nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

GoRAL1    63

W tej chwili nie manikogo kto by był wstanie  organizowac rolnicze protesty  w zwiazku nz niskimi cenami i brakiem opłacalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

widziales co sie dzialo w paryzu-hollanda chcieli rolnicy zlinczowac, juz od tygodnia ostro protestuja, w grecji od miesiecy, poczekaj co bedzie na wiosne ,ciekawe kto pierwszy ruszy gornicy czy my...

minister szalamach jeszcze jako posel opozycji wyjechal  na studia do usa-ale oczywiscie z mandatu[czytaj kasy] nie zrezygnowal, wiec 90 tys wpadlo do kieszenie a przylecial sobie na 2 posiedzenia sejmu akurat gdy  byly przerwy w zajeciach-to jest typowa pis-owska moralnosc-cos ala duda z lotami do poznania akurat jak wykladal w nowym tomyslu- ale to sa "nasi" wiec uczciwosc nie obowiazuje.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Racja, to nie temat o polskiej motoryzacji.

 

Nie, zrobiłem to dlatego, że Ty ze swoją pewnością na publicznym forum chciałeś mnie uświadomić, jakie to wspaniałe zakłady tworzyły polski przemysł w roku 1989, a według mnie nie masz w większości przypadków racji.

 

Tak, przyznałem. Jeśli ktoś ma bez względnie rację, zawsze przyznaję.

 

Nie, przyznanie komuś racji to dla mnie sprawa honoru. Chyba Tobie jako dorosłemu facetowi nie muszę tłumaczyć czemu się tego nie wstydzę ...

 

Jesteś w stanie podeprzeć argumentami to, że FSC, FSD, FSO, FMŻ, Ursus, Star, Jelcz, Unitra czy Elemis były w 1989 i później zakładami które dały by sobię radę w gospodarce wolnorynkowej na rynkach międzynarodowych ?? Bo jakoś nie mam powodów żeby wierzyć Ci na słowo...

 

Skoro słabo u Ciebie z kojarzeniem, to już objaśniam. Podałem Ci ten link żeby wytłumaczyć, że odchodzenie od przemysłu stoczniowego to była tendencja w całej Europie na rzecz Azji. Po prostu okazało się, że Azjaci są w budowaniu statków lepsi/tańsi i konkurencja z dalekiego wschodu wykończyła Europejskie stocznie, w tym polskie. To był trend ogólnoświatowy, i żeby tacy jak Ty tupali nogami z nerwów nic by to nie zmieniło. Zważywszy na fakt, że stocznie, jak każda inna firma, powinny być nastawione w gospodarce wolnorynkowej na zysk a nie ideologię bo "mamy stocznie". Dziś jest tendencja do specjalizacji danych gospodarek w określonych dziedzinach, producenci samochodów to tylko parę krajów, branża IT liczą się w sumie tylko Stany Zjednoczone, motocykle to w zasadzie tylko Japonia, w elektronice coraz bardziej Korea Płd. Ty za to naiwnie myślisz, że nasz przemysł był w stanie produkować wszystko dla wszystkich.

 

A Ty swoich stwierdzeń nie opierasz żadnymi argumentami. Dla mnie, jako człowieka w miarę logicznie myślącego, nie istnieją "prawdy objawione", trzeba mi je udowodnić.

 

Podtrzymuję swoje zdanie, nie mogłyby. Obecnie, chcąc nie chcąc, mamy w Polsce kapitalizm, a ten oparty jest na własności prywatnej. A poprzedni system, gdzie dominowała własność państwowa, rozleciał się głównie z przyczyn ekonomicznych.

Jestem mile zaskoczony, bo nie spodziewałem się tu odpowiedzi w takim tonie.

Nie dość że jest z goła dość konstruktywna, to przede wszystkim nie zawiera uszczypliwości, myślałem  że w tym temacie jest to nie możliwe.

Oczywiście nie można jej od razu okrzyknąć nieskazitelną, bo był tam jakiś epizod o słabym kojarzeniu u mnie czy coś w tym stylu no i końcówka do bani, ale gdyby wszystkie wpisy były przynajmniej na takim poziomie, AF stałoby się piękniejsze.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

miedzymorze to mrzonka ktora orban mami kaczynskiego jak male dziecko, publiczne deklaracje to jedno a polityczna rzeczywistosc to drugie, fantasmagorie prezesa a miliardy putina-wybor prosty, 

zreszta pamietajcie ze nie tak dawno wegrzy razem z niemcami[i nie tylko] okupowali nasz piekny kraj-sojusze to rzecz bardzo ulotna i szybko przemijajaca,

 

wegierski film krecony czesciowo w polsce  dostal oskara- prawda o trudnej historii, nie tylko my mamy trupy w szafie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

http://hungarytoday.hu/news/sovereigntists-versus-unionists-pm-orban-struggle-europe-video-47832

 

Jak tam panowie po corocznym orędziu Orbana. Zapomniał wspomnieć o międzymorzu, Polsce ale za zaznaczył, że dla Węgier ważne są stosunki z Niemcami, Rosją i Turcją.

To całkiem normalne. Pomiedzy krajami nie ma sympatii czy antypatii sa natomiast interesy. Dobry interes robi sie z kimś kto ma coś do zaoferowania. Facet ma po prostu podstawową wiedzę o polityce a nasze jełopy na Niemcy i Rosje patrzą spodełba bo ich nie lubią a na Majdan jezdzą i pseudosojusze z Anglia kreuja.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A więc, aby rozwiać pewne bzdury, jakie tu wymyślają co niektórzy zacznijmy po kolei.

Daj spokój z tą Gazetą Wyborczą. Bo jakieś karkołomne teorie wychodzą. Niby co ma być? Gazeta Wyborcza chce obalić rządu by powstał nowy i dał jej reklamy? To jakiś żart chyba jest? Zresztą co mnie ona obchodzi. Nie sprzedaje się to niech ją zamkną co to mnie obchodzi. Wolny rynek jest.

Ulegacie pewnej manipulacji jakiej dokonuje PiS. Zresztą Kaczyński to dzisiaj pod koniec marszu chyba pod TK powtarzał. Że to niby TK nie da PiS owi wprowadzić 500 zł na dziecko, podnieść kwotę wolna od podatku, czy obniżyć wiek emerytalny. Wymienił jeszcze wile innych spraw w których ma niby być przeszkodą TK. A które mogą być łatwo załatwione zwykłą ustawą. Więc wg Kaczyńskiego TK trzeba zmienić czy tam rozwalić, aby pozwolił zrobić te reformy.

Druga część manipulacji, to to, że niby ci co wczoraj maszerowali chcą obalić rząd. A to nie prawda. Trzeba odróżnić i zrozumieć co mieli na myśli maszerujący wczoraj. Jedna sprawa to wybór dokonany w wyborach. tego nikt nie podważał. Jest nowy rząd niech rządzi. A druga sprawa, która była główną ideą marszu to to jak rządzi. Chcą zmienić TK ok. Ale czy nie można było zrobić tego normalnie? Uznać wybór trzech sędziów za minionej kadencji. Wybrać dwóch swoich. I dokonywać zmian w TK za pomocą ustaw. Normalnie procedowanych a nie na łapu capu? Tu tylko chodzi o to w jakim stylu PiS zabrał się za TK. Mogli to zrobić normalnie i wrzawy by nie było. Niestety przejęciu rządów przez PiS towarzyszyła buta rodem z roku 2005. Myśleli, że skoro zrobili dobry wynik mogą wszystko robić jak chcą nawet nie zgodnie z prawem i nikt nic nie powie. A tu się przeliczyli. Bo nawet pewien Staszek napisał tutaj, że wynik PiSu i klęska PO i PSL bierze się z tego, że ludzie na poprzednią koalicję się wkurzyli i głosowali przeciwko. A głosowanie przeciwko. To nie jest poparcie dla idei PiS u i szybko się odwraca. O czym PiS niedługo się przekona. 4 % już uciekło.

Trudno, żeby większość wyborców PiS przyznawała racje opozycji czy TK. Co to w ogóle jest za przykład i na co? Sondaż mówi wyraźnie 57 % badanych ma poczucie zagrożenia demokracji. I nie ważne czy jest szpecem od konstytucji czy nie. 37 % nie ma takiego poczucia a 7 % nie ma zdania. Nie mówmy tez, że to naród tak chce. Bo na PiS głosowało jakieś 20 % tego narodu.

 

Od tego rozpoczęła się dyskusja o kodzie. Od początku jak widać prezentowałem takie stanowisko. Nie wiem co ma z tym wspólnego chorągiewka.

 

Gdybyś skupił się na tym co piszę zamiast upierać się przy tym co chcesz abym pisał, zrozumiał byś że z moich słów nie wynika że uległem jakiejkolwiek propagandzie, ani pisowkiej ani peowskiej a jedynie próbowałem wam wytknąć że zmieniacie zdanie jak chorągiewka kierunek położenia.

 

Bo o ile pamiętam to przed świętami popierałeś powstanie KOD-u który bronił TK, który ponoć wtedy stal na straży demokracji i był jedyną ostoją dla obywateli niezadowolonych z np. wywłaszczania ojcowizny w majestacie prawa przez ANR.

Teraz twierdzisz że TK jest do niczego nie potrzebny, a tym bardziej nie ma mocy ,,blokowania ustaw,, i była to propaganda pisu.

 

Nie uważasz że twoje zeznania nie są logiczne, bo słowa z dzisiaj zaprzeczają słowom z przed 2-3 miesięcy?

Niektórzy ulegają propagandzie, ale ty widzę że należysz do samych propagatorów.

Nie wstyd ci?

 

Niestety piszesz bzdury. Ja się mogę nad tym skupić. Ale tobie to nie wiele da. Wytknę ci tylko głupotę i kłamstwa. Ogólnie to masz dziwną przypadłość. Wymyślasz sobie jakieś bzdury, wmawiasz nam, że niby żeśmy tak napisali. Potem próbujesz tego bronić co sam wymyśliłeś.

Uległeś propagandzie pis dotyczącej możliwości blokowania przez nie zmieniony TK ustawy 500 + i podobnych. Próbowałeś udowodnić to jakąś durną ankietą. Na którą sam sobie odpowiedziałeś.

Napisz mi gdzie ja twierdzę, że TK jest do niczego nie potrzebny? Gdzie napisałem, że TK nie ma możliwości blokowania ustaw? Pokaż mi to wszystko.

Moje wypowiedzi są jak najbardziej logiczne. Bo jak widzisz od miesięcy piszę to samo. Ty natomiast wymyślasz jakiś bzdury potem z nimi dyskutujesz i wydaje ci się to wszystko nie logiczne. Nawet ci się nie dziwię. Najpierw wymyśliłeś ankietę, na która sam odpowiadałeś. Teraz próbujesz zbudować jakiś spór. Wmawiając mi coś, czego nie powiedziałem. To trzeba leczyć, pójdź do jakiegoś lekarza. Powiedz mu, że spierasz się sam ze sobą na forum publicznym. Może ci pomoże.

 

Ulman

Takim tekstem udowadniasz że twoje IQ jest zbyt niskie, abyś potrafił zrozumieć że celowo przytoczyłem powody powstania KOD-u, lecz ubrałem to w słowa które ponoć są propagandą pis-u. 

 

I tak jak teraz wszyscy zgodnie, mieli chęć odpowiedzieć - nie, TK nie miał możliwości zblokowania ustawy 500+, tak 2-3 miesiące temu te same osoby popierały powstanie kod-u który stał na straży niezawisłości ostoi obywateli?

A teraz nikt nie potrafi odpowiedzieć po co popierał powstanie czegoś co broniło niezawisłości instytucji, która jak się dowiadujemy nie jest nikomu potrzebna. W ramach tłumaczenia słyszymy że stali w obronie praworządności moralności. Więc w skrócie mówiąc dowiadujemy się że bezinteresownie broniono czegoś co jest fikcją, nie uważasz to za zabawne? 

 

Stocznie, BIZON, ursus, star, żuk (ogólnie motoryzacja, potrzeba było modernizacji przestarzałych technologi zamiast zamykac zakłady), mostostal, bankowość, ubezpieczenia, zakłady spożywcze, przede wszystkim mięsne koło, sokołów, jarosław, dębica

Ty na prawdę uważasz że byłoby to nie osiągalne, że te zakłady jako państwowe nie mogłyby funkcjonować do dziś dnia?E

 

EDIT: marko Jeśli dla ciebie każdy kto mówi i myśli inaczej od ciebie jest chamem, to nie znaczy że wszyscy dookoła mają takie mniemanie o innych.

Ciekawe jest tez to, że do tej pory od ciebie nie można się niczego więcej dowiedzieć, po za tym że ktoś jest pisuarem, prostakiem, chamem, obłąkany, żałosny i to wsztstko oczywiście tylko dlatego że ktoś mówi inaczej jak byś sobie tego życzył.

Nie wiem czym dostałeś od hubertusa w d..pe że jesteś jego pieskiem na posyłki, ale widać że jeden papuguje drugiego, bo poziom i retoryka waszych wypowiedzi są na jednakowym poziomie, ograniczającym się do ataku współrozmówców lub pisu.

 

Kto cię tam zrozumie? Wymyślasz coś czego inni nie napisali. Potem się z tym spierasz. Wykręcasz się z głupot, które napisałeś. Bo jak to piszesz, ubrałeś coś w słowa.

"I tak jak teraz wszyscy zgodnie, mieli chęć odpowiedzieć - nie, TK nie miał możliwości zblokowania ustawy 500+, tak 2-3 miesiące temu te same osoby popierały powstanie kod-u który stał na straży niezawisłości ostoi obywateli?"

Ty naprawdę masz jakieś urojenia. Mieli chęć odpowiedzieć nie? Ale co nie odpowiedzieli ci? Jaki ty biedny jesteś na ankietę ci nie odpowiedzieli. Ale ty wiesz, że chcieli odpowiedzieć nie. Wkładasz ludziom słowa w usta. Albo martwisz się, że ci nie odpowiedzieli - nie, tak jak ty byś tego chciał. Chłopie to naprawdę trzeba leczyć. To, że ktoś 3 miesiące temu popierał kod. Nie ma nic wspólnego z tym, czy TK miał możliwość blokowania jakiej kolwiek ustawy. Przypominam, że ty twierdziłeś na podstawie nie wiem czego, że nie zmieniony TK zablokował by ustawę 500 +.

Od hubertusa to najwyżej ty dostajesz lekcje co raz. Nie wiem po co w ogóle cytujesz moje posty? Rajcuje cię takie ciągłe upokarzanie? O czym ty chcesz ze mną rozmawiać. Pokazuje twoje wymysły na każdym kroku. Cytuje cię i linijka po linijce, rozkładam jak to kiedyś napisałeś na łopatki. Ty zacytujesz mój post i jakieś ogólniki walisz. W większości zmyślone. Dyskutujesz sam ze sobą, więc w sumie faktycznie nie masz ze mną czy marko o czym gadać. Bo jak sam zauważyłeś nie ten poziom.

 

Gregro ty się mnie nie pytaj kto i za co miał modernizować owe zakłady. Kaszlak chciał aby mu wskazać zakłady które w owym czasie mogły rywalizować z konkurencją na arenie międzynarodowej więc to zrobiłem.

Na potwierdzenie moich słów jest chociażby to że mostostal z tego co słyszałem w większości z kapitałem zagranicznym istnieje i ma się całkiem dobrze,

zakłady mięsne były w dobrej kondycji i państwowe jeszcze kilka lat po 89 roku, a nagle je sprzedano za paręnaście śmiesznych mln złotych, przed czym aby nowy właściciel nie borykał się z układaniem puzzli skonsolidowano w jedną całość.

A bizona rozpracowano perfekcyjnie, po przez doskonalenie linii produkcyjnej za pieniądze państwowe w celu przemalowania bizona na niebiesko (byłem pewien że do przemalowywania nie trzeba zmian w linii technologicznej tylko wymaga się zmiany pędzelków tudzież farby)

 

Mam nadzieję że rozumiesz, że wszystkie zakłady wymienione powyżej czuły się bardzo dobrze wśród zagranicznej konkurencji. O czym świadczy wiele projektów wykonanych przez mostostal, duży eksport bizonów nawet do europy, oraz mięsa chociażby w puszkach do USA.

 

EDIT: Staszek, oczywiście że wina kaczynskich. Widziałeś przecież naoczne dowody, którymi są taśmy wideo z obrad okrągłego stołu czy coś w tym stylu (bo ja tego nie oglądałem ale tak słyszałem), ponoć specjaliści od czytania słów z ruchu ust, odszyfrowali że kaczyński nawoływał do dekapitalizacji polskich zakładów. :lol:

 

Nie masz za grosz pojęcia o gospodarce prlu. Nie dotykaj tego tematu bo będzie kolejna lekcja. A tematów jak choćby eksport towarów do usa. Na których mogę wykazać twoją nie wiedzę jest w tym poście masa.

 

Mówiąc że ktoś kto nie zrozumiał zawiłości moich wywodów jako jeden z nielicznych, ma nie za wysokie IQ

oraz mówiąc, że ktoś kto ciągle powołuje się na swojego sprzymierzeńca jest jego pieskiem

tak, faktycznie jest równoważne ad personam.

 

Brawo za rozbrajająca elokwencję...

 

Zastanawiam się jakie IQ musi mieć człowiek, który sam się kłóci z czymś co wymyślił i twierdzi, że to napisali inni? Który sam wymyśla ankiety i na nie odpowiada. Który próbuje udowodnić wymyśloną fikcję inną wymyślona fikcją. Twoje wywody z cyklu "skoro coś czytasz to się z tym zgadzasz" są faktycznie zawiłe.

 

wycieczki osobiste to zachowaj dosiebie. Zycie na cudzy koszt z dopłat bezpośrednich pozwala Ci mieć nadal takie poglądy?Ja dotacje zbieram , ale żeby innym odbierać prawa do nich, bo czym innym jezt 500+ niż dotacją



 

 

 

O Jarku piszesz? Czy wylewasz swoje frustracje sam nie wiesz do kogo? Gdybyś miał trochę tej inteligencji to nie pisał byś tych bzdur. Bo sam nie wiesz kto jaką ma rodzinę, ile dzieci, ile żon i ile kochanek. Ale jak to mówisz tylko nieudacznik życiowy takimi tekstami się broni.

Ale ok jeśli tak chcesz napiszę ci po twojemu, może taki poziom zrozumiesz. Słuchasz starego kawalera bez konta w banku i prawa jazdy. Który nie ma nic na siebie. I robisz z tego zarzuty innym. Gdybyś miał trochę oleju w tej pustej głowie i pomyślał zanim napiszesz. To w ogóle byś tego tematu nie podjął.

 Hubert o Tobie pisze. Dla mnie taki frusrat jak Ty jest i bedzie nikim. Podyskutować to ewentualnie to moge z Krazusem,  Tobie jedynie współczucie moge okazać.

 

Słuchasz starego kawalera bez konta w banku i prawka. A mnie nazywasz frustratem. Nie bądź zabawny. Widzę twój poziom dyskusji. Najpierw dowalmy osobiście dyskutantowi. A jak nam odpowie to rzucamy inwektywy. O czym ty chcesz dyskutować? Pisałeś coś o starych kawalerach to ci odpisałem. Poległeś. To zacząłeś wyzywać od frusratów. A mi się bardzo dobrze powodzi na pewno nie jestem sfrustrowany. Ale po tonie twoich postów widzę, że ty tak. Przynajmniej na tym forum. Bo se nie radzisz.

 

To jak z tymi dopłatami,nie wstyd Ci ich brać? Bo mi te 70 tys ułatwia życie. 20 kilka z bezpośrednich i 50 z grup. 500 też dostane,a nawet na 1000się szykuje. Ale ja jestem z tej ciemnoty pisowskiej co nic nie rozumie więc dlatego biore.

 

Twierdzisz, że możesz podyskutować. Repertuar z frustratami i starymi kawalerami ci się skończył. To przeskoczyłeś na dopłaty. Które sam bierzesz. 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

W tej chwili nie manikogo kto by był wstanie  organizowac rolnicze protesty  w zwiazku nz niskimi cenami i brakiem opłacalnosci

 

No to jeszcze tak zle nie jest ;)

A kto niby by miał coś tym robić? Kaczyński?

Rolnikom wjedzie się dobrze to i protesty im nie w głowach B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co wyjdzie na dobre? Niskie ceny i brak opłacalności he he? Protestów na razie nie ma bo PiS daje im stołki. Jak temu hodowcy ze Szczecina. Jednak całej reszcie ciężko będzie oczy zamydlić. Przyjdzie czas i nowi przywódcy się pojawią.

Co do Orbana to normalka. Przecież każdy woli mieć lepsze stosunki z bogatszymi i silniejszymi. No może poza Polską teraz. Węgry i Słowacja są za zniesieniem sankcji nałożonych na Rosję. Pytanie jak się z nimi dogadamy. A może my już też jesteśmy za?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Z tego co pamiętam to niskie ceny są od 2 lat i PiS ich nie ustala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Hubertuss, ,Damian juz i tak leży i kwiczy więc nie kop lężacego bo sie obrazi, przestanie sie tu udzielać i rozrywki zabraknie :D . Ostatnio mnie strasznie rozbroił jak w 1 poście napisał bodajże 6 razy o moim niskim IQ udowadniając że to nie jest ad personam............


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jedni krytykują PO drudzy PiS a przecież wyleźli z tego samego gówna czyli SOLIDARNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 

zreszta pamietajcie ze nie tak dawno wegrzy razem z niemcami[i nie tylko] okupowali nasz piekny kraj-sojusze to rzecz bardzo ulotna i szybko przemijajaca,

 .

Okupanci o których piszesz ,zajmowali obcy kraj i ponieśli określoną karę , natomiast ciekawszy jest przypadek gdy wspólnie z innym narodem , okupuje się własny kraj , a głwnego przedstawiciela junty , grzebie się z honorami , na terenie kraju , który okupował wspolnie z jego ofiarami

Czemu to Cię nie dziwi ?

http://natemat.pl/103989,wojciech-jaruzelski-spocznie-obok-innych-komunistow-i-bohaterow-narodowych-pogrzeb-z-honorami-wojskowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Mnie to nie dziwi bo nosił dystynkcje generalskie, nigdy nie został zdegradowany a przepisu nie negowały prawa do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A czy po 1989 roku , któryś z członków tej junty , składał ponownie przysięgę wojskową , czy przestrzegał tej ?

Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przede wszystkim Jaruzelski był prezydentem Polski. Tak wiem wybranym na mocy postanowień okrągłego stołu przy którym to sprzedano Polskę. Żeby nie było Kaczyńscy tez pomagali sprzedawać. A Jarosław został beneficjentem tej transakcji. Czyli na tym skorzystał finansowo.

Z racji, że był Jaruzelski tym prezydentem. Pochowano go tam, gdzie pochowano. Jemu to już naprawdę wszystko jedno było. Więc nie ma co se tym głowy zawracać. Jedni mówią, że to miejsce mu się nie należy. Inni mówią, że Kaczyński nie zasłużył na Wawel. Ale tym ludziom to już naprawdę różnicy nie robi. Więc po co do tego wracać. Rozumiem, że uciekasz w takie tematy bo nic innego nie umiesz napisać. Ale to pusta gadka. Bo on i tak tam zostanie. Jeden i drugi.

@Ulman on wróci. Najwyżej schowa się na dzień czy dwa. Zbierze siły, zaciśnie zęby i znowu będzie pokazywał, że jest najmądrzejszy. Wypisz wymaluj Wałęsa. O wszystkim i o niczym. Ego większe jak to co ma do powiedzenia. Wymyśli sobie jak wcześniej, że coś ktoś powiedział/napisał i będzie z tym walczył.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Dla jednych w tym czasie prezydentem był R.Kaczorowski , dla Ciebie Jaruzelski .  

"19 lipca 1989, po nagłej śmierci Kazimierza Sabbata, objął urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie. Prezydent Kaczorowski powierzył dalsze pełnienie urzędu premiera polskiego rządu emigracyjnegoEdwardowi Szczepanikowi, sprawującemu tę funkcję od 1986[6]. Z tytułu objęcia urzędu Prezydenta RP z dniem 19 lipca 1989 został kawalerem Orderu Orła Białego[7]."

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No i pochowali go w Świątyni Opatrzności Bożej. Więc o co ci chodzi? Czy największym problemem w tym kraju jest gdzie kogo pochowali? Tak Jaruzelskiemu zazdrościsz? Bo ja wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj