o wpływ TK na ten werdykt możemy się kłócić. To chyba nikt nie ma wątpliwości, że wyborcze zapowiedzi PiSu jak obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od podatku, pomoc frankowiczom i 500 + to kosztowne programy. W dodatku pierwszy kwartał tego roku to obniżony wzrost gospodarczy z prognozowanych 3,6 % do 3 %. Dużo obietnic plus mniej kasy w budżecie równa się większe zadłużenie. A więc jest perspektywa negatywna. PiS dostał ostrzeżenie i tylko od szadzących zależy co będzie za pół roku.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

I znowu swoje frustracje i niepowodzenia życiowe próbujesz sobie powetować prostackimi tekstami z poziomu gimnazjum. To Twój wysoki poziom? Prostacka gawiedz to cytat z postu kolegi Kaszlaka a że wziąłeś to do siebie widać masz z tym jakiś problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To są gwizdy niezadowolenia:

 

A to są gwizdy zadowolenia:

 

Czym one się różnią?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@PawelWlkp mam z tym problem bo niestety wielu tutaj tak jak ty. Nic konkretnego nie pisze, ale za to lecą inwektywy. Piszesz, że mój tekst jest prostacki na poziomie gimnazjum. Pokarz co w nim jest takiego prostackiego. Bo na razie sam jesteś prostakiem, który nie umie nic merytorycznie uzasadnić a jedynie rzuca epitety. Co cię tak boli? Że Moodys wydał ostrzeżenie polskiemu rządowi? Że prawdę napisałem? Masz wątpliwości, że wszystkie zapowiedzi pisu, które wymieniłem będą bardzo kosztowne? Przy spadku wzrostu gospodarczego w pierwszym kwartale i braku pomysłów na dodatkowe pieniądze w budżecie masz jakieś wątpliwości, że zadłużenie kraju wzrośnie? Odnieś się do tego. Bo na razie sam jesteś prostakiem do tego widać wyraźnie, że to moje teksty wielu z was frustrują. Bo zadaje wam pytania na które nie potraficie odpowiedzieć. I pokazuje obłudę i pisu.

Głosowało się na pis bo uwierzyliście w dobrą zmianę? A teraz jak ktoś pokazuje jaka to obłuda to gul skacze co? Jesteś taki mądry to napisz skąd kasa na to wszystko? Jak już będziesz odpowiadał to odpowiedz na trzy pytania dotyczące płatności za autostrady. @AS2 się ucieszy. Bo sam nie potrafi na nie odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

Ciekawa jest reakcja rynku na krytyczne uwagi agencji raintingowych wobec Polski , czy inwestorzy oszaleli?

W USA dołek , Niemcy średnio , a Polska`wysoko.

http://www.money.pl/gielda/

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title,Bedzie-skladka-na-bezpieczenstwo-energetyczne,wid,18330875,wiadomosc.html?ticaid=11704a

 

Teraz rząd zaproponował jednak ponowne podwyższenie stawki. Dla przeciętnego gospodarstwa domowego miałoby to być 8 zł brutto, w stosunku do 3,87 zł brutto pobieranych obecnie. Stawki dla pozostałych odbiorców także miałyby wzrosnąć – najmniej dla przemysłu energochłonnego (do 1,35 zł za każdy 1 kW mocy umownej – w praktyce chodzi o kwoty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

 

 

Skoro giełda od trzech tygodni szła dół to po ratingu giełda już odetchnęła. Dwa, banki teraz ciągną giełdę w górę z powodu dobrych wyników finansowych mimo podatku bankowego który został przerzucony na klientów. Może pochwal się giełdą ile od maja ub. roku poszła w dół? Albo wynikiem finansowym OFE które skurczyły się o 6,5 mld złotych? I jakim cudem u naszych Zachodnich sąsiadów ma giełda działać skoro tam Zielone Świątki są?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

Krassus , jeśli chcesz być tak dociekliwy to zobacz co z giłedą zrobiły rządy PiS a co PO na swojej wyimaginowanej zielonej wyspie

 

 

WIG20aGSCIIndustrialMetalsPLN.png

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Krassus , jeśli chcesz być tak dociekliwy to zobacz co z giłedą zrobiły rządy PiS a co PO . 

 

 

WIG20aGSCIIndustrialMetalsPLN.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak chcesz być bardziej dociekliwy, porównaj też giełdy światowe w tym okresie. Bo w 2008 roku na świecie było bardzo modne jedno słowo, kryzys.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

To bardzo proste . W końcu 2007 Kaczyński odszedł od władzy, w związku z tym nastąpił krach na rynkach światowych.

Jeśli takie wytłumaczenie do Ciebie nie trafia , to być może kryzys był reakcją świata na rządy PO i PSL .

A w ogóle jakim prawem kryzys światowy dotarł na "zieloną wyspę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Podniecasz się dzisiejszym wzrostem giełdy ale jak przez rok spadała to zaraz zmieniasz temat "a za PO to...". Wkleiłem też link o pomyśle rządu na kolejne podwyżki to ten temat ominąłeś tylko znowu "a za PO to...". Interesujesz się giełdą ale nie przypominam sobie żebyś w grudniu panikował po tym jak została przedstawiona ustawa frankowa i giełda leciała w dół.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Zastanawiam się czy każdy dzień Ty i wielu podobnych zaczynasz od modlitwy by coś się w Polsce nie udało , by nas skarcono , by wyszukać prawdziwe lub wyimaginowane dane o najmniejszym nawet niepowodzeniu .

Prawdziwy z ciebie patriota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

Ja żyję przyszłością, ty dalej rozpamiętujesz przeszłość. Mam siedzieć cicho jak nakładane są kolejne podatki albo są wprowadzane absurdalne zmiany w prawie? Z czego więc mam się cieszyć? Daj mi powód a będę się cieszył. Chyba, że tym powodem jest nieobniżenie ratingu. To naprawdę duży sukces.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tu nie chodzi o modlitwę. My opisujemy jedynie rzeczywistość. Giełda w Warszawie w ostatnim czasie notowała spadki i teraz odetchnęła. Ratingu nie obniżono co jest informacja pozytywną. Więc złoty minimalnie się umocnił i giełda też.

Jeśli wziąć pod uwagę % wzrostu PKB i jego wartość dodatnią. To kryzys faktycznie nie trafił do Polski. W tych trudnych latach mieliśmy cały czas dodatni wzrost PKB. Pomimo,że dookoła były spadki. Aczkolwiek nie mówię, że Polacy nie odczuli kryzysu.

Tak czy siak Moodys dał rządowi polskiemu ostrzeżenie. Nie wiem tyko czy rząd wziął to sobie do serca? A raczej do głowy. Bo Szydło już zapowiada kolejny drogi program, mieszkanie plus. I teraz są dwie opcje. Albo rząd ma to wszystko gdzieś. I będzie wydawał masę kasy bez pomysłów skąd ją wziąć. Albo po prostu wiedzą, że im na to forsy nie starczy i tylko kitują naiwnym, że będzie to i tamto. Niestety analitycy traktują takie zapowiedzi jako prawdziwe i na ich podstawie wydają opinie. Nie jest to żadna modlitwa. Ale naturalny porządek rzeczy. Gdybyś się zadłużał bez przerwy i kupował co tylko chcesz nie mając na to pokrycia w dochodach. To sąsiedzi też pewnie by komentowali, że czeka cię komornik i źle się to skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

Zastanawiam się czy każdy dzień Ty i wielu podobnych zaczynasz od modlitwy by coś się w Polsce nie udało , by nas skarcono , by wyszukać prawdziwe lub wyimaginowane dane o najmniejszym nawet niepowodzeniu .

Prawdziwy z ciebie patriota.

No jak na razie z wielkich obietnic Pani Premier udało się tylko wdrożyć w życie jedynie 500+. A trochę obiecane było, jako zwolennik obecnej opcji rządzącej możesz się chyba czuć zawiedziony, chyba że np. takie "kwiatki" można zaliczyć jako sukces naszego rządu http://wyborcza.biz/biznes/1,147881,20080594,zmiany-w-oplatach-za-telewizje.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza . Ergo, nie wprowadzenie w życie "dobrych zmian" w przeciągu pierwszych 100 dni można nazwać niepowodzeniem, chyba że tłumaczysz to sobie "przejściowymi problemami". A przecież przepis na sukces był taki prosty, odsuwamy od koryta złodziei i pieniądze na wszystko same się znajdą.

Co do patriotyzmu, nie odbierz tego osobiście, ale za śp. Czubaszek zawsze powtarzam, że nie najważniejsze żeby być patriotą, tylko żeby nie być idiotą.

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym słów tej dewotki nie przytaczał B)


Ja żyję przyszłością, ty dalej rozpamiętujesz przeszłość. Mam siedzieć cicho jak nakładane są kolejne podatki albo są wprowadzane absurdalne zmiany w prawie? Z czego więc mam się cieszyć? Daj mi powód a będę się cieszył. Chyba, że tym powodem jest nieobniżenie ratingu. To naprawdę duży sukces.

 

Proszę podaj przykład tych zmian? Podniecacie się tym raitingiem jak panienka pierwszą randką B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Twój wybór, była postacią kontrowersyjną i nie każdy musiał za Nią przepadać. Dla mnie noszenie t-shirtów z patriotyczno-populistycznymi treściami, czy co gorsza, założenie kominiarki, palenie rac i darcie mordy w czasie pochodu na ulicach nie jest bynajmniej patriotyzmem.

Ratingiem każdy się podnieca, kto choć troszkę rozumie że ekonomia to zjawisko globalne. Przykład tych zmian podałem choćby powyżej, abonament RTV. Od 2017 roku będzie płacił każdy, kto płaci za energię elektryczną. Liczyć się będzie liczba liczników a nie odbiorników. I tak np. w moim domu pod jednym adresem są dwa liczniki bo są dwa mieszkania i zapłacić trzeba będzie podwójnie. Ale niech tam, dwa telewizory i dwa abonamenty. A właściciel np. hotelu będzie miał 20 pokoi czyli też 20 odbiorników ale jeden licznik na cały obiekt i zapłaci tylko raz.... To tak pierwszy z brzegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Ekonomia to zjawisko globalne zależne od polityki, stref wpływów (wojska) i całej masy czynników niekoniecznie związanych z siłą gospodarek. W/w agencja oceniająca jest jedną z trzech (wszystkie w stanach) w UE nie ma rzadnej. I teraz pytanie- czy pracownicy odpowiedzialni za tworzenie oceny chociażby Polski znają na tyle język polski żeby właściwie oceniać sytuację polityczną panującą w Polsce? Bo ponoć to właśnie zmiany polityczne proponowane przez Polski rząd wpływają negatywnie na w/w ocenę? Śmiem twierdzić że nie znają polskiego bo traktują nasz kraj w kategori środkowo- wschodniej europy na równi z Węgramii, Rumunią, Mołtawią, Czechami... i nawet może Ukrainą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

masz rację , raczej nie znają języka który stosuje pisuar - bo to demagogia na światową skalę  :D

kaczyzm też raczej jest obcy na świecie  ;):D  :D  :D  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

Ekonomia to zjawisko globalne zależne od polityki, stref wpływów (wojska) i całej masy czynników niekoniecznie związanych z siłą gospodarek. W/w agencja oceniająca jest jedną z trzech (wszystkie w stanach) w UE nie ma rzadnej. I teraz pytanie- czy pracownicy odpowiedzialni za tworzenie oceny chociażby Polski znają na tyle język polski żeby właściwie oceniać sytuację polityczną panującą w Polsce? Bo ponoć to właśnie zmiany polityczne proponowane przez Polski rząd wpływają negatywnie na w/w ocenę? Śmiem twierdzić że nie znają polskiego bo traktują nasz kraj w kategori środkowo- wschodniej europy na równi z Węgramii, Rumunią, Mołtawią, Czechami... i nawet może Ukrainą.

Dobrze prawisz, z jednym się jedynie nie zgadzam. To właśnie ekonomia ma wpływ na te zjawiska, które wymieniłeś. To kryzys ekonomiczny z lat 30-stych umożliwił dojście do władzy min. A. Hitlerowi a I i II WŚ pokazały że ten rozdaje karty, kto jest silny gospodarczo. Czy sytuacja polityczna została przez agencję ratingową właściwie oceniona to sprawa dyskusyjna, dla mnie PiS trochę rozrabia, dla innych jest zbawieniem. Na pewno wygrali wybory w demokratycznych wyborach. Tu się ujawnia inna prawidłowość, jesteśmy wciąż stosunkowo biednym krajem, zależnym od obcego kapitału (ktoś zaprzeczy że np. obecny rząd sprzedaje Obligacje Skarbowe Niemcom ??) i dlatego nie mamy za bardzo z czym "podskoczyć" ekonomicznie Europie Zachodniej lub USA. Innymi słowy, to "nam" powinno zależeć, żeby znać angielski a nie "im" żeby znać polski.

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

Kupno papierów skarbowych jest lokatą wolnych środków finansowych . Co ciekawe Polska posiada papiery dłużne USA na kwotę 33 mld dolarów , jednocześnie sprzedając własne obligacje innym . 

Niemcy kupują obligacje polski , co nie znaczy że sami ich nie sprzedają 

Nie są również w stanie podobnie jak Polska wykupić wszystkich swoich zobowiązań , podobnie jak takie tuzy jak USA czy Japonia .

Problemem nie jest zadłużenie , lecz płynność finansowa . Skoro ktoś pożycza , znaczy jest przekonany że odzyska kapitał oraz zysk z odsetek.

Bankrutowi , nikt nie pożyczy .

Dług Niemiec  to ok 2,038 biliona euro i mimo lepszej kondycji gospodarczej i ekonomicznej , jest większy niż Polski w przeliczeniu na % PKB ,

Tyle że perespektywy wzrostu gospodarczego dla Polski są lepsze jak dla Niemiec , przy "gospodarskim" podejściu do dalszego rozwoju Polski

 

 

 

 

"

Niemcy też kredytują sąsiadów, mają nadwyżki zewnętrzne i delewarują system bankowy. Niemieckie obligacje mogą być nawet bardziej ryzykowne, niż japońskie JGB. Niemcy nie mają swojej waluty, a w obcych rękach jest ponad 50% długu rządowego, w porównaniu z 8% w Japonii. Lecz cały dług niemiecki to tylko jedna trzecia japońskiego w ujęciu brutto i połowa w ujęciu netto.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

A ja lubię czarninę z kluskami ziemniaczanymi . Wszelkiego rodzaju hubertus, kaszlaki i inna swołocz. To wroga reakcja . Ubrana w miłe słówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj